Rabobank Q Patrick Sercu en René Pijnen: samen 74 jaar en klasse apart Geroutineerd duo Europees kampioen koppelkoers Verwisseling Licht herstel voor dames SKNWK: 2-0 zege op Hoek 11 /f|'I ZENTRfi SPORT ll INTERNATIONAL voor ondernemers uit het agrarische bedrijfsleven en voor ondernemers uit het midden- en klein bedrijf. 13 GENT - Patrick Sercu en René Pijnen zijn opnieuw Europees kampioen koppelkoers gew orden. Het geroutineerde Belgisch/Nederlandse duo reed op de wielerbaan van Gent de komplete konkurrentie op een of meer ronden. Voor Sercu betekent deze hernieuwde titel, dat hij op dit onderdeel van de wielersport absoluut rekordhouder is geworden. Tot dan moest hij deze eer delen met zijn landgenoot Rik van Steenbergen, die ook tot vijf koppel- koerstitels kwam. In 1969 pakte hij het Europees kampioenschap voor het eerst met Peter Post en en 1970 was Eddy Merekx zijn maat. Drie jaar later heroverde dit Belgisch koppel de titel en in 1975 fungeerde René Pijnen als koppelgenoot. Dat de Belg een hoofdrol speelt in dit ,,werk" bewees Patrick Sercu in 1979, toen hij met zijn Duitse, toen nog erg jonge koppelgenoot Gre- gor Braun naast Rik van Steenbergen kwam in aantal koppelkoerskampioen- schappen. Patrick Sercu werd 27 jun 1944 in Roeselare geboren als 2oon van Ber- ten Sercu, die eveneens een uitste kend koereur was. De inmiddels 38- jarige Belg is ook absoluut rekord houder waar het gewonnen Zesdaag sen betreft. Hij loste als zodanig Pe ter Post af, die 65 keer een ,,Six" won. Afgelopen week boekte Sercu samen met René Pijnen zijn 86e zege in München, waardoor het vrijwel ze ker lijkt, dat Sercu's naam nog bij zonder lang achter de ,,1" zal blijken prijken in de rekordboeken. Sercu werd in zijn kleurrijke loopbaan drie keer wereldkampioen op de sprint: in 1963 bij de amateurs en in 1967 en 1969 bij de beroepsrenners. In 1964 werd hij Olympisch kampioen op de 1000 meter tijdrit in Tokio. De Euro pese koppelkoerstitel betekende voor Patrick Sercu de 58e nationale of internationale titel. zesdaagse-zege in Antwerpen met Pe ter Post en Klaus Bugdahl. Pijnen heeft in de loop van de jaren heel wat partners gehad waarmee hij suksesvol uit de strijd kwam in zes daagsen: Peter Post, Klaus Bugdahl, Leo Duytidam, Günther Haritz, Francesco Moser, Danny Clarke, Roy Schuyten, Gerard Koel, Gert Frank en last bu not least Patrick Sercu. In de huidige vorm zal het geroutineer de koppel ook in het juist begonnen seizoen nog herhaaldelijk op het hoogste schavot staan tijdens de hul diging voor een zesdaagse Baanspecialist Ook René Pijnen heeft over sukses- sen niet te klagen. De op 3 september 1946 in het Brabantse Woensdrecht geboren baanspecialist boekte zijn eerste grote sukses, toen hij in 1968 samen met Joop Zoetemelk, Fedor den Hertog en Jan Krekels Olym pisch kampioen 100 kilometer ploe gentijdrit werd in Mexico. Samen met Patrick Sercu werd Pij nen nu voor de tweede keer Europees kampioen koppelkoers, maar hij heeft ook al Europese titels ploeg- koers op zak samen met Leo Duyn- dam in 1974 en Günther Haritz in 1977 en solo achter de derny in 1978. Evenals Sercu weet ook René Pijnen wat zesdaagsen rijden is. Achter Pe ter Post heeft hij de meeste overwin ningen op zijn naam staan. Pijnen boekte