Teleurstellend verlies voor A-meisjes op kunstgras (0-1) TROMP ERIC DE NOORMAN Herenploeg boekt vlotte zege op Pendrecht (3-0) Overwinningen HSD heren (6-2) en dames (4-1) Overtuigende seizoenstart voor sterk All Ready: 16-11 6 ZIERIKZEE - Heren 1 van HSD heeft zondag op sport park Bannink een klinkende 6-2 overwinning behaald op De IJssel. Bij rust had HSD al een veilige 3-0 voorsprong bereikt. In de tweede helft werd nog drie keer geskoord. De IJssel profiteerde van de verzwakte defensie en liet twee ballen in het HSD-goal verdwijnen. Dames 1 revan cheerde zich tegen Teteringen 3. De eerste wedstrijd ging met 4-1 verloren. De thuiswedstrijd werd zondag met 4-1 verdiend gewonnen. Aleid Hoos nam drie van de vier doelpunen voor haar rekening. Meisjes A zag de uit wedstrijd tegen Breda 3 op het kunstgras met 1-0 verlo ren gaan. Het HSD-team liet op de vlakke mat uitste kend hockey zien, maar verzuimde de kansen te benut ten. Jongens A boekte na een nederlaag en een 0-0 ge lijkspel eindelijk weer een overwinning. De thuis wedstrijd tegen Pelikaan 3 werd met 5-1 gewonnen. Advertentie ZIERIKZEE Het standaardteam van AU Ready heeft meteen maar eens la ten zien wat het in de distrikts derde klasse van het K.N.K.V. te zoeken heeft. Met een surplus aan inzet, snelheid en inventiviteit overklaste AU Ready vooral. In de eerste speelhelft haar eerste tegenstander van het zaalseizoen, K.N.S. uit leiden. Na die geweldige eerste helft wees het skorebord al 9-3 aan den was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. All Ready kon zich toen in het tweede bedrijf beperken tot het verdedigen van die voorsprong. Dat lukte al lemaal prima, een zeer sportief K.N.S. werkte ook mee aan de show en zo droegen beide ploegen met de 16-11 eindstand bij aan een alleszins akseptabe- le start van het zaalseizoen. De eerste ontmoeting tussen HSD en De IJssel eindigde ook in een zege voor de Zierikzeese klub, zij het dat de eindstand toen slechts 1-2 betrof. De IJssel die slechts negen keer ges- koord heeft dit seizoen en maar liefst 26 doelpunten tegen kreeg werd zon dag al zeer vlug op een 1-0 achter stand gezet. In de vierde minuut bracht Bonne Brouwer uit een straf- corner de stand op 1-0. HSD was veel vuldig in de aanval en liet De IJssel nauwelijks de kans om bij het HSD- doel te komen. De kombinaties bij de thuisklub verliepen zeer soepel en de aanval-machine op het doel van De IJssel draaide op volle toeren. In de 21ste minuut kon Sven Bakx 2-0 aan tekenen. Even later scoorde Frank Streng uit een strafcorner 3-0, maar de goal werd afgekeurd. Na een half uur hockey werd het toch 3-0. De in zet van Jacco van de Berge was raak. Profiteren In de rust werd Erik van der Doe Zierikzee II boekt zege op Biervliet II ZIERIKZEE - Met een 3-1 overwin ning op Biervliet II hebben de reser ves van Zierikzee zich in de kopgroep van de reserves le klasse weten te handhaven. De thuisklub verdiende de overwinning daar het naast een veldoverwicht ook aanvallend ge vaarlijker opereerde dan de Zeeuws vlamingen die wel een grote inzet aan de dag legden. Marco Does zorgde er voor dat Zie rikzee de le helft met een 1-0 voor sprong kon afsluiten. Na de thee had Marco Does weer sukses (2-0) waarna de gasten uit een strafschop wisten tegen te skoren. (2-1). Robert van der Zande stelde hierna de overwinning voor de