NOAD '67 met korfbalcijfers langs zwak Brouwershaven: 5-10 Ko Willemse: „Renesse zal menigeen nog wel verbazen" Duiveland krijgt eerste nederlaag te slikken: 1-2 i Formatie Kees van Dijke mist een brok routine hihNHHIHii TOTO X X X X X X X X X Reserves Zierikzee kloppen Westhoek-ploeg met 5-1 ZIERIKZEESCHË NIEUWSBODE Maandag 23 augustus 1982 Nr. 23169 5 Drie Brouwershaven-spelers - van links nar rechts - Ton Verbrugge, Maarten Kristaleijn en Sjaak van der Weele - pro ber en een NOAD '67-man te snel af te zijn in het door de Brouwse ploeg met 5-10 verloren duel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN - Wat er ook gezegd mag worden van het nieuwe Brouwershaven: werklust mag de piep jonge formatie van trainer Kees van Dijke beslist niet ontzegd worden. De ploeg werkt als bezetenen, maar het Fliplandse NOAD'67 was zaterdagmiddag niet te be roerd om de zwakke punten van de Brouwse tweede klasser als gapende wonden bloot te leggen. Vooral ver dedigend moet er op de een of andere manier wat gedaan worden, maar vooralsnog is er geen passende oplossing voor handen en dus lijkt het zeker, dat Kees van Dijke het zal moeten gaan „maken" met wat hij nu heeft: een piepjonge, onervaren ploeg. NOAD'67 won zaterdag met de ongewone voetbalcijfers 5-10. „Op zich is die vijf van ons gezien de kansenverhouding eigenlijk nog best goed", meende topskorer en routinier Flip Bokelaar, „maar die tien doelpunten, die we tegen kregen, geven toch wel te denken". In het vorig seizoen werd Flip Bo kelaar Brouws topskorer met 22 tref fers. Ook tijdens de eerste oefenduels liet hij zien een neus te hebben voor het produceren van treffers. Tegen NOAD'67 nam hij drie van de vijf te gendoelpunten voor zijn rekening. Gevreesd moet worden, dat hij dit jaar veel meer dan dat het het vorig seizoen het geval was voor de pro- duktie zal moeten zorgen. „Het werkt misschien erg frustrerend als je je realiseert, dat je misschien zelfs geen wedstrijd wint als je er dertig inschopt", meende hij. „Als je konse- kwent veel treffers tegen krijgt kan de je moed wel eens in de schoenen gaan zinken". Kwaliteiten Toch zal Flip Bokelaar de laatste zijn om ontmoedigd te raken. „Je weet wat je binnen de lijnen hebt staan. Dus je moet je dan wel aanpas sen. Belangrijk is, dat we weten, dat de jeugdige spelers er allemaal kei hard voor willen werken en - wat mo gelijk nog veel belangrijker is - de technische kwaliteiten bezitten om mee te gaan draaien. Duidelijk is wel, dat ze allemaal veel te jong aan de bak moesten ko men. Ze hadden de mogelijkheid moeten hebben om nog een paar jaar in een A-juniorenteam te spelen, maar overstap naar het eerste team is gewoon uit nood geboren. Er zijn een aantal spelers gestopt en omdat je nu eenmaal met z'n elven moet zijn, moesten we wel terugvallen op de jeugd", vertelt Flip Bokelaar, die zelf nu zo ongeveer de oudste van de ploeg wordt. „Natuurlijk moet je wel vertrou wen hebben in deze ploeg", meent Kees van Dijke, die het aan het begin van trainersloopbaan alles behalve gemakkelijk heeft. Het vorig jaar moest Van Dijke met Renesse door een diep dal, om uiteindelijk met een geweldige eindsprint het vege lijf te redden in een kompetitie, zoals