bezorg(st)er Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" Geslaagden Chr. Scholengemeenschap ERIC DE NOORMAN Onderwijs Geslaagden LHNO en MHNO Prinses Julianaschool RENESSE (gedeeltelijk) KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG OVERDENKING 8 i ELLEMEET. Op het voorheen braakliggend terrein aan de Kuyerdamseweg te Ellemeet, van bungalowpark „De Haerdezijn twee all-iveather tennisbanen gerealiseerd. De banen zijn zowel voor de bungalowparkgasten als voor de Schouwen-Duivelandse bevolking toegankelijk. Op de foto: ondanks de warmte, volop aktie op de nieuwe banen met op de achtergrond het dorpshuis van Ellemeet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Geslaagd voor Atheneum Zierikzee: Steven Braat, Carel Gel derblom, Peter Hoogstrate, Pauck- Jan Knape, Jaco Konijnenburg, Mar co van Liere, Elvira Schaap, Paolo de Spirt, Jan bij de Vaate, Paul van der Westen, Marcel Wijsman. Dreischor: Inge Sandberg. Bruinisse: Wout van den Berg. Scharendijke: Peter van den Berge, Arne Hubregtse. Renesse: Ellen Blom, Enno Ge braad. Haamstede: Niek Dambruin. Zonnemaire: Karen van der Graaf. Ouwerkerk: Monique Maas. Schuddebeurs: Hendrik-Jan Mole naar. Geslaagd voor Mavo Zierikzee: Arthur Besling, Anne- miek Bom, Marko Does, Leon Flohil, Ad de Jonge, Bianca KoornneefMar- gareth van der Maas, Jaap Roskam, Marco Saman, John Schipper, Hélè- ne van der Sloot, And ré Theuns, Lin da Trompert. Zonnemaire: Jolanda Brouwer, Marian Fonteine, Eric Gramberg, Addy Stoel. Nieuwerkerk: Edith Dalebout, Ka rin von Eugen, Jos van Felius, Anita van Helden, Brigitte Helsloot, Kees de Jonge, Leo Padmos, Erwin Schie- wold, Anneke Slootmaker, Heieen Stoutjesdijk, Ilse van der Velde, Boudewijn de Vries, Peter Vrij, Rian van der Wielen. Ouwerkerk: Erna Bakker. Brouwershaven: Leonoor van Be- veren, Jolien Bos, Cobie van Dienst, Leo Nouwen. Oosterland: Evert Boogert, Jan van den Bos, Janet Dalebout, Robert Kemner, Joke Lems, Jolanda Meer man, Marcel Melieste, Erna Voost. Renesse: Leo Dorreman, Jorina Melissant, Sandra Priemis, Eric Weh- nes. Kerkwerve: Cathy Hart, Theo Wit tenberg. Bruinisse: Tonnie Jumelet, Gert Kik, Ronald van Opijnen. Burgh-Haamstede: Ans Blom, Erik Boerma, Anneke Endlich, Merel Kloet, Marina van Rees, Ellen Tuin man, Willem van Zalm. Dreischor: Wim Bolkenbaas, John ny van de Kasteele. Schuddebeurs: Gonneke Arken bout, Hettie Mol, Annemarie Mole naar. Scharendijke: Janet Meyboom, Jo landa Natte. Ellemeet: Desirée Touw. Noordgouwe: Karin Uyl. Geslaagd voor Havo Zierikzee: Anita Aalbregtse, Perry Besling, Menno Boeschoten, Moni que van den Dries, Jan-Edgar Dijkstra, Frits Eekman, Reimo Fa- ber, Martin Glerum, Alexander Ka lisvaart, Gerda Kloet, Wilma Koo- man, Heieen Koopman, André Kort, Bauke Koster, Rianne Kramer, René Lusse, Rob van Pinxteren, Hedy Po- korni, Peter Rentier, Abraham Roks, Corien van Rijn, Annette Schouls, Mario Sollewijn_ Gelpke, Marian. Stoel, Marianne Timmerman, Marco bij de Vaate, Mariëtte van Veeren, Mieke van Velthoven, Hanneke Ver- heij, Frouke Visser, Mart van der Wielen. Burgh-Haamstede: Coert Bouw man, Koos Endlich, Wim van der Klooster, Jacqueline Riemens, Peter Roos, Ronald Verdam, Carolien de Vrieze. Noordwelle: Leendert Hanse. Renesse: Ellen van den Hoek. Brouwershaven: Ingret Aarnoud- se, Els Hatzmann, Peter Sturm, Ine ke Teuthof. Oosterland: Francien Bal, Robert Harmsen, Wicher Harmsen, Eddy ten Klooster. Kerkwerve: Anco Berrevoets. Bruinisse: Trudy Beije, Peter Cop- poolse, Theun van der Have, Johari Nieuwersteeg, Marika Sjouken, Klaas Verspoor, Mare Weijenberg. Dreischor: Ine de Jong, Annet van der Linde. Schuddebeurs: Hanita Braber, An ne van der Tuin. Nieuwerkerk: Dick Geuze. Ouwerkerk: André Hage, Niek Hesp, Anton Scheele, Esther Wens- veen, Manon Legerstee, Janet van der Linde. Ellemeet: Piet-Jan Kramer. Scharendijke: Carolien Landman. Noordgouwe: Sjennie van der Wek ken. t Hieronder volgen de namen van de geslaagde kandidaten van de Chr. Scholengemeenschap voor mavo en lhno te Zierikzee. Mavo-4 Zierikzee: Monique Abrahamse, Monique van Berkel, Peter Bil, Kat- ja den Boer, Wilhelma den Boer, Atie Bouwman, Petra Davelaar, Erica Deurloo, Jolanda Germing, Ingrid van der Heide, Arjen van Iwaarden, Inge Kouijzer. Liesbeth Scheele, Paul Scherpenisse, Nanny de Vries. Kerkwerve: Cora den Boer, Jan Boot, Carolien Kesteloo, Janny Vier gever. Oosterland: Annet Bolle, Joijce Kalloe. Burgh-Haamstede: Marion van Dongen, Leen Jan Kruik, Monaly Landegent, Hugo Looman, Cor van der Neut, Wim Spee, Ivo van Voorst van Beest, Arian Welleman. Brouwershaven: Eric de Boer. Scharendijke: Gerard Knol. He- leen van Kuijk, Marco van Oevercn, Leo van den Ouden, Lian van der Schelde. Noordwelle: Rieneke Hanse. Bruinisse: Fred van den Berge, Jac queline van Duivendijk, Jacqueline Hoogerheide. Nieuwerkerk: Lizette van der Ma le. René van Noorden, Anja Quik. Renesse: John Janse. Noordgouwe: Aartjan van der Wekken. Jacomien van der Wekken. Mavo-3 Zierikzee: Geertjan de Bruijne, Ruth de Lange, Jorina Meier. Sirjansland: Everdina Hoogerhuis. Bruinissé: Conny Jobse. Nieuwerkerk: Robert Hans van Donk, Cor van Driel. Renesse: Geert-Jan Janse. Afdeling LHNO Zierikzee: Jolanda Berrevoets, Mo nica Bij de Vaate, Ellen van Dijke. Brouwershaven: Monique Budel, Karin Slager. Bruinisse: Mattie van den Bos, Lia van Galen, Jan Willy Kik, Janette Schraver. haamstede: Karin Jonker, Anita Landman, Elvira van der Maas, El len Pos, Ardi de Vlieger, Corina van der Wekken, Corrie van der Wekken. Kerkwerve: Annet den Boer, Mar jan Boot. Nieuwerkerk: Anita van Klinken, Karin Overbeeke. Noordgouwe: Cathy Bij de Vaate, Conny van de Velde, Marleen Ver wijs. Oosterland: Ria Bolle, Suzan Bouwman, Joke de Jonge, Rianne van der Maas, Wilma van der Maas, Coby Olree, Wilma Otte, Marleen Verhoek. Serooskerke: Helene Bouwman. Sirjansland: Annita Heyboer, Con ny Poot. DEN HAAG. Nederland en de Duitse Democratische Republiek (DDR) hebben een veterinair verdrag gesloten. Minister drs. J. de Koning van landbouw en visserij en zijn Oostduitse kollega H. Kuhrig heb ben het ondertekend tijdens het be zoek, dat de Nederlandse minister begin deze week aan de DDR heeft gebracht. EINDHOVEN. De gemeente Eind hoven komt volgend jaar 32,4 mil joen gulden te kort. In 1986 zal dat te kort zijn opgelopen tot 36,1 miljoen gulden. Flitsen uit het buitenland Paardenmarkt Den Bosch OTTAWA. Canada probeert dé koersdaling van zijn dollar op de in ternationale wisselmarkt tegen te gaan door opneming van een lening van 750 iqiljoen Amerikaanse dollar op de Europese kapitaalmarkt. PARIJS'! In Frankrijk worden bin nenkort staatsbureaus voor de ver koop van landbouwprodukten opge richt ondanks de bezwaren die de 1,25 miljoen Franse boeren daar te gen hebben omdat ze vinden dat de staat zich al genoeg met de landbouw bemoeit. WARSCHAU. De jongere genera ties in Polen kenmerken zich door li chamelijke en psychische zwakheid, drugs- en alkoholverslaving, leerstoornissen en misdadig gedrag. Dit schrijft het Poolse dagblad Szan- dar Mlodych, het orgaan van de com munistische jeugdbeweging. PEKING. De Amerikaanse keer- kracht in China Lisa Wichser, die vo rige week vrijdag in Peking werd aangehouden, is vrijgelaten. Dit heeft de Amerikaanse ambassade in de Chinese hoofdstad donderdag meegedeeld. MADRID. De toetreding van Span je tot de NAVO, die