NIEUWLAND ZONDER PROBLEMEN NAAR RUIME 3-0 OVERWINNING Meeuwen straft fouten in verdediging goed af: 2-4 Duiveland neemt in tweede helft ruim afstand (1-4) Fout Steef van de Velde kost Bruse formatie een punt: 2-1 4 Situatie voor SKNWK steeds bedenkelijker na nieuwe dreun NIEUWERKERK - Ondanks de bovenstebeste bedoe lingen, waarmee diverse SKNWK-spelers van week tot week de voetbalvelden betreden, wordt de situatie voor de Nieuwerkerkse ploeg steeds bedenkelijker. Een uit erst matig spelend Nieuwland had zaterdagmiddag niet de minste moeite om SKNWK de zesde nederlaag aan de broek te smeren. Na een 0-0 ruststand werd het na twee keer 45 minuten 0-3 voor de ploeg van trainer Paul Telus- sa. Grote mannen in de Nieuwlandse ploeg waren laatste man en organisator Adrie Baas en de weer teruggekeer de aanvalsleider Hugo Crucq. Bij SKNWK speelde eigen lijk niet een speler naar de kwaliteiten die er onbetwist in deze spelers zitten. „Het is onbegrijpelijk", meende trainer Kees van de Linde. „Dat een ploeg met wel dege lijk redelijke spelers zo slecht kan presteren, kan er bij mij doodleuk niet in. Ik zou er wat voor willen geven als ik een duidelijk motief had voor deze prestatielijn". koste van een boeking fors aan te pakken. Crucq belastte zichzelf met de vrije trap en knalde prompt door de muur via een uitstappende Nieu werkerkse verdediger nummer twee in de touwen. Het pleit was definitief beslecht, want SKNWK ontbrak iedere kracht om een doordachte aanvalsopzet op de groene grasmat te deponeren. Ook invaller Jan van de Velde, die de plaats kwam innemen van René van der Zande kon daar niets meer aan veranderen. Na een half uur kwam er weliswaar een unieke mogelijkheid, toen doelman Albert de Putter een hoekschop verkeerd beoordeelde en de bal los liet. Typerend voor de Nieuwerkerkse besluiteloosheid was de afwezigheid van iedereen, zodat De Putter zijn fout simpel kon her stellen. In de 37e minuut was Hugo Crucq erg dicht bij de derde Nieuwlandse treffer, maar hij vond Toon Wandel in zijn baan. Twee minuten voor tijd kwam de grootste nederlaag uit de kompetitie er evenwel nog, toen een misverstand tussen Jeroen Kesteloo en doelman Toon Wandel een eigen doelpunt opleverde. Arie Kristaleijn schoot de bal nog wel uit het doel, maar het leer bleek de lijn al te heb ben gepasseerd: 0-3. Het ontbreekt SKNWK duidelijk aan een leidinggevend figuur binnen het veld. Trainer Kees van de Linde werkt tijdens de trainingen uiterma te hard aan de opbouw van een nieuw SKNWK, maar als de wedstrijd een maal begonnen is, moet er iemand in het veld staan, die de overige spelers stimuleert en opjaagt naar betere prestaties. Die man was er aan Nieuwlandse kant beslist wel en juist de aanwezig heid van routinier Adrie Baas tilde de ploeg van Paul Telussa boven SKNWK uit. ,,Hij is een verlengstuk van mij", vertelde Paul Telussa na afloop. ,,Als Adrie Baas uit de ploeg valt, hangt het bij ons ook als los zand aan elkaar. Zo'n figuur is on misbaar in een ploeg". Telussa weet waarover hij praatr want zelf fun geert hij al jaren als de spelbepalen- de man in Jong Ambon, terwijl ook het Zeeuwse voetbalteam al aardig wat plezier heeft gehad van de voet- balkunde van de Middelburger. ,,Dat is misschien wel zo", meende Kees van de Linde, „maar we missen duidelijk meer. Het vertrouwen in eigen kunnen ontbreekt ook totaal. Zolans als dat er niet is, blijft het aanmodderen. Individueel hebben we een aantal