HET WEDERZIJDSE WANTROUWEN Top 8-kamp TTV Scaldina weer een triomf voor Cor Smalheer Ondanks overtuigende nederlaag tegen Michel Holm Wat biedt de BEELDBUIS? lit 6 Zeven van de acht deelnemers aan de Top 8-kamp van Tafeltennisvereniging Scaldina. Van links naar rechts Michel Holm, Ad de Graaf, Cor van der Wekken, Jaap Huigens, winnaar Cor Smalheer, Rob van Pinxteren en Martijn Bruel. André Romijn was afwezig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE - Voor de derde keer in suksessie is Cor Smalheer winnaar geworden van de Top 8-kamp van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina. Zes van de zeven partijen werden door Smalheer in winst omgezet. Ook good-old Jaap Huigens boekte zes zeges maar omdat Huigens in een furieus en spannend duel van Cor Smal heer verloor mocht de naar het Vlissingse Westerzicht vertrekkende speler toch de eerste prijs uit handen van wedstrijdleider Han Ketting in ontvangst nemen. Mar tijn Bruel, de talentvolle jeugdige speler uit Brouwers haven, die eveneens bij Scaldina vertrekt en voor Middelburg-Zuid gaat uitkomen, pakte de derde plaats met vijf overwinningen, evenveel als Michel Holm. Het onderlinge duel tussen Holm en Bruel zorgde voor de klassering van beide spelers. Aan de Top 8-kamp werd dit jaar voor het eerst deelgenomen door een viertal juniorspelers, die het de vier senioren van de TTV Scaldina danig moeilijk maakten. Met name Martijn Bruel en Rob van Pinxteren weerden zich voortreffelijk. In de eerste drie ronden bleven zowel Cor Smalheer als Jaap Huigens ongeslagen, terwijl Bruel en Holm beiden een nederlaag moesten inkasseren, telkens tegen Huigens. Voor Michel Holm beteken de de nederlaag, dat hij andermaal niet tot winst had kunnen komen te gen wat voor hem een „angstgegner" Beslissing In de vierde ronde viel naar later zou blijken de uiteindelijker beslis sing voor de titel. Cor Smalheer klopte Jaap Huigens in de eerste ga me met 21-16, maar moest vervolgens een 19-21 verlies inkasseren. Ook in de derde game leek Huigens op een zege af te stevenen, maar na dat hij nog met 6-9 had geleid, achter haalde Smalheer hem bij 10-10. Tot 15-15 ging het vervolgens gelijk op, waarna de vastheid en de grotere sla gen variatie van Smalheer de door slag gaven: 21-18. Omdat ook Holm en Bruel hun vierde ronde winnend afsloten, kwamen theoretisch nog vier spelers in aanmerking voor de eindzege. In de vijfde ronde viel definitief het doek voor de - zij het geflatteerd - als eerste geplaatste Michel Holm. Martijn Bruel, het grootste tafelten nistalent, dat Scaldina ooit voort bracht, klopte Holm zeer overtui gend, waarbij van een fikse portie onderschatting zeer sprake was. Met de smadelijke 10-21, 16-21 cijfers moest de getipte kampioen zijn meer dere erkennen. Cor Smalheer en Jaap Huigens beleven beiden winnen. In de zesde ronde maakte Holm vervol gens zijn toernooi nog enigszins goed door in een geweldige partij af te re kenen met Cor Smalheer: 21-19, 21- 16. Omdat Bruel - in drie games - won van Ad de Graaf en Jaap Hui gens aan het langste eind trok tegen Rob van Pinxteren, bleven er met nog een ronde te gaan nog twee kans hebbers over. Ondanks zijn zege op ZIERIKZEE - Erg veel verrassingen vielen er het afge lopen weekeinde niet te noteren. Reden waarom de eerste drie Totoïsten het er zeker niet slecht vanaf brach ten. De beste voorspeller uit de eerste ronde werd hand baller Bert de Vos. Hij kruiste tien van de vijftien wedstrijden goed aan. Hij bleef daarmee Duiveland- voorzitter Henk van der Werf twee juiste voorspellingen voor, terwijl Han Kloet zeven keer goed gokte. Tn het voetbalgebeuren stonden in het KNVB-voetbal louter beker wedstrijden op het programma. Me- vo leed in Vlissingen een regelmatige 4-0 