Armwarmers voor in de kerk eerzi 8 [radiesjes] Recept Lentesalade Met radijs: de lente op je bord Een nieuwe lente Lente! Ingrediënten: - Mesclun sla van jonge blaadjes - En aantal radijsjes, eventueel met blad Voor de dressing: - 1 theelepel suiker of honing - theelepel mosterd - Peper en zout Extra's - Noten, bijvoorbeeld walnoten of hazelnoten - Kaas, bijvoorbeeld zachte geitenkaas of oude kaas Snij het blad van de radijs en voeg dat toe aan de mesclun. Snij de radijsjes in plakjes. Klop in een slaschaal de ingrediënten voor de dressing door elkaar. Voeg de mesclun en radijsplakjes toe en hussel door elkaar. Eventueel kunt de salade nog garneren met noten en/of kaas. Op de Stadstuin zaaien we vanaf begin maart radijs en een mix van verschillende bladgroente in onze saladetafels. Er worden dan bijvoorbeeld snijsla, rucola, spinazie en raapstelen gezaaid. Binnen enkele weken kunnen we de jonge blaadjes al oogsten. Dit is dan de eerste opbrengst van het nieuwe tuinseizoen. Een gemengde salade met radijs is zo gemaakt. De lente ligt dan op je bord. Sla van jonge blaadjes van verschillende bladgroenten wordt ook wel mesclun genoemd. Mesclun is tegenwoordig in elke supermarkt verkrijgbaar. En natuurlijk is er in het voorjaar ook volop radijs verkrijgbaar in de winkel of op de markt. Kies een bosje radijs met mooi, fris groen. Het blad van radijs kunt u als salade eten, apart of gemengd met de andere blaadjes. Stadstuin Goes is een echte 'samentuin': een flinke moestuin waar mensen samen komen om groente en fruit te telen. Het tuinieren gebeurt met oog voor natuurlijke processen en met respect voor plant en dier. Lezers van Zeeuws Weerzien krijgen een exclusief kijkje in de keuken. Labedissen, wie kent ze nog? Labedissen zijn armwarmers die visvrouwen en boerinnen droegen om hun armen te bedekken. Volgens de overlevering zou de naam van deze armwarmers ontstaan zijn door de invloed van dominee Jean De Labadie. Deze vrome prediker uit de zeven tiende eeuw vond het onzedig dat vrouwen met blote armen naar de kerk kwamen. De arm- warmers die ze daarom gingen dragen werden naar hem ver noemd. Toch blijkt de werkelijk heid wat anders in elkaar te zitten. Waarschijnlijk ontstond de naam labedissen omdat de armwarmers gemaakt werden van labadistenwol. Goedkope, maar goede wol die kwam van de schaapskuddes van een commune die door diezelfde dominee De Labadie in Noord- Duitsland was opgericht. Echte Zeeuwse Polswarmers Lena Bliek uit Nieuwland draagt op deze ansichtkaart het oude kostuum van allebei haar over grootmoeders - die toevallig zussen waren en dochters van de Schout van Nieuwland. De labedissen die zij hier aan heeft waren gebreid van zeer fijn witte zijde en puur voor de pronk. Wilt u zelf een paar labedissen breien? Stichting Zeeuwse Visserstruien ontwierp een paar moderne labedissen uit het originele patroon van een avond doekje: Polswarmers Tannetje, als eerbetoon aan de vrouw die dit kledingstuk maakte en droeg. JMMSt VlSStKttl IIUItNÏÏ Voor deze échte Zeeuwse pols- warmers heb je een bol garen nodig van circa 50 gram. Het patroon is te koop bij www.visserstruien.eu/webshop. Koop je de wol bij Atelier Jaffari in Arnemuiden? Dan krijg je het patroon er gratis bij. ramon Een beetje vroeg, dat wet, maar toch, niet kniesoren, genieten van het ontluiken van de natuur, het gekwinkeleer van de vogels.. je op, haal adem, de je tegemoet... v Het leven is een feest! ziet het ontspruiten van de velden, alles weer groen, vroty'k, op naar een zonnige toekomst, weg met de depressies, snuif die tente geur diep in natuur tacht Yes, what? Me .wederkeren Wz.ee Lr wfl radijs Voor de lentesalade met radijs heeft u nodig - 2 eetlepels extra vergine olijfolie - 1 eetlepel citroensap of balsamicoazijn Stadstuinier Andrea met saladetafel Foto: Marjo Griep Lentesalade met

Zeeuws Weerzien. Feest van herkenning | 2019 | | pagina 8