Gehavend Bruse Boys blijft bij AZVV knokkend staande Droevige opkomst bij WIK-volley bal Kruiningen door gemakkelijk spelend ZSC opgerold: 6-1 Verdiend gelijkspel TOTO X X X X V x x X X Hardwerkend Duiveland na 3-0 winst in veiligheid STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 mei 1982 Nr. 23107 AXEL, 1-5. Met name in AZVV-kringen is in het verleden nogal eens een keer minachtend gesproken over het soortement voetbal, dat men in Bruinis- se pleegt te spelen. Allerhande minder lovende benamingen werden toege kend, maar meer en meer gaat men zelfs bij deze vaak hooghartige vereniging onderkennen, dat het allemaal zo slecht nog niet is, zelfs niet als de voor naamste figuren uit zo'n ploeg wegvallen. Afgelopen zaterdag moest Maarten van Pelt in zijn opstelling nogal een veer laten. Tonny van de Berge was er an dermaal niet bij vanweg de vier wedstrijden schorsing, Eddy Schild is altijd nog geblesseerd en spelmaker Wim Geluk was door werkzaamheden verhin derd mee af te zakken richting Zeeuws-Vlaanderen. Na amper een kwartiertje spelen kwam daar ook het gemis van Cees Willemse nog bij door een blessure en tel uit je winst. Menig ploeg zou na al deze aderlatingen het hoofd danig la ten hangen, maar dat is ten enenmale pertinent tegen de Bruse mentaliteit. Hardwerkend werd uiteindelijk een dikverdiende puntendeling uit het vuur gesleept al moet gezegd, dat AZVV wel enigszins assisteerde door karrevrach- ten met skoringskansen onbenut te laten. AZW kwam al in de twaalfde mi nuut op voorsprong, toen Jaap Klein een hoekschop loepzuiver op het hoofd van de scherp opgestelde Ri- nus Scheele plaatste. Van dichtbij liet deze Steef van de Velde ter plaat se. Een fraktie eerder was ook Jan van Drongelen met een hoekschop van de andere zijde gevaarlijk ge weest, maar toen kon Jaap van de Berge nog ruimen. Na de treffer ma nifesteerde de uit Anna Jacobapol- AMSTERDAM. Enkele honderden Amsterdammers hebben vrijdaga vond de regen getrotseerd en deelge nomen aan de wekelijkse demonstra tie tegen het regime in El Salvador. GOOR. In het Twentse Goort is vrijdagavond tussen tien en twaalf uu reen opslagloos vol met kinder wagens in vlammen opgegaan. Een brandweerman raakte hierbij ge wond. MVV-Feyenoord Willem II-NEC PEC Zwolle-Haarlem FC Twente-AZ'67 De Graafsch.-Roda Ajax-FC Utrecht Den Haag-Eagles Groningen-PSV Sparta-NAC Helm. Sp.-Veendam Den Bosch-FC VVV Heerenv.-Cambuur De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 3-3-3-1-2-1-2-1-1 -1-2-1. Inleg: 354.170,-. Aantal deelnemers: 86.000. Beschikbaar voor prijzen: 168.000. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 12 -13 - 20 - 21 -22. Toegevoegde wedstrijd: 11. Inleg: 41.842,00. Aantal deelnemers: 9.500. Beschikbaar voor prijzen: 21.403,00, inklusief jackpot. Lotto De winnende getallen zijn: 9 -11 -19 - 29 - 39 -41; en het reservegetal is: 10. Inleg: 3.500.000,00. Aantal deelnemers: 647.000. Beschikbaar voor prijzen: 1.778.702,00, inklusief jackpot. Cijferspel Winnend in het cijferspel is nummer 395465. Eredivisie MW-Feyenoord 1-1; Willem II- NEC 2-2; PEC Zwolle-Haarlem 0-0; FC Twente-AZ'67 2-0; De Graaf- schap:Roda JC 2-4; Ajax-FC Utrecht 1-0; FC Den Haag-Go Ahead Eagles 0- 6; FC Groningen-PSV 4-0; Sparta- NAC 5-0. Ajax 31 24 3 4 51 110-38 PSV 31 22 3 6 47 72-34 AZ'67 31 19 5 7 43 63-35 Haarlem 31 15 8 8 38 51-37 FC Utrecht 31 16 4 11 36 51-36 Groningen 31 14 8 9 36 63-50 Feyenoord 31 12 11 8 35 55-54 Sparta 31 12 9 10 33 58-45 RodaJC 31 