die waarschijnlijk nooit meer voorkomt. Nu staat Van Dijke bij Brouwersha ven opnieuw voor een titanenklus. Zo op het oog zal zijn nieuwe ploeg het bijzonder zwaar krijgen om zich te gaan handhaven in de tweede klas, maar feit is wel, dat hij na een suk- sesvol aanloopseizoen het jaar erna de vruchten kan gaan plukken, want de ploeg heeft ongetwijfeld klasse te over, maar een chronisch gebrek aan ervaring. Nieuwkomers „Het is helemaal niet zo erg, als er eens een of twee spelers van zestien jaar moet worden ingepast", vindt de oefenmeester. maar hier zijn dat er wel een stuk of vijf, zes. Dat kan wel eens te veel zijn". Onder de nieuwkomers zitten beslist een aantal spelers, die een aardig potje kunnen breken. Martin Quist, Johan Clarisse en Steef Kloet zijn spelers, die technisch heel wat in hun mars hebben. Hen ontbreekt lou ter de kracht om een wedstrijd van negentig minuten konditioneel vol te maken. Het vorige seizoen speelden zij nog in de B-juniorenkompetitie, waarin wedstrijden van twee keer een half uur worden gespeeld. Die plotselinge overgang zal nog geruime tijd merkbaar blijven, wanneer de wedstrijden in het laatste gedeelte zitten. NOAD'67 kon in de ontmoeting met Brouwershaven heel wat meer fysieke kracht in de strijd gooien. Trainer Ko Stoutjesdijk, die de scep ter overnam van Adrie Noordijke, die nu WIK onder zijn hoede heeft, beschikt over een prima team, dat ook in de eerste klas hoge ogen kan gaan gooien. Er zitten niet veel zwak ke plekken in de formatie. Dat de ploeg verdedigend faalde tegen de Brouwse jeugd zat hem voorname lijk in de onattentheid vanwege de te geringe druk en de gretigheid waar mee werd aangevallen. In de zesde minuut openden de bezoekers het doelpuntenfestijn via een door Tim Verwijs goed afgeronde hoekschop. Pas halverwege de eerste periode volgde nummer twee, toen Joop Quist goed oplette en een te lakonie- ke aktie van Ton Verbrugge afstrafte (0-2). Uitvallen Toen Flip Bokelaar in dezelfde mi nuut de marge weer verkleinde na een goede aktie van Ton Verbrugge leek niets er nog op, dat Brouwersha ven zo'n pak op de broek zou krijgen, maar dat veranderde snel, toen ach tereenvolgens Jan Kot, Joop Quist en Tim Verwijs binnen drie minuten de stand naar 5-1 tilden. Op slag van rust produceerde Flip Bokelaar uit een van de sporadische uitvallen de tweede Brouwse treffer na een een-twee met René Roon (5-2). In de tweede helft marcheerde het een stuk beter bij Brouwershaven. Eddy Kiezenberg was laatste man ge worden in plaats van Sjaak van der Weele, die in de eerste periode wel hard werkte, maar vooral lichame lijk niet was opgewassen tegen de veel forsere NOAD-mensen. Van der Weele stond in het tweede bedrijf op het middenveld, waar hij aanmerkelijk nuttiger werk deed. Het middenveld voorzag de spitsen Bokelaar, Roon en Martin Quist nu veel meer van passes, waardoor het kat-en-muis-spelletje uit de eerste helft niet meer bestond. Brouwersha ven kwam nu zelfs van tijd tot tijd tot erg leuke aanvalsopzetten, waar bij de middenvelders Johan Clarisse, Maarten van der Weele en Steef Kloet veel goed werk verrichtten. Desondanks kon NOAD toch nog vijf treffers aan het totaal toevoegen, maar hierbij