Tenaco in finale net iets kompleter dan technisch ijzersterk Spirit: 2-1 Yum uit Rhoon minst zwakke ploeg in erg mager toernooi Mevo '80-herenploeg stelt teleur met voorlaatste plaats ski's en ski-schoenen Spijkenisser onderonsje in lagere herenpoule 4 Advertentie Verkoop-verhuur-inruil-reparatie van vakkundig en specialistisch staan wij voor u klaar met testapparatuur (door ANWB geadviseerd) ZIERIKZEE - De herenploeg van het Rotterdamse Tenaco heeft zich zondagmiddag de kompleetste formatie getoond tijdens het hoofdtoernooi van het elfde Mevo'80 vol- leybalgebeuren. Nadat de ploeg van coach Cor Wagerink de eerste set nog aan het Ba- rendrechtse Spirit had moeten laten, haalden zij het initiatief meer en meer naar zich toe om daarna beetje bij beetje Spirit in een negatieve positie te manoeuvreren. „We hebben niet slim genoeg gespeeld", stelde een teleurgestelde Spirit-aanvoerder Joop van Rumpt na afloop. „Vooral taktisch liet het bij ons nogal wat te wensen over. Er werd vaak te rechtlijnig gevolleybald, ondanks diverse aanwijzingen. Dit Tenaco was echter niet te kloppen met louter harde klappen in het blok. Daar moest wel degelijk wat meer het hoofd voor gebruikt worden en dat vergaten sommigen bij ons, maar het ging hier ook om een ploeg met spelers uit drie kompetitieteams". Tenaco won met 2-1 van een Spirit, dat ongetwijfeld wel met afstand de beste speler van het toernooi in zijn midden had. Rien Nieuwdorp kon zijn ploeg evenwel niet langs een als team kom pleter Tenaco tillen. Helaas voor hem besloot de toernooileiding dit jaar geen beste speler meer te verkiezen, zodat Intermezzo's Piet Bal geen opvolger kreeg, hoe zeer Rien Nieuwdorp deze verkiezing ook verdiend zou hebben. Moment uit de wedstrijd om de zevende plaats in het hoofdtoernooi van het Mevo '80 Kerstvolleybalgebeuren. Her- bert Schwartz van het tweede Mevo '80-team (voor het net) probeert vergeeft het blok Gerard Janse en Jupp Henning te verschalken. Het eerste team zou deze wedstrijd met 2-0 winnen. Het betekende overigens wel de enige toernooi winst voor de wat in de versukkeling zittende formatie van coach Marco Reedijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ronduit teleurstellend was de prestatie, die de herenploeg van de organiserende vereniging neerzette. In de poule-wedstrijden won de ploeg van coach Marco Reedijk een van de verspeelde zes sets. Nadat de eerste set tegen het Middelburgse Dynamo'70 met 6-15 verloren was ge gaan, won de oranje herenformatie de tweede met 15-8. Eerder werd met 2-0 verloren van Spirit (15-9, 15-11) en na het gelijke spel tegen de hoofdste delijke formatie bleek ook het Rhoonse Yum met 15-11 en 15-8 ruim schoots te sterk. ,,Ik kan niet zeggen of we dit werkelijk allemaal moeten wijten aan de in de kompetitie met 1- 3 verloren wedstrijd tegen Spivo, maar opmerkelijk is wel, dat er sindsdien een soort waas over de ploeg ligt, dat er eerst niet was", merkte Marco Reedijk op. .Tegen Kangoeroes ging het na een aanvan kelijk redelijk begin toch nog kom pleet fout en ook vandaag waren de echt goede momenten niet zo talrijk. Voordat we op 8 januari op moeten tornen tegen Hollemare is er heel wat recht te plooien, maar ik heb best nog wel vertrouwen. Het zou toch te gek zijn, als het plotseling al lemaal niet meer wilde lukken". Zevende plaats Door het ene punt, dat de ploeg bij elkaar scharrelde, mocht in de finale wedstrijden „slechts" om de zevende plaats gestreden worden. Tegenstan der hierbij werd het tweede Mevo'80- team, dat in de andere voorronde- poule puntloos had afgesloten. Tena