7 Damesteam Mevo '80 te gehavend om echte vuist te kunnen maken f ei "lil «1 mmr Mara de Bel9 Annelies de Koning en Hanneke Vijfwinkel rubriek-winnaar Teleurstellende puntendeling voor volleybalheren A' Tevredenheid in oranje kamp na simpele 6-0 overwinning ZIERIKZEE - De standaard volleybalteams van Mevo'80 hebben samen het zelfde resultaat geboekt als een week eerder. Toen verloor de herenploeg in een fraai duel met 1-3 thuis van medekoploper Spivo en speelden de dames verdienstelijk met '2-2 gelijk bij VC Goeree. Dit keer kwam het herenteam met een teleurstellend 2-2 gelijkspel uit de bus tegen Kangoeroes, nadat men eerder met 2-0 aan de leiding had gestaan. De damesploeg van de Zierikzeese vereniging bleef dit keer met lege handen. Koploper Data C/D kon zich een fikste portie speelsheid permitteren om uiteindelijk toch met 1-3 winnend uit de strijd te komen. Door het wegvallen van Coby de Looff en het door familie omstandigheden afwezig zijn van Marjo van der Steen en Rian van de Velde was wat te veel van het goede. Met de invalster Astrid Rost en Gien Quaaak werkte de ploeg wel hard, maar het geheel was te weinig op elkaar ingespeeld om een echte winnende vuist te kunnen maken. Met kunst- en vliegwerk werd de eerste set nog gewonnen, maar daarna was de koek totaal op. 1 De volleybaldames van Mevo '80 konden het niet bolwerken tegen Data C/D, de Oud-Beijerlandse koploper van de tweede klas. Op bovenstaande foto vor men Mieke van de Post en Dieneke Bolle vergeefs een blok. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De oranje dames kwamen in de eerste set verrassend uit de start blokken. Data C/D uit Oud- Beijerland werd duidelijk verrast door het fanatisme van de Mevo'80- ploeg. Door deze faktor boekte de thuisploeg een ruime 13-5 voor sprong, maar toen leek Data C/D het spelpatroon van de thuisploeg door te hebben. Beetje bij beetje krabbel den de Oud-Beijerlandse dames te rug, voornamelijk door de vele rake klappen van de jeugdige, konstant lachende Hanneke Kampen en aan voerster Annie van de Bree. De be zoeksters kwamen terug tot bij 13-11, maar toen kwam er juist op tijd weer even rust in de Zierikzeese formatie. Op een opslag van Ludy Boomer knalde Monique van de Enden de bal in het net en via een fikse dreun van Dieneke Bolle kwam het vijftiende punt er even later ook: 15-11. Hanneke Kampen De tweede set werd een komplete lijdensweg voor de Zierikzeese da mes. In deze set bewezen de Oud- Beijerlandse speelsters niet zo maar boven aan te staan in de tweede klas. In de kortste keren werd een 0-10 voorsprong opgebouwd, waarbij ze ven punten op naam kwamen van Hanneke Kampen. Door twee netfouten op rij boekte Mevo'80 nog twee puntjes, maar daarna was het ook vlot gedaan: 2-15. De Zierikzeese dames hadden bijzon der veel energie nodig om te trachten Data C/D van skoren af te houden. Hierdoor ontbrak de tijd en het respijt om zelf tot goede aanvallen te komen. Invalster-spelverdeelster Astrid Drost kwam van tijd tot tijd wel tot redelijke set-ups, maar het ontbrak veelal aan de kracht om tot een goede afwerking te komen. Te vaak belandden smashes in het net en kon Data C/D simpel een steeds grotere voorsprong opbouwen. In de derde set leek het tij weer enigszins gekeerd te zijn. Mevo'80 kwam met 4-0 voor en even later ook nog met 7-3, maar toen kwam er weer een portie van de rommeligheid uit de tweede set terug. De Oud-Beijer landse dames zetten hun achterstand om in een 7-14 voorsprong, maar toen herpakten de Zierikzeese dames zich weer even. Bij 12-14 verscheen Moni que van de Enden twee keer meedo genloos aan het net en even later was het