overigens zijn eerste Dreischor kansloos tegen kompleet Zierikzee (10-0) ZIER1KZEE - Op het terrein aan de Van Veenlaan speelde Zierikzee zon dagmiddag een oefenwedstrijd tegen afdelings 2e klasser Dreischor welke zoals verwacht mocht worden in een ruime overwinning (10-0) voor de KNVB-ploeg eindigde. Bij Zierikzee maakten Wim Overweel (genezen van een blessure) en Martin Quist (een schorsing achter de rug) hun ren tree. Door doelpunten van Martin Quist (1-0), Jan-Leen Boot (2-0 en 3-0), Dick Hart (4-0) en Marcel van Grunsven kon Zierikzee in de eerste helft een 5- 0 voorsprong nemen. Na de hervatting werd hier door de Zierikzee-ploeg nig een vijf doelpun ten aan toegevoegd. Sjaak Vasseur, na de rust in het veld gekomen, bracht de stand op 6-0, Wim van der Maas gaf doelman Henk Verwest voor de zevende keer het nakijken waar nummer acht aan werd toege voegd door Bart Helbers. Nadat Jan- Leen Boot nog voor 9-0 had gezorgd bracht Wim Overweel uit een benutte strafschop de eindstand nog in de dubbele cijfers (10-0). Adrie Geelhoed skoort vijf keer bij 8-0 triomf DREISCHOR - In het treffen met Cortgene III hebben de reserves van Dreischor er geen enkele twijfel over laten bestaan wie van beide de sterkste was. Met een ruime 8-0 over winning konden de reserves van Dreischor het strijdperk verlaten. Door deze overwinning en doordat Patrijzen III niet binnen de lijnen kwam heeft Dreischor zelfs de lei ding van de 4e klasse A in handen kunnen nemen. Voor de rust liep de doelpunten- machine in het team van coach Toon Tetteroo nog niet zo gesmeerd. Er werd nogal kwistig met de kansen omgesprongen waardoor de schade voor de bezoekers beperkt bleef tot doelpunten van Adrie Geelhoed (1-0) en Jan Pankow (2-0). In de rust bleek coach Toon zijn pu pillen tot wat meer produktiviteit te hebben aangespoord Jaap de Rijke en Kees Roggeband namen hierin hun aandeel door de voorsprong tot 4-0 op te voeren In het laatste kwar tier zette Adrie Geelhoed nogeens zijn vizier op scherp wat hij tot uit drukking bracht door nog vier keer de bal achter de doelman van Cortge ne in het net te laten verdwijnen (8-0) ZIERIKZEE Bi j de twee elftalfo- to's die in de donderdag-editie van de Zierikzeesche Nieuwsbode werden gepubliceerd, werd een storendr er- gissing gemaakt in de onderschrif ten. De onderste van de twee afbeeldin gen betrof namelijk niet lief C-team van Zierikzee, maar het was wel de gelijk de B-juniorenploeg van Mevo, die door het Chinees Restaurant Lo tus uit Zierikzee werd bedacht Patrick Sercu. René Pijnen Damesvoetbal NIEUWERKERK - De damesploeg van SKNWK heeft zich zaterdag licht hersteld van de twee opeenvolgende nederlagen tegen GDW (1-3) en Vïis- singen (0-6), waarbij vooral de laatste op het eigen sportpark Het Springer flink aankwam. Tegen Hoek werd nu met 2-0 gewonnen, een stand die overigens al halverwege was bereikt. In de 10e minuut opende Adrie de Looff voor de Nieuwerkerkse dames de skore en twintig minuten in de eerste helft prijkte de latere eindstand al op het bord. Rianne Kwaak bracht de bal van de rechter kant voor en Mariette -Bolkenbaas nam het leer in een keer op de pantof fel, een inzet waarop de Hoekse keepster het antwoord schuldig moest blijven. Mede door het slechte weer zakte het spelpeil