nederlaag en Bruse Boys had alle moeite van de wereld om afdelings tweede klasser Domburg met 0-1 te bedwingen. Domburg mocht aan het KNVB-gebeuren meedoen, omdat de ze ploeg het vorige seizoen de afde lingsbeker in Zeeland voor zich opeiste. In Nieuwerkerk zorgde SKNWK bijna voor een stunt door Zierikzee in negentig minuten op 1-1 te houden. In de verlenging drukte de formatie van Bas de Zeeuw door naar 1-3. Slecht nieuws In het afdelingsvoetbal de eerste l.ompctitieronde en met uitzonde ring van ZSC louter slecht nieuws voor de Schouwen-Duivelandse ploe- i: n. Duiveland kreeg in Driewegen i 2-0 klop van SVD, WIK verloor p eigen bodem met 0-4 van Kruinin- gon en DFS kwam in 's- Gravenpolder net iets te kort tegen het gedegradeerde Apollo '69 (2-1). In de tweede klas kreeg Brouwers haven flink op de broek van Rillan- dia (6-1), maar ZSC verraste met een ruime 4-1 zege op Wissenkerke. In de zondagse eerste klas deed Renesse het nog niet eens zo slecht door slechts met 0-2 te verliezen van Zee- landia en Dreischor kon in de tweede klas een veldoverwicht niet in tref fers uitdrukken: 2-4 verlies tegen Heinkenszand. Voor de afdelingsbeker verloor Zonnemaire met 0-3 van de reserves van Volharding en klopte Ouwer- kerk Dreischor III met 1-4; Bij de A- junioren had Zierikzee het nog rede lijk moeilijk bij DFS. Met 2-4 winst mogen de mannen van coach Peter Goedegebure evenwel opnieuw aan treden in een volgende ronde. Toto-wedstrijd 12, de korfbal ontmoeting tussen Swift II en AU Ready leverde een 9-4 overwinning op voor de Middelburgse favorieten en de handbalwedstrijd tussen Mountain Stars en Delta Sport werd door de Brabanders met 6-5 gewon nen. Desondanks werd Delta Sport toernooiwinnaar vóór Mountain Stars dank zij een beter doelsaldo. De dames handbalwedstrijd tussen Ouwerkerk en het Heinkenszandse Atlas werd door de Bevelandse ploeg met 2-4 gewonnen. Michel Holm kon Martijn Bruel al leen nog theoretisch winnaar wor den. Weinig moeite In dat geval zou Jaap Huigens in de laatste ronde moeten verliezen van de nog puntloze Cor van der Wekken, terwijl Bruel zelf Smalheer zou moe ten kloppen. In een vooral van de kant van Mar tijn Bruel erg matige partij had Cor Smalheer weinig moeite om de partij met de cijfers, die hij wilde te win nen (21-14, 21-16). Hiermee was de partij van Jaap Huigens al van geen enkel belang meer, omdat hij slechts in punten gelijk kon komen met Smalheer, maar dan nog met de tweede plaats genoegen moest ne men, omdat de onderlinge partij door de Kerkewervenaar werd verloren. Huigens won met 21-11, 21-15, maar reikte dus niet verder dan de tweede plaats. In de laatste ronde speelden Ad de Graaf en Michel Holm een fraaie par tij tegen elkaar, feitelijk nergens om, want voor beiden stonden de klasse ringen vast. Juist in zulke partijen demonstreert Holm niet voor niets als eerste geplaatste te zijn geweest. Hij speelt zonder problemen het fraaiste tafeltennis in de Zierikzeese vereniging, maar heeft als handikap niet altijd even goed gemotiveerd aan de tafel te komen. Beide ver- liespartijen in deze achtkamp gingen om onnodige redenen verloren: die tegen Bruel wegens onderschatting en die tegen Huigens vanwege het vastgeroeste idee, dat deze speler voor hem onklopbaar is. Samen met Ad de Graaf - die tijdens de acht kamp had af te rekenen met een rug blessure en daardoor erg matig ak- teerde - en de weer teruggekeerde Hans Volkeri gaat Michel Holm het eerste team van de TTV Scaldina vor men in de naderende kompetitie, waarin zij uitkomen in de derde klas. Wedstrijdleider Han Ketting maakte aan het slot van een uiterma te geslaagde Top 8-kamp de navol gende einduitslag bekend: 1. Cor Smalheer 6 pnt.; 2. Jaap Huigens 6 pnt.; 3. Martijn Bruel 5 pnt.; 4. Michel