Deelnemers Beach-volleybaltoernooi leveren strijd tegen wind en regen Lia de Winter overwint zenuwen tegen debutant Marjolein Schimmelpenninck Vlekkeloos verloop kampioenschappen veteranenatletiek Bruse Boys stevent af op kampioenstitel Delhi!ME VO 80 winnaar op het Noordzeestrand kmi k jffiCjiin uiffi"T— Senioren-tennistoernooi verwerkt zonder tijdverlies Jeugdtoernooi Duiveland Bridge Slecht begin bridgers Leo Bolier vangt twee palingen 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het Beach-volleybaltoernooi had vooral in de ochtenuren te kampen met regen en wind. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Het Beach-volleybaltoernooi op het Noordzeestrand bij Scharendijke/Brouwersdam kreeg zaterdag als grote tegenstander de wind en regen te verwerken. Volleybalvereniging LOB, organisato ren van het tweede volleybaltoernooi, hadden voor aanvang handenvol werk om alle wedstrijdschema's aan te passen. Zes van de achtendertig deelnemende teams waren niet opgekomen en dat kostte nogal wat ener gie om het toernooi ordelijk te laten verlopen. „Het weer heb je niet in de hand. In het begin van cje week zoek je naar verkoeling, nu waai je haast van het strand af", moet Victor van Oosterom teleurstellend toegeven. „Dan zijn er altijd nog ploegen die gewoon niet komen omdat het geen echt strandweer is, maar dat geeft ons juist handenvol werk. Al die voorbereidingen met wedstrijdschema's hebben geen enkele zin gehad. We moesten vanmorgen alles op nieuw indelen. Dankzij Jan- Kees Eekman is dat goed ge lukt". Het Beach-volleybaltoernooi begon dan wel met hindernis sen, maar de deelnemende ploegen hadden al snel de smaak te pakken. Gekleed in truien, petten en jassen werd vol enthousiasme het strand- spelletje drie tegen drie ge start. Zelfs toen het team Haj- raa uit Eindhoven vanuit het station uit Goes telefoneerde dat zij in aantocht was pasten de organisatoren het schema onmiddellijk aan. „De verbin dingen met het openbaar ver voer liepen wat Stroef, maar zo'n team komt in ieder geval", liet Van Oosterom weten. „Dit is het risico van een strandacti- viteit. Ik heb gisteren wel drie keer het KNMI gebeld. Geluk kig is het droog en is de wind wat afgenomen. De ploegen die nu zijn gekomen hebben het naar hun zin. Jammer dat je nu geen publiek trekt. Als kijkspel is het veel te koud". Van de twintig NéVoBo ploegen bleven vier teams weg. Daar door moest de organisatie te rug van vier naar drie poules. Hierdoor vervielen ook de fi nalewedstrijden en werd hal verwege de middag een aparte poule samengesteld van de drie winnaars uit de drie poules die onderling uitvochten wie de wisselfyeker van Boekhandel De Vries mee naar huis mocht nemen. Bij de recreatiepoules bleven twee teams weg en daar konden de vier poules, ver deeld over zestien teams in tact blijven. Techniek en conditie Dat volleyballen op het strand een aparte bezigheid was was duidelijk te zien aan de enorme inspanning van de deelnemers. Met drie spelers is het moeilijk om te springen, draaien en lo pen in het afgebakende mulle zandveld. Techniek en conditie vergen het uiterste. Daarbij moest rekening