zaten zeker drie verde digende presentjes. In de derde minuut resulteerde goed voorbereidend werk in de derde treffer van centrumspits Joop Quist en in de vijfde en achtste minuut as sisteerden Maarten Kristaleijn en mer twee liet aantekenen, nadat hij zich voortreffelijk had vrijgespeeld. Nog voor rust werd het 0-3 en dit keer was Martin Quist de scherprechter. Rini Stoutjesdijk zette voor en Quist veerde hoog boven alles en iedereen uit, waarna de bal even later in de touwen lag. In de tweede helft was het aanva- kelijk Yerseke dat het spel dikteer- de, hetgeen na een kwartier resul teerde in een tegentreffer van Leo van Ast. Hierna nam Zierikzee even wel het initiatief weer wat over, waardoor de thuisklub de marge niet verder kon verkleinen. Omdat ook Zierikzee evenwel niet meer het vij andelijke doel kon vinden eindigde het fraaie duel in 1-3. PEC Zwolle-FC Gron. FC Twente-Roda JC NEC-AZ'67 PSV-Willem II Sparta-FC Utrecht Excelsior-Feyenoord NAC-Helm. Sport Haarlem-Fortuna S. Heeren v .-Heracles Veendam-V olendam FC Den Haag-Vitesse MVV-SVV Ton Verbrugge ongewild bij treffers van Wim van de Ree en Jaap Ouden aarde. Dragelijker Desastreus leek het er uit te gaan zien, toen NOAD in de twaalfde mi nuut zelfs op 9-2 kwam door een voortreffelijk genomen vrije trap van Bram Kot, maar hierna eiste Brouwershaven plotseling het betere van het spel op. Na een kwartier skoorde Johan Clarisse na goed doorgaan en twee minuten later maakte Flip Bokelaar de stand nog wat dragelijker, nadat hij een man tegen man-duel met Rei- nie Reingoud had gewonnen (9-4). Het duel ontwikkelde zich geduren de het verdere verloop van de tweede helft zodanig, alsof Brouwershaven wel op weg leek naar de gelijkmaker, maar verder dan een vijfde treffer van de voet van Steef Kloet kwam men toch niet. Het allerlaatste woord was evenwel voor de bezoekers. Op nieuw onderschepte Wim van de Ree een te zachte terugspeelbal en de dubbele cijfers waren een feit: 10-5. AMSTERDAM - Fokker heeft de omzet in de eerste zes maanden van dit jaar met 6 procent zien stijgen van 504 miljoen haar 546 miljoen. Zierikzee blijft ook bij Yerseke overeind: 1-3 YERSEKE - In een leuke partij voetbal heeft Zierikzee voorname lijk door een produktief laatste kwartier van de eerste helft met 1-3 de meerdere getoond van zaterdag vierde klasser Yerseke. Het eerste half uur demonstreer den beide partijen een zeer levendige partij voetbal, waarbij er voor beide mogelijkheden kwamen om de skore open te breken. Toen dit niet wilde lukken gooide Zierikzee er nog een schepje bovenop en toen kwamen de treffers er wel. Eerst skoorde Marco Does uit een vrije trap van Wim Overweel en even later was het Overweel zelf, dienum- Ajax 1 1 0 0 2 4- 1 Roda JC 1 ,1 0 0 ,2 3- 0 Groningen 1 '1 0 0 2 3-1 NAC 1 1 0 0 2 4- 2 NEC 1 1. 