B-team KVL kampioen biljarten klasse C 5 t T K i Goede start tennis kompetitie Bru-Tén Jubileumtoernooi W 4j» Wf Klachten bij de ombudsman Voorronde Klaverboertoernooi Bridgekring'68 Westerschouwen Heren 1 kwam niet verder dan 0-0 tegen Hilvarenbeek Voorronde Ruitenboertoernooi bij Bridgeklul!) „Zierikzee" T 8 Zilveren Molenloop RENESSE, 3-4. Zaterdag werd in het klubgebouw van de biljartvereniging „The Country", Country Club te Renesse, met het organiseren van de traditionele dis- triktsdag door het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB het biljartseizoen 1981-1982 officieel afgesloten. Op deze distriktsdag kwamen de kampioenen van de af deling A en B van de klasse C5, de teams van K.V.L. A en B tegen elkaar uit om uit te gaan maken welke team er beslag zou gaan leggen op het kampioenschap van deze klasse. De voorzitter van het distrikt de heer J. A. Vasseur overhandigt aan de afge vaardigde van d'Eule de prestatiebeker. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De titel kwam in het bezit van het B-team dat zich zowel in de middag als avondwedstrijd met 7-2 de sterkste toonde. De resultaten van beide wedstrijden, met eerst de uit slagen van de middagwedstrijden, zagen er als volgt uit: K.V.L. A-K.V.L. B: R. den Engelsman-M. v. d. Wielen 0-2; 0-2; P. de Jonge-R. Lusse 0-2; 0-2; L. Pankow-W. Pankow 0-2; 2-0; J. Pankow-W. Rotte 2-0; 0-2. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het distrikt werd er ver der nog een jubileumtoernooi gespeeld door de teams welke in hun klasse op de laatste plaats waren geëindigd. Viertallen In de klassen C 3 tot C 5 werden met viertallen gespeeld, terwijl deze van de C 2 en B-klasse met drietallen werd gespeeld. Bij de viertallen werd met een afvalsysteem gewerkt, terwijl deze van de C 2 en B-klasse tweemaal tegen elkaar uitkwamen. Dankzij in het bezit komen van het extra puntje bleef het team van On der Vrienden uit Burgh met 5-4 de baas over het eigen B (dames)team. Onder Vrienden A-Onder Vrienden B: J. Trommel-M. Kort 2-0; A. van der Weel-C. de Groot 2-0; M. Bliek-W. de Jonge 0-2; P. van der Cingel-L. van der Weel 0-2. In de ontmoeting tussen de teams uit de C4- en C -klasse, Renesse en Bommenede uit Zonnemaire bleef Renesse met 6-3 aan de winnende hand. Renesse-Bommenede: C. Dorreman-J. Poot 2-0; N. Tuinman-A. Oosse 2-0; J. Meganck-R. van Dijk 2- 0; M. Bolle-A. Timmermans 0-2. In de finale moesten Renesse en Onder Vrienden A, de beide win naars, het tegen elkaar opnemen. Beide teams wisten hierbij twee par tijen in winst om te zetten, maar daar het extra puntje in bezit kwam van Renesse won dit team met 5-4 en kwamen het in het bezit van de eerste prijs. Renesse-Onder Vrienden A: C. Dorreman-J. Trommel 0-2; N. Tuinman-L. van Nieuwenhuize 2-0; J. Meganck-M. Bliek 2-0; M. Bolle-P. van der Cingel 0-2. Het treffen voor de 3e en 4e prijs tussen de teams van Onder Vrienden B en Bommenede eindigde in een overtuigende 9-0 overwinning voor het team uit Zonnemaire. Onder Vrienden B-Bommenede: M. Kort-J. Poot 0-2; C. de Groot-A. Oos se 0-2; W. de Jonge-R. van Dijk 0-2; L. van der Weel-A. Timmerman 0-2. Drietallen De twee ontmoetingen bij de drie tallen tussen De Wig en Bommenede eindigden beide in winst voor het team uit Renesse, waarmee het in het bezit kwamen van de eerste prijs. De middag wedstrijd leverde een 4-3 overwinning op voor De Wig, terwijl de avondewedstrijd met 5-2 werd ge wonnen. De Wig-Bommenede: J. Koot-J. Poot 2-0; 2-0; J. Verboom jr.