13 5 13 31 52-48 GA Eagles 31 11 8 12 30 52-46 FC Twente 31 13 4 14 30 47-50 NAC 31 11 8 12 30 39-46 Willem II 31 9 6 16 24 46-60 PEC Zwolle 31 7 10 14 24 41-62 NEC 31 8 8 15 24 34-61 MW 31 6 9 16 21 33-62 Den Haag 31 4 5 22 13 26-70 Graafschap 31 3 6 22 12 28-87 der afkomstige Steef van der Velde zich terdege bij akties van AZW- voorwaartsen. Aan de andere kant waren Jacob van de Berge en Cees Willemse een paar keer gevaarlijk, maar toch echte aanvalsopzetten kon Bruse Boys in deze eerste periode niet komen. In de tweede helft kon Bruse Boys wat meer evenwicht brengen in de wedstrijd en de kansenverhouding. Doordat de AZW-verdediging erg weinig werk te doen had gehad was de koncentratie wat weggeëbd, waardoor er aan deze zijde wat slor- digheidsjes werden gemaakt, die weer tot gevolg hadden, dat Bruse Boys zich enkele goede mogelijkhe den wist te scheppen. Al in de zesde minuut waren de bezoekers erg dicht bij de gelijkmaker, toen Jacob van de Berge een hoekschop van Fred Hooftman lans Frans Riekwel kopte. Verdediger Sar Hanny weerde de bal evenwel met de hand af, waarop een strafschop natuurlijk het logisch ge volg was. Dat Jacob van de Berge be ter met het hoofd uit de voeten kan dan met zijn voeten bewees hij even later door de elf metertrap tegen doelman Riekwel te plaatsen. Door deze meevalller gesterkt trok AZVV weer wat meer in de aanval, maar dit keer was het geulk Bruse Boys gunstig gezind. Fred Hooftman kon een inzet van Rinus Scheele nog van de doellijn koppen en Wim van Dijke moest ook reddend optreden bij een aktie van Jaap Klein. Tien minuten voor tijd kreeg Bruse Boys SKNWK in eerste helft ruimschoots voorbij PTT: 0-3 BRÉDA, 1-5. SKNWK blijft toch een onpeilbare ploeg. Dirékt na de winterstop werkte'de ploeg van trai ner Ed van Dalen zich van de on derste regionen via een aantal op merkelijke resultaten tot dicht onder de koppositie. Juist toen de moge lijkheid er was om echt door te stoten gingen de Nieuwerkerkers plotseling onbegrijpelijk onderuit bij het nu in middels gedegradeerde Apoilo'69 en prompt volgden nog twee zware ne derlagen op eigen terrein. Afgelopen zaterdag was er evenwel zomaar als een donderslag bij heldere hemel weer een 0-3 zege bij het zeker niet zwakke PTT Breda. De Nieuwerkerkse ploeg heeft deze zege voor het grootste deel in de eerste helft bevochten. Er werd degelijk en gekonsentreerd gevoetbald, waarbij doelpunten gewoon niet uit konden blijven. Bram Roks zette de bezoekers al vrij vlot op 0-1 en Roks stond later ook aan de basis van de tweede tref fer, die tenslotte op naam kwam van Leo WandeL Tussendoor had Jan Tierie nog een strafschop om zeep geholpen. In de tweede helft trachtte PTT Breda nog wel de bakens te verzetten, maar het houtwerk rondom Toon Wandel was de Nieu werkerkers gunstig gezind Bij het scheiden van de markt-kon René van der Zande aan alle onzekerheid een einde maken door voor 0-3 te zor gen. tenslotte loon naar werken, toen Ri nus Labeur vanaf zestien meter kei hard in de rechter benedenhoek ko gelde, waartegen Frans Riekwel het antwoord schuldig moest blijven. Een hoekschop van Fred Hooftman ging aan de aktie van Labeur vooraf. Door deze positieve opsteker in Axel lijkt het zeker niet uitgesloten, dat ook Arnemuiden aanstaande zater dag met redelijk sukses kan worden bestreden. Mevo naar ruime revanche bij Smerdiek: 3-0 SINT-MAARTENSDIJK, 1-5. In te- genstelling tot de ontmoeting enkele weken geleden op sportpark Ban- nink leverde Smerdiek