Country Club en FC Kerkwerve maken favorietenrol fiks waar B-junioren Zierikzee plaatsen zich voor Zeeuwse eindstrijd RSG-team sterker dan Prinses Julianaschool Sporthuis ZZ (6-0) en Stella Boys (8-3) simpel geklopt Spelpeil zaalvoetbal junioren ver beneden peil i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 december 1932 Nr. 23243 9 Spelmoment uit de spannende kwartfinale van het zaalvoetbalbekertoernooi op Schouwen-Duiveland. Het doel van Stella Boys staat hier onder druk. Met een fraai safe zou Jacco de Jonge redding brengen. Met name in de slotfase was er een spektakulaire skorewisseling. Binnen honderd sekonden zette Stella Boys een 4-2 achterstand om in een 4-5 zege. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Van de zes gespeelde wedstrijden kende de ontmoeting tussen tweede klasse-koploper Ouwerkerk en eerste klasser Stella Boys veruit het spektakulairste verloop. Vooral Ou werkerk speelde in het geheel een uiterst vreemde hoofdrol, want de formatie leek de wedstrijd kompleet in de zak te hebben. De gretigheid en een superdosis overmoed braken de blauwwitten evenwel in de slotfase op. In de eerste twintig minuten leek niets er nog op. dat de wedstrijd een dergelijk sensationeel slot zou krij gen. Met uiterst matig aanvalsspel konden de beide keepers Michel Be- gemann en Jaco de Jonge ieder slechts een keer gepasseerd worden, maar daar kwam in de tweede perio de snel verandering in. Ernst Bege- mann skoorde fraai 2-1, maar Bert de Vos zette de partijen weer op gelijke hoogte. Onbegrijpelijk Nagenoeg vanaf de aftrap was het evenwel Eugène Totté, die via goed doorzetten 3-2 liet aantekenen en toen even later doelman Michel Bege- mann zijn broer Ernst snel lanceerde, deze met het hoofd de bal meenam en vervolgens met een droge knal num mer vier achter Jaco de Jonge depo neerde, toen leek de wedstrijd met nog vijg minuten te ga an, gelopen. Ouwerkerk maakte teon de kardi nale en onbegrijpelijke fout op een nog grotere zege te blijven azen en daarbij de verdediging kompleet te vergeten. Bert de Vos. Peter Berre- voets en andermaal Bert de Vos dach ten daar evenwel anders over en in een tijdsbestek van amper honderd sekonden werd de Ouwerkerkse 4-2 positieve skore een 4-5 achterstand en kwalifikatie voor Stella Boys voor de halve finale, waarin FC' Kerkwerve zou wachten. De Kerk- wervenaren hadden zich geplaatst via een 5-2 zege op Die Gouwe na een 3-0 ruststand. Voor de geelblauwen skoorden Theo Wittenberg, Ad den Boer (twee keer). Han van der Zande en Karei Manni. Sporthuis Zierikzee bereikte de halve finale ten koste van het tweede team van Skol Boys, dat zich fervent verdedigde, maar uiteindelijk toch moest buigen voor de eerste klassers. Fas een minuut voor het wisselen van speelhelft kon Jan-Leen Boot de skore openbreken na een goede breedtepass van Wim van der Maas. In de tweede periode hoefde er toen geen twijfel meer te bestaan over wie de winnaar zou worden. Vrij kort achter elkaar skoorden Kees Ver- kaart en André van der Klooster en de slotfase verhoogde Martin Quist de skore naar een verdiende 4-0, maar echt groots was het allemaal niet wat Sporthuis ZZ liet zien. Ogenschijnlijk wenste men de grote momenten op te sparen voor de halve finalewedstrijd die later op de avond nog zou volgen. Blesseren Gemakkelijk ging het ook Country Club niet