G. Kruithof volgt M. Wessels op als voorzitter „De Krabbe" KAMPIOENSCHAP HANDBALTEAM DELTA SPORT NA GROTE ZEGE Mevo'80 herenteam wint in belangrijke wedstrijd: 3-1 Winst voor damesteam HSD op Etten-Leur III Damesteam Delta Sport wint opnieuw knap: 16-13 Marathon in tweede helft door kampioen ontluisterd Volleybal Matige vangst bij wedstrijd H.S.V. Oosterschelde Winst voor damesteam Kwiek Kompetitie damklub Zierikzee Uitslagen bedrijfsvolleybal WIK III ook bij SSV II naar zege Brouwershaven II net te sterk voor Duiveland III (2-1) Prestatieloop Dynamo'70 4-1 overwinning Handbal J aar vergadering 6 SOUBURG, 28-2. Zondagmiddag is de handbalformatie van coach Cor Mol in de sporthal van Souburg ongeslagen kampioen geworden in de eerste klas van de afdeling Zeeland. Na een zwaarbevochten 9-10 ruststand overklaste Delta Sport in de tweede 30 minuten het Vlissingse Marathon met de alleszeg gende 15-24 cijfers. Hierdoor mag de blauwwitte brigade het volgend jaar weer uitkomen in de landelijke derde divisie, waaruit amper een jaar geleden zo onfortuinlijk gedegradeerd moest worden. Begrijpelijk dat er dolle vreug de heerste in de Zierikzeese rangen, temeer daar de titel zo overtuigend werd binnengehaald. Eigenlijk kwamen de mannen van de Goese trainer Cor Mol in niet één wedstrijd in gevaar en bovendien werd tussendoor nog danig aan de weg getimmerd door het behalen van een finaleplaats in de afdelingsbeker en een puike prestatie tegen het Eindhovense PSV voor de landelijke beker. Desondanks ziet de toekomst er zo op het oog niet veel florisanter uit dan dat het vorig jaar het geval was. Coach Mol ontzenuwt evenwel deze stelling di- rekt na afloop van het zo goed verlopen duel tegen Marathon. Bert de Vos toonde ook in de uitwedstrijden tegen Marathon weer zijn klasse. Juist op kritieke momenten wist hij zijn ploeg over een dood punt te tillen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ,,Ik denk dat we ons het volgend seizoen gemakkelijker zullen kun nen handhaven", stelde Mol. Er zijn namelijk geruchten, die ondertussen eigenlijk al geen geruchten meer zijn, dat er het volgend seizoen een paar spelers van Goese verenigingen naar Delta Sport zullen overstappen, waardoor we vooral in de breedte be ter tegen een stootje zullen kunnen. Hier heeft namelijk steeds ons man- ko gelegen. Zolang we kompleet kon den spelen ging het goed, maar als door ziekte of blessures een van de betere spelers verstek moest laten gaan, dan zaten we direkt voor het blok. Alle jongens werken vreselijk hard, maar talent en routine is na tuurlijk nog een ander verhaal". Recentelijk moest Delta Sport in de breedte nog zo'n aderlating onder gaan, toen André Hartoog plotseling de voorkeur gaf aan de wielersport. Natuurlijk is het vertrek van André Hartoog in de huidige struktuur een aderlating, maar als er uitbreiding zou komen, zou hij toch al gauw uit de boot vallen, want hij mist de men taliteit die een teamsporter moet hebben. Hij is meer een individualist en dat is iets wat je juist in handbal niet moet zijn. Dat zag je vandaag ook weer. In de eerste helft lipen ver schillende spelers voor zichzelf te handballen en toen hadden we het echt moeilijk met Marathon. Pas na dat we rustiger en met z'n allen gin gen handballen was het vrij snel ge beurd met de Vlissingers", argumen teerde Cor Mol. Onzeker Delta Sport speelde vooral in het eerste kwartier bijzonder nerveus en onzeker, een euvel, waaraan zelfs een ervaren man als doelman Koos