Schitterend Zeeuws rekord voor Bart van Haeringen All Ready besluit seizoen tegen selektie Zuid-West Toren Boys en SKNWK winnen hun partijen Drie Zeeuwse titels voor jeugd van BC Zierikzee Zeg6= voor Kwiek-dames in matige wedstrijd ERIC DE NOORMAN Op sprint ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 maart 1982 Nr. 23079 5 DORTMUND, 8-3. Bij indoor-wedstrijden in Dort mund hebben een aantal Delta Sporters voortreffelijke prestaties geleverd, waarbij vooral de Zeeuwse rekords van Jan Konijnenburg op de 1000 meter, maar zeker het schitterende 100 meter rekord van Bart van Haeringen tot de verbeelding spreken. Van Haeringen verbeterde namelijk niet alleen het rekord in zijn eigen leeftijds groep - de A-junioren - maar hij haalde tevens het rekord bij de heren atleten omlaag van 11,5 sekonde naar 11,4 sekonde. Het oude rekord stond sinds 1966 op naam van AV'56-atleet Ronald Franken. Tot aan de wedstrijd in Dortmund stond het rekord op de 100 meter in door op naam van Bram Hoogesteger bij de A-jongens. Hij liet bij zijn re- kordpoging 11,7 sekonde afdrukken. De eerste die het rekord verbeterde was Gerben Rodts van het Vlissingse Marathon, maar zijn tijd van 11,6 se konde werd in de volgende serie door Bart van Haeringen andermaal om laag gebracht tot 11,5 sekonde, waar mee de Delta Sport-atleet dus niet al leen Zeeuws rekordhouder bij de A- jongens werd, maar zich ook naast herenrekordhouder Ronald Franken plaatste. In de finale maakte Van Haeringen vervolgens duidelijk, dat hij niemand naast zich duldde, door 11,4 sekonde te laten afdrukken. Voorwaar een schitterende presta ties. Prestatieloop Dordrecht DORDRECHT, 8-3. Tijdens de 15e Dortenaar Prestatieloop, die werd georganiseerd door de Dordtse atle tiekvereniging Hercules heeft Delta Sport-veteraan Krijn de Oude zijn persoonlijk rekord over 21 kilometer met ongeveer drie minuten verbe terd. Hij liet de klokken stilstaan op 1.23.53. Winnaar werd André Kol ders. Jan Konijnenburg noteerde een nieuwe Zeeuwse rekordtijd op de 1000 meter, een niet zo vaak gelopen afstand. Bij de A-jongens kwam hij uit op 2.49,2. Vanzelfsprekend bete kenen beide rekords ook klubre- kords. Een nieuw klubrekord was er ook voor Simon Blom op de 3000 meter heren. In 8.31,0 eiste Blom de eerste plaats op in een veld van 40 lopers. Johan Breel van Marathon werd in 8.34,5 derde. Inge den Boer noteerde op de 400 meter een nieuwe beste Del ta Sporttijd in 63,9 sekonde. Bij het verspringen kwam zij tot een afstand van 4.57 m. Op de 1000 meter heren werd Kees Verkerk in een veld van 80 lopers derde in 2.31,2. Programma bedrijfsvolleybal Sporthal Onderdak. Vrijdag 12 maart 19.00 uur Reisb. v. Oeveren I-Big „S"; Chr.Sch.Gem.-Opel Team; WIK D2- Kwiek; Reisb. v. Oeveren 2-ZWN. 19.50 uur WIK 2-Onderdak; Fiscus i-Schouwenoord; Mevo D3-DFS 2; Zw. RKr.Z'huis 2-Rabobank. 20.45 uur inhaalwedstrijd; Fiscus 2- PTT; Mevo D2-Zw.R.Kr.Z'huis 4; Bro- gum-Cluzona. 