thuisklub veilig (3-1). Zierikzee III verspeelt kostbaar punt (1-1) ZIERIKZEE Zierikzee III heeft in het treffen met de reserves van Vol harding op het sportpark Bannink één kostbaarpuntje (1-1) moeten prijsgeven. Het met veel inzet spelende team van Volharding maakte het de thuis klub bijzonder lastig en gaf de aan vallers van de rood-zwarten weinig gelegenheid om gevaarlijk te wor den. Door een doelpunt van Gerard Olijhoek kon Zierikzee voorsprong nemen (1-0) welke na de rust weer door de gasten ongedaan werd ge maakt (1-1). In de allerlaatste minuut werd een doelpunt van Jan van Bem- den om onverklaarbare redenen af gekeurd. Negen treffers voor Zierikzee IV ZIERIKZEE - In de thuiswedstrijd tegen Hansweertse Boys IV heeft Zierikzee IV zich duidelijk de sterkste getoond. De rood-zwarten konden zich zelfs nog de weelde ver oorloven een aantal zeer goede sko- ringsmogelijkheden om zeep te bren gen. Door doelpunten van Jilles Apel doorn (1-0), Rini Ravia (2-0), Leen Ne- lisse (strafschop 3-0) en Onno Hol- kers (4-0 en 5-0) kon Zierikzee de le helft al met een ruime voorsprong af sluiten. Na de rust liep de doelpun- tenmachine bij Zierikzee minder gesmeerd en konden de Boys de scha de tot drie doelpunten beperken. Jil les Apeldoorn (6-0), Leen Nelisse (7-0) en Ko Berrevoets (8-0) zorgden voor de ruime zege. Half dozijn treffers voor Dreischor II GOES - In het treffen met Goes V hebben de reserves van Dreischor geen moment hun leiders positie in de 4c klasse A in gevaar gezien. Met een duidelijke 6-0 overwinning wisten de blauw witten de ontmoe ting af te sluiten waarhij het zich nog de weelde kon veroorloven een serie goede mogelijkheden om te kunnen skoren onbenut te laten. De doelpunten werden gelijkelijk over beide speeihelften verdeeld Tonny Tetteroo opende de skore (0-1) waarna Plet Hoederop en Jan Pan- kow voor een 0-3 ruststand zorgden Na de thee werd het door Adrie Geel hoed 0-4, Gilles Verschure nam hier na nummer vijf voor zijn rekening waarna Adrie Geelhoed de eindstand op 0-6 bepaalde. gewisseld voor Rini de Rijke. De ach terhoede funktioneerde in de tweede helft niet meer zo goed als voor rust en moest reeds na drie minuten toestaan dat de ploeg uit Nieuwer- kerk a/d IJssel tegenskoorde, 3-1. De doelpunten volgden elkaar in snel tempo op: twee minuten later maakte Sven Bakx zijn tweede goal: 4-1 en weer twee minuten later kon HSD naar 5-1 uitlopen via Uneco de Meester. HSD kreeg een strafcorner toegekend, die door Sven Bakx slecht werd aangegeven. Bonne Brouwer stopte de bal, speelde hem af en via via kon Uneco uiteindelijk skoren. HSD kreeg daarna nog ver schillende (goede) kansen om de sko re op te voeren, maar benutte de mo gelijkheden niet. In de negentiende minuut sloeg rechterspits Frank Streng net voor langs en in de 21ste minuut maaide Jacco van de Berge in de cirkel over de bal heen, waardoor De IJssel aan een grotere achterstand ontsnapte. Een minuut later profiteerde De IJs sel opnieuw van de slordig spelendë HSD-verdediging: 5-2. Tien minuten voor tijd sloeg Bonne Brouwer net naast, maar in de aller laatste seconden kon Uneco de Meester de stand nog op 6-2 brengen. De keeper van De IJssel was kans loos. Revanche Dames 1 moest thuis aantreden te gen het als zevende genoteerde Tete ringen 3. De uitwedstrijd ging met 4- 1 verloren. HSD heeft de overwin ning in