op eigen ter rein in Sint-Maartensdijk een wan prestatie af tegen het Zierikzeese Mevo. Het was mede daardoor niet zo moeilijk voor de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven om een terech te revanche te bewerkstelligen. Na de 4-1 afstraffing in Zierikzee kwam er nu eveneens een marge van drie doel punten (0-3), maar dan in Zierikzees voordeel. Mevo had de wedstrijd in de eerste helft al volledig onder kontrole, maar kreeg daarbij de steun van een mat voetballende thuisploeg, die het alle maal wel geloofde. Door doelpunten van Peter van der Linde en Martin Quist kon de oranje formatie in deze fase gemakkelijk uitlopen naar een 0-2 ruststand. De thuisploeg kreeg slechts een enkel kansje via Marien Vroegop, maar de razendsnelle vleugelspits mikte te onzuiver. In de tweede helft was Wim Wester huis voor de thuisploeg dicht bij de aansluitingstreffer, maar hij vond Jan van der Linde op zijn weg. Toen Martin Quist zijn tweede en Mevo's derde doelpunt produceerde zakte de wed strijd als een plumpudding in elkaar en kon Mevo de zaak rustig konsolideren. Doelman Jan Guiljam werd nog een paar keer bedreigd, maar in echte moeilijkheden kwam hij niet meer. Mevo had zich door deze zege op eigen kracht gehandhaafd in de vierde klas en dat is zeker een verdienste voor de in KNVB-verband debuterende ploeg. WIK naar kleine nederlaag tegen kampioen Veere: 1-0 VEERE, 1-5. In een slechte wed strijd heeft WIK haar eerste neder laag geleden na de winterstop. Het werd op het terrein van de kampioén Veere een puur modderballet, waar in duidelijk werd dat noch de ene, noch de andere partij erg veel zin had er nog eens uitgebreid tegenaan te gaan. Door een doelpunt in de tweede helft haalde Veere de zestiende triomf van het seizoen binnen. In de eerste helft, toen de regen nog met bakken uit de hemel kwam was er nauwelijks sprake van een voetbal wedstrijd. Beide ploegen snakten eigenlijk meer naar een kop warme soep dan naar de baL Logische rust stand was daarom dan ook een dubbel- blanke stand. In de tweede helft een handvol kan sen, verdeeld over de beide kampen, waarvan er uiteindelijk een werd beze geld. Na ruim een kwartier spelen kon invaller Sjaak Louwerse de eer via een doelpunt aan Veere houden. Enige mi nuten eerder was Louwerse ingeval len voor spits Leo Touw. Door deze zege benadrukte Veere nog eens haar overmacht in de eerste klas, want naaste belager VCK volgt nu al op zeven punten. Wim Fonteine skoort drie keer, maar Zonnemaire verliest toch nog: 3-4 ZONNEMAIRE, 2-5. Drie treffers van Wim Fonteine hebben Zonne maire zondagmiddag niet kunnen redden in het bijzonder belangrijke duel tegen Robur III. De Goese ploeg toonde meer inzet dan de thuisploeg en verdiende op grond daarvan ten volle de kleine, maar zo vreselijk be langrijke 3-4 zege, waardoor Zonne maire naar alle waarschijnlijkheid al weer na een seizoen uit de derde klas zal degraderen. In de 20e minuut kwamen de bezoe kers via een kopbal van Peter Kley op voorsprong, maar amper drie minuten later kogelde Wim Fonteine vanaf 25 meter keihard in de kruising en stond Zonnemaire weer naastzij (1-1), een stand, die tot halverwege gehandhaafd bleef. In de tweede helft drukte Robur de veldmeerderheid via twee treffers wat duidelijker uit Al in de derde minuut mocht Paul Speckens vanaf de fatale stip voor 1-2 zorgen en vijf minuten later tekende Steef van Krekelberg voor 1-3, al zat aan deze treffer wel een buitenspelluchtje. Even kreeg Zonne