21.40 uur de Putters-PJZ1; Mevo 4- CPJ; Renesse 3-Cluzona; DTS-Zeelan- dia 2. Programma basketball Vrijdag 12 maart Heren: Delta Co- lijn-Mevo'80, Goes. Dames: Volhar- ding-Mevo'80, Goes. Dames II: Ope- ratie-Mevo'80, Oostburg. Zaterdag 13 maart Sporthal Onder dak. Dames: Mevo'80-Mevo'80 n, 19.00 uur. Jongensjunioren: Mevo'80-Mara- thon, 19.00 uur. Schaakvereniging „Zierikzee" Op maandag 8 maart speelde het tweede team zijn laatste wedstrijd in ZSB-verband voor de Zeeuwse club kompetitie. Hoewel er in deze kom petitie slechts één overwinning en één gelijkspel werd behaald is het toch onwaarschijnlijk dat de ploeg zal degraderen. In alle wedstrijden werden namelijk veel bordpunten binnengehaald. Tegen het sterke Oost-Souburg I 3 xh punt binnenhalen is toch geen slecht resultaat. De uit eindelijke skore was tegen 4'/2 voor de Oost-Souburgers. De per soonlijke prestaties waren als volgt: L. Oosse-R. Vermeulen V2-V2; J. Verkerk-F. C. Heemskerk 0-1; J. J. Hoogstrate-J. Koolhoven 1-0; J. v. Loon-P. Noorlander V2V2P. Bou- wens-J. de Ridder 1-0; P. Wiebols-J. Passenier 0-1; C. v. Eldik-J. van Klooster 0-1; H. Timmermans-A. Ver- mue V2-V2. Op dezelfde avond werden in de 25ste ronde van de huishoudelijke kompetitie 7 partijen gespeeld. De uitslagen: J. J. v. d. Ende-H. Uijl V2-V2; R. v. d. Veken-M. M. Krijger 1-0; R. Moer- man-J. M. C. Zwarts 1-0; A. M. v. d. Westen-H. C. Jukkenekke 0-1; A. Louws-H. van Rossum V2-V2; C. P. Polderman-B. S. Spiegels 0-1; A. Waaijers-J. Vos 0-1. In april zal het tweede achttal tesa- men met jeugd en de nieuwelingen een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen een combinatie van Bru'misse en Oude Tonge. Drie Eilanden wedstrijd Aan de zeedijk bij de Plompetoren werd de eerste van de „Drie Eilan den" wedstrijden gehouden, deze ge organiseerd door de H.S.V. „De Krabbe" uit Burgh. Er waren 125 deelnemers waarvan de helft sukses- vol was. De vangst was hoofdzake lijk bot met in totaal 25 kilo. De H.S.V. „Oosterschelde" uit Zie rikzee won met 13.830 gram, tweede „De Krabbe" met 6157 gram en derde H.S.V. ,,'t Zijpe" met 5271 gram. De uitslag per vereniging luidt: „Oosterschelde". 1. L. Bolier 1535 gr.; 3. M. Saijoen 1176gr.; 4. W. Meer- dink 1145 gr.; 7. J. Dekker 925 gr.; 8. Joh. Berrevoets 880 gr.; 9. Klompe 695 gr.; 10. A. J. Schiettekatte 641 gr.; 13. E. Smit 620 gr.; 14.1. Hilleman 575 gr.; 18. A. J. Heijboer 526 gr.; 19. P. de Bloois 520 gr.; 21. W. Dekker 515 gr.; 22. Jacco Verwest 480 gr.; 23. C. Hille man 465 gr. H.S.V. ,,'t Zijpe". 2. M. Saijoen 1390 gr.; 11. J. Mol 640 gr.; 16. P. Wie- laart 545 gr.; 25. P. Poelse 44o gr.; 29. A. D. de Romph 380 gr.; 31. R. Mol 370 gr.; 32. Pauwels 345 gr.; 38. Sloen- drecht 300 gr.; 39. T. Spoelstra 285 gr. H.S.V. „De Krabbe". 5. P. de Rijke 1070 gr.; 6. H. Boekesteijn 930 gr.; 12. J. Hart 635 gr.; 15. C. de Graaf 562 gr.; 17. G. Kruithof 540 gr.; 20. B. Nelisse 520 gr.; 26. A. J. Deurloo 415 gr.; 27. J. A. Wandel 385 gr.; 30. J. v. Leenen 375 gr.; 40. A. P. Deurloo 280 gr.; 43. W. Provoost 235 gr. De volgende Eilandwedstrijd wordt op 24 april gehouden en H.S.V. „Oosterschelde" organiseert de wedstrijd dan. Beslissing voor reserves Kerkwerve Na de ruim 9-1 overwinning in de afgelopen week op Scaldina II gaat het reserve team van Kerkwerve de ze week de min of