Brazilië enige ploeg met 100 skore in eerste ronde Hoop en vrees voor Algerije na knappe triomf op Chili Honduras 150 sekonden voor tijd door Joego-Slavië verslagen: 0-1 Rucanor kapuchonjacks Prachtige wielertruien met „Sporthuis Zierikzee" Schotland gewipt Gezin Kortsjnoi naar het westen thuis in fllle sporten Reeds 5 jaar uw sportspecialist op Schouwen-Duiveland UW VERTROUWD ADRES OP 'T HOEKJE VAN DE VISSTRAAT Hartverscheurende taferelen Bridge-instuifavonden bood verrassende uitslagen Hypotheekrente verhoogd 6 Advertentie MALAGA/SE VILLA, 23-6. Nadat de SovjeHJnie eerder in de week ver rassend langs Schotland stapte door met 2-2 gelijk te spelen in een onderling duel. heeft Brazilië in zijn laatste wedstrijd gedemonstreerd, dat het waar schijnlijk de aangewezen ploeg is om de wereldtitelkroon over te nemen van buurman Argentinië. Overigens heeft België er voor gezorgd, dat de beide Zuid Amerikaanse topploegen in ieder geval niet in de finale tegen elkaar oi11 a door vóór Argentinië groepswinnaar te worden, waardoor de Menotti- tie in de tweede ronde al gekonfronteerd wordt met titelkandidaat er een, Brazilië. De mannen van oefenmeester Tele Santana hebben ivorictenrol in de eerste ronde nog meer naar zich toe getrokken door op terst speelse manier opponent na opponent te elimineren. Alleen In de openingswedstrijd tegen Rusland duurde het wat lang vooraleer de ploeg op toeren was. Overigens heeft Brazilië niet alleen zichzelf in de tweede ronde gespeeld, maar ook een erggrote vinger in de pap gehad in de aanwijzing van de tweede overgaande ploeg. Doordat de Schot ten er met 4-1 van langs kregen, terwijl de Russen slechts met 2-1 hun meer dere moesten erkennen in de Brazi liaanse ploeg, duidden de Zuidameri kanen de Russen als de mee overstap pende ploeg aan. Overigens kunnen de mannen van Jock Stein ook zichzelf voor een niet onbelangrijk deel zien als de boosdoener in het niet halen van de tweede ronde, omdat de ploeg ver zuimde om verder afstand te nemen van de Russen dan de ene treffer van Joe Jordan, na een kwartier gescoord. Schotland overspeelde de Russen met tijd en wijle volledig, maar vei> zuimde pertinent om de tweede treffer achter doelman Dassajev te prikken, waardoor de Beskev-elf het zicht op de tweede ronde bleef houden. In de 60e minuut kon aanvoerder Tsjiwadse uit een van de gevaarlijke counters de gelijkmaker laten aantekenen, dankzij de gedeeltelijke hulp van doelman Rough. Michel Pollentier wint Omloop Westhoek DE PANNE, 23-6. De 42e Omloop van de Westhoek, een wedstrijd voor profs over 219 km heeft woensdag een overwinning opgeleverd voor de Belg Michel Pollentier die de afstand aflegde in 5 uur en 22 minuten. Pollentier klopte in de eindsprint zijn ploeggenoot Alain De Saever waar hij 13 km voor het einde uit de kop groep was gevlucht Met een achterstand van 1.05 min. eindigde William Tackaert op de derde plaats. Van de Nederlanders eindigde Ad van Peer in dezelfde tijd op de 6e plaats, Johnny Broers werd 9 e en Aad van den Hoek 27e. Cees Priem derde in Zomergem 7,i IERGEM, 23-6. In het Bel- Zomergem is Cees Priem op - le plaats geëindigd in een wed- i voor profs over 148 km. Win- na 1verd de Belg Patrick Versluys die op de finish 5 seconden voor sprong had op zijn landgenoot Rudy Matthijs. Op de 4e en 5e plaats eindigden de Belgen uit de ploeg van Peter Post, Ludo Keulenaar en Frank