Beat Breu pakt ook triomf in Koninginnerit in Alpen Mies Klaver was weg kwijt in Vierdaagse HOLLAND-FESTIVAL IN MORZINE Pastoor wachtte tevergeefs op Nederlandse triomf De tour in cijfers Jos Lammertink wint voor eigen publiek van Moser Strop voor Spaanse handelaren Nederlandse bergbeklimmer verongelukt Overwinning Winnen, tweede plaats Van der Velde Konflikt over Pernis Randstad neemt twee bureaus over Mogelijke steun voor Schuttersveld Duikongeluk in Goes Man verdronken Jongetje onder tram 6 L'ALPE-D'HUEZ, 20-7. Pastoor Jaap Reuten stond al ongeduldig te ramme len met de sleutelbos van de klokketoren. Net als de laatste vijf jaar wilde hij de klokken van de Notre Dame de la Neige luiden voor een Nederlandse ritze- ge in L'Alpe d'Huez. Het was otf meer een traditie geworden. Joop Zoetemelk won er twee keer, Hennie Kuiper eveneens en vorig jaar triomfeerde Peter Winnen. Drie kilometer voor het einde van de zestiende etappe borg de Neder landse pastoor zijn sleutels weer op. Beat Breu, de Zwitserse Lucien van lm- pe, ging op weg naar de overwinning, achtervolgd door de Franse Alpinist Ro bert Alban. Joop Zoetemelk, Peter Winnen en Johan van der Velde hadden te veel hun goede posities in het algemeen klassement in het achterhoofd om met hun laatste reserves de ritzege en het klokkespel na te jagen. In dat opzicht verging het de Ne derlanders uitstekend. Hennie Kui per verspeelde twee minuten, de an deren finishten in het spoor van de gele truidrager. Bernard Hinault reed de steile klim naar L'Alpe d'Hu ez in strak tempo. Hij keek niet op of om. Hij klom louter en alleen om de Tour te winnen. Breu en Alban sprongen al aan de voet van de klim, die met opvallende geestdrift werd aangevangen. Zij waren de beste klimmers. Zoetemelk probeerde het ook. Hij had zich zo licht mogelijk ge kleed en was in Bourg d'Oisans op zijn vederlichte fiets met de speciale versnellingen gestapt. Zeven sekonden Zoetemelk had al in 1976 en 1979 op L'Alpe d'Huez gewonnen en kondig- De uitslag van de zestiende etappe, een rit over 128 kilometer tussen Orcieres-Merlette en L'Alpe d'Huez, is: 1. Breu (Zwi-Gir) 3.24,22; 2. Alban (Fra-Crepel) op 16 sec.; 3. Fernandez (Spa-Per) op 1,18; 4. Martin (Fra-Dan) op 1,22; 5. Hinault (Fra-Gui) op 1,38; 6. Zoetemelk (Ned-Dan) z.t.; 7. Win nen (Ned-God) z.t.; 8. Vallet (Fra-Cre) op 2,13; 9. Van der Velde (Ned-Post) z.t.; 10. Wellens (Bel-Kim)op2,51; 16. Veldscholten (Ned-Post) op 3,43; 19. Kuiper (Ned-Bru) op 3,47; 47. Lubber- ding (Ned-Post) op 7,07; 54. De Rooy (Ned-God) op 8,01; 68. Van Vliet (Ned- Post) op 9,34; 71. Wijnands (Ned-Post) z.t.; 74. Adri van Hou welingen (Ned- Swe) z.t.; 88. Schipper (Ned-Kim) op 12,03; 100. Van der Poel (Ned-Bru) op 13,28; 105. Knetemann (Ned-Post) op 13,48; 132. Jan van Houwelingen (Ned-Swe) op 17,13. Afgestapt: Frijns (Bel-Dri), De Wil de (Bel-Cre), niet gestart: Battaglin (Ita-Boif). Dagploegenklassement: 1. Dan- guillaume 13.49,53; 2. Guimard 13.51,05; 3. Crepel 13.51,10; 4. De Mu- er 13.55,28; 5. Post 13.57,26; 6. De Gri- baldy 13.59,32. De officiële uitslag van de zeven tiende etappe van de Ronde van Frankrijk, van L'Alpe d'Huez naar Morzine, over 251 kilometer: 1. Winnen (Ned/God) 7 uur 34 minu ten en 20 seconden; 2. Van der Velde (Ned/Post) op 32 seconden; 3. Ber- naudeau (Fra/Muer) op 