Jan-Leen Boot in hoofdrol bij slimmer spelende formatie: 1-5 Bernard Hinault pakt in Cannes aangekondigde zege Breskens laat zich finaal inpakken door Zierikzee TOTO Y Y X X X X X X Y x 8 BRESKENS - Na twee wedstrijden leidde Breskens in de zondagse derde klas fier de dans, terwijl Zierikzee na twee 1-0 nederlagen troosteloos op de laatste plaats bi vakkeerde. Met deze uitgangspositie stapten zondagmid dag de formaties van de trainers Piet de Winde en Bas de Zeeuw het veld op voor hun derde kompetitieduel. „Breskens heeft zich duidelijk verkeken", meende Kees Lodewijk na afloop van het door de Schouwse ploeg met 1-5 gewonnen duel. „Ze dachten dat varkentje wel een eventjes te wassen, maar ze zijn duidelijk van een koude kermis thuisgekomen. Zierikzee speelde met vlagen uit stekend open voetbal, heel anders dan dat de ploeg afge lopen zondag op sportpark Bannink tegen RCS deed. Dan lukt het ook en komen de doelpunten er wel", voeg de de elftalleider toe aan zijn konstatering. „Maar en dat wil ik duidelijk stellen", mengde Bas de Zeeuw zich in de bewoordingen. „Ik wil echt nog lang geen vik- torie kraaien. Pas als we aanstaande zondag er ook in slagen om een gegarandeerde verdedigend ingesteld Steen te kloppen met een zelfde soort voetbal, durf ik te zeggen: Zierikzee is min of meer terug. Nu nog niet, daar voor is deze fraaie zege nog te alleenstaand". Breskens wist zich bijzonder wei nig kansen te scheppen. In de eerste helft kwam de ploeg van Piet de Wil de niet verder dan een enkele schot op het houtwerk boven doelman Ro nald Lievense, maar toen was de sko- re al 0-2 in Zierikzees voordeel. ,,Het grote verschil met de vorige week was, dat de dieptepasses er nu wel kwamen. Er werd veel minder met de bal gelopen en daar had de thuisploeg grote problemen mee, ter wijl met name Jan-Leen Boot juist zijn betere wedstrijden speelt als hij de ruimte krijgt. Hij kan dan gaten trekken voor andere spelers. Vooral Kees Verkaart groeit dan in een wedstrijd. Hij is overigens weer op weg naar zijn goede vorm", legde De Zeeuw uit. Aanvalsakties Na Zierikzee ruim twintig minuten het Zeeuwsvlaamse doel had bestookt met vlotte aanvalsakties, resulteerde een snel afgespeelde pass in de 22e minuut in de aanzet tot het openingsdoelpunt Kees Verkaart nam de bal aan, so leerde zich naar de achterlijk en plaatste daarna haarzuiver op Jan- Leen Boot. die slechts hoefde in te tikken..Juist wanneer de passes zui ver zijn is Boot op z'n sterkst", meen de De Zeeuw. ..Technisch is hij zeker niet de beste voetballer van de ploeg, maar op werklust skoort hij hoog. Hij laat zich goede skoringskansen niet zo gemakkelijk ontnemen, een typische skorende spits, die het ver der louter van zijn doorzettingsver mogen moet hebben". De treffer van Boot betekende het eerste Zierikzeese kompetitiedoel- punt na ruim 200 minuten voetbal. ..Dat is natuurlijk een geweldige ver ademing voor de ploeg. Als een team erg lang niet tot skoren kan komen, werkt dat frustrerend. Men gaat twijfelen aan zijn skorende kwalitei ten". Zeven minuten na de ope ningstreffer was het opnieuw raak. Rini Stoutjesdijk lanceerde Kees Verkaart, die wachtte tot Tonnie van Muiken hem wilde gaan attakeren en toen afdrukte. Lutte sekonden later lag het leer achter Fred de Krijger. Huiswerk Na de tweede Zierikzeese treffer kreeg Breskens enkele minuten de kans om zich te vermannen en de Zie rikzeese verdediging