af in de kwart-finale. Skol Boys met de verrassingen" Cees Willemse en Theo den Engelsman weer in de basis, maakte het de kam pioen en bekerhouder uiterst moei lijk en de ploeg van coach Cees in 't Veld mocht dan zeker ook niet mop peren, dat er halverwege een 3-0 voorsprong op de borden prijkte en dat doelman Peter Noordijke weer fabuleus zijn werk verrichtte, anders had het best eens fout af kunnen lo pen. Rini Stoutjesdijk en twee keer Bart Helbers zorgden voor de rustge vende marge bij het wisselen van speelhelft en pas daarna wilde Skol Boys alles uit de kast halen om nog wat aan deze skore te doen. Uit een schitterende aanval produceerde Theo den Engelsman nog wel de eer- reddende treffer, maar verder liet Peter Noordijke het niet komen. Voortreffelijk op dreef was overi gens ook Marcel van Grunsvcn weer, maar hij zou zich in de slotfase dus danig blesseren, dat hij later de hal ve finalewedstrijd vanaf de tribune mocht volgen. Buiten het gemis van Van Gruns- ven moest Country club het in beide wedstrijden ook stellen zonder Wim O verweel. Het betekende voor de ploeg nauwelijks een handikap, hoe belangrijk Overweel met name ook is voor de ploeg. In de ontmoeting met Sporthuis ZZ liet de formatie zien hoe moeilijk men te bestrijden Is. Er worden nauwelijks fouten ge maakt, zeker ook niet meer in verde digend opzicht, een plaats waar de ploeg in het vrij recente verleden nog wel eens kwetsbaar wilde zijn. maar ook hier heeft men duidelijk enorme vorderingen gemaakt. De ontmoe ting tussen Sporthuis ZZ en Country Club was van een voortreffelijk ge produktief had getoond bleef nu in aanvallend opzicht ver beneden de maat. Niet eens tegen de veldverhou- ding in slaagde Bevelanders erin voorsprong te nemen (1-0), waarna het zelfs nog enige goede mogelijkhe den kreeg om die op te voeren. Bepaald pech had de Noord-Beve landers met een schot dat via de bin nenkant van de paal weer terug het veld in kwam. Uit de tegenaanval die Zierikzee hierna opzette bracht het de stand in evenwicht (1-1), waar mee het haar plaats voor de finale poule te Kapelle veilig stelde Bruse Boys had hierop nog een kansje als het de ontmoeting tegen Bevelanders tot een goed einde zou weten te bren gen. Verdedigend lieten de Boys ech ter zoveel steken vallen dat Bevelan ders, dat toch wel meer kwaliteit in haar ploeg had, een ruime 6-3 over winning wist te behalen. Aanvankelijk was Bruse Boys er in deze ontmoeting nog in geslaagd een 3-1 achterstand weg te werken (3-3) om hierna toch nog duidelijk door de knieën te gaan. Bevelanders BI Zierikzee BI Bruse Boys BI Twee A-junioren ploegen Zierikzee naar finale VL1SSINGEN - In de sporthal ,,De Ruytcr", een akkommodatic welke totaal ongeschikt bleek voor het hou den voor een toernooi, zijn de A- junioren teams van Zierikzee AI en Zierikzee AH erin geslaagd zich te plaatsen voor het finale toernooi om het zaalvoetbalkampiocnschap van Zeeland op 15 janauri a.s. in dc sport hal ..Reimerswaal" te Kruiningen. Zierikzee AI werd winnaar van de Poule A door overwinningen op We- meldinge Al (2-0), DFS AI (3-1) en Be velanders Al (4-0), terwijl het tegen Wolfaartsdijk Al met 1-1 gelijkspeel de. Zierikzee Al werd winnaar van poule B door alle drie te spelen wedstrijden in een overwinning om te zetten. De ontmoeting tegen Hansweertse Boys AI leverde een ruime 9-0 