Country Club voor tweede keer kampioen van Zeeland Renesse stunt bij koploper Hoofdplaat Delta Sport maakte een redelijke crosskompetitie ERIC DE NOORMAN Olympische spelen 1988 Na strafschoppen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 april 1982 Nr. 23097 7 HOOFDPLAAT, 10-4. Renesse heeft zaterdagavond het huzaren stukje uit gehaald om Hoofdplaat, de gedoodgeverfde kampioen in de le klasse, dit sei zoen in eigen omgeving haar eerste nederlaag te bezorgen. Met niet minder dan vijf invallers, Rinus Verseput, Cor en Ko Kooman, Wim Veerhoek en Jaap van Oeveren ontbraken, was Renesse zonder enige il lusie naar de onbetwiste koploper vertrokken. Ondanks deze handicap was er echter de vaste wil om de huid zo duur moge lijk te verkopen en zeder niet als een gewillig slachtoffer te willen fungeren. Liesbeth Kort Knappe puntendeling Fons de Wolf verkiikt zich OD wint onder barre voor Zonnemaire J surf-omstandigheden tegen koploper kapaClteiten SilvailO Contini Sjaak Vasseur tilde een gehavend Renesse verrassend voorbij koploper Hoofdplaat. Hij bereidde de treffer van Leen Rademaker voor en zorgde zelf voor nummer twee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Met twee oudgedienden als Daan Bezuijen en Kees van Burg als ver vangers b)eek Renisse volkomen ge lijkwaardig aan de Zeeuwvlamin gen. Gedurende de eerste helft slaag den de Schouwenaren er zelfs in het beste spel naar zich toe te trekken en zich zelfs de beste kansen te schep pen. Al na 2 minuten spelen slaagde Re nesse erin voorsprong te nemen toen Sjaak Vasseur via een 1-2 kombina- tie met Leen Rademaker door de ver dediging wist te breken waarbij Ra demaker voor de afwerking zorgde (0-1). De vreugde in het kamp van de bezoekers was echter maar van korte duur daar 5 minuten later was het herbert Versluijs die de stand weer recht wist te trekken (1-1). Ondanks deze treffer bleef Renesse het beste van het spel behouden zon der dit evenwel in doelpunten tot uit drukking te kunnen brengen. Na de rust kreeg Hoofdplaat een veldover- wicht, maar door de verdiging goed gesloten te houden kregen hun aan- ZIERIKZEE, 10-4. Aan het weer is het nog niet helemaal te zien, maar volgens de kalender staat voor de at leten en atletes alweer een baankom- petitie 1982 voor de deur. Onlangs werd de Zeeuwse crosskompetitie af gesloten. De Zierikzeese atletiekve reniging Delta Sport mocht daarin Ralph Koper bij de jongens-pupillen als kampioen begroeten in zijn leef tijdsgroep. Behalve dit jonge talent waren er evenwel best nog een aantal prestaties, die gezien mochten wor den, zoals bijvoorbeeld de eerste plaats in het ploegenklassement bij de B-jongens, een klassering waar Jan Konijnenburg, Robert Bege- mann en John Teuthof met een derde, vierde en vijfde plaats in het indivi dueel klassement debet aan waren. Bij de heren was er een alleszins verdienstelijke zevende plaats in het eindklassement voor Simon Blom. Hij totaliseerde 479 punten. Zoals in middels wel bekend zal zijn eindigde John Vermeule op de eerste plaats, een eerste plaats die al zeker was na zijn zege op Piet Vonck in de domei nen op Westerschouwen. Adrie Hol laar eindigde op de zestiende plaats in het eindklassement en Martien Moermond werd als derde Delta Sporter 25e, waarmee hij Kees Groen net een plaatsje voorbleef. Herman Padmos werd verdienste lijk 28e, Hans van Elzelingen klas seerde zich als 39e en Wim Schot en Jos Geluk deelden de 42e plaats. Een 44e plaats was er nog voor Johan van de Hoek. In de ploegenklassering werd de eerste ploeg van Delta Sport een goede vierde met 1513 punten, terwijl de tweede en derde ploeg als twaalfde en veertiende werd afge- vlagd. In de eindklassering bij de ve teranen was de vijfde prijs voor de Zierikzeese atletiekvereniging. Bij de dames was er een zesde plaats voor Inge den Boer en bij de meisjes-A was Marjolein Hartog GREVELINGEN, 