1.24; 4. Alban (Fra/Cre) op 1.51; 5. Nilsson (Zwe/Bois) op 1.536. Hinault (Fra/Gui) op 2.27; 7. Anderson (Aus/Muer) z.t.; 8. Zoetemelk (Ned/Dan) op 2.28; 9. Fernandez (Spa/Per) z.t.; 10. Martin (Fra/Dan) z.t.; 13. Kuiper (Ned/ Bru) op 4.00; 18. De Rooy (Ned/God) op 5.33; 39. Van Vliet (Ned/Post) op 17.09; 40. A. van Houwelingen (Ned/Swe) z.t.; 41. Wij nands (Ned/Post) z.t.; 47. Veldschol ten (Ned/Post) op 22.13; 59. Lubber- ding (Ned/Post) op 22.48; 63. Knete mann (Ned/Post) z.t.; 112. J. van Houwelingen (Ned/Swe) op 34.57; 126. Van der Poel (Ned/Bru) op 48.14. Zeventien renners hebben de finish van de zeventiende etappe in Morzi ne niet bereikt. Drie van hen, Verlin den (Bel/Dri), Schipper (Ned/Kim) en Hoste (Bel/Post) gingen niet van start. Veertien stapten onderweg af in de laatste Alpenetappe: Jacobs (Bel/Swe), Bourreau (Fra/Muer), Kerbrat (Fra/Bois), Gisiger (Zwi/Zan), Moro (Ita/Boi), Urruti- beazcoa (Spa/Per), Kaenel (Zwi/Arn), Wilmann (Noo/God), J. Wijnants (Bel/Dri), Bontempi (Ita/Boi), Jourdan (Fra/Cre), Rui (Ita/Zan), E. Planckaert (Bel/Kim), Criquielion (Bel/Kim). Dagploegenklassement: 1. Dan- guillaume 30.30,19; 2. De Muer 30.37,17; 3. Guimard 30.37,47; 4. De Gribaldy 30.55,40; 5. De Bruyne 31.03,09; 6. Godefroot 31.12,13; 8. Post 31.14,23. Het algemeen klassement ziet er na de zeventiende etappe als volgt uit: 1. Hinault (Fra/Gui) 74 uur 56 mi nuten en 15 seconden; 2. Zoetemelk (Ned/Dan) op 5.27; 3. Winnen (Ned/God) op 7.13; 4. Van der Velde (Ned/Post) op 8.18; 5. Breu (Zwi/Gir) op 9.17; 6. Anderson (Aus/Muer) op 10.13; 7. Alban (Fra/Cre) op 12.37; 8. Martin (Fra/Dan) op 12.51; 9. Kuiper (Ned/Bru) op 14.30; 10. Fernandez (Spa/Per) op 15.30; 19. De Rooy (Ned/God) op 29.47; 35. Velscholten (Ned/Post) op 48.50; 43. Lubberding (Ned/Post) op 56.20; 48. Wijnands (Ned/Post) op 1.02,47; 49. Knetemann (Ned/Post) op 1.03,44; 51. A. van Hou welingen (Ned/Swe) op 1.04,39; 52. Van Vliet (Ned/Post) op 1.06,10; 102. J. van Houwelingen (Ned/Swe) op 1.59,52; 111. Van der Poel (Ned/Bru) op 2.08,25. Algemeen ploegenklassement: 1. Danguillaume 308.29,33; 2. Guimard 308.43,21; 3. De Muer 308.52,19; 4. Post 309.25,23; 5. Crepel 309.38,59; 6. Godefroot 310.02,00. Puntenklassement: 1. Kelly 342 punten; 2. Anderson 149; 3. Villemia- ne 125; 4. Hinault 107; 5. Mutter 97; 6. Vallet 70; 8. Van der Velde 67. Bergklassement: 1. Vallet 259; 2. Breu 205; 3. Bernaudeau 191, 4. Hi nault 133; 5. Winnen 110; 6. Simon 108; 13. Van der Velde 46. Jongerenklassement: 1. Anderson 75.06,28; 2. Andersen op 19,18; 3. Ma- diot op 31,51; 4. Veldscholten op 38,37; 5. Chaurin op 52,05; 6. Wij nands op 52,34. de enkele dagen geleden aan, een etappe te willen winnen als hij zich goed voelde. Hij zette de achtervol ging in op Breu en Alban. Beiden waren bezeten van het dag- sukses, want door hun gebrekkige kapaciteiten als tijdrijder zouden ze uit de top van het klassement blij ven. Zoetemelk wilde wel de etappe winnen, maar niet zijn tweede plaats verspelen. De Nederlander kwam tot op zeven sekonden van Alban, maar de Fransman met de spillebenen zag de Nederlandse veteraan aankomen en zette een nieuwe demarrage in. Wellicht werd dit de oorzaak waar door Alban het gat naar Breu niet kon dichten. Die twee vooraan leken net een jojo. Alban naderde Breu vijf kilometer voor