over winning op waarna van Patrijzen Al met 4-1 werd gewonnen. Meer span ning leverde de laatste en beslissen de wedstrijd tegen het Goesc SSV AI op welke uiteindelijk in een nipte 2 1 zege voor de Zierikzeese ploeg ein digde. VOLENDAM - Eredivisieklub NEC heeft woensdag in en tegen Volendam een vriendschappelijke voetbalwed strijd met 2-0 verloren. Bij de rusl stond de eerste divisieklub met 1-0 achter. Sije Visser skoorde tweemaaL Scheidsrechter was de heer van Riet, er waren 600 toeschouwers. EINDHOVEN - Tijdens een schaak toernooi voor meisjesploegen (tot en met 18 jaar) heeft West-Duitslan(i woensdagavond in Eindhoven met 2-1 (voorlopig) gewonnen van Nederland Engeland zegevierde met 2,5-0,5 (voorlopig) over Brabant Engeland heeft de leiding met twee gewonnen wedstrijden.. Zierikzeese Bridge Club ZIERIKZEE - Dinsdag werd de laatste bridgedrive van 1982 bij de Zierikzeese Bridge Club verspeeld. De heren Van der Mark en De Wit en het echtpaar Pomper eisten de laatste overwinningen voor zich op. Groep groene boards: 1. echtp. Pomper 142 pnt.; 2/3 dames Van der Valk-Van de Zande en Van Oeveren- Tennekes 125 pnt.; 4. echtp. Aker boom 121 pnt.; 5. heren Turel-De Vries 106 pnt.; 6. mevr. Van der Duijn-heer Evenwel 105 pnt.; 7. echtp. Schults 104 pnt.; 8. mevr. Sleegers-heer Nolet 96 pnt.; 9. heren 't Hart 81 pnt.; 10. dames Van Kooten-Lepelaars 75 pnt. Groep bruine boards: 1. heren Van der Mark-De Wit 155 pnt.; 2. echtp. Van der Post 124 pnt.; 3. heren Hendrikse-Sweere 122 pnt.; 4. echtp. Kloet 117 pnt.; 5. dames Kops- Tuinman 111 pnt.; 6. heren Eekman- Viergever 110 pnt.; 7. dames Eekman-Van Geesbergen 98 pnt.; 8. heren Duindam-Schot 96 pnt.; 9. da mes Van Groningen-Schaalje 84 pnt.; 10. dames Van 't Leven-De Vos 63 pnt. In beide groepen is 108 punten 50% van de maximale score. Kompetitie DC Zierikzee ZIERIKZEE - Voor de onderlinge kompetitie van de damvereniging Zierikzee werden vier partijen afge werkt. In tegenstelling tot vorige sei zoen is de titelstrijd nu totaal open. Anton Saman moest dit keer een remise toestaan aan Rinus van de Wielen, waardoor de titelverdediger zich voorlopig met een positie in de middenmoot tevredfen moet stellen. Van de Wielen had in deze partij zelfs duidelijke winstkansen, die hij ech ter over het hoofd zag. Voorzitter John Honig won van C. M. van de Velde en A. J. Flikweert klopte hekkesluiter C. Monteban. Jos de Wild en Rinus van de Wielen kwamen eveneens remise overeen. De huidige stand ziet er als volgt uit: C. L. Boot 8 4 4 0 12 J. L. Smalheer 6 3 3 0 9 J. de Wild 6 2 4 0 8 M. de Wild 5 3 1 1 7 A. J. Flikweert 8 2 3 3 7 A. Saman 5 2 2 1 6 C. M. v. d. Velde 6 2 2 2 6 M. v. d. Wielen 7 1 4 2 6 J. Honig 5 2 1 1 5 C. v. d. Wielen 7 0 2 5 2 C. Monteban 5 0 0 5 0 ZIERIKZEE - Country Club en FC Kerkwerve hebben er weinig twijfel over laten bestaan, dat zij wel degelijk de gedoodverfde kandidaten waren voor de Schouwen- Duivelandse bekerfinale in het zaalvoetbal. De huidige bekerhouder en de eerste bekerwinnaar van drie seizoe nen terug plaatsten zich via monsterskores voor deze op 26 januari af te werken eindstrijd. Country Club klopte in de halve finale opmerkelijk gemakkelijk het zeker niet slecht spelende Sporthuis Zierikzee met 6-0 na een 2- 0 stand halverwege en de FC Kerkwerve pakte Stella Boys deskundig in met 8-3, nadat het skorebord