Neutraliteit nü beteekent misdadigheid De H6LD v-Ari oen dag UITGAVE VAIM DE NATIONAAL-SOCIALISTISCHE BEWEGING. DISTRICT 2UZEELAND Ie Jaargang, No. 10 Donderdag 17 Hooimaand 1941 Het gaat om ons aller bestaan. Nederland wordt wakker WATERGEUS 1941 Waarschuwing tegen Vee-ziekte en Verkade-koek Contrasten ter overdenking. Verschijnt tweemaal per maand van huis tot huis door geheel Zeeland REDACTIE POSTBUS 58, MIDDELBURG Abonnement buiten Zeeland Hoofdopsteller Marlien Beversluis, Veere f 1.50 per jaar. De schoons illusie. Er zlin nog altiid lieden, en hier in •Zeeland leven er nog velen, die in een Boort droomtoestand verkeeren. Zij meenen nog in alle ernst, dat de toe- etand van vóór Mei 1940 zal terug komen. Zij gelooven dat met een aan doenlijk ianatisme. Deze menschen droomen al3 volgt Duitschland zal zich te pletter loopen tegen den Russischen muur. AI3 het dan zoover is, dat beide machten, de Natlonaal-Socfalfstische en de Bolsje wistische zich wederzijds uitgeput heb ben, zal Engeland te samen met Amerika als reddende held van het drama ten tooneele verschijnen, om hier de vroegere orde (of was het wan orde?) te herstellen. Engeland brengt dan de koningin piee, natuurlijk, wij vieren een soort jdrledaagsch Oranjefeest als bij Naar- den's ontzet, de onttroonde goden worden weer op hun zetels en kussens jpeheechen, de Kamers en partijtjes Worden hersteld, de radio wordt weer ïn vier deelen gekapt, de joden kunnen Sweer vrijuit gaan rooven in het geniep Bn iedere Nederlander krijgt een stukje jcardappelland van Duitschland. Dege- Êen, die wegens sabotage gestraft zijn, rijgen een lintje, het woord „ozo" Wordt de lijfspreuk die „Christ avant Jout" vervangt en de kippenring wordt pen ridderlijk eereteeken, zooals in Engeland de kouseband. Ach ja, hoe Bchoon, hoe heerlijk zou dat zijn. Jammer genoeg voor hen, blijft het een droom. Heusch I Generale vergissingen. Men moet al volkomen seniel zijn, em zich aan zulk een belachelijke ïlluzie nog vast te grijpen. Men heeft igezlen dat Duitschland, Polen in enkele Wekoa bezette, ondanks de berichten Uit Engeland, dat generaal „Modder" het winnen zou. Men heeft gezien dat Koorwegen is veroverd in een maand tijds. Men lachtte in Londen en in Kederland „dat is de grootste blunder Van Hitler". En Duitschland joeg de ïoodnekken tot den laatsten man in de Wateren. In Mei 1940 rukte Duitschland Kederland binnen. —De Engelschen brulden over onrecht, hoewel zij zelf peen man stuurden, en voorspelden Jiederlagen. In 10 dagen was Neder land bezet. Het zou stranden in België I België viel. Maar de Franschen zou den Hitier wel mores leeren. De Fran- echen vroegen om wapenstilstand, ïoen kwam het verhaal dat de Engel schen via Afrika zouden landen in Italië en de geruchten werden blijmoe dig, toen de Italianen tot ver achter Penghasi werden teruggeworpen. Al I De Duitschers landden in Afrika. Ge neraal „Zon" zou hen verschroeien en zij zouden door de koloniale troepen worden verpletterd. In 12 dagen wer den deze koloniale Engelschen tot in Egypte teruggegooid. Maar Grieken land dan f- en Joego-Slavië Door de Metaxaslinie zou men nooit breken. En ziedaar, in enkele weken Was én Grienkenland én Joego-Slavië totaal bezet. De laatste Engelschman werd uit Europa gewipt. AI generaal „Honger", die zou Duitschland uitputten. Mis, want deze generaal stapte in Engeland aan wal Wi