Holm 5 pnt.; 5. Rob van Pinxteren 3 pnt.; 6. Ad de Graaf 2 pnt.; 7. André Romijn 1 pnt.; 8. Cor van der Wekken 0 pnt. (Bij een gelijk aantal punten van twee spelers beslist de onderlin ge partij-uitslag in de klassering). Sterker Dreischor toch door Heinkenszand geklopt: 2-4 DREISCHOR - Gebrek aan pro- duktiviteit in de aanvalslinie is Drei schor in de eerste kompetitie- wedstrijd in het nieuwe seizoen, thuis tegen Heinkenszand, noodlot tig geworden. Sterker in het veld zijn en toch met 4-2 verliezen geeft altijd een wrange nasmaak in de mond. Bij Dreischor was dit zondagmiddag ze ker het geval. Vooral gedurende de eerste speel- helft hadden de blauw hemden het spel overwegend in handen, kreeg het een aantal fraaie mogelijkheden om de bezoekers op achterstand te zetten, maar keek het na 45 minuten wel tegen een 2-1 achterstand aan. Hoewel deze achterstand zeker niet onoverbrugbaar was slaagde men er na de hervatting toch niet in meer stootkracht in de aanval te leggen om zo de kansen nog te doen keren. De bezoekers, die allerminst een sterke indruk achterlieten wisten evenwel van de geboden kansen te profiteren. Gedurende de le helft kreeg het twee kansjes die echter evenveel doelpunten opleverden. Door te pro fiteren van een misverstandje tussen Rens Compeer en doelman Hans Hoek konden de bezoekers voor sprong nemen (0-1). Daar Hans Hoek zich hierna verkeek op een afstands schot van om en nabij de 25 meter kwamen zij zelfs met 2-0 voor te staan. Hoop kwam er weer in de harten van de Dreischorrenaren toen Wim van der Linde de achterstand wist te reduceren (1-2). Dit werd vier minu ten na de rust nog versterkt door Jan van den Bos die de stand weer in evenwicht wist te brengen (2-2). De thuisklub rook hierna de kans op winst maar in aanvallend opzicht wilde het hierna niet meer vlotten. Halverwege de tweede helft kwa men de bezoekers, door het benutten van een vrije trap van even buiten het strafschopgebied, weer op voor sprong (2-3). Dreischor deed er hierna nog alles aan om de stand weer in evenwicht te brengen waarbij wel ri- siko's werden genomen. Zoals zo vaak gebeurt viel er echter juist een doelpunt aan de andere zijde waar mee de wedstrijd meteen was beslist (2-4). Licht verlies voor debuterend DFS: 2-1 'S-GRAVENPOLDER - Het is ÓFS niet gelukt om bij haar debuut in de le klasse van het zaterdagvoetbal de eerste puntjes binnen te halen. In een matig gespeelde wedstrijd, waarbij het bij een aantal spelers aan vol doende inzet (nog gebrek aan kondi- tie?) ontbrak bleef het uit de KNVB- gedegradeerde Apollo '69 met een 2-1 zege baas in eigen huis. Bij de oranjehemden was doelman Simon Blom de onbetwiste uitblin ker. door goed in te grijpen wist hij de bezoekers voor een ruimere neder laag te behoeden. Kort voor het ver strijken van de eerste speelhelt wist Ad Mol n een indirekte vrije trap de skore te openen (1-0). Spannend bleef het tot 5 minuten voor tijd toen Jos Schouten de thuis klub aan een 2-0 voorsprong hielp. Hiervoor had de DFS-spits Rinus Roon de pech om bij een kopduel zijn neusbeentje te breken waarvoor hij zich in het ziekenhuis in Goes moest laten behandelen. Door deze blessure zal DFS, dat wel door zeer veel pech van haar spe lers wordt achtervolgd, het zonder haar spits moeten stellen. In de aller laatste minuut wist Johnny Quaak nog voor DFS te skoren (2-1) maar de gelijkmaker zat er toen al niet meer Bruse Boys II stelt teleur (1-1) BRU1N1SSE - Na de goede verrich tingen vorige week in de oefen wedstrijd tegen de reserves van Zie rikzee stelden de reserves van Bruse Boys in het eerste kompetitie gebeu ren, thuis tegen Meeuwen III, teleur. Niet allen het 1-1 gelijke spel gaf wei nig reden om kontent over te zijn ook het spel dat werd vertoond