de top op twintig me ter. Felix Levitan, de koersdirek- teur, zette zijn auto al aan de kant om de „meest begeerde vrijgezel" uit het peloton door te laten. Breu zag dit en demarreerde op zijn beurt. Als Alban op Zoetemelk had gewacht, had hij misschien na het terughalen van Breu de etappe gewonnen. Zegedrift gaat niet altijd gepaard met logisch denken. Die deugd schijnt alleen in de grijze cellen van de Nederlanders te huizen. Elitegroep Joop Zoetemelk hield zijn hersens bij elkaar. Op het moment, dat hij Alban weer uit het gezicht zag ver dwijnen, drong hij niet langer aan en wachtte geduldig op de groep met Hi nault. Peter Winnen was even uit deze eli tegroep verdwenen. De winnaar van de etappe naar L'Alpe d'Huez van het vorig jaar wist dat hij het dit jaar veel moeilijker zou krijgen. Een jaar geleden was hij nog een volslagen on bekende en mocht hij demarreren, omdat hij ongevaarlijk was voor het klassement. Nu reed hij zelf voor een hoge positie. Winnen ging gedurende deze Tour al meermalen in het offen sief om dichter in de buurt van Hi nault te komen. Winnen had ook al een hard hoofd in de reeks van 21 haarspeldbochten naar de eindstreep. HetrWa&de twee de berg in de rit en op de tweede berg heeft de Limburger het altijd moei lijk. Zijn sombere verwachtingen kwamen uit. Ook Vallet en Van der Velde hadden moeite met Hinaults tempo. De laatste vijf kilometer ver speelden zij nog bijna een volle mi nuut. De Nederlandse kampioen heeft krampachtig geprobeerd om bij te blijven, maar moest er toch af. WIERDEN, 20-7. Jos Lammertink heeft in zijn woonplaats Wierden de profronde gewonnen. Met steun van zijn medevluchter Francesco Moser bereikte Jos Lammertink als eerste de eindstreep. Het tweetal was twee ponden voor het einde aan de haal ge gaan. De Italiaan nam genoegen met de tweede plaats, omdat hij financieel toch al aardig uit „de zorgen" was, na eerder een vette leidersprijs te hebben opgestreken. Op 20 sekonden reed Hennie Stamsnijder als derde over de meet, vóór Fons van Kat wijk, René Koppert en Heddy Nieuwdorp. Tien sekonden later won Jac. Hanegraaf de sprint van het pe loton. PARIJS. Het afgelopen jaar zijn er in de westerse industrielanden ruim 80.000 banen in de staalindustrie ver loren gegaan, zo schrijft de OESO, de organisatie voor ekonomische sa menwerking en ontwikkeling, in een rapport over de internationale staal- markt. De wereldstaalproduktie was elf miljoen ton ofwel anderhalf pro cent kleiner dan in 1980. MADRID, 21-7. Honderddertig Spaanse bedrijven hebben aan het wereldkampioenschap voetbal een strop van 55 miljoen gulden overge houden. De bedrijven, gespecialiseerd in de handel van T-shirts, stickers, aanste kers en sleutelringen, zitten met een grote voorraad onverkochte speciale WK-artikelen. De artikelen worden gesierd met het symbool Naranjito, het sinaasappelmannetje, dat de offi ciële mascotte van het wereldbeker toernooi in Spanje was. De gedupeer de bedrijven schrijven de grote hoe veelheid onverkochte Naranjito- artikelen toe aan de weinige publici teit. die de WK-organisatie aan het voetbalsymbool heeft gegeven. Van der Velde was achteraf niet on tevreden. Hij zag in het algemeen klassement wel Winnen en Breu over zich heen komen. Winnen op zijn beurt passeerde Anderson en Vallet en is nu wel zeer