niet in Europa. Tenslotte de Sovjet- Unie. Generaal „Afstand" zoo zeggen de Engelschen nu, zal Duitschland den doodslag geven. Maar zie, in 14 dagen tijds veroverde Duitschland meer ge- gebied, dan tweemaal, de grootte van Engeland, sneller ging deze opmarsch dan in Vlaanderen en Frankrijk en Zij staan voor de laatste barrière. En deze doorbraken zij al. Stakkers 1 Men zou zoo denken, nu moet toch Iedere weldenkende en nuchtere Ne derlander (wat zijn we nuchter 1) wel langzamerhand begrijpen, dat Enge land met alle leugens niets bereikte en dat Duitschland alles volbracht. Nu moet één blik op de kaart toch wel het inzicht geven, dat Duitschland tenslotte, na de zege op de Sovjets, geen Ame rika meer noodig heeft, dat het dwaas heid is te veronderstellen zelfs, dat Engeland hier landen kan. De Führer heeft het den Engelschen toch in ernst aangeboden. Nu moet toch ieder ver standig mensch wel inzien, dat alle zege-berichten en voorspellingen door de radio, gedaan door Joden en ander gespuis, volslagen leugens waren. Maar nee 1 Toch maar tegen alle reden in volhouden„Engeland wint 1" Stakkers I stakkers I ooit de kans aan een imperialistisch Engeland gaf hier het kapitalisme te herstellen. Dan vloeide hier het bloed in stroomen, dan werd het één ontzag gelijke broedermoord, een tot den laatsten man doorvechten met alle ge volgen van dien. Tegenover een revolteerend Europa, zou zeker Engeland en ook Amerika machteloos staan. En mochten zij eeni- gen kans hebben in te grijpen, meenen dan de ozo-roepers, de lieden, die de bezetting gesard hebben, dat zij hier rustig de zaken kunnen afwachten tot zij weer aan bod komen De V. zou dan voorden Verschrik kelijk worden, want zij werden als de franc-tireurs achter de linie beschouwd. Duitschland zou, terugtrekkende, ook Nederland verdedigen -tot de zee toe, geloof dat. En met Duitschland "vocht heel het Christelijk deel van Europa tegen het Bolsjewisme. Even doordenken, evëh onder de douche mijne heeren, en dan (In compleet uniform: uitgezaagde muntstukken, leeuwtjes kippenring en gespreide vingers in Vee-vorm, met vlagje, assistent). «asmÏÏM De held van Holland. En de held van Holland werd een lamlendeling in plusfors, versierd met leeuwen en centen-emblemen, met witte anjers, oranjebloemen en andere uit rustingen, die zijn handen omhoog steekt in den V-vorm en stompzinnig ozo-verkade I brult. Deze belachelijke geestelijke qastraat is de hedendaag- sche watergeus. Vergeef het hun, gij nog nuchtere Nederlanders, zij weten wezenlijk niet wat zij doen Want stel U voor,, dat gij op dezen bljltjes-dag-held vertrouwt. Indien eens waar werd, wat gij gelooft en waarvan zijn pluizige bovenkamer vervuld is. Dan zou dus Duitschland, uitgeput ten slotte, moeten terugtrekken. Ja 1 er zijn er hier in Zeeland, die zeggen „je moet er niet van staan kijken, als er op een ochtend geen Duitscher meer in Zee land te zien is". Maar wat dan Ja! wat dan? Dan zou een revolteerend en niets ontziend bolsjewlstisch-communistlsch en joodsch proletariaat de leiding nemen en geen denken aan, dat het frisch de zaken onder de oogen zien, zou dat niet de beste raad zijn, die ik U geven kan Engeland wil ons tot kolonie maken. Maar, indien men er dan zoo prat op gaat, vrije onafhankelijke Neder landers te zijn, wat denken deze heeren leeuwen-dragers en Unieleden dan van de plannen van