maire weer hoop, toen Wim Fonteine andermaal scoorde, maar tien minuten voor het einde vergrootte Marcel Kooy- mans opnieuw de marge. In de slotmi nuut tenslotte mocht ook Zonnemaire een strafschop nemen, die Wim Fon teine degelijk verzilverde: 3-4. Meer zat er evenwel niet in. iSchouwen- Duivelandse wielrenners rijden zich in de prijzen ZIERIKZEE, 2-5. De Schouwen- Duivelandse amateurwielrenners Wim van Kooten en Marco van Schel ven hebben zich het afgelopen wee keinde in de prijzen gereden in crite riums. Op Koninginnedag werd in de bin nenstad van Bergen op Zoom het jaarlijkse oranje-wielerfestijn verre den. Wim van Kooten legde hier beslag op de achtste plaats in een veld van 85 amateurs. Achter de Bruënaars bezette Marco van Schel ven uit Zierikzee de elfde plaats. In de amateurwielerronde van Yer- seke werd Wim van Koten als vijf tiende genoteerd. De zege ging naar Henk de Jong uit Goes, die Kees de Nooyer in de sprint klopte. De Nooy- er debuteerde als amateur na een su- kesvolle liefhebberperiode. OOSTERLAND, 1-5. Na afloop van het belangrijke duel tegen VCK heerste er een terecht opgeluchte stemming in de kantine van het Oostersportpark. Duiveland was het eerste seizoen in de eerste klas suksesvol doorgekomen. VCK werd na een uiterst nerveus duel met 3-0 geklopt, waardoor de ploeg van trainer Piet Roks buiten bereik van de tweede degradatieplaats blijft. „Over het hele seizoen genomen geloof ik zeker, dat we ons terecht handhaven", meende een opgeluchte trainer na afloop. „We hebben met bijzonder veel blessures af moeten rekenen, waarbij het natuurlijk zeer belangrijk is ge weest, dat het juist nauwelijks te missen pionnen in het team waren, die we voor korte of langere tijd moesten missen". Cees ZwagerWim Bolle, Bert van de Bos en René Lecompte zijn vier van die spelers, die diverse wedstrijden moesten verzuimen, waarbij vooral het gemis van routinier Cees Zwager in de frontlinie behoorlijk doorwerkte. In het duel tegen VCK was hij weer terug. Weliswaar draaide Zwager nog niet op volle oorlogsterkte, „maar al leen al zijn aanwezigheid heeft een positieve uitwerking op het geheel", was Roks van mening. Cees Zwager kon zijn gevaarlijke linker nog niet gebruiken, maar stond toch bij twee van de drie doelpunten aan de basis. „Voorbereiden hoort er natuurlijk ook bij", stelde hij glunderend. Ook Bert van de Bos was er zaterdag weer bij, waardoor de Oosterlandse ploeg na lange tijd weer nagenoeg kompleet kon aantreden. Wim Bolle maakte zijn rentree al enkele wedstrij den geleden. Het lijkt overigens vrij wel zeker, dat Duiveland de talentvolle middenvelder het volgend seizoen niet meer terug zien, omdat hij zich na zijn huwelijk in Dordrecht gaat vestigen. De Oosterlandse ploeg trad zaterdag bovendien in een fantasie-opstelling aan met onder andere Marco van der Have in de spits en Peter de Vlieger op de laatste man positie en Jan Stouten als voorstopper. In de openingsfase had het er hele maal niet de schijn van dat Duive land uiteindelijk zo komfortabel de beide punten zou gaan pakken. VCK kreeg diverse uitgelezen mogelijkhe den, maar miste gelukkig voor de Oosterlanders de zuiverheid volledig. Pas toen na een half uur de score door de thuisploeg werd opengebroken, ging Duiveland wat rustiger en meer zelfrerzekerd akteren. De openings treffer kwam voort uit een goed opge zette aanval die via Cees Zwager en Wim Bolle bij Adrie Bal belandde, die een venijnig schot losliet, dat de VCK-doelman niet