Ouwerkerk na enorme voorsprong nog bijna in de problemen: 12-7 ERIC DE NOORMAN Onnodig verlies voor damesteam Delta Sport (6-7) Rudi Koopmans prolongeert titel na ingreep arbiter Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis boekt sterke zege op Big S SUCCESJES ZIERIKZEE - Het kan bijzonder raar gaan in de hand balsport. Marges van tien doelpunten kunnen soms in een mum van tijd wegsmelten als sneeuw voor de zon. Tot deze nare ervaring kwam zondagmiddag ook bijna het damesteam van Ouwerkerk. Nadat de eerste helft van de ontmoeting tegen het Heinkenszandse Atlas met een 10-2 voorsprong werd afgesloten, stokte het bij de dames van coach Henk Snijders in de tweede helft kon- ditioneel volledig en kon Atlas beetje bij beetje dichter bij sukkelen. De Bevelandse dames misten evenwel de routine en de koelbloedigheid om Ouwerkerk de beide punten te ontfutselen. Bij 12-7 kwam opgelucht het ein de, waardoor de tweede seizoenzege een feit was. In de eerste helft liep het allemaal gesmeerd voor de witblauwe dames. Vooral konditioneel was de ploeg de meerdere van Atlas, terwijl ook de afwerking van een aantal mogelijk heden al de hand van .meester" Snij ders liet bespeuren. Met name de op zetjes van Erna Bakker naar Cora Neele en omgekeerd lieten zien, dat er vrij regelmatig en serieus aan de handbal-opvoeding wordt eewerkt. DAMMEN Zierikzee op tweede plaats in de hoofdklasse ZIERIKZEE - In de klubkompetitie van de Zeeuwse Dam Bond hebben alle tien hoofdklassers nu drie ron den afgewerkt. Nog slechts een klub is zonder puntenverlies. Goes boekte drie overwinningen. Zierikzee en BDV uit Bergen op Zoom delen de tweede plaats met ieder vijf wedstrijdpunten door twee overwin ningen en een 10-10 gelijkspel tegen elkaar. Zierikzee boekte in haar derde wedstrijd een 11-9 zege op Aagteker- ke, de kampioen van het vorig jaar, die uit drie duels tot nog toe slechts een winstpunt veroverde. In de vori ge kompetitie hoefde Aagtekerke in totaal slechts twee punten af te staan, terwijl dat er nu al vijf zijn. In de vierde ronde moet het Zierik- zeese tiental het opnemen tegen het altijd lastige Lammerenburg. In de derde ronde verloor de Vlissingse ploeg met 11-9 van koploper Goes, hetgeen aantoont dat Zierikzee het in de Scheldestad uiterst moeilijk zal gaan krijgen. Het resultaat van deze ontmoeting zal aantonen of Zierikzee zich tevreden zal moeten stellen met een goede middenmootpositie, of dat men in de top mee zal kunnen draai- De stand in de Zeeuwse damhoofd- klasse na drie ronden: Goes Zierikzee BDV Middelburg II Lammerenburg 's-Gra venpolder II Souburg Aagtekerke 's-Gravenpolder III Tholen TAFELTENNIS 3 3 0 0 38-22 6 3 2 1 0 33-27 5 3 2 1 0 33-27 5 3 2 0 1 36-24 4 3 2 0 1 32-28 4 3 1 0 2 27-33 2 3 1 0 2 23-37 2 3 0 1 2 28-32 1 3 0 1 2 24-36 1 3 0 0 3 26-34 0 Nederlaag voor eerste team TTV Kerkwerve: 7-3 KERKWERVE - Het eerste senio- renteam van tafeltennisvereniging Kerkwerve leed het afgelopen week einde een 7-3 nederlaag bij het Mid delburgse Zand 7. Leen van der Wek ken en Jaap Huigens leden ieder drie nederlagen, terwijl Appie Kroeze- man twee partijen in zijn voordeel kon beslissen. Doordat ook het Kerk- werfse dubbel een zege boekte werd de uitslag van deze allesbehalve sportieve wedstrijd 7-3 in Middel burgs voordeel. Het tweede jeugdteam van Kerk werve leed in Renesse tegen de ge lijknamige ploeg een 6-4 nederlaag. Marco Padmos verloor de eerste par tij, maar Jan-Jaap Landman bracht Kerkwerve weer naastzij. Daarna liep Renesse vrij gemakkelijk uit naar 4-1 door overwinningen van L. Verboom, Petra de Ruiter en B. van der Putte. Bijzonder spannend ging het eraan