Postploeg blijft toonaangevende formatie in 69ste Tour de France Ruim 80 amateurs strijden om de zege in 16e Ronde van Bruinisse Overwinningen Verschuere en Hoste Sr LAATSTE NIEUWS Rustige uittocht vakantiegangers Liefhebbers in voorprogramma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 juli 1982 Nr. 23145 CHATEAULIN, 11-7. De rustdag van vrijdag heeft de Raleigh's in de Tour de France beslist geen kwaad ge daan. De uitstekende verrichtingen in het eerste gedeel te konden worden voortgezet met een tweede plaats van Ad Wijnands in de zaterdag verreden etappe van Cancale naar Concarneau en een overwinning van de Belgische nationale kampioen Frank Hoste in de zondag verreden etappe van Concarneau naar Chateaulin. In deze nog min of meer vlakke etappes, waarbij de bonifikatie- tussensprints nog altijd een rol blijven spelen, heeft de Australiër Phil Anderson in dit sekondenspel nog altijd de gele trui in zijn bezit weten te houden. Frank Hoste, sprintzege in achtste etappe. In de zaterdag verreden etappe pakte Anderson bij de eerste bonifi- katiesprint weer 12 sekonden voor Bernard Hinault, 8 sekonden en Men- theour 4 sekonden. Na 90 km van de 240 km af te leg gen afstand ondernamen Clerc, Ber- naudeau en Thurau een uitlooppo ging welke evenwel van korte duur was. De tweede bonifikatiesprint lever de winst op voor Hennie Kuiper voor Boyer en Mentheour waarna Jean Luc Vandenbroecke alleen op avon tuur ging. Na een kleine 20 km telde hij reeds een voorsprong van 3 minu ten op het nog altijd niet reagerende peloton, terwijl de Duitser Gregor Braun, gehandicapt door een blessu re aan de pols de strijd staakte. Op de Cöte de Kerbedic (4e kat.) passeerde Vandenbroecke met een voorsprong van 4.40 min. op Vallet en Kuiper de top. Moegestreden Wijnands, de Belgen Nulens, Ver- schuer en Tackaert en Poisson, de jong Fransman uit de ploeg van Hi nault, de man uit de streek. Met nog zeven kilometer af te leggen gingen Anderson, Van de Velde, Bernau- deau, Van de Wiele, Sherwen en De Gendt op zoek naar de vluchters. Ondanks de sterke bezetting van deze groep slaagden zij er toch niet meer in de kloof nog te overbruggen en alleen de later nog uit het peloton gesprongen Mentheoor zag nog kans om zich bij de koplopers te voegen. In de eindsprint voor de etappe ze ge bleef de Belg Pol Verschuere enke le millimeters voor op onze landge noot Ad Wijnands die gegokt had op het wiel van William Tackaert, die op de derde plaats eindigde. Regis Clere In de zondag verreden etappe van Concarneau naar Chateaulin, over een afstand van 205 km ging de Fran se nationale kampioen Regis Clere na amper 14 kim te hebben afgelegd al aan de haal. Nadat gedurende de eerste 10 km de voorsprong welke hij wist te ne men bleef schommelen tussen de 40 en 50 sekonden ging die hierna met sprongen omhoog. Nadat er nog maar 29 km onder de wielen waren doorge gaan boekte hij al een winst van vier minuten. De Belg Walter Planckaert ging hierna op zoek naar de vluchter zonder er echter in te slagen om de koploper in te halen. Onder bar slechte weersomstandigheden, veel wind en stortregens zette Regis Clere zijn eenzame tocht voort. Na 114 km, op de top van de Cöte de Cast boekte hij een voorsprong van 12.47 min. op het peloton, terwijl Walter Planckaert eenzaam hier tus sen reed. Toen Regis Clere aan de plaatselij ke rondjes begon op het circuit van Aulne, een omloop van zeven kilome ter, telde hij nog een voorsprong op het inmiddels reagerende peloton van acht minuten. Walter Planckaert was inmiddels ingelopen en moest even later zelfs het peloton laten schieten. Geduren de de eerste drie omlopen slaagde Clere er nog in om zijn voorsprong te behouden, maar met nog zeven ron den te