Stella Boys en Bruse Boys maken overstap naar le klas All Ready verslaat Olympia op eigen terrein met 7-5 KAMPIOENENGALERIJ Motorklub De Koppeling sterft een zachte dood Die Gouwe kampioen Zierikzee V veel te sterk voor Goes V Korfbal Selektiewedstrijd zeehengel- kampioenschap Hengelwedstrijd om regio-kampioenschap Hugo van Duysse wint 25 km-loop in Middelburg Huishoudelijke kompetitie TOG Bruinisse Leuk kijkspel tijdens oefenpartii B-junioren I tegen te scoren (3-1) waarna Marien Hoogerheide de ruststand op 4-1 be paalde. Na de rust ging de konditie bij de meeste spelers een hartig woordje mespreken en ging het scoren niet meer zo vlot af. Door Jaap Struik en Rob Kroes beek werd de voorsprong nog tot 6-1 opgevoerd waarna Goes nog de eindstand op 6-2 kon bepalen. HAAMSTEDE, 17-4. Motorklub De Koppeling bestaat niet meer. Tijdens de in hotel Bom in Haamstede gehou den algemene buitengewone verga dering werd door een vijfkoppig bestuur, alsmede door drie opgeko men leden besloten om de vereniging op te heffen, omdat er geen enkele grond meer aanwezig was om er ver der mee door te gaan. Alleen al het verstek laten gaan voor deze buiten gewone vergadering kon als hoofd motief worden aangemerkt. Belangrijk facet is zeker ook het gegeven, dat de animo voor de motor- crosserij danig is geslonken. Voorzit ter J. van Klooster memoreerde nog maals aan de geweldige oppositie van de gemeente Westerschouwen ten opzichte van de Motorklub. Voor al wijlen voorzitter W. P. Kloet werd nogmaals herdacht als een enorm voorvechter voor de motorsport. Hij deed bijzonder veel moeite om in de eigen gemeente en in Middelburg wat te bereiken voor de vereniging. Dank zij zijn werk werd door de Reinigingsdienst een toezegging ver leend om te mogen rijden in de Schelphoek-omgeving. Er werd 2000,— aan verwerkt om een en an der berijdbaar te maken, maar er was geen interesse te vinden omdat het terrein meestal een blubberbende was. De Kop van Schouwen deed de vereniging uiteindelijk definitief de das om. Om exact 20.50 uur werd het dood vonnis over De Koppeling geveld. De aanwezige materialen zullen bij een nu oud-bestuurslid worden opgesla gen. De administratie verdwijnt, in dien mogelijk, in het gemeente-ar chief. Het nog aanwezige kasgeld 900,— zal geschonken worden aan de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis, dat daar beslist een juiste bestemming zal weten te vinden. Tijdens de in be ter tijden gehouden wedstrijden, waaronder de nationale kampioen schappen was het Ned. Rode Kruis altijd present. Het overmaken van het restbedrag dient als dank voor verleende diensten. WILHELMINADORP, 17-4. In de uitwedstrijd tegen Olympia is het All Rea dy gelukt haar derde achtereenvolgende overwinning te behalen. Naaste kon- kurrent Olympia was in eigen huis nog ongeslagen, maar moest nu in Wilhel- minadorp toezien dat het met 7-5 door het Zierikzeese team werd geklopt. Werd er in de eerste helft nog was aggressief gespeeld, in de tweede helft ging het mede door het goede optreden van scheidsrechter Wisse het heel wat vriendelijker toe. Op het kleine veld startte All Rea dy niet al te overtuigend. Toch kon het uit een doorloopbal van Jaco Stoutjesdijk voorsprong nemen (0-1), waarna Bert Mol met een afstands schot de partijen weer op gelijke voet bracht (1-1). Na de vakverwisseling zorgde Rini Snijders weer voor voorsprong (1-2), maar weer slaagde Olympia erin op gelijke hoogte te komen (2-2). In de derde aanval toonde Leo Fonteine zich op dreef. Na eerst met een af standsschot voor 2-3 te hebben ge