co, Intermezzo en Phoenix bleken veel te sterk voor de gelegenheidsfor matie. In alle gevallen werden de tien punten niet eens gehaald. In het Zie- rikzeese onderonsje won de „hoofd macht" met 15-7 en 15-10, waardoor Marco Reedijk en de zijnen in ieder geval nog de zevende positie mochten innemen. Yum uit Rhoon en Phoenix uit Zaltbommel vochten tegen elkaar een aardig duel uit om de vijfde plaats, dat tenslotte een geflatteerde zege opleverde voor de Rhoonse ploeg. Phoenix, dat al weer voor de derde keer in suksessie een van beide Kerstdagen in Zierikzee doorbracht, had probleemloos aanspraken mogen doen gelden op een beloning voor de onfortuinlijkste ploeg en verloor door een hele serie ongelukkige mo menten op rij met 11-15, 15-5 en 15-9 toch aanmerkelijk meer in huis te hebben. Gekonsentreerd „Wij speelden na die verloren set veel gekonsentreerder", meende Cor Wagerink. „Toen we daarbij ook nog met 9-2 voor kwamen schrok Spirit zo, dat ze geen moment meer echt in de wedstrijd zijn geweest". Even nog veerde de Barendrechtse ploeg op, doordat persoonlijke staaltjes van volleybalkunde van Rien Nieuwdorp voor verrassend veel puntjes zorg den. Keer op keer had de lakoniek ogende krullebol weer een andere surprise in petto voor de soms ver bouwereerd reagerende Rotterdam mers. „Wat hij deed was fenomenaal", erkende Wagerink, „maar in een teamsport kun je met één zo'n speler geen wedstrijd naar je hand zetten". Tenaco won de tweede set met 9-15 en nam ook in de derde en beslissende set het initiatief. Via 5-5 werd het 8-5 en 12-6 voor de Rotterdammers, maar na een time-out van Spirit liepen de Barendrechters plotseling weer snel in. Bij 12-13 stopte de skoringsmachi- ne en kon Tenaco via twee gewiekste smashes alsnog de volle winst en de toernooizege binnenhalen. Uit han den van Zierikzees wethouder van sportzaken L. J. van Gastel ontving de Rotterdamse aanvoerder de ver diende eerste prijs. ZENTRQSPORT INTERNQTIONRL Schuithaven 2-4 - 01110-2298 Toto De wedstrijden die voorkomen op toto-formulier 51 worden gespeeld in het weekeinde van 1 en 2 januari. Het zijn Spaanse en Portugeese kompeti tiewedstrijden. De uitslag van toto 51 volgt op 2 januari 1983. Dat geldt evenzeer voor toto-gelijk 51. Midlotto De winnende getallen zijn: 8 -10 - 14 - 17 - 25 en 36. Het reservegetal is: 18. Lotto De winnende getallen zijn: 6 - 8 - 15 - 24 - 25 - 39; en het reservegetal is: 3. Tienkamper sportman van het jaar 1982 WARSCHAU - De Britse atleet Da ley Thompson is door de Europese persagentschappen uitgeroepen tot Europees Sportman van het jaar 1982. De wereldrecordhouder op de tienkamp kreeg 166 stemmen. De Oostduitse atlete Marita Koch bezet te de tweede plaats en de Italiaanse voetballer Paolo Rossi werd derde. De lijst ziet er zo uit: 1. Daley Thompson (Gbr/Atletiek) 166 stem men; 2. Marita Koch (Odl/Atletiek) 148; 3. Paolo Rossi (Ital/Voetbal) 111; 4. Vladimir Salnikov (Sov/Zwemmen) 85; 5. Ulrike Mey- farth (Wdl/Atletiek) 82; 6. Bernard Hinault (Fra/Wielrennen) 62; 7. Eri- ka Hess (Zwi/Ski) 60; 8. Berit Aunli (Noo/Ski) 49; 9. Michael Gross (Wdl/Zwemmen)39; 10. Petra Schnei der (Odl/Zwemmen) 28. Roland Liboton lijkt onklopbaar DEIGEM - Roland Liboton, de Bel gische ex-wereldkampioen veldrij den bij de amateurs, heeft zondag een veldrit over 25 kilometer bij Diegen gewonnen. De Belg die tot nu toe alle wedstrijden waaraan hij deelnam won, had een ruime voorsprong (45 seconden) op de nummer twee, de Ne derlander Reinier Groenendaal. Hen- nie Stamsnijder eindigde als vijfde op 1 minuut en 20 seconden. De uitslag is: 