hier hal verwege 5-0 had aangewezen. Beide finalisten hadden het eerder op de avond moelijker in hun kwart-finales. Die Gouwe kapituleerde tegen FC Kerkwerve met 5-2, nadat het lang redelijk in het spoor was gebleven en Country Club moest tegen een herboren Skol Boys in de tweede speelhelft alle zeilen bijzetten om de 3-0 voor sprong vast te houden. Slechts een keer hoefde de op nieuw weergaloos keepende Peter Noordijke een inzet te laten gaan (3-1). halte, al was het van het begin af dui delijk, dat Sporthuis ZZ bijzonder at tent met de kansen om zou moeten sprongen. In de twaalfde minuut werd de skore opengebroken, toen Rini Stoutjesdijk door dreigde te breken. Op het juiste moment legde hij echter terug op Bart Helbers, die op zijn beurt de volkomen vrijstaan de Peter Goedegebure bereikte, die zich niet bedacht en Adrie Stoutjes dijk tot een geklopte doelman maak te: 1-0. Lang kon Sporthuis ZZ daarna druk uitoefenen op de goed georgani seerde verdediging van de bekerhou der, maar gaten vielen er niet, ook niet bij schotpogingen uit de tweede lijn van Jan-Leen Boot en Wim van der Maas. In de laatste sekonde voor het wisselen van speelhelft werd de skore verdubbeld. Jaap van Sliedrecht ging sterk door langs de zijlijn en passte juist op tijd in de doelmond, waar Bart Hel bers paraat was om in te tikken. In de eerste minuut van de tweede helft had André van de Klooster de wedstrijd weer een ander aanzicht kunnen geven, maar hij knalde vol op de verste paal, onbereikbaar voor Peter Noordijke. Tot aan de tiende minuut hield Sporthuis ZZ Country Club nog redelijk bij, maar toen Rob Wijnstekers uit een fraaie uitval voor 3-0 had gezorgd, toen brak het verzet. Peter Goedegebure, Bart Hel bers en Jaap van Sliedrecht verhoog den de marge daarna in de laatste vijf minuten nog naar 6-0. FC Kerkwerve speelde tegen Stella Boys een uitstekende eerste wedstrijdhelft, rpet een weergaloze Theo Wittenberg in een absolute hoofdrol. De getruckte spits knalde al na twee minuten op de paal en in de vijfde minuut stuurde hij Ad den Boer weg voor de openingstreffer. Amper een minuut later was het op nieuw raak, dit keer met een vinne- gie afstandsgoal van Bram Bevelan der. Met twee schitterende solo-doel- unten van Theo Wittenberg werd de skore verdubbeld en op slag van rust produceerde Ad den Boer zijn tweede en Kerkwervens vijfde doelpunt. Door Peter Berrevoets werd het vlak na rust nog wel 5-1, maar voordat Stella Boys weer iets terug mocht doen, hadden Theo Wittenberg (uit een door Kees Magito meegekregen strafschop), Ad den Boer en Han van der Zande de Kerkwerfse produktie al opgevoerd tot acht. De laatste mi nuten mocht FC Kerkwerve uitein delijk met vijf man uitspelen, omdat Ad den Boer om een futiliteitje door scheidsrechter Joop Berrevoets werd weggestuurd, maar verder dan twee fraaie afstandstreffers van Bert de Vos konden de Boys ook niet meer komen: 8-3. Met een FC Kerkwerve in deze cup-koorts spelend zal ook Country Club het op 26 januari bij zonder moeilijk hebben. Scholieren handbaltoernooi Mede door de zwakte van de tegen standers was het team van Zierikzee BI in poule A volledig heer en meester en ondervond het geen te genstand van betekenis. In de drie te spelen wedstrijden, van in totaal 60 minuten, zag het kans om niet min der dan 21 doelpunten te scoren en kreeg het geen enkele doelpunt te gen. Zierikzee BI-SKNWK BI 5-0; Drei- schor BI-Renesse BI 0-1; Renesse BI- Zierikzee BI 0-9; SKNWK BI- Dreischor BI 3-2; Zierikzee BI- Dreischor BI 7-0; Renesse BI- SKNWK BI 1-4. ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak werd het jaarlijkse scholieren handbal- toernooi georganiseerd door de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport. Bij de meisjes van 14 en 15 jaar ging de zege na een spannende volledige kom petitie tussen een RSG-team en twee ploegen van de Prinses Julianaschool naar het team van de Rijksscholengemeenschap. Het sterkste team van de Huishoudschool werd een keer met 3-0 geklopt en een keer speelden de twee ploegen tegen elkaar gelijk. Bij de jongens van 12 en 13 jaar louter RSG- ploegen en bij de meisjes van 12 en 13 jaar werd de finale afgewerkt tussen twee teams van de Prinses Julianaschool. Spelmoment uit een van de wedstrijden uit het scholieren handbaltoernooi, zoals dat in sporthal Onderdak werd afgewerkt. Twee teams van de Prinses Julianaschool bekampen elkaar. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) De uitslagen: Meisjes 12-13 jaar Poule A: RSG 1-RSG 3 2-3; RSG 3-Pr. Julianaschool 3-3; Pr. Julianaschool 2-RSG 1 4-2; RSG 3-RSG 1 3-3; Pr. Ju lianaschool 2-RSG 3 5-2; RSG 1-Pr. Julianaschool 2 2-0. Ie Pr. Julianaschool 2 5 pnt.; 2e. RSG 3 4 pnt.; 3e. RSG 1 3 pnt. Meisjes 12-13 jaar Poule B: Pr. Ju lianaschool 1-Pr. Julianaschool 3 4-0; Pr. Julianaschool 3-RSG 2 1-1; RSG 2- Pr. Julianaschool 1 1-2; Pr. Juliana school 3-Pr. Julianaschool 1 0-4; RSG 2-Pr. Julianaschool 3 0-0; Pr. Juliana school 1-RSG 2 2-2. Ie. Pr. Julianaschool 1 7 pnt.; 2e. RSG 2 3 pnt3e. Pr. Julianaschool 3 2 pnt. Finale poule meisjes 12-13 jaar: 5e- 6e plaats: RSG 1-Pr. Julianaschool 3 3-0; 3e-4e plaats: RSG 3-RSG 2 1-2; le- 2e plaats: Pr. Julianaschool 2-Pr. Ju lianaschool 1 2-4. Jongens 12-13 jaar: RSG 1-RSG 3 3- 3; RSG 3-RSG 2 1-0; RSG 2-RSG 1 0-3; RSG 3-RSG 1 0-5; RSG 2-RSG 3 0-3; RSG 1-RSG 2 3-2. Eindstand jongens 12-13 jaar: le RSG 1 7 pnt,; 2e. RSG 3 5 pnt;; 3e. RSG 2 0 pnt:' Meisjes 14-15 jaar: RSG 1-Pr. Julia naschool 2 3-0; Pr. Julianaschool 2- Pr. Julianaschool 1 4-0; Pr. Juliana school 1-RSG 1 0-5; Pr. Julianaschool 2-RSG 1 1-1; Pr. Julianaschool 1-Pr. Julianaschool 2 1-3; RSG 1-Pr. Julia naschool 1 5-1. Eindstand meisjes 14-15 jaar: le. RSG 1 7 pnt.; 2e. Pr. Julianaschool 2 5 pnt.; 3e. Pr. Julianaschool 1 0 pnt. Rektifikatie korfbaldag ZIERIKZEE - Door een verkeerde informatie van de organisatoren was in het verslag van de korfbaldag in de sporthal Onderdak, in onze editie van dinsdag j.l. ten onrechte melding gemaakt van het feit dat -alle scholen op Schouwen-Duiveland hiervoor waren aangeschreven. Alleen de scholen van Zonnemaire en Ellemeet, die positief hadden ge reageerd, waren benaderd. Zierikzee Bil 3 1112-33 DFS BI 3 1 0 2 3-3 2 In poule C toonde het team van Be velanders zich met drie overwinnin gen op rij zich duidelijk de sterkste. Duiveland dat in de laatste ontmoe ting tegen Bevelanders nog bij winst een kansje had om zich te plaatsen ging kansloos met 3-0 ten onder. MEVO BI-Duiveland BI 1-1; Brou wershaven BI-Bevelanders BI 1-3; Bevelanders BI-MEVO BI 3-0; Duive land Bl-Brouwershaven BI 2-1; ME VO BI-Brouwershaven BI 4-2; Beve landers BI-Duiveland BI 3-0. Bevelanders BI MEVO BI Duiveland