12-4. Op de Gre- velingen werd maandag 2e paasdag door de windsurfvereniging Sunne- mare de eerste klubwedstrijden ge varen. Zoals bekend heeft een surfer wind nodig en dat was er maandag in voldoende mate en voor veel deelne mers zelfs wel wat te veel. Onder barre weersomstandigheden, hagel en sneeuwbuien en windstoten van 60- tot 80 km per uut, werd er door 24 deelnemers gestart, waarvan alleen de sterksten de finish haalden. Voor de toeschouwers op de Greve- lingendam was het een spektakulair gezicht, waarbij door de sterke wind hoge snelheden werden bereikt. Toen na drie manches de deelne mers baiuw en verkrampt van de kou waren besloten de organisatoren van de oorspronkelijke 5 manches de laatste twee te laten vervallen. Bij de dames wist Liesbeth Kort als eerste door de finish te gaan voor Marion van Dongen. Bij de heren (licht) eindigde Marco Jonker op de eerste plaats voor Ho Tan als tweede en Dennis Geel op de derde plaats. Winnaar bij de heren (zwaar) werd J. Boekamp; 2e Peter Jordaan en 3e Jan de Jong. Geslaagde openingstoernooi de „Bru-Tén" BRUINISSE, 12-4. Tweede Paas dag heeft tennisvereniging ,,De Bru- Tén" het openingstoernooi van dit seizoen gespeeld. Voor de jongste junioren waren er diverse behendigheidsspelletjes met de bal en kleine wedstrijden. Voor de oudere junioren was er een echt toer nooi met wedstrijden, 's Middag wa ren er mixed wedstrijden voor de se nioren. Hoewel er uiteraard om de puntn werd gestreden, was de opezet dat meedoen belangrijker was dan win nen en gezelligheid de boventoon moest voeren. Dit lukte uitstekend rondom ,,'t Mep'uusje", waar ruim 60 senioren elkaar sportief bekamp- ten. Namens de wedstrijdkommissie gaf Tom van Gelder voor de meeste punten een traktie aan mevrouw De Looff en aan mevrouw Krepel. ZONNEMAIRE, 10-4. Zonnemaire heeft zaterdagmiddag het bezoeken de Jong Ambon IV, koploper in de 3e klasse D, aardig in bedwang weten te houden, wat uiteindelijk resulteerde in een bijzonder verdienstelijk 2-2 ge lijkspel. De met veel inzet spelende thuisklub had zelfs een handicap daar het met drie B-junioren moest aantreden, die zich overigens ver dienstelijk weerden. Het begin zag er allerminst hoop vol voor de rood-gelen uit daar Jong Ambon al in de allereerste minuut voorsprong kon nemen (0-1). Naarmate de strijd vorderde kreeg Zonnemaire echter steeds meer vat op het korte spel van de bezoekers en slaagden zij er zelfs ook in een aantal goede aanvallen op te zetten. Uit een hiervan wist Niek Deïst, uit een voorzet van Wim Fonteine, de stand in evenwicht te brengen (1-1). Marko van de Broeke, weer in uitste kende vorm, wist hierna een straf schop van Jong Ambon onschadelijk te maken. Twintig minuten na de rust kon Jong Ambon weer de verdediging van de thuis verschalken en voor sprong nemen (1-2). Tien minuten la ter was het echter weer gelijk toen Wim Fonteine goed doorging en de doelman kansloos liet (2-2). In de resterende tijd slaagden bei de verdedigingen erin meester van hun terrein te blijven waardoor de puntjes broederlijk werden gedeeld. SEOEL, 10-4. Juan Antonio Sama ranch, voorzitter van het Internatio nale Olympische Comité (ICO), heeft tijdens een bezoek aan Seoel gezegd dat hij het volste vertrouwen heeft dat de Olympische Spelen van 1988 in de Zuidkoreaanse hoofdstad een susses zullen worden. Nadat ik alle accommadaties heb bezichtigd en me op de hoogte heb gesteld van de voor bereidingen wil ik duidelijk stellen zeker te zijn van het susses van de spelen in 1988", aldus Samaranch, die een bezoek van vier dagen bracht aan Seoel. *5 for o Silvano Contini troefde fons de Wolf op een voortreffelijke manier af in de eindsprint van Luik-Bastenaken-Luik. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LUIK, 11-4. Onder barre weersomstandigheden, sneeuw, hagel en regen, heeft de Italiaan Silvano Contini zondag een verrassende overwinning ge boekt in de 244 kin lange klassieker Luik-Bastenaken-Luik. Beste man in de ze door de weersomstandigheden bijzonder zware wedstrijd was de Belg Fons de Wolf vrijwel gedurende de gehele koers een dominerende rol vertolkte. De beslissing viel met nog een kleine 50 km voor de wielen bij het beklimmen van de Mont Theux, nadat even hiervoor Gerrie Kneteinann nog een uitloop poging had gewaagd. Bij de beklimming vormde zich een kopgroep van 11 renners, Contini, De Wolf, Roche. Roger de Vlaeminck, Prim, Criquelion, Mutter, Van de Velde, Willems, Kelly en Grezet. Van de Velde probeerde na de be klimming uit de kopgroep te ont snappen maar meer dan 50 meter voorsprong kreeg hij niet waardoor alles weer bijeen kwam. Bij de beklimming van de Cöte de la Redoute viel de definitieve beslis sing. Nadat eerst Van de Velde nog een uitlooppoging had gewaagd, ging De Wolf, toen Van de Velde weer was terug gehaald, in de aanval waarbij hij gezelschap kreeg van de Zwitser Mutter en de Italiaan Contini waar- vallers weinig kans om zich doelrijpe kansen te scheppen. Bij dè schoten Wélke zij nog op het Renesse doel wisten af i&xvtren toon de doelman Dick Fierens zich weer in voortreffelijke vorm. De aanvallen van Renesse, spelend op de counter, hielden zelfs meer gevaar in. In de 25e minuut na de hervatting konden de bezoekers weer voorsprong ne men. Dick Hart plaatste een vrijetrap over de verdediging van Hoofdplaat waarop Sjaak Vasseur goed doorliep om met een kopbal de doelman van de thuisclub kansloos te passeren (1- 2). Hoofdplaat stelde in de nog reste rende tijd alles in het werk om de ba lans weer in evenwicht te brengen. Door het middenveld goed bezet te houden slaagde Renesse er echter in de 2-1 voorsprong vast te houden en zo op twee kostbare puntjes beslag te leggen. J MIDDELBURG, 9-4. Country Club is voor de tweede keer kampioen van Zeeland geworden door na twee gelijke spelen tegen titelverdediger Hooizol der suksesvoller te zijn in het nemen van strafschoppen. Country Club heeft hiermee de suksesvolle lijn van het op z'n eind lopende zaalvoetbalseizoen doorgetrokken. Theoretisch bestaat nu nog de mogelijkheid, dat de mannen van coach Cees in 't Veld het geheel nog voorzien van een extra gouden randje door na de Zeeuwse titel ook de Zeeuwse zaal voetbal beker binnen te halen. Daarvoor zal in eerste instantie ook weer afgerekend moeten worden met het Middelburgse Hooizolder, samen met Country Club de laatste jaren de toonaangevende zaal voetbalploeg in het Zeeuwse land. goed voor de verrassende vierde plaats, terwijl Cora den Boer hier vijfde werd. In het ploegenklasse ment voor dames en meisjes-A was er een derde plaats voor Delta Sport. Bij de B-meisjes liep Margreet den Boer als enige de vijf benodigde wedstrijden en zij eindigde uiteinde lijk als achtste. Jeska Doeswijk werd bij de C-meisjes vijftiende. In het ploegenklassement voor B- en C- meisjes was er een achtste plaats weggelegd voor Delta Sport. Bij de jongens-A eindigde Ad Cool- bergen als derde en hij werd op de voet en op de plaats gevolgd door Kees Jonker, die dus als vierde werd geklasseerd. De klasseringen van Jan Konijnenburg, Robert Bege- mann en John Teuthof bij de B- jongens werden reeds aangevoerd, maar Erik Janssen bleef als achttien de nog onvermeld. Bij de C-jongens eindigde Paul de Bruyn als enige Delta Sporter op de vijftiende plaats, terwijl de ploegenklassering een tiende positie voor Delta Sport in petto had. Bij de D-jongens werd Mark van de Riet uiteindelijk achttiende en in de ploegenklassering wachtte de Zierik zeese vereniging eennegende eind klassering. Bij de meisjes-D werden Liselore Groeneveld en Mascha Ge- leijnse respektievelijk veertiende en 23e en de ploeg werd verdienstelijk achtste. Bij de meidjes-pupillen-A werd Lidewey Vleugel derde en Wen dy Hartog deed niet voor haar oudere zusje