dicht bij de zo fel be geerde plaats op het erepodium straks in Parijs. Verder is het goede nieuws uit de etappe naar L'Alpe d'Huez, dat mogelijk drie Nederlan ders bij de eerste vijf eindigen. NAIROBI. De hoofdredakteur van het Keniaanse dagblad „Standard", George Githii, is woensdag ontsla gen, nadat hij een dag eerder in een hoofdartikel kritiek had geleverd op de detenties zonder vorm van proces in zijn land, aldus de staatsradio. WEST-BERLIJN. Het gemeente vervoerbedrijf van Leipzig in de DDR klaagt over het grote aantal - „veelal verstokte" - zwartrijders in de stad, waardoor de kas zoveel te koi't komt volgens het informations- buro west in West-Berlijn hebben tussen de 20.000 en 30.000 reizigers op de 1 miljoen die dagelijks vervoerd worden geen kaartje. BONDO, 21-7. De 18-jarige bergbe klimmer R. van der S. uit Naarden is dinsdag op de Pizzo Badile in het Bergell-gebergte in Graubuenden (Zwitersland) dodelijk verongelukt, zo heeft de Zwitserse politie woens dag meegedeeld. De jongens was met een vriend, eveneens een Nederlander, begonnen aan de beklimming van de zwaar be sneeuwde noordwestelijke wand van de Pizzo Badile. Hij gleed echter uit en stortte 30 meter naar benden. Zij metgezel konstateerde daarop dat hij dood was. De vriend heeft met het stoffelijk overschot vier uur lang aan een berg wand gehangen voor de plaatselijke reddingsdienst op zijn noodsignalen reageerde en met een helikopter hem ophaalde, aldus de politie NIJMEGEN, 21-7. Nu de Vierdaagse van Nijmegen halverwege is, begint Mies Klaver uit Haamstede zich weer voortreffelijk in haar element te voe len. Zij bleef erg gemakkelijk onder de ruim 20.000 deelnemers, die vandaag (donderdag) aan de derde etappe gaan beginnen, staande. Sterker nog, de 74- jarige wandelaarster verzorgde nog een toegift. Ondanks het feit, dat zij voor de 47ste keer deelneemt en daarmee absoluut wereldrekordhoudster is, raak te Mies Klaver het spoor bijster, hetgeen tot gevolg had, dat zij negen kilome ter meer moest verhapstukken dan al haar mede-wandelaars. „Och wat maakt het allemaal uit na al die vele duizenden kilometers, die ik al in en om Nijmegen heb gelopen", meldde zij lakoniek. Tijdens de tweede dag van de Vier daagse vielen er bijna traditioneel bijzonder veel uitvallers te noteren. Na de ruim 300 wandelaars, die dins dag de eerste etappe niet konden vol tooien, moesten woensdag maar liefst 792 deelnemers en deel neemsters het voortijdig voor gezien houden. Hierdoor is het aantal, dat aan de derde etappe moest beginnen onder de 20.000 gedaald. Door het broeierige weer tijdens de tweede dag deden de mensen van de Cadi, de kantinedienst van de land en luchtmacht, die konsumpties aan de wandelaars verkoopt, uitmunten de zaken. Er gingen woensdag 26.400 blikjes frisdrank en 6000 koppen kof fie over de toonbank. Bijzonder drukke dagen hebben ook de mensen van het Rode Kruis. Blaren prikken en verbrande lichaamsdelen behan delen waren nagenoeg de hele dag schering en inslag. PARIJS. De Franse cineast Jean Girault, schrijver van de succesreeks Gendarmes" met Louis de Funes, is in de nacht van maandag op dinsdag op 58-jarige leeftijd overleden. WASHINGTON. Het Bruto Natio naal Produkt (B.N.P.) van de Ver enigde Staten is het tweede kwartaal dit jaar toegenomen met 1,7 procent (op