onder druk te zetten, maar de twee gevaarlijke spitsen Bram en Willem van de Broeckc kregen nauwelijks ruimte, omdat de roodzwarten goed terug plooiden. Bas de Zeeuw had overigens zijn huiswerk voortreffelijk gedaan. In tegenstelling tot de eerste twee kom- Fikse afstraffing voor Dreischor: 7-3 KWADENDAMME Ondanks het feit dat Dreischor drie keer de verde diging van Kwadendamme wist te passeren heeft het toch genoegen moeten nemen met een duidelijke 7-3 nederlaag. Duidelijke fouten in de verdediging waren mede oorzaak-dat de thuisklub er lustig op los kon sco ren. Dreischor gaf teveel kansen weg terwijl het er zelfs nog een aantal liet liggen. De wedstrijd was nog maar 20 mi nuten oud toen de bezoekers al tegen een 3-0 achterstand aankeken De eerste treffer kwam tot stand door dat de verdediging verzuimde het Ie der afdoende weg te werken Bij het tweede doelpunt verkeel doelman Hans Hoek zich op een af standsschot, terwijl bij de derde goal de verdediging werd uitgespeeld. Wim van der Linde wist hierna te profiteren van een verkeerde te rugspeelbal (3-1) waarna de thuis klub de ruststand nog op 4-1 kon be palen Nadat na de rust Kwadendamme de voorsprong nog had weten op te voeren tot 5-1 werd Wim van der Lin de in het strafschopgebied onderuit gehaald, waarna Bos Terpstra uit de strafschop kon tegen scoren (5-2). Kees Westdorp had hierna de pech om de bal achter zijn eigen doelman te deponeren (6-2) Door Bas Terpstra kwamen de bezoekers nog terug tot 6-3 maar het laatste woord was toch aan Kwadendamme, tfat de eindstand op 7-3 bepaalde. Jan-Leen Boot was met drie doelpun ten voortreffelijk op dreef in de met 1-5 door Zierikzee gewonnen uit wedstrijd bij Breskens. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) petitiewedstrijden stond Bart Hel- bers als voorstopper geposteerd. Hij kreeg het daardoor op te nemen te gen Willem van de Broecke, terwijl Martin Quist Bram van de Broecke voor zijn rekening nam. Dick Hart fungeerde als middelste middenvel der. Rob Wijnstekers en Han van de Sande hadden beiden een vrije verde- digersrol, waarbij zij om beurten de aanval mochten versterken. Vooral H^n van de Sande kreeg bijzonder veel ruimte, waarvan hij gretig pro fiteerde. Wim van der Maas was uit de basis gelaten, maar zou in de twee de helft Dick Hart komen vervangen. 1 Na tien minuten in de tweede helft werd het overigens iets minder druk op het speelveld, omdat zowel Mar tin Quist als Willem van de Broecke vroegtijdig de kleedkamers mochten opzoeken. Veroorzaker van ver voor val was Martin Quist. Hij klemde op de grond zittend de bal vast tussen de benen, hetgeen Van de Broecke fiks irriteerde. Tot drie keer probeerde hij het leer los te schoppen, waarbij hij ook het lichaam van zijn tegen stander niet ontzag. Quist stond op en schopte op zijn beurt openlijk de Bressiaander aanvaller. ,,Als ik eer lijk moet zijn moet ik zeggen dat Martin Quist terecht is weggestuurd en Van den Broecke niet", meende Bas de Zeeuw. Na Marcel van Gruns- ven in de openingswedstrijd (een veldverwijzing die hem overigens niet meer opleverde dan een boeking) is Martin Quist al de tweede Zierik- zeeënaar die zich niet kon beheersen en vroegtijdig mocht opstappen. Renesse pakt weer punt: 1-1 WESTKAPELLE - Door de verde diging goed gesloten tc houden is Re- nesse erin de uitwedstrijd tegen Noormannen in geslaagd weer op een kostbaar winstpunt (1-1) beslag