Feiko Postma en Lex van Geer in halve finale herendubbel Zweefvliegèr maakte geslaagde noodlanding ERIC DE NOORMAN Tweede dag Mosseltoernooi '82 - 'V 4 Hartluchtbrug Eelde-Genève S7 Klacht van advocaten in VYDM-zaak Geslaagde koppeling met Saljoet-7 Agent verdacht van brandstichting in Axel Koe laat trein ontsporen Jaarlijkse toogdag Het Zoeklicht 6 BRU1NISSE, 13-7. Tijdens de tweede volle dag van het tweede Mosseltoer nooi, dat deze week wordt afgewerkt op de vier banen van tennisklub De Bru- Tèn hebben zich niet zo erg veel wereldschokkende zaken voor gedaan. In het D-toernooi konden alle geplaatste spelers en speelsters zich redelijk moeite loos staande houden en in het C-toernooi vielen al evenmin sensationele uit slagen te noteren. In dit C-toernooi is eigenlijk alleen het bijzonder snelle doorstoten van het LTC Zierikzee-duo Feiko Postma en Lex van Geer opval lend, al gebied de eerlijkheid op te merken, dat Vrouwe Fortuna hen behoor lijk toelachte in deze situatie. In hun eerste partij moesten Postma en Van Geer het opnemen tegen het veel jongere koppel Dennis van den Ouden en Ary van Vliet van TC Westrak uit Oude-Tonge. Het Flakkeese duo won de eerste set met 4-6, maar moest de tweede set vervolgens met dezelfde cijfers aan het Zierikzeese duo laten. In de derde en beslissende set betekende vooral het erbarmelijke spel van Ary van Vliet de nekslag voor het Westrak-duo. Puur op wilskracht knokten Feiko Postma en Lex van Geer zich via 6-3 naar de volgende ronde. Door het wegblijven van het duo Joris en Piet Noorder- meer, wegens ziekte,van de eerste, schuiven Postma en Van Geer meteen door naar de halve eindstrijd. Diana en Peter Coppoolse boekten een fraaie overwinning in het gemengd dubbelspel, ondanks een,lichtgeblesseerde Peter Coppoolse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Overwinningen waren er in het herendubbel bij de C-spelers ook voor Peter Coppoolse en Wim Vonk, die wonnen van het Zierikzee-duo Jo- han Holm en Hans Bouma (6-3, 6-4), voor het koppel Marco Nolet en Piet Vreeke, die Marius van Oeveren en Jan Moerman de weg versperden (2-6, 6-2, 6-4) en voor Jacco Geleynse en Jan Smalbroek, die triomfeerden over Tom van Gelder en Rinus Geen- se van de organiserende vereniging (6-2, 6-4). In het dames-enkelspel werd opnieuw slechts een partij gespeeld en andermaal was een Bru- se speler de verliezende partij. Na de uitschakeling van Diana Coppoolse op de eerste dag, moést nii Corrie de Waal er aan geloven, al bood zij bij zonder goed tegenstand tegen de IJ- muidense Ludy Barzilay (7-5, 6-3). Gemengd dubbel Beter bracht Diana Coppoolse het er met haar tweelingbroer Peter van af in het gemengd dubbelspel van het D-toernooi. Ger Klompe en Jeanette Buyk werden met 6-3, 7-5 uitgescha keld. Een ronde verder kwamen in het gemengd dubbelspel ook Alexandra Gyarmathy en Ruud Weynen van de TC WIK. Zij klopten het duo Henny en Jan Brouwers van de TC 's-Gra- vendeel met 7-6 en 7-5. Twee over winningen boekten inmiddels reeds Stella en Wim Vonk en beide keren was de tegenstand niet gering. In de eerste ronde klopte het Bruse paar Maaike Speelman en Jürgen Ensing van de LTC Zierikzee met 6-4 en 7-6 en in de tweede partij waren Marijke en Otto de Goey uit Oude Tonge niet opgewassen tegen het echtpaar Vonk. Weliswaar won het Flakkeese paar de eerste set met 5-7, daarna wa ren de volgende twee sets voor de „thuisploeg" met 6-2 en 6-4. Een dubbele zege was er ook voor Erna Terwissha en Marco Nolet. Ach