Herenploeg Mevo '80 sterk \an start: 0-3 Tenniskampioenschappen jeugd zaterdag naar een hocgtepunt AZ'67 wel, FC Utrecht niet naar tweede ronde TTV Renesse moet tafels teruggeven aan gemeente Op banen LTC Zierikzee 6 Europa-cupvoetbal ZIERIKZEE - Na de kwalifikatie van Haarlem bij de AA Gent en de uiterst teleurstellende uitschakeling van Ajax en PSV tegen de Schotse vertegen woordigers Celtic Glasgow en Dundee United, is er donderdag nog één Neder landse klub in de tweede ronde van een van de drie Europa-cuptoernooien ge komen. in een beschamende vertoning won AZ'67 met 1-0 van het Ierse Lime rick, hetgeen voldoende was na de 1-1 in Ierland. Slechter verging het de FC Utrecht. Voor de tweede keer werd tegen de FC Porto aan het kortste eind ge trokken. Na de 0-1 in Groningen eindigde de tweede ontmoeting in Lissabon op 2-0 voor de Portugezen. Twee van de vijf nationale klub- teams door de eerste ronde. Waar zijn de tijden van weleer, toen iedere voetbalfan daags na een Europa cupronde vol trots de suksessen van Nederlandse vertegenwoordigers op Schaakvereniging: Zierikzee ZIERIKZEE - In de tweede ronde van de huishoudelijke kompetitie werden bij Schaakvereniging Zierik zee twaalf partijen gespeeld. De uit slagen waren als volgt: J. J. v. d. Ende-H. Uil '/s-1/?; R. v. d. Veken-A. J. Scheele afgebr.; J. M. C. Zwarts-H. C. Jukkenekke 0-1 (na arb.); J. Verkerk-P. Wiebols '/z-1/2J. A. J. v. d. Made-P. M. Bouwens 1-0; L. Oosse-P. J. Legerstee W-Vi; J. van Loon-C. P. Polderman 1-0; A. Louws- C. van Eldik 0-1; S. J. Stoel-J. L. Bom 0-1; H. van Rossum-P. C. v. d. Schee 0-1; J. Krijger-J. Vos 1-0; A. Waaijers- J. A. de Jong 0-1. Basketball ZIERIKZEE - Het komende week einde komen vijf van de zes teams van basketballvereniging Mevo'80 in aktie. Het tweede herenteam bijt vrijdagavond (vandaag) het spits af. Om 20.30 uur speelt dit team in Ter- neuzen tegen Schelde Sport 2. Zaterdagavond 2 oktober speelt het meisjes aspirantenteam om 17.30 uur in sporthal Onderdak tegen Ma rathon, een uur later gevolgd door de ontmoeting van het tweede da mesteam. Hier is BC Sas de tegen stander. Om 19.30 uur tenslotte speelt het eerste damesteam tegen Operatie, eveneens in Onderdak. Het eerste herenteam trekt naar Bergen op Zoom om Jumping Crabs partij, te geven. Aanvang om 19.30 uur. Programma rekreatiekompetitie volleybal ZIERIKZEE - Vanavond (vrijdag) staan er in sporthal Onderdak weer twintig wedstrijden uit de rekreatie- volleybalkompetitie op het program- Het programma is als volgt: 18.45 uur: Renesse 4-Kwiek 4 (J); Cluzona 3-Kwiek 3 (J); WIK D2-Kwiek 2 (D2); WIK j2-Mevo j (J). 19.35 uur: Big S-v. Oeveren Reizen 1 (A); Onderdak-CPJ (B); Mevo D3- Renesse 3 (Dl); VCS-Schouwenoord (E). 20.25 uur: Opel Team-Renesse 1 (B); Rabobank-Renesse 2 (E); DFS 2-WIK Dl (D2); Willibrordus-SAZ (C). 21.15 uur: WIK 1-BB Wansink (A); v. Oeveren Reizen 2-WIK 3 (C); Cluzo na 2-Brouw (Dl); PJZ 1-Kwiek 1 (B). 22.05 uur: Mevo 1-de Putters 1 (A); Mevo 4-ZRK ziekh. 2 (C); ZRK ziekh. 