Opnieuw dubieuze hoofdrol voor Peter Bogaert in Zeeuwse derby WIK verspeelt onnodig punt tegen 's-Heer Arendskerke: 1-1 Bram Coomans bewijst zijn waarde in jeugdig- ZSC: 6-1 Duiveland pakt eerste winst met hoofdrol Goudzwaard: 1-3 Bruse Boys ontgaat zege door twee strafschoppen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 september 1982 Nr. 23189 7 MIDDELBURG - Duiveland heeft in haar vierde kompetitiewedstrijd en te gelijk derde uitwedstrijd de eerste winst binnen gehaald. De formatie van trainer Piet Koks beloonde zichzelf met twee doelpunten in de laatste tien mi nuten voor een goed gespeelde wedstrijd. In Middelburg werd met 1-3 gewon nen van de gelijknamige ploeg. Tijdens de oefenkampagne had de formatie van trainer Hans Hoek en doelman Piet van der Maas nog met 1-2 gewonnen in Oosterland. Waarschijnlijk juist daardoor wisten wij hoe we de Middel burgers aan moesten pakken. Bovendien speeldem we zelf ook aanmerkelijk beter dan tijdens die wedstrijd en dat scheelt natuurlijk ook gelijk een flink stuk", vertelde een uiterst tevreden Piet Roks na afloop van het door zijn ploeg goed gespeelde duel. het evenwel toch voor de tweede keer raak. Tonny van de Berge ontfutsel de op het middenveld de bal aan de te lakonieke Eugene Fagg, speelde ve- volgens Kees Bone en Frans Patte- nier uit en bediende daarna Frans de Oude, die met een venijnige tik doel man Ad Coppoolse voor de tweede keer tot een geslagen doelman maak te: 2-0. Schandaal Andermaal vijf minuten later had de wedstrijd helemaal gelopen kun nen zijn, maar Frans de Oude veerde op een inzet van Tonny van de Berge net niet hoog genoeg op om de bal in het verlaten doel te kunnen knikken. In plaats van 3-0 was het honderd sekonden later 2-1, toen Stoffel Schipper een wat erg vlot toegeken de strafschop achter Steef van de Velde legde. Op de rand van de zestien meter, bijna aan de achterlijn lag Gerard Schipper na een simpele voetbeweging van Leen van de Bijl plotseling als een stervende zwaan op de Bruse bodem. Arbiter Bogaert bedacht zich geen moment en bracht zonder blikken of blozen Oostkap- pelle volledig terug in de wedstrijd. ,,Ik heb hem niet eens geraakt", ver telde Leen van de Bijl na de wedstrijd. „Schipper liet zich ge woon vallen. Dit is een grof schan daal, gewoon een kadootje". Stoffel Schipper maakt zijn faam als straf- schoppenspecialist waar: 2-1. Na een lichte overtreding op Jan de Wilde liep Leen van de Bijl direkt na de Oostkapelle-treffer ook nog even tegen een boeking van Bogaert op. „Opnieuw een geheel foutieve beoor deling", zei Van de Bijl, die overi gens in de tweede helft goed weg kwam, omdat Bogaert hem toen niet terecht beboette na een forse charge tegen Gerard Schipper. „Toen had ik wel opgeschreven moeten worden", vond de kleine voorstopper, „maar na twee wedstrijden onder deze scheidsrechter meegemaakt te heb ben zal er voor mij geen derde meer komen. Van die man wordt ik stapel gek". In de eerste helft deden zich na deze boeking geen hoogte- of diepte punten meer voor, om de simpele re den, dat beide ploegen de veroverde stand mee richting kleedkamer wensten te nemen om daar nieuwe krachten op te doen. Initiatief De tweede 45 minuten zouden de bezoekers uit Oostkapelle een aan merkelijk groter stempel op de partij drukken. De ploeg van Jan Englebert gaf gedurende grote perioden het ini tiatief volledig in Oostkapelse han den, maar de voorwaartsen van de trainer Jan Meulmeester wisten an dermaal geen normaal velddoelpunt te skoren, waardoor enige assistentie van scheidsrechter Peter Bogaert op nieuw voor de uitkomst moest zor gen. In de 26e minuut probeerde Gerard Schipper door het centrum van de Bruse verdediging te sprinten, het geen evenwel dreigde te mislukken, toen Jaap Vin' dé Berge