zorgd wist hij van onder de korf de stand op 2-4 te brengen. Nog net voor het afsluiten van de le helft slaagde Olympia erin terug te komen tot 3-4. Na de theepauze zette All Ready goed door en in de eerste 20 minuten werd de wedstrijd in feite beslist. Eerst routenier Piet de Ronde van uit een vrije worp en even later Rini Snijders van afstand bezorgden All Ready een konfortabele 6-3 voor sprong. Toen daarna Hans van Gastel bij een doorloopbal te hard werd aange pakt, kon met de toegekende straf- worp een nog groter gat worden geslagen, maar de strafworp bleef onbenut. In plaats van 3-7 werd het nu door een treffer aan de andere kant 4-6. Na een fout in de All Ready verde diging kon Olympia zelfs nog terug komen tot 5-6. Tien minuten voor tijd maakte Jaap van Gastel zijn rentree na vier weken uitgeschakeld te zijn geweest. Vijf minuten voor tijd vond coach Kloet het tijd om op balbezit te gaan spelen. Drie minuten later kwam de bal pas het vak uit, maar toen was het wel 5-7. Leo Fonteine had de show in zijn val perfekt afge rond met een doorloopbal, waarmee de strijd was beslist. Kort voor tijd moest Corrie Kloet zich met een spierblessure laten ver vangen door Vera Saarloos. Met deze overwinning bezet All Ready nu de 2e plaats op de ranglijst achter Seol- to. Zaterdag a.s. komt Togo naar Zie- rikzee waarna over twee weken de belangrijke uitwedstrijd tegen Seo- loto op het programma staat. In deze ontmoeting zal worden beslist of er nog een verrassing inzit voor het dit jaar jubilerende (15 jaar) All Ready. De stand in de le klasse A: Seolto All Ready Animo II Olympia Luctor Tjoba III Zuidwesters Togo 10 8 0 2 52-35 16 10 7 0 3 49-48 14 10 6 1 3 48-36 13 10 5 2 3 53-47 12 10 3 2 5 60-54 8 10 2 3 5 49-58 7 10 2 2 6 47-61 6 10 1 2 7 40-59 4 Verderop in de tweede helft kreeg Jongelings nog een schitterende kans, evenals Leen Koster en Claude Ringoot. De Schoondijke-spits raak te evenwel drie keer het houtwerk, maar mocht geen treffer laten aante kenen. Voor Zeeland betekende de uitein delijke 1-1 een grandioze verbetering in verhouding tot de vorige onderlin ge testmatch. In Nieuwerkerk werd het toen 8-1 voor de Rotterdammers. Aan Zeeuwse kant waren naast Ar jan Visser en Claude Ringoot ook Ro nald Jongelings, Johan Tuin (Vlissin- gen) en Luuk van Gremberghe (Koe wacht) uitblinkers, terwijl Rotter dam naast doelpuntenmaker Hans de Reuver in aanvoerder Frenk Hek- bert van Feijenoord een groot talent had. Al met al konden beide coaches te vreden zijn. al was Jo de Waal van mening dat er een fikse matheid lag over de Rotterdamse ploeg. Het pu bliek kwam evenwel voortreffelijk aan zijn trekken. SCHIPHOL. Op Schiphol zijn der tig Poolse kinderen uit Warschau aangekomen, die in het Heemsteedse Dïaconessenziekenhuis zullen wor den gerevalideerd. DEN HAAG. Het is hoogst onwaar schijnlijk dat het Kort Middelbaar Beroepsonderwijs (K.M.B.O.) vol gend jaar in augustus integraal in ons land kan worden ingevoerd. Z1ERIKZEE, 19-4. Nagenoeg alle beslissingen zijn in de zaalvoetbalkompe titie gevallen. In de tweede klas werd Stella Boys na een zenuwslopende wedstrijd tegen De Steeg kampioen en Bruse Boys ging mee over naar de eerste klas door Brogum fiks af te straffen. Die Gouwe, dat niet speelde in de derde klas, werd toch kampioen, omdat Dreischor voor de vierde keer in suk- sessie onderuit ging. Nu was ZZ'72 de dadiger. Hierdoor blijft alleen nog de tweede promotie-plaats in de derde klas te vergeven. Behalve Dreischor ko men daarvoor ook nog Zeelandia en Vv Oosterschelde in aanmerking. Uit de tweede klas degradeerden al eerder Bijmakelaardij II en Meo II naar de derde klas. De twee gepromoveerde ploegen uit de tweede klas. Bóven kampioen Stella Boys en daaronder Bruse Boys, dat meepromoveerde als tweede. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. 18-4. Onder goede weersomstandigheden werd zondag door de Tour Club Schouwen-Duiveland met de Schouwen-Duiveland-routeover 90 km de eerste officiële toertocht verreden. De tourrijders onderweg tussen Zonnemaire en Brouwershaven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) titel. De Steeg liet zich in deze perio de enigszins overrompelem, waarbij het door treffers van Bart de Jong, Kees de Vos en Kees Hagesteijn op een forse 3-0 achterstand werd gema- noevreerd. In de tweede periode waren de rol len evenwel danig omgekeerd en in deze fase mochten de Boys allerminst mopperen, dat het bij een enkele te gentreffer van uitblinker Marco Viergiever bleef. De trefzekerheid van de discotheek-ploeg liet danig te wensen over ondanks het feit, dat Stella Boys doelman Jacco de Jong diverse malen in geslagen positie leek. Het bleef slechts 3-1, zodat Stella Boys uitermate verdiend de titel bin nen kon halen. Na een zwakke sei zoenstart stoomde de rode brigade konsekwent door en werden de winstpunten met de regelmaat van de klok binnengehaald. Even leek het fout te gaan toen Brogum op 5 april roet in het eten leek te komen gooien, maar omdat Bruse Boys De Steeg op afstand hield bleef de scha de beperkt. Met Stella Boys en Bruse Boys heeft de eerste klas er twee leu ke ploegen bijgekregen. Bijmake laardij en Skol Boys U zijn de ploe gen die het veld moeten ruimen in de hoogste klas van het Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalgebeuren. Dreischor ging in de derde klas an dermaal in de fout. Nadat het vijf mi nuten voor het einde nog met 2-1 aan de leiding stond tegen ZZ'72 II, ge bruikte ZZ'72-ploeg een man meer- situatie knap om alsnog met 3-2 de winst naar zich toe te trekken. Zeelandia greep tegen Brogum II de laatste kans aan om alsnog promo tie te bewerkstelligen door met 5-1 aan het langste eind te trekken. Stel la Boys II en SV Ouwerkerk II beslo ten tot een broederlijke 3-3 puntende- ling na een 3-0 voorsprong voor de Ouwerkerkers. In de tweede klas klopte Country Club II het onderaanstaande Mevo II in een lach-of-ik-schiet-show met 2-1. Stand tweede klas Stella Boys Bruse Boys De Steeg ZZ'72 Ouwerkerk Brogum Country Club II Bijmakel. II Mevo II Stand derde klas Die Gouwe -14 11 2 1 57-29 24 Dreischor 14 10 0 4 52-24 20 Zeelandia 15 9 2 4 43-33 20 VvOostersch. 15 8 3 4-~52-35 19 Brogum II 14 5 2 6 41-50 12 Stella Boys II 15 4 3 8 23-50 11 ZZ'72 II 13 4 2 7 27-46 10 Renesse 14 3 2 9 37-40 8 SV Ouwerkerk II 14 12 1124-51 4 Om te komen tot de tweede promo vendus moet Dreischor woensdag avond aantreden tegen Brogum II. Dreischor heeft bovendien nog de bij 1-1 gestaakte wedstrijd tegen Renes se staan om alsnog de promotie te be reiken. Deze wedstrijd wordt even wel alleen gespeeld wanneer zowel Dreischor als Zeelandia woensdaga vond tot winst komen. Zeelandia ontmoet in de laatste wedstrijd ZZ'72 II. Theoretisch heeft ook Vv Ooster schelde nog een minimaal kansje. Zij spelen dezelfde avond tegen Ouwer kerk II, maar voor deze wedstrijd kan het pleit reeds in het nadeel van Vv Oosterschelde beslecht zijn. ZIERIKZEE, 18-4. In het treffen met hekkesluiter Goes V heeft Zie rikzee V op het sportpark Bannink weer eens het zoet van de overwin ning (6-2) mogen smaken. Jaap Struik opende voor de rood