-A. Tim merman 1-1; 0-2; J. Verboom jr-P. Beekman 0-2; 2-0. Daar men de beschikking had over vier biljarttafels kon het programma in een vlot tempo worden afgewerkt. Na het spelen van de wedstrijden bracht de voorzitter van het distrikt, de heer J. A. Vasseur in de eerste k* M Het team van K. V.L., dat beslag wist te leggen op het kampioenschap van de klasse C5. V.l.n.r. M. v. d. Wielen, W. Rotte, W. Pankow en R. Lusse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Strijd om tweede plaats bij TOG BRUINISSE. 5-3. In de 28e rund van de dc H.H. kompetitie van schaakverenigingT.O.G. uit Bruinis- se, won J. de Jonge (met grote voor sprong koploper) afgetekend van A. Kik. De strijd om de tweede plaats is, met nog twee ronden te spelen, in volle gang. J. dc Korte heeft hiervoor de beste papieren door met zwart spelend van A. Douw te winnen. C. v. d. Berge wist remise af te dwingen van J. v. d. Bos met een achterstand van een paard en een pion. Hierdoor zijn de kansen voor de 2e plaats aanmerke lijk gedaald voor v. d. Bos. J. Reurich kon zijn partij tegen D. v. Wolferen winnend afsluiten door een overrompelend pionnenspel. In de onderste regionen wist J. Klink te winnen van A. J. v. d. Berge, die aan volledige onderschatting leed. L. Kostcnse verloor van nieuwkomer plaats dank aan de distrikts arbiters, de dames die hun medewerking had den verleend bij de gehouden verlo ting de heren J. C. Goudswaard en P. Bodbijl, die zich met de organisatie hadden belast en de gastvrouwe, me vrouw R. Rijstenbil. Deze laatste mocht van de heer Vasseur een boe ket bloemen in ontvangst nemen. Het ere-lid, de heer J. J. Smits zei hierna bijzonder verheugd te zijn over het stijgende spelpeil dat er in het distrikt valt te konstateren en de toename van leden. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot me vrouw P. Vasseur-Krijger voor het werk dat zij heeft besteed aan het vervaardigen van de nieuwe dis- triktsvlag wat hij gepaard liet gaan met het aanbieden van bloemen. Een boeket bloemen mocht me vrouw Vasseur eveneens in ont vangst nemen van de heer J. Ver boom sr. die de zorg over de vlag op zich heeft genomen. Voorzitter Vas seur ging hierna over tot het uitrei ken van de bekers aan de distrikts- kampioenen van diverse klassen. Prestatiebeker De prestatiebeker kwam evenals het vorige jaar in het bezit van de biljartvereniging D'Eule te Ooster- land. Deze beker wordt toegekend aan de vereniging waarvan de spe lers in alle te spelen officiële wedstrijden het best uit de bus kwa men met het door hen te spelen moy enne. Door de spelers van D'Eule moesten er 12238 caramboles worden gespeeld en werden er 10847 ge maakt, ofwel 88.63 K.V.L. eindigde op de 2e plaats met 16342 te spelen caramboles en 14411 gemaakte (88.18 De