te leggen. De cx-KNVB-crs hadden wel een veldmeerdcrhcid, maar in hun aanval ontbrak het aan een speler die voor de nodige afwerkling kon zor gen. Renesse kreeg spelend op do coun ter nog een aantal goede mogelijkhe den om tot scoren te kunnen komen. Al in de 2e minuut kreeg Renesse een belangrijke ruggesteun toen Jan Quist goed doorging op een diepte pass van Ad Wandel en met een on houdbaar schot de doelman van de thuisklub kansloos liet (0-1.) Pas 8 minuten voor tijd gelukte het Evert Wisse de toch wel verdiende gelijkmaker voor de thuisklub te sco ren (1-i). Met tien tegen tien hield Zierikzee eveneens veruit het beter van het spel. Na een kwartier bediende Rob Wijnstekers centrumspits Jan-Leen Boot en opnieuw faalde deze niet: 0- 3. Even mocht Breskens opveren, toen Jimmy Pietersz bij wat te lako- niek uitverdedigen zijn hoek mocht uitkiezen, een aktie waarop ook Ro nald Lievense het antwoord moest schuldig blijven. Na een half uur was de drie doelpunten-marge er evenwel weer, toen Rini Stoutjesdijk een gave pass van Jan-Leen Boot omzette in treffer nummer vier en in de 37e minuut was het andermaal Boot die doeltrof. Dit keer kwam de voorzet weer van Kees Verkaart, die vanaf de vleugel attent doorzette. ,,Na 1-5 hebben we nog mogelijkheden te over gehad om drie of vier keer meer te skoren, maar het was mooi zo. Het moet ook weer niet uit de hand lopen. We moeten ook nog wat over houden voor de volgen de wedstrijden. Als het een keer heel gemakkelijk gaat, denken ze de vol gende keer weer, dat het dan ook vanzelf gaat, maar dat is zeker niet het geval", erkende De Zeeuw. Een kwartier voor tijd mocht Rini Verwest nog binnen de lijnen voor Rini Stoutjesdijk. Evenals in het vo rig seizoen begon voor een aantal A- junioren opnieuw in Zeeuws- Vlaanderen de viktorie, doordat de talentvolle Zierikzeese jeugd nu plot seling (na opnieuw heftige interne debatten) weer wel in de hoofdmacht mag worden opgesteld. ,,Ik kan in de toekomst weer beschikken over A- junioren, die ik graag in de ploeg wil", beaamde Bas de Zeeuw. ,,Dat is toch ook een gezonde en logische situ atie. Het is toch onbegrijpelijk, dat volkomen kapabele jongens uit een team worden gehouden". De weer opgelaaide kontroverse heeft overi gens wel tot gevolg, dat de Zierikzee se oefenmeester naast de hoofdmacht ook de A-juniorenploeg zal gaan trai nen en coachen, hetgeen de mogelijk heden aanmerkelijk zal verruimen. Ouwerkerk laat zich verrassen door Goes III: 1-2 OUWERKERK - Ouwerkerk, goed gestart in de kompetitie, heeft voor eigen publiek een verrassende 2-1 ne derlaag moeten inkasseren tegen Goes III. Vooral in aanvallend op zicht bleef de thuisklub in deze ont moeting ver onder de maat. Ondanks een groot veldoverwicht slaagden de Ouwerkerkers er niet in de wedstrijd in hun voordeel te beslissen: Tot aan het strafschopgebied ging het allemaal goed, maar eenmaal in de buurt hiervan aangeland ging hert volkomen mis. De bezoekers speel den op de counter met een versterkte verdediging welke de Ouwerkerkse aanvallers niet wisten open te bre ken. Wel wist Ouwerkerk door Renè Waaijenberg voorsprong te nemen (1- 0), maar hiermee was de koek op. Nog voor de rust wist Goes de achter stand om te buigen in een 2-1 voor sprong. Na de rust een wanhopig aan vallend Ouwerkerk dat tevergeefs probeerde de muur van Goese verde digers open te breken. Zonnemaire gaat rustig door met winnen (5-1) ZONNEMAIRE - Zonder enige pro blemen heeft Zonnemaire de thuis wedstrijd tegen Patrijzen IV in een 5- 1 overwinning weten om te zetten. De verdediging van de rood-gelen slaagde erin de aanvallers uit 's- Heerenhoek goed in bedwang te hou den, terwijl de aanvallers zich een aantal goede scoringskansen wisten te scheppen waarvan er vijf werden benut. Na een goede individuele aktie wist Wim Fonteine de thuisklub voorsprong te geven (1-0). Aanvoer der Stoffel Duinhouwer zorgde er hierna voor dat Zonnemaire de eerste helft met een 2-0 voorsprong kon af sluiten. Na de rust was er voor de thuisklub geen vuiltje meer aan de lucht toen Jan Adriaanse uit een snel genomen vrijetrap voor 3-0 had gezorgd. Wel wisten de Patrijzen hierna wel tegen te scoren (3-1) zonder dat evenwel de overwinning nog geen moment in ge vaar kwam. Na een een-twee met Niek Deïst werd het door Stoffel Duinhouwer 4-1 waarna Piet Stouten met een kopbal uit een hoekschop voor de 5-1 eindstand zorgde. Verdienstelijk gelijkspel voor DFS: 2-2 HEINKENSZAND - Na de duidelij- ke nederlaag vorige week in eigen omgeving tegen GPC heeft DFS zich met een 2-2 gelijkspel in de uit wedstrijd tegen Heinkenszand keu rig weten te herstellen. Al in de eerste minuten keken de oranjehem den door een doelpunt van Jil Hanne- wijk tegen een 1-0 achterstand aan. DFS had hierna geruime tijd nodig om zich van deze snelle tegenslag te kunnen herstellen. De ploeg uit de Westhoek had zelfs geluk dat Bert Peeters een straf schop, Hannewijk was in het straf schopgebied gevloerd, naast schoot. Naarmate de strijd vorderde kwam DFS beter in de wedstrijd. Tien mi nuten na de rust wist Wim Boogerd de stand in evenwicht te brengen (1-1) waarna het in de 22e minuut zelfs door Jan Piet van Waveren op voor sprong kwam (1-2). Zeven minuten voor tijd kwam Heinkenszand door Adrie van Vliet nog op gelijke hoogte (2-2) een uitslag waarmee beide partijen vrede kon den hebben. Brouwershaven ook in Cadzand onderuit: 3-2 CADZAND - Het is Brouwersha ven ook niet in de uitwedstrijd tegen Cadzand gelukt om haar eerte winst puntje in het nieuwe seizoen te boe ken. Hoewel de kans op een punten verdeling er zeker heeft ingezeten meosten de Brouwenaren het strijd perk met een 3-2 nederlaag verlaten. Brouwershaven kreeg net zoveel goed skoringskansen dan de Zeeuws vlamingen maar slaagden niet hier van in voldoende mate te profiteren. Het ontbreken van Flip Bokelaar (rugklachten) in de aanvalslinie werd bij de Brouwenaren wel sterk gevoeld. Al na 2 minuten spelen wist Sjaak van der Weele Brouwershaven voorsprong te geven (0-1) maar nog geen minuut later lag de gelijkmaker al achter de Brouwse doelman (1-1). Er ontwikkelde zich hierna een ge- lijkopgaande strijd welke zich in hoofdzaak op het middenveld af speelde. Na een kwartier spelen wist Cadzand van een foutje in de Brouw se verdediging te profiteren (2-1). Omdat de jeugdige Brouwse ploeg was aangeslagen door deze treffer kreeg Cadzand zelfs de gelegenheid om tot 3-1 uit te lopen. Uit een vrije trap kon Eddy Kiezen berg nog de achterstand tot 3-2 reduceren. Zaalvoetbal kompetitie ZIERIKZEE - Vanavond (maandag) wordt voor de laatste keer dit jaar zaalvoetbal gespeeld op de maandag avond. Er staan twee eerste klas wedstrijden, drie wedstrijden uit de tweede klas en een ontmoeting uit de derde klas op het programma. De belangrijkste ontmoeting in de eerste klas staat helemaal