0 0 .2 2- 0 PSV 1 1 0 0 2 2- 0 Sparta 1 1 0 0 2 4- 2 Feyenoord 1 1 0 0 2 3- 2 Fortuna S 1 0 1 0 1 0- 0 Haarlem 1 0 1 0 1 0- 0 Excelsior 1 0 0 1 0 2- 3 AZ '67 1 0 0 1 0 0- 2 FC Utrecht 1 0 0 1 0 2- 4 Helmond Sp. 1 0 0 1 0 2- 4 PEC Zwolle 1 0 0 1 0 1- 3 Willem II 1 0 0 1 0 0- 2 FC Twente 1 0 0 1 0 0- 3 GA Eagles 1 0 0 1 0 1- 4 Wageningen 1 1 0 0 2 3- 0 Den Haag 1 1 0 0 2 3- 1 Amersfoort 1 1 0 0 2 1- 0 Heracles 1 1 0 0 2 2- 1 SW 1 1 0 0 2 1- 0 Cambuur 1 0 1 0 1 0- 0 FC VVV 1 0 1 0 1 1- 1 Graafschap 1 0 1 0 1 0- 0 Telstar 1 0 1 0 1 1- 1 Veendam 1 0 1 0 1 0- 0 Volendam 1 0 1 0 1 0- 0 Eindhoven 1 0 0 1 0 0- 1 Heerenveen 1 0 0 1 0 1- 2 MVV 1 0 0 1 0 0- 1 Vitesse 1 0 0 1 0 0- 3 Den Bosch 1 0 0 1 0 0- 3 DS'79 0 0 0 0 0 0- 0 Zware oefenkampagne begint zich te wreken OOSTERLAND - Duiveland heeft zijn eerste nederlaag in de oefenkampag ne binnen. Dit gebeurde zaterdagmiddag nota bene tegen een formatie, die de Oosterlanders over enkele weken in de kompetitie zulen treffen. Middelburg speelde als ploeg over de volle negentig minuten een wat uitgekiender spelle tje, waar Duiveland vooral in de eerste helft het antwoord op schuldig moest blijven. In die periode liep de formatie van de uiterst emotionele oefen- meester Wim Hoek dan ook weg naar 2-0. Weliswaar kon Cees Zwager de mar ge in de tweede helft halveren, maar de thuisploeg ontbrak de kracht om als nog naastzij te komen. De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2-2-1-1-1-2-1-3-2 - 3 - 1 - 2. Inleg: 219.740,-. Aantal deelnemers: 53.893. Beschikbaar voor prijzen: 104.376. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 11 -13 - 22 - 26 -28. Toegevoegde wedstrijd: 21. Aantal deelnemers: 5037. Inleg: 22.772,00. Beschikbaar voor prijzen: 10.871,00. Lotto De winnende getallen zijn: 3 - 6 - 9 -16 - 24 - 36; en het reservegetal is: 41. Inleg: 2.910.691,00. Aantal deelnemers: 529.343. Beschikbaar voor prijzen: 1.382.578,00. Eredivisie PEC Zwolle-Groningen 1-3; FC Twente-Roda JC 0-3; NEC-AZ'67 2-0; PSV-Willem II 2-0; Sparta-FC Utrecht 4-2; Excelsior-Feyenoord 2-3; NAC-Helmond Sport 4-2; Haarlem- Fortuna S 0-0; Ajax-GA Eagles 4-1. Spelmoment uit de door Duiveland verloren ontmoeting met Middelburg. Laatste man Peter de Vlieger verdedigt uit, vooraleer een Middelburger voor gevaar kan zorgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Eerste Divisie Heerenveen-Heracles 1-2; Veendam-Volendam 0-0; FC VVV- Telstar 1-1; Den Haag-Vitesse 3-1; MVV-SVV 0-1; Amersfoort-Eindho- ven 1-0; Wageningen-Den Bosch 3-0; Graafschap-Cambuur 0-0. "We stonden al met 1-0 achter, vooraleer we aan voetballen hadden kunnen denken", vertelt Piet Roks na afloop. Middelburg opende de skore al toen er amper zestig sekon- den waren verstreken. Peter Walra ven verraste doelman Eddy ten Klooster na een vlotlopende Middel burgse aanval. „We hebben de eerste helft erg zwak gespeeld", moest Roks nog erkennen. „De kombina- ties vlotten niet en iedereen liep ei genlijk maar wat aan te rommelen. Bovendien speelde Middelburg erg bewegelijk, zodat we ook nauwelijks gelegenheid hadden om onze depres sie te boven te komen". Piet van der Maas Ruim drie minuten voor het rust- signaal vergrootte de bezoekende ploeg de voorsprong toen John Mie ras profiteerde van een fout in de Duiveland-verdediging (2-0). „De ploeg is duidelijk volwassener geworden dan/he|t.,yprig jaar", meen de Middelburg-doelman Piet van der Maas, die tot voor een jaar de slot man was van de Duiveland-ploeg en toen voor een niet onbelangrijk deel bijdroeg tot de promotie van de Oosterlandse formatie naar de eerste klas. Het vorig jaar