was gespeend van kwaliteit. Nadat de eerste helft met blanke stand was afgesloten wist Frans de Oude de skore voor de Boys te ope nen (1-0). Niet eens geheel onver diend slaagde het team uit Zoutelan- de er hierna nog in een puntenverde ling uit het vuur te slepen (1-1). Renesse II bekert verder na winst op Zierikzee IV ZIERIKZEE - In een bijzonder ma tige partij voetbal heeft het reserve team van Renesse zich met een 3-1 overwinning op Zierikzee IV weten te plaatsen voor de volgende beker ronde. De Renessenaren konden de eerste helft afsluiten met een 3-0 voorsprong. Met twee treffers gaf Rinus Verse- put de bezoekers een 2-0 voorsprong waarna Martin Vlaander voor een 0-3 russtand zorgde. Na de hervatting bleek de warmte bij de spelers in de benen te zijn geschoten en bakten zij er weinig meer van. De thuisklub slaagde er nog in de eer te redden 1-3) met welke stand de ontmoeting werd afgesloten. Dikverdiende wereldtitel voor „Beppe" Saronni GOODWOOD - Niet de door velen als favoriet getipte Jan Raas maar de Italiaan Giuseppe Saronni heeft zon dag in het Engelse Goodwood beslag weten te leggen op het wereldkampi oenschap bij de profs op de weg. Het wereldkampioenschap is hiermee te recht gekomen bij een renner die hierop met recht aanspraak mocht maken. Goed beschermd door zijn landgenoten had Saronni tijdens de wedstrijd zijn krachten kunnen spa ren om op het beslissende moment op indrukwekkende wijze te kunnen toeslaan. Wat Saronni in de laatste beslissen de klim naar de finish liet zien, op het moment dat de Amerikaan Greg Lemond op de overwinning scheen af te stevenen was grote klasse. Met een imponerende demarrage, waarbij het leek of de overige renners stil ston den, ging hij over de kopgroep heen om onbedreigd zegevierend over de finish te gaan. Tot aan de voet van de laatste klim had bij de Nederlanders het ploe- genspel perfekt gewerkt. Steeds wa ren de oranje truien in het voorste ge lid te vinden om attent te reageren als er een uitlooppoging werd ge waagd in de beslissende fase vanb de wedstrijd. Renners als Zoetemelk, zonder meer de uitblinker in de Ne derlandse ploeg, Kuiper en De Rooy schuwden zelfs de aanval niet. De opzet om Raas aan zijn tweede wereldtitel te helpen ging echter vol komen de mist in daar het bij de Zeeuw nog aan voldoende kracht ont brak om in de beslissende klim te kunnen toe slaan. Voor de regerende wereldkampioen de Belg Freddy Maertens werd het zijn zoveelste af gang in dit seizoen. In de 8e ronde was hij aan het einde van zijn krach ten en staakte hij de wedstrijd. Hal verwege de wedstrijd verliet ook de Fransman Bernard Hinault met stil le trom het parkoers. De uitslag: 1. Giuseppe Saronni (Ita), de 275 km in 6.42.22; 2. Greg Le mond (V.St.) op 5 sec.; 3. Sean Kelly (Ier) op 7 sec.; 4. Joop Zoetemelk (Ned.); 5. Mario Lejarreta (Spa); 6. Michel Pollentier (Bel); 7. Juam Fer nandez (Spa); 8. Klaus Peter Thaler (W. Dl); 9. Pierino Gavazzi (Ita); 10. Jonathan Boyer (V.St.); 17. in dezelf de tijd Jan Raas; 18. op 23 sec. Johan van de Velde; 33. op 50 sec. Gerard Veldscholten; 35. Hennie Kuiper. Bij de amateurs legde zaterdag de Oostduitser Bemd Drogan beslag op de wereldtitel met een voorsprong van 8 sekonden op een kompleet pe loton waarvan de Belg Francis Ver- maelen de sprint won voor de Zwit ser Juerg Bruggmann. Van de Neder landers eindigde Ron Snijders in de zelfde tijd op de 12e plaats. Bij de dames ging de titel naar de Engelse Mandy Jones voor de Itali aanse Maria Canins en de Belgische Gerda Sierens. Leontien van der Liende was met een achterstand van 42 seconden met een 15e plaats de best geplaatste Nederlandse. WIK III ruim voorbij SKNWK II KERKWERVE - Het 3e elftal van WIK heeft zaterdagmiddag een uiste kende