Van Bragt een 'wonderboy' MEVO'80 verschalkt kampioenskandidaat Van de Griek pakt roer bij WIK over Lepelstraatse Boys is in alles klasse beter Timmer erg verbaasd Tien prijzen voor BC Noordgouwe op goed bezet badmintonevenement Doelpunten Pankow en Hillebrand beslissend 5e klasse zondag WIK verliest partij en Berrevoets 6e klasse zondag 6e klasse zondag MAANDAG 16 FEBRUAR11998 NR 26333 9 Ploeg Nico Kind toont karakter na zoveelste rode kaart Bouterse RENESSE - Met zowat het postuur van een rugby- speler, met na afloop een oog als (lat van een geha vende bokser en wat voor Renesse belangrijk was, met een neusje voor de goal, vierde hij na afloop zijn feestje. Arthur van Bragt, de 29-jarige aanvaller van Renesse, was zondagmiddag de gevierde man. Zijn twee doelpunten brachten Renesse dichter naar de spreekwoordelijke veilige haven. Corn Boys werd met 2-1 teruggewezen. Daarmee deelde Renesse de degradatiekandidaat een ge voelige tik uit. Met nog acht wedstrijden te gaan slaat de ploeg een gat van acht punten naar Ria W, de nummer voor laatst van de vijfde klasse A. Tegenstander Corn Boys staat drie punten achter op Renesse, met ook nog een wedstrijd meer gespeeld. Wie echter Corn Boys zondag middag zag spelen moet zich afgevraagd hebben waarvoor de ploeg naar Schouwen-Dui- veland was gekomen. Laf, laf en nog eens laf, zo speelde de ploeg. Wie haalt het als trai ner in zijn hoofd om bij een 0- 1 voorsprong met een man meer super verdedigend te blijven spelen. Wie haalt het in zijn hoofd om bij een 2-1 achterstand 'gewoon' vier man in de achterste lijn te houden. Het antwoord luid de: Frans Gerritsen en Hans van de Bom, de twee verant woordelijke trainers van de ploeg uit Sas van Gent. Beide heren bleken er weinig of geen kaas van te hebben gege ten. En voor Renesse was dat maargoed ook. Met tien man Zeventig minuten lang speel de Renesse met tien man. Pe ter Bouterse trapte bij een aanval van Corn Boys, ter wijl doelman Jeroen Ver boom de bal al in zijn handen had. Xavier Herman zonder reden onderuit. Een belache lijke'actie van een bij de tuchtcommissie van de KNVB berucht persoon. Scheidsrechter Van Belzen trok terecht rood. Over de strafschop viel te discussië ren. Verboom had immers de bal al in handen. Voor Bou terse vyas de afgang niet vreemd. Hij wilde in de rust zelf geen reactie geven. Trai ner Nico Kind had n& afloop wel een verrassing voor hem in petto. Peter Bouterse is nu een gesloten boek voor mij. Het is een aardige knul maar hij kan beter gaan dam men. Voor ik mijn contract met Renesse verlengde heb ik geëist dat ik de vrijheid kreeg om bij dit soort acties op te treden. Laat het een les zijn voor de rest," sprak Kind streng. Vooraf had Kind al flink be roep doen op zijn improvisa tievermogen. Geen Mischa van de Hoek (,,Ik speel pas volgend seizoen weer en ga niks forceren"), geen Jan Pleune (Kind: ,,Ik heb al we ken niks van hem gehoord") en geen Remco Kooman die op vakantie was. Verder ke ken naast de langdurig ge schorste Wilco Hoogerhuis ook Leon Bakker, Richard Fennet en Guido Willemse ge dwongen toe. Noodgedwongen deed Kind een beroep op een nieuwe ling. Mark van Ruiven, pas lid van Renesse en eerder spe ler van het Middelburgse Dauwendaele, maakte zijn debuut. Van Ruiven deed het prima en voegde zeker wat toe aan Renesses spel. Hij zocht constant naar voetbal lende oplossingen, speelde goed en kan van grote waarde worden voor Renesse. Van Bragt was dat al in de tijd die hij speelde tegen Corn Boys. Hij maakte de