Hoste. René Koppert eindigde op de 17e plaats en Heddie Nieuwdorp als 24e. GLARIS (ZWITERSLAND), 24-6. Mevrouw Bella Kortsjnoi, zoon Igor en de schoonmoeder van schaak grootmeester Viktor Kortsjnoi ko men begin juli naar het westen, zo heeft de advokaat van de familie, Al- ban Brodbeck, tegenover het Franse persbureau AFP verklaard. Brod beck voegde eraan toe, dat de datum vaststaat, maar dat die op verzoek van Viktor Kortsjnoi niet aan de pers wordt vrijgegeven. T :amilie van de schaker heeft een gekregen voor Zwitserland en 1 ook in dit land aankomen, al- advokaat. Aanvankelijk had- d' Russische autoriteiten 27 juni steld als uiterste datum voor v» rt rok van de familie. De advokaat gal' n uitleg voor het uitstel tot be gin juli. Pas na zeven jaar zijn de Ru\ i>che autorteiten ingegaan op het verzoek om een uitreisvisum. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De Nationale Zieken huis Raad (N.Z.R.) heeft minister Gardeniers van volksgezondheid en milieuhygiëne laten weten niet me deverantwoordelijk te willen zijn voor de extra bezuinigingen in de ge zondheidszorg die in de Voorjaarsno ta van het kabinet zijn aangekon digd. OTTERLO. Musem Kröller Müller in Otterlo ontkomt als enige Rijksmuseum aan de maatregel van de minister van c.r.m. om per 1 juli de entreeprijzen van rijksmusea met een gulden te verhogen. Het museum in Otterlo wordt daarmee het goed koopste rijksmuseum van ons land. GRONINGEN. De politie van Gro ningen heeft de 22-jarige M. V. uit die stad dood aangetroffen in zijn wo ning aan de Zilverlaan. De man is aan n overdosis heroïne overleden. If erd door zijn broer die in het- huis woont gevonden, aldus de politie. maal een voorsprong te nemen, waar door de formatie van Jock Stein voor de vyfde keer in suksessie zijn War terloo vond in een eerste WK-eind- ronde. De russen gaan door naar de tweede ronde en kunnen het nu best eens erg ver gaan brengen, omdat het zeker niet ondenkbaar is, dat Beskov en de zijnen af rekenen met Polen en België, omdat het toch de best voetballende ploeg van dit drietal lijkt te zijn. Brazilië liet weinig heel van de goedwillende Nieuw-Zeelanders, die ondanks dat weinig positiefs konden verrichten in het mundiale toeranoL Via treffers van Zico (twee keer), Falcao en Serginho haalde Brazilië een ruime 4-0 over winning binnen, waarbij het sparende element van opvallend belang was. De eindstand in groep 6: Brazilië Sovjet-Unie Schotland Nieuw-Zeeland 3 3 0 0 10- 2 6 3 111 6-4 3 3 111 8-8 3 3 0 0 3 2-12 0 Zes minuten voor tijd was het defi nitief gebeurd met de Schotten, om dat Tsjengelia knap profiteerde van een misser in de Schotse verdediging. Drie minuten later was het welis waar via Souness weer gelijk, mar de tijd ontbrak de Schotten om andr- Tour de France met 170 deelnemers PARIJS, 23-6. De organisatoren van de Tour de France hebben de offi ciële lijst van de deelnemende ploe gen bekendgemaakt Op vrijdag 2 juli; a.s. zullen er in het Zwitserse Bazel niet minder dan 170 renners aan de start komen voor het rijden van de proloog. Voor iedere ploeg zullen er tien ren ners starten. De in totaal 17 ploegen zijn uit Frankrijk: Coop Mercier, Re nault Gitane, La Redoute, Peugeot, Sem en Wolber. België: Capri Sonne, DAF Teveblad, Sunair Colnago en Wickes Splendor. Italië: Hoonved en Inoxpran. Nederland: TI Raleigh. Zwit serland: Gilo en Puch en Spanje: Teka. VISSTRAAT 18 01110 - 3774 In verband hiermee hebben wij vanaf zaterdag 26 juni zeven dagen lang een aantal verrassingen voor u bij aankopen vanaf 25,50,75,100,— 150,— of 200 gulden (niet op afgeprijsde artikelen) Tevens bij aankopen boven 100 gulden een KATOENEN TAS KADO Zolang de voorraad strekt een speciale aanbieding in Maten 128-164-van t 28,— voor Maten 4-8, van f 33,— voor f 16,50 f 20,- injuniormatenvan 45,—voorf30, Seniormaten van f 50,— voorf 35,— OVIEDO, 24-6. Algerije leeft een etmaal tussen hoop en vrees. Door de zege met 3-2 op Chili hebben de Algerij nen donderdag in Oviedo de ultieme kans op kwalifika- tie voor de kwartfinales in de eindronde van het wereld kampioenschap voetbal met beide handen aangegrepen. De overwinning bracht hen op gelijke hoogte met Oostenrijk en twee punten voor op West-Duitsland. Van avond (vrijdag) moet het duel tussen deze landen uit sluitsel brengen over uitschakeling of plaatsing. West- Duitsland moet winnen, Oostenrijk mag verliezen, maar met niet meer dan twee doelpunten verschil. Alles bij elkaar weer gegevens te over voor de Westduitse en Oosten rijkse rekenmeesters. Het valt overi gens wel te hopen, dat de sportieve normen zullen worden gehanteerd, zodat ook het laatste „kleintje" niet wordt fijngemalen tussen de groot machten. De Algerijnen speelden at- traktief voetbal en zij verdienen ze ker een ronde verder te komen, on danks het op de loer liggen van Oostenrijk en West-Duitsland, welke laatste ploeg toch maar deskundig werd geklopt door de mannen van co ach Mahedieme Khalef. De marge had voor Oostenrijk nog smaller kunnen uitvallen, als Algeri je niet in de tweede helft de in 35 mi nuten opgebouwde voorsprong voor tweederde had verspeeld. De moe gestreden Algerijnen moesten in die fase lijdzaam toezien hoe het reeds uitgeschakelde Chili, dat in het eerste bedrijf als vriendelijke sparring-partner fungeerde, de wedstrijd wat zakelijker benaderde en alles in het werk stelde de onaf wendbaar lijkende nederlaag te voorkomen. Twee tegentreffers moest de Algerijnse doelman Cerbah toestaan, de gelijkmaker kon hij met kunst- en vliegwerk voorkomen. Diezelfde Cerbah had in de eerste drie kwartier nauwelijks iets om handen. Zijn ploeggenoten kenden een explosieve start. Zonder de ge blesseerde Belloumi, de spelmaker die in de overwinning op West-Duits land (2-1) een groot aandeel had, zon der Dahled en Zidane en met de van liberopost naar het middenveld op geschoven Mansouri overrompelden de Algerijnen de Chilenen in de be ginfase volledig. Al na zeven minu ten nam Algerije de leiding door As sad, die een uitstekende pass van Bourrebbou secuur verzilverde: 1-0. Krap twintig minuten later volgde de tweede treffer op identieke wijze. Opnieuw stond Bourrebou aan de ba sis, weer was Assad de maker: 2-0. Drie minuten later stond de Noordaf- rikaanse outsider met een half been in de kwartfinales, toen Bensaoula het verschil op drie doelpunten bracht. In de tweede helft tekende Neira uit een zelf versierde straf schop voor de eerste tegentreffer, ter wijl Letelier in de 73e minuut met een van de mooiste doelpunten van het toernooi Algerije toch weer lelijk in het gedrang bracht. De fatale der de tegentreffer bleef evenwel uit. Frankrijk naar tweede ronde na pover duel VALLADOLID, 24-6. Het is wel na genoeg zeker, dat Frankrijk naar de tweede ronde gaat vanhet