toe in de partij tussen Pe tra de Ruiter en Jan-Jaap Landman. Ieder won een game met 22-20, waar na de Kerkwervenaar doordrukte naar de zege en 4-2. Titel-aspiraties Ook tegen Marco Padmos moest Petra de Ruiter vervolgens verras send buigen voordat het Renesser dubbel het vijfde punt voor de thuisploeg bij elkaar sloeg. Jan-Jaap Landman bracht Kerk werve nog even In de race terug voor een eventueel gelijkspel, maar om dat Jacco Elenbaas ook zijn derde partij verloren zag gaan, werd de eindstand bepaald op 6-4 voor Renes se. Het Kerkwerfse team is nu totaal afhankelijk van wat andere kopploe- gcn in deze klas verder doen. waar het de eventuele titel-aspiraties be treft. Het eerste jeugdteam won in Kerk werve met 6-4 van Wilno een zelfde skore. die ook het derde jeugdteam bij elkaar sloeg in de uitwedstrijd te gen TTVO 7 in Oudelande. Voor drie punten zorgde Willeke Huigens, ter wijl Marléne van der Wekken en An- nemarle 't Hart elk een punt aan droegen. Omdat Willeke Huigens en Marléne van der Wekken ook samen het. dubbelspel wonnen, kwam er een positieve 6-4 skore uit de bus. gaan leek de strijd beslist, toen Wil- ma Koster voor 4-6 zorgde, maar plotseling veerden de Zierikzeese da mes weer op uit een schijnbaar ver slagen positie. Willy den Engelsman skoorde onderhands 5-6 en Leny Bo- lijn trok Delta Sport naast EMM, toen zij vanaf de strafworpstip mocht aanleggen, nadat de doorge broken Toos Pabbruwee was gestuit. Twee minuten voor tijd alsnog de on verdiende nederlaag, toen Ruth Boe- ra van ver onverwacht aanlegde (6-7). Een vinnig slotoffensiefje, dat Wilina Koster nog een twee minutenstraf opleverde mocht voor Delta Sport niet meer haten. DEN HAAG - De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Geor ge Shultz brengt op 11 december een bezoek van een dag aan Den Haag. Bernard Hinault weer de beste PARIJS - Bernard Hinault heeft maandagavond in Parijs voor de vierde achtereenvolgende keer de Super Prestige Trophee, voor de beste profwielrenner van het sei zoen, in ontvangst genomen. Daar mee evenaarde hij het rekord van zijn vermaarde landgenoot Jacques Anquetil. Hinault won het afgelopen seizoen onder meer de ronden van Italië en Frankrijk, en de Grand Prix des Na tions. Door de zege in deze individue le tijdrit distancieerde de Breton zich definitief van zijn voornaamste kon- kurrent, wereldkampioen Beppe Sa- ronni. De Italiaan eindigde als twee de. Echte talenten zijn verder ook aan- valster Marja Otte en keepster Diane Bakker, terwijl de overige dames voor de juiste kompletering zorgen van het team: minder technisch be gaafd, maar bijzonder hard werkend. Houdbaar schot In de tweede minuut opende Cora Neele via een break de skore en in de vijfde minuut skoorde Erna Bakker vanuit de hoek van de schietcirkel nummer twee. Een snelle uitbraak van Marja Otte en een houdbaar schotje van Glazien Ruiter zorgde voor een afgetekende 4-0 marge. Een fraaie aanvalsopzet, die van Marja Otte via Cora Neele bij Erna Bakker belandde werd door de laatste achter keepster Yvonne van der Pool geprikt en een verre en snel le uitworp van keepster Diane Bak ker werd door Marja Otte verder ge transporteerd naar Cora Neele, die geen moeite had om 6-0 op de borden te krijgen. Toen dezelfde speelster amper een minuut later van een fout in de verdediging profiteerde dreig de Atlas onder de voet gelopen te worden, maar in de 19e en 22e minuut konden de bezoeksters via Karin Koens en Ineke Schipper verdiend wat terug doen. Eerdere pogingen van Marijke Traas en Cora Timmermans werden door Diane Bakker goed om zeep ge holpen. De laatste vijf minuten van de eerste helft