gaan was de winst inmiddels gedaald tot 6.20 min. Ronde na ronde werd hierna aan de voorsprong gek naagd en met nog vier ronden te gaan was deze geslonken tot 3.20 min. Op 28 km van de finish ging de Na 165 km wedstrijd ging de Zwit ser Hekemi alleen in de achtervol ging waarna er ook meer leven kwam in het peloton. De derde bonifikatiesprint leverde weer winst op voor Vandenbroecke voor Hekemi en groene trui drager Kelly die nog altijd op de loer ligt om de gele trui van Anderson over te ne men. Moegestreden staakte Vanden broecke daarna zijn vluchtpoging en kwam alles weer bijelkaar. De vierde bonifikatiesprint, waarin de favorieten zich niet meng den werd na 207 kim gewonnen door Madiot voor Marstens en Rodriguez. Na 215 km viel de beslissing toen er een kopgroep werd gevormd door de Nederlanders Theo de Rooy en Ad Zwitser Marcel Russenberger alleen op zoek naar de vluchter even later gevolgd door Eddy Planckaert. Met nog 14 km te gaan werd dit tweetal weer door het peloton ingelopen en bedroeg de voorsprong van Clere maar één minuut. Einde vlucht Het nu volledig op drift geraakte peloton pakte Clere in de voorlaatste ronde terug, na een vlucht van maar liefst 180 km. Nog net voor het ingaan van de laatste ronde, met nog 10 km voor de wielen, demarreerde Henk Lubber- ding uit het peloton weg waarbij hij een voorsprong van 15 sekonden wist te nemen. Lubberding kreeg hierna met pech, een lekke band, af te rekenen waar door deze vluchtpoging op niets uit liep. Tien renners: Theo de Rooy, Lu- do Peeters, Frank Hoste, Claude Cri- quielion, Sven Ake Nilson, Stefan Mutter, Beat Breu, Lejaretta, Leali en Beccia slaagden er in de aanvang van de laatste ronden in zich los te werken en net buiten schot te blijven van de achtervolgers. Advertentie Regis Clere, vluchtpoging van 196 ki lometer niet beloond. In de eindsprint toonde de man van Peter Post de Belgische nationale kampioen Frank Hoste zich op afge tekende wijze de sterkste en haalde zo de vierde etappe overwinning voor de ploeg binnen waarmee de kas weer werd gespekt. Walter Planc kaert, die in zijn solo klaarblijkelijk te veel van zijn krachten had ge vergd, eindigde met een achterstand van 13.25 minuut. Jean Luc Vandenbroecke, die za terdag nog een solo van vele tiental len kilometers had gedaan, kreeg tij dens de zondag verreden rit last van ernstige kniepijnen waardoor hij op een zodanige achterstand werd gere den dat hij de strijd staakte. De tour in cijfers Door een simpel zinnetje af te maken hebt u kans dat u het bedrag dat u voor uw Union fiets met Basta-slot uitgaf, terug wint Haal een deelnameformulier bij uw Union winkelier en wie weet kost uw Union fiets u niets Gregor Braun: Duitse favoriet naar huis. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) De uitslag van de zevende etappe, Cancale naar Concarneau, is: 1. Verschuere (Bel-Swerts) de 240 km in 6 uur, 7 minuten en 12 secon den (met tijd vergoeding 6.06,42); 2. Wijnands (Ned-Post) z.t. (met tijdver- goeding 6.06,52); 3. Tackaert (Bel-De Bruyne) z.t. (met tijd vergoeding 6.07,02); 4. Poisson (Fra-Guimard) z.t.; 5. De Rooy (Ned-Godefroot) z.t.; 6. Mentheoor (Fra-Danguillaume) z.t.; 7. Nullens (Bel-De Bruyne) op 23 seconden; 8. Adrie van Houwelingen (Ned-Swerts) z.t.; 9. Seznee (Fra- Boishardy) z.t.; 10. Clerc (Fra-De Gri- baldy) z.t.; 14. Van der Poel (Ned-De Bruyne) z.t.; 15. Van Vliet (Ned-Post) z.t.; 21. Van der Velde (Ned-Post) z.t.; 33. Jan van Houwelingen (Ned- Swerts) z.t.; 57. Winnen (Ned- Godefroot) z.t.; 58. Lubberding (Ned- Post) z.t.; 69. Raas (Ned-Post) z.t.; 70. Zoetemelk (Ned-Danguillaume) z.t.; 75. Knetemann (Ned-Post) z.t.; 94. Kuiper (Ned-De Bruyne) z.t.; 102. Veldscholten (Ned-Post) z.t.; 