Komplete Zeeuwse crosstop naar domeinen-gebied Westenschouwen F. Maijs had in 1982 beste generaalduif Drie individuele overwinningen voor sterke Linda van de Vlies DFS-DAMES OOK TE STERK VOOR BROUW Derde lustrum Mosselloop Simon Blom en Kees Verkerk presteren goed in Heikant intermeubel deurloo Tijdens zwemkompetitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 november 1982 Nr. 23215 li ZIERIKZEE - Zaterdag staat in het domeinen-gebied van Westenschouwen de vijftiende Mosselloop van atle tiekvereniging Delta Sport op het programma. De Zie rikzeese atletiekvereniging mag zich na vijftien jaar te recht beroemen op het feit, dat de door deze vereniging georganiseerde crossen zowel sportief als organisato risch uitblinken door een puik verloop. Naar mag wor den aangenomen komt de komplete Zeeuwse crosstop ook dit keer naar het uitermate selektieve parkoers, waardoor er van een spannende race genoten zal kunnen worden. De grootste kanshebbers komen ongetwijfeld van de Middelburgse vereniging Dynamo '70, van Mara thon Vlissingen en van het Goese AV '56. Verder komen traditioneel een aantal lopers en loopsters van de Zuid hollandse verenigingen, maar last not but least mogen ook de eigen Delta Sport-vertegenwoordigers niet wor den weggecijferd. Met name Simon Blom is er veel aan gelegen om op zijn eigen terrein tot een goede uitslag te komen. Een fragment uit de loop van het vorig jaar. In deze fase probeerde Kees Ver kerk nog het pad te effenen voor de wat verderop lopende Simon Blom. Johan Breel (719) zou uiteindelijk de sterkste blijken. Dit keer lijken John Vermeule (741) en opnieuw Breel de te kloppen mannen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Tijdens de veertiende aflevering van de Mosselloop in 1981 gingen 130 wedstrijdlopers van start voor de ra ce over 7000 meter, of zeven ronden over het geaksidenteerde terrein van Westerschouwen. Waarschijnlijk zal Delta Sport-voorzitter Wim Schot nu ongeveer hetzelfde aantal vertrek kers voor het startlint treffen als hij om 14.30 uur het startschot gaat los sen. In 1979 boekte de organiserende vereniging het grootste sukses, om dat Simon Blom toen als winnaar uit de bus kwam. nadat Kees Verkerk voor hem enig baanbrekend werk had verricht. Het jaar daarop leek Verkerk de te kloppen man, maar zijn bovenste plannen gingen niet door en het vorig jaar was het ander maal Blom, die de meeste winstkan sen moesten worden toegerekend. Superieur Opnieuw slaagde de Delta Sport- revolte niet, want Simon Blom kreeg wel de steun van Kees Verkerk, maar zelfs gezamenlijk was men niet opge se eerste klasser te verdedigen, een taak die de besnorde atleet uiterma te knap voor zijn rekening nam. Reeds bij zijn intrede bij DFS deelde Blom evenwel mee, dat hij onder geen beding de domeinenlopen in Westerschouwen zou laten schieten ten voordele van DFS. Inmiddels heeft het geluk de Haamsteedse voet balploeg toch weer enigszins toegela chen, omdat zaterdagmiddag de weer herstelde doelman Robbie van Dijke zijn plaats tussen de palen weer kan innemen en Simon Blom (zij het niet graag) weer vrij-af kon krijgen, zon derdat het direkt katastrofale gevol gen voor het goedmeedraaiende DFS zou hebben. Samenwerking Blom heeft zich ondanks zijn voetbal-aktiviteiten weer terdege voorbereid op het parkoers, dat za terdag gaat dienen als loopterrein voor de vijftiende Mosselloop. Hij moet daarom wel degelijk gezien worden als de man, die voor de ver rassing kan zorgen, ook al zal de op positie uitermate groot zijn. Mannen als Johan Breel, Jan de Bart, Kim Reijnierse, John Vermeule en waarschijnlijk nog wel een hand vol zullen hem ontegenzeggelijk flink van repliek dienen. Natuurlijk mag ook de naam Kees Verkerk niet zomaar