verdedigde hij het doel bij Middelburg opnieuw met zoveel verve, dat de promotie op nieuw bij hem voor een fiks deel kon worden terugverwezen. „Ik ben dit jaar nog aanmerkelijk gegroeid", meent Van der Maas nog. „Ik krijg nu een voortreffelijke kee perstraining, waardoor ik nog beter uit de verf zal komen". Van der Maas, die binnenkort 25 jaar oud wordt, moest wel bekennen een stuk schuld te hebben gehad aan de tegen treffer van Cees Zwager in de twaalf de minuut. „Ik aarzelde te lang" zegt hij, „waardoor Zwager zo maar kon inschieten". Zwager werd gelanceerd door Dolf Roks, die helemaal vanuit de achter ste linie was opgerukt. In de slotmi nuten probeerde Duiveland nog wel de partijen op gelijke hoogte te bren gen, maar de aanvallen waren zonder vetrouwen. Hans Rotte zag in een te zachte kopbal van de doellijn gered en Cees Zwager en Jaap van Slie- drecht misten nog uit ideale positie. Onzekerheid Het is zaterdag toch wel weer dui delijk geworden, dat een speler als Marco van der Have voor zijn ploeg bijna onmisbaar is. Weliswaar valt de aanvallende middenvelder niet zo zeer op als hij binnen de lijnen staat, omdat hij het werk wat hij moet doen uitstekend uitvoert, maar het is meteen werkbaar als hij er niet in staat. Onmiddellijk sluipt de onzeker heid dan de ploeg binnen en wordt er nog nauwelijks vloeiend gevoetbald. Duidelijk werd in de wedstrijd tegen Middelburg ook, dat de spelers bij zonder hard hebben moeten werken de eerste weken voor de aanvang van een nieuwe seizoen. Bijna avond aan avond wordt er of getraind of gevoet bald en dat begint zich bij echte ama teurs snel te wreken. Desondanks heeft Duiveland voor het komende seizoen een ploeg, die het wel eens zeer ver zal kunnen schoppen, on danks het feit, dat trainer Roks nu ook Adrie Bal wegens werkzaamhe den toch opnieuw drie maanden zal moeten misken. èjf»O- i .iii iyim mi DEN HAAG - Het tweede kamerlid voor de P.S.P. Andrée van Es heeft minister De Ruiter (justitie) schrifte lijk gevraagd uit te spreken dat het in beslag nemen van foto- en filmma teriaal ten behoeve van het justitieel opsporings- en vervolgingsbeleid on menselijk is. Laatste bridge-drive te Haamstede Zes maal werd de afgelopen weken in de Schutse te Haamstede een bridge-drive gehouden ten bate van de aktie „Inventaris dorpshuis". De ze serie heeft een bedrag van 1600,— opgebracht, waarvoor bur gemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer tijdens de laatste bridge drive haar waardering uitsprak. Zij dankte vooral de bevolking en toe risten voor hun inbreng, waardoor dit grote bedrag bijeen kon worden gebracht. De uitslag: De blauwe groep: 1. echtpaar v. d. Berg, 2. dames Kloet/v. d. Wal, 3. dames Laarman/Roskott, 4. heren Kloet/v. d. Wal, 5. echtpaar Mes, 6. dames Hendriks v. d. Zande. Oranje groep: I. dames Kops Tuinman, 2. heren Klepper Kruijk, 3. heren Karstens Kok, 4. echtpaar Den Otter, 5. mevrouw Lindenbach dé heer Fokker. ZIERIKZEE - Renesse heeft ook zijn laatste oefenduel in de aanloop naar de kompetitie 1982-1983 met grote cij fers verloren. Op sportpark Bannink in Zierikzee toon den de reserves van Zierikzee zich met 5-1 veel sterker dan de bezoekende zondag eerste klasser uit