afgelopen zondag een feit werd, heeft geleid tot diepe tevredenheid bij de Spaanse regering en de konservatieven en felle kritiek van links Spanje. HAVANA. Cuba heeft aan de orga nisatie van niet gebonden landen voorgesteld Groot-Brittannië ener giek" te veroordelen voor haar rol in de krisis om de Falkland-eilanden (de Malvina's). MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 3-6. Coöp. Veluwse Eierveiling: Aanvoer 4.974.903 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 6,50 - 6,40; 55-56 gram 7,50 - 7,40; 60-61 gram 7,60 - 7,75; 65-66 gram 8,70 -ƒ 10,05. Eierveiling: Aanvoer 1.555.290 stuks. Stemming: rustig. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 6,80 - 6,70; 56-57 gram 7,50 - 7,60; 61-62 gram 7,90 - 7,95; 66-67 gram 9,20 -ƒ 9,70. Eiermarkt: Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Handel: traag. Eieren van 48-54 gram 6,70 -ƒ 7,70 per 100 stuks, kg-prijs 1,40 -ƒ 1,43; 57-61 gram 8,20 - 8,50 per 100 stuks, kg-prijs 1,44 - 1,57; 64-67 gram 10,00 - 10,50 per 100 stuks, kg-prijs 1,56 - 1,57. FRANKFORT. Vier bommen zijn in de nacht van maandag op dinsdag ontploft bij Amerikaanse doelen in West-Duitsland. Zij veroorzaakten materiële schade, maar er zijn geen slachtoffers bij gevallen, zo maakte het Amerikaanse leger bekend. PEKING. Een Amerikaanse onder wijzers is in Peking gearresteerd we gens beweerde diefstal van staatsge heimen, zo heeft een Amerikaanse di plomaat dinsdag meegedeeld. LONDEN. Het Britse ministerie van defensie heeft bevestigd dat troepen van beide zijden strijd heb ben geleverd bij Mount Kent. ZIERIKZEE, 4-6. Aan de Prinses Julianaschool voor LHNO en MHNO slaagden de volgende leerlingen voor LHNO-4 en de IN(T)AS-opleing. LHNO-4: Zierikzee; Judy Bekker, Stella Bekker, Heieen Berrevoets, Jacolien Dekker, Erika van Dreven, Ilonka Hanse, Jeanette van Hemert, Bertine Klink, Eveline Krakeel, Carola Krel- lo, Carla Krello, Els Krijger, Conny Mays, Edith Mulder, Yvonne van Oe- veren, Marcella Padmos, Anja Peute, Nirmala Sadhoeram, Lian v. d. San- de, Petra Schot, Yvonne Sleurink, Joanne Snijders, Jolanda van Vos- sem, Marieke Wandel, Karin Wes- dorp. Bruinisse: Corina Duinhouwer, Ans Plug. Haamstede: Carolien van Beveren, Marjan de Braai. Dreischor: Martine Helbers. Brouwershaven: Jolanda de Jonge. Ellemeet: Ineke op den Brouw. Nieuwerkerk: Mirjam Roepers, Magda Stoutjesdijk, Silvia Tanis. Noordgouwe: Charlie Begemann. Noordwelle Heieen Oosse. Wij vragen op korte termijn een voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 6551. 231 DEN BOSCH, 3-6. Aanvoer: stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden 2350 - 3850; voljarige 1900 - 3000; 2-jarige, luxe (merries) 1700 - 2500; 2-jarige luxe (hengsten) 1500 - 2200; 1-jarige, luxe (merries) 950 - 1800; 1-jarige, luxe (hengsten) 900 - 1750; veulens, merries 700 -ƒ 1200; veulens, hengsten 700 -ƒ 1200; hit ten 600 7 1700; Shetlandse pony's (ruins) 200 - 550; Shetlandse pony's (merries) 250 - 600. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 7,10 - 8,10; oude slachtpaar- den 7,00 - 8,00. De handel was rustig prijshou dend. Oosterland: Linda Mentjox, Marja Roks, Anja Vermeulen. Ouwerkerk: Cathy Remeeus. Scharendijke: Jeanette van Dam me. IN(T)AS: Zierikzee: Margriet Berrevoets, Dirkina v. d. Bijl, Ingrid v. d. Bijl, Ineke de Feiter, Bianka Hanse, Els Legemaate, Marjon Rook, Theresia Schouls, Karin Struyk, Mieke de Wil de. Brielle: Francine Boelee. Bruinisse: Annemarie Kik. Nieuwerkerk: Ineke'Kort, Jacque line Schiettekatte. Oosterland: Christa v. d. Have, Conny Stouten, Marianne Varèl. Haamstede: Eljo Hanse, Rianne Jonker, Marja Provoost. Kerkwerve: Lia v. d. Velde. Dreischor: Carla Heijboer, Arine Verburg, Carla Wiltenburg. Scharendijke: Jacqueline Pleunc. Middelharnis: Thea de Winter. Herkingen: Astrid v. d. Veen. Ouddorp: Margriet Westhoeve. Oude Tonge: Maya Roelofs. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. De Rooij. 11.00 uur ds. Baas, Burgh. 17.00 uur ds. De Rooij, int. dienst, m.m.v. jeugdkoor Leger des Heils A.dam. Kerkwerve: 11.00 uur ds. Duk, m.m.v. kinderkoor chr. nat. school. Serooskerke: 10.00 uur ds. Bolijn; 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. Mees, Ermelo. Haamstede: 9.30 uur ds. Van den Ban, Nieuwerkerk; 19.00 uur ds. L. Korevaar, Middelburg, H.A. en dankz. Renesse: 9.30 uur ds. v. d. Waal. Noordwelle: 11.00 uur ds. v. d. Waal. Scharendijke: 9.30 uur ds. Duk. Brouwershaven: 11.00 uur ds. Schneider, 11.00 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. P. M. Ment- zel, Dordrecht. Dreischor: 11.00 uur ds. P. M. Mentzel, Dordrecht. Ouwerkerk: 10.00 uur de heer Rouw, zondagsschool in dorpshuis. Nieu werkerk: 9.30 uur de heer W. A. Ju melet, Grijpskerke. Oosterland: 10.00 uur ds. Plante, 18.00 uur ds.- Samson, Rotterdam. Sirjansland: 10.00 uur eerw. heer A. Veldhuizen, Herkingen; 18.30 uur ds. Van der Valk. Bruinisse: 10.00 (voorber. H.A.) en 17.00 uur ds. Teekens. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. A. van Eg- mond, voorber. H.A.; 17.00 uur Inter- kerkel. kerkdienst Gasthuiskerk ds. De Rooij. Haamstede: 10.00 uur ds. Eikelboom, dienst van schrift en ta fel; 19.00 uur ds. J. Hage. Scharendij ke: 10.00 en 19.00 uur ds. Stutvoet, H.A. Brouwershaven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. J. Bartelings, Baren- drecht; 18.30 uur ds. Schneider. Nieu werkerk: 10.00 uur de heer J. Ver heul, Spijkenisse; 17.00 uur ds. J. H. Becker, Ooltgensplaat. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. H. Becker, Oolt gensplaat, voorber. H.A.; 17.00 uur de heer Pet, Hellevoetsluis. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. De Vries, Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10,00 en 18.00 uur ds. De Graaf, voorber. H.A. Kerkwerve: 10.00 uur leesdienst; 15.00 uur De Graaf. Haamstede: 11.00 en 17.00 uur ds. Verhage, H.A. en dankz. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur lees dienst.Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur ds. Van Gelder. Oosterland: 10.00 en 14.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. Van Gelder. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur ds. J. de Groot, Rijssen. Bruinis se: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur eerw. hr. A. D. Muildijk, Sliedrecht. KERKNIEUWS Oud Gereformeerde Gemeente BRUINISSE. Maandag 7 juni, 19.30 uur ds. A. P. van der Meer, Kinder dijk. DEN HAAG. De Unie van MTO- verenigingen heeft samen met de Vereniging van rectoren bij het Dag en Avondonderwijs (Vreda) minister Deetman van onderwijs in kort ge ding gedagvaard. De twee organisa ties willen dat de bewindsman een cirkulaire intrekt waarin hij stelt dat docenten in het technisch avond onderwijs diet meer in overuren werkzaam mogen zijn. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur lees dienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. L. Schenck, Hengelo (O.). Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Haamstede: za. 19.00 en zo. 10.00 uur. Renesse: za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37, Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba re lezing, 11.00 uur Wachttorenstu die. Donderdag: 19.30 uur Theokrati- sche school; 20.30 uur dienstvergade- ring. Rode Kruis Ziekenhuis 18.15 uur de heer Rouw. „Ik geloof in de Heilige Geest, die Heer is en levend maakt, die uitgaat van de Vader en de Zoon, die met de Vader en de Zoon teza men wordt aangebeden en mede groot gemaakt, die gesproken heeft door de profeten. De „twaalf artikelen des geloofs" het „apostolicum"), die in onze kerken het meest gebruikt worden, is een heel oude doopsbelijdenis. om en bij het jaar 300 heeft men die belij denis wat uitgebreid. Als u een oud kerkboek heeft, dan zou u daar eens in moeten bladeren. Waarschijnlijk vindt u dan in uw eigen kerk-bijbel de „geloofsbelijdenis van Nicea". Dat men een uitbreiding nodig vond is begrijpelijk. Neemt u bij voorbeeld wat in de „twaalf artike len" gezegd wordt over God-de- Heilige Geest. Er staat alleen: „ik ge loof in de Heilige Geest". Meer niet. Er staat dus niet Wie de Heilige Geest is en wat de Heilige Geest doet. Op de kerkvergadering te Nicea werd het toen zoals het jboven deze overdenking staat afgedrukt. En fei telijk zou het nog meer I uitgebreid kunnen worden. Maar nu vraag ik u: hoe (vaak komt dit in onze kerkdiensten aan de orde? De Heilige Geest wordt weieens ge noemd; we zijn gedoopt in de naam des Vaders en des Zoons enldes Heili gen Geestes; op Pinksteren! wordt ge preekt over de uitstorting van de Heilige Geest. Maar dat is pok onge veer alles! Ik doe een keuzelen wijs u in het bijzonder op één ding. Het symbool van het christendom (ook van het protestantse bhristen- domis een kruis. Dat wijst Ipns naar het kruis op Golgotha, waar Jezus •Christus alles voor ons h^eft vol bracht. Nu kunnen wij hier dp aarde kinderen zijn van God-de-Vaaer. En vooral: er is voor ons een plaalts gere serveerd in het Huis met de vele wo ningen. De Here Jezus heeft het vdor ons volbracht. Maar zonder de Heilige Geest géét het niet. In het klassieke doopsformulier staat, dat de Heilige Geest ons „toe-eigent" hetgeen wij in Christus hebben. We hébben het, maar zonder de Heilige Geest is het niet ons eigendom, is het enkel theo rie. er wordt van ons verwacht dat wij ons door de Heilige Geest laten leiden (zier Romeinen 8 veri 14). Doen we dat, dan zullen we echt le vende christenen zijn; en dan zal het werkelijkheid worden, dat de heili ge Geest - tezamen met de Vader en de Zoon - wordt aangebeden en groot gemaakt ook door óns. Nieuwerkerk M. G. West^rhof De onwillige held 15. Verbijsterd door de gedachte, dat hij niet schijnt te weten, wie hij zelf is, drempelt Eric langs de beek. Er moet iets met me aan de hand, zijn denkt hij. Wat is er gebeurd. Hij staat stil en probeert logisch na te den ken, maar verder dan de dode beer, waarnaast hij ontwaakte, komt hij niet. En toch moet daarvoor ook iets geweest zijn. Ik moet mensen zoeken, die zullen me hel pen, als ik niet weet wie ik ben, weten zij het wellicht, want ik woon hier zeker in de buurt, hoe kom ik anders hier. Hij keert plotseling op zijn schreden terug en bekijkt nadenkend de beer. Maar hij schiet er niets mee op en ten prooi aan allerlei vreem de gedachten gaat hij zitten. Hij bekijkt zijn kleren, hij bukt zich over de beek om zijn ge zicht in het water te bestuderen, maar het zegt hem niets, niets, niets. „Ahé", brult hij plotseling, en zijn te norstem wordt meervoudigd herhaalt door de echo's in het woud. Vreemd was dat. Bij die kreet schoot er eensklaps een vaag beeld door zijn geest, een beeld van schepen, een grote watervlakte. „Schepen", prevelt de Noorman en zijn ogen vernauwen zich. „Ja schepen", beantwoordt hij zichzelf, een eigenaardig idee hier in dit bos. Maar hoe hij zich inspant, ook dat brengt hem niet verder. Dan veert hij eensklaps op. Tussen de bomen zijn een paar met pijl en boog gewapende man nen verschenen, die dreigend op hem loeren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 8