1. Roland Liboton (Bel.) 25 km in 1 uur en 25 minuten; 2. Reinier Groenendaal (St. Michiels gestel) op 45 sec.; 3. Klaus-Peter Tha ler (WDL) op 55 sec.; 4. Pol de Brau- wer (Bel.) op 1.05; 5. Hennie Stam snijder (Enter) op 1.20. na in de derde set schijnbaar simpel op een zege af te lijken gaan. De Zalt- bommelse ploeg leidde met 1-9, maar knapte plotseling totaal af. Het Middelburgse Dynamo'70 miste in poule A de finale, doordat tegen Mevo'80 een set moest worden afgestaan. Later herstelde de ploeg zich wel door ook tegen Spirit een set uit het vuur te slepen, maar het kwaad was toen al geschied. Het irriteerde de hoofdstedelingen echter dusdanig, dat men in de strijd om de derde plaats een fikse portie van de sportieve normen overboord smeet. Indirekt verspeelde men daar mee ook nog de in dit sterke veld eer volle derde positie, omdat Intermez zo uit Middelharnis - het vorig jaar in een sterkere samenstelling toernooi- winnaar - zich de kaas niet van het brood liet eten. De met 16-14 verloren eerste set werd omgezet in een posi tieve uitslag via 7-15 en 12-15. De fi nale tussen Tenaco - dat zich in de B- poule probleemloos had ontdaan van alle tegenstanders - en Spirit leek aanvankelijk op een overtuigende ze ge voor de Barendrechtse formatie uit te draaien, maar na de 15-8 zege in de eerste set bleek Tenaco plotseling ZIERIKZEE - De bijtoernooien van het Mevo '80- volleybalgebeuren hebben niet veel moois aan volleybal gebracht. Zonder al te veel improvisatievermogen had men zich regelrecht binnen het rekreatieve volleybalge- beuren van de vrijdagavond in sporthal Onderdak kun nen wanen. Reden van deze vooral in sportief oogpunt fikse stap terug is onmiskenbaar het afwerken van het elfde Kersttoernooi op de zondag: een primeur, maar ze ker geen geslaagde primeur. In de damespoule was de kwaliteit van een werkelijk abominabel laag niveau, terwijl ook in de herenpoule met tweede en derde klas- sers nauwelijks van volleybal van allure gesproken kon worden. Bij de dames ging Yum uit Rhoon vrij gemak kelijk met de zege strijken, terwijl het bij de lagere he ren een Spijkenisser onderonsje werd tussen Spivo en Spidi Gonzalez, een gelegenheidsformatie van andere Spivo-spelers. Geheel links veert de onbetwiste beste en sierlijkste speler van het toernooi, Rien Nieuwdorp van Spirit uit Baren- dreeht, hoog op Ondanks zijn fastastische staaltjes volleybal kon hij de winst niet binnen halen. Na de gewonnen eerste set verloren de Barendrechtse heren de tweede en derde van een kompleter Tenaco. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bij de dames ging de strijd om de eerste plaats tussen Ervea en Yum, waarbij de groï°re routine uiteinde lijk de doorslag gaf naar de kant van de Rhoonse dames. In het onderling duel bleef de roodwitte brigade hun Rotterdamse regenstander met 2-1 de baas, nadat de eerste set nog overtui gend met 4t15 in winst was omgezet. In de tweede werd het onnodig moei lijk, toen een voorsprong van 2-14 nog vrijwel helemaal verloren ging tot 13-15 en de derde set werd onver wacht toch prijsgegeven aan de Rot terdamse dames. „Je moet een beetje risiko durven nemen in de sport", vertelde Cora Eilbrink van Yum. „We moeten nu nog tegen Athenatos en hoeven dan alleen maar met 3-0 te winnen om toernooiwinnaar te zijn. Dat lijkt niet zo'n probleem". Sportiviteit De Yum-aanvoerster bleek dit zeer goed gezien te hebben. Tegen het zeer jeugdige Kloosterzandse team werd het in minder dan geen tijd 15-7, 15-4 en 15-1 en deze monsterzege zat beslist niet in het feit, dat de Rhoon se dames nu