tereenvolgens moest het Rotterdam se echtpaar Van Rooy er aan geloven (6-1, 6-2) en kregen ook Francien en Piet Dees u\t Oude-Tonge klop: 6-0, 6- 1. Ongetwijfeld gaat dit winnende paar het bijzonder ver brengen. Nor maal gesproken had het duo bij de top-vier geplaatst moeten zijn, maar door het gebruik van haar meisjes naam zag de toernooikommissie de werkelijke kracht van het aloude sterke koppel Nolet-Nolet over het hoofd en kregen zij een plaatsje zo maar op een willekeurige plaats op de schemalijst. Ook in het D-toerno.oi .wérden in het herendubbel weerdivefse partij en gespeeld, waarbij de zege van Jür gen Ensing en Marco Speelman op het duo Boot/Renden wat groter uit viel dan venvacht mocht worden: 7-5, 6-3. Het Thoolse duo Leen Goedege- buure en Arno van Trigt won van va der en zoon Wohl met 6-1, 6-2 en Ton Schimmer van de TC Nieuwerkerk plaatste zich met zijn Brabantse gele genheidspartner Rob van Houten bij de laatste acht door met 6-2 en 6-0 ruimschoots te winnen van Johan van der Doe en Wim Kik. Corrie de Waal In het dames enkelspel rolde Cor rie de Waal, de als'eerste geplaatste, weer een ronde verder ten koste van Roxanne Speelman. De Zierikzeese kon in de eerste set nog aardig stand houden (7-6), maar moest in de twee de set toch definitief afhaken via 6-1. De jeugdige Kerkwerfse Mirjam Quartel schakelde de plaatselijke Diana Coppoolse verrassend uit met 7-5 en 6-4 en Ada Peeman van de TC Ooltgensplaat elimineerde ook al een Bruse speelster. Joyce van Gelder verloor twee keer met 6-4. In de vol- Feiko Postma en Lex van Geer bereikten in het herendubbelspel de halve fi nale. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hengelwedstrijd h.s.v. „Oosterschelde" OUWERKERK. 10-7. Voor de vijf de kompetitiewedstrijd waren, waarschijnlijk vanwege de vakantie, slechts 35 wedstrijdvissers aan de waterkant verschenen. Er werd ge vist in de kreken van Ouwerkerk en de vangst was wisselvallig. De win naar Leo Bolier nam met 10 palingen de grootste vangst voor zijn rekening waardoor het verloop van de kompe titie nog een verrassende wending kreeg. gende ronde ontmoeten Mirjam Quartel en Ada Peeman elkaar, waarna de winnares van deze partij het aan de stok krijgt met Corrie de Waal. Een opmerkelijke opmars maakte tijdens de tweede toernooidag ook Angelina Geleynse van de TC Wester- schouwen. Zij klopte eerst Tonny Verhage van de TC CC met 6-7, 6-2, 6- 3 om vervolgens Astrid Roda uit te schakelen met 7-5, 6-4. Angelina Ge leynse zit nu tevens bij de laatste acht. Corrie Roda klopte Ineke Bloembergen met duidelijke 6-1, 6-2. Een dubbele zege was er tenslotte ook voor Maaike Speelman van de LTC Zierikzee. Eerst klopte zij Karin Steenstra met 6-4 en 6-0, maar vervol gens was ook Astrid Minnaar niet sterk genoeg: 6-3, 6-2. Ook voor Maai ke Speelman wacht er nu een partij uit de kwartfinales. In het heren-enkelspel liet Kapelle- speler Steven Dikker zien, dat er met hem wel degelijk rekening gehouden zal moeten worden. Achtereenvol gens moesten Rob Goedheer (7-5, 6-0) en René Geleynse (6-4, 6-3) het tegen hem afleggen. Als voor beiden het pad gladjes blijft lopen, ontmoeten Wim Vonk en Steven Dikker elkaar in de kwart eindstrijd, hetgeen een spetterende partij belooft. Winst was er ook weer voor Jacco Geleynse. Na de zege op Wijnand Legerstee moest nu Dick Verschoore het onderspit delven: 6-3, 6-2. Bru-Tèn-speler Rinus Geense klopte Hans Wohl sr met 6-3, 6-2 en Marco Nolet rekende af met Peter Coppoolse: 7-5, 6-2. Renesser