wereld- kampioenschapstoernooi in Spanje. De manier waarop de ploeg van Mi chel Hidalgo deze „prestatie" lever de was evenwel van een allerminst groots kaliber. In de slotfase van de wedstrijd tegen tien Tsjechoslowa- ken - Vizek werd door de goed leiden de Italiaan Casarin na een natrap- aktie van het veld gestuurd - kwa men de Haantjes bijzonder goed weg, maar via het uiteindelijke 1-1 resul taat lijkt de stap naar de tweede ron de gemaakt, omdat Engeland vrijwel zeker niet zal toestaan, dat Koeweit wat aan het inmiddels weer enigszins opgepoeste imago zal afdoen in de slotwedstrijd van vrijdagavond (vandaag). Halverwege de tweede helft bracht een door Six afgeronde aktie van La- combe Frankrijk op voorsprong, vijf minuten voor het eindsignaal kende scheidsrechter Casarin een straf schop toe aan Tsjecho-Slowakije. Specialist Panenka schoot feilloos langs Ettori. Voor het overige was het gedrag van de tegenwoordig bij Rapid Wien in Oostenrijk zijn voet balbrood verdienende Panenka aller minst voorbeeldig. Zijn optreden als invaller van Janecka duurde niet veel meer dan een kwartier. Die kor te tijdspanne was evenwel voldoende om een gele kaart op te lopen en slechts te nauwernood het rood te ontlopen. Deze kleur kreeg wel zijn ploegge noot Vizek voorgetoverd toen deze zich liet verleiden door een geïrri teerd geraakte Soler. Soler haalde bij Vizek het bloed onder de nagels vandaan, waarna de Tsjech zich ver gat en de Fransman voor de ogen van Casarin torpeteerde. In de laatste vijf minuten kroop frankrijk nog twee keer door het oog van de naald, maar voor de rest kan deze wedstrijd maar het best zo snel mogelijk wor den vergeten. De Fransen komen (waarschijnlijk) voor het eerst sinds 1958 verder van de eerste ronde en dat is iets wat Hidalgo wel terdege wilde laten merken. De voorlaatste bridgc-instuif- avond van Bridgeclub Zierikzee werd bezocht door vijftien paren, die in twee groepen getracht hebben, el kaar af tc troeven. Dc verrassende uitslagen tonen aan, dat de op paier sterkste paren, ook weieens onderaan de ranglijst kunnen eindigen. Uitslag Groep I: 1. dames Kloet-Sleegers 106; 2. dames v. d. Valk-v. d. Zande 99; 3. mevrouw v. d. Berg-hr. De Vries 93; 4. echtpaar Eekman 88; 5. heren Beyer-Kloet 83; 6. heren Pos- Van VVaveren 72; 7. heren Nolet-Teer- linck 71; 8. dames Does-Hendriksen 58. Gemiddelde was 84. G 'P 111dames Bron-Sluyter 59; 2 es Laarman-Van der Wal 58; 3. r uw Van 't Leven-de heer Vier- f 2: 4. echtpaar Broer 51; 5. da- i 1 roedbloed-Kort 40; 6. dames Van Oeveren-Tennekens 39; 7. dames Van Groningen-Schaalje 37. Gemid deld was 48. Dinsdag 29 juni wordt wederom een hridge-instuifavond gehouden in het „Huis van Nassau". Spelers zon der partner kunnen zich ook aanmel den, want voor een partner zal ge zorgd worden. Na deze bridge-instuifavonden zul len - voor het seizoen 1982/1983 be gint - nog één of twee prijzendrives worden georganiseerd in Zierikzee. In Haamstede Bridgers, die graag ook in juli en augustus willen spelen worden er op attent gemaakt, dat op de donderda gen in Haamstede kan worden deel genomen aan instuifavonden. Nade re mededelingen daarover volgen nog. ZARAGOZA, 24-6. Voor de ogen van ruim 25.000 toeschouwers heeft het countervoetbal van Honduras een gevoelige afstraffing gekregen. Nadat de formatie van coach Ucles ruim 87 minuten massaal verdedigend had stand ge houden, vierde