155. Schipper (Ned-De Kimpe) z.t. De officiële uitslag van de achtste etappe van de ronde van Frankrijk, Concarneau naar Chateaulin over 201 kilometer: 1. Hoste (Bel/Post) 5 uur 3 minuten en 34 seconden (met tijdsvergoeding 5.03,04); 2. Leali (Ita/Boifava) z.t. (met tijdsvergoeding 5.03,14); 3. Cri- quielion (Bel/De Kimpe) z.t. (met tijdsvergoeding 5.03,24); 4. De Rooy (Ned/Godefroot) z.t.; 5. Breu (Zwi/Girard) z.t.; 6. Mutter (Zwi/Arnold) z.t.; 7. Beccia (Ita/Zandegu) z.t.; 8. Lejurreta (Spa/Perurena) z.t.; 9. Peeters (Bel/Post) z.t.; 10. Nilsson (Zwe/Boishardy) z.t.; 11. E. Planc kaert (Bel-De Kimpe) op 4 seconden; 20. Leo van Vliet (Ned-Post) z.t.; 23. Van de Velde (Ned/Post); 24. Adri van Houwelingen (Ned/Swerts); 26. Wijnands (Ned/Post); 29. Lubberding (Ned/Post); 35. Van der Poel (Ned/Bruyne); 58. Raas (Ned/Post); 60. Veldscholten (Ned/Post); 74. Win nen (Ned/Godefroot); 92. Knetemann (Ned/Post); 94. Zoetemelk (Ned/Danguillaume); 100. Kuiper (Ned/Bruyne); 127. Jan van Houwe lingen (Ned/Swerts) allen in dezelfde tijd als Eddie Planckaert; 146. Schip per (Ned/Kimpe) op 1.24; 155. en laatste Yanez (Spa/Perurena) op 19.23. (Opgegeven hebben Batellaro (Ita/Zandegu), Sgalbazzi (Ita/Boifava) en Jean-Luc van den Broucke (Bel/Crepel). Het algemeen klassement luidt na de achtste etappe als volgt: 1. Ander son (Aus/Muer) 38.12,01; 2. Kelly (Ier/Gribaldy) op 48 sec.; 3. Hinault (Fra/Guimard) op 1.18; 4. Clere (Fra Danguillaürhe)'öp~ 1.51'; 5. Willems (Bel/Driessens) op 2.03; 6. Knete mann (Ned/Post) z.t.; 7. Vallet (Fra/Crepel) op 2.06; 8. Peeters (Bel/Post) op 2.08; 9. Lubberding (Ned/Post) op 2.25; 10. Michaud (Fra/Danguillaume) z.t.; 11. De Rooy (Ned/Godefroot) op 2.38; 13. Kuiper (Ned/Bruyne) op 2.43; 16. Zoetemelk (Ned/Danguillaume) op 2.46; 19. Win nen (Ned/Godefroot) op 2.51; 28. Van der Velde (Ned/Post) op 3.08; 42. Van Vliet (Ned/Post) op 3.29; 57. Adri van Houwelingen (Ned/Swerts) op 4.27;. 58. Raas (Ned/Post) op 4.31; 72. Wij nands (Ned/Post) op 6.40; 85. Van der Poel (Ned/Bruyne) op 9.46; 114. Vel- scholten (Ned/Post) op 13.45; 115. Jan van Houwelingen (Ned/Swerts) op 14.20; 132. Schipper (Ned/Kimpe) op 17.48. Bergklassement: 1. Vallet (Fra) 93 punten; 2. Bernaudeau (Fra) 38; 3. Clere (Fra) 28; 4. Nilsson (Zwe) 20; 5. Breu (Zwi) 20; 6. Peeters (Bel) 19; 9. Adri van Houwelingen (Ned.) 13. Puntenklassement: 1. Kelly (Ier) 188 punten; 2. Anderson (Aus) 104; 3. Raas (Ned) 73; 4. Willems (Bel) 51; 5. Hinault (Fra) 50; 6. Verschuere (Bel) 50; 8. Knetemann (Ned) 48. Jongerenklassement: 1. Anderson (Aus) 38.12,01; 2. Madiot (Fra) op 2.50; 3. Mentheoor (Fra) op 3.30; 4. Ander sen (Den) op 3.56; 5. Le Bigault (Fra) op 4.11; 6. Garde (Fra) op 5.01; 8. Wij nands (Ned) op 6.40. Dagploegenklassement: 1. Post 20.14,08; 2. De Kimpe 20.14,12; 3. Boishardy z.t.; 4. Godefroot z.t.; 5. Zandegu z.t.; 6. Boifava z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Post 152.57,48; 2. Guimard 152.58,31; 3. Danguillaume 152.58,43; 4. De Mu- er 152.48,44; 5. Godefroot 152.59,16; 6. C repel 153.00,09. Postploeg wint' ploegentijdrit PLUMELAC, 12-7. De wielerploeg van Peter Post heeft maandagoch tend de ploegentijdrit gewonnen in de Ronde van Frankrijk. De Raleigh- formatie had voor de 69 kilometer lange rit naar Plumelac precies 90 ni- muten nodig, waarmee men 48 sekon den sneller was dan de ploeg van Re nault, waarin Bernard Hinault kop man is. De Sunair-ploeg met kopman Da niël Willems bezette de derde plaats in 1.32.29 en de vierde en vijfde posi tie zijn voor de Coop-ploeg mét Joop Zoetemelk (1.32.43) en de Peugeot- ploeg van gele truidrager Phil An derson, die.dezelfde tijd liet noteren. Door deze resultaten blijft Anderson in de gele trui, terwijl Bernard