Zege zonder sprankeling VOETBAL All-Ready kijkt naar boven na winst op medekoploper r schijnwerpe Zierikzee vermorzelt Kruiningers Westhoek-ladies geeft Phoenix gevoelige klap Hagesteijn, damescoach Kwiek: 'Dit was niet onze beste wedstrijd' Van Marle uitblinker bij Zierikzeese korfbalploeg 'De wedstrijd van het seizoen' Uitgebalanceerd Kwiek verslaat Volley/Voorne Inde Teamcompetitie biljarten Van der Wielen versterkt positie in damtitelstrijd DINSDAG 13 JANUARI 1998 NR 26314 7 BRU1NISSE - Op het oog, zou je zo zeggen, is er niks mee. Een eenvoudige 3-0 winst met de zo mogelijk nog overtuigendere setstanden van 15-5,15-7 en 15-7. De karakteristieken van het duel uit de dames eerste klasse B tussen het Bruse VV Kwiek en Alcazar/ Erasmus 2. Toch was niet iedereen optimaal bevre digd. Coach Ad Hagesteijn vond dat zijn dames vol leyballend te weinig lieten zien. Toch zal menigeen daar niet rouwig om zijn. De overwin ning bezorgde de Bruse da mes gewoon twee punten. Punten die nodig zijn om vo lop mee te blijven draaien in de bovenste regionen. De Rotterdamse tegenstan der, een studentenvereniging met leerlingen van de Eras- mus-universiteit en de Hoge school, kwam met een ander doel naar Bruinisse. Het team van invaller-coach Mare Biermann wilde in sporthal De Vanger de aansluiting met de subtop realiseren. Dat luk te dus niet. Kwiek daarente gen staat na de zege op een plaats die uitzicht geeft op meer. De wedstrijd op zich was leuk voor het publiek maar vol gens Hagesteijn bleef het daar ook bij. ,,Dit was niet onze beste wedstrijd van het seizoen. Er is weinig gescoord door beide ploegen. Er werd gescoord door fouten van de tegenstander." De Zierikzee- se coach begon met Janita van der Have, Henny van Lie- re, Louise Vleugel, Addy van der Zande, Crista van Kooten en Marjan Polfliet aan de .wedstrijd. Profiteren Vooral Polfliet kon door haar lengte de sleur van het pro fiteren van de tegenstanders fouten doorbreken. Hageste ijn: „Marjan (Polfliet, red.) kwam een keer of twee in het midden door. Ik heb maar een paar goeie aanvallen van on ze kant gezien. Dat is jammer, maar dat kan ik niet aan de stand afzien. Het is gewoon een goeie overwinning van 3- Hagesteijn had weinig op te merken over zijn jongste speelster. „Dat het bij ons niet echt draaide lag niet aan de spelverdeelster. Crista deed het prima. Niets op aan te merken. TocWeek het net alsof de andere meiden moes ten wennen. Misschien durf je als speelster met een nieuwe spelverdeelster wat minder." Toch kon Alcazar/Erasmus na 57 minuten weer van het veld. De eerste set pakten de Rotterdammers nog wel een 0-2 voorsprong maar Kwiek hervond zich snel. Via 4-4 liep Kwiek uit naar 9-5. pe aange vraagde time-out miste zijn uitwerking voor Alcazar/ Erasmus. Zes Bruse punten betekenden setwinst, 15-5. De tweede set bracht Hagesteijn Lideweij Vleugel voor Van Liere. Tot 5-5 ging deze set ge lijk op, tot ongenoegen van de coach van de thuisploeg. „Ga eens volleyballen," riep hij zijn dames toe. Het gebeurde prompt een tijdje, een perio de waarin Kwiek naar 10-5 uitliep. Toch stokte cle teller bij 11-6., ,We hebben heel lang op de elf gestaan," wist ook Marjan Polfliet blokt in het du:l tegen Alcazar/Erasmus 2. Lideweij Vleugel kijkt vol overgave toe. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Ondanks het gemis van twee topsje- lers (Hans Aangeenbrug en Raul Lancasu) had let eerste team van schaakvereniging Zierikzee geen <n- kel probleem met het Kruiningse DZD, 7-1. Jan-Willem van Nieuwenhuijze (met bal) zoekt naar een afspeelmogelijkheid. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Ere wie ere toekomt. Wouter van Mar le, lid van het eerste team van korfbalverenging All- Ready, verzorgde afgelopen zaterdag tegen Ninkan- tes een prachtig slotakkoord. Met een fraai afstandsschot bezegelde hij definitief het lot van me dekoploper Ninkantes. Na de 20-17 zege hoeft de Zie rikzeese ploeg niet meer naar onder te kijken. BRUINISSE - Met duidelijke cijfers (3-0) stuur den de heren van VV Kwiek I opponent Volley/Voorne terug naar Brielle. ,,De wedstrijd van het seizoen," oordeelde Kwiek-speler Ray mond van Boven. De setstanden, 15-13 15-9 15-11, waren een juiste afspiegeling van de krachtsver houdingen binnen de lijnen. Alleen het begin van de vijfde ronde in de eerste klasse Noord was afgelopen week einde niet best. Baris startte voortvarend maar zag stuk verlies over het hoofd, 0-1 /voor DZD. Jukkenekke vond 'dat zijn tegenstander de ope- 'ning niet correct behandelde en besloot daarom maar eens .stevig aan te vallen. Voordat In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Greetje Smit 'In de schijnwerper'. De atlete van Delta Sport, die uitkomt op het onderdeel korte cross, verzekerde zich afgelopen zaterdag met een tweede plaats in de Del tacross van de eindzege van het Zeeuwse crosscircuit. .Eerder in het winterseizoen won Smit de Moerschans- loop, de Sint Nicolaascross en de Elderschansloop. Naam: Greetje Smit-Den Braber. Geboren: 15 juni 1950 in Den Bommel. Woonplaats: Kerkwerve. Sport: Atletiek en vissen. Partner: Eddy Smit. Club(s): Delta Sport, HSV Ooster- schelde. Beroep: Huisvrouw. Hobby's: Lezen, schilderen en hand werken. Laatste boek: Maaike van Sinea van Jan Ja- gersma. TV-programnia's: Sport, schaatsen eri atletiek. Kra n ten/ tijdschriften PZC, Zeehengelsport, Zierik- zeescghe Nieuwsbode, Hen gelsport, De Veteraan. de arme Kruininger goec en wel in de gaten had wat a' ge beurde, was het al bekekm. Van der Veken, momenteel in grote vorm, gaf met zvart schaakles. Vanuit de opming schoof hij de partij gevoon uit, zonder tegenspraik te dulden. Krijgers tegenstan der bood remise aan, nit toen hij een kwaliteit voorstond. Muziek: Vijftiger, zestiger jaren. Eten: Stamppot groenlof met spek jes. Drinken: Belgisch witbier en een goed glas wijn. Uitgaan: De atlietiek- en viswedstrij den, uitgaan is voor mij men sen ontmoeten. Mooiste plekje op Schouwen- Duivelanil: De schorren van Viane. Favoriete stad in Nederland: Veere (zonder toeristen). Vakantie: Egypte, Geloof: Nederlands Hervormd. Heeft hekel aan: Mensen die niet voor hun me- niijg uitkomen. Sleehtstc eigenschap: Praat wel eens te veel. Beste eigenschap: Doorzettingsvermogen, neemt geen blad voor de mond. 0 tegen een ploej die vlak on der je staat." Bij Kwiek ont brak Marjo Artnsman. Vori ge week al moeit Van Kooten om die reden een aantal sets meedraaien. Nu was het voor de speelster, die met de Meis jes A vorige veek kampioen werd in de Topklasse, de vuurdoop als speelster in de basis. Van Kooten speelde vooral vercedigend sterk. „Ja, ik heb bkker gespeeld," vond ze ;elf na afloop. „Maar," voegde ze eraan toe. „Vorige week ging het be ter." Op grond van de onvoorspëi- baarheid van de einduitslag weigerde de Renessenaar het aanbod, waarna hij toch nog vrij gemakkelijk een vol punt scoorde. Karakterstieken Zierikzee - DZD 7-1 - R. van de Veken-P. Meijaard 1-0, M. Krijger-L. Poley 1-0, H. Ba- ris-B. Boone 0-1, H. Jukke- nekke-J. Capello 1-0, A. Bra- kel-W. Karelse 1-0, A. Bandsma-M. van de Boom 1- 0, J. Verduyn den Boer-P. Klootwijk 1-0, E. de Jonge-M. Leendertse 1-0. Mooiste sportmoment: Gouden medaille NK vetera nen in 1997, 800 meter en de wereldtitel kustvissen voor landenteams in 1991 