jaarbasis). Het percentage is gro ter dan was verwacht en voor het sei zoen gekorrigeerd. Het is de eerste maal sinds vorig najaar dat er sprake is van ekonomische groei. MORZINE, 21-7. In de laatste bergetappe van de Ronde van Frankrijk heeft de Nederlandse wielersport nieuwe impulsen gekregen. Peter Winnen be vestigde zijn als uitschieter beschouwde overwinning op Hinault in L'Alpe d'Huez van het vorig jaar met een even schitterende triomf in Morzine. Johan van der Velde, die afgeschreven leek als klimmer, vocht een schitterend duel uit met Winnen. Hij verloor, maar deed dat met ere. In een levensgevaarlijke afdaling mocht Van der Velde blijven hopen op de etappezege. Winnen nam evenveel risiko's en bleef de Rijsbergenaar krap voor. Joop Zoetemelk verde digde in de buurt van de onaantastbare Hinault keurig zijn tweede plaats te gen de Zwitserse klimgeit Beat Breu. Dat alles had tot resultaat dat Neder land achtereenvolgens Zoetemelk, Winnen en Van der Velde direkt achter Bernard Hinault geposteerd heeft in het algemeen klassement. Op de negende plaats maakt Hennie Kuiper het Holland-Festival kompleet. Nederland had zich in de ploegen tijdrit, de vlakke etappes (Knete mann), de individuele tijdritten (Knetemann en Jan van Houwelin gen) en moeilijke omstandigheden in de „Hel van het Noorden" (Raas) briljant onderscheiden. Er ontbrak nog slechts een topprestatie in het hooggebergte; Vóbr de laaglandrij ders leek dat niet weggelegd: Zoète- melk had aangevallen op weg naar L'Alpe d'Huez, maar was in elkaar geklapt en schoot daarna onmiddel lijk weer in zijn verdedigende stel ling. Over Van der Velde als klimmer bestonden ernstige twijfels. Van Winnen was bekend dat hij het kon, maar hij was inmiddels bekend en zou hij, zo hoog geplaatst, wel de ze gen krijgen van Hinault? Niet beter Peter Winnen en Johan van der Velde hebben het gewoon gedaan en zij dreven - met een bijdrage van Zoe temelk en Kuiper - de Tourkoorts in Nederland naar rekordhoogte op. Voor Peter Winnen hoefde de toestemming van Hinault er niet te komen. „Ben je gek", zei hij direkt na het suksesvol volbrengen van de etappe naar Morzine. „In het hoogge bergte is Hinault niet beter dan wel tien anderen. Op dat terrein is hij te pakken. Dat is vandaag weer bewe zen". In de laatste bergetappe voelde Winnen zich beresterk. Hij had zich goed door de voorgaande zware etap pes heen geslagen. Hij ging neerma- len in de aanval en had zowaar nog reserves toen velen, waaronder zijn medekopman Jostein Wilmann, al in elkaar klapten, toen er nog in gema tigd tempo naar de bergen werd gere den. Bang voor Hinault was hij geenszins. Peter Winnen had niet veel kansen meer om Hinault eens op zijn num mer te zetten. Eigenlijk maar eentje meer; in de marathonrit naar Morzi ne moest het gebeuren. Hij achtte het moment al 72 kilometer voor het ein de gekomen. In de beklimming van de Colombiëre zette hij de achtervol ging in op de dertig kilometer eerder ontsnapte Spanjaard Lejaretta. Win nen overschreed als eerste de top en vormde een groepje met een viertal anderen, waaronder Jean-René Ber naudeau, die ook nog wat goed te ma ken had na een povere Tour de Fran ce. In de afdaling zette Hennie Kui per de achtervolging in. Le Guilloux, een knecht van Hinault en Johan van der Velde zetten zich aan het wiel