wed strijd niet vol want bij een duel om de bal raakte Ronnie Bouterse met zijn schoen Van Bragt in het aangezicht. ,,De bal stuitte op en ik wilde kop pen. In een flits zag ik nog een schoen komen. Er zit een scheurtje in het bovenlid. Mijn oog zal morgen wel dik zijn," keek Van Bragt voor uit. Plezier Met plezier keek hij terug op zijn optreden. Nadat Mare Maes de toegekende straf schop had verzilverd was het Renesse die met tien man de wedstrijd naar zich toe trok. Van Bragt: ,,Het is toch een hele belangrijke wedstrijd en je loopt al met een gehavende ploeg. Van de rode kaart kre gen wij zo'n opkikker. Ieder een liep een stapje extra. Ook ik heb harder gewerkt dan normaal." Chapeau voor het tiental wat de perfecte wed- strijdmentatiteit toonde. Op slag van rust kwam Re- Alle hens aan dek voor Renesse. Keeper Jeroen Verboom krijgt ondanks het klemvast hebben van de bal assistentie van Robert- Jan Cante rs (5) en net zichtbare Mark, van Ruiven, een nieuwe aanwinst voor Renesse. (Foto: Marijke Folkertsma) nesse langszij toen Clement Rijnberg Peter Moerland op links wegstuurde. Moerlands voorzet werd door Van Bragt binnengewerkt terwijl hij ei genlijk alles fout leek te doen. De bal sprong van Van Bragts voet maar hij kreeg het toch voor elkaar om de 1-1 binnen te werken. ,,Die ver dediger wilde schieten en net op dat moment maak ik een sliding met rechts." Eerder al had heel Renesse om een strafschop gesmeekt toen Ro bert Tak op avontuur ging en in het sti'afschopgebied on deruit ging. Van Belzen floot terecht niet voor penalty maar had wel mogen fluiten voor de lichte overtreding die net buiten de zestien meter begaan werd. Tak slalomde nog wel langs de tweede te genstander maar struikelde toen over zijn eigen benen. Diep in de tweede helft ont snapte Tak ook aan een rode kaart toen hij onder de ogen van de scheids natrapte. Die helft was verre van sprankelend. Robert-Jan Canters stond aan de basis van de 2-1. Op links schoof de laatste man in en zijn voorzet werd door Van Bragt op de juiste waarde ingeschat. Even later miste Van Bragt zijn gemakkelijkste kans. Na een prima actie van Moerland schoot de spits van dichtbij over. Renesse kreeg voorin meer ruimte naarmate Corn Boys in de laatste minuten van de wedstrijd eindelijk aan ging dringen. In de laat ste tien minuten hield keeper Verboom zijn team overeind. Vijf minuten in blessuretijd kon Renesse juichen. Het on mogelijke was weer eens mo gelijk gebleken. Renesse - Corn Boys 2-1 (0-1) - 21. Maes 0-1, 45. Van Bragt 1- 1, 69. Van Bragt 2-1, rode kaart: Bouterse (Renesse), ge- Ie kaart: Tak (Renesse), scheidsrechter: D. van Bei- Opstelling Renesse: Ver boom, Van Ruiven, Bouterse, Canters, Van -de Stolpe, Franck, Tak, Rijnberg, Boer- ma (21. Fennet), Moerland, Van Bragt (76. Verseput). Spectaculair volleybal in Onderdak ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van WEA/ME- VO'80 zorgde afgelopen zaterdag voor een regelrech te stunt. De ploeg versloeg in sporthal Onderdak kampioenskandidaat Leython, 3-2 (15-3 13-15 6-15 15-415-7). Coach Clemens van den Berg glom van trots in het Zierik- zeese sportcentrum na het zestiende duel in de derde di visie E. „We hebben ze drie punten (met het resultaat van de heenwedstrijd meegere kend, red.) afgesnoept. Dat kan ze het kampioenschap gaan kosten." De trainer van Leython kwam zaterdag al met knik kende knieën de hal binnen lopen. Ze waren uit vorm en hij miste een belangrijke vol leyballer, vertelde hij tegen collega Van den