de ontnuchtering voor de „underdog" hoogtij, toen invaller Sestic zich na een schitterende solo het strafschopgebied inwurmde en twee Hondurianen hem de verdere doorgang beletten. Scheidsrechter Castro uit Chili kon niet anders dan de bal op de fatale stip leggen om Joego-Slavië hier mee alsnog in de gelegenheid te stellen te doen, wat hen via normale aan- valspatronen niet was gelukt. Voortdurend hadden de mannen van de stoï cijns voor zich uit kijkende coach Miljan Miljanic gepoogd een bres te slaan in de Honduriaanse muur. Slechts sporadisch was dat gelukt, maar dan stond daar altijd nog de voortreffelijk reagerende doelman Arzu, die er dan alsnog voor zorgde, dat de nul en daarmee het voor zijn ploeg benodigde derde ge lijkspel gehandhaafd bleef. Door het terecht toekennen van de strafschop ein digde het duel naar later zou blijken in dubbel opzicht in een anti-klimax voor Honduras, omdat Petrovic ijselijk koelbloedig Arzu de verkeerde hoek in stuurde en Hondarus' beste man Gilberto zien in zijn teleurstelling vergat en met rood voor het neertrappen van Sjlivo nog net iets eerder dan zijn tien ploeggenoten huilend als een geslagen hond de kleedkamers kon opzoeken. Joego-Slavië won zo in een wedstrijd, waarin het een geweldige besluiteloosheid aan de dag legde, waardoor het eigenlijk nauwelijks verdiend te noemen is, dat Miljanic en de zijnen vanavond de tweede ron de binnenstappen. Daarvoor hebben de Joegos overigens wel de steun van aartsrivaal Spanje nodig, die daar voor Noord-Ierland op afstand moet houden. Afgaand op de „mini- oorlogjes", die beide ploegen de afge lopen jaren onderling uitvochten lijkt het allerminst zeker dat Spanje ook zijn sportieve plicht zal vervul len. Het duel tussen de Spanjaarden en de Joegoslaven van enkele dagen geleden mag in dat opzicht beslist als graadmeter gelden. De 22 kempha nen schopten en sjorden in dat duel op een veelal onbeschofte manier naar en aan elkaar en het zal Spanje misschien nauwelijks een zorg zijn om ten koste van wat imago-verlies Joego-Slavië de das om tc doen door Noord-Ierland via een zege in het toernooi te houden en de Joegoslaven naar huis te jagen. Aanvalspatronen Joego-Slavië leek tegen Honduras goed uit de startblokken te komen. In de eerste twintig minuten golfden gave aanvalspatronen richting het doel van Arzu, de uiterst betrouwba re sluitpost van de Midden-Ameri kanen. Naar gelang dc pogingen van Susic, Gudelj en Surjak evenwel hun doel misten, sloop de onzekerheid en vooral de besluiteloosheid de ploeg binnen en kon Honduras via snelle counters met tijd en wijle levensge vaarlijk uitbreken. In de 34e minuut kreeg Betancourt een droomkans en drie minuten later verscheen ook Costly oog in oog met doelman Pan- telic, die na 90 minuten voor 95 pro cent de uiteindelijke winst op zijn konto mocht schrijven. Ook in de tweede helft was het Pantelic, die zijn schutterende verde diging de weg wees door fenomenale reddingen op pogingen van Gilberto en Betancourt. Vooral Gilberto kreeg binnen een paar minuten een tweetal niet te missen kansen. Pantelic stort te zich evenwel met ware doodsver achting op zijn benen en de bal. Ge vaarlijk'werd het aanvalsspel van Joego-Slavië enigszins met het in brengen van Sestic, die de leeggestre- den Vujovic moest vervangen en dit wonderbaarlijk deed met als bekro ning de schitterende solo 150 sekon den