van Zwieten ernstig leed. In deze fase kon Marathon de Zie rikzeese ploeg eigenlijk kinderlijk eenvoudig bijbenen en na 22 minuten stond er zelfs een 9-7 voorsprong voor Marathon op de borden, waardoor het ergste viel te vrezen voor de af loop van het duel. Marathon had voor een niet gering deel bijgedragen aan de voorsprong door bikkelhard en bjzonder agressief spel, waarbij scheidsrechter Izeboud vaak veel te tolerant optrad. Niet onbelangrijk voor de rust binnen de Delta Sport- gelederen was de aanwezigheid van routinier Piet Verrijzer die boven dien zijn produktief steentje bij droeg met drie gave doelpunten. Jacco Vleeshouwer skoorde in de eerste helft twee keer en Bert de Vos bewees nog eens te meer zijn waarde voor de Zierikzeese ploeg door vijf keer doel te treffen. Vooral de drie OUD-BEIJERLAND, 27-2. Het eerste herenteam van de Zierikzeese volley balvereniging Mevo'80 heeft in Oud-Beijerland een bijzonder moeilijke uit wedstrijd tegen Data C/D met 1-3 in winst weten om te zetten, waardoor de ploeg van coach Marco Reedijk met een gerust gevoel de slotfase van de kom petitie tegemoet kan zien. Aanstaande zaterdag staat voor het team de absolu te topper tegen Intermezzo op het programma. Verlies van de Middelharnisser ploeg in sporthal Onderdak betekent dan, dat de oranje formatie nagenoeg met een been in de tweede klas zit. Mevo'80 speelde in Oud-Beijerland bijzonder gekonsentreerd, waarbij de terugkeer van Eddy de Looff van niet geringe betekenis was. In de eerste set had de thuisploeg nage noeg niets in te brengen en er kwam dan ook in minder dan geen tijde een 0-15 skore op de borden. Deze over tuigende setzege gaf de Zierikzeese ploeg natuurlijk vleugels. In de tweede set was het verweer van Data C/D evenwel aanmerkelijk groter. Via een zwaarbevochten 8-10 voorsprong werd het uiteindelijk 11- 15 voor Marco Reedijk en zijn man nen. In de derde set brak de flitsende start evenwel op. De thuisploeg kwam verrassend met 12-3 voor, waarna Mevo'80 nog wel de achter volging inzette, maar verder dan 15- 11 kon men het toch niet meer bren gen. In de vierde set herstelde Mevo'80 zich evenwel weer voortreffelijk. Na een vooral taktisch goed gespeeld spelletje kwam de Zierikzeese ploeg met 0-5 voor, waarna Data C/D zich gewonnen gaf. Via 4-15 kwam de 1-3 zege van Mevo'80 uitermate verdiend tot stand. Hierdoor is het team in een bijzonder goede uitgangspositie ge manoeuvreerd voor de laatste zeven kompetitieduels. Het vierde damesteam kwam in de vierde klasse G uit tegen het uit Stel lendam afkomstige VC Goeree III, dat enkele plaatsen hoger op de rang lijst geklasseerd staat. Het bezoeken de team demonstreerde gedurende de hele wedstrijd over meer inhoud te beschikken, zodat er op de uiteinde lijke 0-3 zege voor de dames uit Stel lendam weinig viel af te dingen. doelpunten op rij bij de 9-7 achter stand waren van kapitaal belang. Delta Sport kon hierdoor alsnog met een vooral mentaal belangrijke 9-10 voorsprong de kleedkamers gaan op zoeken. Belangrijk in dat opzicht was ook dat Koos van Zwieten lutte le sekonden voor het rustsignaal een strafworp stopte van Louis Meeuw- sen. In de tweede helft speelde Van Zwieten aanmerkelijk zelfverzeker der en hoefde hij slechts vier keer te vissen, vooraleer Piet Bos de laatste vier minuten zijn plaats mocht ko men innemen om ook nog even de sfeer van een kampioenswedstrijd ie proeven. In de tweede periode speelde Delta Sport als ontketend en in die periode vlogen