meer beslissende wedstrijd spelen tegen Westerzicht. Westerzicht heeft momenteel de lei ding in handen met één puntje voor sprong op Kerkwerve II. Bij de jeugd was het le team van Kerkwerve zaterdag in de uit wedstrijd tegen MX VII duidelijk van slag. Alleen Stoffel van der Wekken wist voor drie winstpuntjes te zor gen, terwijl alle overige sets verloren gingen (7-3). Het derde team was in de thuis wedstrijd tegen STV II uit Sas van Gent oppermachtig. Erik Goudswaard won evenals Wil- leke Huigens drie sets. Elmar Verha- ge zorgde voor twee winstpuntjes en daar ook het dubbelspel in winst kon worden omgezet eindigde de wedstrijd in een 9-1 overwinning voor Kerkwerve. Korfbal ZIERIKZEE, 10-3. Ondanks een 10-15 nederlaag heeft All Ready een aardig seizoenslot gefabriceerd aan het zaalkorfbalgebeuren. Na een gelijkopgaande eerste wedstrijdhelft bleek de selektie van de afdeling Zuid-west uiteindelijk toch wat meer in de mars te hebben dan het vooral in de tweede helft danig ge kortwiekte All Ready. In die periode kwamen de jeugdspelers Karin den Dek ker en Arjan Hage de beide eerste teamspelers Korrie Stoutjesdijk en Rini Snijders vervangen. De werklust van het tweetal was zeker verheugend, dui delijk werd evenwel ook, dat All Ready vooral in de breedte erg kwetsbaar blijft. Bart van Haeringen: schitterend re kord (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Dat moet je als kleine vereniging gewoon inkalkuleren", stelde Rinus Bruël nog eens. „Daar moet je ge woon mee leren leven, maar deze spe lers en speelsters komen er op de duur wel, want talent hebben we wel degelijk. Het is alleen nog een kwestie van ervaring opdoen". Het uit twaalf spelers een speelsters bestaande selektieteam van de afde ling Zuid-west mag beslist voor de dag komen. Met uitzondering van een enkeling zijn het stuk voor stuk voortreffelijke korfballers en korf- balsters, waar men bij een dis- triktsploeg, als All Ready bijvoor beeld is, bijzonder blij mee zou zijn. Aan dameszijde maakten met na men Mieke de Steur van het Middel burgse Swift, Judith Peppel van HKC en Petra Grootenboer van Re genboog veel indruk, terwijl aan he renzijde Anno Lantinga van Blauw Wit, Johan Wisse en Ondo, Gosse Ad erna van GKV en Hans Baegen Zaalvoetbal ZIERIKZEE, 10-3. Door omstandigheden is het overzicht van de vorige kompetitie-avond van het zaalvoetbalgebeuren op Schouwen-Duiveland weg gevallen uit de Zierikzeesche Nieuwsbode. Doordat er deze week geen programma was af te werken is er nu een aardige mogelijkheid dit verzuim goed te maken. In de eerste klas ziet het er somber uit voor de Skol Boys reserves nu Toren Boys en SKNWK hun wedstrijden tegen respektievelijk de FC Kerkwerve en Bijmakelaardij in winst wisten om te zetten. Toren Boys zorgde voor een aardige surprise voor zichzelf door met maar liefst 5-0 te winnen van het al in veilige haven zijnde FC Kerkwerve. SKNWK had bijzonder veel moeite met het al gedegradeerde Bijmakelaardij, maar won uiteindelijk toch nipt met 3-2, waardoor ook zij twee punten afstand namen van Skol Boys II. Alle drie de ploegen, die gaan uitmaken wie er met