worden gehou den met de wind ondanks de speciaal strandvolley-bal. Na een dag vol strijd moest bij de NéVoBo-ploegen de winnaar komen uit de wedstrijd, van twee keer tien minuten, tussen Delphi/MEVO'80 uit Zierikzee en Drie PK (spelers van volley balvereniging Mythillus) uit Goes. Getuigen van de zeer ervaren spelers, die in de promotieklas se spelen van de NéVoBo- indoorcompetitie, toonden zij een spannende strijd. Delphi/ MEVO'80 spelers Gerrit van Splunder, Leendert van Hat- tum, Theo Sprong en Jan-Leen van Liere wisten het beste raad met het mulle zand. Met 15 -3 en 15-7 wonnen zij van Marco Viergever, Wijnand Kramers en Fred van Well. Door de overwinning van het Zierikzeese kwartet verzamel den zij de meeste setpunten en werden als winnaar uitgeroe pen van het toernooi. Smash uit Breda werd tweede en Drie PK uit Goes derde. In de recreatieklasse was het in de slotfase een spannende strijd tussen twee ploegen uit Nieuw-Vennep. Het team Yan kees met Theo Miedema, Hans Borgmann en Paul Dekker bleef streekgenoot Cöte Bles sure met Albert Meirmans, In ge Polderman en Henri Natzijl de baas. In de finale-wedstrijd waren er drie sets nodig met 9- 7 8-10 en 14-16. In de recreatie klasse kwamen maar liefst ze ven damesteams uit. „Volgend toernooi willen wij een aparte klasse maken voor de dames. Steeds meer damesteam willen deelnemen", aldus Van Ooste rom. Volleybalvereniging LOB had daarom zaterdag een apar te damesprijs beschikbaar ge steld. Deze werd gewonnen door het Strayerteam Noord- welle. Eindstand NeVoBo-ploegen 1 Delphi/MEVO'80 Zierikzee 2 Smash Breda 3 Drie PK Goes 4 Dream-Team Bruinisse 5 VC LOB Zierikzee 6 Coco's Amsterdam 7 Fish. Man Fr. Zierikzee 8 Renesse 9 PHJ Goes 10 W Kwivo Oosterland 11 VC LOB red. Zierikzee 12 Zandhappers Breda 13 Hajraa Eindhoven 14 De Schorpioen Zierikzee Eindstand recreatieploegen 1 Yankees Nieu w-Vennep 2 Cöte Blessure Nieuw-Vennep 3 De Vlinder Zierikzee 4 Cleopatra Middelburg 5 Delphi A-team 1 Zierikzee 6 Coco's 4 Amsterdam 7 Hompie Co Almere 8 Delphi A-team 2 Zierikzee 9 Stray er Noord welle 10 VC LOB dames Zierikzee 11 De Muggen Haarlem 12 Coco's 2 Amsterdam 13 Beach Girls Vlaardingen 14 De Zandsnor Zierikzee 15 Coco's 3 Amsterdam 16 Mijn Lov Nijmegen BRUINISSE - „Ik heb er een week niet van kunnen slapen. De spanning was zo groot en daar kan ik slecht tegen", vertelt Lia de Winter nadat zij de finale wedstrijd van Marjolein Schimmelpenninck in drie sets won. De Winter mag zich nu een jaar lang winnares noemen van het Senioren-tennistoernooi in Brui nisse. Zij was al in de poule enkelspel E te sterk en klopte vervolgens Anja Jon ker uit Zierikzee in de halve finale en liet uiteindelijk Marjolein Schimmelpen ninck het nakijken. De 37-jarige speelster moest al le zeilen bijzetten om Schim melpenninck de baas te blij ven. De 23-jarige tennisster uit Zierikzee had in april voor het eerst een racket in haar hand. „Ik ben twee maanden geleden gestart met tennislessen. Dat ik vanmiddag verlies is niet zo erg, tenslotte ben ik pas bezig", aldus Marjolein Schimmelpen ninck. Voor Lia de Winter van tennisvereniging Bru-Tèn was het wel