Berg. Die liet doodleuk weten dat MEVO'80 maar zes spelers had. Peter Langerak meldde zich ziek af, Reginald Weeber completeer de het zestal weer. Om het team zoveel mogelijk in stand te houden, zette. Van den Berg Weeber op de plek .van Langerak neer. Deze zet wreekte zich in de tweede en derde set. In het eerste bedrijf was er niets aan de hand voor de thuisploeg in spectaculaire volleybalpot over tweeëneen half uur. Onnodige fouten bij Arnaud de Graaf en verkeer de keuzes van Timmerman kostten MEVO'80 het tweede bedrijf. Een goede midden- aanval en puik verdedigings werk waren de basis voor de derde setzege van Leython. Door Weeber op de buiten- aanval, zijn plek van vorig seizoen, te plaatsen en Hans van Eijk op de libero-positie was er voor MEVO'80 in de laatste twee perioden geen vuiltje aan de lucht. Invaller Reginald Weeber had tegen Leython de vorm van vo rig seizoen te pakken. (Foto: Joop van Houdt) WOUDRICHEM - De voetbal dames van WIK hebben zater dag met 3-0 van Woudrichem verloren. Spits Veronica Ber revoets kreeg rood vanwege slaan. 3e klasse zaterdag ,,De frustraties liepen zo hoog op dat er niet meer ge voetbald werd," moest inte rim-trainer Cees van de Velde tot zijn spijt bekennen. De er gernis van de WIK-dames was vooral gericht tegen de scheidsrechter, die lid was van Woudrichem. Van de Vel de: „Bij ieder wissewasje floot hij tegen ons. Zoiets heb ik nog nooit gezien." Dé thuisclub kwam via een discutabele strafschop op 1-0. „Zelfs de toeschouwers daar zeiden dat het er geen was," sprak de coach. Meteen na rust kwam Woudrichem door een goed uitgespeelde aanval op 2-0. Na deze treffer'kwam WIK, mede door het optreden van de leidsman, geen mo ment meer in de wedstrijd. Woudrichem - WIK 3-0 (1-0) - 44. 1-0, 47. 2-0, 75 3-0, rode kaart: Berrevoets (WIK), gele kaart: M. Hart (WIK). Opstelling WIK: Dugardein, Van der Meer, R. Hart, M. Hart, N. Stouten, A. Stouten, B. Kloet, S. Kloet (46. Ya. van Beveren), Van Grunsven, Berrevoets, Wittenberg (46. Yo. van Beveren). VOETBAL BROUWERSHAVEN - Een selectie van de Zeeuwse C- meisjes spelen vanavond een oefenwedstrijd tegen een ge zamenlijk D-elftal van Brou wershaven en ZSC. Dit duel wordt op sportpark Onder de Molen in Brouwershaven ge speeld en begint om half ze ven. SCHAATSEN NAGANO (ANP) - De Neder landse schaatsers verzorgen op de laatste afstand van de mannen het slotakkoord. Gianni Romme treft dinsdag op de tien kilometer de natio nale recordhouder Bob de Jong in de zeven en voorlaat ste rit. Rintje Ritsma en Bart Veldkamp zijn de laatste mannen die in de baan ko- Zesde Zierïkzeesche Nieuwsbode-toernooi In Sport- en Recreatiecentrum We ster schouw en werd zaterdag druk gebadmintond in vier klassen. Het Zierikzeesche Nieuwsbode-toernooi krijgt wel steeds meer concurrentie. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Tien koppels van badmin tonclub Noordgouwe zijn zaterdag op het zesde Zie- rikzeese Nieuwsbode-toernooi in de prijzen gevallen. Paul van Burg en Leo Verseput pakten één van de be langrijkste titels door de zegevieren in één van de twee herenpoules in de A-klasse. Het evenement in Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen werd zoals voor gaande jaren goed bezocht. Het toernooi heeft de laatste seizoen concurrentie gekre gen van drie soortgelijke eve nementen in de Hoeksche Waard. Maar met ruim hon derd deelnemers viel het ze ker niet tegen. Volgens Verseput, één van de organisatoren, is de kracht van het toernooi de oergezel ligheid. „Al jaar