aan het eind van de avond op het program ma. Dan ontmoeten hekkesluiter SKNWK en Stella Boys elkaar. Stel la Boys heeft nog slechts drie „echte" punten, maar kan op vijf komen wanneer Sporthuis ZZ haar ingedien- ZIERIKZEE - In de vierde Nieuwsbode-Toto maakte Theo den Engelsman een goede beurt met acht juiste voorspellingen. Hij nestelt zich daarmee op een gedeelte tweede plaats samen met SV Duiveland-voorzitter Henk van der Werf, die in de eerste Toto eveneens aan dit aan tal kwam. Vooralsnog blijft handballer Bert de Vos fier koploper met tien juiste kruisjes. Korfbalcoach Rinus Kloet kwam het afgelopen weekeinde aan zes goede voorspellingen, terwijl Bruënaar Klaas Verspoor vijf wedstrijden goed aankruiste. Kloet en Verspoor belan den met hun resultaat in de staart van het klassement. De eerste wedstrijd in het vierde Toto-rijtje leverde voor de drie deel nemers van deze week nog geen pro blemen op. Allen hielden rekening met een nederlaag voor SKNWK bij Yerseke, hetgeen ook prompt ge beurde: 2-1 voor de thuisploeg. Nieuwland en Mevo kwamen in een slechte wedstrijd 0-0 overeen, waar door Mevo nog steeds ongeslagen is in de kompetitie. Alleen Rinus Kloet voorzag een dergelijk resultaat. Bij Breskens-Zierikzee pakte de forma tie van coach Bas de Zeeuw plotse ling weer enorm uit. Met Jan-leen Boot in een absolute hoofdrol den derde de roodzwarte trein voorbij de koploper: 5-1. Theo den Engelsman rekende op het Zierikzeese herstel en kruiste terecht een twee aan. Herstel Bruse Boys en Oostkapelle kwa men een 2-2 puntendeling overeen, al had de ploeg van Jan Meulmeester daar de ondersteuning van arbiter Peter Bogaert voor nodig. Twee keer legde de Sasse wedstrijdleider de bal op de fatale stip, waardoor de Oostkapellenaren simpel een 2-0 achterstand konden wegwerken. Drie foute voorspellin gen in onze Toto was het resultaat. Duiveland presteerde in de eerste drie kompetitiewedstrijden bijzon der matig, waardoor de drie to- toïsten allen een Middelburgse over winning voorspelden. Met het eilan- delijke treffen met Wik in het ver schiet herstelde de formatie van Piet Roks zich via een 1-3 zege. Heinkenszand en DFS speelden met 2-2 tegen elkaar gelijk, nadat de Burghse ploeg nog met 1-2 leidde. Theo den Engelsman voorspelde juist; je mag van een DFS-speler ook nauwelijks anders verwachten. WIK behaalde tegen 's-Heer Arendskerke een alleszins verdienstelijke 1-1 ge lijkspel, maar na afloop leek dit zelfs nog te weinig gezien de vertoonde wedstrijd. Nu bleek Rinus Kloet en- ven wel een goede vooruitziende blik te hebben gehad. Cadzand- Brouwershaven en ZSC-Waarde le verden geen foutieve kruisjes op. Brouwershaven verloor op het nip pertje met 3-2 en ZSC skoorde zes keer tegen Waarde een enkele maal. Renesse kwam met een verdienste lijke 1-1 puntenverdeling terug van het bezoek aan Noormannen. Een de protest tegen de reglementaire ne derlaag verliest. Om 21.40 uur spelen in de eerste klas FC Kerkwerve en Mevo tegen el kaar. De avond wordt om 19.00 uur geopend met de tweede klas wedstrijd Die Gouwe-De Steeg en om 19.40 uur volgt Brogum-Dreischor. Om 21.00 uur staat ZZ'72-Bijmake- lardij op het programma en tussen door (20.20 uur) ontmoeten Mevo 11 en Zeelandia elkaar in een duel uit de derde klas. GRONINGEN - De Groninger poli tie heeft zondagmiddag de 26-jarige W. L. uit die stad aangehouden op verdenking van het doodschieten van de 