biljartvereni ging Renesse eindigde op de 3e plaats met 20801 te maken caramboles en 18136 gescoorde (87.188 DEN HAAG, 6-4. De Nationale om budsman, dr. J. Rang, verwacht dit jaar een kleine 7.000 klachten binnen te krijgen. Dat is ongeveer 2.500 m eer dan hij vorig jaar voorzag. Om de stroom klachten het hoofd te kunnen bieden moeten er wel maatregelen worden getroffen op het organisato rische vlak. Rang schrijft dit in zijn eerste verslag aan de tweede kamer dat dinsdag is aangeboden. LEIDEN, 4-4. De Bataven te Leiden hielden afgelopen zaterdag de Inter nationale Zilveren Molenloop over 20 km, waaraan ruim 300 atleten en at letes deelnamen. Winnaar werd Cor Lambregts van AV Unitas in 1 uur 8 sec. Tweede werd Cor Vriend van AV PSV in 1 uur 2 min. en 22 sec en derde werd AAC-er Barry Kneppers in 1 uur en 3 min. Eerste Zeeuwse atleet was Huib Dalebout van AV'56 uit Goes in 1 uur en 5 minuten en 39 ses. Johan van de Hoek van Delta Sport werd in een snelle 1 uur 16 minuten en 37 sec als 118e geklasseerd. Bij de veteranen werd Rob ter Poorter van Hollandia eerste in 1 uur, 5 minuten en 7 sec. Krijn de Ou de van Delta Sport werd hier 45e in 1 uur 18 minuten en 11 sec. Dit bete kende een verbetering van het per soonlijk rekord over deze afstand van ongeveer 6 minuten. Ina Bakker-Valetin werd bij de da mes eerste met een tijd van 1 uur 15 minuten en 9 sec. De Zeeuwse Brigit de Nijs werd tweede in 1 uur 15 minu ten en 25 sec. Dames Kwiek op weg naar kampioenschap Het eerste damesteam van het Bru- se Kwiek speelde zaterdag 3 april een uitwedstrijd tegen Bernisse te Heen- vliet en won met 0-3. Die nieuwe sporttassen, gekregen van sponsor installatiebedrijf Deurloo Schudde- beurs, werden deze wedstrijd inge wijd. De eerste set verliep vrij vlot Kwiek speelde erg mooi en afwisselend vol leybal. Door taktische aanvallen werd de set in Kwieks voordeel uitgemaakt met 7-15. Ook de tweede set ging gemakkelijk. Via een tussenstand won Kwiek met 3- 15. Bernisse werd zodanig onder druk gehouden dat hun aanval er niet uit kwam. De enkele aanval die ze op bouwden werd door Kwiek gelijk weer afgeblokt De derde set leek nog even span nend te worden, omdat er veel ballen van Kwiek technisch werden afgeflo ten. Maar na de 5-6 tussenstand scoor de Bernisse niet veel meer en de set stand werd 6-15. Een verdiende 0-3 overwinning van Kwiek, dat goed speelde. Wat zaterdag over het algemeen niet lukte was de service. De volgende wedstrijd wordt thuis gespeeld tegen het als derde geklas seerde Data C/D uit Oud-Beijerland. Wordt deze wedstrijd gewonnen dan is Kwiek kampioen van de tweede klasse en zouden de Bruse dames voor de derde achtereenvolgende keer promo veren. Deze wedstrijd wordt zaterdag 17 april om 16.15 uur in de gymzaal aan de Dreef te Bruinisse gespeeld. De gekreëerde kansen werden niet in doelpunten omgezet, een oud pro bleem voor het eerste team. Het veld- overwicht kon zodoende niet worden uitgebuit Het tweede herenteam verloor de thuiswedstrijd tegen Push 10 met 1-2. Beide teams verschilden niet veel in sterkte, maar Push benutte de kansen. Het HSD-doelpunt kwam van Jan van Dijk. Heren 