gebeurd met de koopman. In de vierde en laatste set nagenoeg het zelfde scenario. Aanvankelijk een voorsprong voor de thuisploeg, maar na 7-3 een tempoversnelling van de kant van de koploper, die in een rush acht punten opleverde. Bij 11-11 plot seling toch weer kansen voor Mevo'80, maar de vermoeidheid en de organisatorische janboel waren te groot om definitief naar een positief resultaat door te drukken. Een zach te smash van uitblinkster Hanneke Kampen betekende het einde voor de goedwillende thuisploeg: 13-15. ,,Er had misschien meer in gezeten", meende Dieneke Bolle na afloop. ..maar het was allemaal te chaotisch om de tegenstander echt in de proble men te brengen". Leidersplaats Slecht verging het ook de heren- ploeg van Mevo'80. Nadat de forma tie van coach Marco Reedijk de vori ge weerk van de gedeelde lei dersplaats werd gestoten door een kollektief beter Spivo, werd nu bij Kangoeroes met 2-2 gelijk gespeeld. Eerder in de kompetitie kwam ook Spivo niet verder dan een puntende ling wist. Na met 0-2 te zijn voorge komen klapte de ploeg, die dit keer onder leiding stond van Hans Boot, volledig in en werd als ploeg te ge ring gepresteerd om de Oostvoornse formatie nog adekwaat van repliek te kunnen dienen. In de eerste set kende Mevo'80 een bliksemstart, die in minder dan geen tijd een 4-12 voor sprong opleverde. Kangoeroes kon zich hierna wel enigszins herstellen, maar de zege kwam zonder proble men bij Mevo'80 terecht: 11-15. In de tweede set aanvankelijk een lichte voorsprong voor Kangoeroes, maar Mevo'80 pakte meer en meer het initiatief terug en kwam bij 6-7 terug aan de leiding. Hierna volgde een prima opslagenreeks van Gerard Janse. Via onder meer twee ,,aces" werd het in een ruk 6-15. Wie ver wacht zou hebben, dat Mevo'80 hier na de klus geroutineerd af zou ma ken, kwam bedrogen uit. In een rom melige beginfase stelde Kangoeroes plotselin orde op zaken door uit te lo pen naar 13-2. Daarna volgde welis waar een inhaalmanoeuvre van de Zierikzeese formatie, maar ze kwam net te laat om nog winst op te leve ren. Bij 14-13 werd een netfout ge- konstateerd, die Kangoeroes min of meer fortuinlijk de 15-13 zege ople verde. De vierde en laatste set werd van beide zijden erg rommelig gespeeld. Het spelpeil was duidelijk beneden niveau. Mevo'80 leek de zaak met sukses te gaan afronden. Via 6-6 en 9-9 werd het 12-12, maar in plaats van de oranje formatie was het plotseling Kangoeroes dat door drukte en met 15-12 suksesvol uit de strijd kwam. Mevo'80 kan voorlopig de wonden gaan likken om op zater dag 8 januari klaar te zijn voor de volgende topper tegen Hollemare, dat momenteel de tweede plaats deelt met de Zierikzeese ploeg. Malta geen partij AKEN - Het Nederlandse voetbal heeft in Aken goede zaken gedaan. Sportief door de overwinning van 6-0 in de uitwedstrijd tegen Malta, zakelijk doordat 17.000 toe schouwers kwamen kijken naar deze kwalifikatie- wedstrijd voor het Europese voetbalkampioenschap van 1984. Nederland had een wat stroeve aanloop op het gladde veld. Niet zo stroef echter als Malta, dat zich on middellijk ver terugtrok en de aan valsgolven over zich heen liet ko men. Tegen de wind konde de Malte- zers de bal nauwelijks van eigen helft krijgen. De verdedigers Hoven- kamp, Van de Korput en Wijnstekers zorgden voor de opbouw, het mid denveld vergrootte het aantal spitsspelers tot zes. De ploeg had duidelijk de bevrij ding van het eerste doelpunt nodig. Die treffer kwam na een kwart van het duel, van de strafschopstip en de trefzekere voet van Ophof. De West- duitse scheidsrechter Pauly besloot tot een strafsehop, nadat de vaak on grijpbare Pierre