Ouwerkerk sterk van start in afdelingskompetitie: 4-0 Geïrriteerde Marcel van Grunsven weggestuurd na dreigende houding z z Dreischor op de valreep naar verdiend gelijkspel 5 Zierikzee beleeft vervelende première bij Ria W. (1-0) TOTO Reserves Zierikzee naar regelmatige winst in Terneuzen Dreischor-reserves ruim langs Ouwerkerk Opnieuw verlies voor WIK: 0-2 Een handvol treffers van WIK IV Ruime winst voor reserves Bruse Boys (6-1) Ernst Begemann en René Waaijenbergh aanwinsten Eerste winst voor Zonnemaire: 3-0 DFS III haalt uit tegen ZSC II: 5-1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 september 1982 Nr. 23181 WESTDORPE De voorbije week zorgde een perspublikatie in de voetbal- bijlage van de PZC, waarin Marcel van Grunsven ventileerde met enige wee moed terug te denken aan de periode, waarin Gerard Olijhoek nog trainer wa? van Zierikzee, voor nogal wat opschudding bij de Zierikzeese derde klas- ser. Vooral Bas de Zeeuw, de huidige oefenmeester, nam de uitspraak van Van Grunsven nogal hoog op. De laatste man van Zierikzee diende wat meer uitleg te verstrekken. In een onderhoud verklaarde hij achter de strekking van het verhaal te blijven staan, maar hij erkende wel, dat een en ander be hoorlijk uit zijn verband was getrokken. Het was zeker niet zijn bedoeling ge weest om een aanval te lanceren op De Zeeuw. Zonder twijfel kunnen de ge beurtenissen uit de eerste kompetitiewedstrijd van Zierikzee, waarbij Marcel van Grunsven na een klein half uur uit het veld werd gestuurd na een dreige- ne aktie tegen Ria W.-verdediger Alex Dehulsters en voornoemde zaak niet los van elkaar worden gezien. Dat Zierikzee de première tegen de promoven dus uiteindelijk met 1-0 verloor verergerde de pijn alleen nog maar. De Zeeuw: „Je weet het natuurlijk nooit helemaal zeker, maar ik geloof niet, dat je het gebeuren van de afge lopen week en dit voorval helemaal los van elkaar kunt zien. Marcel van Grunsven was bijzonder gespannen. De wedstrijd in Westdorpe was in de eerste twintig minuten ronduit slecht van beide kanten. Zierikzee had in die periode geen afdoend ant woord tegen het harde spel van de Zeeuwsvlamingen. Na deze ope ningsperiode kreeg de formatie van Bas de Zeeuw evenwel wat meer grip op het gebeuren, maar toen was er door de vinnige tackles over en weer al een flinke portie irritatie ont staan. Een overtreding van Kees Ver- kaart op Alex Dehulsters betekende het begin van het einde voor Marcel van Grunsven. Doodkalm Een paar minuten na het voorval tussen Verkaart en Dehulsters rukte Marcel van Grunsven mee op, maar omdat Ria W. de buitenspelval wa genwijd openzette besloot Van Grunsven alleen door te gaan. Toen hij door de mazen van de ver dedigingsgordel glipte besloot Alex Dehulsters fors aan de noodrem te trekken en Van Grunsven te torpede ren. De normaal doodkalme Van Grunsven wenste evenwel zijn gram te halen en snelde op Dehulsters af. „Wat Van Grunsven deed zou ik waarschijnlijk in zijn plaats ook ge daan hebben", vertelde Bas de Zeeuw na afloop van het duel in Westdorpe. Willem II-AZ'67 Utrecht-Roda JC Feyenoord-PEC Zwolle K Helmond Sp.-Twente Fortuna-NEC GA Eagles-PSV X Ajax-Sparta s Haarlem-Excelsior A Groningen-NAC Vitesse-Telstar ►K Den Bosch-WV Cambuur-Den Haag De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2 -1 - 3 - 3 -1 - 2 - 3 - 3 - 3 -1-1-1. Aantal deelnemers: bijna 80.000. Inleg: bijna 320.000. Beschikbaar voor prijzen: ruim 150.000. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 3 -13 - 22 - 26 -28. Toegevoegde wedstrijd: 27. Beschikbaar voor prijzen: iets meer dan 15.000,00. Lotto De winnende getallen zijn: 6 - 8 - 13 - 24 - 37 - 38; en het reservegetal is: 39. Aantal deelnemers: 605.425. Inleg: 3.200.000,00. Prijzengeld: 1.500.000,00. Eredivisie Willem II-AZ'67 0-3; FC Utrecht- Roda JC 3-2; Feyenoord-PEC Zwolle 1-1; Helmond Sport-FC Twente 0-0; Fortuna S-NEC i-0; Go Ahead Eagles-PSV 2-4; Ajax-Sparta 1-1; Haarlem-Excelsior 0-0; FC Gronin- gen-NAC 1-1. Roda JC 6 5 0 1 10 16- 6 PSV 6 5 0 1 10 16- 8 Feyenoord 6 4 2 0 10 12- 6 Ajax 6 4 1 1 9 15- 5 AZ'67 6 3 1 2 7 9- 6 Fortuna S 6 3 1 2 7 6- 6 Groningen 6 2 3 1 7 9-10 Haarlem 6 1 4 1 6 6- 7 Willem II 6 2 1 3 5 9- 8 Excelsior 6 2 1 3 5 8- 9 FC Utrecht 6 2 1 3 5 9-10 NAC 6 1 3 2 5 7- 9 NEC 6 2 1 3 5 5- 8 Sparta 6 1 2 3 4 9-12 GA Eagles 6 1 2 3 4 9-14 Helmond Sp. 6 1 2 3 4 8-15 FC Twente 6 0 3 3 3 5-10 PEC Zwolle 6 0 2 4 2 6-15 Eerste Divisie Vitesse-Telstar 3-0; Eindhoven- Veendam UI; SW-Heerenveen 1-2; FC Den Bosch-FC VW 4-0; SC Cam- buur-FC Den Haag 2-0; De Graaf- schap-DS'79 0-2; Wageningen-MW 0- 2; Heracles-SC Amersfoort 1-2. Cambuur 6 5 l 0 11 15- 3 Volendam 5 4 I 0 9 11- 3 Den Haag 5 3 l l 7 14- 5 DS'79 5 3 l 1 7 9- 7 Vitesse 6 3 1 2 7 10- 6 SW 6 2 3 1 7 11- 8 Wageningen 6 3 0 3 6 11-20 Heracles 6 3 0 3 6 11-11 Veendam 5 l 3 l 5 6- 5 Heerenveen 5 2 1 2 5 7- 8 Den Bosch 6 2 l 3 5 8- 6 MW 6 2 1 3 5 3- 3 Eindhoven 6 2 1 3 5 6-13 Amersfoort 6 2 1 3 5 4-13 Graafschap 6 1 2 3 4 3- 6 FC VW 5 0 l 4 l 2-14 Telstar 6 0 1 5 1 5-15 Marcel van Grunsven aan de bal op een archieffoto. Bij Ria W. werd de Zierikzee-laatste man al binnen het half uur uit het veld gestuurd na het aannemen van een dreigende hou ding. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dat blijkt wel, want normaal heeft hij een inkasseringsvermogen van een beer en nu raakte hij meteen aan gebrand. Ik vind dat verschrikkelijk jammer. Misschien vindt hij mij niet zo aardig, maar dat gaat zeker niet wederzijds op. Wat er gebeurd is vind ik ontzettend jammer en dat praat ik niet alleen prestatiegericht". Na het wegsturen door de bijzonder zwak leidende arbiter De Vulder bleef het tot aan het rustsignaal overal op het veld rommelen en was het min of meer een wonder, dat de kleedka mers zonder verder ongenoegen kon den worden opgezocht. Bestraffen De misère werd in de vijfde minuut van de tweede helft nog groter voor Zierikzee. Martin Quist werd geno teerd nadat hij Gerard Dellaert on heus bejegende. „Het was gewoon in triest wat die scheidsrechter ons alle maal aandeed", mopperde De Zeeuw. „Die man zag alleen de foute din gen van ons en bestrafte dan onmid- delijk, terwijl Ria W. maar aan mocht blijven rammen. Als dat geen thuisfluiter was, dat weet ik het niet meer. Om tranen van in je ogen te krijgen, maar we zitten wel met de gebakken peren". Om de trilogie drama's kompleet te maken flitste TERNEUZEN - In de reserve eerste klas van het zondagvoetbal heeft Zie rikzee II ook de tweede kompetitie wedstrijd in winst weten om te zet ten. Tegen Terneuzen III werd het na een bikkelharde partij 0-3. Zierikzee II dikteerde in Terneuzen het spel, ondanks het feit dat Terneu zen alle middelen aanwendde om dit te voorkomen. Nog in de eerste perio de namen de bezoekers een verdiende voorsprong via André van der Klooster (0-1). In de derde minuut van de tweede helft leek hierna de partij al vroegtij dig beslist, toen Marco Bij de Vaate voor 0-2 zorgde. Na een half uur besliste Marco Does de partij defini tief door voor de derde keer de Ter- neuïense goalie te verschalken. Vijf minuten later moest Zierikzee het verder met tien spelers doen, om dat Aart van der Linde kompleet uit de wedstrijd werd geschopt. Een van zijn voetbalschoenen werd hij deze charge volledig over de helft ge schopt. Dellaert, uit op een sportieve revan che, even later door de Zierikzeese- defensie, die even de kluts kwijt was. Met een vinnige inzet klopte hij Jan en alleman, Ronald Lievense ia- kluis: 1-0. Pas hierna ging Zierikzee - met tien man - knap voetballen. Er kwamen kansen aan de lopende band, maar het geluk was de Zierikzeese forma tie niet gunstig gezind. Jan-Leen Boot mikte tegen de paal en Sjaak Vasseur kopte drie