zwarten se score (1-0) waarna Ko Hoogerheide voor 2-0 en 3-0 (straf schop) zorgde.; De bezoekers slaagden er hierna in 16 11 3 2 66-31 25 16 11 2 3 79-30 24 16 9 3 4 46-30 21 15 7 2 6 46-35 16 15 7 2 6 40-34 16 15 6 3 6 34-41 15 15 6 1 8 38-59 13 14 2 1 11 28-62 5 16 1 1 14 22-75 3 Bij de selektiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap zeehen- gelen te Oostkapelle waren niet min der dan 450 hengelaars aanwezig waaronder 25 leden van de h.s.v. Oosterschelde". Leo Bolier eindig de met 103 cm vis op de 33e plaats en wist zich hiermee voor de eind- wedstrijd te plaatsen. De overige le den vingen helaas te weinig. Voor de leden van ,,de Krabbe", ,,'t Zijpe" en de h.sv. „Oosterschelde" staat voor zaterdag 24 april de vol gende wedstrijd op het programma om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland. De wedstrijd wordt ditmaal georganiseerd door de h.s.v. „Oosterschelde", aanvang 13.00 uur. De leden van de h.s.v. „Oosterschelde" kunnen zich vanaf 11.00 uur opgeven voor deze wedstrijd, in het Huis van Nassau, waar eveneens de prijsuitreiking zal plaats vinden. MIDDELBURG, 17-4. Hugo van Duysse van de Hulsterse atletiekve reniging RKHAV is winnaar gewor den van de eerste Trefcenterloop over 25 kilometer, die in Middelburg werd verlopen. Hij legde de afstand af in 1.20.42, waarmee hij een voor sprong had van negen sekonden op de Belg Jean Marie Lelon. Delta Sporter Simon Blom werd de beste vertegenwoordiger van de Zie: rikzeese vereniging. Hij finishte uit eindelijk als negende in zijn katego- rie en noteerde een goede tijd van 1.23.47. Met deze tijd verbeterde hij zijn eigen klubrekord uit 1977 met ruim tien minuten. Johan van de Hoek kwam na 1.37.12 als 65e over de meet en Adrie Gerards werd 70e in 1.37.56. Bij de veteranen I (tussen 40 en 50 jaar) werd Staf Spaepen uit Turn hout in de voortreffelijke tijd van 1.21.48 winnaar. Krijn de Oude werd 19e in 1.42.18. Bij de veteranen II (tussen 50 en 60 jaar) ging- de zege naar Piet van Alphen van AAC in 1.22.51. Fia Groen van AV '34 werd snelste dame in 1.46.16 en Jan Zagers van Blauwwit Roosendaal legde de afstand per rolstoel af in 1.32.59. BRUINISSE, 19-4. In de 29e en voorlaatste ronde van de huishoude lijke kompetitie van schaalvereni- ging T.O.G. uit Bruinisse kan J. v. d. Bos in theorie nog tweede worden achter de kampioen J. de Jonge, wel ke niet meer in te lopen is door z'n achtervolgers. Ze speelden tegen el kaar en kwamen remise overeen. Voor J. de Korte groeide de kans op behoud van de tweede plaats door z'n winst op A. Kik en omdat v. d. Bos een half punt liet liggen. Na vele ronden verhinderd te zijn won A. Slinger afgetekend van C. v. d. Berge die met de opening in de fout ging. A. Douw neemt in een di- rekt duel om de vierde plaats deze weer terug door winst op Bal. D. v. Wolferen wint knap van L. Houkamp en klimt naar de 10e plaats, ten koste van de afwezigen A. v. Maurik en Abr. v. d. Berge. Uitslagen: J. v. d. Bos-J. de Jonge V2-V2; J. de Korte-A. Kik 1-0; R, Bal- A. Douw 0-1; M. Houkamp-K. Klink In de openingswedstrijd van de avond denderde Bruse Boys over een alleszins knap spelend Brogum, dat evenwel niet kon beschikken over de faktor geluk. Uiteindelijk eindigde de ontmoeting in een 6-0 overwin ning voor de Duivelandse formatie, waarbij Tonny van de Berge met drie treffers het produktiefst was. Ben Schot met twee en Jacob van de Per- ge met een treffer maakten het halve dozijn vol. Bruse Boys had zich hier door in ieder geval verzekerd van het eerste klasserschap, maar was afhan kelijk