belangrijk om te win nen. Het krikte duidelijk het zelfvertrouwen op. „Die eerste set verloor ik met 5-7 en dan krijg ik zo'n spanningsveld om mij heen. Daarom was het fijn dat zij in de tweede set veel dubbelfouten sloeg. Ik kwam beter in mijn spel en dan win je toch met 6-2", hijgde Lia de Winter nadat zij van de organi satoren de overwinningsbloe- men kreeg aangereikt. Zes dagen De derde set was één van de spannendste partijen op de finale-dag van het Senioren tennistoernooi in Bruinisse. Tbt 4-4 gingen beide speelsters gelijk op. Tben was het de meer ervaren De Winter die de laat ste klappen in haar voordeel besliste (6-4). Lia de Winter was niet de enige winnares op, het zes dagen durende tennistoer nooi voor E- en D2-spelers. Juist dit toernooi slaat enorm aan voor vele liefhebbers van de tennissport. Voor de begin nelingen en net gevorderden, maar ook spelers die niet hoger kunnen komen dan D-speler is dit een ideaal toernooi om on derling de krachten te meten. Tennisvereniging Bru-Tèn werkt al jaren met het zelfde recept. Alle partijen duren een uur en er wordt hoofdzakelijk in poules gespeeld. Alleen in de heren- en dames-enkel D2 en damesdubbel werd gespeeld via het afvalsysteem. Daar naast is er tijdens de finaledag, zaterdag, ook een verliezers ronde ingesteld. „Dat vinden de deelnemers prettig want dan spelen zij meer dan één partij", vertelt Folmer van de organiserende tennisvereni ging. Door dit systeem ver loopt het toernooi exact op schema en ook de weergoden waren goed gezind. Zelfs op de halve- en finale-dag was er wei nig hinder door de weersveran dering. Plaatselijke favoriet Nadat Lia de Winter de titel had gepakt bij het damesenkel E, zo was bij de herenenkel E de overwinning voor Tbn Kra mers van tennisvereniging Duiveland uit Nieuwerkerk. Met 6-4 en 6-1 versloeg hij de plaatselijke favoriet Stefke de Waal. In de klasse D2 ging de overwinning bij de dames naar Corinne Reijngoudt uit Sint Philipsland. In twee sets. 6-3 en 6-2, versloeg zij Els Stouten uit Bruinisse. Daarvoor had Reijngoudt in de halve finale afgerekend met Janny de Oude uit Bruinisse met 9-5. Els Stou ten had de finale bereikt door Matty van Urk uit Zierikzee te verslaan met 10-4. Bij de heren was Wim Geluk oppermachtig. De Bruenaar, die zeer beweeglijk is op de tennisbaan, had weinig moeite met Ad den Engelsman uit Sint Philipsland: 6-4 6-4. Jacco Kos ter en Marco Kramer wonnen bij de herendubbel E van het duo. Kees Jonker en Leon Praet. De zusjes Marjolein en Sandra Schimmelpenninck kregen bloemen voor de over winning in het damesdubbel E en bij de D2-klasse was de overwinning voor Marleen van Herpen en Corinne Reijn goudt. De beide dames van Ruucstoppelen versloegen in de finale Jannie de Oude en Matty van Urk met 6-1 6-2. In het herendubbel D2 bleken Han Ketting en Piet Deurloo van tennisvereniging De Hae- ne uit Schuddebeurs te sterk voor iedereen. Het gouden duo won van Piet en Dick Both uit Oude-Tbnge. Uitslagen Herenenkel E: Fina- *le: Stefke de Waal - Ton Kra mers 6-4 6-1. Damesenkel E: Halve finale: Lia de Winter - Anja Jonker 6-2 6-2. Marjolein Schimmelpenninck - Sandra Schimmelpenninck 6-1 6-3. Fi nale: Lia de Winter - Marjolein Schimmelpenninck 5-7 6-2 6-4. Herendubbel E: 1. Jacco Kos- ter/Marco Kramer. 