Nieuwerkerkse tennisstrijd met weinig nieuwe gezichten René Geleynse verrassende kampioen in heren enkelspel Voortreffelijke 3e plaats voor jongens Delta Sport Dorpentocht door fraai weer bijzonder geslaagd Enkelspeltitels voor Vreeke en Van Wijngaarden Wedstrijd Bridgeclub Zierikzee trok zeer veel deelnemers 6 AMSTERDAM - Het bestuur van het C.P.N.-distrikt Amsterdam be pleit in een brief aan de onderhande lingspartners C.D.A., D'66, P.v.d.A. en P.P.R. de benoeming van drie vrouwelijke wethouders in het hoofdstedelijke stadsbestuur. Richard Bukacki wint opnieuw ROESELARE - De Grote Prijs Va- lère Ollevier te Roeselare heeft de tweede seizoenzege voor de Neder lander Richard Bukacki opgeleverd. Op 1 km voor de eindstreep wist Buckaki zich te ontdoen van zijn drie medevluchters om met een voor sprong van 10 sekonden op de snelle Patrick Versluys winnend de finish te passeren. Buckaki legde de 140 km af in 3 uur en 29 minuten. Ludo Peeters, van de ploeg Post, won een criterium over 93 km in het Belgische Koersel door Michel Pol- lentier, met wie hij was ontsnapt, in de eindsprint te kloppen. Theo de Rooy eindigde in deze wedstrijd op de vijfde plaats. Tijdens finale B-kompetitie distrikt West II LEIDEN - De jongens B-ploeg van Delta Sport heeft tijdens de finale van de B-kompetitie van het distrikt West II, die in Leiden werd afgewerkt een uit stekende derde plaats behaald. Zij misten hiermee op een haar de nationale fi nale, waarvoor de eerste twee ploegen een kwalifikatie afdwongen. De meis jes B-ploeg kwam aanmerkelijk minder voor de dag. Doordat Jacolies van Gastel in Vlissingen moest aantreden in de strijd om de Zeeuwse meerkamp kampioenschappen, kon zij zich niet inzetten voor dè B-ploeg, die "in Leiden acte de présence gaf. De ploeg eindigde achter in het veld. Mede door het fraaie weer, weinig wind en een heerlijk zonnetje, lever de de tocht voor de deelnemers geen enkel probleem op. Zij konden met volle teugen genieten van een heerlij ke fietstocht over de Schouwen-Dui- velandse dreven. Na om 9 uur in Dreischor te zijn gestart ging de tocht over Sirjansland, Nieuwerkerk, Zie- rikzee, Schuddebeurs, Noordgouwe, Zonnemaire, Brouwershaven, Scha- rendijke en Ellemeet naar Renesse, waar in restaurant De Wig rond 11 uur de koffie werd genuttigd. Na de inwendige mens te hebben gesterkt ging het verder over Haamstede, Burgh, Serooskerke, Kerkwerve en Zierikzee terug naar het vertrekpunt in Dreischor, waar men om 13.00 uur arriveerde. On danks de gunstige weersomstandig heden vielen er, mede door de ver richte reparaties aan de binnenwe gen met fijne steenslag, toch nog een zevental lekke banden te noteren. Door de meerijdende reparatiewagen kon dit euvel echter binnen de kortste keren worden verholpen. NIEUWERKERK - Tijdens de tenniskampioenschappen van Tennisklub Nieuwerkerk hebben zich nog maar weinig nieuwe gezichten op het voorplan gemanifesteerd. Zowel in het heren- als het dames enkelspel werd de finale gespeeld door dezelfde akteurs en aktrices, die dat ook al in voorgaande jaren hebben gedaan. Bij de heren prolongeerde Piet Vreeke zijn titel, terwijl bij de dames Ria van Wijngaarde opnieuw winnares werd. Eerder won Erna Ter- wissha samen met Erna van de Cingel het dames dubbelspel en kwamen Joke Oele en Piet Vreeke winnend uit de bus in het gemengd dubbelspel. In het he ren dubbelspel wel twee jeugdige winnaars, hetgeen betekent, dat er toch al wat vruchten kunnen worden geplukt van een goed jeugdbeleid. Hans-Jan en André Goedegebure wonnen overtuigend van Frank Morel en Marco Nolet. Begeman van José van Dienst en Theo Hoets <6-4, 6-0). Het dames dubbelspel kende een erg spannend verloop. Joop Oele en Saskia Brunings plaatsten zich in de finale door met 6-4, 6-1 te winnen van