in Frankrijk. Vervelendste sportmoment: De eerste helft van marathon in Rotterdam, zat in mense lijke file. Blessures: Hamstrings, hiel- peesplaatontsteking, knie. Sportief doel: Crosscompetitie tot goed ein de brengen en dan proberen een goed baanseizoen te draaien. Sporter van Zeeland: John Vermeule. Beste atleet: John Vermeule, Simon Blom en Kees Verkerk. Slechtste atleet: Iemand die op zijn stoel blijft zitten. Winter in Zeeland: Jammer dat er niet ge schaatst kan worden. Waar blijf je voor thuis: Als het even kan voor het EK en WK schaatsen op tv en at letiek. Politiek: Doe ik niet aan. Korte cross: Spanning en sensatie. Winnen: Een goed gevoel. Grootste angst: Door blessures of ouderdom niet meer kunnen sporten. Atletiek op Schouweil-Duive- land: Peil loopt terug, weinig aan was. Uiteraard, korfbal is een teamsport. De manier waar op Van Marle zich manifes teerde, was echter magis traal. Met in totaal vijf wonderschone treffers van behoorlijke afstand nam hij een kwart van de Zierikzeese productie op zich. Zulke mooie doelpunten doet de ad renaline door het bloed van hem en zijn teamgenoten stro men. Dan moet je wel win nen, ook van een op papier sterkere ploeg. „Ik weet het niet," antwoord de de topscorer op de vraag waarom hij zo goed op dreef was in sporthal Onderdak. „Het gaat lekker, bij ieder een." Nadat All-Ready Nin kantes versloeg, kan de for matie verder naar boven kijken. „Als het mogelijk is graag natuurlijk," sprak Van Marle enigszins gereserveerd. Rustig meedraaien Ook coach Peter Groenewoud hield zich een beetje op de vlakte na de even fraaie als onverwachte overwinning op de tegenstander uit Hoog vliet. „De doelstelling blijft rustig meedraaien. Maar als je blijft winnen, moet je niet doen alsof je neus bloedt." Door de zege staat All-Ready gedeeld tweede met Ninkan tes op twee punten achter stand op koploper Oranje Zwart. De wedstrijd tussen AIl-Rea- dy en Ninkantes was in alle opzichten een topduel. Een spannend scoreverloop, mooie goals, misprijzende ge baren, juichende handen en een terechte winnaar. De thuisploeg opende de score en zag Ninkantes onmiddellijk langszij komen. Tot 9-9 waren beide teams volledig de gelij ke aan elkaar. Net voor rust zette Ninkantes aan voor een tussensprintje. Twee goals, waarvan één bui ten de tijd, waren het gevolg. Na de pauze hervond Ninkan tes meteen het.goede ritme en bouwde de voorsprong uit naar 9-13. Een paar wervelen de minuten zorgden ervoor dat All-Ready zes keer op rij. Van der Have. Uiteindelijk werd in 24 minuten de tweede set veroverd. De derde set leek in het begin Veel weg te hebben van een walk-over. Met Van Liere in het veld voor Van der Have liep Kwiek uit naar 6-0. De wisselvalligheid van de thuisploeg zorgde dat Alaca- zar/Erasmus terug kwam tot 9-7. Een actie van Louise Vleugel bracht de service op het juiste moment weer terug bij Kwiek. Hagesteijns woor den, dat er veelal gescoord werd uit fouten van de tegen stander, werd in de eindfase van de wedstrijd duidelijk geïllustreerd. Een misver stand tussen Rachel Drie- spoor en Mirjam Galema be tekende 14-7 voor Kwiek, de door Arianne van de Wete ring uitgeslagen bal beteken de het einde van de wedstrijd. Terwijl de dames hun feestje vierden werd sporthal De Vanger versierd met slingers, pamfletten en ballonnen. Speler van Kwiek Heren 2, Joop Goedhart, werd zater dag zestig jaar. En om 'ge woon' te kunnen spelen had hij zijn verjaardag op vrij dagavond al gevierd, uiter aard met Kwiek-vrienden en vriendinnen. Toen hij om kwart over zeven 's avonds de sporthal binnenstapte, krab belde hij eens aan zijn hoofd. De waardering bleek overal uit. 