keer kort na el kaar rakelings? naast de veste van doelman Henny de Guchteneire. „Ik zal de laaste zijn om te zeggen, dat we goed gespeeld hebben", meldde De Zeeuw nog. „Maar in de periode dat we met tien man speelden, hadden we ongetwijfeld de gelijkmaker ver diend. Het mocht niet zo zijn. De ploeg was veel te gespannen. Gebom bardeerd worden tot een van de favo rieten ligt iedere ploeg al niet en als je dan in de eerste de beste wedstrijd zo'n scheidsrechter krijgt, dat zit je in de min. Jammer, maar niet het eind van de wereld". DREISCHOR - De ontmoeting tus sen de reserves van Dreischor en Ou werkerk is geëindigd in een ruime 5-0 overwinning voor het team uit Drei schor. De thuisklub wist naast een veldoverwicht zich ook de beste doel- rijpe kansen te scheppen en deze ook te benutten. Mare de Jonge wist met twee tref fers de blauwhemden een 2-0 voor sprong te geven. Johan Pankow zorg de er hierna voor dat met een 3-0 stand de eerste helft kon worden af gesloten. Na de thee was het weer Jo han Pankow die de doelman van de bezoekers het nakijken wist te geven (4-0). Nog een keer wist Iwan Pan kow het doel van Ouwerkerk te door boren (5-0). KERKWERVE - Het gat bij WIK nog allerminst naar wens. Zaterdag werd ook de thuiswedstrijd tegen VCK met een 2-0 nederlaag afgeslo ten waardoor de groen-witten al na twee wedstrijden in het bezit van de rode lantaarn zijn gekomen. Bij WIK kampt men ook met het euvel dat het zelf het spel niet kan maken, daar de ploeg gewoon niet naar wens draait. De belangrijkste oorzaak hiervan is wel gelegen in het feit dat er veelal zonder enig overleg wordt gespeeld. Veel te vaak wordt de bal maar lu kraak weggetrapt waardoor deze een gemakkelijke prooi voor de tegen partij wordt. Aan inzet ontbreekt het niet bij de groen-witten maar dit is beslist niet genoeg om zich zonder enige problemen in de le klasse te kunnen handhaven. Zoals het zo vaak gaat ontbreekt het als het helemaal niet wil lukken ook nog aan geluk en ook WIK had zaterdag Vrouwe Fortuna zeker niet op haar hand. Uit een door VCK ver sierde strafschop kon Wim van Wel- sum VCK de leiding geven (0-1). Nadat Gerard van der Klooster een schot via de binnenkant van de paal weer terug het veld had zien springen wist Van Welsum nog voor de rust de voorsprong voor VCK op te voeren tot 0-2. Na de rust bleef WIK er alles aan doen om de kansen te doen keren waarbij het weer met pech kreeg af te rekenen toen een schot van Van der Klooster weer via de binnenkant van de paal terug het veld in kwam. KERKWERVE - Zonder enige pro- blemen wist WIK IV het nieuwe sei zoen te openen met een 5-0 zege in de thuiswedstrijd tegen Bruse Boys V. Met een schot via een verdediger van Bruse Boys opende Jan van der Ven de score (1-0). Uit een strafschop werd het door Leen de Kok 2-0 waar mee de eerste helft werd afgesloten. Na de thee schoot Rien den Boer in de Bruse roos (3-0), Piet Mannie liet nummer vier aantekenen waarna Jan van der Ven de thuisklub nog een keer liet juichen (5-0). BRUINISSE - Na de wat teleurstel lende 1-1 van vorige week in de ont moeting tegen Meeuwen III hebben de reserves van Bruse Boys zaterdag middag fors uitgehaald in de thuis wedstrijd tegen Nieuwland II. De Boys toonden zich deze keer heel wat produktiever waardoor de bezoekers met een 6-1 nederlaag kregen af te re kenen. Al in de eerste helft wist Bruse Boys een beslissende voorsprong te nemen. Na goed doorzetten wist Klaas Verspoor de skore te openen (1- 0). Toen de verdediging van de thuis klub bleef staan voor vermeend bui tenspel maakte Nieuwland van de gelegenheid gebruik om de skore weer in evenwicht te brengen (1-1). Bruse Boys liet zich door deze te genvaller niet van de wijs brengen en wist het spel in handen te nemen. Met een kopbal zorgde Frans de Ou de weer voor voorsprong (2-1), Klaas Verspoor benutte op de juiste