van Kuiper. Offensief Eindelijk ontbrandde in de Ronde van Frankrijk een groot offensief. Een beetje aan de late kant. De Ne derlanders waren er verantwoorde lijk voor. Bernard Hinault had het moeilijk. Hij keek om zich heen en zag ze aan zijn wiel Jiangen: Zoetemelk, Martin, Alban, Fernandez en Breu, de defen sief ingestelde top van het klasse ment. Het grootste achtervolgings- werk werd, zeer tot zijn ergenis, aan Hinault gelaten. De gele truidrager dreigde op een bepaald moment zelfs af te stappen en een schandaal te ver oorzaken over het passieve rijden van zijn „konkurrenten". Of hij dat in praktijk ook gedaan zou hebben, valt te betwijfelen, maar het hielp wel. Zoetemelk, Breu en Alban zet ten zich na het incident ook af en toe op kop en prompt werd het verschil met de koplopers, dat lang rond de drie minuten schommelde, kleiner. Op de Joux-Plane, een beul van een berg, viel het kopgroepje snel uiteen. De een na de ander moest afhaken. Kuiper het eerst. Tot zes kilometer voor de top Winnen en Van <ier Velde samen overbleven. Even later reed Winnen ook van de Nederlandse kampioen weg. Het grote verschil tussen beide koereurs was, dat Win nen kon versnellen, terwijl Johan van der Velde zich moest beperken tot een konstant tempo. Losgereden door zijn landgenoot had Van der Velde nog best kans op de etappeze ge. Winnen had het plotseling moeilijk nadat hij het doek van de bergtop was gepasseerd. Winnen verwittigde zijn ploegleider Godefroot ervan kramp te hebben. Even later verman de hij zich en werd toch alsnog een meer dan voortreffelijk etappewin naar. Komplimenten De frele onderwijzer kreeg in Mor zine de komplimenten van iedereen: van Hinault, van Zoetemelk en van de nipt voor de zege geklopte Raleigh-kopman Johan van der Vel de. Winnen op zijn beurt had zijn waardering klaar voor Joop Zoete melk. „Zoetemelk wordt zeker tweede. Hij pakt op mij nog twee minuten in de tijdrit van vrijdag. Na deze ritzege ben ik dik tevreden met mijn derde plaats. Laat Joop maar tweede wor den. Hij is een verdediger, anders dan ik. Joop heeft echter tegen de beste Merckx en tegen de beste Hi nault moeten opboksen. Het enige wat hem restte was de tweede plaats". Zoetemelk wreef zich in Morzine in de handen, ondanks het feit, dat hij in de chaotische aan komst slechts ternauwernood een klap van een politie-agent kont ont lopen. „Ik vond het allemaal best zo, want ik was bang me te forceren als ik zou aanvallen". ROTTERDAM, 21-7. Rotterdam wil desnoods via de Raad van State het Openbaar Lichaam Rijnmond dwingen toe te staan dat er in Pernis woningen worden gebouwd. Rijn mond is om milieuredenen tegen wat voor uitbreiding dan ook van dit tus sen de industrie gevestigde dorp. De Rotterdamse wethouder Mentink van ruimtelijke ordening zei dinsdag in de gemeentelijke kommissie voor ruimtelijke ordening dat mogelijk een procedure bij de Kroon wordt aangespannen. De wethouder wordt daarin gesteund door de wijkraad van Pernis. MOSKOU. De industriële produk- tie in de Sowjet-Unie is de eerste helft van dit jaar 2,7 procent groter geweest dan de eerste helft van vorig jaar, 20 blijkt uit - voorlopige - offi ciële gegevens. Volgens het persbu reau Tass heeft de ministerraad in Moskou een aantal ministeries bekri tiseerd vanwege teKortkomingen. Diverse doelstellingen