de West hoek. Voor trainer Ko Willemse wilde dit niets zeggen. „Deze uitslag is behoorlijk geflatteerd", meende hij. „Zierikzee was over de hele wedstrijd genomen wel sterker, maar meer dan twee doelpunten verschil had het nooit hoeven te zijn, We kregen een paar on gelukkige doelpunten tegen. Ondanks al die tegentreffers, die we in de oefen duels hebben moeten inkasseren, zie ik de toekomst er voor ons veel beter uit zien, dan menigeen verwacht. Wc zullen niet bij de top meedraaien, zoals ik enkele weken geleden veronderstelde, maar toch zeker ook niet fungeren als degradant al voordat er ook maar een wedstrijd is gespeeld. Ze zullen nog wel anders over ons gaan spreken, let maar op". Renesse trad in Zierikzee met de volledige hoofdmacht aan, dit in te genstelling tot Zierikzee II, dat zelfs doelman Eric Schot als veldspeler moest laten fungeren om elf spelers binnen de lijnen te hebben. „Onze spelers zijn momenteel nog fysiek onder een te zware druk", stelde Wil lemse. „Diverse spelers zitten in de horecabusiness en kunnen zich her haaldelijk met veel pijn en moeite vrij maken voor een training of een wedstrijd. Dat ze dat desondanks zo goed en zo kwaad als het gaat willen doen, bewijst voor mij, dat ze er alle maal keihard voor willen knokken. Dus waarom zou ik pessimistisch zijn. Dat komt allemaal goed". Skoringskansen' Het eerste kwartier was in Zierik zee voor Renesse. Er ontstonden zelfs een paar opgelegde skoringskansen, maar het Renesser vizier staat voor alsnog niet op scherp. Ook goaltjes- dief Leen Rademaker mist nog de zuiverheid om doeltreffend af te drukken. Na het openingsoffensief van de bezoekers, eiste Zierikzee vervolgens het initiatief meer cn meer op, waar door er ook skoringskansen voor de mannen van coach Cees Struyck ont stonden. Na 20 minuten opende Aart van der Linde de skore en zes minu ten later drukte Peter Goedegebure nummer twee achter de Renesser doelman Dick Fierens. Vlak voor rust had Johan Overweel geluk, toen een inzet van hem door een Renesse- verdediger van richting werd veran derd. Na rust kwam er een gelijkop- gaand duel op sportpark Bannink, maar na zeven minuten kon André van der Klooster de voorsprong voor Zierikzee toch verder uitbouwen (4-0). Halverwege de tweede periode kon de van Zierikzee overgekomen Gerard Smeding de spreekwoordelij ke eer redden door vanaf 20 meter vol in de kruising te knallen. Vijf mi nuten voor tijd tenslotte kon Aart van der Linde zijn tweede en Zierik- zeese doelpunt produceren, waar door de uitslag de voor Renesse- trainer Willemse te hoge marge kreeg. Blessures Renesse gaat zich nu nog twee we ken voorbereiden voordat op zondag 5 september Zeelandia naar sport park Laone komt voor het eerste kompetitietreffen. Een week later speelt Renesse opnieuw thuis. Nu te gen Oostburg. „We gaan nog een paar weken re laxen", vertelt Ko Willemse nog. „Al die oefenwedstrijden zeggen ten eerste niet zo veel en bovendien heb je het risiko op blessures. Nee. we gaan lekker èen paar keer de domei nen in en prepareren ons binnenska mers voor tie voor-de-deur-staande kompetitie. De mensen zullen nog opkijken, wat ik je brom".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5