Leny Begeman en Marionne Schiffer en Erna van de Cingel en Erna Ter- wissha klopten in deze fase Ria van Wijngaarden en Brigitte Helsloot met 7-5, 6-4. In de finale won het dub bel Van de Cingel Terwissha de eerste set overtuigend, maar in de tweede moesten zij een enorme in spanning inbrengen om winnend uit de strijd te komen. Via een tiebreak werd het 6-2, 7-6. Het dames dubbelspel in de B-kate- gorie leverde een zege op voor Anita van Helden en Edith Dalebout. Zij klopten Janny de Serière en Ina van de Cingel met 7-6, 6-3. In het heren-enkelspel werd Piet Vreeke opnieuw kampioen van de TC Nieu werkerk. Marco Nolet (rechts) verloor met 6-4, 6-3 van de routinier. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Piet Vreeke won de heren en kelspelfinale van Marco Nolet met 6- 4, 6-3, waarmee Nolet een fraktie dichter bij Vreeke kwam, maar hij vooralsnog niet kon voorkomen, dat Vreeke zijn vijfde titel in evenzoveel kampioenschappen pakte. ,,Het ver schil zit hem voornamelijk in mijn vastheid", stelde Vreeke. In de halve eindstrijden wonnen de beide fina listen van de broers Goedegebure. Hans-Jan Goedegebure dwong Nolet tot een fikse krachtsinspanning, maar verloor uiteindelijk met 7-6, 7- 5. Eerder schakelde Marco Nolet Hans Bouma (6-2, 6-0) en Cor Nolet (6- 0, 0-6) uit. Revanche Piet Vreeke elimineerde in de hal ve eindstrijd de pas 13-jarige André Goedegebure met 6-0, 6-0. ,,Ik raakte werkelijk geen bal goed", legde An dré Goedegebure verontschuldigd uit. Theo Hoets pakte in de kwartfina le tenminste nog een game (6-1, 6-0), maar duidelijk is dat Vreeke voorals nog enige tijd kan teren op zijn routi ne, daar waar het de TC Nieuwer kerk betreft. De broers Goedegebure revanceerden zich in de eindstrijd van het dubbelspel door Frank Morel en Marco Nolet kansloos te laten (6-3, 6-3). Het dubbel in de B-kategorie was voor vader en zoon Hans Wohl. Zij klopten Ton en Han Schimmer met 7-6, 6-4. In dezelfde kategorie won Hans Wohl jr. de finale met 6-4, 6-2 van Hans Minnaar. Samen met Joke Oele kwam Piet Vreeke ook als winnaar uit de bus in het gemengd dubbelspel. Hier werd in drie poules gespeeld. Joke Oele en Piet Vreeke wonnen poule A, Erna van de Cingel en Marco Nolet poule B en Ria-tan Wijngaar den en Huub Beukers poule C. Om een volledige halve eindstrijd te kun nen spelen mocht ook het koppel Er na Terwissha en Hans Wohl sr. over als beste verliezer. Oele/Vreeke won met 6-3, 6-2 van Terwissha Wohl sr. en Van de Cingel Nolet klopte Van Wijngaarden Beukers met 6-2, 6-1. In de eindstrijd waren Van de Cingel en Nolet met 6-3, 6-0 ruimschoots de mindere. In het gemengd dubbelspel B won Anita van Helden met Ernst Bij de jongens B kwam er op de 4 x 100 meter estafette een voortreffelijk nieuw klubrekord van het kwartet Chris Hoek, Rob van Pinxteren, Ro bert Begeman en Bart van Haerin- gen. Hun nieuwe tijd was 46,1 sekon den en het leverde in Leiden een eerste plaats op. Op de 800 meter eveneens een eerste plaats voor Delta Sport. Jan Konijnenburg benaderde zijn klubrekord van enkele dagen eerder zeer dicht. De klokken bleven nu stilstaan op 2.04.9 min. Robert Be geman voltooide de 100 meter in 12.1 sekonde en voor Rob van Pinxteren was er een klubrekord op de 400 me ter in 55.0 sekonde. Blessure Op de 1500 meter eveneens een nieuw klubrekord. Hiervoor was John Teuthof verantwoordelijk. In 4.26.7 min. deed hij bijna twee sekon den beter dan zijn klubgenoot Jan Konijnenburg. Bij het hoogspringen overbrugde Bart van Haeringen opnieuw de 1.80 meter en bij het verspringen kwam hij uit op 6.01 meter. Dit resultaat le verde hem een derde plaats op. Chris Hoek voltooide de 110 meter horden in 16.9 sekonden. Bij het hinkstapspringen raakte Hoek ge blesseerd, hetgeen aardig wat punten kostte. Hij