3 speelde 0-0 gelijk in de thuiswedstrijd tegen Forward 12. De dames wonnen thuis met 1-0 van Teteringen 2, dat een tweede plaats op de ranglijst had. In de eerste helft bracht Stella van Zanten HSD op 1-0. Na de rust ontsnapte het Zierikzeese team aan de gelijkmaker toen de bal op de paal kwam. Mini's De mini-meisjes hebben zaterdag de A. v. Klinken in een speeltijd van ±5 min. voor 27 zetten. Uitslagen: J. de Jonge-A. Kik 1-0; A. Douw-J. de Korte 0-1; C. v. d. Berge-J. v d. Bos J. Klink-R. Bal 0-1; J. Reurich-D. v. Wolferen 1-0; L. Houknmp-L. Beider 0-1; L. Kostense-A. v. Klinken 0-1; A. Weber-A. Knop 0-1; J. Klink-A. J. v. d. Berge 1-0, K v. d. Bos-I. Boeije 1-0. ATHENE. Voor de woning van de Amerikaanse ambassadeur in Athe ne is een bom gevonden. Griekse bomexperts hebben de explosieve la ding onschadelijk gemaakt, zo heeft de politie meegedeeld. MOSKOU. De Russische ondermi nister van buitenlandse zaken, Igor Zemskow, die verantwoordelijk was voor Scandinavische zaken, is afgelo pen zaterdag overleden. Zemskow werd 60 jaar. Dit meldt het Russische persbureau Tass. Stevense en De Looff klaarden het niet tegen hun opponenten. Het dub bel Van Hengel Huizer leverde, na herhaaldelijk achter gestaan te heb ben, toch de volle winst op. De Looff/Korstanje hadden wel dege lijk kans om de stand om te buigen in winst, maar ze haalden het niet tegen het veel vaster slaande Kloetinge duo. Uitslag: H.E. J. Huizer-H. van Wijk 6-2 6-2; H. Stevense-W. Besuy- zen 1-6 4-6; A. de Looff-J. W. Goed- bloed 0-6 1-6; E. Korstanje-B. Mouris 6-2 6-1; H.D. G. van Hengel/J. Huizer-H. van Wijk/W. Besuyzen 7-5 6-4; A. de Looff/E. Korstanje-J. W. Goedbloed B. Mouris 3-6 4-6. Het eerste herenteam „De Bru-Tén" speelde in poule F een uit wedstrijd tegen „Egedima I" in Tho- len. In het H.E. speelde Vonk een HAAMSTEDE. De heer E. Jonker in Haamstede opende vrijdag aan de Om- loopsweg in Haamstede een fraaie expositie- en verkoopruimte voor surfplan ken, surfpakken, masten, shirts, schoeisel en andere artikelen op het gebied van deze steeds populairder wordende sport. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Thuiswedstrijd HSD ZIERIKZEE, 4-4. Het eerste herenteam van HSD heeft de thuiswedstrijd, zondag tegen Hilvarenbeek met een 0-0 stand afgesloten. HSD had deze wedstrijd tegen het lager geklasseerde Hilvarenbeek wel moeten winnen. De achterhoede en het middenveld funktioneerden goed, maar de aanval liet het afweten. eerste prijs weggesleept op een toer nooi in Goes. De vier gespeelde wed strijden werden alle gewonnen. HSD scoorde tien doelpunten en kreeg er slechts een tegen. Meisjes B, dat nog steeds in de race is om het kampioen schap boekte zaterdag een belangrijke 2-3 overwinning op Zevenbergen. Uitslagen Jongens A: HSD-Pelikaan 2 4-1. Jongens B: vrij. Jongens C: Breda 2- HSD 5-0. Jongens D: HSD-Etten Leur 2 1-0. Jongens ED: HSD-Goes 4-1. HSD-Rapide 1-2. Meisjes A: HSD-Push 4 3-1. Meisjes B: Zevenbergen-HSD 2-3. Meisjes C: HSD-Prinsenbeek 4-3. Meisjes C2: vrij. Meisjes ED: vrij. Heren 1: HSD-Hilvarenbeek 0-0. Dames: HSD-Teteringen 2 1-0. Heren 2: HSD-Push 10 1-2. Heren 3: HSD- Forward 12 0-0. De Bridgebond heeft zich dit jaar beijverd ook niet-aangesloten brid- geklubs bij het zogenaamde Ruiten- boer-toernooi te betrekken in de hoop, dat ze ook of opnieuw aanslui ting bij de bond zullen overwegen. De bond organiseerde derhalve naast een Ruitenboertoernooi ook een Klaverboertoernooi, met tevoren samengestelde handen. De wedstrij den werden geleid door een bonds- wedstrijdleider. Aan het einde van de avond werden de spellen gedrukt en van kommentaar voorzien aan de spelers uitgereikt. Voor Bridgekring '68 in Westerschouwen werd in hotel Vliegveld te Haamstede zo'n wedstrijd georganiseerd. Goede opkomst De opkomst was bijzonder goed, er waren 31 paren, die de „gelegde" moeilijkheden.met enthousiasme te lijf gingen. De avond verliep in een gezellige sfeer en de meeste bridgers omzeilden een groot aantal proble men. Aangezien gevorderden en begin ners samen in twee groepen speel den, was het sukses niet voor ieder een weggelegd. Evenals bij de voorronden voor het Ruitenboertoernooi waren er prijzen voor één op de vier paren beschik baar, terwijl in elke groep 2 paren zich plaaten voor de finale in Utrecht, die gescheiden van het Rui tenboertoernooi gespeeld zal worden op 23 mei in het denksportcentrum „De Remise" in Utrecht. De spellen waren overigens wel de zelfde als die voor Ruitenboer ge bruikt werden. De uitslag Groep I Bridgekring '68: 1. echt paar v. d. Wal 64.16 2. dames Gakeer-Goedbloed 59.58 3. H. H. Blonck-Karstens 59.37 4. echtpaar Clerxc 57.73 5. echtpaar Boom 55.83 6. mevr. De Goederen-v. d. Berge 55.56 7. dames Laarman Ross-Kott 53.12 8. echtpaar Blin- denbach 52.78 9. echtpaar Kruit hof 50.35 10./11. dames v. d. Berge-Vos 46.87 10./11. H. H. Gilijamse-Van Waveren 47.87 12. dames Van Wingerden-Van Zanten 41.67 13. dames Krijger-Klip 40.28 14. echtpaar Van Leeuwen 37.15 15. dames Kort-Verdam 30.00 Groep II: 1. H. H. Hammer-Dijks- man 211; 2. echtpaar Everwijn 203; 3. H. H. Ebbing-Kleiberg 200; 4. dames Brants Kleyn 195; 5. dames Walter v. d. Werken 189; 6. mevr. Willebrands Bakker-hr. Verdam 175; 7. H. H. Krijger-v. d. Werken 171; 8. echtpaar Elenbaas 170; 9. echtpaar Han ernaay- er 164; 10. mevr. Reydon-hr. Van Win gerden 162; 11. dames Fokker-Den Hamer 150; 12./13 dames Van Dijk^ Röttger 144; 12./13. dames Hagenaar! Kleiberg 144; 14. H. H. v. d. Akker! Wiggers 143; 15. echtpaar Mes 134; 16.1 dames Henderson-Koole 133. Gemid deld 168. Geplaatst voor finale in Utrecht i echtpaar v. d. Wal; heren Hammer-1 Dijksman, echtpaar Everwijn en da mes Gakeer-Goedbloed. BRUINISSE, 5-3. Begunstigd door schitterend tennisweer zijn zaterdag 3 april de tenniskompetities voor de heren begonnen van de KNLTB, afdeling Zeeland. Het tweede herenteam van „De Bru-Tén" uit Bruinisse speelde in de klasse II, poule I een thuiswedstrijd tegen „De Bongerd" uit Kloetinge. De eindstand werd 3-3. Bij de enkelspelen wonnen Korstanje en Huizer door fraai aanvallend tennis, alsof er geen winterstop bestaat. knappe gewonnen partij tegen Van Trigt. De partij Potter-Geense ken merkte zich door aanvallend spel van Geense en zeer goed geplaatste bal len van