die wedstrijd weggegeven en kon zich zondag revancheren voor de nederlaag. In de eerste tien minuten van de wedstrijd leek het erop alsof Teterin gen opnieuw met de winst zou gaan strijken. De Brabantse dames doken vervaarlijk voor het HSD-goal op en zagen één keer hun inzet net niet be loond. De ingeslagen bal werd half gemist door inval-keepster Farida Gerretsen en rolde vervolgens vlak voor de lijn langs naast het doel. Te teringen hield er niet meer dan een lange corner aan over. HSD kreeg meer en meer ,,grip" op het spel van de tegenstanders en was voortdurend in de aanval. Uit een rommelige situatie voor het doel van Teteringen kon Karen van der Borght de bal in het goal krijgen, 1-0. HSD kreeg in die eerste helft nog verscheidene kansen om de score op te voeren, maar de ruststand bleef 1- 0. Na de rust zette HSD door, maar kreeg toch nog eerst een tegengoal te verwerken. Door een fout in de ver dediging kon Teteringen - overigens zeer fraai - gelijk maken. De thuis klub liet het er niet bij zitten en via Aleid Hoos, die de bal vanaf de rech tervleugel schitterend in de verste hoek liet verdwijnen, werd het 2-1. Ze had de smaak te pakken, want even later scoorde ze opnieuw uit een bijna eendere situatie. Na de bal in de cirkel te hebben gebracht haalde ze uit: de bal verdween hard en hoog in de linkerkruising. Het ging zo snel dat het even duurde voordat de spe lers begrepen dat de bal in het doel verdwenen was. De trilling van het net verraadde de score. Voor het eindsignaal kon Aleid haar hattrick scoren. Het duel met een verde digster van Teteringen vlak voor de doellijn werd gewonnen, 4-1. Kunstgras Meisjes A speelde zaterdag de uit wedstrijd tegen Breda 3. De eerste ontmoeting werd op sportpark Ban nink met 1-0 door HSD gewonnen. Omdat de wedstrijd op het kunstgras werd gespeeld (een primeur voor de Zierikzeese hockeyklub) was Breda in het voordeel. Dit team is immers vertrouwd met het hockeyspel op kunstgras en HSD niet. Het meisjes A-team speelde het kunstgras-spelletje" echter verras send goed en overtroefde via de uit stekend opgezette kombinaties de Bredase tegenstander. Vanaf het be- ginsignaal was HSD voortdurend in de aanval en gaf zeer goed partij te gen de thuisklub. Breda, achter HSD nummer twee op de ranglijst, had zo veel tegenstand niet verwacht en liet zeer regelmatig gaten vallen in de achterhoede. In de zesde minuut kreeg Anneke Vlieger een uitgelezen kans om de stand op 0-1 te brengen. ZIJ pikte de hal net voorbij de mid dellijn op en kon alleen op het Breda- doel afgaan. De keepster bleef af wachtend in het doel staan en was zonder meer kansloos geweest. Anne ke Vlieger zag haar inzet echter naast gaan. Breda haalde opgelucht adem en ging in de tegenaanval. F.en blunder in de HSD-verdediging leidde tot de 1-0 achterstand, wat uiteindelijk ook de eindstand zou worden. In eerste instantie miste linksback Klaske Visser de bal, waardoor de rech terspits van Breda helemaal vrij kwam. Zij sloeg de bal op doel, keepster Jacolien Fierens raakte de bal maar half, zodat deze over de doellijn verdween. Rechtsback Rens- ke Bergsma had nog de mogelijkheid de bal van de lijn te halen, maar zij miste. Breda koos eieren voor haar geld en trok zich terug op de eigen helft. HSD wisselde de linksbuiten Jolanda Kraaijeveld en linksback Klaske Visser om. Het A-team bleef