goed kon verwer ken. De terugspringende bal werd tenslotte door de mee opgerukte Hans Rotte in het net gewerkt Nog voor de rust kwam de verlos sende tweede treffer en andermaal had de VCK-doelman een flinke vinger in de pap, omdat hij opnieuw niet klem- vast reageerde op een inzet van Wim Bolle. Dit keer was Marco van der Have ter plekke om in te tikken. Na tien minuten in de tweede speel- helft was het pleit volledig beslist toen een trekbal van Cees Zwager door de doelman werd gemist, waarna Wim Bolle slechts een open doel voor zich had. Bolle liet deze uitgelezen moge lijkheid niet aan zich voorbij gaan en even later stond de score op 3-0 en was Duiveland definitief behouden voor de eerste klas. De rest van de sportieve ontmoeting werd door beide partijen plichtmatig uitgespeeld. LEUSDEN. Het is tnogél.ijk dat het •overlég met de ambtehar.ënböridén:iii;: same^iangtiiet'^Vbtiéf-vmTnii'nistèf' Van Thijn toch nóg aanleiding geeft i hef besluit :bm -deqi^teiiarèn in Leusdeti op, mei geen vrijaf te; ge- ven,-.te herzien; DEN HAAG/ Bijna' 350:000 buiten, landèrs hebben ih.het weekeinde van 1 mei óns land bezocht/ Tót deze ra ming kwam hét;^Nationaal Bureau van Toerisme (N.B.T.) op grond van tellingen tussen vrijdagavond en zondagmiddag. HEERLEN. Bij het ziekenhuis in. Heerlen is zondagmorgen vroeg een taxichauffeur uit. dé Duitse grensplaats Aken door tweë vermoe delijke landgenoten van haar schat ting 25 jaar oud, niet alleen van zijn geld maar ook van zijn auto beroofd. NIEUWERKERK Z.V.U./Kulturele Kommissie De Kulturele Kommissie organi seert - in samenwerking met de Z.V.U. - twee bijeenkomsten en wel op maandag 10 en maandag 17 mei in de kleine zaal van ,,Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Spreker is de heer W. C. van Paassen over: „Leven en werk van de schrijver Jeroen Brou wers". Voor tijd: zie agenda. Duiveland-speler Hans Rottezorgde in de wedstrijd tegen VCK voor het eerste Oosterlandse doelpunt, waarmee een. basis iverd gelegdvoorde uiteindelijke 3-0 zege en het definitieve behoud voor de eerste klas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Jaarvergadering KERKWERVE, 1-5. Slechts vijf leden waren aanwezig op de jaarvergade ring van de volleybalvereniging WIK,-die in de kantine van de s.v. WIK werd gehouden. Voorzitter Cees vah Sluys w^s daarover zeer teleurgesteld. Eerste divisie Eindhoven-SW 0-1; Helmond Sport-Veendam 2-1; FC Den Bosch- FC WV 0-2; Vitesse-FC Amsterdam 1-2; Heerenveen-Cambuur 1-0; Volen- dam-HeracIes 1-2; Telstar-Wagenin- gen 1-0; Fortuna S-Amersfoort 2-0; Excelsior-DS'79 7-1. Helmond Sp 31 17 12 2 46 49-23 Fortuna S 31 19 5 7 43 57-32 Heerenveen 31 16 7 8 39 56-37 Excelsior 31 15 8 8 38 63-41 Telstar 31 13 12 d 38 38-30 Den Bosch 31 15 6 10 36 57-39 FC VW 31 12 11 8 35 53-43 Vitesse 31 12 10 9 34 47-36 SVV 31 II 8 12 30 39-37 Cambuur 31 8 12 11 28 21-32 Amsterdam 31 10 8 13 28 34-47 Veendam 31 9 9 13 27 42-49 Heracles 31 9 8 14 26 45-59 Volendam 31 8 9 14 25 37-44 Eindhoven 31 9 6 16 24 33-57 Amersfoort 31 6 9 16 21 34-59 Wageningen 31 3 14 14 20 29-47 DS'79 31 4 12 15 20 41-63 Helmond Sport (Ie); FC VW (2e) en Fortuna S (3e) periodekampioenen. SCHARENDIJKE, 1-5. Het lijkt niet aannemelijk, dat het allemaal nog erg veel zal helpen, maar gezegd moet worden dat ZSC in de slotfase van de kom petitie haar huid zo duur mogelijk tracht te verkopen. In navolging van buur WIK is de Scharendijkse ploeg plotseling aan de lopende band punten gaan binnenhalen, daar