waren weer voor Ou werkerk. Door twee snelle freaks van Marja Otte en het vierde doel punt van de goed draaiende Cora Neele kwam de rust bij 10-2, doordat Diane Bakker zich net daarvoor ma nifesteerde op een strafworp van Co- ra Timmermans. ,,Het is vandaag ei genlijk pas voor het eerst, dat Cora Neele lekker mee skoort", vertelde een tevreden lachende Henk Snij ders. Steeds heeft hetilef ontbroken om uit te halen. Nu deed ze het wel en je ziet onmiddellijk het resultaat. Dat biedt perspektief voor de toe komst". Wapenfeit In de tweede helft zette zich Het beeld van de eerste periode aanvan kelijk nog door. Ineke Schipper skoorde eerst wel 10-3, maar door een hoekschot van Marja Otte en een break-doelpunt van Erna Bakker werd de marge negen punten: 12-3. Dit betekende meteen ook het laatste positieve wapenfeit voor de Ouwer- kerkse dames of het zou het goede keeperswerk van Diane Bakker moe ten zijn, dat nog vermeldenswaard zou zijn. Tegen drie uitbraken en een schot uit de tweede lijn van Cora Timmer mans moest ook zij evenwel het ant woord schuldig blijven. In de slotse- konde zag Cora Timmermans wel voor de tweede keer een strafworp gestopt door de Ouwerkerkse sluit post. Aan het aanvalsfront viel in de laatste twintig minuten de opmerke lijke schietlust van Janet Kenters op, maar zij had pech bij haar inzetten, vooral ook omdat keepster Yvonne van der Pool nu standvastiger te werk ging dan in de eerste dertig mi nuten. Al met al toch een verdiende 12-7 zege voor de Ouwerkerkse da mes. Ronduit slecht verging het de da mes van Delta Sport. Het tweede team was volslagen kansloos tegen het geroutineerde Sluiskil (8-16) en het eerste team liét onnodig mini maal een punt liggen tegen het alles behalve sterke EMM 2, dat zeker niet meer de kracht uitstraalt Van een paar jaar terug. De Zierikzeese da mes hadden zonder problemen de winst moeten pakken als er wat zorg vuldiger me! de kansen was om gesprongen. Verdedigend zat het al lemaal voortreffelijk in elkaar en de zeven tegentreffers hadden derhalve ook helemaal niet funest hoeven te zijn. in de openingsfase van de wedstrijd kwam Delta Sport door treffers van Toos Pabbruwee en Ali- da Nieborg met 2-0 aan de leiding, maar in de twintigste minuut had keepster Petra van 't Leven, die over de hele wedstrijd genomen uitste kend haar doel verdedigde, geen ver weer tegen de inzetten van Willy de Bock en Wilma Koster. Tot halver wege bleef deze stand gehandhaafd. Onverdiend in de tweede minuut van de tweede helft voor het eerst een Middelbnurg- se voorsprong, toen Ruth Boera van uit de tweede lijn doel trof. Delta Sport had hierna pech. omdat Toos Pabbruwee en Fien Bos het hout werk boven de hoofdstedelijke keepster testten, maar na twaalf mi nuten rondde Toos Pabbruwee toch een goede aanval af tot 3-3. Door Fien Bos werd het 4-3, maar binnen een minuut hoog Marleen van de Broecke de achterstand met twee doelpunten weer om in een 4-5 voor sprong. Met nog zeven minuten te ROTTERDAM - In zijn tiende Euro pese titelgevecht heeft Rudi Koop- mans maandagavond in het Rotter damse sportpaleis Ahoy', dat met 8000 toeschouwers tot de laatste plaats bezet was, voor de achtste keer zijn Europese titel in het half- zwaargewicht, die hij op 8 maart 1979 veroverde, met sukses verdedigd. Na één minuut en 28 seconden in de achtste ronde staakte de Engelse scheidsrechter John Coyle het ge vecht omdat uitdager Alex Blan- chard niet meer in staat was zich be hoorlijk te verdedigen. De Brit, die zijn zesde partij om een Europese ti tel leidde, spaarde Blanchard daar mee voor een zekere knock-out. De vooruitzichten waren, na een vrijwel