kwam tenslotte tot 11.55 meter. De kogel werd door Wicher Harm- sen 11.42 meter weggestoten en bij het speerwerpen noteerde hij een nieuw persoonlijk rekord met 37.78 meter. Erik Jansen kwam bij het dis- kuswerpen tot 31.86 meter en bij het polstokhoogspringen overbrugde Jan Konijnenburg 2.30 meter. Win naar van de distrikts titel werd Spar ta uit Den Haag met 17.432 punten voor Holland Leiden met 16.807 pun ten. Delta Sport werd derde met 16.109 punten en op de vierde en vijf de plaats eindigden respektievelijk V LTC Den Haag en AV '56 Goes. B-meisjes Bij de B-meisjes voltooiden Ineke van de Putte, Annemieke Goedhart, Frederike van Veeren en Marjolein Kort de 4 x 100 meter en 58.7 sekon den. Op de 100 meter individueel ver beterde Ineke van de Putte haar per soonlijk rekord tot 15.1 sekonden. Ook Annemieke Goedhart kwam tot een persoonlijk rekord. Op de 400 meter finishte zij na 74,5 sekonden. Op het nummer kogelsto ten kwam zij tot 11.03 meter. Frede rike van Veeren liep de 800 meter in 2.057.0 minuten en op de 100 meter horden kwam ze tot 16.9 sekonden. Annelies van de Putte nam het dis- kuswerpen (18.16 meter) en het ver springen (3.80 meter) voor haar reke ning. Marjolein Kort tenslotte gooide de speer 21.82 meter van zich van daan en sprong over 1.20 meter hoog. Energie Barendrecht werd winnaar en Delta Sport kwam tot 4654 pun ten. Corrie Roda prolongeert damestitel TC Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Tennisklub Westerschouwen hield de afgelopen week haar klubkampioenschappen, die zondagmiddag werden besloten met de finales. In het dames enkelspel ging de titel, evenals de voorgaande jaren naar Corrie Roda, maar in het heren enkelspel diende zich een nieuwe kampi oen aan. De 14-jarige René Geleynse klopte in een schitterende finale zijn op ponent Willem den Boer. Den Boer pakte samen met Jacco Geleynse wel de heren dubbeltitel, terwijl Corrie Roda samen met Anneke Cok de titel bij de dames inkasseerde. Ook Anneke Cok kwam aan twee titels door samen met Jaap Kievit het gemengd dubbelspel te winnen. De finale in het heren enkelspel bracht alles wat een goede finale moet hebben. Veel spanning, veel si tuatiewisselingen in het wedstrijd beeld, maar vooral erg veel goed ten nis. Aanvankelijk leek het er op als of Willem den Boer zijn jongere oppo nent vrij simpel zou inpakken. Hij won de eerste set met 6-4 en leek in de tweede moeiteloos op een straight ze ge af te gaan. Hij had evenwel duide lijk buiten vechtjas René Geleynse gerekend. Via een puike krachtsin spanning sleurde Geleynse na een ge wonnen tiebreak een derde set uit het vuur. 6-1). De dames B enkelspel finale le verde een zege op voor Madeion Pi laar. Coby Kruithof werd door haar geklopt (6-3, 6-0). In de heren en kelspel B-finale bleef Leo Rijnberg met 6-4, 7-5 Ton Kamp de baas. Underdogs Spannend ging het er ook aan toe in de heren dubbelspel finale. Het fa voriete koppel Jacco Geleynse en Willem den Boer won overtuigend de eerste set, maar verslikte zich daarna in het opportune spel van de under dogs Marcel van de Berge en Ger Klip. Met 6-1 ging de tweede set naar Van de Berge Klip, waardoor Geleynse Den Boer evenwel weer volledig wakker schrokken. In de derde en beslissende set herpakten zij zich weer enigszins, waardoor de zege als nog, zij het met enorm veel moeite bij hen terecht kwam (7-5). In de halve fi nales hadden Geleynse Den Boer af gerekend met Rob Brants en Paul Coehoorn, terwijl Van de Berge Klip won van Jaap Kievit en San Karstens. In beide gevallen waren er drie stes nodig. Het dames dubbelspel in de A- kategorie werd een zeer simpele zege voor Anneke Cok en Corrie Roda. Met 6-1, 6-1 werden Ria Schoots en Truus Silvis teruggewezen. Afsluiting zomerseizoen DREISCHOR - Onder bijzonder gunstige omstandigheden werd zondag door de Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland de jaarlijkse Dorpentocht verreden. Aan deze toertocht over een afstand van 93 kilometer werd door een groep van 5U toerrijders, waaronder ook een aantal dames, deelgenomen. Ria van Wijngaarden prolongeerde haar enkelspel titel bij de dames door winst op Erna Terwissha. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In het dames enkelspel werd be gonnen in twee poules, waarna de poulewinnaresen elkaar de titel be- kampten. Ria van Wijngaarden won poule A door zeges op Nely Bleyi (6-0, 6-1), Jetty Ansems (6-0, 6-0) en Brigit te Helsloot (7-5, 6-1). Poule B leverde een even overtuigende zege op voor Erna Terwissha. Zij klopten Erna van de Cingel (6-2, 6-3), Henriëtte Schimmer (6-1, 6-0) en Marion Schif fer (6-3, 6-1). In de eindstrijd verliep de partij aanvankelijk volledig in het voordeel van Erna Terwissha, maar nadat zij met 4-0 en 5-2 had ge leid, pakte Ria van Wijngaarden als nog de setwinst via 7-5. In de tweede set kontinueerde Van Wijngaarden alsnog de setwinst via 7-5. In de twee de set kontinueerde Van Wijngaar den en prolongeerde zij na een 6 4 ze ge haar titel van 1981. In de B-kate gorie klopte Siety van Marion in de finale Franny van de Vliet met 6-4, 6- I. Vakante titel Blijkbaar verraste deze onver wachte oppositie Den Boer dusdanig, dat hij het begin van de derde set vol komen miste. Pas bij een 4-0 achterstand kon hij de draad weer oppakken, maar toen wilde Geleynse van geen wijken meer weten. Met 6-2 pakte het 14- jarige talent de derde set en de va kante titel van de TC Westerschou wen. Jaap Smalbrock was door stu die niet in de gelegenheid om zijn ti tel van 1981 te verdedigen. In de hal ve finales won Willem den Boer van Jacco Geleynse (7-5, 4-6, 7-5) en troef de René Geleynse Paul Coehoorn in drie sets af: 6-7. 6-2, 7-6. Daarvoor moest San Karstens het afleggen te gen de latere kampioen (6-2, 6-4). Het dames enkelspel leverde een duidelijke zege op voor Corrie Roda. In de finale won zij overtuigend van Marianne Keitel (6-3, 6-4). In de halve eindstrijd had Roda zich al de meer dere getoond over Maja Klompe (6-2, 6-0), terwijl de verliezende finaliste afrekende met Monique Cok (6-4, De twee finalisten in het enkelspel heren bij de klubkampioenschappen van de TC Westerschouwen. René Geleynse (links) troefde zijn opponent Willem den Boer na een fikse achterstand verrassend af. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de grote Oogstdrive deelnam. Dit jaar wordt de Oogstdrive in Kruinin- gen op 22 oktober gehouden en ook dan wordt Zierikzee verwacht. Tijdens de wedstrijd donderdag avond was het, in tegenstelling tot sommige andere keren, opvallend rustig in de zaal. Dit tot groot genoe gen van de spelers. In eerste instantie is dat toe te schrijven aan de discipline van de deelnemers zelf, maar in tweede in stantie wellicht ook aan het spelen van ,,Schevenings", waarbij de spel len steeds op de tafels blijven liggen en het wisselen eenvoudig verloopt. De uitslag Groep 1: H. H. Blonk-Van Hengsten 195*; 2. echtpaar Aker boom 185* 3. H. H. v. d. Borgt-v. d. Bos 175; 4. H. H. Nolet-Teerlink 170*; 5. echtpaar Den Otter 163; 6. H. H. v. d. Mark-De Wit 155; 7. H. h. Stok-Van Aardenne 133. Groep 2: 1. dames Walter-v. d. Wal 207*; 2. dames Kloet-Sleegers 197*; 3. echtpaar Poley 179; 4. H. H. de Jonge- Wisse Nijsen 165; 5. mevrouw De Goederen-heer v. d. Berge 156*; 6. H. H. Cok-Karstenm 143; H. H. Bol- Luyt 129. Groep 3: 1. dames Koole-Hender- son 202*; 2. H. H. Besamusca- Meulstee 185*; 3. H. H. Schootel- Verschoor 172; 4. echtpaar Reydon 162; 5. dames Born-Sluyter 161; 6. da mes Kort-Goedbloed 153*; 7. echt paar Dekker 141. Groep 4: 1. dames v. d. Valk-v. d. Zande 