zich'met het gebeuren wilde gaan bemoeien. Op nieuw achtte Schipper de tijd rijp om een fraaie duikeling te maken. Voor de tweede keer aarzelde Bogaert niet lang en mocht Stoffel Schipper zijn vernietigende werk verrichten (2-2). In de slotfase ontwikkelde zich nu een op en neer gaand duel, waarbij er aan beide kanten nog redelijke sko- ringskansen kwamen, maar de ploe gen - en vooral de aanvallers - waren duidelijk aan het einde van de rijk geëtaleerde krachten. „Ik vond het een open wedstrijd met een gezien het vertoonde spel juiste uitslag", meende Oostkapelle- In de tiende minuut kwam Duive land op voorsprong toen Bert van de Bos een goede dieptepass wegstuur den op Bert Goudzwaard, die zich moment bedacht en in een keer door- lepelde (0-1). „Dat was natuurlijk een fraaie opsteker", meende Roks, „niet alleen voor de ploeg, maar vooral ook voor Bert Goudzwaard, die in de eerste kompetitiewedstrijd maar wat naar zichzelf liep te zoe ken. In Middelburg hervond hij zich zelf uitstekend". Na de Duivelandse opsteker kwam even later evenwel een tegenvaller, toen René le Comte het veld moest verlaten met een lies blessure. Jan de Jonge verving de voorstopper, maar Marco van dei- Have belandde op de positie van Le Comte. Strafschop Duiveland had de wedstrijd volle dig in handen en het leek slechts een kwestie van tijd, vooraleer de defini tieve afstand met Middelburg zou worden bewerkstelligd. Een enorm misverstand leidde na een half uur evenwel uiterst verrassend tot de ge lijkmaker. Bij een uitval van Middelburg ap peleerde iedereen voor buitenspel. Een van de Middelburg-aanvallers speelde de bal in handen van doel man Eddy ten Klooster. Deze op zijn beurt rolde het leer naar Marco van der Have, die evenwel in de veron derstelling was, dat hij een vrije trap moest nemen. De lange Duivelander legde dan ook prompt met zijn hand de bal stil, waarna een fluitsignaal klonk voor handspel en een straf schop het gevolg was. El Fadili zette het kadootje om: 1-1. Duiveland bleef na de gelijkma ker, maar ook in de tweede helft trainer Jan Meeulmeester na afloop. „Oostkapelle wilde het allemaal wat te mooi doen en de ploeg heeft zich duidelijk vergist in de felheid van de Bruse spelers. Het was een duel tus sen de werklust van Bruse Boys en de beter verzorgde techniek van mijn ploeg. De ploeg die deze twee facet ten in zich kan verenigen is de kam pioen, maar die weet ik in deze klas se nog niet te vinden. Bruse Boys t heeft* vooral in de eerste helft uitste kend geprofiteerd van fouten in onze verdediging., Wij^ijis^ei? overduide lijk een organisator. Jos Staps is in dat opzicht de man, maar die was er niet en dan wordt het voor ons erg moeilijk. Jammer was het aan onze zijde, dat we geen écht doelpunt heb ben kunnen maken, ondanks de wel degelijk aanwezige mogelijkheden. Ik ben echt tevreden over deze uit slag. Opnieuw werd bewezen, dat voetballen in de tweede klas beslist heel wat anders is dan in de derde klas". Meulmeester was aanmerke lijk spraakzamer dan zijn Bruse kol- lega, want Jan Engelbert wenste (ho pelijk voor deze ene keer) geen kom- mentaar te leveren op het gebeuren, dat het aanwezige publiek deson danks voortreffelijk vermaakte. goed voetballen. Er werd uitstekend gekombineerd en het veld werd door de talrijke lange passes groot gehou den. Middelburg had vrijwel niets meer in te brengen, maar het duurde toch nog erg lang, vooraleer een op revanche beluste Marco van der Ha ve eindelijk met sukses het hoofd van Hans Rotte vond. De knikte de pass op maat hard achter Piet van der Maas. In de allerlaatste minuut zette Bert Goudzwaard een grote dik ke punt op zijn wedstrijd-I door na een schitterende solo, die vrijwel het hele veld bestreek en waarbij hij di verse Middelburgers het