De geschiedenis herhaalt zich In nood verkerend WHS verstoort afscheidsfeest van trainerskoppel Brouwershaven wint degradanten wedstrij d Goede opening voor de Delta Sport-veteranen 2e klasse zaterdag Wim Kommer volgt voorbeeld broer Kees niet Een taart in middencirkel 2e klasse zaterdag Potappel:Waardige afsluiting' 3e klasse zaterdag Atletiekwedstrijd in Roosendaal Bruse Boys op slotdag competitie kampioen door eigen winst en verlies koploper Peter Willemse topscorer club SKNWK verliest laatste competitiewedstrijd onder koppel Willemse/Olijhoek MAANDAG 27 APRIL 1998 NR 26372 POORTVLIET - De moderne technologie, radio en mobiele telefoon, zweepten Bruse Boys zaterdag middag 25 april 1998 op richting kampioenschap. Het gerinkel van de telefoon klonk als muziek in de oren. In de rust verklapte trainer Alexander van Keulen de stand bij AZVV - Yerseke. De Bruse ploeg deed vervolgens wat het te doen stond. De 2-4 zege op SPS was voldoende voor het binnenhalen van de titel in de tweede klasse E KNVB. Ongeloof bij Bruse Boys. Aanvoerder Jacob van den Berge (34): „Ik weet niet wat ik moet zeggen. We houden het altijd spannend, zo lijkt het wel. We wisten de stan den, na rust moesten we wel." Niets had Van Keulen aan het toeval overgelaten. Om maar verzekerd te zijn van de juiste tussenstanden zat zijn schoonmoeder thuis aan de radio gekluisterd met de opdracht om bij iedere goal in Axel direct naar Poortvliet te bellen. Een suc cesformule. Evenals in het seizoen 1994- 1995 pakte de Bruse ploeg op de slotdag de titel. Toen tegen Rillandia, nu tegen SPS. Bei de keren speelde AZVV een beslissende factor. Toen ver loor de ploeg uit met 1-0 van Yerseke, nu won de ploeg thuis met 3-0 van Yerseke. Wellicht speelde die wed strijd nog mee in het achter hoofd van het al gedegradeer de AZW. Al voordat in Poortvliet de eerste goal viel was de tele foon al gegaan. Bruse Boys startte goed, kreeg via Willemse wat kansjes, maar liep toch tegen een achterstand op. Een bui teling van Carlo Heijboer le verde SPS een penalty op. Doelman Bert Lagendijk, hij verving de geschorste Jacob Muller, sloeg duidelijk zicht baar met de hand de bal weg. Ab van de Belt tekende voor 1-0. Voorbereiden Eén minuut later stond het al 1-1. Tonnie van den Berge schoot van afstand, keeper René Uijl loste de bal en Wil lem Webers rondde af. Web- ers (30) verandert van werk en Bru kan weer een beroep op hem doen. ,,Ik was me aan het voorbereiden op de na- competitie en trainde al een tijdje mee. Normaal had ik niet gespeeld maar Eric (Bleiji, red.) was niet fit." Voor rust had Bruse Boys al afstand moeten nemen. Een schot van Wladimir van den Ouden werd van de doellijn gehaald, Willemse kreeg drie grote kansen maar miste steeds. Olie op het Bruse vuur in de rust deed dus wonderen. Theunis-Henk van den Berge bediende in al in de tweede minuut Mujo Avdic die de 1-2 binnenkopte. Negen minuten later scoorde Webers, na Wil- lemses assist, de 1-3. Langs de kant gingen ook bij vlagger Mark Polfliet en verzorgster Diana Ruitenbeek de Bruse harten sneller kloppen. Zou het dan weer gebeuren? Ja, dus. De 1-4 viel ook al binnen het eerste kwartier. Willemse schoot op de paal, Theunis- Henk van de Berge rondde in tweede instantie goed af. Het laatste half uur stond enkel in het teken van Willemse. Kans op kans werd afgestaan om Willemse topscorer van Schouwen-Duiveland te ma ken. De missie mislukte, slechts Sjaak Quist van SPS scoorde nog 2-4. De tegenstel lingen waren groot. Bru kam pioen, SPS degradant. ,,Voor ons is dat geen ramp. We moe ten de positieve dingen maar ZONNEMAIRE - Wim Kom mer is er niet geslaagd het voorbeeld van zijn broer Kees te volgen. Waar Kees Kommer afgelo pen zaterdag met een 4-0 zege bij ZSC afscheid nam, moest broer Wim met Zonnemaire 2 met een 2-4 nederlaag tegen Hansweertse Boys 2 vertrek ken. Het verlies kwam al in de eer ste tien minuten tot stand door twee tegengoals. ,,We waren niet scherp genoeg," sprak Kommer over de begin fase. Twee treffers van Martin van Ast brachten de thuisploeg naast de laatste opponent van het seizoen. Een eigen goal van Peter 't Hart en een straf schop zetten de eindstand op 2-4. Zonnemaire 2 - Hansweertse Boys 2 2-4 (1-2)-5. 0-1, 10.0-2, 35. Van Ast 1-2, 55. Van Ast 2- 2, 70. 2-3, 85. 2-4. Opstelling Zonnemaire: Goe- mans, Sjphenk, Van Domgen, Van Vulpen, 't Hart, Stoel, Eijskoot (20. E. de Vlieger), Huijsmans, Van Ast, M. de Vlieger, Hart. BRUINISSE - Halverwe ge de tweede helft van de zaterdagmiddag gespeel de wedstrijd tussen Bruse Boys 4 en Kats 2 bracht middenvelder Wim Geluk met een fraai diagonaal schot de stand op 3-0 voor Bruse Boys. Met het scoren van dit doelpunt werd de magi sche grens van 100 doel punten in één seizoen be reikt. Om dit heugelijke feit te vieren verzamelden spe lers en scheidsrechter zich in de middencirkel om aldaar, nog voor dat er opnieuw werd afge- trapt, een overheerlijke slagroompunt te nutti gen. Voetbal kan dus ook leuk zijn! NIEUWERKERK - Een mooi afscheid laat zich niet regisseren. Dat moet spontaan gebeuren. En dus kre gen coach Cees Willemse en trainer Gerard Olijhoek, die na respectievelijk drie en twee seizoenen SKNWK verlaten, zaterdagmiddag geen gepast ver trek. WHS verstoorde het afscheidsfeestje (1-2) van de Nieuwerkerkse ploeg, die dezelfde avond in sport hal Onderdak wél tot de beste sportploeg van Schou wen-Duiveland in 1997 werd verkozen. Medelijden moet er met de he ren trainers absoluut niet zijn. Olijhoek, die na de wed strijd pas op sportpark Het Springer kwam, vond het heel goed dat debutant SKNWK in de tweede klasse tot een vierde plaats is ge reikt. En Willemse, tja die Willem se. De Bruse coach jwerd vlak voor het einde van de wed strijd SKNWK-WHS op de hoogte gesteld dat Bruse Boys in Poortvliet kampioen werd. Hij geloofde het eerst niet en trok, zittend in de dug out, een lachend gezicht. Het ongeloof stréélde ook van zijn gezicht. Na het laatste fluitsignaal van de zeer goed leidende en onopvallende scheidsrechter Collé moest Willemse kennelijk nog steeds wennen aan het verse kampioenschap van 'zijn' Bruse Boys. „Onvoorstel baar. Op de laatste dag." De laatste dag had voor Wil lemse eveneens een mooie moeten worden. Linksachter Freek van Marie over het feit dat een overwinning en een leuk cadeau voor Willemse zaterdag niet samen gingen: „Het speelt wel mee, maar het zit er niet altijd in." Aan voerder Ronnie de Bruine had dezelfde gedachten. „We hadden ze een leuk afscheid willen geven." Lopend naar de kleedkamer sprak hij zich lovend uit over het tweetal. „We hebben verschrikkelijk veel van die mensen geleerd en leren nog steeds. Het is voor een groot gedeelte aan hen te danken dat we een stapje hoger zijn gaan voet ballen." OOSTERHOUT - Voor Brouwershaven trainer Pim Potappel was de laatste wedstrijd seizoen er één voor de eer. „We hebben door de overwinning het sei zoen waardig afgesloten," sprak hij na de winst (0-1) op mededegradant BVC'54. André Goudzwaard scoorde al voor rust met een fraaie schuiver de enige goal van de wedstrijd. Het duel was geen gezapig partij zoals je op een slotdag van twee al gedegradeerde ploegen mag verwachten. Potappel: „Het was alsof één van