Potter. Geense stopte al zijn energie in de eerste twee sets en ver loor zodoende de derde. Mous won van de keihard (maar veel ballen uit) slaande Corbeau. Zuidweg had geen antwoord op het taktische spel van Van Gelder. Uitslagen: A. van Trigt-W. Vonk 0- 6 2-6; C. Potter-M. Geense 7-6 (tie- brack) 5-7 6-2; C. Zuidweg-T. van Gel der 3-6 0-6; E. Corbeau-F. Mous 4-6 1- .6. H.D.: Van Trigt Zuidweg-Vonk Geense 6-4 3-6 3-6; Potter Corbeau- Van Gelder Mous 2-6 3-6. Een sterk begin van „De Bru-Tén" met deze 1-5 winst. De Ned. Bridgebond organiseert elk jaar landelijk een zogenaamd Ruitenboertoernooi voor bondsle den. Deelname aan dit toernooi staat echter alleen open voor bridgers, die niet in de landelijke hoofdklasse of hoger spelen. Plaatselijk werden voorronden gespeeld, waarbij men zich plaatpen kon voor de halve finales, die regio naal gespeeld worden. Voor Zeeland wordt die halve finale gehouden op 2 mei in Sliedrecht. De finale vindt op 23 mei in Utrecht in „De Remise" plaats. In Zierikzee namen 15 paren deel aan deze wedstrijden. De uitslag 1. heren Blonck-Van Hengstum 189; 2. heren Pos-Schot 176; 3. heren De Wit-v. d. Mark 167; 4. echtpaar Pomper 161; 5. dames Does-Hendrik- sen 160; 6. heren Besamusca-Meulstee 159; 7. dames v. d. Valk-v. d. Zande 148; 8. echtpaar Verschoor 143; 9. mevr. Steuser-hr. Boot 138; 10. dames Haas-Melieste 134; 11./12. mevr. v. d. Berg-hr. De Vries 132: 11./12. dames Goedhard-Nolet 132; 13. heren Becu- Prestatieloop in Vlissingen In samenwerking met de atletiek vereniging Marathon uit Vlissingen organiseert de buurtvereniging Van Duyvenvoorde uit Vlissingen op tweede Raasdag (maandag 12 april) in Oost-Souburg een prestatieloop. De afstanden zijn: 2600 m, 5200 m en 10160 m. De gezamenlijke start is om 11.00 uur bij „de Schuur" aan de Mid delburgsestraat 113. v. d. Post 125; 14. dames Kops- Tuinman 120; 15. dames Hoets-Weber 105; 16. invallers B.M. 163. Het gemiddelde bedroeg 147. De prijzen waren voor de eerste vier paj- ren, terwijl de heren Blonck-Van Hengstum en Pos-Schot zich geplatst hebben voor dc halve finale. Vangst viel tegen bij Oostersehelde" Gezien de goede tot redelijke vang sten van de afgelopen weken viel de vangst van afgelopen zaterdag tegen. Bij de 68 wedstrijdvissers liep de vangst uiteen van goed tot zeer slecht De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt 1. A. J. Verwest 1621 pnt; 2. C. J. Schot 1043 pnt; 3. M. A. Verton 980 pnt; 4. A. Bouman 900 pnt; 5. R. v. Genderen 850 pnt; 6. A. Verloo 795 pnt; 7. J. v. LJsseldijk 755 pnt; 8. C. Rossen 637 pnt; 9. L. v. d. Berg 602 pnt; 10. P. A v. Mourik 600 pnt; 11. J. d. Jonge 561 pnt; 12. M. P. Ra via 532 pnt; 13. B. d. Jonge 526 pnt; 14. J. M. Dekker 502 pnt; en 15. T. Flock 480 pnt De grootste vis werd gevangen door A. Verwest een bot van 730 gram. De volgende kompetitiewedstrijd staat voor 1 mei op het prgramma, terwijl op zaterdag 17 april eerst de wedstrijd volgt voor het kustkampioenschap van Nederland en op zaterdag 24 april een wedstrijd om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland. U

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 8