nakijken gaf, doeltreffend af te drukken: 1-3. „Een overwinning die voor het zelf vertrouwen keihard nodig was", meende Piet Rv»ks nog, „zeker met de derby tegen WIK van de volgende week in het vooruitzicht" SKNWK ook in Yerseke naar een nederlaag: 2-1 YERSEKE - Het marcheert nog steeds niet met SKNWK. De formatie van trainer Kees van der Linde heeft na de 1-2 nederlaag op het eigen sportpark tegen Smerdiek en het 2-0 verlies in de eilandelijke derby tegen Mevo nu ook in Yerseke haar meer dere moeten erkennen (2-1). De thuisploeg hoefde om aan deze zege te komen niet eens tot de bodem van haar kunnen te gaan. Halverwege leidde de Bevelandse formatie al met 1-0. Yerseke demonstreerde vooral in de eerste 45 minuten een overwicht, waarvoor de beloning evenwel erg lang uibleef. Pas vijf minuten voor het rustsignaal kon Jan de Koeyer Yerseke op voorsprong zetten. Toon Wandel moest het antwoord schuldig blijven op de inzet van de cen trumspits. In de tweede helft daalde het spel peil gedurende grote perioden naar een bedenkleijk niveau. Yerseke wil de niet meer en SKNWK heeft nog niet de kracht om een dergelijke in stelling af te straffen. Een kwartier voor tijd mocht Jan Tierie vanaf de elf meterstip de tweede seizoentref fer laten aantekenen voor de Nieu- werkerkse formatie, maar dit doel punt viel rijkelijk laat, omdat Yerse ke kort daarvoor, nummer twee'had geproduceerd. Henk Zuydweg was de dadiger. In de slotfase trachtte SKNWK nog wel minimaal een puntendeling te bewerkstelligen, maar de patronen die de ploeg van Kees van de Linde op de grasmat legden waren te door zichtig voor de verdedigers van de thuisploeg, die dan ook vrij gemak kelijk staande bleven. Het is ongetwijfeld nog erg vroeg om na drie kompetitiewedstrijden al konklusies te trekken, maar duide lijk mag gerust zijn, dat de Nieuwer- kerkse ploeg het ook dit seizoen weer uitzonderlijk moeilijk gaat krijgen om zich met redelijk sukses te hand haven in de vierde klas. Oostkapelle niet zonder fortuin naar puntendeling (2-2) SCHAREN'DIJKE - In een vooral door ZSC goed gespeelde wedstrijd heeft het team uit Scharendijke een ruime 6-1 overwinning op het bezoekende Waarde gehaald. Gedurende de eerste 45 minuten was er van enig krachtsver schil totaal geen sprake. Waarde kwam met goed voetbal uitstekend voor de dag waarbij de thuisklub alle zeilen moest bijzetten om de strijd in evenwicht te houden. Na goed 20 minuten spelen kon ZSC voorsprong nemen, toen René Flohil de doelman van de bezoekers met een lob wist te passeren fl-0). Volkomen in overeenstemming met de krachtsverhouding in het veld slaagden de bezoekers erin om 5 mi nuten voor het verstrijken van de eerste helft met een afstandsschot in de kruising de stand in evenwicht te brengen (1-1). Na de rust bleek Waarde in de eerste helft toch te veel van hun krachten te hebben gevergd. Daarbij demonstreerden de ZSC-ers duide lijk over een betere konditie te be schikken. Afstand Al na 5 minuten spelen kon Bram Coomans uit een pass van René Flo hil zijn team weer voorsprong geven (2-1). Vijf minuten later wandelde Marco en Ronald van Oeveren met een een- twee-kombinatie door de verdedi ging van de bezoekers waarbij laatst genoemde voor de fawerking zorgde (3-1). Na 20 minuten spelen was er voor ZSC al geen vuiltje meer aan de lucht toen Bram Coomans goed reageerde op een lob over de verdediging en raak schoot (4-1). De thuisklub speel de hierna een gewonnen wedstrijd daar de bezoekers aanvallend geen vuist meer konden maken. Na eerst nog een paar verdedigers te hebben gepasseerd werd het door Ronald van Oeveren, op aangaven van René Flohil 5-1, waarna het BRUINISSE - Veel beter dan woorden tot uitdrukking- konden brengen, was na af loop van de enerverende ontmoeting tussen