ook zo geweldig volley bal speelden. Athenatos heeft gewoon nog alles te leren van deze sport. De Klooster zandse meisjes kregen van de toer nooileiding (zeer terecht) wel een pleister op de wonde via de toeken ning van de sportiviteitsprijs. De meisjes ondergingen hun drie „af straffingen" zonder ook maar een on dertogen woord te laten vallen. De ploeg was tegen Mevo'80 overigens erg dicht bij een setzegc, maar het uit derde en vierde team-speelsters ge formeerde Zicrikzccsc team voor kwam dit op het allerlaatste mo ment: 15-6, 15-10, 16-14. Deze zege betekende overigens ook voor de Zierikzeese ploeg de enige winstpunten, want tegen Yum en Er vea moest flink worden ingeleverd. Tegen Ervea kwam de ploeg twee keer aan een enkel puntje (1-15, 10-15, 1-15), terwijl tegen Yum van tijd tot tijd nog redelijk partij werd gege ven. Via 4-15 in de eerste en 7-15 in de tweede set kwam de Zierikzeese ploeg in de derde set zelfs nog aardig dicht in het winnende spoor van de Rhoonse dames, die het gevaar even wel tijdig onderkenden en met 11-15 afrondden. Yum werd al met al toer nooiwinnaar met acht punten, voor Ervea met zeven punten. Mevo '80 met drie punten en Athenatos met geen enkel punt. HEILIGERI.EE Een brand heeft vrijdagmiddag in het Groningse Hei- ligerlee een boerderij met woonhuis grotendeels in de as gelegd. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet duide lijk In het tweede herentoernooi met tweede en derde klassers toonde een Mevo '80-team redelijk zijn gezicht. Het team geformeerd uit de lagere komprtifieteams en een paar rekrea tieve spelers speelde zowel tegen Spi vo als Spidi Gonzalez met 1-1 gelijk, nadai. men in beide gevallen de eerste set naar zich toe had getrokken. Tegen Spidi Gonzalez werd de eerste set overtuigend met 15-8 ge wonnen, maar daarna was blijkbaar te veel energie verbruikt en wonnen de Spijkenisser heren met 7-15 de tweede set. Tegen Spivo nagenoeg hetzelfde scenario. De eerste set le verde met goed spel een 10-15 zege op voor de Zierikzeese ploeg, maar daarna opnieuw de duidelijke revan che van Spivo-kant: 15-6. Omdat de twee ploegen uit Spijkenisse elkaar in de openingswedstrijd ook een set hadden afgesnoept en Mevo '80 het in zijn afsluitende wedstrijd plotseling kompleet liet liggen tegen Ervea uit Rotterdam, eindigden Spivo en Spidi Gonzalez met elk zes punten op kop. Een beter setsaldo van Spivo leverde hen de eerste plaats op. Ook voor de derde plaats moest hetzelfde setsaldo beslissen. De dui delijke 15-10, 15-10 zege van Ervea op Mevo '80 tilde de Rotterdammers zelfs voorbij de organiserende vere niging. Het uiterst zwak spelende Volley/Quick uit Strijen eindigde puntloos en roemloos op de laatste plaats. Evenals voor het hoofdtoernooi reikte wethouder Van Gastel ook hier de prijzen uit aan de diverse aan voerders. Voorafgaand aan deze prijsuitreiking werd Piet van der Vlies, een van de vier toernooi- organisatoren door Mevo '80- sekretaris Piet Zoon aan een kleine huldiging onderworpen. Van der Vlies organiseerde het tiende jaar (dus vanaf de start) het Mevo '80- Kersttoernooi mee, maar dit zal ook de laatste keer zijn geweest. Binnen kort vertrekt hij met zijn gezin naar Middelburg. Moment uit de afsluitende dameswedstrijd tussen toernooiwinnaar Yum uit Rhoon (achter het net) en Athenatos uit Kloosterzande De Zeeuwsvlaamse meisjes hadden totaal niets in te brengen en verloren kansloos met 3-0, maar mochten voor hun sportief gedrag wel de sportieviteitsprijs van het hele toer nooi mee naar huis nemen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4