voor het verstrijken van de offi ciële speeltijd. Petrovic benutte de toegekende strafschop en even later mocht Gilberto voortijdig verdwij nen. Na het laatste fluitsignaal van ar biter Castro ontrafelden zich hart verscheurende taferelen, waarbij Hondurianen hete tranen huilend ter aarde stortten. Vooral doelman Arzu lag minutenlang op de groene grasmat, volledig gedesillusioneerd omdat „een kleintje" net niet slaag de in een een fenomenale stunt, het bereiken van de tweede ronde in een mondiaal voetbalkampioenschap. Honduras mag naar huis, de illusie" van een bonus 7.500 dollar per man armer. Voor Joego-Slavië wordt het vanavond afwachten: hoe zal Spanje zich opstellen? Troostprijzen voor verslagen Zwitsers in eigen ronde BERN, 24-6. De Zwitser Erich Maechler heeft de negende en voor laatste rit van de Ronde van Zwitser land gewonnen. Samen met de West duitser Klaus-Peter Thaler en zijn landgenoot Marcel Russenberger nam Maecheler een voorsprong, die uiteindelijk op 11.17 minuten bleef steken. In de sprint van de grote groep toonde Pierino Gavazzi zich weer eens de sterkte. Beste Nederlander was Johan van de Velde met een twaalfde plaats. In het algemeen klassement veranderde niets. Saron- ni blijft leiden met 1.22 minuten voorsprong op Theo de Rooy. De Ronde van de Aude leverde gistermiddag een etappezege op voor de Deen Kim Andersen, die zich in de eindsprint de meerdere toonde oVer de Fransman Jean-Paul Lebris. Sóan Kelly werd op 1.17 minuut sprint winnaar van de grote groep. In het eindklassement werd Bernard Vallet winnaar met twee sekonden vóór- sprong op Patrick Bonnet en Bernard Hinault. Joop Zoetemelk werd op acht se konden tiende in de eindklassering. Hernesseroord in goede positie gemanoevreerd ZIERIKZEE, 24-6. Hernesseroord heeft zich met nog een wedstrijd te gaan in een uitstekende positie ge manoevreerd om de titel in het zome- ravondvoetbalgebeuren in het rayon Zierikzee voor zich op te eisen. Welis waar leverde de wedstrijd tegen Ve- locitas andermaal slechts een zwaar bevochten 2-1 zege op, toch lijkt het zeer aannemelijk dat de Middelhar- nisser ploeg met alleen nog de ont moeting tegen Zierikzee vetcreanen te gaan als favoriet nummer één ge noteerd staat. DSV kwam de afgelopen dagen twee keer binnen de lijnen. In beide gevallen kwam er een 2-0 resultaat uit de bus. Tegen de ploeg van de PZEM werd een nederlaag geïnkas- seerd door de Dosbou w-mensen, maar de ontmoeting met Velocitas le verde een zege op. Vanavond staat er op het terrein in Serooskerke een uit ermate belangrijk duel in de top van de klassering op het programma. Stella Boys en Zierikzee veteranen treffen elkaa rom 19.30 uur. AMSTERDAM. In Amsterdam be schikt een op de vier gezinnen, dat zijn 45.500 een-oudergezinnen 'en echtparen met en zonder kinderen, over minder woonruimte dan waar zij bij toewijzing recht op zouden krijgen. Daarvan wonen ook 35.500 gezinnen te klein volgens de normen voor urgentieverklaring. AMSTERDAM, 25-6. De FGH Hy potheekbank gaat per 25 juni haar hypotheektarieven opnieuw verho gen met 0,3 procent over de bele linie. Hypotheken met gemeentegarantie worden verhoogd van 10,8 tot 11,1 pet., met basisrente gaan van 11 naar 11,3 pet. en tophypotheken van 11,25 naar 11,55 pet. Vier dagen geleden verhoogde deze bank haar tarieven eveneens met 0,3 pet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6