23-jarige Alex Ronald Oogjen op 23 augustus. De man werd die dag doodgeschoten in een sosieteit in de binnenstad van Groningen. Een mo tief voor de aanslag is nog niet hele maal duidelijk. Bert Oosterbosch rijdt opmerkelijke koers CANNES - Bernard Hinault heeft zondag In Cannes met overmacht de 47c Grasnd Prix des Nations gewonnen. Dc Breton voltooide de klassieke tijdrit over 90 kilometer met een gemiddelde snelheid van dik 42 kilometer per uur. Aan dc meet had hij exact twee minuten voorsprong op de Zwitser Gisgcr, dc winnaar van het vorig jaar. Op zijn beurt was Gisgcr 2.9 sekonden sneller dan Bert Oosterbosch, die derde werd. Hinault is een van dc weinige ren ners in de beroepswielrenerkara- vaan, die belaade evenementen in het seizoen prikt die hij perse wil winnen. Zo had de ambitieuze Frans man voor zichzelf uitgemaakt, dat hij dit jaar in de Giro, de Tour en de Grand Prix des Nations wilde zege vieren. Gelet op zijn karakter volt er in zo'n wedstrijd tegen Hinault wei nig uit te richten. Om die reden was het niet verwonderlijk, dat de kon- kurrentie in dc Grand Prix des Nati ons niet al te moordend wns. De Italiaan Mos/er koesterde aan vankelijk planncft dc handschoen op te nemen, maar zag er vanaf met de verklaring dat zijn voorbereiding op de laatste najaarsklassiekcr, de Ron de van Lombardijc, in gevaar zou ko men. Drie Oostduitse amateurs, on der wie wereldkampioen Drogan, keerden na de afstraffing in de Ron de van de Toekomst overhaast naar huls terug en ook de sterke Tsjech Skoda had zijn buik meer dan vol van het solistische optreden van Greg Lemond. Van de overblijvende coureurs had Hinault in feite weinig te duchten. Gisger, Oosterbosch en Prim konden mogelijk voor problemen zorgen, op het heuvelachtige parkoers had Hi nault met zeges in 1977, '78 en *79 zijn superioriteit bewezen. Zijn vierde plaats in de vorige editie was het lo gische gevolg van een blessure, waar van hij nog niet voldoende was her steld. Zondag zette een gezonde Hinault de koers naar zijn hand. Na de eerste passage van 45 kilometer kon hem al niets meer gebueren. Gisiger, Prim, Vandonbroucke, Oosterbosch, ze du elleerden slechts nog om de tweede plaats. Van dat kwartet reed Bert Oosterbosch een uiterst merkwaardi ge en grillige tijdrit. In de eerste om loop reed hij zig zag door het klasse ment. Zodra er een korte klim in het par koers kwam, tuimelde de Brahan- derr omlaag om op het vlakke ge deelte zijn verlies weer te kompense- ren en gestadig naar de kop van de ranglijst te fietsen. In de tweede om loop pedaleerde hij zeer konstant en verwezenlijkte hij de snelste tijd. Met 1 .#2.41 over de laatste 45 kilome ter was hij zelfs sneller dan Hinault. Door die imposante verrichting eindigde Oosterbosch tenslotte als derde. Op Hinault gaf hij bijna twee en een halve minuut prijs, op Gisger slechts 29 sekonden. Een verschil dat overbrugbaar was geweest bij een evenwichtiger optreden in de eerste helft. Oosterbosch bleef wel overeind, waar andere koereurs van naam vol ledig in elkaar klapten. Zoals Zoete melk na zijn overwinning in de Ron de van Frankrijk in de Grand Prix des Nations volledig in de problemen kwam, zo stortte Jean-Luc Vanden- broucke, toch een erkend tijdrijder, zondag in. Met meer dan 12 minuten achterstand werd dc Belg twintigste en laatste. Maar ook Tommi Prim, Stephen Roche, Marc Gomez on Regis Clere bezaten na een slopend seizoen niet