zijn niet ge haald. PEKING. China gaat in november een groep onderzoekers van vier man naar het Zuidpoolgebied sturen on der een overeenkomst met de rege ring van Nieuw Zeeland, zo heeft het persbureau Nieuw China meege deeld. AMSTERDAM, 21-7. Randstad Uit zendbureau B.V. heeft per 18 juli de aktiviteiten van Rent a Hand uit zendbureau B.V. en CITO Uitzendbu reau B.V. overgenomen, zo heeft Randstad woensdag laten weten. Rent a Hand had een vestiging in Amsterdam en een in Den Haag, evenals CITOI. Het bureau van CITO in Utrecht is al eerder gesloten. Het vaste personeel van de twee overge nomen bureaus is in dienst gekomen van Randstad. ENSCHEDE, 21-7. De onderne mingsraad van de Gebr. van Heek Schuttersveld en de vakbonden wil len nagaan of met akties kan worden bereikt dat de rijksoverheid door fi nanciële steun het Enschedese tex tielbedrijf van de ondergang redt. „We gaan iet als geslagen honden de poort uit. Alle mogelijkheden om Schuttersveld geheel of gedeeltelijk overeind te houden moeten in elk ge val worden onderzocht", zo stelde A. van Veen, voorzitter van de onderne mingsraad van Schuttersveld, woensdagmiddag tijdens een bijeen komst van het personeel. Of, en in welke vorm, er akties zul len worden gevoerd zal vooral afhan gen van de gesprekken de komende dagen met Mr. H. Kesler, die is be noemd als bewindvoerder in verband met de woensdag aan Schuttersveld verleende surseance van betaling. „Wij moeten weten in welke richting de bewindvoerder koerst. We gaan ervan uit dat hij zoveel mogelijk van de 645 arbeidsplaatsen wil redden", zei Van Veen woensdagmiddag. GOES, 21-7. Een 15-jarige jongen uit het Belgische Wened heeft een als grap bedoelde duik in de Ooster- schelde bijna met de dood moeten be kopen. De jongen volgde zijn vader, een sportduiker in volledige uit rusting, die een afdaling in de rivier maakte, een eindje naar beneden. Hij droeg alleen een duikbril. Tijdens het duiken nam hij uit de zuurstoffles van zijn vader een slok samengeperste lucht, die hij bij het naar boven gaan niet uitblies. Sport - duikers ter plaatse raakten gealar meerd toen de jongen bewusteloos kwam bovendrijven. Hij werd met spoed opgenomen in het ziekenhuis in Goes, waar de dokter scheurtjes in zijn linkerlong ontdekte. Pas over enkele dagen zal bekend zijn of de duik blijvende gevolgen voor de jon gen zal hebben. De vader, die pas veel later bovenkwam, heeft niets van het ongeluk gemerkt. DEN HAAG, 2-17. De 26-jarige J. A. J. Blonk uit Den Haag is woens dag bij een poging de plas in het Haagse rekreatiegebied Madestein over te zwemmen verdronken, aldus heeft de politie van Den Haag be kendgemaakt. Duikers van de brand weer waren snel ter plaatse maar toen zij het slachtoffer vonden bleek deze al te zijn overleden. DEN HAAG. 21-7. De 8-jarige O. Moudian uit Den Haag is woensdag in die stad om het leven gekomen toen hij door onbekende oorzaak on der een tram terecht kwam. Volgens een woordvoerder van de Haagse po litie stond de jongen op een verhoog de tramhalte ter hoogte van de Jacob Catsstraat. De bestuurder van de tram zag het kind plotseling op de rails terechtkomen maar zijn tram kwam niet snel genoeg meer tot stilstand. Het slachtoffertje is op weg naar het ziekenhuis overleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6