wijze een kans (3-1), waarna Frans de Oude nog voor de thee nummer vier (4-1) liet aantekenen. Na rust speelde Bruse Boys een ge wonnen wedstrijd. De verdediging werd goed gesloten gehouden, ter wijl de aanvallers nog twee keer het net wisten te vinden. Door Frans de Oude werd het 5-1, waarna de doel man van de gasten bij een poging om het leder op te ruimen tegen Theun de Ronde opschoot, waarbij de bal zia zijn lichaam in het doel verdween (6-1). Frans de Oude liet hierna nog de kans liggen om er een zevenklap per van te maken door een strafschop onbenut te laten. DREISCHOR - Zij het niet zonder enige moeite is het Dreischor geiukt op de helft van de inzet in de thuiswedstrijd tegen de reserves van Lewedorpse Boys. Overigens kwam de puntenverdeling de thuisklub volledig toe. Gezien het spelverloop heeft er voor Dreischor, dat moest aantreden zonder haar doelman Hans Hoek, zelfs meer ingezeten. Wim van de Linde toonde zich voor Dreischor weer een attente goaltjesdief. In de laatste minuut bezorgde hij zijn ploeg nog de halve winst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gedurende praktisch de gehele wedstrijd had het een licht veldover wicht en slechts zelden slaagden de bezoekers erin gevaar voor de veste van invaller doelman Henk Verwest te scheppen. Halverwege de eerste helft had de thuisklub nog de pech dat zij haar laatste man Rens Com peer met een blessure moest missen en waardoor Kees Westdorp van het middenveld naar deze plaats moest verhuizen. Pech had men ook toen Jan van den Bos een hard schot van hem door de paal zag gekeerd. Een goede moge lijkheid kreeg" dezelfde speler even later toen hij door de verdediging wist te breken maar zijn lob was net niet hoog genoeg om de uit zijn doel gekomen keeper van Lebo te kunnen kloppen. Ook de tweede helft gaf een meer aanvallend Dreischor te zien, maar ook nu bleef de pech de blauw-hem- den achtervolgen. Na een goed kwar tier spelen kopte Kees Westdorp een bal terug op Henk Verwest maar de ze had juist zijn doel verlaten waar door de bal in het verlaten doel ver dween (0-1). Dreischor heeft er hierna alles aan gedaan om de balans weer in even wicht te brengen. Pas in de aller laatste minuut gelukte het, na vele vergeefse pogingen, aan Wim van der Linde om de dik verdiende gelijkma ker in het doel van Lewedorpse Boys te laten verdwijnen (1-1). ZONNEMAIRE - Zonnemaire heeft nog heel wat weer moeite met het be zoekende Dreischor IU gebad dan op voorhand mocht worden aangeno men. De rood-gelen, die zeker nog niet in beste doen waren, keken zelfs bij het afsluiten van de eerste helft nog tegen een 0-0 stand aan. OUWERKERK - Het eerste team van voetbalvereniging Ouwerkerk heeft de kompetitie in de derde klas van het afdelingsvoetbal goed ingezet. Welis waar moesten de toeschouwers erg lang wachten op de doelpunten, maar het vertoonde spel biedt ongetwijfeld perspektief voor de toekomst. De Ouwer- kerkse formatie moest het nog stellen zonder topskorer William Remeeus, maar vastgesteld kon worden dat Bert us Bleyi en de zijnen het niet alleen meer van Remeeus hoeven te hebben om tot het skoren van treffers te komen. Nadat de eerste helft met een 1-0 voorsprong werd afgesloten, tilden invaller René Waaijenbergh en nieuwkomer Ernst Begemann (twee keer) de thuisploeg in de tweede periode ruimschoots voorbij Robur III (4-0). Ernst Begemann is dit jaar overge komen van de eigen Ouwerkerkse jeugd. Hij manifesteerde zich in de eerste kompetitiewedstrijd tegen het Goese Robur samen met Johnny de Jonge als de uitblinker van de blauwwitte troepen. Begemann speelde op het middenveld een erg nuttige wedstrijd, waarbij hij geen moment schuwde om de aanvalslinie voor de volle honderd procent te on dersteunen, iets wat ook wel nodig was, want juist hier ligt momenteel het zwakste deel van de ploeg. Ou werkerk weet zich erg