dames suksesvol in eilandenkompetitie KERKWERVE, 12-7. Twee da- mesteams van tennisvereniging Re- nesse hebben de eerste prijs opgeëist tijdens de finales van de Dames- eilandenkompetitie 1982. Deze eindstrijden werden onder Drima weersomstandigheden afgewerkt op de banen van tennisklub WIK in Kerkwerve. Aan de finales werd deelgenomen door zeven verenigingen. Deze vor men samen de Tennisstichting Schouwen-Duiveland. Er werd gespeeld in twee poules, een voor ge vorderden en een voor minder-gevor- derden. In de poule voor gevorderden was ^de eerste prijs voor Renesse, vóór Zierikzee, Brouwershaven en Brui- nisse. In de andere poule pakte Re- nesse eveneens de eerste prijs, dit keer voor Brouwërshaven, Zierikzee en Bruinisse. Na afloop van het voortreffelijk verlopen toernooi ontving iedere ploeg een bosje bloemen en de bij de klassering behorende prijs uit han den van de organisatoren Marleen Viergever en Magda Rende. ROTTERDAM, 13-7. Onbekenden hebben een kluis in een woning aan de Oudedijk in Rotterdam gefor ceerd en daaruit een muntenverza meling en sieraden met een waarde van 150.000 gulden gestolen. Ook een hoeveelheid geld en waardepapieren (samen vijftienduizend gulden) wer den meegenomen, aldus de Rotter damse politie dinsdag. EELDE, 12-7. Van het vliegveld Eelde bij Groningen zijn maandag morgen de eerste drie hartpatiënten naar Genève overgevlogen om zich daar te laten opereren. De drie wor den over veertien dagen terugver wacht. Dan vertrekt tevens de tweede ploeg. In totaal acht vluchten gepland. Het Akademisch ziekenhuis in Groningen besloot onlangs tot het in stellen van de luchtbrug, omdat het zelf onvoldoende kapaciteit heeft. Bij de minister van volksgezondheid liggen wel plannen voor uitbreiding. De luchtbrug kost per patiënt 25.000 gulden. De ziekenfondsen hebben hun goedkeuring verleend. Alle pa tiënten komen uit de provincies Friesland, Groningen en Drenthe. BURGH-HAAMS'l'EDE, 10-7. Gedurende een volle week werd op de banen van tennisklub Westerschouwen een Sterretjes-toernooi" gehouden, waaraan een groot aantal jeugdtennisspelers en -speelsters van het voormalige ei land deelnamen. Met enig kunst- en vliegwerk kreeg de fotograaf van de Zierikzeesche Nieuwsbode het voor elkaar, dat alle finalisten op een plaatje verenigd werden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In Zierikzee ZIERIKZEE, 13-7. Een zweefvlie ger moest zondag een noodlanding maken op het Eerste Weegje te Zie rikzee. De vlieger kon het toestel zonder brokken aan de grond krijgen, waar na het door de zweefvliegklub Haamstede werd opgehaald. De zweefvlieger Nico Koster uit Zwijndrecht, leerling aan de Rijksluchtvaartschool te Eelde, was van het vliegveld Haamstede op gestegen met de bedoeling een „over- landje" te maken. Gebrek aan ther miek dwong hem de noodlanding te maken, die zeer goed afliep. DEN HAAG, 12-7. De Nederlandse Orde van Advocaten heeft maandag minister De Ruiter van justitie ge vraagd waarom het meer dan 24 uur heeft geduurd voordat de twee gear resteerde VVDM-bestuursleden, die er van worden verdacht staatsgehei men te hebben geschonden, kontakt met hun raadsman mochten hebben. De twee WDM-ers, hoofdbestuur der Oscar van R. en de Bredase afde lingsbestuurder Steef B. hebben bij- ne drie weken in voorarrest gezeten. Een in eerste instantie gedaan ver zoek de twee in vrijheid te stellen werd door de krijgsraad afgewezen. De WDM besloot vervolgens den kort geding aan te spannen tegen het ministerie van