Bijmakelaardij meedegradeerd moe ten nu nog een keer aantreden. Deze wedstrijden worden alle volgende week woensdagavond afgewerkt SKNWK komt dan het eerst in aktie tegen de FC Kerkwerve, direkt hierna gevolgd door de laatste mogelijkheid voor Skol Boys II Sporthuis ZZ is evenwel niet de gemakkelijkste oppo nent, die men zich had kunnen denken. Toren Boys tenslotte komt aan het eind van de avond in aktie tegen Skol Boys I. Country Club 15 13 2 Sporthuis ZZ 15 Mevo 15 Skol Boys 15 FG Kerkwerve 15 Toren Boys 15 SKNWK 15 Skol Boys II 15 Bij makelaardij 15 10 3 9 3 9 3 4 3 4 2 2 6 2 4 2 1 0 67-22 28 2 55-35 23 3 61-41 21 3 44-33 21 8 24-35 11 9 36-49 10 7 26-50 10 9 30-49 8 12 29-59 5 Ook de derde klas bleef niet ge spaard van een sensationele uitslag. Zeelandia slaagde erin om Dreischor het eerste puntenverlies toe te bren gen via een 3-2 zege. Na negen over winningen in evenzoveel wedstrijden zou dit wel eens een ommekeer kun nen betekenen voor Dreischor. Dit ongewenste voorval kan vooral zwaar aantikken met het oog op de eerstvolgende twee wedstrijden van Dreischor, waarin achtereenvolgens Vv Oosterschelde en Die Gouwe als tegenstanders zullen aantredea Die Gouwe, dat door een 7-1 overwinning op hekkesluiter SVOWKII in punten naast Dreischor kwam, maar een wed strijd meer speelde. Behalve Die Gouwe liggen ook Vv Oosterschelde en nu ook Zeelandia nog op de loer voor een promotieplaats. Dreischor 10 9 0 1 44-14 18 Die Gouwe 11 8 2 1 44-24 18 Vv Oosterschelde 12 6 3 3 40-27 15 Zeelandia Brogum H Stella Boys II Renesse ZZ'72 II SVOWK H 3 32-25 14 6 34-42 10 6 20-40 10 6 28-27 6 7 22-42 6 9 18-41 3 Badminton SAS VAN GENT, 10-3. Het afgelopen weekeinde werden in Sas van Gent de Zeeuwse kampioenschappen voor jeugdspelers en -speelsters badminton ge houden. Badmintonklub Zierikzee liet ook hier weer geducht van zich spre ken door met maar liefst drie titels uit het toernooi te voorschijn te komen. van Zwervers zeer duidelijk aanwe zig waren. Aan Zierikzee-zijde werd in het eerste half uur zeer attraktief korfbal gespeeld, maar in de tweede periode werd duidelijk dat het me rendeel van de ploeg toch weer naar de groene mat verlangd. Aanstaande zaterdagmiddag op sportpark Ban- nink weer de trainingen. All Ready nam de leiding via Hans van Gastel (1-0) door een benutte straf worp, maar de selektieploeg kwam via Anno Lantinga en Johan Wisse kort erna toch op voorsprong (1-2). Hierna werd het om en om sko- ren tot bij 4-4, waarbij de All Ready treffers op naam kwamen van Leo Fonteine, Corrie Kloet en Hans van Gastel. Even drukte All Ready daar na door tot 6-4 door doelpunten van Hanny Fonteine en Hans van Gastel, maar nog voor het rustsignaal be paalde Judith Peppel met twee ge weldige afstandsschoten de skore halverwege op een gelijke stand (6-6). In de tweede periode was er geen kruid meer gewassen tegen het supe rieur spelende afdelings- selektieteam, mede doordat er in het vak, waarin de beide jeugdspelers waren ingebracht erg moeilijk ge- skoord werd. Voortdurend konden dé selektiespelers en -speelsters hun voorsprong uitbouwen, daarbij slechts onderbroken door treffers van Arjan Hage, Leo Fonteine, Hans van Gastel en nogmaals Leo Fontei ne met een puike doorloop op aange ven van Corrie Kloet. Vooral door Anno Lantinga (drie keer) en Johan Wisse (eveneens drie keer) kwam de selektie Zuid-west evenwel simpel weg, aan de overtuigende 10-15 zege. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De wilde akties bij het havenbedrijf Vlaardingen-Oost en de scheepswerf Wilton-Fijenoord in Schiedam gaan door. De staking, die niet officieel door de bonden wordt gesteund, omdat de rechter een verbod oplegde, gaat de derde dag in. DEN HAAG. In Nederland werk ten per maart vorig jaar 226.300 bui tenlanders in loondienst. Dat blijkt uit de cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft gepubli ceerd. DEN HAAG. De reorganisatie van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie in de visserijsektor wacht op de benoeming van een nieuwe voorzit ter van het produktschap voor vis- en visprodukten. DEN HAAG. De bij de FNV-bond ABVA/KABO aangesloten werkne mers van de Haagse reinigingsdienst hebben alsnog besloten, donderdag met een staking te beginnen. Dat besluit is volgens een woordvoerder van de Bond genomen met 216 tegen 8 stemmen. Al in de voorronden werd duidelijk dat diverse spelers en speelsters van de dit jaar toch al zo suksesvolle ver eniging bijzonder hoge ogen zouden gaan gooien, hetgeen tijdens de fina ledag dan ook geducht werd bewaar heid. Bij de jongens van 8 tot en met 10 jaar werd de finale een geheel Zie- rikzees onderonsje. Antonie van de Zande eiste de titel voor zich op door Hanco de Vos terug te wijzen, het geen dus impliceert dat het tweetal respektievelijk kampioen en vice- kampioen van Zeeland werd. In het damesdubbel voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar kwam de ti tel ook in Zierikzee terecht. Sacha Vuyk en Marjolein Schimmelpen- nink waren de totale oppositie te machtig. Hetzelfde gebeurde in het herendubbel in de Jeeftijdskategorie van 12 tot en met 14 jaar, waarin er geen kruid was gewassen tegen de su perioriteit van Remco Vuyck en René Schimmelpennink. Met de drie Zeeuwse titels on derstreepte de BC Zierikzee weer eens te meer, dat de vereniging ook op het gebied van het jeugdbadmin- ton niet onder hoeft te doen voor de sterke tegenstand uit Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Óp zaterdag 20 maart kan het Schouwen-Duiveland- se publiek de jeugdspelers en -speel sters - inklusief de kersverse kampi- HOOGEVEEN. Hoogeveen wordt de tweede gemeente in ons land waar een islamitische begraafplaats komt. Dit is besloten door de gemeente- bestuuren van Emmen, Hoogeveen, Assen, Coevorden en Meppel. ASSEN. Minister Den Uyl van so ciale zaken en werkgelegenheid heeft in Assen het vijfde centrum voor be- roeporiëntatie en beroepsbeoefening in ons land geopen. Programma Kwiek Vrijdag 12 maart, Sporthal Onder dak: Dames: Mevo'80-Kwiek 2, 19.15 uur. Zaterdag 13 maart: Dames: Kwiek- Top 2; Heren: Kwiek-Top; Heren 2: Intermezzo-Kwiek oenen van Zeeland - bezig zien in de sporthal van Zierikzee, als daar de klubkampioenschappen voor de jeugd van BC Zierikzee