Vermeulen door ver dediger Holland op de vette klei was gelegd. De druk voor Nederland was op slag verdwenen tegelijk met een stukje overtuiging, dat door de 0-0 op de been wordt gehouden, in de af weer van Malta. Een kwartier later was het al 4-0 door Van Kooten (kop bal), Hovenkamp (afstandsschot), Schoenaker, die enige weinig geluk kige ingreep van Bonella afstrafte. De tweede helft had Malta de storm in de rug en Nederland - letter lijk en fuguurlijk - iets minder mee. Met verre trappen, weg is immers weg, kon Malta, negen verdedigers en slechts een aanvaller, soms even lucht happen. Dat voorkwam niet dat het eenrichtingsverkeer bleef. Nederland wilde namelijk aan het doelsaldo werken en tegelijkertijd het publiek, dat onverwacht talrijk was opgekomen, aan zich verplich ten. Met het voetbal lukte dat rede lijk, met de produktie wat minder. Slechts Schoenaker en Van Kooten scoorden nog. Na Malta-Nederland in Aken wa ren de oeroude tijden herleefd. De deur van de kleedkamer van het Ne derlands elftal ging wagenwijd open. Er was ook niets te verbergen, tevre denheid heerste alom. Zeker ook bij coach Rijvers, die zaterdagavond na een gesprek met Schrijvers, Vsn de Korput, Hovenkamp en Wijnstekers toch nog het verdedigende concept had veranderd. Daardoor werd Ho venkamp (een zeer offensieve) libero. ,,Ik hoorde", verklaarde de coach, ,,dat Malta maar met een spits zou spelen en dat vroeg om wat aanpas singen. Daardoor kwam ieder nog op zijn eigen plaats terecht. Ik kon het achter wel met man minder af". Rijvers was tevreden. ,,Ik ben blij dat het elftal na rust heeft door ge voetbald, niet alleen om het doelsal do, maar vooral voor de toeschou wers. Er is behoorlijk gespeeld, veel over de vleugels. Alleen in het begin ging het wat moeilijk, maar toen het eerste doelpunt er eenmaal was, liep het gemakkelijker. Ik had ook in het begin van de wedstrijd liever wat meer schoten van afstand gezien. Dat was onder deze omstandigheden best mogelijk". Elena Moechina krijgt hoge onderscheiding MOSKOU - De vroegere wereld- en olympisch kampioene turnen Elena Moechina - een voorbeeld voor veel aankomende turntalenten, ook in Nederland - kreeg zondagmiddag in Moskou een hoge sport - ondrscheiding uit handen van Juan Antonio Samarach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Come- té (IOC). Elena Moechina raakte kort voor de olympische spelen van 1980 in Moskou verlamd, toen zij tijdens een training ten val kwam. Samaranch overhandigde de nu 22-jarige ex- kampioene een puur zilveren hals ketting. De Russin werd in 1978 in Straatsburg wereldkampioene acht- kamp en maakte twee jaar eerder deel uit van de Russische ploeg, die in Montreal de olympische titel vero verde. Elena Moerchina verscheen voor de toekenning van de onder scheiding in een rolstoel. Het was de eerste keer sedert haar ongeval, dat zij in de openbaarheid verscheen. Ge ruime tijdcirkuleerden geruchten, dat de Russin het ongeval met de dood had moeten bekopen. Open promotie dressuurwedstrijd NBVR bij RV Renesse RENESSE - Tijdens een door Ruitervereniging Renesse georganiseerde open promotie dressuurwedstrijd voor NBVR-leden, waarvoor evenwel ook mocht worden ingeschreven door leden van de landelijke ruiterverenigingen, hebben Schouwen-Duivelandse kombinaties zich terdege van hun beste zijde laten zien. Alleen in de zwaardere rubrieken (M2, M4 en Z2/4) hoefden zij hun meerdere te erkennen in kombinaties van elders. In de M2-rubriek duurde het overigens nog tot de laatste kombinatie, vooraleer inge van de Berg met Sin clair de leiding hoefde af te staan, maar zij deed dat zonder al te veel schroom, omdat