defensie ten einde de twee vrij te krijgen. Zover kwam het echter niet daar de krijgsraad alsnog besloot de WDM-ers vrij te laten. Verbaasd De Orde van Advocaten schrijft aan de minister verbaasd te zijn over het moeizame kontakt tussen de WDM-ers en hun raadsleden, omdat de minister kort geleden heeft toege zegd dat ook in het militaire straf proces raadslieden in beginsel vrije toegang mogen hebben tot hun gede tineerde kliënten. Flitsen uit het buitenland KAAP CANAVERAL, Florida. De Amerikaanse luchtmacht zal over vijf jaar bij alle operaties van het ruimteveerprogramma betrokken zijn en krijgt daarvoor een apart kommandocentrum in Colorado, al dus een rapport van de Amerikaanse maatschappij I.B.M. (international Bussiness Machines). MOSKOU. De Sovjet-Unie heeft Israël ervan beschuldigd bij de ge vechten in Libanon zenuwgas te heb ben gebruikt „tegen de burgerbevol king, tegen vrouwen, kinderen en grijsaards". MOSKOU, 12-7. Een automatisch ruimteschip heeft maandag vastge maakt aan het Sowjet-ruimtestation „Saljoet-7", zo heeft het persbureau Tass meegedeeld. De ,,Progress-14" heeft levensmiddelen, materiaal voor wetenschappelijk onderzoek en brieven aan boord voor de kosmo nauten Anatoli Berezowoj en Walen- tin Lebedev, die al twee maanden om 'de a&rde cirkelen. Begin juli keerde de eerste -Fr&ri'se ruimtereiziger, Jean-Loup Chretien, met twee Sowjet-kollega's terug van een be zoek aan de Saljoet-7. TUNIS. Het Tunesische staats hoofd, Habib Bourguiba, heeft de Arabische landen uitgenodigd voor een topkonferentie van de Arabische Liga donderdag in de Tunesische stad Monastir om de kwestie Liba non te bespreken. Libië, Koeweit en de Palestijnse bevrijdingsorganisa tie PLO hebben, zo werd maandag bekend, al ingestemd met een derge lijke bijeenkomst. Volgens Bourgui ba moet er gesproken worden over een „gemeenschappelijke strategie tegen de Israëlische agressie". AXEL, 12-7. De 28-jarige agent van gemeentepolitie F. A. S. uit Dor drecht is geschorst, omdat hij ervan wordt verdacht zaterdag een snack bar in Axel in brand te hebben gesto ken. Dit heeft de Dordtse politie maandag meegedeeld. Verdachte is met brandwonden in een ziekenhuis opgenomen. De agent ontkent de brand te hebben gesticht en verklaart dat zijn wonden zijn ontstaan door een steekvlam uit zijn rrtotorfiets toen hij die trachtte te re pareren. De distriktsrecherche van de Rijkspolitie te Middelburg en de rijksrecherche zetten het onderzoek voort. LE HAVRE, 12-7. Door een koe is de sneltrein Parijs-Dieppe ont spoord. Het dier was zondagavond op de spoorbaan in de buurt van Le Havre terechtgekomen, juist toen de sneltrein naderde. Een aantal reizigers raakte in pa niek en het treinverkeer ter plaatse was urenlang gestremd. De koe heeft het leven gelaten. WASHINGTON. President Reagan heeft de ekonomische sankties tegen Argentinië, die op 30 april waren in gesteld naar aanleiding van de Falk- landkrises, opgeheven. De sankties hielden ondermeer in dat er geen import- en exportkredieten werden verstrekt en dat er geen verzekerin gen werden afgegeven voor transak- ties tussen de twee landen. LONDEN. De Britse Staatslucht vaartmaatschappij British Airways (BA) wil haar aantal werknemers voor eind maar 1983 met nog eens 7000 verminderen, zo heeft de raad van bestuur maandag bekendge maakt. De maatschappij zal honderd miljoen pond sterling (ongeveer 474 miljoen gulden) beschikbaar stellen voor een afvloeiingsregeling. SANTO DOMINGO. De interim- president van