Engeland, jegens Ne derland De Times, het blad van de Engelsche regeering, bespreekt in een hoofdartikel de les, die de huidige oorlog heeft ge leerd, betreffende de reorganisatie van de wereld na het einde van den oorlog. Daarbij gaat de Times natuurlijk uit van de veronderstelling dat Duitschland den oorlog zal verliezen. Het blad schrijft„Iedere politieke onafhanke lijkheid in de traditioneele beteekenis zal voor de afzonderlijke staten niet meer mogelijk zijn. Men moet zelfs toegeven, dat het kortzichtig is aan te nemen, dat Hitier slechts gedreven wordt door een grenzelooze persoon lijke of nationale eerzucht; De toenemende afhankelijkheid der volken van elkander vormt een niet te veronachtzamen feit en dit feit zal zelfs door de nederlaag van Hitler of Duitschland niet gewijzigd worden. Integendeel, men moet constateeren, dat de indeeling van Europa in zelf standige en geïsoleerde eenheden niet meer kan functioneeren. De zelfstandig heid der afzonderlijke staten heeft slechts zoo lang effectief kunnen zijn, als het hun mogelijk was zich neutraal te houden. Door den modernen totalen oorlog bestaat deze mogelijkheid niet meer. Dit beteekent dat -hoe of men het wendt of keert, de Britten ons land zouden „inpikken" en koloniseeren. Men denke daarbij eens aan de kolo- nihatie der Boeren in Zuid-Afrika. Is dit soms een prettige gedachte Bolsjewisme en Oranje. En hoe kan men Oranje-gezind zijn en tegelijk voor de Sovjet-Unie duime- len? Oranje, die nooit de Sovjet erkende, Oranje, die eens verklaarde „voorwaarts met Emmanuel". Oranje wier lijfspreuk het is „Christus voor alles". Samen met den Bolsjewiek, die principieel God lastert en liegt en de kerken vernietigt Denk even na over dezen waanzin. Veranderingen! Goddank! Dat ons volk echter tot bezinning gadt komen, blijkt uit het verheugend feit, dat duizenden, w.o. 600 mare- chaussee's, zich aanmelden bij het vrijwilligerscorps en de Waffen S.S. Zij zijn bereid, ónze zonen, onze vaders, onze broeders, ja hun leven te wagen tegen hef Godslasterlijk Bolsjewisme. Verheugend was de oproep van oud- generaal Seiffart tot onze Nederland- sche soldaten. God geve, dat deze op roep, slaagt. Ais de Sowjet hier komen zal, wordt ied're kerk een paardenstal. Maar gij, geestelijken? Maar gij dan, gij geestelijken, gij predikanten en priesters. Volstaat gij er mee nu te bidden voor de koningin én ook nog voor de bezettende macht (o walgelijk farizeïsme) én Finland én de soldaten van Nederland? Zie, als gij dit alleen doet en verder non-actief blijft, zijt gij schuldig. Uw plicht is het ons volk aan te vuren, deel te nemen aan den laatsten geweldigen strijd tegen de godloosheid, tegen het beest in Moscou en te prediken voor Duitsch land en met Duitschland op te trekken met al de andere volkeren van Europa. Doet gij dat niet, dan is uw gebed in Gods oogen lasterlijk, want dan meent gij niets van uw woorden. En gij, onderwijzers, leeraren en allen die de jeugd leiden moet Wat doet gij Laat gij de ophit singen van de jeugd tegen de bezet tende macht toe Nu het land in het grootste gevaar is Zoo ja, dan zijt gij een verrader van uw land, dan zijt gij schuldig, ten doode toe. En zwijgt dan voortaan over eer en recht en verraad, over plicht en zwijgt vooral over God. Europa vecht voor zijn leven, ook üw leven, ook het leven van uw kin deren en alles en allen die ons lief zijn. Neutraal