en dag," be nadrukt hij. Dat de goede sfeer niet alleen eilandelijke deelnemers trekt, blijkt bij het zien van de uitslagen. Ton en Martijn Kamminga had den er een reis vanuit Zwolle voor over om in Schouwen- Duiveland te badmintonnen. Uitslagen Herendubbel Klasse A, baan 2: 1. Rejack/ De Jonge (Zeeland), 2. Coe- hoorn/Schreurs (Zierikzee), baan 3: 1. Van Burg/Verseput (Noordgouwe), 2. Kammin- ga/Kamminga (Zwolle). Klasse B, baan 4: 1. Tanis/ Van Noordenne (De Kriekel), 2. Geelhoed/De Bruine (Kort gene). Klasse C, baan 5: 1. Van Aart rijk/Westhoeve (Oud-Beijer- land), 2. Pasman/Gottenkie- ny. baan 6: 1. De Rijke/Spar- reboom (Oud-Beijerland), 2. Ingelse/Dijselink ('t Leeuw tje), baan 7: 1. De Keyzer/Ki- vits (Space Shuttle), 2. Vre- ke/Vreke (DFS). Damesdubbcl Klasse A, baan 8: 1. Dees/de Vos (Zeeland), 2. De Keizer/ Koopman (Zierikzee), baan 9: 1. Carree/Reedijk (Strijen), 2. Orgers/Bezuijen (De Kriekel, baan 10: 1. Van de Stap/ Haringa (Oud-Beijerland), 2. Bolkenbaas/Verseput (Noordgouwe), baan 11: 1. Weeda/Louwerse (ZSC), 2. Nieuwenhuis/Van Aartrijk (Oud-Beijerland). Klasse D, baan 12: 1. Dijst/ Van Rie6 (Dreischor/Noord- gouwe), 2. Sandberg/Pimme- laar (DFS). Gemengd dubbel Klasse A, baan 2: 1. Rejack/Dees, 2. De Jonge/de Vos, baan 3: 1. Ha- meetman/Rijnbrand (De Krie kei), 2. Van Burg/Quist (Noordgouwe). Klasse B, baan 4: 1. Dale bout/Van Burg (Noordgou we), 2. Geelhoed/Sterken- burg (Kortgene), baan 6: 1. Van Noordenne/Bezuijen, 2. Van de Berg/Reedijk (Strij en), baan 7: 1. De Bruine/ Ruysbroek (Kortgene), 2.Ver- seput/Van Sighem (Noord gouwe). Klasse C, baan 8: 1. Sparre- boom/Van de Stap, 2. Ganze- man/Van Riet (Noordgouwe), baan .9: 1. De Vries/Van Tol (Space Shuttle), 2. De Rijke/ Haringa, baan 10: 1. De Keij- zer/Jumelet (Space Shuttle), 2. Romijn/Verseput (Nooi'd- gouwe), baan 11: 1. Van Aart- rijk/V.an Nieuwenhuis, 2. Dij- selink/WondergemCt Leeuw tje). Klasse D: 1. Klomp/Braber (Noordgouwe), 2. Lievense/ Lievense (Noordgouwe). Ambitieuze en gezellige ploeg' RILLAND-BATH/KERKWERVE - Joost van de Griek (52) is de nieuwe trainer van derdeklasser WIK. Hij neemt het roer over van Peter van Poortvliet, die naar Wemeldinge vertrekt. De eerste kennismaking met het elftal uit Kerkwer- ve was een uiterst onaange name. Uitgerekend in zijn woonplaats Rilland-Bath en tegen de ploeg waar hij tijdens de winterstop is heengezonden, Rillandia, verloor WIK het afgelopen weekeinde met 11-1. Daar constateerde Van de Griek dat 'er werk aan de winkel is'. Verder koos hij voor WIK omdat de club volgens hem ambitieus is en over een gezellige ploeg be schikt. WIK kwam donderdag avond met Van de Griek rond, maar kwam daar pas zaterdagmiddag officieel mee naar buiten. De nieuwe oefenmeester, die ook op ge sprek bij SKNWK is ge weest, werd twee weken ge leden door WIK gebeld en vorige week dinsdag had hij een onderhoud met de voor zitter, secretaris en drie spe lers. WIK is voor Van de Griek zijn vijfde club. Eerder trainde hij Yerseke (jeugd en senioren), Wolfaartsdijk, Kapelle en Rillandia. Bij de laatste vereniging was hij ook als voetballer actief. Van de Griek heeft ook in het nationale luchtmach telftal gespeeld. Voor WIK was Van de Griek één van de twee kandidaten die overbleven. De andere, iemand uit Bergen op Zoom, miste volgens het bestuur ervaring en kwam van een grote club met een grote or- ganistie. Volgens voorzitter Ad Theunisse past Van de Griek beter bij een dorps- club als WIK. Winst Ouwerkerk in Huijbergen HUIJBERGEN - Joeri