BI Brouwershaven BI 3 3 0 0 9-1 6 3 1 1 1 5-6 3 3 1 1 1 3-5 3 3 0 0 3 4-9 0 De eerste ontmoeting in de finale poule tussen Zierikzee en Bruse Boys gaf een spannende strijd te zien, waarin de Boys favoriet Zierikzee keurig partij gaven. Pas twee minu ten voor tijd slaagde Zierikzee erin de wedstrijd in haar voordeel (1-0) te beslissen. Spannend was ook het treffen tus sen Zierikzee en Bevelanders. Zierik zee dat zich voordien in haar poule zo Zierikzee BI SKNWK BI Renesse BI Dreischor BI In poule B werd er een spannende strijd geleverd voor de bovenste plaats, waarhij pas in de laatste wedstrijd de beslissing viel. WIK BI, Het B-juniorenteam van Zierikzee plaatste zich in sporthal Onderdak voor het finaletoernooi om de Zeeuwse beker, dat op zaterdag 15 januari in Kapelle wordt afgewerkt. Bevelanders eindigde weliswaar nis eerste, maar ook de nummer ttoee mocht mee verder. Bruse Boys BI viel af na twee nederlagen in de finalepoule (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE - Het team van Bevelanders BI uit Kamperland is woensdag winnaar geworden van het door de afdeling Zeeland van de KNVB georgani seerde toernooi voor B-junioren in de sporthal Onderdak te Zierikzee. In de fi nale poule toonden de Noord-Bevelanders zich% produktiever dan de B- junioren van Zierikzee waarmee zij gelijk waren geëindigd. Bruse Boys BI, de derde poule winnaar, schoot in de beslissende wedstrijden net iets te kort om een rol van enige betekenis te kunnen spelen. Daar er twee teams overgingen naar de finalepoule zullen Bevelanders BI en Zierikzee BI hieraan op 15 ja nuari a.s. in de sporthal t^Kapelle deelnemen. Over de gehele linie genomen viel het spelpeil deze keer wel wat tegen. Aan inzet ontbrak het zeker niet bij de spelers, maar de technische kwali teiten welke ten toon werden gespreid, liet veel te wensen over. Gebrek aan geschoold kader werd door een aantal klubbestuurders, waarmee we hierover spraken, als de belangrijkste reden aangegeven. Daar aangenomen mag worden dat hier de beste B-junioren van Schou wen-Duiveland in aktie waren was het wel schrikbarend te moeten konstateren hoe weinig spelertjes nog maar in staat zijn een bal naar behoren te stoppen, te koppen of een behoorlijke pass naar een medespe ler te geven. Als verontschuldiging kan nog worden aangevoerd dat de mecsten van hen niet gewend zijn om in dc zaal te spelen, maar het verleden heeft bewezen dat talent zich niet verloochent en er altijd weer uit springt. Niet zonder enige reden hoopten de klubbestuurders dan ook op betere tijden, daar het er anders maar povertjes met het spelpeil van het Schouwse voethal uitziet. dat een puntje minder had dan het reeds uitgespeelde Bruse Boys BI, scheen in de ontmoeting tegen het nog puntloze DFS BI de beste kansen te hebben om zich voor de finale pou le te plaatsen. De orimjehemden van DFS zorgden echter in dit treffen voor een dave rende verrassing door WIK met 2-0 te kloppen, waardoor Bruse Boys, dat er al min of meer vrede mee had ge nomen dat zij waren uitgeschakeld toch nog overging naar de finalepou le. Zierikzee B1I-WIK BI 0-0; Bruse Boys BI-DFS BI 1-0; DFS BI- zierikzee Bil 1-2; WIK BI-Bruse Boys BI 2-1; Zierikzee BII-Bruse Boys BI 0- 2; DFS BI-WIK BI 2-0. Bruse Boys BI 3 2 0 1 4-2 4 WIK BI 3 1112-33

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 9