Sentien Krijger met Urgento van Ruitervereniging Jacoba van Beieren onbetwist de fraaiste proef van het hele programma presenteerde, een proef waarvoor jury mevrouw Turksma terecht een voor NBVR-begrippen schitte rende waardering van 129 punten registreerde. Inge van de Berg kreeg voor haar uitstekende proef 125 punten, waarmee zij aantoonde de stijgende lijn, die zij de laatste tijd al duidelijk bleek te hebben ingeslagen, wenst voort te- zetten. Haar scholing door Els Opschoor van RV Renesse (Inge van de Berg start als PPC Schouwen-Duiveland-kombinatie - red.) werpt zichtbaar vruch ten af. Inge van de Berg was uitstekend op dreef tijdens het open promotie dressuur wedstrijd van de NBVR in Renesse Met 125 punten legde zij beslag op een uit stekende tweede plaats achter Sentien Krijger (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bijzonder fraaie proeven werden verrede door de Z2/4-kombinaties Ellen Bagchus met Moniteur en Han- nie den Exter met Troubadour. Wat de beide amazones met hun fraaie dieren lieten zien vergde ongetwij feld vele uren intensieve oefening en het bekruipt de bij de paardensport betrokkenen beslist met een onbe- vredeigend gevoel, dat zo weinigen het dressuur-onderdeel van deze sport weten te waarderen. Ellen Bag chus eiste uiteindelijk de eerste oplaats op met 123 punten voor haar Z72-proef. Hannie den Exter volgde de St. Joris-kombinatie op een punt en de Noord-Beveland-kombinatie had op haar beurt weer een punt meer dan Ellen Bagchus voor haar Z4-proef kreeg. Op eerbiedige af stand eindigde Jori van der Bijl met haar schitterende schimmel Rapid op de vierde plaats. De Westelijk Schouwen-kombinatie kreeg voor haar proef 109 punten van mevrouw Turksma, maar zij verdient onmis kenbaar een terechte bewondering voor wat zij in haar debuutjaar in de ze zware klasse laat zien. Bescheidenheid In de M2-rubriek klasseerde Sen tien Krijger zich met Urgento, zoals reeds gemeld, op de eerste plaats met 129 punten. De charmante Jacoba van Beieren-amazone toverde een fe nomenale, nagenoeg foutloze proef uit de hoge hoed, waarvoor Inge van de Berg met gepaste bescheidenheid een treedje wilde zakken in de eind klassering. De 125 punten van dc PPC SD-kom- binatie mogen cr desondanks zijn cn zonder twijfel is de tijd niet ver meer, dat Inge van de Berg een of meerdere keren winnend uit een dressuurwedstrijd stapt. Met zijn paarden Julia en Present pakte Anto- nie Sanders van St. Joris dc derde en vierde plaats en Ingrid Reims eiste met Golden Bay de vijfde plaats in de M2-rubrick voor zich op. Deze St. Joris-kombinatie veroverde iater wel de eerste plaats In de M4- ruhrick. Dat deed zij met 120 punten. Een punt minder kreeg haar kiubge- noot Antonie Sanders met Julia cn dat bracht hem op dc tweede plaats. Inge van de Berg met Sinclair en Jan van der Bijl met Scoobldoo van Westelijk Schouwen claimden met respectievelijk 106 cn 105 punten de derde en de vierde plaats. Schouwen-Duivelandse overwin ningen waren er in beide L-rubrie ken. Tn de L4-rubriek kwam RV Renesse-amazone Mara de Bel. op nieuw winnend uit de strijd met haar Friese paard Simke. Mevrouw Turksma bleek duidelijk onder de in druk van wat deze kombinatie presteert en beloonde Mara de Bel en Simke dan ook terecht met 121 pun ten, waarmee dezekombinatie als Mara de Bel pakte tijdens de open promotie dressuurwedstrijd in manege Grol de eerste twee winstpunten in de L- rubriek. In de L2 werd ze tweede en in de L4 pakte de amazone van de RV Renesse de overwinning met haar Friese paard Simke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) enige een winstpunt inkasseerde in de