worden weggeschoven, al lijkt Verkerk niet meer de scherpte te hebben, die hem een aantal jaren in de top deed meedraaien. In een drachtige samenwerking kunnen Blom en Verkerk evenwel best als nog wat potten breken. Naast het veelvuldige gememoreerde tweetal komen er nog een groot aantal Delta Sporters aan de start, maar meer dan een plaats achter de toppers zit er voor Kees Reinhoud, Johan van de Hoek, Martien Moermond en al de anderen vast niet in. Het programma van de vijftiende Mosselloop wordt om 14.00 uur geo pend door de prestatieloop voor de jeugd over een afstand van 2000 me ter. Een kwartier later worden de da mes weggeschoten. Ook zij krijgen 2000 meter voor de bevallige benen. Voor Delta Sport lijkt Joke van de Kasteele het het verste te kunnen brengen. Om 14.30 uur dus de hoofd moot met de senioren heren en vete ranen heren over 7000 meter en om 15.15 uur starten een groot aantal prestatielopers over dezelfde af stand. De prestatielopers ontvangen na afloop een originele herinnering. De winnaar van de wedstrijdloop van de heren mag het fraaie wissel- scheepje in ontvangst nemen, een tro fee die momenteel in het bezit is van Johan Breel, de winaar van het vorig jaar. Op de dag van de loop - zaterdag 13 november - kan er nog worden in geschreven in café-restaurant Zee- lust, vlak bij de start. Voor de jeugd is het inschrijfgeld dan 2,50, terwijl de KNAU-leden dan 3,50 moeten neerleggen. Voor de prestatieloop is het 3,00. Advertentie wassen tegen het sterke lopen van Johan Breel van Marathon en Kim Reynierse van Dynamo '70. Blom moest zich (overigens fraai) tevreden stellen met een derde plaats, terwijl Verkerk moegestre den als elfde over de meet kwam. Dit seizoen manifesteerde het tweetal zich nog niet zo opvallend. Tijdens de zondag verlopen Heidecross in Hei kant werden Blom en Verkerk met een verschil van zes sekonden twaalfde en dertiende met bijna twee minuten achterstand op de superieu re winnaar John Vermeule van Dy namo '70. Toch zal de verzamelde Zeeuwse elite aanstaande zaterdag weer extra attent zijn, met name voor een poging van Simon Blom om het sukses van 1979 te herhalen. Blom startte tot nu toe erg weinig in wedstrijdverband, hetgeen voor namelijk werd veroorzaakt, doordat hij door DFS-voetbaltrainer Kees Rijnberg plotseling terug gehaald werd om het doel van de Haamsteed- Vonck moet zege aan Vermeule laten HEIKANT - In het Zeeuwsvlaamse Heikant werd zondag de 13e Heidecross over 7800 meter gehouden. Deze cross telde als tweede mee in de strijd om de diverse Zeeuwse crosstitels. In de hoofdwedstrijd - de seniorencross - ging de zege naar Dynamo '70-atleet John Vermeule, die een blunder van good-old Piet Vonck attent afstrafte. Op het „eigen" circuit sprintte Vonck een ronde te vroeg af, waardoor hij bij de eigenlijke finish kracht te kort kwam om de jeugdige Middelburger nog van repliek te dienen. Op de streep had Vermeule zelfs nog vijf sekonden voorsprong opgebouwd op de uitgebluste Zeeuwsvla ming. De winnende tijd van Vermeule was 23.25.3. Achter Piet Vonck werd zijn RKHAV-klubgenoot Hugo van Duysse derde. Van de Delta Sport- deelnemers presteerden Simon Blom en Kees Verkeerk redelijk met een twaalfde en dertiende plaats. van het Haagse Sparta, terwijl Jac queline Vermeule van Dynamo '70 de tweede plaats opeiste. Joke van de Ka Steele kwam hier als beste Delta Sportster uit de bus met een negende plaats. Marja Caspers werd twaalf de. Simon Blom ging zijn klubgenoot Verkerk zes sekonden vooraf. Aan staande zaterdag wordt in de Domei nen bij Westerschouwen de 15e Mos selloop gehouden en dan willen beide Delta Sporters zich terdege mani festeren. Met name Blom is op „zijn terrein altijd bijzonder geladen om tot een goed