waar eerst nauwelijks een vuist gemaakt kon worden. Het grote verschil tussen de Kerkwerfse ploeg en ZSC is evenwel, dat de noodzaak van het veroveren van winstpunten in Kerkwerve wat eerder onderkend is, waardoor Henk Sprong zijn ploeg ruimschoots op tijd in veiligheid kon bren gen, terwijl men in Scharendijke vrijwel zeker de eerste klas al na één seizoen gedag kan zeggen. Helemaal zeker is het natuurlijk na de ruime 6-1 zege op Kruiningen nog niet, maar dat ook 's-Heer Arendskerke een half dozijn tref fers produceerde tegen het reeds gedegradeerde Rillandia, blijft de Scharen dijkse ploeg op de voorlaatste stek met een punt achterstand op de Bevelan ders, maar met nog slechts één duel te gaan. In de slotronde moet ZSC op be zoek bij WIK, terwijl 's-Heer Arends kerke op bezoek moet bij Co- lijnsplaatse Boys. Zeer waarschijn lijk zullen beiden tegen de degrada tie vechtende ploegen wel tot winst komen, omdat er al zo vaak is bewe zen, dat in de slotfase van een kom petitie in zulke wedstrijden alleen nog maar de belanghebbende ploeg wenst te voetballen. Dit heeft dan wel tot gevolg dat de hatelijke marge van een punt in het nadeel van ZSC zal blijven werken en Bram Coomans en de zijnen alsnog een stapje terug zullen moeten doen, een stapje dat de ploeg eigenlijk gezien de kwaliteiten die de ploeg heeft niet zou moeten hoeven te maken, maar waarin voor een niet onbelangrijk deel het her haaldelijk gemis van spits Olivier Verwest een rol heeft gespeeld. „Ik ben er een wedstrijd of tien niet bij geweest en dat werkt natuur lijk wel door", meende Olivier Ver west. „Hierdoor moet er vrijwel doorlo pend met een andere opstelling wor den gespeeld, hetgeen natuurlijk niet bevorderlijk is voor de kontinuïteit in speelwijze". Verwest is overigens van mening, dat de degradatie geen al te nadelige gevolgen hoeft te heb ben. „Er moeten het volgend seizoen een aantal A-junioren worden inge pakt en ik denk, dat het beter in de tweede klas kan gebeuren, dan in de eerste klas, maar dat wil niet zeggen, dat ik er niet graag ingeblcven zou zijn. Overigens is de kans groot, dat ik er zelf het volgend jaar nog minder hij zal zijn". Een groot vraagteken is ook de training in het volgend seizoen. In deze liggen de meningen van de spe lersgroep en het ZSC-bestuur duide lijk op een verschillend spoor. Bram Coomans wil graag blijven spelen en trainen en dat ziet eigenlijk ook de spelersgroep wel zitten. Het bestuur is evenwel van mening, dat het voor al erg belangrijk is, dét er iemand langs de lijn zit als er jonge spelers moeten worden ingepast. Overigens bewees Coomans in de ontmoeting tegen Kruiningen dat zijn aanwezig heid binnen de lijnen van behoorlijk belang is. Met het skoren van de ope ningstreffer wees hij zijn ploeg be hoorlijk de weg naar de uiteindelijke forse zege. Dat hij met name in de tweede helft een handvol open doel kansen om zeep hielp werd verder met een lach afgedaan. In de eerste minuut van de wedstrijd kreeg het bezoekende Kruiningen al een goede mogelijk heid op 0-1maar oog in oog met doel man Maarten van de Weele faalde Pe ter Bouwer. In de twaalfde minuut was het verrassend aan de andere kant raak. Een onschuldige aanval kwam bij Olivier Verwest, die nage noeg vanaf de komervlag voorzette tot bij de tweede paal, waar Bram Coomans boven Toon Jansen uitto rende: 1-0. Amper drie minuten later was de speler/trainer dicht bij 2-0, maar diens inzet werd door aanvoer der Adri Nieuwenhuyzen van de