die frisheid om de tijdrit enige kleur te geven. vroeg verkregen voorsprong werd voor de helft vastgehouden. Alle drie de ondervraagden hielden rekening met een nederlaag voor de ploeg van Ko Willemse. Dreischor leed bij Kwadendamme een fikse 7-3 nederlaag en dat was geheel wat an ders dan Verspoor, Den Engelsman en Kloet verwachtten. Ouwerkerk stelde in de derde kompetitie wedstrijd teleur door op eigen veld met 1-2 te verliezen tegen Goes III, waardoor de leidersplaats werd ver speeld. Opnieuw drie foutieve voor spellingen. Drie goede kruisjes leverde Zonne maire tegen Patrijzen IV op. De Schouwen-Duivelandse voetbalwerg won voor de derde keer in suksessie, dit keer met 5-1. Dat de herenhand- balploeg van Delte Sport in de derde divisie tegemoet kan zien, bewees de ploeg van coach Cor Mol in sporthal Onderdak. Het gedegradeerde GSC uit Goes kreeg een flink pak op de broek van de met vlagen voortreffe lijk spelende Zierikzeese ploeg. Na een 10-3 ruststand werd het uiteinde lijk 20-11. Klaas Verspoor en Theo den Engelsman zagen de bui hangen. All Ready krijgt het in de veldkom- petite korfbal steeds moeilijker, de uiterst belangrijke vierpunten- wedstrijd in Vrouwenpolder bij Olympia werd met 10-8 verloren, waardoor in de ploeg van coach Ri nus Kloet nu alleen op de laaste plaats beland is. Theo den Engels man zette hier zijn achtste goede kruisje. Utrecht-Willem II Feyenoord-AZ'67 Helmond Sp.-Roda JC Fortuna S-PEC Zwolle GA Eagles-Twente Ajax-NEC Haarlem-PSV NAC-Sparta Groningen-Excelsior SW-Telstar Eindhoven-Volendam Den Bosch-Heerenveen De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-1-1-3-3-1-2-2-3 - 1 - 1 - 3. Aantal deelnemers: 83.692. Inleg: 342.985. Beschikbaar voor prijzen: 183.642. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 3 - 6 - 16 - 24 -28. Toegevoegde wedstrijd: 23. Aantal deelnemers: 7.880. Inleg: 33.484. Beschikbaar voor prijzen: 15.905,00. Lotto De winnende getallen zijn: 1 - 2 - 3 -16 - 24 - 28; en het reservegetal is: 27. Aantal deelnemers: 615.412. Inleg: 3.249.475. Prijzengeld: 1.543.501. Eredivisie FC Utrecht-Willem II 2-0; Feye- noord-AZ'67 3-2; Helmond Sport- Roda JC 2-0; Fortuna S-PEC Zwolle 1-1; Go Ahead Eagles-FC Twente 3-3; Ajax-NEC 5-0; Haarlem-PSV 0-1; NAC-Sparta 1-2; FC Groningen- Excelsior 1-1. PSV jRoda JC Feyenoord Ajax AZ'67 Groningen Sparta Excelsior Fortuna S FC Utrecht Helmond Sp. Willem II FC Twente GA Eagles Haarlem NEC NAC PEC Zwolle Eerste Divisie SW-Telstar 3-2; Eindhoven-Volen- dam 3-1; FC Den Bosch-Hecrenvecn 2-2; Cambuur-Veendam 1-2; De Graafschap-FC VW 0-3; Wagenin- gcn-Fc Den Haag 2-2; Amersfoort- DS'79 2-3; Heracles-MVV 0-2. 7 6 0 1 12 17- 8 8 6 0 2 12 20- 9 8 5 2 1 12 16-12 7 5 1 1 11 20- 5 8 4 1 3 9 14-10 8 2 5 1 9 10-11 8 3 2 3 8 16-14 8 3 2 3 8 11-10 8 3 2 3 8 8- 9 8 3 1 4 7 12-13 8 2 3 3 7 12-17 8 2 2 4 6 9-10 8 1 4 3 6 10-14 8 1 4 3 6 13-18 8 1 4 3 6 7-13 8 2 2 4 6 6-14 8 1 3 4 5 8-13 8 0 4 4 4 9-18 Volendam 7 5 1 1 11 19- 8 Cambuur 8 5 1 2 11 17- 8 DS'79 7 4 2 1 10 14-11 Vitesse 7 4 1 2 9 13- 6 MW 8 4 1 3 9 10- 3 sw R 3 3 2 9 16-17 Den Haag 7 3 2 2 8 16- 9 Den Bosch 8 3 2 3 8 11- 8 Wageningen 8 3 2 3 8 15-14 Eindhoven 8 3 2 3 8 10-15 Veen dam 7 2 3 2 7 8- 7 Heerenveen 7 2 3 2 7 1011 Graafschap 8 2 2 4 6 5- 9 Heracles 8 3 0 5 6 11-16 FC VW 7 2 1 4 5 B-15 Amersfoort R 2 1 5 5 6-21 Telstar 7 0 1 6 1 7-18 k I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 8