4-PJZ 3 (D2); DTS-de Putters 2 (E). Mevo '80 volleybal ZIERIKZEE - Het tweede heren team van volleybalvereniging Mevo'80 speelt zaterdag haar eerste kompetitiewedstrijd van het seizoen 1982/1983 in sporthal De Groen Oli fant in Mijnsheerenland. Tegenstan der is Volley/vdB 2 en de wedstrijd begint om 15.30 uur. Ook Mevo'80 4 moet uit. Dit team speelt om 16.30 uur in Stellendam te gen VC Goeree 3. Het eerste, tweede en vierde damesteam en het derde herenteam komen alle in aktie in sporthal Onderdak. Het eerste da mesteam speelt om 18.00 uur tegen Ibis uit Hellevoetsluis en tegelijker tijd ontmoet het derde damesteam het vierde team van Ibis. Om 16.45 uur speelt het vierde da mesteam tegen Spivo 3 uit Spijkenis- se en op het naastliggende veld treedt het derde herenteam van Me vo'80 aan tegen Vovero 3 uit Rozen burg. Programma HSD Zaterdag 2 oktober Jongens A: HSD-HSD 2 (oefen wedstrijd), 15.00 uur. Jongens B: HSD-Warande 3, 12.30 uur. Jongens C: Zwart Wit 2-HSD. 14.30 uur, ver trek 12.45 uur vanaf het klubgebouw. Jongens D: HSD-Breda 2, 11.00 uur. Jongens ED: HSD-Middelburg. 10.00 uur. Meisjes A: Tempo 2-HSD, 14.00 uur vertrek 12.30 uur vanaf het klubge bouw Meisjes B Zwart Wit-HSD, 14.30 uur, vertrek 12.45 uur vanaf het klubgebouw. Meisjes B 2 Made- HSD, 12.30 uur, vertrek 10.45 uur vanaf het klubgebouw Meisjes D: HSD-Zevenbergen, 09 00 uur. Zondag 3 oktober Dames: Breda 8-HSD. 13.30 uur. vertrek 11.45 uur vanaf het klubge bouw. Heren I: HSD-Forcial, 14.45 uur. Heren 2: Teteringen 2-HSD. 12.00 uur, vertrek 10.15 uur vanaf het ZWN-station. Heren 3-HSD A-Zeven bergen A, 12.30 uur. kon lepelen om te onderstrepen hoe grandioos het nationale voetbalge- beuren er wel voor stond. De twee buren Haarlem en AZ'67 hielden de eer hoog, al kan dat voor de kwalifi katie van de formatie van Hans Ei kenbroek ook nauwelijks gezegd worden. Het lijkt haast zeker, dat ook AZ'67 wanneer er in de tweede ronde een enigszins sterkere tegen stander uit de koeler komt, kan be ginnen aan de zwanenzang, want ook de ploeg uit de Alkmaarderhout is momenteel allesbehalve van Europe se klasse. Propaganda Dat geldt zeker ook voor Haarlem, maar de Europa-cupdebutant toonde in de twee wedstrijden uit de eerste ronde tenminste lef. AA Gent werd met fris open voetbal bestreden. Geen moment wilden de Haarlem mers zich echt ingraven om zodoende een 0-0 dan wel 0-1 voorsprong te ver dedigen. De Haarlemmers boden het pu bliek waar voor hun geld. Enkel dit betekent propaganda voor de voet balsport. Ook Ajax wilde wel voet ballen, maar heeft momenteel duide lijk nog te weinig „body" om hoog te kunnen eindigen, zeker als in een eerste ronde moet worden opgetornd tegen een bikkelploeg als Celtic Glasgow. De ploeg van Aad de Mos moet het in zo'n geval nog afleggen tegen de routine, ondanks de aanwe zigheid van oldies" als Leo van Veen en Johan Cpiijff. AZ'67 begon veelbelovend tegen Limerick, maar na een minuut of twintig verzandde het spel in armtie rig gerommel, waarbij de 3500 toe schouwers zich hopeloos verveelden. Pas in de 74e minuut leek de Alk- maarse ploeg uit de problemen, toen een goede aktie van Richard van der Meer en Jos Jonker in de enige tref fer resulteerde (1-0). AZ'67 mag ver der bekeren, maar vraag vooral niet hoe en waarom. Dat de FC Utrecht de boot in zou gaan, stond eigenlijk van te voren wel vast. In Groningen bleef de nederlaag met kunst en vliegwerk beperkt tot 0-1 en in Lissabon (beide wedstrijden werden wegens UEFA- straffen op vreemde bodem gespeeld) stopten de FC Porto-voorwaartsen, nadat Costa en Gomes de skore op 2-0 hadden bepaald. FC Utrecht was ge wogen en duidelijk te licht bevon den. Bridgeklub Zierikzee ZIERIKZEE - Op dinsdag 28 sep- tember werd door Bridgeklub Zie rikzee