worden afge werkt. Opnieuw verlies voor koploper J. de Jonge TOG In de 24ste ronde van de H.H. kom petitie van schaakvereniging „T.O.G." uit Bruinisse viel een aan tal verrassende uitslagen te vermel den. Zo ging koploper J. de Jonge op nieuw onderuit, ditmaal tegen R. Bal. A. Douw verraste J. v. d. Bos en C. v. d. Berge verloor kansloos van L. Holleman. J. de Korte maakte Ha- gens de punten afhandig. D. van Wol- feren speelde een uitmuntende partij tegen K. v. d. Bos. Na remise aanbie ding van v. d. Bos zag Van Wolferen nog reële kansen op winst en won in derdaad de partij. H. Knop versloeg, na dame winst, W. Weber. L. Beider, met wit spelend, bleef aan de win nende hand tegen T. v. d. Have. Van de 34 leden waren er 29 gekomen. Uitslagen: J. de Jonge-R. Bal 0-1; J. v. d. Bos-A. Douw 0-1; C. v. d. Berge- L. Holleman 0-1; J. C. Hagens-J. de Korte 0-1; M. Houkamp-A. Kik 1-0; K. v. d. Bos-D. van Wolferen 0-1; H. Knop-W. Weber 1-0; L. Belder-Th. v. d. Have 1-0; J. Nieuwersteeg-J. Reu- rich 0-1; L. Kostense-P. Holleman 0-1; A. J. v. d. Berge-I. Boeije 1-0; W. Hoek-E. Wiebrens 1-0; J. Klink-A. Knop 0-1; A. Weber-Ad. v. d. Berge 1- 0; L. Houkamp punt. Vrijdag 12 maart speelt T.O.G. een thuiswedstrijd voor de Z.S.B. kom petitie tegen Goes III. Stand in deze kompetitie: le Oost- kapelle I met 9 uit 5. Gedeelde 2e plaats voor T.O.G. I en Oost-Souburg I, met 6 uit 4, waarbij beide teams 1 afgebroken partij hebben, tegen el kaar. De stand in deze ontmoeting was 3-3, zodat de afgebroken partij beslissend is. 3e Koudekerke II met 6 uit 5; 4e Goes III 4 uit 5; 5e Zierikzee II met 3 uit 5 ën laatste D.Z.D. II met 0 punten uit 6 wedstrijden. Gelijkspel voor heren ROZENBURG, 10-3. Het damesteam van Kwiek heeft de uitwedstrijd tegen Vovero in Rozenburg met 1-3 gewonnen en behoudt daardoor de eerste plaats. Kwiek ging in de eerste set snel van start door gelijk een 5-1 voorsprong op te bouwen. Kwiek liep verder uit en won met 3-15. In de volgende set leek Vovero Kwiek onder druk te houden d.m.v. een harde opslag, maar nadat Kwiek orde op zaken had gesteld, werd de 4- 0 achterstand snel in een 4-6 voor sprong omgezet. Het spel verliep re delijk hoewel er bij Kwiek toch te ge makkelijk over de tegenstander werd gedacht. Ondanks de time-outs en de wissels van de Rozenburgse coach trok ook in deze set Kwiek de winst naar zich toe. In de derde set ging Vovero goed in de aanval en de thuisploeg scoorde menig puntje. Kwiek volleybalde „te gemakkelijk". De verdediging liet nogal wat te wensen over en via een 10-10 tussenstand werd het 16-14 voor Vovero. De 4e set werd wederom ge kenmerkt door slap spel van Kwiek- zijde. De aanval kwam er niet uit en de verdediging sloot slecht aan. Deze set werd door Kwiek gewonnen maar vnl. door fouten van de tegenstander. Setstand 5-15. Heren Het le herenteam van Kwiek speel de in Puttershoek tegen D.D.L. 2-2. In de eerste set kwam D.D.L. al snel op voorsprong door onzeker spel van Kwiek. Kwiek kon in deze fase van de strijd geen vuist maken en verloor de set met 15-9. In de 2e set leek het er even op dat Kwiek de slag te pakken had, maar na 0-5 