de twee er nog in kon blij ven. Er werd op het scherpst van de snede gestreden." Na de goal in de eerste helft kwam Brouwershaven na rust onder grote druk te staan. Een hoofdrol was ech ter weggelegd voor keeper John van Mourik. „Hij speel de zijn laatste wedstrijd want hij wordt vrachtwagen chauffeur." Tegen BVC maakte Marcel Duinhouwer na een lange blessure zijn ren tree. Ook Martin Kiezenberg en Clement van Splunder hebben de training inmiddels hervat. BVC'54 - Brouwershaven 0-1 (0-1) - 23. Goudzwaard 0-1 Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, Hof, Lievense, Dekker, Hartog, Kraaijen- brink (75. Kristelijn), Goud zwaard, Dalebout (60. Duin houwer), D. van Splunder, Smits, Lemsom. ROOSENDAAL - De veteranen van atletiekvereni ging Delta Sport zijn hun competitie goed begonnen. In Roosendaal, op de kunststofbaan van THOR (Tot Heil Onzer Ribbekast), gingen de Schouwse vrouwen voortvarend van start. Hermien Roggeband reali seerde in 13.5 sec. de snelste tijd op de 100 meter en kwam bij het verspringen met 4,55 meter precies 1 cm tekort om ook dit onderdeel te winnen. Wilma van Donk liep met haar tijd van 3.09.5 minuten een verdienstelijke 800 meter en Greetje Smit presteerde met 12.35.5 minuten goed op de 3000 meter. Anita van de Zande verzamel de de nodige punten op de bei de werpnummers, discuswer pen 20,58 meter en kogelstoten 8,23 meter. Door deze resultaten staat Delta Sport in de top van het klassement in de tweede klas se en is de basis gelegd voor een goede eindklassering met zicht op een finaleplaats. WK-KAARTJES PARIJS (RTR) - Voor het WK voetbal zijn nog 65.000 kaart jes te koop. Dat zijn de 25.000 van de 110.000 die na vijf da gen telefonisch nog niet gere serveerd zijn, plus een extra 40.000. De 40.000 zijn door de 32 deelnemende landen terug gezonden naar het organisa tiecomité (CFO). De CFO voegt de geretourneerde en treebewijzen bij het restant van 25.000 en zal ze maandag per telefoon verkopen. HISTORIE 1974: kampioen (van 2e klasse afd.Zeeland) 1976: kampioen (van le klasse afd.Zeeland) 1978: kampioen (van 4e klasse KNVB) 1980: kampioen (van 3e klasse KNVB) 1985: degradatie (uit 2e klasse KNVB) 1986: kampioen (van 3e klasse) 1987: degradatie (uit 2e klasse) 1991: promotie (naar 2e klasse) 1992: degradatie (uit 2e klasse) 1995: kampioen (van 3e klasse) 1996: degradatie (door herindeling KNVB naar 2e klasse) 1998: kampioen (van 2e klasse) nen." Wilko Hanzen (23) maakte Rilland en SPS mee. „Wij zijn kampioen geworden door de minste punten te ver spelen. We gaan een moeilijk jaar tegemoet maar hebben nu drie jaar meer ervaring. Als we net zoveel geluk heb ben als dit seizoen blijven we er in." Voor Mujo Avdic (23) was het allemaal nieuw. „Ik ben nog nooit kampioen geworden. Dit is prachtig." Na zijn hu welijk van een aantal weken geleden was het dus opnieuw feest. Feestelijk was het sei zoen voor Johan Benard (23) niet echt. „Ik heb maar vijf keer meegedaan en nog niet fit. Ik ben blij dat ik dit mocht meemaken." Ook John van Dijke (27) was niet fit, maar viel toch in. „Volgens de dokter mocht ik helemaal niet voetballen. Af en toe moet je eens verzaken. Vol gend jaar? Ach, we zijn wat slimmer geworden." Peter Willemse (25) straalde als een ster in een heldere nacht. „We hadden voor de winterstop al bovenaan moeten staan. Voor mezelf was het een fantas tisch seizoen." Bruse Boys leeft als ooit tevo ren. Van Keulen en Roks voor de senioren, Kees Hagesteijn en Cees Willemse voor de ju nioren. Is de Bruse vereniging een blijvertje in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal? Voorzitter