resultaat te komen. Kees Reinhoud klasseerde zich in Heikant als 26e, Martien Moermond als 29e en Hans van Elzelingen als 30e. Voor Jos Geluk werd een 33e positie geno teerd en twee plaatsen achter hem kon de naam van Johan van de Hoek worden ingevuld. Herman Padmos tenslotte werd 50e. Junioren Bij de dames ging de zege in de loop over 2500 meter naar Brigitte de Nijs Rekreatievolleybalkompetitie ZIERIKZEE - In de A-poule van het Schouwen-Duivelandse rekreatieve vol- leybalgebeuren boekte Van Oeveren Reizen een 2-1 zege op het eerste team van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Eeveneens in de hoofdpouie won de Christelijke Scholen Gemeenschap met 2-1 van Big S. In de damespoule blijkt er duidelijk weer geen kruid gewassen tegen de Haamsteedse formatie van DFS. Brouw kreeg met 3-0 klop van de superieure koploper. In de Dl-poule klopte Cluzona 2 het derde team van het ZRK Ziekenhuis eveneens met de maximale skore (3- 0). In de tweede damespoule werden drie wedstrijden afgewerkt. Kwiek klopte ZRK Ziekenhuis met 2-1 en WIK Dl was veel te sterk voor PJZ 3 (3-0). DFS 2 won met 2-1 van Mevo '80 Dl. In de Dl-poule moest Mevo '80 D2 een gevoelige nederlaag inkasseren van Renesse 3: 0-3. Onderdak blijft aardig doorgaan in de B-poule. WIK 2 verloor met 2-1 van de sporthalbewoners. Renesse won met dezelfde cijfers van CPJ. PJZ 1 klopte het Opel Team met 3-0. In de C-poule won ZWN met 3-0 van Willibrordus en SAZ gebruikte de zelfde skore tegen ZRK Ziekenhuis 2. Fiscus 2 klopte Mevo '80 4 met 2-1. Schouwenoord was in poule E niet opgewassen tegen het team van Ra bobank en Renesse 2 klopte PJZ 2 met 0-3. VCS bleef nipt de meerdere over DTS (2-1). In de jeugdpoule klopte Kwiek 5 het vierde Bruse team met 3-0 en de Mevo '80-junioren toonden zich net iets slagvaardiger dan Renesse 4: 2-1. PV Zierick Wij hebben voor u een grote kollektie slaapkamers en een uitgelezen kollektie matrassen en bodems. Meelstraat 31-33, 4301 EB Zierikzee Telefoon (01110) 2946 DEN HAAG - De akties „Schuim kraag" en „Goudtand", die de be lastingdienst in 1979 en de eerste maanden van 1980 heeft uitgevoerd in de horeca en onder tandartsen le veren de fiscus ongeveer 235 miljoen gulden op. Die konklusie kan wor den getrokken uit een tussentijdse rapportage van de belastingdienst, die het ministerie van financiën heeft gebubliceerd. In de diverse bijnummers voor jeugd-atleten werden Ralph Koper bij de le jaars A-pupillen en Robert Begeman bij de B-junioren beiden knap als derde genoteerd. Jan Konij nenburg pakte de vierde plaats bij de A-jongens en een vijfde plaats was er voor Marjolein Hartog bij de A- meisjes. Annemieke Klompe werd zevende bij de B-pupillen en bij de C- meisjes veroverde Jeska Doeswijk een negende positie. Nog net bij de eerste tien finishte Janine van de Hoek bij de A-pupillen. ZIERIKZEE - F. Maijs is over het seizoen 1982 kampioen geworden bij de Postduivenvereniging Zierick met de beste generaal duif. In de klasse generaal aangewezen kwam J. den Hengst met een gemiddelde van 66,56 punten als kampioen uit de bus voor F. Maijs en J. J. Vermeule. Bij de ge neraal onaangewezen ging het kam pioenschap eveneens naar J. den Hengst, dit keer met G. J. Bakker als tweede en F. Maijs op een derde plaats. De totale lijst van kampioenen over het seizoen 1982 ziet er bij PV Zierick als volgt uit: Generaal duif: 1. F. Maijs 615. Ge neraal aangewezen: 1. J. den Hengst gem. 66,56; 2. F. Maijs 60,06; 3. J. J. Vermeule 57,64; B. P. Wesdorp 54,39; 5. G. J. Bakker 52,94. Generaal On aangewezen: 1. J. den Hengst gem. 143,97; 2. G. J. Bakker 129,56; 3. F. Maijs 128,70; 4. B. P. Wesdorp 124,30; 5. M. K. Krijger 120,06. Vitesse hok; 1. J. den Hengst 653; 2. L. L. de Hooge 644; 