2. Kees Jon- ker/Leon Praet. Damesdubbel E: 1. Marjolein en Sandra Schimmelpenninck. Heren en kel D2: Finale: Ad den Engels man - Wim Geluk 4-6 4-6. Da mesenkel D2: Halve finale: Jannie de Oude - Corinne Reijngoudt 4-6 4-6. Matty van Urk - Els Stouten 6-3 6-2. Fina le: Corinne Reijngoudt - Els Stouten 6-4 6-0. Herendubbel D2: Halve finale: Han Ketting/Piet Deurloo - Bob van Helden/Abby Duin houwer 7-5 3-6 6-1. Dik en Piet Both H. Smit/H. Mol 6-4 7-6. Finale: Han Ketting/Piet Deurloo - Piet en Dick Both 6-4 6-3. Damesdubbel D2: Halve fi nale: Jannie de Oude/Matty van Urk - Jopie Kouwen- berg/Adrie Landman 6-3 6-4. Joyce Coppoolse/Els Stouten - Marleen van Herpen/Corinne Reijngoudt 6-7 1-6. Finale: Jan nie de Oude/Matty van Urk - Marleen van Herpen/Corinne Reijngoudt 1-6 2-6. OOSTERLAND - Op het Oostersportpark in Ooster land werd een toernooi afge werkt voor C-junioren en E- pupillen. Bij de E-pupillen was Dinteloord heer en mees ter met winst in alle wedstrij den. Duiveland El eindigde op de tweede plaats met twee punten minder. WIK werd derde, Dui veland E2 vierde en ZSC sloot de rij met 1 punt. Uitslagen E-pupillen: Duive land 1-Duiveland 2 4-0; WIK- ZSC 0-0, Dinteloord-Duiveland 1 2-1; WIK-Duiveland 2 5-1; ZSC-Dinteloord 0-8; Duiveland 1-WIK 4-2; Duiveland 2-ZSC 2- 0; Dinteloord-WIK 3-1; ZSC- Duiveland 1 0-8; Duiveland 2- Dinteloord 1-7. Junioren Bij de C-junioren ging de strijd om de hoogste eer tussen ZSC en Duiveland, die allebei vijf punten verzamelden. ZSC had echter een beter doelsaldo zo dat de thuisploeg op een ver dienstelijke tweede plaats ein digde. DFS werd derde en Din teloord vierde. Uitslagen C-junioren: Dintel- oord-DFS 0-7; Duiveland-ZSC 0-0; ZSC-Dinteloord 7-0; DFS- Duiveland 0-2; Duiveland- Dinteloord 2-0; DFS-ZSC 1-3. KERKWERVE - Onlangs werd door de Zierikzeese Bridge Club in het dorpshuis 't Zuud- ènde te Kerkwerve de tweede zomer-bridgeavond gehouden. Er werd gespeeld in twee groe pen van respectievelijk tien en negen paren. Uitslag Witte groep: 1. ep. v. d. Berg, 134 ptn, 69,79%; 2. Flohil-Ho- gerheijde, 121 ptn., 63,02%; 3. Brinckman-Heijneman, 108 ptn., 56,25%; 4. ep. Visser, 102 ptn., 53,13%; 5. ep. Hollander, 98 pnt., 51,04%; 6. de Feijfer-v. d. Zande, 97 pnt., 50,52%; 7. v. Oeveren-lfennekes, 93 ptn., 48,44%; 8. 't Hart-de Vries, 80 pnt., 41,67%; 9. Kotoun- Plaating, 71 pnt., 36,98% en 10. Does--Eekman, 56 pnt., 29,17%. 96 punten 50%. Rode Groep: 1. Boot-Eekman, 85.2 pnt., 59,17%; 2. v. d. Duyn- Henderson, 81.6 pnt., 56,67%; 3. v. d. Berg-Oostwoud W., 81 pnt., 56,25%; 4. Tuinman-de Jongh, 78 pnt., 54,17%; 5. ep. Kuiper, 75,6 pnt., 52,50%; 6. ep. Pomper, 73,2 pnt., 50,83%; 7. ep. Stouten, 64 pnt., 44.44%; 8. v. Delst-Steutel, 60 pnt., 41,67% en 9. Gaanderse-Gaanderse, 48 pnt., 33.33%. 