gelijk opgaande eerste ronde, duidelijk beter geweest voor de uit dager. Na een links-rechtse kombina- tie op het hoofd stond de titelhouder in de tweede ronde met een gapende wond onder het rechteroog in de ring. Uit de hoek van Koopmans werd driftig naar de scheidsrechter ge baard, dat die wond was ontstaan door een elleboogstoot. Koopmans begon met de moed der wanhoop aan de derde ronde. Hij wist dat als de wond opnieuw zou gaan bloeden, hij de titel kwijt zou zijn. De Fries ging fel jagen maar de uiterlijk onbe wongen Blanchard ving hem uit het midden van de ring goed op met linkse stopstoten en skoorde met links-rechtse kombina- ties. Toen de wond onder het oog van Koopmans dicht bleef, groeide het vertrouwen van de kampioen. Hij ging met meer overleg te werk en vooral zijn linksen naar de lever noopten Blanchard, die met stopsto ten skoorde, tot opletten. In die vijf de ronde kreeg Koopmans voor het eerst enige overwicht. De grotere routine van de in Rotterdam wonen de Fries gaf uiteindelijk ook de doorslag. Het sloperswerk van Koopmans op het lichaam van zijn tegenstander miste zijn uitwerking niet. Blan chard kwam duidelijk in de proble men door de pressie, die Koopmans met zijn linksen naar de lever uitoe fende. Blanchard ving de stoten meestal wel op zijn dekking op maar voelde zijn krachten toch duidelijk wegvloeien. Direkt na het begin van de achtste ronde kondigde het einde zich aan. Een rechtse hoek op de kaak gevolgd door een linkse op de lever, braken het verzet van Blanchard. De Amsterdammer werd in zijn eigen hoek gedrongen en na een nieuwe rechtse hoek op de kaak maakte Coy- lè een einde aan de strijd, die op dat moment ongelijk was. ZSC III rukt op naar subtop na 3-0 zege SCHARENDIJKE - Met een 3-0 ze ge op het bezoekende Wissenkerke II hebben de reserves van ZSC zich kunnen opwerken tot de sub-top van de reserve 2e klasse van het zaterdag voetbal. Aan de overwinning van de thuisklub viel niets door de bezoe kers af te dingen. Wissenkerke scheen zich alleen als doel te hebben gesteld om de neder laag zo klein mogelijk te houden en groepeerde zich massaal in de verde diging. Door deze speltaktiek was het voor ZSC wel lastig om te kunnen skoren, maar Wissenkerke, kon toch niet voorkomen dat de dik verdiende winst in handen van de thuisklub kwam. In aanvallend opzicht kwam Wis senkerke er praktisch niet aan te pas. Sjaak Dorreman zorgde er voor dat ZSC de eerste helft, met gezien het veldoverwicht magere, 1-0 voor sprong kon afsluiten. Na de rust slaagde Leo Dalebout erin door de verdediging van Wissen kerke te breken en de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Nog een keer moest Wissenkerke het hoofd buigen toen Jaap Verwest met een keihard schot de doelman van Noord-Bevelanders kansloos liet (3-0). Rekreatievolleybalkompetitie ZIERIKZEE - In de A-poule van de Schouwen-Duivelandse rekreatieve vol leybalkompetitie heeft de ploeg van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis een verrassende zege geboekt op de formatie van Big S (2-1). In dezelfde poule rol de de Christelijke Scholen Gemeenschap-ploeg de formatie van BB Wansink met 3-0 op. WIK I klopte Mevo '80 I met 2-1. In de B-poule gaat Onderdak rustig door met het verzamelen al moest dit keer wel een set worden meegegeven aan het Opel Team (1-2). PJZ I was met 3-0 ruimschoots de meerdere van CPJ. WIK II won met 2-1 van het eerste team van Renesse en Zeelan- dia I rolde het Bruinisser Kwiek op met 3-0. In de C-poule een 2-1 zege van Willi- brordus op Brogum en het tweede team van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis boekte eenzelfde zege op WIK