een onderlinge bridgedrive gespeeld. Er kwamen twee groepen aan bod, waarbij in groep I werd gespeeld in een n-z-lijn en een o-w- lijn. De uitslagen waren als volgt: Groep I n-z-lijn: 1. dames Hoets- Weber 95 pnt.; 2. dames V. d. Berg-v. Kooten 83 pnt.; 3. heren Evenwei- Schot 80 pnt.; 4. dames v. Groningen- Schaalje 79 pnt.; 5. dames v. Oeveren-Tennekes 75 pnt.; 6. echt paar Schults 68 pnt. 80 pnt. 50%. O-w-lijn: 1. dames Eekman- Hendriksen 120 pnt.; 2. dames V. d. Valk-v. d. Zande 109 pnt.; 3. heren 't Hart 101 pnt.; 4. dames v. 't Leven-de Vos 93 pnt. en 5. dames Besamusca- Lievense 57 pnt. 96 pnt. 50%. Groep II: 1. dames Kops-Tuinman 139 pnt.; 2. heren v. d. Mark-de Wit 135 pnt.; 3. echtp. Akerboom en da mes Goedhart-Terwisscha 112 pnt.; 5. mevr. Heuser-heer Boot 111 pnt.; 6. heren Karstens-Kloet 103 pnt.; 7. echtp. Pomper 94 pnt.; 8. dames Kloet-Sleegers 93 pnt.; 9. heren Besamusca-Meulstee 92 pnt. en 10. echtp. Becu 89 pnt. 108 pnt. 50%. Good Luck-Bruse Boys SKNWK-Nieuwdorp MEVO-Yerseke DFS-Middelburg Duiveland-WIK Brouwershaven-Wissenkerke E Zierikzee-Steen Renesse-Robur Dreischor-RCS III H^nsw. Boys II-Ouwerkerk Heinkenszand III-Zonnemaire All Ready-Zuidwesters SKNWK-Zeelandia (d) WIK-Hansw. Boys (d) Wemeldinge-Dreischor (d) ZIERIKZEE - De vijfde Nieuwsbode-toto al weer en dit keer met maar liefst veertien voetbalwedstrijden, waarbij alle drie de ontmoetingen van de eilandelijke dames-voetbalteams. Het rijtje wordt gekompleteerd door de vijfde kompetitiewedstrijd van korfbalteam All Ready, dat nog steeds op het eerste winstpuntje wacht. Dit keer vroegen we de mening van Bob Noomen, sekre- taris, trainer en eerste teamspeler van basketballvereni ging Mevo '80, van Cees Jumelet, de geestelijke vader van de bijna zilveren Zomeravondvoetbalkommissie rayon Zierikzee en van Arie Folmer, voetballer van de Nieuwerkerkse vereniging SKNWK. Dit drietal gaat op jacht naar verbetering van de tien goed voorspelde wedstrijden van handballer Bert de Vos. derstreept Cees Jumelet zijn één bij Renesse-Robur. Noomen en Folmer gouden het op een Goese zege. )reischor zal zich zondag danig moe- \n herstellen van het smadelijke trlies bij kwadendamme. Alle drie 1 Totoïsttn rekenen hierop, drie Krr een kruisje in het eerste vakje d'halve. Ouwerkerk maakte de af- Kbpen wedstrijd een onverwachte n,Uap. Voor Bob Noomen en Adrie Foner blijft het hierbij. Herstel en ^tyege bij Hansweertse Boys II lijk voor hen in het vat te zitten. „Hajvveertse Boys is thuis erg ster/, onderschrijft Cees Jumelet "jn «ntje. Botyoomen een Cees Jumelet zien de eere zege voor korfbalteam All Readyatjeren. Beiden kruisten een overwoog voor de Zierikzeese for matie ini een overwinning overi gens difrnet het nodige trompetge schal beioet zal worden als ze een maal een?it is. „All Ready heeft het tegen 01>jpia vrij goed gedaan. Er werd tenr.nste acht keer geskoord. Jammer \n de vele tegentreffers, maar mogtjjk worden die nu ook wat geminiierd en komt de zege er", legt Jumelt zijn voorspelling uit. Arie Folme^enkt dat de nederla- genreeks noviet aan zijn eind is en kruist een z& aan voor het bezoe kende Zuidwiters. Damsvoetbal Het vijfde Tot.rijtje wordt beslo ten met de drie -edstrijden, die de Schouwen-Duivelandse damesvoet balteams gaan spelen. Bij SKNWK- Zeelandia tippen zowel Cees Jumelet als Arie Folmer een zege voor de thuisploeg, „omdat de