kompetitie start gemaakt door in de voor haar nieuwe omge ving een ruime 5-0 overwinning te be halen op het uit de reserve le klas ge degradeerde SKNWK II. Met een aantal oud-eerste elftal spelers als Wim Berrevoets, Jaap Matthijsse, Gerrit Kooman en Adrie Verhage in de gelederen heeft men een belangrijk stuk routine in de ploeg. Vooral aanvallend bleek WIK heel wat meer in haar mars te hebben dan de Nieuwerkerkers. Reeds voor de rust wist het door doelpunten van Joos Mannie (1-0), Gerrit Kooman (2- 0) en Bram Bevelander (3-0) een rui me voorsprong te nemen. Na de thee werden hier nog treffers aan toe ge voegd door Adrie Verhage (4-0) en Wim Berrevoets (5-0). Programma zaalvoetbal ZIERIKZEE - Vanavond worden in sporthal Onderdak weer zes zaal- voetbalwedstrijden gespeeld, vijf kompetitiewedstrijden en een beker wedstrijd. Om 21.00 uur staat de der tiende en laatste bekerwedstrijd uit de eerste ronde op het programma. Bruse Boys neemt het dan op tegen ZZ'72 II. De avond wordt om 19.00 uur ge opend met een wedstrijd uit de derde klas: Mevo II-Ouwerkerk II. Hierna (om 19.40 uur) spelen Bijmakelaardij I en Dreischor tegen elkaar in een du el uit de tweede klas. Om 20.20 uur treft eerste klas koploper Country Club het eveneens nog ongeslagen Mevo. Om 21.40 uur spelen Stella Boys II en Bijmakelaardij II tegen el kaar in de derde klas en de avond wordt om 22.20 uur besloten met de eerste klas ontmoeting Toren Boys- SKNWK. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeente ZIERIKZEE - Woensdag 8 septem ber 19.30 uur de heer A. W. Muilwijk. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Maassluis: J. Rowaan, Nieuwerkerk aan de IJssel (deelge meente De Bron); te Almelo: L. West- land, Hellendoorn; te Goes: J. de Gier, Marknesse-Luttelgeest. Aangenomen naar Montfoort (deel gemeente De Sprong, part-time): mevr. A. W. Zegwaard, 's-Heer Abtskerke-Nisse. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Wagenbergen: T. J. Ouwehand, 1.1. predikant te Charlottetown (Canada) wonende te Slagharen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zuidhorn: A. den Broe der, Bergentheim. DINSDAG 7 SEPTEMBER NED. 1: Op de vast EO avond komt allereerst de EO kinderkrant op het scherm, dan het koorzangprogram ma Dank zij U Heer. Op de voor avond van de verkiezingen wordt in de rubriek Tijdsein gewezen op de noodzaak van een radicale politieke ommekeer, waarin de Bijbel de lei draad vormt voor de samenleving in de maatschappij. Het Evangelie staat in het middelpunt in de inlei ding van het programma In den be ginne nu. Het programma werd opgenomen op locatie in Israël en de presentatie is in handen van Henk Binnendijk. Studio Sport brengt een verslag van de atletiekkampioen- schappen in Athene. NED. 2: Voor het journaal komen de jeugdprogramma's Archibald en een aflevering van The Dukes of Haz- zard op het scherm. De perikelen rond de rijke familie Ewing komen aan bod in de aflevering van Dallas. De lijsttrekkers van het C.D.A., de P.v.d.A., de V.V.D. en D'66 zullen met elkaar diskussiëren in het pro gramma Debat grote vier. DINSDAG 7 SEPTEMBER NED. 1: 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 Kinderkrant; 19.30 Dank zij U Heer; 20.00 Tijdsein; 21.00 In den be ginne nu; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Studio Sport; 22.35 Journaal. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 18.05 Studio Sport extra; 18. 