Jan Konijnenburg verbetert een 25 jaar oud klubrekord TTV Scaldina-hoofdmacht kansloos tegen 't Zand 6 Negentien deelnemende teams in vijfde editie ERIC DE NOORMAN Voetbalklub Renesse en zijn sponsors Tijdens dualmeet Zeeland-Olse Merksem Damerploeg Kwiek in eerste wedstrijd ontluisterd: 0-3 Eerste team TTV Kerkwerve op verlies: 3-7 Dames SV Ouwerkerk boeken fikse zege op Atlas: 10-2 6 RENESSE - Als eerste in onze regio heeft de sportvereniging Renesse voor al haar senioren voetbal elftallen een sponsor op de kop we ten te tikken. Tijdens een feestelijke bijeenkomst op sportpark De Laone in Renesse nam voorzitter J. Bom de shirts met naamsvermelding in ont vangst en overhandigde hij ze weer aan de spelers van de betreffende teams. Het eerste team wordt gesponsord door „Sportshop Geschenkenhuis", het tweede elftal door „Discotheek 't Roefke", team drie door „Verseput Modes" en het vierde veldvoetbal- team door „Restaurant De Wig". Het zaalvoetbalteam van Renesse tenslotte vond een sponsor in „Café- taria De Zoom". De fotograaf van de Zierikzeesche Nieuwsbode legde alle in het nieuw getooide teams op de ge voelige plaat vast. MERKSEM - Tijdens de in Merksem in België gehouden atletiek-ontmoe- ting tussen de jeugdploegen van Zeeland en Olse Merksem hebben Delta Sport-atleten een aantal opmerkelijke prestaties geleverd. De geboekte resul taten vallen des te meer op, daar het al zo laat in het seizoen is, waardoor het duidelijk is, dat de Zierikzeese atletiekjeugd erg goed met haar sport bezig is. Bijzonder leuk is het nieuwe polsstokhoog-rekord van Jan Konijnenburg. Hij verbeterde het 25 jaar oude rekord van Joop Ribbens met tien centimeter. Iets minder oud, maar toch inmiddels ook al lang niet meer kakelvers was het hoogspringrekord van Leo de Pee. In 1973 overbrugde De Pee 1.83 meter. Bart van Haeringen verwees dit rekord in Merksem naar de verleden tijd door over 1.85 meter te wippen. Jan Konijnenburg verbeterde ook nog maar eens een keer het klubre kord op de 3000 meter bij de jongens- B. Hij flitste over de meet na 9.31,4 min. hetgeen hem een derde plaats Volleybal MIDDELHARNIS - De damesploeg van Kwiek speelden hun eerste thuiswedstrijd in de le klasse van de NEVOBO in de sporthal Olympia in Middelharnis. Hoewel de inzet en het getoonde karakter een alleszins hoog peil hadden bij de Kwiek-dames, bleek de tegenstander Spirit over duidelijk meer techniek en taktiek te beschikken. Het werd 3-0 voor Spi rit. Het begin van de eerste set werd gekenmerkt door afwachtend spel van Kwiek. Jammer, want de dames van Spirit, die vorig seizoen degra deerden uit de promotieklasse, maakten daar gretig gebruik van door keihard aanvallend te spelen. Al snel stond Kwiek achter met 2-7. Na een time-out werd het Kwiek-spel iets pittiger maar het snelle spel had de Bruse ploeg nogal overbluft: 3-15. Furieus In het begin van de volgende set ging Kwiek furieus van start met goed aanvallend spel wat resulteerde in drie punten op rij. Dit duurde echter te kort om Spirit echt te bedreigen en langzaam trok deze routinier het initiatief weer naar zich toe. Vooral wat de aanval betreft kwam het Bruse team nog heel wat kracht tekort. Besloten werd (in een time-out) om taktisch te gaan spelen maar dit kwam slecht uit de verf omdat de pass niet of nauwe lijks bij de spelverdeler kwam, waardoor er van een vloeiende aan val geen sprake was. De (verdiende) winst was weer voor Spirit 4-15. De derde set was eigenlijk een for maliteit. Aanvallend bakten de Bru se dames er weinig van en verdedi gend schortte er ook het een en ander aan: 3-15 de setstand en een 0-3 neder laag die beslist hard aankwam bij de kampioensploeg van vorig seizoen. Overwinning Het tweede damesteam van Kwiek begon het nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Kangeroes in Den Briel. Kwiek kwam in de eerste set slecht op gang en mede door een slechte stop won Kangeroes met 15-2. Kwiek herstelde zich schitterend en dankzij een goede opslag werd deze set ge wonnen met 15-2. De stand in de der de set sprong van de hak op de tak. Kwiek begon met een 6-0 voor sprong maar Kangeroes wist terug te komen tot 10-13 en zelfs tot 14-14. Het iets sterkere Kwiek won echter met 16-14 Moedig en de overwinning rui kend begon Kwiek aan de vierde set en kwam met 12-4 voor te staan. Door koncentratieverlies van Kwiek-zijde kwam Kangeroes terug tot 12-14 maar na een time-out werd het spel weer rustiger en pakten ze ook deze set 15-13 Het werd een fraaie 3-1 overwinning voor Kwiek. opleverde. John Teuthof kwam uit op 9.58,0 min. Annemiek Goedhart kwam ook al met een aardig resul taat uit de bus. Zij kwam op het dis cuswerpen tot een persoonlijk re kord van 25.22 meter. Marjolein Kort gooide de diskus 23.64 meter van zich vandaan. Hoogspringen Bij het hoogspringen kwam Mar- greet den Boer uit op 1.50 meter en een derde plaats. Met 1.45 meter ein digde Frederike van Veeren op de zesde plaats. Cora den Boer kwam uit op het verspringen, waarop zij 4.97 meter overbrugde. Het leverde haar een vierde plaats op. Chris Hoek was eveneens van de partij bij het polsstokhoogspringen, maar deze discipline viel min of meer in het water, omdat hij halverwege de 400 meter moest afwerken, waarop hij een tweede plaats weg kaapte in 55,48 sek. Robert Bege- mann werd derde in 56,66 sek. Bij de meisjes liepen Margreet en Cora den Boer de 400 meter. Cora den Boer werd derde in 62,96 sek. en Mar greet den Boer pakte de vierde plaats in 69,04 sek. Bij de jongens namen Bart van Haeringen en Robert Bege- mann deel aan de 100 meter. Van Haeringen realiseerde een tweede plaats in 12,12 sek., terwijl Bege- mann de klokken stil liet staan op 12,41 sek., hetgeen goed was voor een vijfde plaats. Bij de meisjes liep Na- tasja Bakker de sprint en zij finishte in 14,20 sek. Op de estafette-nummers waren Frederike van Veeren en Natasja Bakker van dp partij op de 4 x 100 meter bij de meisjes. Mede dank zij hun inbreng werd de Zeeuwse ploeg winnares in 52,38 sek. Een andere meisjesploeg (van A- meisjes) werd tweede in 51,53 sek. Hierin zorgde Cora den Boer voor de Delta Sport-inbreng. Bij de jongens kwam er een tweede plaats voor een Zeeuwse equipe in 46,03 sek. Hiervan maakten Bart van Haeringen en Ro- KERKWERVE - Het eerste senio ren tafeltennisteam van de TTV Kerkwerve speelde voor de kompeti tie tegen 't Zand 7. Al reeds in de eerste partijen bleek dat het krachts verschil niet groot was, doch de thuisploeg een zware opgaaf had te vervullen. De eindstand 3-7 in het voordeel van 't Zand zou doen ver moeden dat het een wedstrijd is ge weest zonder spanning. Niets is minder waar. In acht van de tien partijen was een derde game nodig, zodat vele partijen op zich al een wedstrijd waren In het dub belspel wist Kerkwerve het eerste