Groeneveld: „Ik ben ook nieuwsgierig en hoop dat we het een paar jaar vol kunnen houden. De jeugd komt er aan." En wie de jeugd heeftJuist. SPS - Bruse Boys 2-4 (1-1) - 21. Van de Belt 1-0, 22. Webers 1- 1, 47. Avdic 1-2, 56. Webers 1- 3, 59. Th-H. van den Berge 1-4, 83. Quist 2-4, gele kaarten: Lagendijk en Hanzen (Bruse Boys), Schaat en Scheer- meijer (SPS), scheidsrechter: J. Konings (Genderen). Opstelling Bruse Boys: B. La gendijk, R. van den Ouden, T. van den Berge, W. van den Ouden, M. Benard, Th-H. van den Berge, P. Willemse, W. Hanzen, M. Avdic, J. van den Berge, W. Webers. BRUINISSE - Peter Willem se, de nummer twaalf van Bruse Boys, was in het sei zoen 1997-1998 het meest doel treffend. In totaal scoorde hij negentien van de in totaal 64 Bruse treffers. Willemse: „Mijn mooiste goal van het seizoen? De 1-0, thuis tegen Kruiningen. Een kop bal in de kruising. Ik scoor bijna nooit met m'n kop. O ja, de 3-2 tegen SKNWK was ook leuk, omdat je toch nog die wedstrijd wint." Clubtopscorers Bruse Boys: Willemse 19, Bleiji 17, J. van den Berge 15, Avdic 2, Van Dijke 2, Th-H. van den Berge 2, Webers 2, Burgers 1, De Keijzerl, R. van den Ouden 1. Peter Willemse: negentien goals in 22 duels. Maar een stapje extra zat er tegen WHS niet in. Er sprak ook veel in het nadeel van de Nieuwerkerkse voetbalclub. Het veld was glad en zwaar waardoor het door SKNWK zo graag uitgevoerde combi natiespel niet uit de verf kwam. De thuisclub stond veilig op een vierde plaats en had niets te winnen noch te verliezen. De tegenstander uit St. Annaland speelde enorm gedreven omdat het een mogelijkheid had en heeft om aan degradatie te ontkomen. En, de statistie ken spraken SKNWK bijzon der tegen. Slechts negen pun ten behaalde het team dit seizoen op eigen bodem, liefst 26 buiten de Nieuwerkerkse dorpsgrenzen. Laatste kans Aanvankelijk was er weinig van te merken dat WHS voor zijn laatste kans vocht. SKNWK, zonder de gebles seerde Oby Kikstra en Kees- Jan van Nieuwenhuize en de geschorste Sam Flikweert, kreeg een rij aan corners. Het rendement ervan was nihil. Tussen de hoekschoppen door deelde de gevaarlijkste WHS- man, Patrick Ketting, wat waarschuwingstikjes uit. Een inzet ging luttele centi meters naast de verkeerde kant van de paal en tweemaal rende SKNWK-doelman Leon Quik ver uit zijn goal om de acties van Ketting onschade lijk te maken. Zijn waarschuwingen waren niet aan SKNWK besteed. Met twee doelpunten in de 31e en 33e minuut legde hij SKNWK aan de ketting, dat buiten twee a drie goede kan sen in de eerste helft weinig te zeggen had. „We zijn weer thuis," zei SKNWK-voorzitter Cees van der Meer bij het scheiden van de markten. Ook grensrech ter Harald Kesteloo van de thuisploeg had commentaar op het getob van zijn ploeg. „Het is geen fractie van vori ge week." Amper een minuut na rust zond de leidsman SKNWK te rug naar de kleedkamers. De spelers hadden namelijk het reservetenue aangetrokken omdat het officiële wed strijdshirt zeiknat was ge worden. Na een paar minuten kwamen de SKNWK'ers te rug in de kletsnatte kleren uit de eerste periode. Het verwisselen van de kledij was slechts een aardig detail van het tweede bedrijf. De overvloedige regenval maak te goed voetbal op het hoofd- veld bijna onmogelijk. Bo vendien geloofde WHS het met de veilige marge van twee goals. Pas een kwartier voor het einde veerde SKNWK even op na een goal van goalgetter Wilco de Valk. Een prima pass van laatste man De Bruine ging eraan vooraf. Afgelast Net als in de beginfase mocht SKNWK een trits hoekschop pen nemen, overigens met evenveel succes als