197*; 2. echtpaar Pomper 188*; 3. dames Verdam-Willebrands Bak ker 170; 4. H. H. Hendriksen-Sweere 165; 5. dames Stok-Den Boer 162*; 6. H. H. van Nieuwenhuizen-De Vries 151; 7. dames Oudvorst-Vleerkamp 143. Groep 5: 1. echtpaar Klip 41*; 2. echtpaar Dees 41*;3. dames De Jonge- Van Iwaarden 40; 4. dames Van Oeveren-Tennekes 36*; 5. H. H. van Nieuwenhuyze-Leynse 36; 6. dames v. d. Berge-De Vos 32; 7. dames Besamusca-Lievense 26. Het gemiddelde van de groepen 1 t/m 4 was 168 en voor groep 5 was het gemiddelde 36. De paren 1 en 2 per groep mochten de prijzen kiezen in volgorde van het grootste aantal punten, verder werd troostprijzen toegekend aan paar 4- groep 1, paar 5-groep 2, paar 6-groep 3, paar 5-groep 4 en paar 4-groep 5. Onder enige hilariteit werden aan al le niet prijswinnaars sets speelkaar ten uitgedeeld, om thuis nog wat te oefenen. Bridgeklub zierikzee kan terugzien op een bijzonder geslaagde evenement. Het nieuwe bridgeseizoen begint dinsdag 7 september met vrij spelen, waarbij ook gasten nog welkom. Aanvang van de wedstrijd is 19.30 uur. LUNTEREN - De bedrijfsleider van camping ..De Goudsberg" in Lunteren is vorige week donderdag spoorloos verdwenen. Uit de kas van de camping wordt bovendien een be drag van ruim 60.000 gulden vermist. De politie, die dit maandag heeft meegedeeld, vermoedt dat de man, de 22-jarige R. V. uit Utrecht, er met de kas vandoor is. DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft de 26-jarige Hage naar V. maandag wegens verkrach ting van zijn ex-vriendin op 29 de cember vorig jaar veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Daarmee bevestigde het hof het vonnis van de rechtbank in Den Haag. De verdach te was zelf in beroep gekomen. ZIERIKZEE - De door de Bridge klub Zierikzee georganiseerde open- parenwedstrijd ter afsluiting van het zomerseizoen trok zeer veel be langstelling: zeventig bridgers na men deel. Onder de deelnemers waren paren uit Nijmengen, Goes, Kruiningen, Ouddorp en uiteraard uit Haamste de. Onderling werd op plezierige wij ze geknokt voor de traditioneel goed gevulde prijzentafel. De deelnemers werden ingedeeld in twee basisgroepen van 28 spelers, die volgens het Scheveningssysteem hun wedstrijd speelden van 28 spelen (uitslag per 7 paren). Doordat enkele paren verstek lieten gaan, speelde groep 5 een kleine Howell van 7 pa ren als sluitstuk met één uitslag. Tegenbezoek Voor de eerste maal waren er zes paren van B.C. Kruiningen, die een tegenbezoek brachten aan Zierikzee, dat vorig jaar met enkele paren aan Corrie Roda werd opnieuw winnares van het dames enkelspel bij de klub kampioenschappen van de TC Westerschouwen. Marianne Keitel kreeg ruimschoots klop in de eindstrijd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In de halve eindstrijden hadden Schoots en Silvis met 7-5 en 6-1 ge wonnen van Maja van Puyvelde en Jeanette Buyk, terwijl Leni Verdam en José Walter niet waren opgewas sen tegen de latere kampioenen Cok en Roda. In de B-kategorie ging de ti tel naar Gerry van Nieuwenhuyzen en Willy Rijnberg. Ciska van de Wal en Hetty Spek kregen met 6-2, 6-3 klop. Tiebreak In het gemengd dubbelspel wonnen Anneke Cok en Jaap Kievit van An neke Cok jr. en Paul Coehoorn met 6- 1 en 6-4 in de eindstrijd. Eerder hadden Marilenc Goossens en Marcel van de Berge behoorlijk te gengas gegeven tegen de latere ver liezende finalisten. Pas via een tie break in de derde set wensten Goos sens en Van de Berge te kapituleren (5-7, 6-3, 7-6). Jeanncttc Buyk en Roe land Wiersema waren de verliezers in de halve finale tegen de latere kam pioenen (6-4, 3-6, 6-2). Maja van Puy velde en Gerrit Kruyfhof wonnen de B-finale met 6-3, 6-0 van Anneke Kleyn en Henk Will Bakker. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6