te- genpunt te skoren. Daarna was in de slotfase de negende en tiende partij de winst nog voor de thuisploeg. De ze werden gespeeld door J. Huigens en L. v. d. Wekken. Het 2e team ging op bezoek in Goes bij Goese Polder 2. In deze partij was een duidelijk verschil in kracht aan wezig. Door winst in een partij, wist Jan van Urk de eer te redden. Eindstand 9-1. bert Begemann deel uit. De jeugdont- moeting tussen Zeeland en Olse Merksem leverde in z'n totaliteit een Zeeuwse overwinning op met 80 te gen 68 punten. Tien Eng. mijlen van A.A.A. ALBLASSERDAM - Atletiekvere niging A.A.A. uit Alblasserdam or ganiseerde haar tiende Tien Engelse mijlen (16.090 meter), waaraan werd deelgenomen door 250 atleten. Van Rossum van ROVS werd win naar van deze lustrum-aflevering in 51.01 min. Delta Sport-veteraan Krijn de Oude werd in de totaalrang schikking 120e en 26e veteraan in 63.37 min. Kampioenen van PV De Reisduif St. Philipsland ST. PHILIPSLAND - Nu het dui- venseizoen weer helemaal achter de rug is, kunnen ook alle kampioenen van P.V. „De Reisduif" St. Philips land op een rijtje worden gezet. Ge neraal kampioen werd Iz. Vermeij voor K. de Frel en J. C. Verwijs. Ver meij werd ook kampioen Vitesse Hok, terwijl A. Faasse kampioen Midfond Hok werd. Kampioen Fond Hok werd K. de Frel en kampioen Jonge Hok werd opnieuw Iz. Ver meij. De totale lijst ziet er als volgt uit: Kampioen Vitesse Hok: 1. Iz. Ver meij, 619 punten; 2. A. S. Hooglan der, 551 punten; 3. A. Faasse, 530 punten. Kampioen Midfond Hok: 1. A. Faasse, 2346 punten; 2. Iz. Vermeij, 2163 punten; 3. S. M. Quist, 2160 pun ten. Kampioen Fond Hok: 1. K. de Frel, 1135 punten; 2. S. M. Quist, 890 pun ten; 3. Jac. Geense, 820 punten. Generaal Duif: 1. A. Faasse, 1255220, 1141 punten; 2. J. C. Verwijs, 1025764, 952 punten; 3. Iz. Vermeij, 520647, 945 punten. Kampioen Jonge Hok: 1. Iz. Ver meij, 2565 punten; 2. K. de Frel, 2541 punten; 3. M. Meijer zn., 2183 pun ten. Kampioen Duif navluchten: 1. Iz. Vermeij, 8104759, 414 punten; 2. S. M. Quist, 1778709, 365 punten; 3. S. M. Quist, 548407, 355 punten. Kampioen Duif Vitesse: 1. Iz. Ver meij, 1779349, 257 punten; 2. Vermaas Verwijs, 1779285, 217 punten; 3. A. Faasse, 8030344, 211 punten, Iz. Ver meij, 548381, 211 punten. Kampioen Duif Midfond: 1. A. Faasse, 1355220, 945 punten; 2. J. Walpot zn., 8104715, 846 punten; 3. J. C. Verwijs, 1025764, 783 punten. Kampioen Duif Fond: 1. J. C. Ver wijs, 8104766, 425 punten; 2. K. de Frel, 8104971, 380 punten; 3. K. de Frel, 589750, 365 punten. Kampioen Duif t/m Orleans: 1. A. Faasse, 1355220, 1141 punten; 2. J. C. Verwijs, 1025764, 952 punten; 3. Iz. Vermeij, 520647, 945 punten. Kampioen Duif jonge: 1. Iz. Ver meij, 956337, 922 punten; 2. W. Neele, 956775, 848 punten; 3. J. C. Verwijs, 956289, 643 punten. Kampioen navluchten Hok: 1. S. M. Quist, 1073 punten; 2. Iz. Vermeij, 1047 punten; 3. A. v. d. Est, 908 pun ten. Generaal: 1. Iz. Vermeij, 5862 pun ten; 2. K. de Frel, 5118 punten; 3. J. C. Verwijs, 4987 punten. In de eerste klas komen naast titel verdediger Netovertnet het eerste en tweede team van Duiveland, het eerste en tweede team van Duive land, het eerste en tweede team van ZSC Scharendijke en het eerste team van Zierikzee in aktie. Vrijdagavond 8 oktober wordt in deze hoogste klas de eerste wedstrijd afgewerkt tussen Zierikzee en Netovertnet. Zierikzee speelt al haar thuiswedstrijden in