35. Se samstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Archibald; 19.05 De Dukes uit Haz- zard; 20.00 Journaal; 20.27 Dallas; 21.20 Debat grote vier; 23.25 Jour naal; 23.30 Nieuws voor doven. Frans en Ina keken elkaar even aan. Het was tenslotte de vrouw die ant woordde: „Ik denk, dat je je zorgen maakt om niets, Bert In het huwelijk moet je op z'n tijd een offer brengen terwille van de ander. Jannie zal zich dus ook wel eens moeten schikken naar jou en omgekeerd, dat is heel gewoon en dat is bij Frans en mij ook het gevaL Nee, zie jij het maar niet te donker in, buurman Jullie zijn samen een leuk span en we hebben prettige buren aan jou en Jannie". Jannie Essenga kwam binnen en ging weer aan tafel zitten „Ze slaapt als een roos", legde ze uit terwijl ze een worstje pakte. „Ze is wel een ge makkelijk kind, he? Daar heb je 's avonds en 's nachts nooit last mee". „En toch ging je kijken", merkte haar man op. „Ja Misschien idioot maar ik werd op de een of andere manier ongerust". Ze keek de anderen aan. „Dat heb ik wel vaker. Ik kan er niets aan doen". Bert knipoogde naar zijn vrouw. „Je bent liet maar dat weet ik al jaren, schat Nou, doen we nog een spelletje? „Hij keek op zijn horloge. „Nog geen half elf'. Frans begon te schudden. „Ééntje dan nog. Morgen wil ik vroeg wegrij den. Ik moet naar Brabant en blijf een paar nachten weg, denk ik". „Als je maar niet te hard met mijn wagen rijdt hoor!" waarschuwde zijn vrouw. „Het is geen Mercedes". „O nee, ik vind het wel eens leuk weer in de VW te rijden". „Hoe gaan de zaken", informeerde Bert terwijl hij zijn kaarten opnam. „Nog altijd prima. Ina, schudt jij de troefkaarten even? Wie moet het zeg gen? O ja, jij, Ina". „Nou, laten we het maar eens probe ren, Bert Je moppert niet als we nat gaan, hoori" De man lachte. „Jij en natDat zal wel goed zitten". Om half twaalf nam het echtpaar Essenga afscheid. „Volgende week de zelfde tijd bij ons, mensen?" Frans dacht na „Ja, ik denk wel, dat ik bijtijds thuis ben. Welterusten". Slaap ze lekker", zei Jannie lachend en knipoogde naar Ina „Dag. Frans! Volgende week beter spelen, jó; ik heb meer dan een gulden verloren!" Bert keek geamuseerd naar zijn jo lige vrouw. „Dat is ook wat? Zullen we moi^en je faillissement maar vast aan vragen?" „Nou? Het zijn m'n eigen centen, hoor! Ik gok niet met m'n huishoud geld". Ze keek hem kwasi-beledigd aan. Op de slaapkamer, terwijl Frans zich uitkleedde, zei hij tot zijn vrouw: „Ze is en blijft een klein katje, he? Bert is een fyne buurman, dat wel, maar ik kan me niet voorstellen, wat een jonge vrouw als Jannie indertijd in hem heeft ge zien". Ina haalde haar schouders op. „In zulke gevallen is het doorgaans een kwestie van geborgen zya Dat zal wel Door GRE DE BOER mede invloed hebben gehad op de be slissing. Vergeet niet, dat ze meer dan een jaar zijn eerste vrouw heeft ver zorgd". Hij keek haar even aan. „Je bedoelt dan ontstaat er een band?" „Zoiets. Je leert elkaar steeds beter kennen. Na de dood van zijn eerste vrouw is ze nog een poosje gebleven, omdat hij half van de kaart was, heb ik wel eens gehoord. Daarna is ze ver trokken, maar enkele maanden later schijnen ze vrij snel getrouwd te zijn. Jannie heeft me wel eens het een en ander verteld. Zo bij stukjes en beet jes. Het was ruim een jaar na de dood van Bert's eerste vrouw". „Denk jij, dat hun huwelijk goed is?" De vrouw, die voor de kaptafel zat, keek door de spiegel naar haar man en vroeg verbaasd: „Waarom niet? Ze hebben het al acht jaar met elkaar uitgehouden. Wel, dan maak ik me geen zorgen meer voor hun verdere leven, hoor. Bert is erg gemakkelijk en je kunt zelf ook wel zien, dat hij nog altijd stapel is op zijn vrouw. Jannie is weliswaar een vlindertje, maar waar schijnlijk vindt hij dat nog leuk ook". „Laatst hadden ze anders behoorlijk herrie met elkaar", merkte Frans op. Ina ter Scheure haalde haar welge schapen schouders op. „Dat is erop z'n tijd in bijna ieder huwlijk. Jij hebt ook wel eens een schoen naar m'n hoofd gegooid". (wordt vervolgd) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6