sterke spelers, maar als er geen ploeg van gemaakt wordt blijven de verrichtingen zoals ze nu zijn. Maar mogelijk dat we toch eens op zoek moeten naar een organisator". De komende week krijgt SKNWK tijd om orde op zaken te stellen. Wanneer de berichten juist zijn heeft Van de Linde voor de oe- fenwestrijd tegen WHS van komende zaterdag die gememoreerde oplos sing voor handen. Blessures groeien Bruse Boys boven het hoofd EVERDINGEN - Een fout van doelman Steef van de Velde heeft het geha vende Bruse Boys in de tweede helft van de uitwedstrijd alsnog een winst punt gekost. „Zoiets ligt eigenlijk in de lijn van een ploeg, die in de hoek zit waar de klappen vallen", meende Bruse Boys-trainer Jan Englebert na afloop van het matige duel, waarin zijn ploeg zeker niet de mindere was van de Utrechtse thuisploeg. Nadat de Duivelandse formatie het al geruime tijd heeft moeten stellen zonder goalgetter Jacob van de Berge, moesten in Ever- dingen achtereenvolgens ook Leen van der Bijl (na een kwartier) en Tonny van de Berge (na een moeizame helft) in de kleedkamers achterblijven, waar door de tegenslagen zich meer en meer opstapelen voor de Bruse formatie. Na een 1-0 ruststand pakte SC Everstein na twee keer 45 minuten de winst op de bezoekende Bruse ploeg via een kleine, maar nuttige 2-1 triomt. vtv.» A ^N\,- A SKNWK-aanvoerder Joop Wandel attakeert Nieuw land-spits Hugo Crucq, terwijl Kees Dalebout en Jeroen Kesteloo voor rugdekking zorgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SKNWK faalt veelal in de afwer king, maar tegen Nieuwland wilde het ook verdedigend allesbehalve vlotten. Zelfs Arie Kristaleijn, nor maal toch een uiterst betrouwbaar voorstopper, stapelde fout op fout en zorgde er mede voor. dat Nieuwland diverse fraaie skoringsmogelijkhe- den kreeg. Verder dan een schot op de lat van Rein Hoebeke kon de ploeg van Paul Telussa het in de eerste helft evenwel ook niet bren gen. Na een half uur redde Jeroen Kesteloo op een inzet van Bram van Eenennaam. Tussendoor leek SKNWK optisch gelijke tred te kun nen houden, maar tegenover het vele loopwerk van René van der Zande stond bijzonder weinig inventiviteit. Een karrevracht aan hoekschoppen leverde evenzoveel teleurstellingen op. Een enkele keer dreigde de doel- ïnan Albert de Putter in de proble men te komen. Dat was in de 43e mi nuut, toen aanvoerder Joop Wandel voor een keer mee naar de frontlinie was gegaan en hij met een fraaie kopstoot De Putter tot zijn beste daad uit het matige duel dwong. Hoofdrol De tweede helft was nog maar am per een volle minuut oud, toen Toon Wandel voor het eerst een wandeling mocht ondernemen naar de achter kant van zijn doel. Uit een knap ge nomen hoekschop van Rein Hoebeke kopte Nico Bakker al even knap in. Met een doffe dreun plogte het leer tussen de Nieuwerkerkse doelman en de doellat in de touwen: 0-1. Vlak voor de treffer had Kees Dale bout twee keer met een fikse krachts inspanning erger voorkomen. In de vierder minuut was het duel al bijna definitief beslist, toen Hugo Crucq plotseling kon uitbreken. Joop Wan del kon slechts ten koste van een blessure erger voorkomen, ook bij de tweede treffer precies halverwege de tweede helft speelde Crucq een hoofdrol, dit keer met Bram Roks als direkte opponent. Crucq dreigde an dermaal door te breken in het hart van de verdediging, maar dit keer was Roks aanwezig om hem ten Rinus Roon weer scherpschutter voor DFS: 1-2 DRIEWEGEN - Een