de Dominicaanse repu bliek, Jacobo Majluta, heeft via de televisies geruchten over een op han den zijn militaire staatsgreep tegen gesproken en de bevolking opgeroe pen kalm te blijven. HILVERSUM, 13-7. Uitgaande van „Het Zoeklicht" (stichter Johannes de Heer), zal op zaterdag 28 augustus a.s. de jaarlijkse Grote Zoeklicht Toogdag gehouden worden in de Ex po Hal te Hilversum. Het centrale thema voor die dag zal zijn: „Wij verwachten Jezus!" Hierover zullen spreken: ds. W. Harkema uit Doorn, ds. W. Hessels uit Alblasserdam, ds. H. G. Koek koek uit Alphen aan de Rijn, ds. P. J. Mietes uit Zeist, ds. H. Postma uit Oldebroek en evang. P. Smit uit Doorn. Muzikale medewerking wordt ver leend door: het bekende duo Gert en Hermien Timmerman. Verder wer ken mee de Young Gospel Singers uit Eindhoven, en Maarten de Groot, sr. en jr. orgel. Algehele leiding van de ze dag: evang. J. Kits uit Zeist. De diensten beginnen om: 10.00 uur, 13.30 uur en 15.45 uur. Voor kinderen vanaf 4 jaar zijn er speciale diensten in een aparte zaal, met handenarbeid, vertellen, pop penspel enz. Ook dit jaar weer o.l.v. de heren W. H. van Weelden en H. Geurts. Voor inlichtingen: tel.103430- 2332. De onwillige held De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. L. Bolier 1003 punten; 2. M. P. Ravia 365 punten; 3. J. v. d. Werve 270 punten; 4. W. Ravia 240 punten; 5. J. Kort 240 punten; 6. C. J. de Graaf 220 punten; 7. J. W. Dekker 170 punten; 8. J. C. Berrevoets 155 punten; 9. mevrouw Geluk 155 pun ten. Met nog een wedstrijd op het pro gramma luidt de stand om het kam pioenschap voor het binnenwater als volgt: 1. L. Bolier 1543 punten; 2. C. Rossen 1141 punten; 3. C. J. de Graaf 880 punten; 4. M. P. Ravia 570 pun ten; 5. P. Lobbezoo 500 punten; 6. E. W. Smit 442 punten; 7. W. Dekker 404 punten; 8. L. v. d. Berge 375 punten; 9. J. C. Berrevoets 365 punten; en 10. F. Segers 350 punten. 37. „Het zou de moeite waard zijn te weten wat er in Agars burcht aan de hand is", mom pelt Tristan dan. „Dat is waar, ik neem aan, dat hij inderdaad iemand voor Artor aanzien en dan zijn er twee mogelijkheden of het is een onschuldige, of het is werkelijk Artor En in beide gevallen moeten we proberen hem te redden. Goed laten we het proberen." Inmiddels beent Agar nerveus in zijn burcht kamer heen en weer; ook hij heeft deze merk waardige situatie aan alle kanten bekeken. „Die kerels beweren zelf. dat Artor bij hun is", mompelt hij, „en ze weigeren zich over te geven Toch zit Artor in mijn kerker en nie mand van die vogelvrijen maakt zich er druk over, hoewel ik hem gemakkelijk zou kunnen doden Hij staat eensklaps stil en schreeuwt een krijger toe: „Breng die gevangene, die zich Ar tor noemt bij mij!" Weinige tellen later wan delt Artor breed glimlachend de burchtzaal binnen. „Zei ik het niet, Agar, nog geen twee uren geleden sloot ge mij op en sta ik al weer hier en ik geloof dat ge ernstige moeilijk heden hebt. Niet? De vogelvrijen buiten gelo ven niet, dat je mij gevangen genomen hebt. Ze laten het water stijgen en stijgen en ze trekken zich van jou niets aan Vreemd is dat niet, want ze worden aangevoerd door ie mand, die zich zelf Artor noemt". „Wat doe ik daartegen", schreeuwt Agar ze nuwachtig. „Op deze manier komen we hier allebei om „Ja, allebei", grinnikt Artor. „De slechte Agar en de goede Artor, tenzij je naar mij wilt luisteren Er is nu maar één, die jou helpen kan en dat, vreemd genoeg, ben ik

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6