en 5-10 voor Kwiek werd deze set toch nog onnodig verloren met 15- 12. De 3e set werd echter door Kwiek na een spannende strijd met 14-16 ge wonnen, waarna de 4e set gemakke lijk werd gewonnen met 8-15. Het gelijke spel van 2-2 was een juiste afspiegeling van deze wedstrijd Gelijkspel Het 2e damesteam van Kwiek speelde een thuiswedstrijd tegen In termezzo uit Middelharnis. In de le set kwam Kwiek snel op een achter stand van 0-5, maar door een goede opslag liep Kwiek ook vlug in. Inter mezzo liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en won de set met 9-15. De 2e set was een spannende zaak; twee elkaar in evenwicht houdende teams, waarbij Kwiek goed aanviel en verdedigde. Mede dankzij het pa niekerige spel van de tegenpartij won Kwiek met 15-13. In de 3e set had Kwiek echter niets in te brengen in het spel van Intermezzo. Via de tussenstand 1-9 werd het ten slotte 4- 15. In de 4e set was een duidelijk her stel van Kwiek te bespeuren. De da mes waren goed op dreef en scoorden goed. Spannend was het tot de laatste bal, omdat de laatste 5 punten de stand gelijk opging, 11-11, 12-12, 13-13, maar Kwiek won deze set, me de door een goede opslag, met 15-13. Uitslag 2-2. Het 2e herenteam speelde een uit wedstrijd tegen Geervliet en won de partij met 3-0. De wedstrijd werd ge kenmerkt door mat spel. In de tweede klas viel er zowel van onder als van boven in de klassering een verrassing te noteren. Van on deren was het de eerste puntenwinst van het al gedegradeerde Mevo II. Met maar liefst 3-0 werd Brogum uitermate verrassend aan de zegekar gebonden. Boven aan de ranglijst liet ZZ'72 weer eens een favoriet struikelen al hoeft het 2,-2 gelijkspel van De Steeg tegen ZZ'72 nog geen direkte nadeli ge gevolgen te betekenen. Het heeft wel tot gevolg, dat Stella Boys nu in verliespunten er weer het beste voor staat. Komende woendagavond kan de ploeg bij winst op Country Club II het heft alleen in handen nemen en alvast een optie nemen op promotie naar de eerste klas. Wigberths wraak De Steeg Stella Boys Bruse Boys ZZ'72 SVOWK Brogum 13 9 2 12 8 3 13 9 2 12 6 1 13 6 1 11 4 3 Country Club 1111 5 1 BymakeL n 13 2 1 Mevo 2 43-23 20 1 53-24 19 3 57-28 18 5 37-31 13 6 34-31 13 4 23-22 11 5 31-34 11 10 24-55 5 14 1 0 13 20-72 2 38. De aanval komt als een volslagen verras sing voor de Pieten, die pas lodderig en slape rig overeind komen, als Eric en zijn mensen al zowat het midden van het kamp bereikt heb ben. Het voordeel, dat deze snelle aanval hen biedt, komt hun goed te pas, want de Pieten zijn verre in de meerderheid. Dat bemerken ze pas, gelukkig, als het al te Iaat is. De strijd die dan volgt, is hard en meedogen loos, maar de aanvallers laten zich het voor deel, dat ze hadden, niet meer ontglippen en degenen, der Pieten die nog lopen kunnen, gaan er als hazen vandoor, de overwinners te midden van de gevallenen achterlatend. „Ze hebben niet eens tijd gehad hun paard- jes mee tc nemen", grijnst de Noorman, „dat komt ons goed van pas. Opstijgen mannen nu kunnen we vriend Artor op een ruiteraan- val vergasten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5