goed en met veel inzet spelend DFS heeft in Drie wegen een kleine, maar verdiende 2-1 overwinning op SVD behaald. Door deze zege bezet het team uit de West hoek nog altijd de tweede plaats op de ranglijst en heeft het weer een puntje op koploper GPC die bij Apol lo gelijkspeelde, kunnen inlopen. Vooral gedurende de eerste speel- helft kwam DFS voortreffelijk voor de dag met snelle uitvallen welke de verdediging van SVD handen vol werk bezorgde. In de 20e minuut slaagde DFS erin de leiding te nemen door de als altijd weer gevaarlijke Rinus Roon die met een Schitterend schot een voorzet van Wim Boogerd afronde (0-1). Met snelle uitvallen bleef DFS hierna gevaarlijker opereren dan de thuisklub. In de 35e minuut kon de voorsprong worden opgevoerd tot 2-0 toen Johnny Quaak op de doelman schoot, waarna Rinus Roon de te rugspringende bal in de touwen de poneerde. Op slag van rust kon SVD nog te rug komen tot 1-2 toen Mart van Guchte in het strafschopgebied onde ruit werd gehaald en Arien Goud de hiervoor toegekende strafschop be nutte. Na de rust bleef DFS het spel goed in handen houden en kreeg het zelfs nog de beste mogelijkheden om tot skoren te kunnen komen. De DFS verdediging, waarin Simon Blom en laatste man Leo Rijnberg een sterke partij speelden gavewn de aanvallers van SVD weinig kans om gevaarlijk te worden waardoor met onverander de stand het eind aanbrak. Goed voetbal Mevo, maar toch verlies ZIERIKZEE - ..Je kunt best goed voetballen, maar toch de boot in gaan als je zo vreemd staat te verdedigen", vertelde Toon van Tiggelen, nadat zijn ploeg op sportpark Bannink een 2-4 zege had geschonken aan De Meeuwen uit Zoutelande. „Vier blunders in onze verdediging en vier doelpunten. Wat moet je daar anders op zeggen als dat het stom is en dan te bedenken, dat ik ze daar voor de wedstrijd nog speciaal op gewezen heb. Het is onbegrijpelijk, maar zulke dingen zullen wel bij voetbal horen. Als trainer voel je je evenwel niet zo prettig als je het op de bank ziet gebeuren". Mevo dikteerde in feite de volle ne gentig minuten het gebeuren op het Zierikzeese sportpark. Meeuwen be perkte zich tot zwaar verdedigen om dan via een enkele counter de tegen stander te verontrusten Al in de eerste helft, toen Mevo vrijwel konti- nue in balbezit was bemerkte Van Tiggelhoven de dreiging die van dit door Cas Hubregtse uitgestippelde patroon uitging Tijdens de rust drukte hij zijn ploeg daarom nog eens extra op het hart vooral niet te gretig aan te vallen, omdat dat wel eens nare gevolgen zou kunnen heb ben voor de afloop van het duel tegen de uiterst matige Zoutelandse forma tie. Presentje „Als je die opdracht geeft, maar dan bemerkt dat er niet naar die op dracht wordt gehandeld, dan voel je je machteloos worden", stelt Van Tiggelhoven. Al na acht minuten was het raak. André Kort verzuimde om weg te DEN HAAG - Melk in een fles is ruim zes cent duurder per liter, dan melk in de gebruikelijke kartonnen verpakking. Volgens het bedrijf schap detailhandel in melk en melk en zuivelprodukten blijkt dit uit een kosten-onderzoek dat het samen met de Nederlandse melkhandelaren or ganisatie heeft verricht. UTRECHT - Bij een schietpartij in Utrecht is een nog onbekende aan om het leven gekomen. De dader is voortvluchtig. Aan de schietpartij - in een woonhuis aan de Oude Pijlsweerdstraat - ging een ruzie van de beide mannen vooraf, aldus de po litie. „Het draait gewoon niet lekker", argumenteerde