L4-rubriek. Annelies de Koning van de PPC Schouwen-Duiveland kwam met Ta- nagra op de tweede plaats met 113 punten en Bram Maljaars met Saler no van Oranjezon kreeg 108 punten en de derde positie, nog net voor RV Renesse kombinatie Erica Butsler met Ramona, die 108 punten op haar startkoepon kreeg. Nico Beije reed met Marco buiten mededinging mee, omdat hij zijn startkoepon niet tijdig inleverde en kreeg 124 punten, waarmee hij nor maliter winnaar geworden zou zijn. Nu moest hij de zege aan zijn klubge- note laten. In de L2-rubrick waren de twee eerste plaatsen omgekeerd: winst voor Annelies de Koning met 127 punten en een tweede plaats voor Mara dc Bel met 124 punten. Helga van de Berg met Simple van PPC Schouwen-Duiveland werd met 123 punten derde en Erica Butler werd andermaal vierde met 121 pun ten. Arien Verburg met Toret van Westelijk Schouwen, Diana Luchies met Red Devil van PPC SD, Gerard de Ruiter met Tennik van Bru en Syl via van Tilborg met Silvia moesten genoegen nemen met een plaats op het tweede plan. Zilveren Trens Hanneke Vijfwinkel vertegen woordigde met Unita als enige de Haamsteedse Ruitervereniging Zil veren Trens, maar zij deed dat wel met sukses, want in de B4-rubriek werd deze kombinatie knap winna res met 119 punten. Carla Groene- woud met Arcal van Marfleet werd tweede met 115 punten en de derde plaats was voor Jaeomien Zevenber gen met Tirridu van Westelijk Schou wen. Op Romance werd Bru-amazonc Janny Geelhoed vierde cn Margrccth Boot met Thcresia van Westelijk Schouwen klasseerde zich als vijfde. Ria dc Boer met Silvia van dc Schouwsc Ruiters en dc twee Weste lijk Schouwcn-kombinaties Jcanct Kooman met Unica en Monique Sijs- In memoriam Bas Goud DORDRECHT - In dc nacht van vrijdag op zaterdag is Bas Goud in zijn woonplaats Dordrecht overle den. Goud bekleedde in dc Konin klijke Nederlandse Wielrcn Unie (KNWU) diverse funkties. Vanaf 1969 was hij voorzitter van de sport - kommisie. Bas Goud werd 61 jaar oud. Bas Goud had op wielergebied vele verdiensten op zijn naam Al tijdens zijn jeugd trad hij toe tot Wielorklub De Mol in Dordrecht, waar hij later jarenlang de voorzittershamer han teerde Na een periode, waarin hij als konsul de belangen van de Zuidhol- landse wielerverenigingen behartig de, werd hij in J969 gekozen tot voor zitter van de sport kommissie. Goud trad vele keren op als chef sen met Sandor sloten in deze ru briek de rij. In dc B2-klasse wissel den dc nummers een cn twee van dc B4 stuivertje: een eerste plaats voor Carla Grocncwoud en dc tweede voor Hanneke Vijfwinkel. Edwin van dc Graaf met Rebecca cn Marina Min- derhoud met Kadorie sloten hier dc rij. Beide kombinaties komen uit voor dc PPC SD. In alle rubrieken werden de prijzen uitgereikt door ju rylid mevrouw Turksma, die gedu rende de iang dag voortreffelijk biijk gaf van haar aanwezigheid, maar wel prima jureerde. d'equipe van de ploegen voor de we reldkampioenschappen cn olympi sche spelen. Een grote rol ook be kleedde Bas Goud jaarlijks bij de or ganisatie van de klubkampioen- schappcn in Dronlen. De Nederland se wiclcrwereld mist in Bas Goud oen kleurrijk, maar ook sterk per soon. WENEN Hans van Helden heeft tijdens de landcnwcdstrijd schaatsen tussen Oostenrijk en Frankrijk in Wenen dc 500 meter gewonnen in 41.00 secondenOp dc 3000 meter ein digde de voor Frankrijk uitkomende schaatser als derde in 4.31.46. De Oostenrijker Werner JSger zegevier de op de middenafstand in 4 .23,39. In het bijprogrammn won Marcia Perct- ti uit Italic de sprit in 43,90. Dc 1500 meter was voor de Zwitserse Sylvia Brunner in 2.15,05.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 9