III. Het vierde team van Mevo '80 won met de maximale 3-0 skore van SAZ. In de eerste D-poule klopte de derde Mevo '80-plocg de kollcga's van de tweede formatie van die vere niging (1-2). De ongenaakbare DFS-dames klopten Renesse III met 0-3 en in de tweede damespoule won Kwiek II met 2-1 van PJZ III en WIK Dl won met 3-0 van Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis IV. Het tweede team van het Haamsteeds DFS won met 2-1 van WIK DII. In de E-poule boekte PJZ II een 2-1 overwinning op Zeelandia II. Renes se II klopte Schouwenoord met de zelfde cijfers en de ontmoeting tus sen Rabobank en PTT kwam te ver vallen. In de jeugdpoule tenslotte won Mevo '80 I met 3-0 van DFS III en ook Cluzona III kwam zonder kleerscheuren uit de ontmoeting met WIK J2. ?OQQOQOOOOOGOOOOnnoOQOOOOOC DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN Jannewekken 11 - 4301 HH Zierikzee - Tel. 01110-6551 drukt de Zierikzeesche Nieuwsbode maar óók uw privé of zakelijk drukwerk [eOOQOOOQOOQOOOQOOpOOQOQOOC1 Zierikzeesche Nieuwsbode uw grootouders lazen hem al! Te koop: Slagerij Leen Simmers, Sint Domusstraat 26, telef. 2588. 500 gram magere hamlappen 8,30; 500 gram mals stukje rosbief 12,00; woensdag: 1 kg gehakt 8,80. Voor elk aannemelijk bod: 2 fruitsorteerders. Hermus en Grefa, tel. 01662-2329. 2 x radioconzolen; ijzeren le dikant; 2 x autowindscher men. Inl.: tel. 01110-4462. Voor echte amandelspijs roomboter bladerdeeg naar reform- en dieethuis Joppe, Poststraat 31, Zierikzee, tel. 01110-2067. Hoge Kerkstraat 12, Nieu- werkerk. Groot woonhuis met zonnige tuin, grote woonkeuken met openhaard, achterkamer, 6 slaapkamers. Totale opp. 271 m2. Prijs 95.000,— k.k. Te bevr. Unastraat 42, 01114-1265. Mooie bloembollen, groot as sortiment. Verder: potgrond, compost, tuinturf, turfstrooi- sel, kunstmest, stalmest. Uw adres: Bolle, Zuidwellestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. Truien, slipovers, kindertrui en, maillots, mooie kollektie. J. v. d. Bos, Molenstraat 10, Bruinisse. Dames- en heren regenjassen en -pakken. Voordelige prij zen. Rijwiel- en bromfiets- handel M. Haeck, Kerkstraat 29, Bruinisse, tel. 01113-1663. Hoge Kerkstraat 10, Nieu- werkerk. Grote bedrijfs ruimte, eventueel te verbou wen tot zeer groot woonhuis met zonnige tuin en houten schuur op 261 m2. Prijs 55.000,k.k. Te bevr. Unastraat 42, 01114-1265. Hubo karweishop Renesse voor al uw elektrische of ben zine kettingzagen. Tel. 01116- 1343. Ook slijpen. Overjarige Gazelle rijwielen, nu met leuke korting! Rijwiel- en bromfietshandel M. Haeck, Kerkstraat 29, Bruinisse, tel. 01113-1663. Vele soorten voer voor uw hond of kat en nu bij ons ook Royal Canin". Diep- vriesprodukten ook per volle doos verkrijgbaar (met kor ting). Tevens bijbehorende artikelen laag in prijs. Na tuurlijk bij: Bolle, Zuidwel lestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. Bruidsjaponnen, nieuw en niet gedragen. Showmodel len 507o van de nieuwprijs. Ook alle accessoires. Prijzen vanaf 100,-. Bel voor een af spraak. Tel. 01874-1552, Bea- trixstraat 6, Oude Tonge, b.g.g. 010-381718. Nieuwste brilmonturen, alle prijzen, verrekijkers. Berg mans Brillen, tel. 2029, Zie rikzee, levert aan alle zieken fondsen. Honda MT 5 nog voor oude prijs! Rijwiel- en bromfiets- handel M. Haeck, Kerkstraat 29, Bruinisse, tel. 01113-1663. Inruilmeubelen, soms niet van nieuw te onderscheiden, voor zeer lage prijzen. Zie prikbord in onze etalage. Deurloo Intermeubel Zierik zee. Fotoboek Schouwen-Duive- land. Prijs 24,90. De Zeeuw- sche Boekhandel, Zierikzee. Telefoon (01110) 2754. Rijwielen vanaf 325,— met garantie. Rijwiel- en brom