de gymzaal van de Rijks Scholen Ge meenschap in Poortambacht. Net overtnet doet dat in gymzaal De Dreef in Bruinisse. Op dinsdag 12 ok tober starten de twee Scharendijkse teams de kompetitie tegen elkaar in gymzaal De Putmeet aldaar en de twee Duiveland-teams gaan op vrij dag 15 oktober tegen elkaar van start in de sportzaal in Oosterland. Tweede klas In de tweede klas spelen het twee de en derde team van Zierikzee, het tweede en derde team van Netovert net, DFS 1 en het derde team van Duiveland. Op vrijdag 1 oktober werd hier de kompetitie al ingezet met een vooruitgespeelde wedstrijd tussen het tweede en derde team van Zierikzee. Handbal HEINKENSZAND - Wat enkele weken onmogelijk leek, is dinsdagavond toch gebeurd: het dameshandbalteam van Sportvereniging Ouwerkerk boek te een schitterende 10-2 triomf op Atlas uit Heinkenszand. Tijdens het eigen handbaltoernooi amper een maand geleden klopt Atlas de Ouwerkerkse da mes nog met 2-4 op eigen bodem. Nu haalde de ploeg een puike revanche. Dit keer nog wel in de Heinkenszandse sporthal De Stinge. De 10-2 zege werd door de Ouwer kerkse dames gelijkmatig verdeeld over de twee helften, zodat er halver wege een 5-1 skore was bereikt. Hoofdrollen waren er weggelegd voor keepster Diana Bakker, die haar werk voortreffelijk deed en voor Marja Otte, de kleine gewiekste aanvalster van de Ouwerkerkse for matie. Zij nam zeven van de tien tref fers voor haar rekening. De resteren de drie doelpunten werden aangedra gen door Erna Bakker. Gekonsentreerd De Ouwerkerkse dames handbal- ploeg speelde in Heinkenszand zowel aanvallend als verdedigend een zeer akseptabele wedstrijd. Er werd erg gekonsentreerd verde digd, zodat de aanvalsters van Atlas, een ploeg waartegen Ouwerkerk ook in de kompetitie moet spelen, nauwe lijks aan skoringsmogelijkheden toe konden komen. De cirkel voor het doel van Diana Bakker werd steeds goed bezet en gaten waren er nauwe lijks te trekken voor de in volle oor logssterkte spelende Heinkenzandse ploeg. Aanvallend hielden de Ouwer kerkse dames voldoende afstand van de negen meterzone, waardoor het spel zich steeds goed kon verplaatsen en de dames van Atlas voortdurend problemen hadden om de aanvalsters van skoren af te houden. Het is zeker niet bijzonder dat het skorende werk voornamelijk van Marja Otte en Er na Bakker moest komen, omdat juist deze twee dames de meeste ervaring hebben in de Ouwerkerkse ploeg. Zij speelden voorheen al vanaf de oprichting van de handbaltak van de SV Ouwerkerk in het meisjes- aspirantenteam. Aanwakkeren De Ouwerkerkse dames kunnen beslist met vertrouwen het met rasse schreden naderende seizoen tege moet zien, niet zozeer omdat zij nu hun eerste grote zege binnenhaalden, maar veeleer omdat de dames bijzon der fanatiek met hun sport bezig zijn. De trainingen worden goed bezocht en er wordt dan erg fanatiek ge werkt, zodat suksesjes nauwelijks uit konden blijven. Het is bijzonder verheugend dat er nu naast Delta Sport Zierikzee ook in Ouwerkerk meer en meer handbal wordt gespeeld. Jammer daarentegen blijft het, dat pogingen om ook in andere kernen op Schouwen-Duiveland de handbalsport in de picture te krijgen vooralsnog zijn gestrand. Mogelijk kan het slagen van Ouwerkerk een nieuwe poging aanwakkeren. Tafeltennis MIDDELBURG - Het „vlaggeschip" van de tafeltennisvereniging Scaldina is er niet in geslaagd een positief resultaat te