goed kombineren en steen in de twee de helft naar grote hoogte. Breda werd overklast op eigen veld en heeft de overwinning alleen maar te dan ken aan het feit dat het HSD-team verzuimde de geboden kansen te be nutten. Na rust kreeg HSD nog drie grote mogelijkheden om te scoren, maar al le werden gemist. HSD verzuimde om de goed opgebouwde aanvallen af te ronden en gaf daardoor de winst weg. Het A-team handhaaft ondanks de nederlaag de koppositie aan de ranglijst, maar kan zich geen misstap meer permitteren als zij het kampi oenschap wil behalen. Heren 2 won de thuiswedstrijd te gen Goes 2 met 2-3. De eerste ontmoe ting werd ook met 3-2 verloren. Na dat HSD met 0-1 achter was gekomen scoorde Giel Timmermans de gelijk maker. Voor rust kon Goes 2 naar een 1-2 voorsprong uitlopen en deze in de tweede helft tot 1-3 opvoeren. Jan van Dijk bracht de achterstand tot 2- 3 terug. Heren 3 speelde uit tegen Push C 2-2 gelijk. Na tien minuten voor tijd nog met 2-0 achter te hebben gestaan, maakte Hans Blom uit respektievelijk een strafbal en een strafcorner 2-2 gelijk. Uitslagen: Jongens A: HSD-Pelikaan 3 5-1. Jongens B: Etten Leur 2-HSD 3-0. Jongens C: HSD-Den Dunc 2-6. Jon gens D: HSD-Zevenbergen 2-1. Jon gens ED: Middelburg-HSD 6-0. Jon gens mini: HSD-HCGO 5-0. Meisjes A: Breda 2-HSD 1-0. Meis jes B: Goes-HSD afgelast. Meisjes B2: Prinsenbeek 2-HSD afgelast. Meisjes D: HSD-Breda 2 0-7. Meisjes mini: HSD-HCGO 7-0. Dames 1: HSD-Teteringen 3 4-1. Heren 1: HSD-De IJssel 6-2. Heren 2: HSD-Goes 2 2-3. Heren 3: Push C- HSD A 2-2. BASKETBALL Herenploeg Mevo naar licht verlies tegen koploper ZIERIKZEE - Ook dit weekeind kwam niet een team van basketball vereniging Mevo'80 tot een overwin ning. Het eerste herenteam verloor met 24-36 van koploper Volharding 2 en het tweede herenteam verloor in sporthal Onderdak op het nippertje met 32-34 van Marathon 3. Zwaar verlies was er voor het tweede dal- mesteam. In Bergen op Zoom was Jumping Crabx met 50-16 veel te sterk. De meisjes kadetten speelden hun beste wedstrijd tot nu toe, maar moesten toch eerbiedig afstand hou den op Souburg 2: 24-48. Het eerste herenteam van Mevo'80 begon in de eerste minuten met een fiks openingsoffensief tegen Volhar ding 2, hetgeen een 8-2 voorsprong opleverde. Er ontwikkelde zich een duel met veel irritatie en harde ak- ties. Met name Mevo'80 moest hier voor in de slotfase van de eerste helft de tol betalen. Door vermoeidheid van de Zierikzeese ploeg konden de Goesenaren halverwege op gelijke hoogte komen. In de tweede helft be paalde Volharding het gebeuren. Me vo'80 wilde zich niet bij de over macht neerleggen, maar de betere konditie leverde de Goese koploper uiteindelijk toch de overwinning op, die naar het einde toe toch nog rede lijke proporties aannam: 24-36. Onfortuinlijk Het tweede herenteam gaat van week tot week beter spelen. De ploeg blijft tot de laatste minuut knokken voor een positief resultaat, iets wat ook Marathon 3 uit Vlissingen moest ervaren. In de eerste helft drongen vooral Steven Braat en Peter Lobbezoo zich op de voorgrond met enkele skores. Verdedigend vielen Paul van de DAM 10-ZIERIKZEE TELEFOON 01110-2443 In de straat van de apotheek Sneppen en Gerard Wielaard positief op. Halverwege leidden de bezoekers met 14-15. Ook in de tweede helft bleef Mevo'80 goed bij, maar in de slotsekonden ontglipte