Hi nault oprukt naar de tweede plaats en dus Sean Kelly voorbij gaat. DEN HAAG, 10-7. De uittocht van vakantiegangers op de eerste dag van de schoolvakantie is zonder pro blemen gepaard gegaan. Volgens de verkeerspolitie in Driebergen „zijn de wegen leuk bezet geweest", maar is het totale verkeersbeeld opmerke lijk rustig gebleven. Bij de grensovergang Bergh stond 's avonds om half tien een file van slechts 400 meter inkomend verkeer. Het uitgaande verkeer verliep geheel zonder stremmingen. Ook op de rou te naar het zuiden is het erg rustig ge bleven. 's Avonds werd het iets druk ker. Een file van 10 kilometer ont stond bij Rotterdam tengevolge van een ongeval. BRUINISSE, 8-7. Op donderdag 15 juli wordt op het bekende parkoers de 16e Ronde van Bruinisse verreden. Deze 16e aflevering van de enige amateurwielerkoers, die Schouwen-Duiveland dit jaar rijk is, omdat Renesse op het allerlaatste moment van de kalender is verdwe nen door de dramatische opstelling van het bestuurlijk apparaat van de gemeente Westerschouwen, heeft toch een paar kleine, maar wel opmerkelijke veranderingen ondergaan. Zo wordt dit jaar voor het eerst de start van het wielergebeuren in de vis sersgemeente niet aan de organiserende touwtjes getrokken door Chris de Jonge, maar wordt het komitee gevormd door Teun van Zalm en Wim van Kooten. De Jonge, vele jaren een eenmanskomitee vormend, heeft te veel beslommeringen met zijn sportschool om daarnaast ook nog een wielergebeu ren op poten te zetten. „Dat neemt echter niet weg, dat Chris de Jonge achter de schermen niet van tijd tot tijd om advies gevraagd wordt", vertelt Teun van Zalm, voor wie de wielersport zeker ook niet vreemd in de oren klinkt als voormalig organisator van de wielerronde van Haamstede, die enkele jaren geleden ook al een zachte dood stierf. Zoals ook al steeds gebruikelijk was, maakt de wielerronde van Brui nisse deel uit van de Visserijdagen, wanneer toch al veel toeristen de ge meente als tijdelijke standplaats hebben. Het programma wordt om 16.30 uur weer geopend met de wedstrijd voor de liefhebbers, voor aleer om 18.30 uur de amateurs wor den weggeschoten voor hun wedstrijd over 100 kilometer over een parkoers, dat ogenschijnlijk het zelfde is, maar dat toch een kleine korrektie heeft ondergaan. De lengte is enigszins bekort en bedraagt nu Volgens de officiële startlijst, zoals Teun van Zalm die momenteel in handen heeft, verschijnen er 82 koe- reurs aan de start van de 16e afleve ring van de Bruse ronde. Ondanks het feit, dat er bijzonder veel grote 2200 meter, waardoor de meestal in grote getalen opgekomen wielerfans de koereurs enkele keren meer voor bij zien flitsen. Startlijst Start en finish zijn nog steeds op de Dorpsweg, enkele meters voor café Storm. Na de start gaat het peloton de Burg. Hagelaan in cn dan via de Steijnstraat. de Boomdijk, cn de Mo lenweg weer terug naar de Dorps weg. Chris Hollemans, het vorig jaar een sterk winnaar in de 15e Ronde van Bruinisse, is er ook dit jaar weer bij om een nieuwe gooi naar de winst te maken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) namen bijzijn, betreurt hij het, dat plaatselijk favoriet Toon van der Steen er dit jaar niet bij is. „Meer dan ooit te voren sta ik dit jaar in het brandpunt van de belangstelling", vertelt Toon van der Steen desge vraagd. „Op 13 juli moet ik samen met Henk van Weers, Peter Hofland, Herman Winkel, Leon Nevels en Henk Manders starten in de Ronde van Rijnland-Pfalts en dat is in de huidige situatie bijzonder belangrijk voor mij, vooral met het oog op de wereldkampioenschappen in Enge land waar ik ga trachten flink mee van voren mee te strijden". Van der Steen vestigde eerder in het seizoen de aandacht op