72 punten 50%. MENTON - De Nederlandse bridgers zijn de strijd om het Europese kampioenschap in Menton matig begonnen. Van Engeland werd met 10-20 ver loren, van Monaco slechts met 19-11 gewonnen. Na twee ron den staat Nederland op de achttiende plaats. De vrouwen spelen voor het be gin van het viertallentoernooi het parenkampioenschap. Jet Pasman en Anneke Simons scoorden in de eerste ronde 60,7 procent en staan vijfde. Het mannenteam had zich in Menton ingesteld op een eerste wedstrijd tegen San Marino, een gemakkelijke tegenstan der. Complimenten voor Delta Sport ZIERIKZEE - De omvangrijke organisatie van de Nederlandse kampioenschappen veteranen atletiek in Zierikzee kreeg alle lof toege zwaaid. Niet alleen de ruim driehonderd deel nemers waren tevreden over de perfecte organi satie, maar ook KNAU-bestuurder Bart Leen houwers stelde vast dat atletiekvereniging Del ta Sport de zaakjes uitstekend in orde had. in een kleurrijk geheel. Naast de aankleding met vlaggen, sponsordoeken en alle jury en medewerkers in rode en blauwe sweaters werden ook alle loopnum mers elektronisch gemeten. Naast alle kleedkamers van hockeyclub HSD en korf balvereniging All-Ready was ook het clubhuis van HSD beschikbaar voor Del ta Sport. Naast voldoende inloopvel- den en een massageruimte, was er een apart aanmel- dingspunt voor atleten. Bui ten sportpark Bannink lie ten vrijwilligers alle auto's van deelnemers en toe schouwers op de juiste wij ze parkeren. Delta Sport had aan alles gedacht. Zelfs bij de ingang van het sport park konden de deelnemers via een plattegrond weg wijs worden op het uitge breide sportcomplex. „Delta Sport staat bij ons bekend als een uitstekende vereniging. Natuurlijk heb ben we eerst gescreend of Delta Sport zo'n omvang rijk evenement wel aankan. Hebben zij voldoende jury, is de accommodatie in orde en kan Delta Sport sfeer brengen in zo'n wedstrijd", stelt Leenhouwers de crite ria vast. „Delta Sport ver dient zeker een compliment voor de organisatie. Er is aan alles gedacht en de wed strijden over deze twee da gen verloopt vlekkeloos". Voorzitter Wim Schot van atletiekvereniging Delta Sport glunderde bij alle lof die hij met zijn honderd vrijwilligers krijgt toege zwaaid. „Het is leuk dat de deelnemers en de KNAU te vreden zijn. Als vereniging zijn we ook al lang bezig om deze kampioenschappen goed te organiseren. We hebbën dan ook alle mede werking gekregen van de gemeente Zierikzee. Dank zij de vele sponsors sprin gen wij er financieel ook nog goed uit. Voor Delta Sport is het een goede zaak om zo'n evenement te mo gen organiseren. De gebou wen hebben een nieuwe verflaag gekregen en ook aaii de accommodatie is gesleuteld", vertelt Schot vol enthousiasme. De atletiekbaan in Zierik zee was dan ook omgetoverd „Misschien gaat er wel eens wat fout, maar Delta Sport weet met haar ervaring dit weer snel op te lossen", liet KNAU-bestuurder Bart Leenhouwers weten. De eni ge pech die Delta Sport had afgelopen zaterdag en zon dag waren de weergoden. Op zaterdag had de organi satie te kampen met veel wind en wat motregen. Zondag bleef het droog, maar de temperaturen wa ren net iets te laag. Tbch kreeg het weer geen invloed op de sfeer en prestaties. Zomeravondvoetbalcompetitie BRUINISSE - Het zomeravondvoetbalteam Bruse Boys heeft aan één punt in de twee resterende wed strijden