de Zierikzee se ploeg onfortuinlijk de mogelijk heid op een verlenging, toen een inzet van Iskander de Raad tergend lang zaam via de ring van de basket weg draaide en de Vlissingse ploeg met 32-34 aan het langste eind trok. BADMINTON Zierikzee boekt ruime 7-1 zege op lastig Marathon ZIERIKZEE - De badminton- hoofdmacht van Zierikzee trad in sporthal Onderdak voor de tweede keer dit seizoen aan tegen het Vlis singse Marathon 2. De uitwedstrijd in Vlissingen werd enkele weken ge leden in een voordelige 2-4 stand voor Zierikzee wegens tijdsgebrek afgebroken, zodat de thuisploeg er nu extra op gebrand was om sterk voor de dag te komen, hetgeen via een 7-1 overwinning werd on derstreept. Het dames dubbel Conny Cashoek en Corry Keizer won de openingspar tij, na een met 6-15 verloren eerste set, nog ruimschoots door twee 15-9 overwinningen. Het heren dubbel, bestaande uit de neven Harry en An- dré Koster leverde het tweede winst punt op, omdat de Vlissingse oppo nenten in twee sets zeggen en schrij ven zes punten konden produceren (15-4,15-2). Harry Koster kreeg het in zijn enkelspel aanmerkelijk zwaar der te verduren. Tegen Hans Vitalis sleurde Koster met veel pijn en moei te twee set-overwinningen uit het vuur, waarbij hij in de beslissende derde set zelfs een verlenging nodig had: 15-13, 8-15, 18-17. Beslissend Dave Clarke had het in zijn en kelspel aanmerkelijk gemakkelijker getuige de 15-4, 15-4 setstanden. Cor ry Keizer had vervolgens opnieuw drie sets nodig om tot een zege te ko men. De eerste set ging na verlenging met 10-12 verloren. Daarna werd ach tereenvolgens met 11-2 en 11-5 alsnog gemakkelijk gewonnen. Deze overwinning bezorgde Zierik zee reeds de beslissende 5-0 voor sprong. De enige verliespartij kwam op naam van Petra Krello, al kende de partij tegen Manon Lammers een vreemd skoreverloop. De Vlissingse won de eerste set met 10-12, maar verloor hierna de tweede met 11-0 om vervolgens weer met 8-11 aan het langste eind te trekken. Beide ge mengd dubbelspelen werden ruim in twee sets gewonnen, waardoor de eindstand op 7-1 werd bepaald. NIJKERK - De landelijke protes tants-christelijke vereniging van ou ders en vrienden van het afwijkende kind .Philadelphia" is van mening dat de samenwerking van verschil lende protestants-christelijke orga nisaties snel voortgang moet hebben, anders gaat men achterlopen op de ontwikkeling. Dat was de konklusie van de najaarsvergadering van deze vereniging, in Nijkerk gehouden. All Ready, dat voor het tiende ach tereenvolgende seizoen distrikts- korfbal speelt, kende een blik- semstart. Binnen zeven minuten stond het al 3-0 door twee afstand treffers van Leo Fonteine en een be nutte strafworp van Jaco Stoutjes- dijk. Deze strafworp kende de zonder problemen leidende scheidsrechter Hulsman toe, toen Corrie kloet te zwaar werd gehinderd bij een door loopbal. K.N.S. deed even wat terug, maar All Ready stoomde door. Eerst Leo Fonteine die een zelf meegekre gen strafworp benutte en even later Jaap van Gastel die van afstand skoorde, brachten de stand op 5-1. Van afstand mikte K.N.S. raak, 5-2, maar Gerda Kloet schoot eveneens zuiver, 6-2. Leo Fonteine liet zijn vierde treffer noteren toen hij wederom een straf worp, die hij zelf forceerde, door de korf liet gaan, 7-2. K.N.S. pakte ook nog een puntje mee, maar weer versnelde All Ready. Hans