zich door de meerdaagse wedstrijd van Neder- saksen met een schitterende zege te bekronen. Ook speelde hij een hoofd rol in de A-klassiëker, de ronde van Limburg, terwijl hij later ook attent meesloop in de finale om het natio naal kampioenschap en een puike tiende plaats naar zich toe haalde. De 27-jarige Bruënaar aasde tot voor een paar jaar naar een professionele kar- riëre, maar kon zich nooit in een gro te ploeg werken. „Ik heb best wel mogelijkheden gehad om in een klein ploegje prof te worden, maar dat zie ik niet zo zitten. Dan blijf ik nog lie ver een goed amateur, dan dat ik voor een broek en een trui prof wordt. Nu kan ik nog heel wat tweede-rangs profs uitlachen en wil ik onder geen beding met hen ruilen". Broodrijder Met zijn 27 jaar is Van der Steen op een leeftijd gekomen, dat het be paald niet zo gemakkelijk meer zal zijn om broodrijder te worden. Maar niets is onmogelijk. „Och, je weet het nooit, maar nog maals, ik blijf liever wat ik nu ben, dan dat ik naar de profs ga en daar voor een appel en een ei moet gaan fi gureren in derde rangs koersjes". stelt hij. Door het afwezig zijn van Van der Steen worden de ogen van de chauvinistische Bruënaren natuur lijk gericht op Wim van Kooten, nog steeds zonder zege, maar wel dege lijk als een volwaardig amateur aan vaard in het peloton. Wim van Kooten sprintte zich tij dens het Zeeuws kampioenschap naar een tweede plaats achter win naar Jac. Poley uit Kruiningen, die op 15 juli overigens ook aan het ver trek zal staan in Bruinisse. Verdere namen om te onthouden zijn Thijs Fase uit Oud-Vossemeer, ieder jaar nog goed voor een paar tri omfen en door zijn strijdlustige in stelling nog altijd een zeer gewaar deerd vertrekker en Nap Hage uit Sint-Maartensdijk, jongere broer van Keetie Hage en op weg om een grote te worden, als er tenminste waarde gehecht mag worden aan oor delen van kenners. Uit Zierikzee komen Marco van Schelven en And ré Hartogh, twee jonge amateurs, die zeker nog niet in staat geacht mogen worden om te winnen, maar die wel het regionale aspekt wat meer benadrukken. Het Flakkeese aspekt is er vanzelfspre kend ook weer met Wim Lugtenburg uit Goedereede, Simon van Kempen uit Oude-Tonge en de momenteel in Numansdorp woonachtige Nico Bra- venboer. Zeeuwse korifeeën zijn Ko Blok, Rob Bijvank, Tonny Huyzen, Martin van der Jagt, Henk de Jong, Robbie Meijer, Cees Spaans, Dirk Uyl, Rinus Verboom, Cees Vleugel, Wim de Waal en Wim de Wilde, die toch ook weer terug is in het peloton na aanvankelijk te zijn gestopt. Liefhebbers Van buiten Zeeland komen dan nog Chris Hollemans, Rini Ansems, Theo Appeldoorn (al heel wat overwinnin gen dit jaar), John de Crom, Gerrit van 't Geloof, Henny Roovers, Krijn Sintnicolaas en Rainier Valkenburg, de veelvuldige nationaal kampioen op de baan. Ook bij de liefhebbers, die om 16.30 In 1981 eiste Peter Legierse uit Acht huizen de eerste plaais op bij de lief hebbers. De koereur in hart en nieren gaat op 15 juli andermaal van start. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) uur worden weggeschoten voor 50 ki lometer koers, zitten een aantal na men, die aanspreken. Het Bruse vier tal Jaap Maaskant, Dirk van Duiven- dijk, Krijn Born en Robbie Bergman zal het moeten opnemen tegen onder andere Siep van Dongen uit Middel- harnis, Peter Legierse uit Achthui zen, Sjaak de Kok. Willy de Feber, San Broersma, Lou de Jager, Ad van de Ploeg, Wim Wielhouwer uit Som- melsdijk en last but not least Ko Tol- hoek. Financiële ondersteuning krijgt de 16e Ronde van Bruinisse van de Stichting Festiviteiten en vanzelfsprekend zorgt de Mosselko ningin weer voor de bloemen en de kussen voor de winnaars.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5