dames van SKNWK op het ogenblik op zijn sterkst zijn en goed draaien", meent Arie Folmer. Voor Bob Noomen lijkt een ge lijkspel logischer. WIK is zijn eerste seizoen in kompetitieverband erg goed van start gegaan, reden waarom Arie Folmer ook hier een eilandelij ke zege voorspelt, terwijl Cees Jume let een gelijkspel aankruist. Bob Noomen houdt het op winst voor Hansweertse Boys. Bij Wemeldinge- Dreischor zijn de meningen opnieuw verdeeld. Dit keer tipt Bob Noomen op Schouwse winst, terwijl de beide andere ondervraagden het op Wemel- dingse winst houden. Onbekende vleeseter SUHL, D.D.R. - Oostduitse paleon tologen hebben resten opgegraven van een tot dusver onbekende vleese ter, mogelijk een soort luipaard, zo heeft het persbureau ADN meege deeld. Het gebeente is aangetroffen in een opgraving te Meiningen bij Suhl in het zuiden van het land. Volgens ana- lyste moet het meer dan 800.000 jaren oud zijn. Volleybal Bij de wedstrijd tussen Good Luck en Bruse Boys in de tweede klas van het zaterdagvoetbal van de KNVB verschijnt verrassend genoeg niet een keer een overwinning voor de ploeg uit Raamsdonkveer. „Bruse Boys speelt over het algemeen zijn beste wedstrijden in een uit wedstrijd", meent Arie Folmer te weten, „dus reken ik minimaal op een gelijkspel". „Ik denk, dat Bruse Boys bijzonder geprikkeld zal zijn door de houding van de scheidsrech ter in de voorbije wedstrijden", denkt Cees Jumelet. „Juist daardoor verwacht ik, dat de Bruënaren het er beter af zullen brengen tegen deze te genstander dan Arnemuiden de vori ge week". Naast de twee drieën van Folmer en Jumelet kruist Bob Noomen een twee aan voor Bruse Boys. „Ik weet niet zo veel van de voetbalverhoudingen", erkent hij, „maar zet het maar op „chauvi- Onderstrepen „SKNWK zal het toch eens een keer moeten gaan maken", gelooft Cees Jumelet als hij zich zet voor de wedstrijd tussen de Nieuwerkerkers en koploper Nieuwdorp. „Ik denk dat het eerste puntje er aan zit te ko men". Arie Folmer houdt het eveneens op een gelijkspel voor de ploeg waarin hijzelf enige tijd ontbreekt vanwege te drukke werkzaamheden en studie perikelen. „Op volle sterkte geloof ik dat de ploeg eindelijk eens door moet kunnen drukken". Bob Noomen tipt op een Nieuwerkerkse zege. Winst voorspellen Noomen en Jumelet ook voor Mevo in de thuis wedstrijd tegen Yerseke. „Mevo zal de goede start willen onderstrepen", meent Jumelet. Arie Folmer tipt op een puntendeling. Bij DFS-Middelburg komt twee keer een zege voor de ploeg van Kees Rijnberg uit de bus. „Middelburg is uit minder sterk dan op eigen ter rein, terwijl DFS het toch wel aardig doet", menen Folmer en Jumelet. Bob Noomen hout het op een ge lijkspel. Bij de eilandelijke derby tussen Duiveland en WIK tippen zo wel Jumelet als Folmer op een zege voor de Oosterlanders, „want", zo denken beiden, „Piet Roks en de zij nen hebben na de fraaie zege bij Mid delburg de kadans wel te pakken". Bob Noomen gunt de winst aan WIK, „maar dat is louter gevoelsmatig" stelt hij. Kwantum inmiddels weer op peil gebracht RENESSE - Een al sinds 1979 slepend meningsverschil tussen Tafeltennis vereniging Renesse en de gemeente Westerschouwcn heeft donderdagmiddag een even onverwacht als triest einde gekregen. Op last van de gemeente wer den vier tafeltennistafels verwijderd uit gymzaal „Dc Moerbei". Dit vanwege het feit, dat de tafels eigendom zouden