de ballen als warme broodjes voorbij de alleszins voortreffelijke doelman Alco Vermeer, die zeker niet de minste schuld had aan de for se nederlaag van zijn ploeg. In die tweede helft werd Kees de Vos topskorer voor Delta Sport met vier treffers, terwijl Bert Nuijens drie keer doel trof. Bert de Vos en Jacco Vleeshouwer skoorden ieder twee keer en Wim van de Welle, Piet Verrijzer en Ad de Jong kompleteer- den de produktie van 24. Het was jammer dat het duel werd ontsierd door veel te harde charges van de Marathon-spelers. Vooral Arno Wou ters, John Leijnse en Frans Meijer gooiden regelmatig flink de beuk in het duel. Twee minuten voor tijd werd Piet Verrijzer min of meer de dupe van het hakwerk van Wouters, toen scheidsrechter Izeboud hem sa men met Wouters wegstuurde, ter wijl Verrijzer alleen als slachtoffer van een aktie van Wouters aanwezig was geweest. Na de 24-15 zege op Marathon is Delta Sport officieus kampioen, maar terecht overhandigden bestuursleden de spelers al de kam- pioensbloemen, omdat de beide hek- kesluiters van de eerste klas weinig meer zullen kunnen doen aan de vier punten voorsprong, die de mannen van coach Mol nu hebben. „We heb ben op een enkele uitzondering na een voortreffelijk seizoen achter de rug", meende de Goese trainer. „Ik zie het volgend seizoen dan ook met veel vertrouwen tegemoet, al vind ik wel, dat er wat aan de trainingsakko- modatie zal moeten worden gedaan als we werkelijk mee willen doen in de landelijke derde divisie. Met het oog daarop zullen we toch eens rond de tafel moeten". De wedstrijd vissers van de h.s.v. „Oosterschelde" visten afgelopen za terdag aan de Brouwersdam. Van de 75 deelnemers slaagden slechts 27 hengelaars er in om vis te vangen. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. A. Verloo, 660 pnt.; 2. L. Bolier, 600 pnt.; 3. M. P. J. Ravia, 540 pnt.; 4. J. Vijfwinkel, 520 pnt.; 5. W. Dekker, 470 pnt.; 6. A. L. Mol, 460 pnt.; 7. A. Vroegop, 445 pnt.; 8. A. Bouman, 420 pnt.; 9. J. W. Dekker, 297 pnt.; 10. P. Ravia, 240 pnt.; 11. A. J. Verwest, 235 pnt.; 12. P. v. Bloois, 220 pnt.; 13. Martin v. d. Zande, 195 pnt.; 14. A. J. Kort, 160 pnt. en 15. A. Hansson, 135 pnt. De volgende kom petitiewedstrijd staat 20 maart op het programma terwijl er aanstaan de zaterdag een wedstrijd is om het kampioenschap van Schouwen-Dui- veland, georganiseerd door de h.s.v. „De Krabbe". Het vertrek naar deze wedstrijd is 7.30 uur vanaf de Balie. Het damesteam van Kwiek uit Bruinisse heeft de volgende beker ronde bereikt door uit tegen Rivo een 1-3 overwinning te behalen. De eerste set ging naar Rivo, on danks dat Kwiek goed begon. Via 6-2 kwam de gastploeg op 5-9 voor. Rivo kwam tot 11-11 terug en trok de set met 16-14 naar zich toe. In de tweede set kwam Kwiek vrij snel met 5-0 achter te staan. Kwiek werkte hard en kwam tot 6-12 terug. De tweede set was met 8-15 voor Kwiek. In de derde set kwam Kwiek op een 0-7 voorsprong. De daarop volgende harde opslag van Rivo kon niet goed worden verwerkt door Kwiek en Ri vo kwam tot 5-7 bij. Kwiek bleef doorgaan en won de derde set met 6- 15. In de vierde en laatste set was Kwiek heer en messter, 3-15. Vorige week werden slechts drie partijen afgewerkt voor de onderlin- ke kompetitie van de damklub Zie rikzee. De uitslagen: M. v. d. Wielen-C. M. v. d. Velde 2-0; J. L. Smalheer-J. Hr> nig 2-0; C.v. d. Wielen-C. Monteban 2- 0. UTRECHT. Als de metaalwerkge versorganisatie FME de bonden woensdag bij de start van de c.a.o.