'Back to the sixties', 'Joop, het komt uit een goed hart', de teksten logen er niet om. Op je zestigste nog vol leyballen, het komt niet zo vaak meer voor. Toch bleef Goedhart nuchter. „Bijzon der, helemaal niet. Gewoon zorgen dat je gezond blijft." Goedhart begon 45 jaar gele den bij het Vlissingse Mara thon, kwam in 1962 naar Zie rikzee om daar onder andere met MEVO recreatie te spe len. Goedhart: „Twintig jaar geleden hadden ze bij Kwiek een mannetje te weinig. En ik ben maar gebleven." waarvan drie in zestig tellen, de korf wist te vinden en de zege voor het grijpen had. Veerkracht Groenewoud roemde achteraf de mentale veerkracht van zijn ploeg. All-Ready heeft in zijn ogen spelers die allemaal kunnen scoren, ook in moei lijke situaties en als de ver moeidheid een rol gaat spe len. „We hebben een ijzerèn conditie." Ninkantes, een ploeg die Groenewoud al jaren kent, dus pakten zijn tactische aan passingen goed uit, sputterde even tegen en kwam op 15-14, 16 -15 en 17-16. In de laatste drie minuten had All-Ready adem genoeg over om drie keer te scoren, Ninkantes slechts eenmaal. En dus won All-Ready. Doelpuntenmakers: Van Mar le 5, Voshart 4, Van Nieuwen huijze 3, Snoek, Jongejan, Brul, Van Tiggelhoven 2. Uitslagen standaardklasse IA: All-Ready-Ninkantes 20- 17, Thor-Fluks 14-10. Overige uitslagen: All-Ready A-Tjoba 2 15-14, All-Ready 2- Luctor 2 7-13, Swift B4-A11- Ready B 5-8, ONDO-All-Rea- dv E 0-0, Seolto CM-A11- Ready CM 3-2. De Bruse volleybalploeg profiteerde optimaal van de aanwezigheid van Eelco van Lenten. Met hem in de basis overheerste de rust in het team. Precies dat koste Kwiek vorige week tegen IBIS nog een punt. Zonder Tony van Breda, hij had verplichtingen bij Rijn mond, en Kees Arensman (vakantie) stuurde speler Erik van Breda verder Mi chel Versaevel, Dirk-Mi- chiel Roest, René Gil jam en Raymond van Boven het veld in. De tegenstand van Volley/Voorne viel tegen. Van de nummer vier op de ranglijst, met 13 uit 10, mag meer verwacht worden. „Die mannen speelden voor de winterstop al minder. Dat zette zich nu door. Slechte passing, absoluut geen servicedruk," sprak Van Breda. De overwinning lag niet alleen aan het spel van de tegenstander, daar voor was het eigen spel te goed. Op de juiste momen ten toeslaan, dat was het Bruse parool. Van Breda: „Dat was zeker steeds het omslagpunt. Wat we vorige week niet deden, deden we nu wel." Zo liep de Bruse eersteklas ser in de eerste set simpel weg naar 7-1 en 11-4 om ver volgens Volley/Voorne te rug te laten komen naar 13- 13. De aangevraagde Bruse time-out voorkwam set winst voor de bezoekers. Gevolgen heeft de nederlaag voor Phoenix niet, oppassen moet het team wel. Old Dutch volgt op een punt en heeft een wedstrijd tegoed. De andere wedstrijd in de C5-klasse tus sen Zierikzee I en Zierikzee II werd zoals verwacht door de eerste keus van de vereniging gewonnen. In groep A van de C4-klasse haalde lijstaanvoerder d'Eu- le fors uit. Windenburg, derde in de stand, werd door de Oos- terlanders met 8-0 naar huis gestuurd. Hekkensluiter On der Vrienden won met 6-2 van de net boven hen bivakkeren de 't Hoekje. Door deze over winning heeft Onder Vrien den weer aansluiting gekre gen. Standen C5: 1. Phoenix 6-8 (29-19), 2. Old Dutch5-7 (26-14), 3. Zie rikzee 6-7 (26-14), 4. Westhoek- ladies 6-6 (22-26), 5. Sir 5-4 (17- 23), 6. Zierikzee 2 6-2 (16-32). C4 - groep A: 1. d'Eule 6-9 (36- 12), 2. Witte van Haemstede I 6-7 (24-24), 3. Windenburg 6-7 Burgh-Haamstede - D-pupil- len: DFS 1 - DFS 2 1-0, Beve landers 3 - Zierikzee 3 0-2, DFS 1 - Bevelanders 3 3-0, DFS 2 - Zierikzee 3 1-1, DFS 1 - Zierikzee 3 