Englebert. „De man nen waarvan het in feite allemaal moet komen, maken het niet. Verve lend, maar wel een feit. Het is na tuurlijk allemaal best terug tevoeren op de afwezigheid van Jacob van de Berge. Zoiets gaat steeds meer kna gen, zeker als het daarbij ook alle maal nog tegenzit. We hebben in de beginfase van de kompetitie zonder twijfel punten verspeeld waar we ge zien de geleverde prestaties recht op hadden. Als dat evenwel niet ge beurd, dan wordt het een komplex van faktoren en raakt de klad in de ploeg". Verwachtingen Voor Englebert staat het redelijk vast, dat vooral het gebrek aan een vooruitziende blik Bruse Boys heeft opgebroken. „De verwachtingen wa ren voor het seizoen te hoog gespan nen", vertelt de Steenbergenaar. „Akkoord, er wordt nagenoeg met dezelfde spelersgroep gespeeld als het vorige seizoen, maar toen had de ploeg waarschijnlijk iets meer het fortuin aan zijn zij. Als je een derge lijke smalle basis hebt, dan mag er niets gebeuren of je gaat de mist in. Dat is de Boys het vorig jaar bespaard gebleven, maar nu ligt dat anders. Het is begonnen met de lies blessure van Jacob van de Berge en daarna volgden er nog een hele rits blessures en sportieve tegenvallers, wat het moreel allemaal niet ten goe de komt". OOSTERLAND - Naar het zich laat aanzien heeft Duiveland weer het goede pad gevonden. Met een klinkende 4-1 overwinning op het bezoekende Co- lijnsplaatse Boys zijn de Oosterlanders van de voorlaatste plaats op de rang lijst opgeklommen naar een plaatsje in de middenmoot. Ook in deze ontmoe ting demonstreerde Duiveland nog altijd het nodige zelfvertrouwen te mis sen. Pas toen de ploeg erin was geslaagd een voorsprong te nemen werd er vlot en goed gekombineerd en slaagde men erin om de verdediging van de Noord- Bevelanders onder zwarte druk te zetten. f Een stukje naliet ui net duel Me winnaar vorft de daym aarde nuf ren gaan (2-4) -Meeuwen Martin (Juist komt hieruit als oeting zou voorde Zierikzeese ploeg verlo- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) werken en toen ook doelman Jan- Leen van Liere de bal de bal liet hoef de Rob Dek slechts dankjewel te zeg gen tegen het presentje. Direkt vanaf de aftrap was het andermaal prijs. Mevo kwam wel in balbezit, maar raakte het leer op het middenveld weer kwijt, waarna Meeuwen via een snelle uitval snel een hele helft over brugde. Omdat de Mevo-verdedigers in hun ijver om de opgelopen schade weer goed te maken massaal waren opgerukt kon Kees Davidse een goe de een-twee met Wim Flipse doeltref fend afwerken: 0-2. Vanaf de twintigste minuut diri geerde Van Tiggelhoven de lange laatste man Dirk van der Sleen naar de frontlinie om daar met het hoofd voor het nodige gevaar te zorgen. Van der Sleen haalde een fraai ge middelde. Drie keer werd hij in korte tijd in stelling gebracht. De eerste en de derde keer flitste de bal rakelings over, maar de tweede keer was het raak en leek Mevo terug in de wedstrijd en Meeuwen rijp voor de slachtbank. De ploeg liep danig op het tandvlees. „Het was opmerke lijk, dat na die drie keer Van der Sleen niet of nauwelijks meer in het spel werd betrokken. Je kunt wel staan te schreeuwen langs die lijn, maar als ze je niet horen of willen ho ren, dan zijn je mogelijkheden als coach uitgeput", argumenteerde de Mevo-trainer. Genadeklap Tien minuten voor tijd kwam voor Mevo de genadeklap, toen René Ver wijs uit een van de sporadische te genaanvallen verzuimde om