fietshandel M. Haeck, Kerk straat 29, Bruinisse, tel. 01113-1663. Corsetten, B.H.'s, pantylet- ten, corseletten. J. v. d. Bos, Molenstraat 10, Bruinisse. Anders dan andere. Mooie en goedkope kinderstoelen. Lit- tooy Zierikzee. Opoe-fietsen vanaf 415,—. Rijwiel- en bromfietshandel M. Haeck, Kerkstraat 29, Bruinisse, tel. 01113-1663. Lijsterbesstraat 23, Nieuwer- kerk. Groot bedrijfspand met bovenwoning. Totale opp. 200 m2. Prijs 110.000,— k.k. Te bevr. Unastraat 42, 01114-1265. „Duivenvoeders". Reeds vanaf 24,— per 25 kg, mooie kwaliteit. Ook voor vogelza den en -accessoires naar: Bol le, Zuidwellestraat 14, Zie rikzee, tel. 01110-3272. Te huur: Gemeubileerde woning tot 1 juli 1983 75,- per week. Tel 01115-2782. Te huur gevraagd: Woning garage (vrijstaand) op Schouwen-Duiveland. Tel. 01870-2075, tussen 10.00 en 12.00 uur. Personeel aangeboden: Voor ramen wassen, tevens schoonmaakwerkzaamheden belt u 01114-1813. Schoon maakbedrijf De Jong, van huis uit schoner. Ook voor reiniging van uw dakgoten. Diversen: Voor het schoonmaken van uw schoorsteen en ook van uw kachels, zowel olie als gas-c.v.-ketels kunt u terecht bij de firma L. Berrevoets en Zn. Tel. (01110) 3211 of 5193. Wij maken ook uw dakgoten schoon. Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Schilderstukken, litho's, et sen, reprodukties ejd. Kunsth. en lijstenmaker J. v. d. Ven, Hoek St. Janstraat Fonteine 1, Zierikzee. Tel. 01110-6695, b.g.g. 3407. Ge opend: di. t/m vr. van 10.00- 17.00 uur en do-avond. Voor stofferen van uw bankstel of stoelen, bel dan 01110-2491. Goudzwaard Meubelstoffeerderij Zierik zee. Etalage verzorging „CoraVo" Tel. 01115-2782. Het jaar 1566 en De Vlaamse Passementwever. Een inte ressant boek over de kerk hervorming. Een verhaal voor jong en oud. door Anth. de Vlieger. Prijs 18,90. De Zeeuwsche Boekhandel - in de Korte St. Janstraat 17 - Zierikzee. Tabaksartikelen en Snoep goed haal je op de Balie in ,,De Palaverhut". Slijpen van zaagkettingen. Blom b.v., Burgh-Haamste- de. 01115-2020. Div. staande olielampen, lampetstellen, dienblaadjes, eierdopjes, melkkannetjes, pijperekjes pijpen, koffie molens. droogbloemen. Bij de Vaate Antiek, Nw. Haven 103. De huid van de beer 54. Voordat do krijgers hem een strobreed in de weg kunnen leggen, is Thorfinn al in het midden van het kamp en laat zich snel van zijn paard glijden voor de tent van Erwin Grijpt hem", schreeuwt de prins vol w oede en verbazing, als hij ziet, wie daar kalm op hem toewandelt. Lenig duikt Thorfinn onder de knuisten door en roept de prins toe ..Ik kom in vrede, dat ziet ge en ik kom uit bittere nood. Laat mij tenminste spreken „Goed, die kans zul je hebben", zegt Erwin grimmig, hoewel er weinig is. dat je mij vertel len kunt en wat me zal opwinden „Gurd is met al zijn aanhangers op weg naar de koningsburcht", roept Thorfinn „Ge hebt de burcht daar met slechts een handvol krij gers achtergelaten. Uw moeder, uw vrouw zijn daar. Ge kunt zelf wel begrijpen, wat er staat te gebeuren." Even loert Erwin de jager aan. dan krult zijn lip zich in een spottende grijns. „Denkt ge werkelijk, dat ik dat geloof. Thorfinn7 Wie in Noorwegen zal er zo idioot zijn openlijk strijd aan te durven binden met ons leger? Kom nu hahaha Maar ik be grijp je wel. Je poogt ons hier weg te krijgen om je handlanger, die oude Olaf. te redden Nee, vriend, dat zal je niet lukken Olaf zit natuurlijk hier in de buurt, anders zou je je niet zo druk maken en vinden zal ik hem. Grijpt hem. mannen! Hij weet, waar de beren- jAger zit en als hij niet spreken wil, zullen we hem tot spreken dwingen t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 8