- onderhandelingen niet garandeert dat de c.a.o.-bepalingen over uitbeta ling van 100 procent van het ziekte- geld onverminderd van kracht blij ven zijn vanaf volgende week op gro te schaal stakingen in de metaalsek- tor te verwachten. Dat heeft de in dustriebond FNV meegedeeld. Poule A: De Putters-MEVO II 1-2; BB Wansink-Big „S" 0-3; WIK- MEVO 3-0. Poule B: Onderdak-Luctor 2-1; WIK II-MEVO IV 3-0; Opel Team-Zw. R.Kr. Ziekenhuis 0-3. Poule C: Willibrordus-Rabobank 3- 0; Renesse-Cluzona 2-1; Reisb. v. Oe- veren II-Zw. R.Kr. Ziekenhuis II 3-0. Poule Dl: Cluzona-DFS II 0-3; ME- VO DIII-Zw. R.Kr. Ziekenhuis III 3- 0. Poule D2: MEVO DII-Zw. R.Kr. Ziekenhuis IV 2-1; MEVO DI-Kwiek 3-0. Poule E: VCS-Fiscus II1-2; Renesse II-Fiscus 0-3; DTS-Schouwenoord 0-3. GOES, 27-2. WIK IH blijft het voor treffelijk doen in de 3e klasse A van het zaterdagvoetbal. Ook te Goes wisten de groen-witten in de zeker niet gemakkelijke ontmoeting tegen SSV III op beide puntjes (0-2) beslag te leggen waardoor het nog altijd een ruime voorsprong heeft op haar naaste belagers. Door goed ingrijpen van de verde diging kreeg WIK-doelman Meerdink niet eens zoveel moeilijk werk te ver richten. Al na 10 minuten spelen kreeg WIK een belangrijke ruggesteun toen Ben Wittenberg met een schot in de bene denhoek de doelman van de thuis- klub kansloos liet (0-1). Vijf minuten na de hervatting een goede kombinatie tussen Wim Berre- voets en Ben Wittenberg welke door Han van Ijsseldijk werd afgerond (0- 2). WIK hield hierna het middenveld goed bezet waardoor de SSV- aanvallers nog maar weinig kans kregen om enige gevaar voor de WIK- veste te scheppen. BROUWERSHAVEN, 28-2, In een gelijkopgaande wedstrijd heeft Brouwershaven II zich net de meer dere getoond van het derde team van Duiveland (2-1). In de eerste helft wogen de partijen nog tegen elkaar op. De thuisklub kwam door een doelpunt van Rolf de Boer aan de leiding op aangeven van Rien de Boer, maar nog voor het verstrijken van de eerste 45 minuten kwamen de bezoekers naast zij. Een schitterend genomen vrije trap van Johan Hatzmann betekende halver wege de tweede helft de beslissing in het voordeel van de Brouwenaren, waardoor zij in het spoor blijven van klassekoploper Bruse Boys III. De atletiekafdeling van het Mid delburgse Dynamo'70 organiseert voor zaterdag 6 maart in het duinge bied van Oranjezon de jaarlijkse prestatieloop. Start en finish zijn op de Duinweg te Oostkapelle. Om 14.00 uur start de jeugdprestatieloop over 4 km, om 15.00 uur start de grote prestatieloop over 5, 10 of 15 km en voor de kleinste deelnemers start om 15.05 uur de jeugdspeurtocht. ZIERIKZEE, 28-2. Het damesteam van HSD is de tweede helft van de veldkompetitie goed begonnen. Thuis op sportpark Bannink werd met 4-1 gewonnen van Etten Leur 3, dat net als HSD 8 punten had. Doordat het damesteam voor de winterstop drie nederlagen op rij heeft geleden zakte het team van de eerste naar de vijfde plaats op de ranglijst. HSD kwam al vlug met 0-1 achter, maar maakte nog voor rust via een doelpunt van Stella van Zanten 1-1. Vlak na rust werd het 2-1 door op nieuw Stella van Zanten, waarna Noëlle van Thiel 3-1 en 4-1 maakte. Heren 3 leed thuis een 1-3 nederlaag tegen Push 12. Het enige HSD-doel- punt kwam van Jer Koeman. Meisjes A Zondag trad het meisjes A-team aan voor de selektiewedstrijden zaal hockey voor de kampioensklasse. BOVENKARSPEL. De Westfriese flora in Bovenkarspel heeft dit jaar een rekord aantal van 140.000 bezoe kers