daarna naar een bedenkelijk niveau, waaruit nog nauwelijks kansen voortvloeiden. Het was in de eerste klas overigens een goede dag voor het Goese GDW, dat zelf met 9-0 won van Yerseke en bovendien de konkurrentie - Veere en Vlissingen - tegen elkaar gelijk zag spelen. In Veere skoorden beide partijen een keer. Door de 2-0 zege van SKNWK liep de ploeg van trainer/coach Jaap Goud een punt in op de beide gelijkspelende formatie's. Ook Oostkapelle en Pa trijzen kwamen 1-1 overeen, terwijl Zeelandia en VCK ook al een derge lijke uitslag realiseerden. De stand in de eerste klas: GDW 7 7 0 0 35- 4 14 Veere 8 6 1 1 30- 9 13 Vlissingen 9 6 1 2 37- 8 13 SKNWK 9 6 0 3 19-12 12 Oostkapelle 7 2 3 2 11-10 7 Patrijzen 7 2 2 3 7-15 6 VCK 8 2 2 4 11-22 6 Zeelandia 8 1 2 5 9-25 4 Hoek 9 1 17 8-26 3 Yerseke 8 0 2 6 2-38 2 DFS wint oefenduel bij Bevelanders KAMPERLAND - Daar DFS zater dag haar speelterrein zag afgekeurd maakte het van de gelegenheid ge bruik om te Kamperland een oefen wedstrijd te spelen tegen Bevelan ders, dat momenteel met ZSC in de 2e klasse de tweede plaats deelt. Na ge durende een lange periode wegens een blessure buiten spel te hebben gestaan bezette Robbie van Dijke bij DFS weer de plaats onder de lat. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden en het hier mee gepaard gaande speelveld werd er bij DFS gedurende de eerste helft uitstekend gespeeld al werd dit niet in het skoren van doelpunten tot uit drukking gebracht. De thuisklub wist de schade de beperken tot een treffer van Wim Boogerd, geskoord uit een pass van Leo Rijnberg. Na de rust bleek het zwaar bespeel bare terrein toch invloed te hebben gehad op het spelpeil, dat van een la ger niveau was dan daarvoor. Door Rinus Roon konden de oranjehemden door voorsprong opvoeren tot 2-0, waarna nog een zuiver doelpunte van Johnny Quaak, geskoord uit een voorzet van Rinus Roon, door de ar biter op advies van de grensrechter van de thuisklub werd geannuleerd. Bevelanders slaagde er hierna nog wel in de achterstand tot 1-2 terug te brengen, maar verder liet DFS het hierna niet meer komen. Winterstop afdeling Zeeland van de KNVB ZIERIKZEE - Door de afdeling Zee- land van de KNVB is de winterstop bekend gemaakt rond de komende jaarwisseling. De pupillen spelen de laatste wedstrijden op zaterdag 27 november a.s. en zullen de kompeti tie hervatten op zaterdag 19 februari. Voor wat de overige elftallen be treft zullen de klassen of groepen met 10 of minder elftallen de eerste helft van het kompetitie-programma afwerken met inhaalwedstrijden op 11/12- en 18/19 december. De kompetitie wordt hervat op het weekeinde 5/6 februari met de moge lijkheid dat tussentijds in januari nog enige inhaalwedstrijden worden ingelast om de kompetitie recht te trekken. De klassen met 11- en 12 elftallen spelen niet op 25/26 december en op 1/2 januari. Op 8/9 januari wordt een inhaalprogramma afgewerkt en op 15/16 januari weer een normaal kompetitie-programma. Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - De Zierikzeese Brid ge Klub was de afgelopen dagen weer behoorlijk aktief. Er werden een aantal onderlinge bridgedrives ver speeld en ook werd de vijfde kompe titiewedstrijd van de ZBC afge werkt. De uitslag van de onderlinge brid gedrive was als volgt: Groep groene boards: 1/2. hrn. Becu-van der Post en van der Mark- de Wit, 122 pt.; 3. dames van der Valk-van der Zande, 120 pt.4. dames van 't Leven-de Vos, 112 pt.; 5. dames van Groningen-Schaalje, 111 pt.; 6. hrn Besamusca-Meulstee, 107 pt.; 7. hrn Eekman-Viergever, 105 pt.; 8. hrn Does-Schot, 101 pt.; 9. dames Ver- schoore-de Vlieger, 92 pt.; 10. hrn Beijer-Kloet, 88 pt, (108 is 50%). Groep grijze boards: NZ-lijn: 1. mw Heuser-hr Boot, 151 pt.; 2. hrn Nolet- Teirlink, 126 pt.; 3. dames Does-Hen- driksen, 121 pt.; 4. dames van den Berg-van Kooten, 120 pt.; 5. echtp. Schults, 119 pt.; 6. dames Becu-van der Post, 103 pt.; 7. dames Eekman- Tennekes, 100 pt. (120 is 50%). OW-lijn: 1. hm Blonk-van Hengstum, 176 pt.; 2. dames Kops- Tuinman, 164 pt.; 3. dames Goedhart- Terwischga, 161 pt.; 4. hrn 't Hart, 129 pt.; 5. dames Hoets-Weber, 106 pt.; 6. dames Besamusca-Lievense, 104 pt. (140 is 50%). De uitslag van de vijfde kompeti tiewedstrijd kende de volgende uit slag: Groep I: hrn Nolet-Teerlink, 139 pt.; 2/3. echtp. Akerboom en hrn Blonk-van Hengstum. 121 pt.; 4. echtp. van den Berg, 107 pt.; 5. hrn Goedhart-de Vlieger, 104 pt.; 6. hrn Beije-Kloet, 103 pt.; 7. dames van der Valk-van de Zande, 100 pt.; 8. dames Born -SI ui j ter, 99 pt.; 9. echtp. Pom- per, 95 pt.; 10. hrn van de Mark-de Wit, 91 pt. (108 is 50%). Groep II: 1. dames Does-Hendrik- sen, 89 pt.; 2. dames Kops-Tuinman, 82 pt.; 3. hrn Becu-van de Post, 80 pt.; 4. dames Goedhart-Terwischga, 78 pt.; 5. hrn Hendrikse-Sweere, 76 pt.; 6. dames van de Berg-van de Zande, 65 pt.; 7. dames van Groningen- Schaalje, 62 pt.; 8. dames Becu-van der Post, 60 pt.; 9. dames Eekman- Tennekes, 56 pt. (72 is 50%). Groep lil: 1. echtp. Verschoor. 144 pt.; 2. dames van 't Leven-de Vos, 120 pt.; 3. hrn Besamusca-Meulstee, 116 pt.; 4. mw. Heuser-hr Boot, 114 pt.; 5. echtp. Schults, 109 pt.; 6. dames de Graag-Schietekatte, 105 pt.; 7/8. hrn Eekman-Viergever en 't Hart, 96 pt.; 9. dames Besamusca-Lievense, 92 pt.; 10. hrn Does-Schot, 88 pt. (108 is 50%). Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - In de negende ronde van de huishoudelijke kompetitie van Schaakvereniging Zierikzee werden weer elf partijen afgewerkt. Alle partijen kwamen tot een win naar. De uitslagen waren als volgt: J. J. v. d. Ende-A. J. Scheele 1-0; J. M. C. Zwarts-H. Uil 0-1; M. M. Krijger-J. Verkerk 1-0; R. v. d. Veken-J. A. J. v. d. Made 1-0; A. M. v. d. Westen-P. M. Bouwens 1-0; J. van Loon-J. L. Bom 1-0; A. Louws-P. Wiebols 0-1; C. van Eldik-J. J. Hoogstrate 0-1; C. P. Pol derman-B. S. Spiegels 0-1; J. Vos-P. J. Legerstee 0-1; S. J. Stoel-J. A. de Jong 1-0. TOG Bruinisse BRUINISSE - De race tussen de drie koplopers J. de Korte, J. de Jon ge en A. Douw gaat onverminderd verder en is vooralsnog onbeslist. J. de Jonge zette zijn overwinningen reeks voort en wees K. v. d. Bos te rug. Koploper J. de Korte won met een Konings-Gambietopening van R. Bal. De uitgestelde wedstrijd van vori ge week tussen A. Kik en A. Douw werd in het voordeel van Douw beslist. M. van Driel won zijn partij tegen Abr. v. d. Berge met een Wolga- Gambiet opening en stijgt hierdoor van de twaalfde naar de zevende plaats. Vader en zoon v. d. Berge hou den de punten in de familie en komen remise overeen. Uitslagen: J. de Korte-R. Bal 1-0; K. v. d. Bos-J. de Jonge 0-1; A. Kik-A. Douw 0-1; A. van Klinken-J. v. d. Bos 0-1; A. J. v. d. Berge-C. v. d. Berge V2- V2; Abr. v. d. Berge-M. van Driel 0-1; E. Wiebrens-L. Kostense 1-0; A. Knop-J. Klink 1-0; L. Houkamp-M. Houkamp 0-1 Finaletoernooi 4e klas libre OOSTERLAND - Door de biljart vereniging d'Eule zal op donderdag, vrijdag en zaterdag 18, 19 en 20 no vember a.s. in café Neffen d'Eule te Oosterland het finale toernooi wor den georganiseerd 4e klasse libre om het kampioenschap van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB. Uit de voorwedstrijden hebben zich voor het finale toernooi weten te Advertentie Sporttassen v.a. 7,50 Clubshawls v.a. 13,50 SCHUITHAVEN 2 4 plaatsen: J. Stols en C. van der Wef, DOS, Nieuwerkerk, J. A. G. Janssen en J. Th. van de Weel, Witte van Haemstede, R. van Dijk en J. Poot, beide Bommenede Zonnemaire, R. den Engelsman, KVL, Noordgouwe en J. Meganck, B.V. Renesse. In de eerste ronde, aanvang don derdagavond te 19.00 uur, zullen de volgende partijen worden gespeeld: C. van der Werf-R. den Engelsman; R. van Dijk-J. Th. van de Weel; J A. G. Janssen-J. Poot en J. Stols-J. Me ganck. De lengte der partijen is vast gesteld op 60 caramboles. WATERPOLO Eerste punt voor herenploeg van ZV Onderdak: 9-9 MIDDELBURG - De herenwaler- poloploeg van ZV Onderdak is er zondag in geslaagd om het eerste kompetitiepunt binnen te halen. Te gen ZV De Stormvogel werd hel na een spannend duel 9-9. De tweede adspiranlenploeg verloor met 9-7 van De Schelde na een 5-6 voorsprong na drie van de vier perioden. De herenploeg van Onderdak nam in Middelburg een 0-2 voorsprong door doelpunten van Ad Hagesteij». In de tweede periode ging de strijd voortdurend gelijk op, met daarbij steeds een minimale voorsprong voor de Zierikzeese ploeg. Door And ré T Jong en twee keer Martin van de Ber ge kwam Onderdak met 4-5 aan de leiding. In de derde periode dreigde Onder dak het heft uit handen te moeten ge ven en kwam De Stormvogel met 7-6 aan de leiding. Het Zierikzeese doel punt kwam op naam van Ad Ila- gesteijn. In de vierde en laatste peri ode tenslotte werd het verdiende ene punt alsnog binnengehaald door tref fers van Martin van de Berge en twee van André 't Jong (9-9). Dc tweede adspirantenploeg van Onderdak slaagd er in Terneuzen in om de ploeg van De Schelde geduren de drie perioden achter zich te hou den (5-6). Daarna sloeg de wedstrijd door een surplus aan wisselspelers door in hel voordeel van de thuisploeg. Voor Onderdak skoorden Helen Zwart (3x), Linda van de Vlies (2x),Taco Nuyensen Angelique Klep- pe. Advertentie De Rabobank keen brede bank U weet Hat He Rabobank IjekenH staat als He l>ank voor het agrarische bedrijfsleven. Van veehouder tot zuivel fabrikant. Maar is het u ook bekenH Hat «^n op He vier ondernemers uit het midden- en klein bedrijf werkt met de Raljobank? Rn steeds meer ondernemers kunnen zich uitstekend vinden in de aanpak van de Ralxrbank. Geen wont Ier. Want 3.100 vestigingen met een sterke plaatselijke lytrokkcnhcid en een brede deskundigheid in tal van diensten maken tie Ralxibank tot meer dan een goede l>uur van het midden- en kleinbedrijf. n>u»s in elke IxtJnjfslak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 13