van Gastel werd „gepakt" on der de paal en Jaco Stoutjesdijk be nutte de toegekende strafworp, 8-3. In de laatste fraaie aanval liet All Ready de bal rondgaan totdat van co ach Kloet het sein werd gekregen dat er nog luttele sekonden te gaan wa ren. Prompt werd er van afstand ge schoten en Gerda Kloet bewees nog maar eens de zelfverzekerdheid waarmee de Zierikzeese formatie opereerde door net voor het rustsig- naal de bal door de korf te smijten, 9- 3. Na rust liet All Ready de teugels wat vieren en K.N.S. kwam wat meer in de wedstrijd zonder echt De herenploeg ging vanaf het eerste moment tegen Pendrecht zwaar in het offensief. Via een paar flinke klappen werd het achterveld van de tegenstander uitgetest. Pas bij 3-0 kon Pendrecht via john Damstra wat terug doen, maar veel punten gunde de Zierikzeese ploeg de bezoekers niet. In minder dan geen tijd werd de marge opgevoerd naar 11-3 om uiteindelijk te finishen bij 15-6. In de tweede set was de afstraf fing zo mogelijk nog groter. Wel kon den de bezoekers diverse keren de service heroveren, maar meer dan drie punten zaten er toch niet in. De tweemansblokken Eddy de Looff Tonny Merle en Piet Zoon Gerard Janse funktioneerden perfekt en bo vendien speelde spelverdeler Wim van der Zande weer een sterke partij. Sterkste ploeg In de derde set leek Pendrecht even in staat om de bakens te verzet ten, maar toen Mevo '80 bij 7-5 weer een tempo hoger ging spelen kwam ook deze set vrij vlot bij de koploper in de tweede klas terecht via 15-8. Aan het net waren met name in de ze set Gerrit van Slunder en de jariu- ge Eddy de Looff sterk op dreef, ter wijl ook Tonny Merle enkele keren goed doorkwam. Aan Pendrecht- zijde speelden alleen de blokkers John Damstra en Ed Scbille een rol van betekenis, het tweede klas niveau waardig. „Dit is onmisken baar de sterkste ploeg, die wij heb ben meegemaakt", verteld Damstra, „en we hebben toch alle koplopers tot nu toe gehad. Als Mevo '80 zo blijft spelen, worden ze opnieuw kampioen". Momenteel wordt aan een dergelijk sukses nog lang niet ge dacht aan Mevo '80-zijdc, maar het lijkt belangrijk, dat de Zierikzeese dichterbij te komen. De eerste ge beurtenissen betekenden 9-5, maaar Jaco Stout jesdijk en Corrie Kloet, beiden van afstand, lieten gelijk 10-5 en 11-5 aantekenen. Wederom twee afstandtreffers van K.N.S. brachten 11-7 op de borden, voordat Corrie Kloet nogmaals raak prikte. Na de achtste K.N.S.-treffer maakte Jaap van Gastel aan alle Leidse illusies een eind door twee maal van erg ver te skoren, 14-8. Er kon weinig meer gebeuren, K.N.S. liep naar 14-9 waarna Corrie Kloet haar derde treffer produceer de, 15-9. Nadat de Leidse formatie nog twee maal had geskoord was het All Rea dy dat het laatste woord had. Jaco Stoutjesdijk bracht de eindstand op 16-11 uit een strafworp, nadat Hans van Gastel bij een doorloper te stevig was aangepakt. Een uitstekende start derhalve voor de Zierikzeese zaalformatie. Of men nog meer van All Ready zal kunnen verwachten, zal aanstaande zaterdag gelijk blij ken. In Rotterdam zal dan moeten wor den aangetreden tegen het uit de tweede klas gedegradeerde W.I.O.N. In de derde klas D werd dit weekein de trouwens uitzonderlijk veel ges koord. Ter Gouwe won met mar liefst 3-11 bij Keep Fit, titelkandi daat Fiks won thuis met 13-10 van het eveneens hoog aangeslagen Vlaardingen