van de uitslag van Stella Boys tegen De Steeg met het oog op een eventueel kampioenschap, waarbij Stella Boys door de zege was ge dwongen zelf ook tot winst te komen om als eerste te eindigen. In de eerste helft heeft Stella Boys de basis gelegd voor de uiteindelijke 'rtii«r BRUINISSE, 19-4. De oefenpartij die de B-junioren van de afdelingen Zee land en Rotterdam in Bruinisse tegen elkaar speelden was maandagavond van een zeer akseptabel kaliber. Het veel te geringe aantal toeschouwers kon met grote regelmaat genieten van attraktieve staaltjes voetbal, waarbij het verheugend te noemen-was, dat vooral Arjan Visser van VV Brouwershaven een erg beste beurt maakte. In de tweede helft herstelde Leen Koster van VV Zierikzee zich eveneens goed na een wat tegenvallende eerste periode. De ont moeting eindigde uiteindelijk in een 1-1 gelijkspel, waarbij gerust mag wor den gesteld, dat Zeeland gezien.de kansverhouding zeker de winst had moeten pakken. Arjan Visser toonde zich in beide helften met name in de eerste twintig minuten een redelijk balkunstenaar, waarbij hij een aantal malen erg dicht bij een Zeeuwse treffer kwam. Vijf minuten na het begin stond het houtwerk evenwel sukses in de weg, terwijl hij bij volgende gelegenheden het vizier niet helemaal op scherp had staan, een euvel dat overigens ook andere Zeeuwse spelers danig parten speelde. Vooral centrumspits Claude Ringoot van Schoondijke kreeg in de tweede speelhelft een handvol uitgelzen mogelijkheden. Het eerste half uur werd volledig 1-0; C. v. d. Berge-A. Slinger 0-1; D. v. Wolferen-L. Houkamp 1-0; A. J. v. d. Berge-J. Reurich 0-1; A. Knop-W. We ber 0-1; W. Hoek-J. Klink 0-1; I. Boeije-A. Web er Vè-Va; A. v. Klinken- Ad v. d. Berge 1-0; L. Kostense-K. v. d. Bos 0-1. gedikteerd door de ploeg van keuze heer en trainer Jo de Waal, maar in de 24e minuut was het toch Rotter dam, dat via een puike kopstoot van CKC-er Hans de Reuver aan de lei ding kwam. Even leek Zeeland de kluts kwijt, maar nadat Rotterdam gedurende enkele minuten overheerst had kon den de Zeeuwse B's toch weer aan klampen en kon zonder problemen de zeer redelijke score worden vast gehouden. In de tweede helft drukte Zeeland nog meer dan in de eerste periode een stempel op de wedstrijd, maar nadat Claude Ringoot een droomkans had gemist, mocht Zeeland niet moppe ren toen twee keer kort na elkaar het houtwerk verder Rotterdams sukses in de weg stond. In de 7e minuut was de verdiende gelijkmaker evenwel een feit. Na een afgeslagen aanval waarbij zowel Arjan Visser als Leen Koster een hoofdrol speelden, be landde het leer op 25 meter afstand van het doel bij Middelburg-speler Ronald Jongelings, die zich geen mo ment bedacht en meedogenloos uit haalde: 1-1. BROUWERSHAVEN, 17-4. De B-juni'orenploeg van v.v. Brouwershaven werd in de klasse Bill ongeslagen kampioen. Niet een keer hoefde de ploeg van coach Leen Botbijl een punt af te staan aan een tegenstander. Het vorig seizoen werd de ploeg in ongeveer dezelfde samenstelling kampioen in de C- juniorenklasse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 17-4. Door een 7-0 zegen op het éigen vijfde team is Bruse Boys III afgelopen zaterdag kampioen geworden in de vierde klasse I. Het team promoveert hierdoor naar de derde klas, waardoor het in ieder geval het vol gend jaar niet voor kan komen, dat drie ploegen van een vereniging in een klas uitkomen. Bruse Boys III was heer en meester in de vierde klasse I, getui ge het doelsaldo 93-6 in veertien wedstrijden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5