Pankow en Peter Hillebrand hebben hun waarde voor Ouwerkerk weer bewezen. Tegen Vivoo scoorden ze .zondag ieder twee keer. Hun ploeg won met 3-5. De zege oogt makkelijker dan die in werkelijkheid was. Toch zag trainer Jakkoo Brouwer Ouwerkerk flitsend uit de startblokken komen omdat het veldspel eindelijk goed verzorgd was en de bal vloeiend rondging. Niet onte recht dacht de coach na goals van Barry Manni en Pankow: „Dit is een gelopen koers. Kat in het bakkie." Meteen na de tweede Ouwer- kerkse treffer bracht de Huij- bergse thuisploeg de span ning terug. Vivoo herhaalde dat kunststukje vaker. Steeds als Ouwerkerk scoor de, deed Vivoo dat enkele mi nuten later waardoor het spannend bleef. Pas ruim tien minuten voor het einde maakte Pankow met een schitterend lobje een einde aan het nagelbijten van trai ner Brouwer, 3-5. Door de zege van Ouwerkerk en andere resultaten houdt de Schouwse vereniging zicht op deelname aan de nacompeti- tie. Vivoo - Ouwerkerk 3-5 (1-3) - 8. Manni 0-1, 17. Pankow 0-2, 19. Timmers 1-2, 40. Hille brand 1-3, 48. Bochos 2-3, 54. Hillebrand 2-4, 59. Van de Berg 3-4, 78. Pankow 3-5, scheidsrechter: H. Lam- bregts. Opstelling Ouwerkerk: P. Dalebout, Begemann, M. Da lebout (45. Van der Maas), Ha- ge, Van de Vlies, Van Marle, Pankow, Manni, Hillebrand, Boogerd, Van Dongen. Dreischor gaat WIK achterna DREISCHOR - Lepelstraatse Boys heeft zich zondag middag in en tegen Dreischor een waardig koploper getoond. De Brabanders versloegen de Schouwena- renmet 2-10. Met deze monsterscore komt Dreischor net niet in aanmer king voor de grootste neder laag van het weekeinde. WIK maakte het tegen Rillandia nog bonter, 1-11. Dreischor- trainer Toine Tiggelman was een sportief verliezer. „Le pelstraatse Boys heeft een snellere handelingssnelheid, meer loopvermogen en een betere techniek." Even zag het er naar uit dat Dreischor het Lepelstraatse Boys lastig zou maken. Ba- yunga Tekadiamona bracht zijn ploeg na zeven minuten op gelijke hoogte nadat de op ponent het net in de vijfde mi nuut had gevonden. Na de ge lijkmaker liet Lepelstraatse Boys zijn ware kracht zien, ook omdat Dreischor achterin veel te veel ruimte weggaf. Na rust werd de schade be perkt gehouden door korter te dekken. In de laatste tien minuten kreeg Dreischor een paar goede kansen. Lucien Vroegh benutte er één van. Dreischor - Lepelstraatse Boys 2-10 (1-7) - 5. 0-1, 7. Teka diamona 1-1, 9. 1-2, 18. 1-3, 35. vl-4, 38. 1-5, 41. 1-6, 44. 1-7, 49. 1-8, 53.1-9, 76.1-10, 87. Vroegh 2-10, scheidsrechter: F. Luycks. Opstelling Dreischor: D. Ver west, J. Verwest, Fred van de Helm, L. van de Helm, Pan kow, Frank van de Helm, De Jonge (60. Van den Bos), Van der Linde, Uijl, Tekadiamo na, Vroegh. Gouden race op 1000 meter NAGANO (ANP) - „Dit kan ik nooit geschaatst heb ben," zei Marianne Timmer maandag in een eerste reactie op haar olympische titel en wereldrecord op de 1500 meter. ,,Dit kan echt niet, ik geloof het zelf nog niet." Het verschil tussen vorm en topvorm voelde de rijdster uit Sappemeer vooral in haar benen. „Ik heb ze helemaal niet gevoeld," aldus Timmer. Haar laatste rondje kostte geen pijn, anders dan anders op de schaatsmijl. „Wie had dit nou verwacht," zei Tim mer. „Ik in ieder geval niet." Timmer voelde tijdens de race al dat ze met een unieke 1500 mdeter bezig was. „Elke klap was raak, elk bocht liep perfect. Toen ik echter mijn tijd op het scorebord zag, vroeg ik me af of dat mijn tijd wel was." t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 9