Marjolein onder en eindigde eveneens als vierde. In de ploe- genstand was er ook een derde plaats en de tweede ploeg werd elfde. Bij de jongens-pupillen-B werd Ralph Ko per dus kampioen en Serge Schot werd bij de A-pupillen 22e. In de ploegenklassering van A- en B- pupillen werd Delta Sport vijfde, terwijl de tweede ploeg zeventiende werd. De provinciale opmars begon voor Country Club in het seizoen 1979-1980 toen de ploeg de eerste Schouwen- Duivelandse titel liet volgen door de Zeeuwse na een enerverend toernooi in Oostburg. Het Vlissingse Roovers Sport, Diepvries uit Breskens en De Ster uit Hulst werden door de ploeg van coach In 't Veld geklopt en de eerste Zeeuwse titel was binnen. In de weg naar de nationale titel ver sperde het toen nog beruchte Marco Fit uit Eindhoven de Zierikzeese ploeg weg. Nadat de Eindhovenaren in eigen hal overtuigend, maar ge flatteerd hadden gewonnen, vergaste Country Club hen in Zierikzee op een schitterende revanche, die evenwel niet genoeg was om nationaal verder te gaan. Sta-in-de-weg Het vorig jaar was Country Club ti telverdediger, nadat men de Schou- wen-Duivelandse titel opnieuw bin nenhaalde. Hooizolder fungeerde toen evenwel als sta-in-de-weg. In Zierikzee werd teleurstellend verloren van de Middelburgers, me de door een dubieuze hoofdrol van scheidsrechter Roose, maar in Mid delburg volgde in de return een pui ke revanche. Door het beter benutten van de strafschoppen eiste Hooizol der alsnog de finaleplaats op. Deze fi nale werd door de Middelburgers overtuigend gewonnen. In het nu bijna gesloten seizoen toonde Country Club zich sterker dan ooit. In de kompetitie werd voor het eerst niet één keer verloren, waardoor Country Club de enige te rechte kampioen werd. Later voeg den de mannen van coach Cees in 't Veld er ook nog de Schouwen-Duive- landse beker aan toe, hetgeen voor het eerst betekende dat een ploeg de double had bereikt. Op weg naar een eventuele tweede Zeeuwse titel moesten de Schouwen-Duivelandse kampioenen het eerst de degens krui sen met De Smikkel uit Hulst, een ploeg die achteraf bezien voor een bijzonderheid mag tekenen in deze kompetitie. De Smikkel is namelijk de enige ploeg in het hele seizoen 1981-1982, die Country Club in kompetitiever- band een nederlaag heeft weten toe te brengen. Weliswaar won Country Club namelijk met 3-4 in Hulst, in Zierikzee nam de Hulsterse kampi oen zeer verrassend revanche door met 2-3 aan het langste eind te trek ken. Strafschoppen stelden de finale plaats toen voor Country Club veilig. In die finale zou andermaal Hooizol der de tegenstander zijn. De Middel burgers hadden in de finale korte metten gemaakt met AKF uit Goes. -T A Blh In Middelburg won Hooizolder met 11-1, reden waarom men zich in Goes met gemak een 4-2 nederlaag kon permitteren. Gevoelige veer De finalepartijen tussen Country Club en Hooizolder toonden aan, dat er van krachtsvershil nauwelijks sprake was, maar aan de Zierikzeese formatie moest wel een gevoelige veer laten, doordat Marcel van Grunsven niet van de partij kon zijn vanwege een meniscus-operatie. In Zierikzee boekte Hooizolder een goed 2-2 gelijkspel, dat hen schijn baar perspektieven bood voor een prolongatie van de titel. Voor Coun try Club waren Rini Stoutjesdijk en Wim Overweel de doelpuntenma kers, terwijl Rob Wijnstekers in een negatieve hoofdrol verscheen, door dat hij zich na een mini-striptease uit de zaal verwijderd zag door scheids rechter Bos. In Middelburg haalde Wijnstekers evenwel zijn gram door niet alleen een voortreffelijke wedstrijd te spe len, maar ook voor de allesbeslissen- de Zierikzeese treffer te tekenen, een treffer waarmee de Zierikzeese ploeg op gelijke hoogte kwam met de thuisploeg, nadat Henk Willemse de skore had geopend. Dit werd ook de eindstand, waarna John Tahapary en Rudie Loppies zo vriendelijk waren hun strafschop te missen, waardoor