behalen tegen het zesde team van 't Zand uit Middelburg. De ploeg, bestaande uit Hans Volkeri, Michel Holm en Rob van Pinxteren, verloor in de hoofdstad kansloos met 8-2. Ook het derde en vierde seniorenteam verloren hun kompetitiewedstrijden, ter wijl het jeugdteam van Scaldina een smadelijke 9-1 nederlaag kreeg te inkas- seren in de streekderby tegen Kerkwerve. Rekreatie-badmintonkompetitie ZIERIKZEE - Deze week gaat officieel voor de vijfde keer de door Badmin tonclub Zierikzee georganiseerde eilandelijke rekreatie-badmintonkompeti tie van start. Hieraan wordt verdeeld over drie klassen deelgenomen door ne gentien teams: zes in de eerste en tweede klas en zeven in de derde klas. De teams zullen volledige kompetitie tegen elkaar gaan afwerken, dus twee keer tegen elkaar. Kampioen van de vorige kompetitie is Netovertnet uit Bruinis se. Dit team won het vorig jaar de toen ingestelde wisselbeker en zal ontegen zeggelijk alles in het werk stellen om tot prolongatie te komen. De ontmoeting eindigde in een 4-4 puntendeling. Beide dames enkelspe len en het dames dubbelspel leverden overwinningen op voor team 2, ter wijl alle partijen waarbij louter he ren waren betrokken naar team 3 gingen. In de twee gemengd dub belspelen werd de buit broederlijk gedeeld. Op maandag 11 oktober ont moeten de twee Netovertnet-teams elkaar en op vrijdag 15 oktober wordt de kompetitie in deze klas in de sportzaal van Haamstede ver volgd met de ontmoeting tussen DFS en Duiveland 3. In de derde klas spelen het tweede en derde team van DFS, het derde team van ZSC, het vierde team van Zierikzee en Dreischor, Torpedo uit Brouwershaven en Renesse. Op maandag 11 oktober wordt in deze klas gestart met Dreischor tegen Torpedo in de gymzaal van Drei schor, op donderdag 14 oktober spe len DFS 2 en 3 tegen elkaar in Haamstede en op vrijdag 15 oktober staat in de gymzaal van het RSG de ontmoeting tussen Zierikzee 4 en ZSC 3 op het programma. Renesse speelt zijn eerste wedstrijd op don derdag 21 oktober in de plaatselijke gymzaal De Moerbei tegen Zierikzee 4. Aanvankelijk zag het er voor Scal dina I allemaal zo slecht nog niet uit. Hans Volkeri begon met een over winning in drie games tegen J. de Boer. De eerste game ging naar de Middelburger met 21-12, maar daar na stelde Volkeri orde op zaken en won hij alsnog de partij via 21-19 ën 21-15. Michel Hólm won vervolgens zijn eerste game tegen H. van Hengst (16-21), maar moest vervolgens zijn meerdere erkennen door twee verlo ren games: 21-16, 21-18. Te licht De voor Ad de Graaf ingevallen Rob van Pinxteren is nog duidelijk te licht voor de derde klas. Hij verloor alle drie zijn partijen. Tegen W. Riderikhoff werd het 21-9, 21-14, maar even kwam er nog hoop in de Zierikzeese ploeg, toen het dub bel Volkeri/Holm in een zenuwslo pende partij met 21-16, 9-21, 21-14 won en daarmee de stand op 2-2 be paalde. Hierna volgden nog louter nederla gen. Volkeri verloor twee keer in drie games, na per game steeds mini maal tien punten te hebben voor gestaan en Holm mist nog de juiste vorm (waarschijnlijk te weinig trai ning) om positieve resultaten te be halen. Het wordt in de huidige vorm een uitermate moeilijk seizoen voor de Scaldina-hoofdmacht, maar aan het firmament doemt een vleugje hoop op, want per 1 januari krijgt de vereniging versterking van de eerste klasser Ton ten Hove uit Zwolle. Eerste verlies Het