goed raad waar het het opzetten van aanvallen betreft, maar waar het aankomst op de afwerking stokt het meestal volle dig. Besluiteloos In de zesde minuut mocht de thuisploeg overigens al wel een opsteker inkasseren, toen Peter Be- zemer een goede een-twee met Ernst Begemann doeltreffend kon afron den. Bezemer mocht doorgaan, waarna Eugène Totté was in de openingswedstrijd won hri mtel halseizoen voor Ou werkerk weerde grote animator van zijn ploeg, die met 4 a winnend nan start ging. Achter Totté de wan de eigen jeugd overgekomen Ernst Hrgemann. die een prima wedstrijd speelde. (Foto: ZierikzccsHw Nieuwsbode) hij de Goese doelman rustig uitspeel de en simpel kon tikken: 1-0. Reeds toen was duidelijk geworden, dat het op 't Eultje een eenrichtings- wedstrijd zou gaan worden. Robur had totaal niets in te brengen tegen het open Ouwerkerkse spel. Dat de skore niet al halverwege desastreuze afmetingen had aangenomen lag en kel aan de besluiteloosheid van de thuisploeg waar het de afwerking be trof. In de eerste 45 minuten zou er aan de stand niets meer veranderen. Wel schoten Emst Begemann, Bas Neele en Jacky Bezemer op de lat. Meer ge vaar kwam er in de tweede periode, toen Peter Bezemer het veld moest ruimen voor de van Zwart Wit '28 overgekomen René Waaijenbergh. Waaijenbergh, eigenlijk bij Ouwer kerk als laatste man begonnen, toon de aan flink wat gevaar in zijn aan vallende akties te kunnen stoppen. AI in de zesde minuut had hij sukses, doordat hij een goede aanvalsopzet van Niek Hesp attent inknikte. Even tevoren had ook Waaijenbergh de deugdelijkheid van het Ouwerkerk se houtwerk uitgetest. Hierna zakte de dadendrang van de Ouwerkerkse formatie zienderogen terug tot een tiental minuten voor het einde Emst Begemann met twee knappe akties evenzoveel treffers toevoegde aan het totaal van de thuisploeg. Tevreden Eerst leek een goode aanval ander maal te verzanden in een nietszeg gende afwikkeling, maar door goed aandringen van Hans Hillebrand kwam de bal toch opnieuw in dc doelmond, waar invaller Harm de Vrieze (na voor iedereen zichtbaar handspel) de bal verlengde en Emst Begemann vervolgens beheerst af rondde. Amper een minuut later lanceerde Eugène Totté de jeugdige aanwinst, die keldhard afdrukte: 4-0. „Voor een openingswedstrijd ben ik best tevre den", vertelde aanvoerder Totté na afloop, „maar we realiseerden ons best, dat we nog heel wat beter zullen moeten gaan draaien om het tweede klaaserschap terug te verdienen". Spelend zoals Ouwerkerk tegen Ro bur deed met over een paar weken weer een fitte William Remeeus in de ploeg moet deze weg terug er even wel dik in zitten. Gilles Verschure van Dreischor en Piet Stouten van Zonnemaire (rechts) vechten een duel uit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Tot grote opluchting van de aan hang van de thuisklub wist Wim Fon- teine na rust de skore te openen (1-0). Met de hulp van Dreischor-verdedi- ger Piet van der Weijde werd het 2-0 waarna de van WIK overgekomen Jan Adriaanse nog nummer drie liet aantekenen. Zonnemaire had zijn eerste twee winstpuntjes, na een ma tige wedstrijd, binnen. BURGH - Na dc uitstekende prestatie van vorige week. een 5-0 ze ge in de uitwedstrijd tegen Wisscn- kerke II, hebben de reserves van ZSC op het sportpark Van Zul jen een kou de douche te verwerken gekregen van de reserves van DFS, die met een 5-1 zege het strijdperk konden verla ten. In de eerste helft was ZSC zeker niet de mindere van de thuisklub. Wel wist Toon Rijnberg de oranje- hemden voorsprong te geven (1-0). maar Gerard Boogerd zorgde er voor dat de zaken weer werden recht ge trokken (1-1). Al vrij snel na de her vatting kwam DFS door Simon Hart op voorsprong (2-1). Nico Tuinman bracht Dr S op rozen, waarna Jacob Put met twee treffers voor een ruime DFS-zege zorgde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5