Country Club de revanche van een jaar geleden kreeg. Zonder twijfel heeft Cees in 't Veld de best uitgeba lanceerde ploeg in het Zeeuwse zaal voetbal, hetgeen de mannen inmid dels zonder meer duidelijk hebben aangetoond. Alleen al met de behaal de trofeeën van dit seizoen kon spon sor Ton Rijstenbijl een aardige prij- zenkast vullen. bij zich even later ook nog de Belg Cricuelion wist aan te sluiten. Van dit viertal maakte De Wolf de sterkste indruk door steeds het tem po hoog te houden. De Wolf, bewust van zijn eigen kracht, ging van de veronderstelling uit dat hij in Luik op de Boulevard de la Sauveniére zijn medevluchters gemakkelijk de baas kon blijven. Tot grote verbijstering had hij echter buiten Contini gerekend, die bij de beslissende eindsprint, aangetrok ken door Criquelion het wiel van De Wolf had gekozen. De Wolf reeds zeker van de ovex*- winning zag zich op de streep door de Italiaan geklopt die hiermee voor de zoveelste verrassende overwinnaar in de klassiekers van dit seizoen zorgde. De uitslag: 1. Contini de 144.7 km in 6.56; 2. De Wolf (Bel); 3. Mutter (Zwl); 4. Criquelion (Bel); 5. op 24 sec. Prim (Zwe); 6. Van de Velde (Ned.); 7. De Vlaeminck (Bel); 8. Grezet (Zwi); 9. Roche (Ier); 10. op 3.20 Kelly (Ier); 11. Seiz(Zwi); 12. Anderson (Aus); 17. Lubberding (Ned.); 19. De Rooy; 22. Langerijs; 23. Kuiper; 25. Van de Poel; 26. Pirard; 27. Jonkersd; 29. Zij- erveld. Openingstoernooi Tennis W.I.K. Tennisvereniging WIK houdt woensdag 14 april een openingstoer nooi voor adspiranten en junioren. Het toernooi begint om 13.00 uur. Bij zeer slecht weer wordt het evene ment verschoven naar de volgende dag, donderdag 15 april. Winst voor de Bru-Tén in Zierikzee BRUINISSE, 10-4. Het eerste her enteam van de tennisvereniging „De Bru-Tén" speelden zaterdag 10 april thuis tegen Kruiningen II. Ondanks dat er van fraai tennis geen sprake kon zijn door de straffe wind won Bru gemakkelijk, 5-0. Uitslagen: W. Vonk-M. Antonusse 6-1, 6-0; M. Geense-R. Straub 6-0, 6-1; Th. v. Gelder-H. de Leeuw 6-1, 62-; F. Mous-W. Nieuwenhuize 6-0, 6-4. Dubbels: Vonk/Geense- Antonusse/de Leeuw 6-3, 6-2; Van Gelder/Mous-Straub/Nieuwenhuize 6-4, 6-3. Het tweede team ging op bezoek bij de LTC Zierikzee en sleepte daar ver rassend een overwinning weg: 2-4. Dit vooral door het herendubbel Mol/Korstanje, dat, na in een diep dal gezeten te hebben, mentaal sterk terug kwam in de partij tegen Lodewijk/v. Wij. Uitslagen: H.E.: H. Kort-J. Huizer 3-6, 1-6; B. Zondag-G. v. Hengel 0-6, 2- 6; C. Lodewijk-E. Korstanje 6-4, 4-6, 6-1; M. v. Wijk-J. Mol 6-4, 6-2. H.D.: Kort/Zondag-Huizer/Heng- el 0-6, 3-6; Lodewijk/v. Wijk- Korstanje Mol 6-2, 2-6, 2-6. Wigberths wraak 56. Hoewel het Vortigern aan te zien is, dat hij nog niet weet wat hij van Eric's en Mildred's berichten geloven moet, maakt de wetenschap dat er onder zijn krijgers één moet zijn, die het op zijn leven gemunt heeft toch in druk. Weliswaar nog stug, wendt de Britse vorst zich tot Eric: „Ge beweert dus, dat Wigberth het u zelf verteld heeft? Stel voor, dat het in derdaad waar is, wat valt er tegen te doen". Eric haalt de schouders op. „Weinig of niets. Ge zoudt zelf wellicht weten, wie van uw man nen ervoor in aanmerking zou kunnen komen. Het kan een eenvoudige krijger zijn, maar evengoed een van uw aanvoerders, en dat laatste lijkt me dan eerder het geval." „Waarom," valt Vortigern scherp uit? „Omdat het een eenvoudige krijger weinig zal uitmaken in wiens dienst hij zich bevindt. zolang er maar wat te vechten valt", zegt Eric rust, „maar een aanvoerder kan een betere po sitie beloofd zijn, of iets dergelijks Vortigern knikt peinzend. „Dan weet ik nu wat mij te doen staat", gromt hij. „Ik zal al mijn aanvoerders, tot mijn naaste medewer ker toe, bijeenroepen en hen een voor een scherp aan de tand voelen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7