getrokken. Deze jaarlijkse bloe mententoonstelling werd van 19 tot en met 28 februari voor de 49ste keer gehouden. Vorige week is dit team kampioen geworden van distrikt Zeeland en moest daardoor zondag in Kapelle aantreden. Tegen de teams van de distrikten West-Brabant, Tilburg en Den Bosch werden grote nederlagen geleden, respektievelijk 10-1, 14-0 en 12-2. Het HSD-team moest duidelijk wennen aan het enorme tempover schil dat de Brabantse ploegen verge leken met de Zeeuwse teams in de wedstrijd brachten. UDEN. De politie van Uden heeft twee mannen gearresteerd die ervan worden verdacht van half januari tot half februari bij banken zeker twee honderd valse biljetten van honderd dollar te hebben ingewisseld. UTRECHT. Het aantal part-timers dat in 1979 in Nederlandse ziekenin- richtingen werkte, bedroeg 25 pro cent van het totale personeel. De part-timers werken ongeveer de helft van de normale werktijd van 40 uur per week: vrouwelijke part-timers 20,5 uur en mannenlijke 18,5 uur. Dit blijkt uit een onderzoek dat het Nati onaal Ziekenhuis Instituut op ver zoek van de Nationale Ziekenhuis raad heeft uitgevoerd naar de aantal len stagiaires, part-timers, uitzend krachten en buitenlanders dat in 1979 in de instellingen werkte. ZIERIKZEE, 28-2. Het was een gouden zondag voor de handbalploegen van de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport. Met een enkele uitzondering werden alle wedstrijden overwinningen voor de blauwwitte ploegen. Uiter mate sensationeel is de overwinningenreeks van de damesploeg. Ook nu werd weer overtuigend gespeeld en gewonnen van het zeker niet gemakkelijke Utopia. Na een voortreffelijk duel kwam de zege met 16-13 bij de Zierikzeese dames terecht. Een zege was er ook weer voor het welpenteam van Delta Sport, dat al een paar weken geleden het kampi oenschap behaalde. Nu werden de leeftijdsgenootjes van de SV Ouwer- kerk met 2-0 aan de verkeerde kant van de skore gehouden. De meisjes-aspiranten wonnen ook weer. EMM II had geen schijn van kans tegen de Delta Sport-meisjes (14-2). Het tweede herenteam wilde niet onderdoen voor de hoger spelen de klubgenoten en klopte HVH in ei gen hal met 15-17, waardoor ook dit team goed presteerde. Slechter verging het de jongens aspiranten en dames-junioren. De jongens-aspiranten kregen met 13-6 aspiranten en dames-junioren. De S 4ÊÊk jongens-aspiratnten kregen met 13-6 overtuigend klop van Walcheren en de dames-junioren blijven eigenlijk toch teleurstellen. Olympus was nu veel te sterk voor de ploeg (17-10). Ge zien de prestaties in de eerste kompe titiewedstrijden is de serie nederla gen opvallend. Ook de ploegen van de SV Ouwer- kerk verging het niet te best. Alle drie de ploegen moesten genoegen ne men met een nederlaag. De welpen verloren zoals reeds gesteld met 0-2 van Delta Sport en de meisjes pupillen kregen met 5-8 klop van Walcheren II. De meisjes-aspiranten verloren in Souburg nipt van Mara thon II (7-6). BURGH-HAAMSTEDE, 27-2. Vrijdagavond hield de hengelsportvereniging „De Krabbe" in café-restaurant „De Westhoek" te Burgh haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de heer M. Wessel zijn te leurstelling uit over de geringe opkomst van de zijde der leden, terwijl de ver eniging toch rond de 500 leden telt. Een warm pleidooi hield hij ook voor meer deelname aan de wedstrijden voor de klubkompetitie waaraan door het bestuur alles wordt gedaan om dit te stimuleren. De sekretaris, de heer J. Vreden- bregt maakte in zijn