op te ruimen en Daaf Faassc zo maar voor 1-3 kon zorgen. Voor de statistiek werd het toen nog 1-4 via Wim Flipse en 2-4 door Reimo Faber na een fout van de Meeuwen-doelman, maar na die derde Zoutelandse treffer was het in feite nog louter een moreel gek nakt Mevo, dat een routineklusje af werkte. ..Het is nu wel gebleken, dat wij in feite niemand kunnen missen, want dan moeten er omzettingen gedaan worden, die niet snel en adekwaat kunnen worden opgevangen", meen de Van Tiggelhoven. „We misten vandaag Diek Lunenburg, waardoor André Kort van het middenveld moest, waardoor de motor daar weg valt en er plotseling slechts een aan vallend matige ploeg overblijft. Jam mer. maar we gaan gewoon door. Na een weekje rust volgen er twee uit wedstrijden tegen Veere en Wol- f aartsdijk. Uitspelen wij onze hetere wedstrijden, dus wie weet". Marco van de Have torent hoog boven zijn Colijnsplaatse opponent uit in het door de Oosterlandse ploeg gewonnen duel (4-1). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gedurende de eerste helft hielden beide ploegen elkaar volkomen in evenwicht en domineerden beide ver dedigingen. Na de rust, tegen de wind in spelend kreeg Duiveland een veldoverwicht en wist het zich de beste kansen te kreeeren. Al direkt moest een van de verdedigers van de bezoekers bij een inzet van Cees Zwa ger de bal van doellijn werken. Uit een voorzet van Bert Goudzwaard kreeg Marco van der Have een fraaie kans om met een kopbal zijn ploeg voorsprong te geven, maar deze ging rakelings over de lat. Laatste kwartier In de 10e minuut sloeg het noodlot voor de thuisklub toe toen een foute breedtepass door Jan Siereveld kon worden onderschept en deze ongehin derd kon oprukken en skoren (0-1). Ondanks deze tegenslag bleef Dui veland toch overwegend het beste van het spel behouden. In de 16e mi nuut kwam de stand weer in even wicht toen de doelman van de bezoe kers blunderde bij een kopbal van lko van de Berge (1-1). In het laatste kwartier bezweek de verdediging van de Boys onder de druk van de thuisklub. Toen dc doelman na een half uur spelen een door Jaap van Sliedrecht ingeschoten vrijetrap niet klemvast wist te stoppen, was Hans Rotte er als de kippen bij om de bal in het doel te deponeren (2-1). Vijf minuten later was het weer raak toen na een kombinatie tussen Jaap van Sliedrecht en Cees Zwager de bal in het bezit kwam van Marco van der Have die vervolgens door het centrum van de verdediging brak en raak schoot (3-1). Drie minuten voor tijd soleerde Hans Rotte door de aan geslagen verdediging van de bezoe kers en bepaalde de eindstand op 4 1 Toch ziet de Bruse oefenmeester de toekomst allerminst somber tege moet. „Er komen betere tijden", stel de hij lakoniek. „Na Johan Nieu- wersteeg, die zich duidelijk in de hoofdmacht heeft gespeeld door een uitstekende inzet en werklust an de dag te leggen, zitten er nog een paar nieuwe talenten aan te komen. Dit heeft evenwel nog even nodig. De ko mende week spelen we voor de beker tegen Goes en daarna komt Arnemui- den naar Bruinisse. Die mogen op hun tellen passen, dat verzeker ik Jaap van Maris, want Bruse Boys is nog allerminst knock-out. Dat kun nen ze wel vergeten. De komende twee weken gaan we alles rustig op een rijtje zetten en dan gaan we er weer fris en opgepept tegenaan". Eindsprint Bruse Boys was in de beginfase al lerminst de mindere van de SC Everstein, maar de thuisploeg profi teerde voortreffelijk van de korte