in de eer ste helft: nul dus. Met de 1-2 kon WHS zaterdag evenmin weinig omdat het duel tussen Dauwendaele en VVC'68 werd afgelast. „Beetje lul lig," doelde WHS-coach Theo Moerland op het feit dat zijn ploeg in de wachtkamer zit om te weten te komen of het een promotie/degradatiewed strijd moet spelen. Alleen bij verlies van de Halsterse ploeg blijft WHS voor de tweede klasse E behouden. „Het is jammer dat we verlo ren hebben," sprak Willemse één van zijn laatste woorden als coach van SKNWK. Hij zal er niet minder om hebben geslapen, want Bruse Boys werd op dezelfde dag kam pioen. Dat was, is en blijft zijn club. Er is niemand die hem dat kwalijk neemt. SKNWK - WHS 1-2 (0-2) - 31. Ketting 0-1, 33. Ketting 0-2, 75. De Valk 1-2, scheidsrech ter: R. Collé (Leerdam). Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Kooyman (84. L. de Bruine), Van Dijke, Van Marle (59. Den Haan). Neele, J. de Bruine, Van der Cingel, Van Nieuwenhuize, Theunis- se, De Valk, Flikweert. meenemen naar volgend sei zoen," sprak trainer Mare de Weerd na afloop. „Er was dit seizoen geen ploeg die er uit sprong," sprak hij over de tweede klasse E. Koning Bruse Boys kroonde zichzelf dus tot koning, Alexander van Keulen (geboren 2 juni 1971) werd door insiders al als kroonprins van het Zeeuwse trainersgilde bestempeld. Hij loodst Bruse Boys voor het eerst in het bestaan naar de eerste klasse. „Een mooi mo ment in je tweede jaar als hoofdtrainer. Ik hoop dat de selectie intact blijft en dat er wat jongens van het eiland in de eerste klasse willen gaan voetballen. Dat zou mooi zijn." Van Keulen was tijdens de winterstop benaderd door Yerseke maar verkoos een dei'de jaar Bru. „Bruse Boys heeft me als jonge trainer het vertrouwen gegeven. Voor mij dé reden om te blijven." Ook tweede trainer Piet Roks (55) was in de wolken. Vorige week zijn tweede kampioen, nu het eerste. „Alex en ik werken prima samen. Op zijn verzoek ga ik nog een jaar door." Belangrijk is de promotie ook voor Bleiji (31). Ook komend seizoen Bruse Boys? „Ja, maar ik wil alleen goede af spraken maken. Een compro mis vinden. Dit was een heel apart jaar. Mijn moyenne wat doelpunten betreft ligt erg hoog." Jacob Muller (31) zag de bui al hangen. „Nu moet mijn haar er af. Ik dacht dat dit toch nooit zou gebeuren." Zaterdagavond in de kantine van Bruse Boys werd hij al gekortwiekt. Voor Tonnie van den Berge (34) was het al lemaal gesneden koek. „Maar eigenlijk heb ik er geen mo ment echt rekening mee ge houden. Donderdag heb ik nog gezegd dat ik zou stoppen als we kampioen zouden wor den." Twee'de doelman La gendijk (23) beleefde zijn tweede kampioenschap in twee weken. „Knap hé, nooit gedacht. Ik had beloofd mijn voetbalschoenen op te eten. Dat laat ik toch maar." Theu nis-Henk van den Berge (19) vond dit kampioenschap mooier dan het vorige. „Toen was het voor mij een invalsei- zoen, nu sta ik vast in de ba sis." Ook Ralph van den Ou den (23) was die mening toebedeeld. „We hebben nu een betere groep als toen." Broer Wladimir van den Ou den (25) viel tegen SPS gebles seerd uit. „Het was op dat moment 2-1 voor ons en we wilden geen risico's nemen. Volgend jaar? Arnemuiden kan het toch ook, waarom wij dan niet?" Intens Marien Benard (21) genoot in tens. „Dit was mijn eerste volle jaar in de basis. Als er niemand weggaat, moeten we volgend seizoen mee kunnen. Alleen moeten we meer trai Bruse Boysmert het, k,gmj>io@pfichap[Qy,liefveld vaq SRS.^ (Foto: Klaas Verspoor) Erwin Theunisse van SKNWK krijgt te maken met een sliding van een WHS-speler. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7