zijn van de gemeente. Tot gisteren wa ren de tafels kosteloos in gebruik bij de TTV Renesse. Een aanbod om de ma terialen voor 2.000,- aan te kopen werd door de vereniging aangevochten, omdat het niet op te brengen zou zijn. Wethouder J. C. de Feiter verklaar de desgevraagd, dat het besluit de ta fels weg te halen de volledige instem ming had van de kommissie grond en pachtzaken, warin alle frakties in de raad van Westerschouwcn zitting hebben. De Feiter erkende overi gens. dat het gebeuren met de tafels een bijzonder vervelende affaire is. ..De sportverenigingen die in Haamstede gebruik maken van de gymzalen hebben hun materialen ook zelf moeten bekostigen, dus is het logisch, dat dat ook in Renesse dient te gebeuren", meende hij. Kwantum Voorzitter Ko Vasseur van Tafel tennisvereniging Renesse was van Brouwershaven gaat volgens Cees Jumelet en Bob Noomen de eerste seizoenpunten pakken ten koste van Wissenkerke, maar Adrie Folmer is minder optimistisch ten opzichte van de jeugdige ploeg van Kees van Dij- ke. Bij Zierikzee-Steen twee over winningen voor Bas de Zeeuw en de zijnen. Dit keer zijn Cees Jumelet en Arie Folmer dezelfde mening toege daan. „Zierikzee heeft zondag in Breskens het herstel ingezet. Ik re ken erop, dat ze door gaan", vertelt Cees Jumelet. Bob Noomen tipt op een gelijkspel voor de Zierikzeese zondag derde klasser. Misstap „Ik geloof, dat Renesse net iets meer ervaring heeft dan Robur. Dus een kleine overwinning", on- ROTTERDAM - De here^jQgg van volleybalvereniging Mevqg is de kompetitie in de tweede kiSt waar naar de formatie van coat'Marco Reedijk het vorig seizoen promoveer de, sterk gestart. In de Rottqamse sporthal De Enk klopte IV-Vo'80 mede-promovendus Pollux uit e ha venstad met 0-3. In de eerste set beperkten b'^e ploegen zich voornamelijk tot wav.f. tastend werk. Het gebeuren verlip daardoor erg tam en rustig. Beet bij beetje distantieerde de Zierikze, se ploeg zich van de tegenstander et werd de set met 7-15 binnen gehaald., In de tweede set demonstreerde' Mevo'80 vervolgens dat de ploeg met grootse plannen de kompetitie heeft aangepakt. Ondanks de voor volley bal allerminst geschikte sporthal De Enk haalde Mevo'80 een voortreffe lijke partij uit de achterzak. MeTo'80 speelde een schitterende set, teiwijl Pollux door de overmacit volledig werd gedesillusioneerd. In minder dan geen tijd eindigde de iet in 0-15. Spannend Spannender ging het er in ie derde set weer aan toe. De Rotterdamse formatie had zich behoorlijk herpakt en kwam zelfs mét 7-3 aan de leiding, maar puntje voor puntje kwam Me vo'80 weer terug. Het spel werd er evenwel zeker niet beter op. Toch kwam de ploeg weer met 11-14 aan de leiding. Nog een keer veerde Pollux op, kvam met 14-14 naastzij, maar moest uit eindelijk toch ook de derde set prijs geven: 14-16. „De ploeg speelde voor al in de eerste twee sets ijzersterk, maar het was jammer, dat het in de derde enigszins stokte. Dit gooide een beetje een smet op een goede prestatie", meldde Piet Zoon. ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag 2 oktober (morgen) worden op de banen van de LTC Zierikzee de finales van de jeugdtenniskampioenschappen van Schouwen-Duive- land 1982 afgewerkt. Vanaf twaalf uur staan hierdoor zes spannende eindstrijden op het programma. Om drie uur staan de eindstrijden in de oudste leeftijdsgroep tot en met 17 jaar geprogrammeerd en om vijf uur volgt de prijsuitreiking en worden de zes nieuwe kampioenen in de bloemetjes gezet. mening, dat deze langdurige affaire, waarin over en weer „het gelijk" werd aangevochten nu wei een erg trieste afloop had gekregen, waar van louter jeugdspelers de dupe zijn geworden, „maar", zo liet hij er la chend op volgen, „voor ons is het pro bleem al weer opgelost, want luttele uren nadat de vier tafels door de ge meente werden weggehaald was het kwantum al weer aangevuld tot zes tafels. We hadden steeds al twee tafels van ons zelf. maar diverse telefona des hebben er donderdagavond voor gezorgd, dat we nu weer zes tafels hebben en bovendien de 2.000,- in de zak hebben gehouden, een bedrag overigens, dat wij nooit konden op brengen. voornamelijk door het hoge aantal jeugdleden". Voordat om twaalf uur een begin 'ordt gemaakt aan de finales wor- sn er vanaf acht uur nog een zestal tlve eindstrijden afgewerkt. Om bt uur wordt begonnen met de hal- finale tussen Ingeborg Reydon en 4gelina Geleynse op de ene baan, t<wijl gelijktijdig op de tweede bin André Goedegebure en René Geynse de strijd met elkaar aan- biien. Beide partijen leveren fina len op in de leeftijdsgroep tot en mel7 jaar. Vot en met 14 jaar Om legen uur treffen Roxane Speeln^ en Erna van der Cingel el kaar opaan een en gaan op de ande re baan ürgen Ensing en Jacco Ge leynse te*n elkaar in het strijdperk. Ook hiebetreft het halve finales in de leef\dsgroep tot en met 17 jaar. Om ti^ uur ten slotte staan de twee halve \nales uit het toernooi van de jongc^ tot en met 14 jaar ge- programmeei. Hierin speelt André Goedegebure .gen Michel de Vlie ger, terwijl Htó Wohl het moet op nemen tegen H, Schimmer. Vanaf twaalf jr dus de eindstrij den. Er wordt be,nnen met de fina les uit de leeftijdij-oepen tot en met 14 jaar. Bij de meies in deze katego- rie werden de finalen al tijdens het eertste weekeinde,ekend. De titel kom in ieder geval \j de TV Wester- schouwen terecht. Igeborg Reydon en Angelina Geleyni doen dan hun partij van eerder op\c dag. waarin zij uitmaakten, wievan de twee meisjes de eindstrijd^ de oudste leeftijdsgroep zal gaa spelen, nog eens dunnetjes over, ittar dan met een kampioenschap alspzet. Jongste kate&rie Om half twee staan de twee eindstrijden in Ie jongstikategorie op het programna. Bij de meisjes gy»t deze in air tus sen Liselore Groen;veld vat de Bru- Tèn en Martinr Vcschnon van de LTC Zierikzee. teruJjl het b| de jon gens een Nieuwekerks 'amilie- ondcronsje betreft. Part In ei Peter van der Cingel make onder elkaar uit wie van de twee nefj^ rj,h voor een jaar tenniskam|oen »lj de jongste jongens mag nonirn. Andrt Goedegebure van TC Duiveland heeft de mogelijkheid om twee titels naar zich toe te trekken. Daarvoor zal hij zich eerst evenwel door de halre fi nales moeten worstelen tegen Michel de Vlieger tot en met 14 jaar) en René Geleynse in de oudste kategorie. Na een suksesrijk verloop wachten hem dan nog twee eindstrijden, zodat hij zaterdag een erg drukke tennisdag zou kun nen beleven. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) DEN HAAG - Dc Un^oil.Ned. lloyd groep is deze week^gonnen met de produktie van de e%te ruwe olie uit het Nederlandse d4 Van de Noordzee. Woordvoerders v, Union Oil in Los Angeles en Den heb ben dit donderdagavond bev^jgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6