derde team van Scaldina leed bij MZ 17 de eerste seizoen-neder- Dc gemotiveerde Gerrie Schansse- ma tekende voor twee winstpunten en René Boot zorgde voor het derde punt door Ton Settels in drie games te kloppen (15-21, 21-13 en 15-21). An ton Saman had duidelijk zijn avond niet en mocht het zoet van de over winning niet proeven. Omdat ook het dubbelspel de mist inging won MZ 17 met 7-3. Dethuiswedstrijd van Scaldina te gen TTVO 3 heeft niet als voorgaande seizoenen een zege opgeleverd. Het geheel uit nieuwkomers bestaande Oudelandse team is merkbaar ster ker geworden. Harry Koper won nog wel twee partijen en ook Han Ket ting zegevierde een keer, de rest van de ontmoetingen gingen allemaal verloren. Due Nguyen en het dubbel Ketting /Due verloren kansloos de partijen. TTVO 3 ging met een 7-3 ze ge op zak naar Oudelande terug. Bedroevend De derby tegen TTV Kerkwerve is wat betreft het jeugteam van Scaldi na een bedroevende vertoning ge worden. Cor van der Wekken kon tegen Tanja van der Wekken nog wel de eer redden, maar voor de rest was het een en al Kerkwerve wat de klok sloeg. Gerard Knol en Stoffel van der Wekken bleven ongeslagen voor Ker kwerve, Tanja van der Wekken won twee keer en ook het dubbel Stoffel en Tanja van der Wekken was veel te sterk voor Cor van der Wekken/Ca- miel Faber (21-6, 21-18). Aan Scaldi- nazijdc faalde vooral Hans Saman door zelfs niet een game op zijn naam te schrijven. STRAATSBURG - De werkloos heid in Europa neemt sneller toe dan is verwacht en de vooruitzichten voor een ommekeer in deze ontwik keling zijn slecht. Dit heeft de sekretaris-generaal van de Organisa tie voor Ekonomische Samenwer king en Ontwikkeling (OESO), Emi- le van Lennep, dinsdag verklaard in een toespraak tot een vergadering van de Raad van Europa. SOFIA - Het tekort aan de meest noodzakelijke voedingsmiddelen in de Derde Wereld kan een bedreiging vormen voor hert evenwicht in de ge hele wereld. Deze opvatting werd in Sofia verdedigd door Edouard Saou- ma, direkteur-generaal van de Voedsel- en Landbouw-Organisatie (FAO) van de VN Hij deed dit tij dens de dertiende Europese regionale konferentie van de FAO. De huid van de heer 31 De oproerige krijgbende komt verbaasd tot staan, als Ingrid heel bleek, maar vastbera den in de weg treedt. „Ik weet wat jullie willen", roept het meisje schril, „maar jullie 2ullen het recht niet in ei gen hand nemen, daar zal ik - de vrouw van prins Erwin - voor waken Niet dan over mijn lijk komen jullie de kerker in." Verbouwe reerd kijken de krijgers elkaar aan, maar hun aarzeling duurt niet lang. Bruusk grijpt een Ingrid, die luid begint te gillen, bij de arm en drukt haar opzij, terwijl de anderen de gren dels van de kerker schuiven. En inmiddels steekt Olaf puffend en kreu nend zijn rood aangelopen "dikke hoofd in de buitenlucht, na zijn ongemakkelijk gekruip door de vluchtgang Maar hij schrikt als hij in de richting van de burcht, een vaag ge schreeuw hoort. Hebben ze zijn vlucht nu al ontdekt? Hijgend en ondanks zijn omvang met bekwame spoed, wringt hij zich naar buiten en stormt blindelings door het kreupelhout, tot hij ineens verstijfd van 9chrik blijft staan bij de aanblik van één enkele ruiter, die in kalme draf het pad naar de burcht volgtHet is Thor- finn. Èn deze dreigt, niets vermoedend, zijn ge vangenschap tegemoet te lopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6