zijn kan niemand meer, niemand. En niemand mag meer neutraal zijn. Kiest I het is tijd, hoog tijd 1 De Hoofdopsteller. Over den strijd tegen het communisme. Het is op den duur onbestaanbaar, dat een natie, die naar buiten een harden strijd om het bestaan heeft te voeren jaar in, jaar uit, met het geweer bij den voet moet blijven staan om het marxisme in toom te houden. Een natie, die dat duldt, legt het op den duur tegen het marxisme af. Mussert In „Volk en Vaderland" 14-1-33. Er zijn lieden die elkaar groeten met de opgeheven hand, waarbij de uitge spreide vingers een V vormen. Dit zijn lieden, die daarmee willen verkondi gen, dat er een Victorie komt, voor Engeland dan I Of zouden zij denken aan hun eigen Vernietiging, of Voelen zij Voor Verraad? Armzalige Vee ziekte I Want Heden die hopen op een Sowjet-Engelsche Victorie zijn Vieze Varkens. Maar laten zij oppassen. V is ver boden, men moet dit goed weten. Iedereen, die thans een V-vorm maakt met de vingers is er Vies bij, want hij wordt inmiddellijk ingerekend. Wij waarschuwen dus deze heethoof den ernstig. De Duitsche militairen zul len ingrijpen en wij Nationaal-Socialis- ten grijpen ook in I Onderwijzers en Dominee's aan U het antwoord! Dan schrijven kinderen op muren en zuilen het woord Verkade, dat, wie lacht daar, beteekent Vrijheid en recht komt alleen door Engeland. De kinderen weten niet beter, doch wel de ouderen, die hen daartoe aan zetten de opvoeders, predikanten en onderwijzers, die dit gedoe niet ver bieden 1 Daarom raden wij hen aan, dit gedoe snel en afdoende tegen te gaan, daar het niet meer wordt geduld en streng wordt gestraft. DergeUjke voor de Duitsche bezetting zwaar beleedigende reclame zal op verrassend-afdoende wijze worden uit geroeid. Men zij dus gewaarschuwd I De taak der opvoeders. Is de taak der opvoeders van onze jeugd niet een geheel andere? Is het niet zaak, om de kinderen eens te wijzen op de groote gevaren van het Bolsjewisme en wat ons boven het hoofd hangt als deze horde bandieten overwinnen zou? Is -het niet veel vruchtbaarder om onze kinderen orde, tucht en beheersching bij te brengen, dan om stiekum te grinniken, als deze stumperts de muren bekladderen met hatelijke en gevaarlijke leuzen, waar door men geen werkelijke Victorie be haalt, maar alleen verdriet en zware boeten De heer Eduard Verkade is een te verdienstelijk vaderlandsch tooneel- speler, om zijn familienaam bovendien te misbruiken voor vuilpraterij. Zwijgen wij over Verkade-koek, die vooral nu, een te zoet artikel is, om er straks zuur door te worden. a. In de Communistische Tribune van October 1932 stond dez'e godslaster lijke taal: „Een firma J. Christus en Co. N.V., met een patent op het Rijk der Eeu wigheid, met nog twaalf directeur- aandeelhouders, opgericht anno nul, bezit over de heele wereld het meest verbreid handelsmerk, n.I. twee elkaar kruisende staven." b. Door de Duitsche Overheid werd be paald op 10 JuU J.I., betreffende de metaal-inlevering „Geheel vrij van aanmelden zijn: Kerkklokken; voor den eeredienat bestemde gebruiks- en andere voor werpen en voorwerpen in kerken en kapelen; orgels en hun onderdoe- len." Denkt na, proletariërs aller landen l En vlucht uit de schaduw van Stalin's handen. j Links, rechts. Bidt met elkaar dat Goliath valt voor den slingeraar. (Uit Finsch marscMfe*

Zeeuwsche Stroom | 1941 | | pagina 1