genoeg om haar kampioenstitel van vorig jaar te prolongeren. De winst van 4-2 op SKNWK en het verlies van Zierikzee met 1-2 tegen MEVO geven de Bruenaren een riante voorsprong van vier punten op beide concurrenten. Als Bruse Boys dinsdag 15 juni een punt weet te ontfutselen van MEVO op sportpark Den Hogen Blok kunnen de bloe men al voor de dag worden ge haald. Immers, de Bruenaren zijn in deze 36e editie opper machtig. In de tien gespeelde wedstrijden lieten zij een punt liggen bij Duiveland en verlo ren de uitwedstrijd bij Zierik zee. MEVO kan het feestje dins dagavond alsnog verstoren van de Bruenaren. De ploeg uit Zie rikzee is de laatste weken op merkelijk goed aan het preste ren. Dat ondervonden SKNWK, Duiveland en Zierik zee namelijk al. Bruse Boys straalt als collec tief de meeste kracht uit in de aanval. De ploeg uit Bruinisse kwam al tot 33 doelpunten en incasseerde tien doelpunten. In de wedstrijd tegen SKNWK op het sportpark in Bruinisse ga ven de Nieuwerkerkers nog wel tegenstand. Met de ope ningstreffer van Johan Nieu- wersteeg en de gelijkmaker van Arie Kristalijn leek het er op dat de wedstrijd in het voor deel van SKNWK beslist zou worden. De Bruse Boys spelers Tbn van Kampen (2-1) en Ben Schot (3-1) voltrokken voor de rust alsnog het vonnis. In de tweede helft was het Ben Schot die de stand op 4-1 bracht en Cees Dalebout wist met een aardig doelpunt het leed nog wat te verzachten (4-2). MEVO is aan een inhaalrace bezig. In het begin van vorige week lieten zij stadgenoot Zie rikzee struikelen met 2-1. Hier mee was Zierikzee gelijk uitge schakeld voor een eventuele kampioenstitel. Op het Ooster- spprtpark in Oosterland boden zij' opnieuw prima tegenstand tegen Duiveland. 0-0 was uit eindelijk het resultaat. Voor Duiveland was het de vierde wedstrijd die gelijk werd ge speeld want ook de ontmoeting tegen Egelantier kwam niet verder dan 1-1. Programma maandag 14 juni: Zierikzee - SKNWK om 19.15 uur in Zierikzee. Dinsdag 15 ju ni: MEVO - Bruse Boys om 19.15 uur in Zierikzee. Woens dag 16 juni: SKNWK - Duive land om 19.15 uur in Nieuwer kerk. Vrijdag 18 juni: Mol - Zie rikzee om 19.15 uur in Kerk werve. Zomcravondcompctilic Bruse Boys-SKNWK 4-2 MEVO-Zierikzec 2-1 Duiveland-Egclantier 1-1 Duiveland-MEVO 0-0 Mol-Egclanticr 4-1 Bruse Boys 10 8 I 1 17 33 - 10 SKNWK 10 6 1 3 13 24 - 19 Zierikzee 9 5 I 3 11 30 - 13 Duiveland 10 3 4 3 10 14 - 14 MEVO 10 3 3 4 9 9 14 Mol 10 2 1 7 5 IS -27 Egelantier 11 I 3 7 5 10 - 38 ZIERIKZEE - In de tweede vis wedstrijd van hengelsportvcr- cniging Oosterschelde, aan het Kaaskenswater in Zierikzee, was dc paling niet bijtlustig. Pas om 22.00 uur beet de eerste paling aan het aas van de heer Geelhoed. Tbch ging de overwinning na ar Leo Bolier die twee mooie pa lingen binnen twee minuten op het droge kreeg. Uitslag: 1. L. Bolier. 410 gram. 2. E. Smit, 240 gram. 3. J. M. Dekker, 110 gram. 4. N. J. Geel hoed, 30 gram. Tussenstand na twee wedstrijden: 1. W. Meer- dink 465 gram. 2. L. Bolier, 410 gram. 3. W. C. A. Dekker, 290 gram. 4. P. Lobbezoo, 245 gram. 5. E. Smit, 240 gram.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6