jaarverslag ge wag van een goed verenigingsjaar waarin het 20-jarig bestaan werd ge vierd. Naast de weer geslaagde klubkom petitie werd er een zoetwater- wedstrijd georganiseerd in de Vroon- plas te Renesse. Het financieel jaarverslag van de sekretaris-penningmeester de heer J. Vredenbregt liet, mede door de vie ring van een 20-jarig bestaan, een klein nadelig slot zien. Door de financiële kommissie was schriftelijk medegedeeld, dat de boe ken in orde waren bevonden. Onder De stand van de ranglijst teel als volgt: is momen- dankzegging voor zijn beheer werd de penningmeester décharge ver leend. A. Saman 13 9 4 0 22 M. de Wild 13 7 4 2 18 Voorzitter J. L. Smalheet 11 6 4 l 16 C. L. Boot 12 7 2 3 16 De beide periodiek aftredende J. de Wild 13 5 5 3 15 bestuursleden de heren M. Wessels en C. v. d. Wielen 14 5 4 5 14 B. Nelisse werden herbenoemd. A. J. Flikweert 14 4 4 6 12 J. Honig 12 3 5 4 11 Daar de heer Wessels zich niet meer M. v. d. Wielen 12 4 3 5 11 8 als voorzitter beschikbaar stelde, hij C. M.v.d. Velde 12 3 2 7 vond het juist om zijn plaats over te C. Monteban 10 1 1 8 3 doen aan een jongere kracht, werd D. de Waard 10 0 0 10 0 het zittende bestuurslid de heer G. Kruithof in zijn plaats benoemd. Na mens de leden bracht de heer J. M. van den Aarsen de heer Wessels dank voor hetgeen hij gedurende een peri ode van 21 jaar voor de hengelsport- vereniging als voorzitter heeft ge daan. De heer G. Kruithof onderstreepte de verdiensten nog eens van de heer Wessels die als mede-oprichter en ge durende een lange periode als voor zitter de vereniging heeft zien groei en en bloeien en hieraan gestalte heeft gegeven. Als blijk van waardering kreeg de heer Wessels een zeehengel aangebo den en voor zijn vrouw bloemen. Op voorstel van het bestuur werd over gegaan tot het benoemen van de heer Wessels tot erelid. Besloten werd op 24 oktober een bootwedstrijd te organiseren voor die leden welke aan negen wedstrij den van de klubkompetitie hebben deelgenomen. De jaarlijkse kabeljauw- en verras singswedstrijd komen hiermee te vervallen. Besloten werd het systeem om definitief in het bezit te komen van de wisselbekers te veran deren. In het vervolg zal men deze bekers twee maal achtereen of drie maal in totaal moeten winnen en niet meer 3 keer achtereen of 5 maal in het totaal zoals het te doen gebruikelijk was. Het programma voor dit seizoen werd als volgt samengesteld: zater dag 6 maart: Plompetoren (eiland wedstrijd); zondag 21 maart: Schelp- hoek; zondag 4 april: de Punt; zondag 18 april: Nieuweweg; zaterdag 24 april: H.S.V. Oosterschelde (eiland wedstrijd); zondag 9 mei: Scholder- laan, Renesse; zaterdag 15 mei: Inter nationaal concours; zondag 6 juni: Kijkduin? Renesse; zondag 13 juni: De Vroonpias, Renesse (zoet); zondag 12 september: Brouwersdam; zondag 10 oktober: Schelphoek en zaterdag 30 oktober: H.S.V. „Het Zijpe" (ei landwedstrijd). Voor het wedstrijdprogramma 1982-1983 werden drie wedstrijden vastgesteld, n.l.: 14 november: Brou wersdam; 28 november: Plompe To ren en 12 december: Strand Westen- schouwen. In de concburscommissie werden benoemd de heren: P. de Rijke, J. van Leenen, Chr. de Graaf, M. van der Wielen, J. Hart, A. van den Bos, M. Wessels en W. de Jonge. De heer Kruithof die de taak als voorzitter van de heer Wessels had overgenomen deed aan het slot nog een opwekkend woord om aan de wedstrijden deel te nemen en de visplaatsen schoon te houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6