3. F. Maijs 634. Midfondhok: 1. G. J. Bakker 1070; 2. F. Maijs 1014; 3. J. Verwijs 984. Fond- hok: 1. B. P. Wesdorp 790; 2. M. K. Krijger 699; 3. J. Snijders 619. Jonge hok: 1. J. den Hengst 1620; 2. E. P. Boshuizen 1605; 3. M. K. Krijger 1583. Navlucht hok: 1. G. J. Bakker 723; 2. J. den Hengst 700; 3. M. C. Bolle 538. ^itessè duif: 1. F. Maijs 277;,2. F. Maijs 267; 3. J,,den Hengst 267. Mid- fonkduif: 1. GrJ. Bakker 362; 2. F. T.O.G. Bruinisse BRUINISSE - Na een, volgens Jan de Korte, „orang oetang-opening" ontwikkelde zich een spektakulaire wedstrijd tussen de huidige koploper De Korte en de klubkampioen van vorig seizoen, Jan de Jonge. In deze openingsfase wist De Korte drie pionnen winst te boeken. Jan de Jonge wist door goed spel terug te komen en ondanks een grote tijd nood een eindspel van drie pionnen en een toren op het bord te krijgen. Besloten werd to remise. Wegens de afwezigheid ondanks toezegging van A. Douw gingen de volle punten naar A. Kik. Een pluim op de hoed ver dient zeker A. v. Klinken die knap remise wist te behalen tegen R. Bal. Van Bal, een teamspeler, werd ver wacht meer uit het eindspel te zullen halen. Uitslagen: J. de Jonge-J. de Korte xh-lh\ K. v. d. Bos-Abr. v. d. Berge 1-0; R. Bal-A. v. Klinken W-W. C. v. d. Berde-L. Houkamp 1-0; J. Klink-A. J. v. d. Berge 0-1; L. Kostense-A. Knop 0-1; J. v. d. Bos-E. Wiebrens 1-0. Maijs 344, 3. J. Verwijs 340. Fond duif: 1. B. P. Wesdorp 316; 2. M. K. Krijger 314; 3. B. P. Wesdorp 282. Jonge duif: 1. M. K. Krijger 570; 2. J. C. Berrevoets; 3. J. J. Vermeule 408. Navluchtduif: 1. G. J. Bakker 273; 2. C. van 't Veer 268; 3. M. M. van der Wielen 262. Zierikzee II: fors verlies ZIERIKZEE - Het tweede team van de Zierikzeese schaakvereniging leed maandagavond een gevoelige neder laag in een thuiswedstrijd tegen Sou burg I. De Souburgers wonnen met 6V2-IV2. De enige overwinning aan Zierikzeese zijde kwam van derde bordspeler J. van Loon. A. Louws voegde nog een half punt toe aan de schamele buit van de Zierikzeese for matie. Louws boekte een fraaie remise, nadat hij tijdens de openingsfase een positionele achterstand had opgelo pen. Aan de topborden waren J. Ver kerk en J. van der Made niet opge wassen tegen hun Souburgse oppo nenten F. Kayseren R. Steun. Ook P. Bouwens, J. Bom, J. Hoogstrate en C. Polderman konden het niet redden tegen hun tegenstanders, zodat Zie rikzee II opnieuw werden gekonfron- teerd met een fikse nederlaag, waar door het team nu met een punt uit drie duels danig in de onderste regio nen is beland. De gedetailleerde uitslagen van Zierikzee H-Souburg I: J. Verkerk-F. Kayser 0-1 J. van der Made-R. Steyn 0-1 J. van Loon-R. Vermeulen 1-0 P. Bouwens-J. Koolhoven 0-1 J. Bom-P. Noorlander 0-1 J. Hoogstrate-A. Louws 0-1 A. Louws-A. Vermue W-W C. Polderman-E. van Boven 0-1 Op dezelfde avond werden er in de achtste ronde van de huishoudelijke kompetitie nog zeven partijen afge werkt, waarvan de uitslagen als volgt waren: A. J. Scheele-J. J. van de Ende W-W H.Uil-J.M.C. Zwarts W-W (na arb.) M. M. Krijger-A. M. van de Westen 1-0 R. v. d. Veken-H. C. Jukkenekke 1-0 P. Wiebols-P. C. van der Schee 1-0 P. J. Legerstee-S. J. Stoel 1-0 A. Waaijers-J. A, de Jong 0-1 ZIERIKZEE - In zwembad Onderdak in Zierikzee werd de tweede wedstrijd in de F-kompetitie afgewerkt. Hiervoor kwamen zwemmers en zwemsters van de ver enigingen De Seuters uit 's-Gravendeel, Zeelandia uit Reimerswaal en Onderdak uit Zierikzee aan de start. Te vens komt in deze groep De Ganze uit Goes uit. Deze ver eniging zwemt evenwel in de E-klasse. In de totaalstand kwam Onderdak slechts op een vierde en laatste plaats terecht, hetgeen geweten moet worden aan de te geringe kwantitatieve deelname van zwemmers en zwemsters van