doellijn gewerkt. Hijzelf en sekretaris Jan Stouten hadden zich niet meer herkiesbaar gesteld. De voorzitter bedankte de scheidende sekretaris voor het vele werk, dat hij met veel verantwoorde lijkheidsgevoel voor de vereniging heeft verricht. Tevens verwelkomde spreker de twee nieuwe bestuursleden: Kees Ne- derlof en Rien van de Ouden. Buitenspelval In de 22e minuut kwam ZSC alsnog op 2-0, toen Paul de Graaf attent de buitenspelval ontweek door alleen door te gaan op een eigen pass. Ook doelman Huib Krombeen had geen verweer tegen de aktie van De Graaf. Later zou blijken, dat Krom been zich bij deze aktie zelf zou bles seren, hetgeen in de tweede helft tot zijn vervanging zou leiden door veldspeler André Dek. Voor die tijd had Adri Nieuwenhuyzen uit een vri je trap nog voor 2-1 gezorgd, waar door ZSC een lastig laatste kwar tiertje doormaakte, omdat Kruinin gen in deze fase danig aandrong om alsnog langszij te komen. De beste mogelijkheid zou er evenwel nog voor ZSC komen, maar het leer sprong te ver van de voet van Olivier Verwest, toen deze oog in oog met doelman Krombeen kwam. In de zevende minuut van de twee de helft maakt Verwest zijn misser uit de slotfase van de eerste helft vol ledig goed door binnen zestig sekon- den twee keer doel te treffen. Eerst gleed hij een pass op maat van Kees Snoek in en even later gebruikte hij een foutieve uitloop-aktie van doel man Dek om hem te lobben: 4-1. In de tweede helft kwam Gert-Jan Kunst de geblesseerd geraakte Ko Louwer se vervangen, hetgeen aanvallend meer stootkracht met zich mee bracht. Kruiningen kwam nog nau welijks aan een goed opgezette aan val toe. In de 31e en 43e minuut be paalden Kees Snoek en Dick Vers- sendaal de einstand volledig ver diend op 6-1. Aanstaande zaterdag zal blijken of deze^goede krachts inspanning tenslotte nog respijt ople vert. Het moet gevreesd worden van niet. Het nieuwe bestuur ziet er thans als volgt uit: Kees Nederlof (voorzit ter), Anita de Jongh (Sekretaris), Margreet van Cleef (penningmees ter), Adrie Landman (wedstrijdse- kretaris), Rien van de Ouden (jeugd- kommissie). Geen kontributieverhoging Na het voorlezen van de verslagen door sekretaris Jan Stouten, deelde penningmeester Margreet van Cleef mee, dat er dit jaar geen kontributie verhoging zal zijn. De kas bevond zich goed in orde. Na de pauze zette de nieuwe voor zitter de vergadering voort en wer den verschillende kommissies geko- Jeugdkommissie: Rien van de Ou den, Petra van lJsseldijk, Kees Ne derlof (gezocht wordt naar nog een kommissielid). Teamkommissie: aanvoerders teams, plus trainers. Redaktiekommissie: Margreet van Cleef, Corrie Berrevoets, Suus Berre- voets. Kaskommissie: Elly van Leeuwen, Klazien Scheele. Kommissie van beroep: Rob de Jongh, Guus Marchand, Joop van der Linde. Waardering Presentjes waren er voor de trai ners, te weten Kees van Sluys, Kees Nederlof, Anita de Jongh en Petra van lJsseldijk. De nieuwe voorzitter sprak ten slotte waarderende woorden aan het adres van de afscheidnemende bestuursleden Kees van Sluys en Jan Stouten. Zijn wens voor een ieder: een prettige stand in de kompetitie en een fris en gezond nieuw seizoen. SAN SALVADOR Bij een „belang rijke operatie" in de oosteüjke provin cie Morazan heeft het leger van El Salvador meer dan honderd guerrilla strijders gedood. Bij de operatie kwa men „enkele soldaten" om, zo is zater dag vernomen in militaire kringen in San Salvador.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7