4-0. DFS 2 - Beve landers 3 1-0. Bevelanders 1 - Bevelanders 2 2-0, Renesse 1 - Colpl. Boys 2 1-0, Bevelan ders 1 - Renesse 1 4-0, Bcve- Van Lenten haalde de op slag terug en op Van Bredas services haalde Kwiek de resterende punten binnen. De tweede set ontpopte Van Boven zich als de beste Bru se man. Via 5-1 werd het 8-6. Weer een Bruse time-out brak de revival van de Brielse ploeg. Simpelweg werd het 15-9 voor Kwiek. De derde set speelde Michel van Duivendijk voor Van Boven. Kwiek liep weer eenvoudig uit naar 11-4, ver volgens knokte Voorne zich terug naar 13-9. Snel werd Van Boven weer terugge- wisseld. Uiteindelijk kon Versaevel, hij maakte het beslissende punt, bij 15-11 zijn vingertje omhoog ste ken. Kwiek, dat vorig sei zoen nog 2-2 gelijkspeelde en met 3-1 verloor van Vol ley/Voorne, lijkt het ritme te hebben gevonden en al leen maar meer punten te kunnen gaan pakken in de eerste klasse B. Overige uitslagen Heren tweede klasse D: Kwiek-Volley/Voorne 2 1-3, heren vierde klasse F: WEA /MEVO'80-Volley/Quick 2 3-0, dames tweede klasse D: Volley Voorne 3-Kwiek 3-1, dames derde klasse H: Kwiek-Volley Voorne 4, jongens C poule C: Kwiek- Holy 3-0, jongens D poule F: Kwiek-Volley/Quick 1-3, Kwiek-DVO 2-2, meisjes C poule D: Kwiek-Volley Voorne 2-2. (23-25), 4. Renesse 6-6 (25-23), 5. 't Hoekje 6-4 (20-28), 6. On der Vrienden 6-3 (16-32). C4, groep B: 1. Zierikzee 5-9 (27-13), 2. Witte van Haemste de II 5-7 (23-17), 3. WRW 4-4 (18-14), 4. Old Dutch 5-4 (19- 21), 5.'t Klusje 5-0 (9-31). C2: 1. d'Eule 7-10 (30-12), 2. de Wig 6-8 (19-17), 3. Witte van Haemstede 7-8 (19-17), 4. 't Hoekje 7-7 (21-21), 5. 't Klusje 6-6 (20-16), 6. de Poedel 6-4 (15- 21), 7. Onder Vrienden 7-3 (11- 31). Cl: 1. Onder Vrienden 7-10 (24-18), 2. Windenburg 7-7 (22- 20), 3. DOS 6-6 (19-17), 4. de Poedel 6-3(13-23). B1/B2: 1. Zierikzee BI 5-8 (22- 8), 2. de Graanbeurs I B2 5-8 (20-10), 3. OKK BI 6-8 (19-17), 4. de Wig B2 5-6 (16-14), 5. Re nesse 6-2 (9-27), 6. de Poedel 5- 0 (10-20). B2: 1. Phoenix 6-10 (25-11), 2. Onder Vrienden 6-8 (19-17), 3. Windenburg 5-4 (16-14), 4. de Graanbeurs II 5-4 (14-16), 5. Zierikzee 6-4 (16-20), 6. Bom- menede 6-4 (12-24). landers 2 - Colpl. Boys 2 1-0. Bevelanders 1 - Colpl'. Boys 2 6-0. Bevelanders 2 - Renesse 1 2-1, Bruse Boys 1 - WIK 1 4-0, DFS 3 - WIK 2 0-0. Bruse Boys 1-DFS 3 3-0, WIK 1-WIK 2 1- 0. Bruse Boys 1 - WIK 2 1-0, WIK 1 - DFS 3 0-0. Competitie: SKNWK Al - Ar- nemuiden Al 0-0. l ZIERIKZEE - Phoenix, leider in de C5-klasse van de teamcompetitie biljarten, liep tegen een gevoelige tik aan. De Westhoek-ladies uit Burgh-Haamstede versloeg de kóploper met 6-2. ZIERIKZEE - De onderlinge competitie van damver eniging Zierikzee komt in een beslissende fase. Lei der Chris van der Wielen uit Ouwerkerk klopte Adri Flikweert, terwijl naaste belager Rinus van der Wie len verrassend klop kreeg van Cor Boot. Chris van der Wielen kreeg tegen nestor Adri Fliky/eert in het middenspel vat op de partij. Door de lange vleugel, van Flikweert onder vuur te nemen kwam de regerend kampioen op schijfwinst en dat leverde tenslotte winst in het eindspel op. Rinus van der Wielen, de naaste belager van de koplo per, moest tegen Boot die dit seizoen wisselend speelt. Boot speelde nu aanvallend en wist terreinvoordeel te boeken. Van der Wielen had niet de juiste verdediging en verloor tenslotte in een over machtseindspel. Uitslagen: A. Flikweert-C. van der Wielen 0-2, C. Boot-M. van der Wielen 2-0, G. Flik- weert-D. de Waard 2-0, J. Schot-J. de Wild 0-2. C. Rijk- M. van der Wielen 2-0, C. Boot-M. Poulisse 2-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1998 | | pagina 7