Bruse Boys en Oostkapelle het gebaar van Bruse Boys-laatste man Jaap van de Berge. Nadat hij zich met een frisse douche van de opgelopen zweetdruppels had ontdaan, zat de 26-jarige verdedigingsleider minuten- langhoofdschuddend aan een tafel in de uitermate luidruchtige kantine van de Boys. Wat velen met wilde debatten trachtten te verkondigen, deed Jaap van de Berge af met een simpel gebaar. Iedereen - althans van Duivelandse zijde - was het er over eens, dat Bruse Boys voor de tweede keer in suksessie in de boot was gedaan door arbiter Peter Bogaert uit Sas van Gent. Offreerde de Zeeuwsvlaming in de seizoen-opener twee uitgelezen mogelijkheden aan ASWH, door voor futiliteiten vrije trappen weg te geven vlak voor de veste van doelman Steef van de Velde, dit keer (nota bene in de tweede thuiswedstrijd op rij) maakte het Bogaert het nog bonter. Twee keer beloonde hij fraaie staaltjes show van de verder nauwelijks in het stuk voorkomende Gerard Schipper met strafschoppen. Leen van de Bijl en Jaap van de Berge waren de veroor zakers van de duikelingen van Schipper. Opmerkelijk was verder ook dat juist de twee strafschopveroorzakers elders in de wedstrijd tegen boekingen van Bogaert aan liepen. Voordat de Sasse arbiter aan zijn gulle bui voor Oostkapelle begon had Bruse Boys met zeer verrassend voetbal een op dat moment dikverdiende 2-0 voorsprong ge nomen. Bij de eindafrekening bleek de strafschop-specialist Stoffel Schipper zijn werk adekwaat te hebben verricht, waardoor de logische 2-2 een feit was. Bram Coomans is niet alleen trainer uan ZSC. maar de bebaarde aan valsleider tueef ook nop terdege wat het afronden van skoringskansen is. Tegen Waarde trof hi} drte keer doel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE - Het 1-1 gelijke spel waarmee WIK zaterdagmiddag na de ontmoeting tegen 's Heer Arendskerke het strijdperk kon verlaten zal de ploeg uit Kerkwerve toch niet volledig voldoening hebben geschonken. Voor de thuisklub heeft er dan ook beslist meer ingezeten dan het ene puntje waar mee nu genoegen moest worden genomen. Na een behoorlijk goed gespeelde eerste helft viel het spelpeil na de hervatting behoorlijk terug. Het midden veld viel gedurende lange periodes geheel weg waardoor er van goed opgezet te aanvallen niet veel terecht kwam. Beangstigend was ook het wegwerken van een aantal verdedigers bij het ontbreken aan voldoende traplengtc. In de meeste gevallen werd de bal bij het onderbreken van een aanval maar lukraak weggetrapt en dan nog meestal in de voeten van de tegen stander, een verschijnsel dat steeds meer opviel naarmate de wedstrijd vorderde. De thuisklub mocht hier bij van geluk spreken dat 's Heer Arendskerke er in aanvallend op zicht niet veel van bakte. op twee meter van het doel een vrije trap toekende nadat Peter Noordijke een hard schot dat hij even moest loslaten en ongeveer 20 of 30 centime ter van zijn borst stuitte voor de tweede keer pakte. Spelbederf Veel scheidsrechters schijnen nog steeds moeite te hebben met de nieu we spelregel om spelbederf tegen te gaan wanneer door de doelvedediger het spel te lang wordt opgehouden. De geest van deze regel schijnen een aantal scheidsrechters echter nog steeds niet te begrijpen en is zeker niet bedoeld voor het geval als een schot niet door de doelverdediger in eerste instantie klcmvast kan wor den gestopt. Gelukkig liep dit geval voor WIK goed af, maar in verschillende wedstrijden zijn hiermee al vereni gingen mee de boot ingegaan. Twaalf minuten voor tijd werd het toch nog gelijk toen bij wat heen en weer ge- trap voor het WIK-doel de bal voor d voeten kwam van Jaap Maas die kon inschieten (1-1). Met een schitterend doelpunt had WIK in de eerste helft voorsprong weten te nemen. Ad den Boer trok na