de Zierikzeese vereniging. Individueel kwam On derdak evenwel met een serie uitstekende resultaten voor de dag. Met name Linda van de Vlies deed het met drie overwinningen weer meer dan voortreffelijk, ter wijl André 't Jong een keer een zege voor zich opeiste. Linda van de Vlies boekte haar eerste zege op de 100 meter rugslag voor meisjes onder 14 jaar. fn een tijd van 1.19.6 bleef zij haar „naaste'' konkurrente Marian Senders van De Seuters precies tien sekonden voor, hetgeen beslist een duidelijk beeld geeft van de supriorlteit van de Zie rikzeese zwemster. In 1.30,5 werd He len Zwart van Onderdak derde, ter wijl Angeüque Kleppe de achtste plaats Innam in 1.40,9. Sukses was er voor Linda van de Vlies ook op de 50 meter rugslag voor dames. Petra Eckhardt van Zeelandia moest de Zierikzeese zwemster twee volle se konden voor laten gaan respektieve- lljk 37,2 sek. en 39,2 sek. Ook hier een Onderdak-vertegenwoordigster op het derde treed je van het ereschavot. Agnes de Gelder finisthe in 40,6 sek. Wllma 't Jong pakte de vijfde plaats In 41,0 sek Natuurlijk was er voor Linda van de Vlies ook een zege op een vrije slag-onderdeel. Op de 50 meter voor meisjes onder 16 jaar bleef zij zelfs alle vertegenwoordigsters van De Ganze, die een klas hoger uitkomen, voor. Voor Van de Vlies bleven de klok ken stilstaan op 29,9 sek., terwijl het snelste Goese meisje. Diana Dek kers, 31,4 sek. liet afdrukken. Haar sterkste tegenstandster In de F- kompetltic werd Diane Mcnhcre van Zeelandia, die aantikte in na 32.6 sek. Zij werd gevolgd door Helen Zwart met 33,2 sek. Wllma 't Jong en Angclique Kleppe kwamen respek- tlevelljk tot 34,6 sek. en 36,2 sek. Op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder 16 Jaar pakte Wllma 't Jong zeer verdienstelijk een tweede plaats In 1.36,4. Annelics Bervoets van De Seuters werd winnares In 1.34,2. Op de 100 meter schoolslag voor dames leverde Agnes de Gelder met 1.41,1 een redelijke tijd af, maar zij werd gediskwalificeerd wegens onregel matigheden. Bij de zwemmers was dc meest op merkelijke prestatiereeks onbetwist voor Arco Wagenvoort van Dc Ganze. Evenals Linda van de Vlies kwam ook hij tot drie overwinningen. Hij won de 100 meter vrije slag heren in 59,4 sek. De tweede plaats was voor Peter Bek van Zeelandia in 1.02,2, waarmee hij wel beste F-zwemmer werd. André 't Jong van Onderdak tikte hierna aan in 1.03,0 en alle an dere deelnemers eindigden verder met grote achterstand, 't Jong de monstreerde overigens bijzonder goed in staat te zijn om sterk mee te draaien in kompetitieverband, het geen hij met name liet zien met een fraaie zege op de 50 meter vlin derslag, die hij voltooide in 30,9 sek. Peter Bek klasseerde zich nu achter hem in 33,2 sek. Vlinderslag Arco Wagenvoort kwam ook nog winnend voor de dag op dc 100 meter vlinderslag voor heren in 1.07,6 en op de 100 meter wisselslag in 1.07,7. Op dit nummer werd zijn De Ganze-klubgenoot Paul Post tweede in 1.10,9 en André 't Jong werd hier derde, maar eerste F-zwemmer, in 1.12,5. Peter Kuipers van De Ganze werd vierde en Ad Hagesteijn van Onder dak volgde daarna als vijfde in 1.13,2. Dc 50 meter rugslag voor jon gens onder 16 jaar leverde een zege op voor Paul Post van De Game In 32.9 sek. Arjen Zwart van Onderdak pakte hier de zesde plaats in 40,5 sek. Zwart realiseerde op de 50 meter vlinderslag voor jongens onder 16 jaar een goede 30,6 sek., maar ook hij liep tegen een diskwalifikatie aan. waardoor de lijd als slechtste werd genoteerd. In de eindklassering voor teams werd De Seuters eerste met 2203,7 sek., voor Zeelandia met 2248,6 sek. en de organiserende ver eniging Onderdak met 2386.2 sek. Linda van de Vlies

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 11