en Harga en W.I.O.N. maakten er een waar doelpunten- festein van. Bij Harga won W.I.O.N. met 14-17. ploeg een korte - overigens niet bestrafte - inzinking te boven is. De Mevo '80-dames boekten einde lijk weer eens een goede overwin ning. In Brielle werd TOP na een ge- lij kopgaand begin ruim op verlies ge zet. De eerste twee sets kenden een zeer spannend verloop. De eerste set ging met 14-16 naar Mevo '80, maar daarna haalde de thuisploeg met de zelfde skore een revanche binnen. Daarmee had TOP evenwel het kruid verschoten en de Zierikzeese dames konden met twee ruime setzeges de volle winst binnen halen. De ploeg van coach Hans Boot gaat door deze zege weer meetellen in de tweede klasse C, een klas overigens waarin de verschillen uiterst klein zijn. Tegenspel Het tweede damesteam boekte te gen het als tweede geklasseerd staan de Ibis II een verdienstelijk 2-2 ge lijkspel. De Zierikzeese dames ver dienden zelfs meer. maar het kwam er tegen de geroutineerde ploeg van Ibis nog niet helemaal uit. Het derde damesteam verloor in sporthal Onderdak onnodig met 1-3 van Kangeroes IV. In de vierde set lieten de Zierikzeese dames een 14-11 voorsprong nog glippen en daarmee een verdiend gelijkspel. Het vierde damesteam verloor overtuigend van Data C/D V met 3-0. Alleen in de tweede set konden de Zierikzeese da mes tegenspel van importantie bie den (16-14). Het derde herenteam van Mevo '80 is in ernstige degradaticzor- gen geraakt door het 0-3 verlies tegen Spivo II en heren IV stelde licht te leur door tegen middenmoter V Quick IV niet verder te komen dan 2- 2. Heren II won met 0-3 bij het laaggeklasseerde Data C/D V. De huid van de beer 58. Terwijl de rover en zijn handlangers on verrichterzake terugkeren, weten ze niet. dat Ingrids val gestuit is. doordat haar kleding bleef haken achter een uitstekende rots. Hoe wel iedere beweging haar een vreselijke pijn bezorgt, slaagt het meisje erin, zichzelf op te trekken uit haar gevaarlijke positie en, zij het met duizelend hoofd, begint zij verbeten aan de afdaling in het ravijn Inmiddels staat Winonah ongerust bij het venster en tuurt op het pad, waarlangs Ingrid vertrokken is. Als Erwin maar naar haar luisteren wil. en terugkeert op tijd. Ze wendt het hoofd om, als een oude krijger binnen treedt en fronst de wenkbrauwen als ze hem verstolen ziet grijnzen. „Hier is een hoofdman der Joms", mompelt de man „met eh eh Met een gevangene", valt de Joms in en op een teken wordt een brede gestalte naar binnen geschoven, die zich met gebogen hoofd achter hem probeert te verschuilen. Winonah houdt de adem in. Dan stoot ze uit- „Olaf '80 Volleybal-overzicht Mevo '80 ZIERIKZEE - „Deze vlotte zege is op zichzelf niet zo opmerkelijk", meende Mevo '80 herencoach Marco Reedijk na afloop van de met 3-0 gewonnen wedstrijd tegen Pendrecht. „Het is veel belangrijker, dat de ploeg weer een stuk gekonsentreerder speelde dan in de laatste twee wedstrijden. Deze goede prestatie hadden ze gewoon nodig om een stuk verloren zelfvertrouwen weer terug te winnen met het oog op de lastige uitwedstrijd van komende week te gen Apollo in Numansdorp". Ook de damesploeg van Mevo '80 lijkt het rechte spoor weer min of meer te hebben hervonden. Bij het lastige TOP werd na een moeilijke start overtuigend met 1-3 gewonnen. 4 f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6