een voortreffelijke aktie op de rech tervleugel de bal vanaf de achterlijn terug op Gerard van der Klooster die met een fraaie kopbal de doelman van de bezoekers volkomen kansloos liet (1-0). Strafschop Na de rust kregen de bezoekers de kans om de stand In evenwicht te brengen, toen doelman Peter Noor dijke een overtreding beging. Op voortreffelijke wijze wist de doelman van WIK zijn fout te herstel len door de door Wim Goedegebuure ingeschoten hal te stoppen. WIK had hierna met pech af te rekenen toen een afstandsschot van Han van IJs- seldljk door de lat werd gekeerd en de aanvallers verzuimden om het le der in te koppen. Bruse Boys ging uitermate fana tiek uit de startblokken, een ope ningsoffensief, dat al na zes minuten sukses had. Tonny van de Berge werd in de diepte gestuurd door Cees Willemse. Van de Berge wurmde zich met een serie weergaloze bewegingen tussen Bram Wattel en Frans Patte- nier door en schoof vervolgens de bal achter de foutief uit zijn doel geko men Ad Coppoolse in het verlaten doel: 1-0. Dit doelpunt zo vroeg in de met de nodige verwachtingen tege moet geziene wedstrijd was onmis kenbaar een opsteker voor de ploeg van trainer Jan Englebert, maar am per drie minuten later kreeg Gerard Schipper aan de andere kant een schitterende mogelijkheid om de par tijen weer op gelijke hoogte te bren gen. Schipper dook achter een fraaie dieptepass van Jan de Wilde dooreen gat in de Bruse verdediging, maar le pelde vervolgens oog in oog met Steef van de Velde de bal huizenhoog over de Bruse roos. Hechtingen „Een kwestie van zelfvertrouwen", meende Schipper na afloop. „Het wil in de kompetitie allemaal nog niet zo vlotten als in de oefenkampagne". Later in de wedstrijd veizelde Gerard Schipper dat ontbrekende vertrouwen in eigen kunnen met behulp van Peter Bo gaert aardig op. Na dertien minuten een tweede schitterende aktie van Tonny van de Berge, maar dit keer verhinderde een teentje van de kleine voorstopper Kees Bone een tweede Bruse treffer. Frans de Oude zorgde in dit geval voor de bediening van Van de Berge. Kort na deze tweede mogelijkheid kwam er een abrupt einde aan het op treden van Eddy Schild, toen Patrick de Witte zijn opponent met een om haal vol raakte, net boven het rech ter oog. Schild moest zich laten ver vangen door Johan Nieuwersteeg. Na dé wedstrijd verscheen Eddy Schild, voorzien van vijf hechtingen, weer terug op het thuishonk. Ook na dit voorval, waarvoor Bo gaert niet eens een vermanende vin ger naar De Witte opstak, hield Bru se Boys veruit het betere van het spel. Weliswaar was merkbaar dat Oostkapelle technisch wat meer in zijn mars had, maar de werklust van de thuisploeg maakte alles ruim schoots goed. Jan Minnaart kon slechts gestopt worden door een flit sende reaktie van Ad Coppoolse, die zijn inzet net overtipte en Frans de Oude wipte de bal net over na een schitterende aanvalsopzet met Wim Geluk en Wim van Dijke in een abso lute hoofdrol. Na een half uur was Het ging er in de Zeeuwse derby tussen Bruse Boys en Oostkapelle vaak verhit aan toe. Hier blijft doel man Steef van de Velde heer en meester bij een doelpoging van ex- SVD-er Piet Goeree. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tenslotte Bram Coomans zijn derde doelpunt, en het zesde voor ZSC, liet noteren (6-1). Even later zat het weer niet mee toen Han van IJsseldijk een vrijetrap weer door de lat zag gestuit. Een bij zonder gevaarlijk moment ontstond er voor het WIK-doel toen de zwak leidende scheidsrechter de bezoekers Spelmoment uit de wedstrijd tussen WIK en 's Heer Arendskerke. u>aarbij doelman Peter Noordijke wordt belaagd door de voorwaartsen van de bezoe kers. De ontmoeting zou in een 1-1 gelijkspel eindigen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7