Boerenkool, nog beter als de vorst erover is gegaan AAG 1 Wk eerzien w u 5| WOORDZOEKER 'WINTER' Puzzel mee en win een prijs 10 UBm Y S K 0 D N E T N A W T T R E N S T 0 H C S S Y H 0 T V E I N E S T A A H C S P E S I B S 0 E P S N 0 K N S L Y R T M L 0 N E T 0 R A T R S A 0 I E E R N U U D A E B N V E C E D L W M B H V R R Z T D E E E I L S S T E B W E E H G D 0 N E Y Y S K E E T A E C 0 L D Z N S R E F S N P A D A L G Y E B 0 R F D S I R A U N A J I E V L E Y S K L 0 M P N D K R E N L A N G L A U F E N S G Penne met boerenkool-roomkaassaus Boerenkoolstamppot met worst is in Nederland een heel bekend gerecht, dat in de winter lekker voedzaam is. Maar nu de winters niet meer zo streng zijn blijkt boerenkool vaker een ingrediënt te worden van een ander soort gerechten. Bijvoorbeeld in deze heerlijke combinatie met pasta. Ingrediënten voor 2 personen 1 ui 1 knoflookteen 100 g kruidenroomkaas 175 g (volkoren) penne of een andere pastasoort 1 rode paprika in repen 300 g boerenkool, gesneden 3 el olijfolie Extra vierge olijfolie, peper en zout naar smaak Breng ongeveer 500 ml water per persoon aan de kook. Voeg de penne toe, kook afgedekt 9-10 minuten en giet af. Maak ondertussen de boerenkool-roomkaassaus. Snipper hiervoor de ui en pers of snij de knoflook. Verhit 2 eetlepels van de olijfolie in een wok of hapjespan en fruit daarin de ui en de knoflook enkele minuten op laag vuur. Voeg, in delen, de boerenkool toe en laat al roerende in ongeveer 10 minuten slinken. Verhit de overige olijfolie in een koekenpan en bak de paprikarepen 5-6 minuten op middelhoog vuur. Voeg de kruidenroomkaas toe aan de geslonken boerenkool en laat smelten. Breng op smaak met peper en zout en voeg 1-2 eetlepels water toe als de saus te droog is. Voeg de gekookte penne toe aan de saus en verwarm nog 1 minuut. Garneer de penne met de boerenkool-roomkaassaus met de paprikarepen en besprenkel naar smaak met extra vierge olijfolie. Eet smakelijk De wintergroente bij uitstek is boerenkool. De plant verdraagt vorst tot -15 graden en levert in de wintermaanden verse groente. Boerenkool heeft zelfs winterkou nodig want de smaak van de kool is nog beter als de vorst erover is gegaan. Louis Kesteloo In het lettervierkant zitten onderstaande 32 'winterse' woorden verstopt (horizontaal, verticaal en diagonaal). Na het wegstrepen hiervan blijft een aantal niet-gebruikte letters over. Deze vormen, in de leesrichting, de oplossing. das ijsvrij wanten ijsbreker dooi skiën hutspot ijsschots glad snert ijsklomp chaatsen ijzel ijsbaan ijspegel langlaufen slee ijsberg januari nachtvorst soep ijskoud noorden koude handen wind ijsmuts december vorstverlet ijshut sneeuw februari Elfstedentocht Stuur de oplossing van de puzzel inclusief uw adresgegevens vóór 1 maart naar puzzel@zeeuwsweerzien.nl of naar Postbus 33, 4350 AA Veere. Onder de goede inzenders verloten wij vijf exemplaren van 'Het hart dier wereld', een nieuwe literaire stadswandeling door Middelburg (ter beschikking gesteld door ZB|Planbureau en Bibliotheek van Zeeland). Een leuke gelegenheid om deze stad eens met een andere blik te gaan bekijken. Als unieke hoofdprijs kunt u het boek 'Winter in Zeeland' van Jan Jansen en Peter Verdurmen winnen. Een collectorsitem, dat in 2010 is verschenen als Zeeuwse boekenweekgeschenk. En wie weet komen de makers het boek persoonlijk aan u overhandigen. Prijswinnaars puzzel nummer 4 De oplossing van de (herfst)puzzel was: Herfst. Een mooie inkopper, zoals sommigen van u al aangaven. Het boek 'ZEELAND - literaire reis door de tijd' is aan de volgende goede inzenders gestuurd: A. d'Hont, Kuitaart, I. van Leyenhorst, Burgh-Haamstede, M. Nieuwenhuijzen, Krabbendijke, J. Westveer, Middelburg, N. Meulmeester, Arnemuiden. Hoofdprijs puzzel nummer 4 Uitgeverij Marberg Media heeft ter gelegenheid van het vorige themanummer van Zeeuws Weerzien een extra prijs ter beschikking gesteld. Het indrukwekkende boek 'Slag om de Schelde' van Tobias van Gent en Hans Sakkers, met ruim 500 foto's en kaarten, is na loting toegekend aan: mevr. H.W. van Beck van Bree,Tholen. Wij nemen contact met u op voor de overhandiging. Uitreiking hoofdprijs puzzel nummer 2 Op 2 oktober kregen bewoners van Scheldehof in Vlissingen, die samen de lentepuzzel hadden opgelost, de bijbehorende hoofdprijs uitgereikt. Het keramiek borstbeeld van een Zeeuwse boer, gemaakt en ter beschikking gesteld door de heer Jan Davidse, werd met veel oh's en ah's onthuld. Eén van de puzzelaars vertelde: "Ik herinner me nog goed dat mijn opa er ook zo uitzag. Zelf mochten wij van mijn moeder niet in dracht naar school. Dan werden die kleren veel te snel vies en het was een heel werk om ze weer mooi te krijgen Veel plezier met uw prijs! SCHELDE 'rntm W ZEEUWS Bereiden: Tuiniers Wim van Zweeden (links) en Daan Hoogerwerf tussen de boerenkolen Foto: Marjo Griep. HNHlVMUMlHHUnWltin

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 10