te rugval van de bezoekers, nadat Leen van der Bijl het veld had moeten ver laten en Johan Nieuwersteeg hem was komen vervangen. Jan de Jong skoorde na ruim twintig minuten 1-0. Tot aan het rustsignaal een vlak duel zonder hoogtepunten of het zou het sterke spel van de twee Utrechtse vleugelspitsen moeten zijn geweest („De beste spitsen, die ik tot nu toe gezien heb"). Herman Knop verving in de tweede helft de geblesseerde Tonny van de Berge, maar Bruse Boys kon in de zesde minuut via een gave treffer van Wim Geluk toch naastzij komen. Een fout van Steef van de Velde was luttele minuten la ter fataal. Jan de Jong miste ook nu niet (2-1). SC Everstein bleef aanvan kelijk wat sterker, maar de Boys hadden nog een puike eindsprint in petto, die het eigenlijk verdiende tweede doelpunt evenwel niet mocht opleveren al waren de mogelijkhe den wel aanwezig. WIK deelt punten in vlak duel: 1-1 KERKWERVE - WIK en Heinkens- zand waren zaterdagmiddag op het sportpark „De Vospit" aan elkaar gewaagd. De 1-1 eindstand, het vijfde gelijke spel al van WIK in dit sei zoen, gaf de krachtsverhouding bin nen de lijnen dan ook vrij goed weer. Zoals de uitslag al doet vermoeden domineerden beide verdedigingen en toonden de aanvallers zich niet van hun produktiefste kant. In de 16e minuut kon WIK voor sprong nemen toen na een door Joop van der Linde genomen vrije trap door Gerard van der Klooster werd ingekopt en door een van de verdedi gers van Heinkenszand uit het doel werd geslagen. Uit de toegekende strafschop voltrok Van der Klooster zelf het vonnis (1-0). In de allerlaatste minuut van de eerste helft kwam Heinkenszand weer op gelijke voet, toen Ad Schip per tussen twee WIK verdedigers raak schoot (1-1). De tweede helft gaf een licht veldoverwicht van de bezoe kers te zien zonder uitgespeelde kan sen. In de allerlaatste minuut moest doelman Peter Noordijke echter nog al zijn kwaliteiten tonen om een tot vijf keer toe ingeschoten bal uit zijn doel te ranselen. Verdienstelijk gelijkspel voor ZSC bij koploper HOEDEKENSKERKE - Dc beide kandidaten voor de titel in de 2e klasse Hoedekcnskerke en ZSC heb ben elkaar zaterdagmiddag volko men in evenwicht gehouden. Beide ploegen welke met veel inzet speelden zorgden voor een spannen de strijd zonder hierbij tot een hoog spelpeil te komen. Voor de rust domi neerden beide verdedigingen (0-0). Na de rust wist Hoedekcnskerke voorsprong te nemen (1-0) maar in de slotfase zorgde Bram Coomans er voor dat de inzet eerlijk werd ver deeld (1-1), waarmee beide ploegen loon naar werken kregen. AMSTERDAM - Op het symposium over het Turkse ontwerp van grond wet dat zaterdag in Amsterdam werd gehouden hebben Turkse organisa ties en Nederlandse vakbonden, poli tieke partijen en mensenrechtenor ganisaties het ontwerp als ondemo cratisch van de hand gewezen. Una niem was men tijdens de studiedag van mening dat de Turkse militaire regering met alle mogelijke midelen onder druk gezet moet worden om de mensenrechten te respekteren en een terugkeer naar de demokratie te be vorderen. TER AAR - De 55-jarige C. van 't Kruis uit Nieuwveen is verdronken, nadat hij met de door hem bestuurde vrachtauto in het kanaal langs de Westkanaalweg in Ter Aar was gere den. Volgens de politie was de aan hangwagen van de vrachtwagen in botsing gekomen met een tegemoet komende personenauto, waarna de kombinatie In het water belandde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4