Suksesvolle uitvoering „Oosterlands Fanfare" Een kleinigheid vergeten Dierenarts Bergsma hield interessante lezing STREEKNIEUWS Plattelandsvrouwen afdeling Brouwershaven Flitsen uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? Karei de Grote- prijs geweigerd 4 OOSTERLAND. Momentopname tijdens de uitvoering van Oosterlands Fanfare. OOSTERLAND, 1-3. Onder de inspirerende leiding van de heren J. Knuist, J. van Putten (instrukteur) en P. Everwijn uit Brouwershaven, hield de muziekvereni ging „Oosterlands Fanfare" met de drumband vrijdag avond de jaarlijkse uitvoering in de grote zaal van het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. Nadat de drumband onder leiding van de heer Van Putten de zaal was ingemarcheerd en een nummer had gespeeld, sprak de voorzitter, de heer A. C. Meerman een welkomstwoord tot de aanwezigen, onderwie b. en w. van Duiveland. De voorzitter toonde zich verheugd over de goede opkomst en^ioopte dat het weer een plezierige avond zou worden. Extra leden ,,We kunnen nog wel wat leden ge bruiken, ook voor de drumband", al dus de voorzitter, die verder mee-1 deelde dat de fanfare momenteel 32, en de drumband 13 leden telt. Verder deelde hij mede dat er na het muzi kaal gedeelte weer een verloting ge houden zal worden, ten bate van de kasmiddelen. Het fanfarekoips on der leiding van de heer Everwijn speelde de „Bright Outlook" mars van A. Kappert, waarna de fanfare en drumband gezamenlijk optraden. BROUWERSHAVEN Brouwse dag op zaterdag 31 juli Op zaterdag 31 juli a.s. wordt er in Brouwershaven op de Markt weder om een zgn. Brouwse Dag georgani seerd. Door de speciale formule van dit evenement heeft dit grote be kendheid gekregen in de regio en ver daarbuiten. De organisatie verwacht ook dit jaar weer een grote be langstelling. Naast het gebruikelijk braderiege- beren wordt sinds een tweetal jaren een Muziek Play In gehouden. In het kort komt het er op neer dat een aan tal willekeurige amateur- muzikanten onder leiding van twee dirigenten en een kapelmeester een orkest formeren en een aantal num mers instuderen. Iedere muzikant kan hier aan mee doen zonder zich vooraf aan te melden. Op de dag zelf Verder volgden een tiental stukken, waarvan één onder leiding van de heer Everwijn, en verder onder lei ding van de direkteur de heer J. Knuist. De laatste gaf bij elk te bla zen nummer tekst en uitleg over de kompqpist etc., hetgeen zeer verhel derend werkte. Het muzikaal gedeelte van de uit voering werd besloten met samen zang door alle aanwezigen van het „Zeeuwsche Volkslied". Tijdens de pauze volgde een zeer goed geslaagde verloting ten bate van de kasmidde len. Na deze pauze was er een optreden van het toneelgezelschap „De Kome dianten" uit Bruinisse, dat de klucht, getiteld „Muizenissen" op voerde, onder regie van mevrouw E. van der Linde-Bezemer. In dit stuk, dat goed ingestudeerd bleek, kwam een echtpaar de ergenis van een suikeroom opeisen, terwijl de doch ter van dit echtpzaar aanpapte met een verre neef. Dan ontstaat er een familiedrama, mede doordat de sleu tel van een sekretaire zoek was, zo dat men niet aan de papieren kon ko men. Tenslotte nog het optreden van twee nep-detectives, wat leidde tot een ontknoping, die toch nog over- wachts kwam. Bal Namens de muziekvereniging bracht burgemeester Van Bommel, van de gemeente Duiveland, dank aan tonelisten voor het gebrachte en verder aan allen die meewerkten om deze uitvoering zo goed te doen sla gen. De tonelisten kregen allen een boeket aangeboden. Bij het einde van dit officieel gedeelte dankte de voorzitter nog alle medewerkenden en vooral ook de gast-dirigent, de heer Everwijn, die hij namens de mu ziekvereniging een presentje aan bood. worden eerst een tweetal repetities publiekelijk gehouden. Aan het eind van de dag geeft men gezamenlijk een koncert en dikwijls met een ver rassend goed resultaat! BROUWERSHAVEN, 1-3. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Brouwershaven, hield verleden week de maandelijkse vergadering in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. De presidente mevrouw De Wilde- v. d. Spek opende de vergadering en heette iedereen welkom, in het bijzonder de dierenarts Sj. Bergsma, die tijdens deze bijeenkomst een lezing hield. Na de opening volgende enkele me dedelingen o.a. over: de verdeling van het bestuur na de jaarvergade ring, de koffiemiddag ter afsluiting van de serie „De boer uw buurman" bij mevrouw Hanse Verburg. Dit was overigens een zeer geslaagde middag en tevens leerzaam, want mevrouw Hanse vertelde het één en ander over hetgeen de boer in de winter gdoet. Hond of kind? Vervolgens kreeg de heer Bergsma het woord. Hij vertelde op boeiende wijze over de behandeling van gezel schapsdieren (honden, katten, vo gels, etc.) en gebruiksvee (paarden, koeien, schapen, geiten, etc.). De gezelschapshond kwam het meest aan bod, o.a. over de aanschaf. In Nederland heeft één op de vier ge zinnen een hond. Wat de opvoeding betreft van de hond werd dit door de heer Bergsma vergeleken met de opvoeding van een kind; gehoorzaamheid is een heel belangrijk punt. Na een korte pauze vertoonde de dierenarts dia's over de praktijk, vroeger en nu. Na afloop maakten ve len van de gelegenheid gebruik vra gen te stellen. Donderdag 25 februari brachten de dames een bezoek aan de orchideeën kassen van de heer Klompe te Drei- schor. Drie maal per week worden de orchideeën te Bleiswijk geveild. Za ken als energie-besparking in de kas, de groei van orchideeën, etc. kwa men aan de orde. Het werd een zeer intereressante exkursie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De avond werd afgesloten met een bal dat nog geruime tijd voortduur de. Al met al kan deze uitvoering weer goed geslaagd worden ge noemd. Bij deelnemers en publiek blijkt hiervoor grote belangstelling te bestaan. Na een aarzelend begin in 1980 bleek dat de organisatie in 1981 genoodzaakt was te zorgen voor méér ruimte om de toeloop van muzikan ten te kunnen opvangen. Behalve muzikanten uit de regio meldden zich deelnemers uit de wijde omtrekt en zelfs uit het buitenland. Behalve deze aktiviteit zijn er tal van andere zaken, waarmee de bezoe ker zich bezig kan houden. ZONNEMAIRE Kreatieve bijeenkomst Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe e.o. van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft een kreatieve bi jeenkomst achter de rug. Onder lei ding van mevrouw A. v. d. Bijl- Dalebout werd in het dorpshuis te Zonnemaire een avond besteed aan het verwerken van houtspaan, het maken van snuisterijen van koud- emaille en het vormen van ringetjes van zilverdraad. Na de uitleg van de werkmethouden amuseerden de da mes zich uitstekend met deze ont spannende bezigheden. BRUINISSE „Vrij Bru" Ondanks de in z'n geheel mislukte oprichtingsvergadering van een nieuwe politieke partij donderdag avond in het Dorpshuis, is vrijdag 26 februari een aantal mensen bijeen ge komen die alsnog de politieke groe pering hebben opgericht die op 2 juni aan de gemeenteraadsverkiezingen van Bruinisse wil deelnemen. Als naam voor de groepering is gekozen voor „Vrij-Bru". In het bestuur is G. v. d. Weele tot voorzitter gekozen en A. C. van Gilst tot sekretaris. Op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen staat als nr. 1. G. v. d. Weele, 2e A. Noordtjk, 3e D. Holleman en 4e A. C. van Gilst. Kledinghulp 3e wereld In het kader van de kledinghulp aan de Derde Wereld organiseert het plaatselijk aktiekomité van de Stich ting „Mensen in Nood" de jaarlijkse kledinginzameling. Woensdag 3 maart kunnen de gehele dag, tot 19.00 uur, in de garage van ds. Tee- kens, ingang Deestraat, kleding, schoeisel, dekens e.d. gebracht wor den. Kop-staart-botsing Zaterdagavond, rond 22.45 uur reed A. B. uit Noordwijk over de Grevelingendam toen hij 4 zwaaien de mannen op de weg zag staan, die pech hadden met de auto. B. stopte. Achter hem naderden A. V. uit Stad aan 't Haringvliet en H. B. uit Goudzwaard. V. stopte op tijd. doch B. zag de situatie te laat en reed op de auto van V. Beide auto's liepen scha de aan voor- en achterzijde op, die vna B. bleef onbeschadigd. Ouderavond „De Krukels" De zeer druk bezochte ouderavond van de Stichting Peuterzaal „De Krukels" werd geopend door de voorzitster Ineke van Houten, waar na de avond voor een groot deel in het teken stond van keel-, neus- en oorproblemen, welk onderwerp door de ouders zelf was bepaald. Dr. Buytendijk gaf hier een uiteen zetting over. Beginnend met het oor stelde deze dat het gehoor een belan grijke funktie heeft in de ontwikke ling van het kind: „Wat het gehoor id voor het spelen, is als de ogen voor het lezen". Verder leerden de aanwe zigen dat een neusverkoudheid van zelf overgaat; hier kan/moet men niets aan doen, mits zich uiteraard geen komplikaties voor doen zoals oorpijn of slechter horen, dan mogen deze klachten beslist niet worden verwaarloosd. Na de uiteenzetting was er ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen, waar dan ook goed gebruik van werd gemaakt. In het H.H. gedeelte van de avond leverde de bestuursverkiezing geen problemen op: Marlien Wielaart en Paula Deurloo werden vlot herko zen. Bij het agendapunt - speelgeld - werd met een overgrote meerderheid gestemd vóór het voorstel om f 35,— per maand te betalen en het zaaltje drie uren open te houden per och tend. Dit i.v.m. het mogelijk maken van uitbetaling van het minimum loon aan de leidsters. Het bestuur deelde mee dat het ook dit jaar weer een kledingbeurs wordt gehouden; kleding van 0-12 jaar kan aan de speelzaal worden ingeleverd. Na de rondvraag en het trekken van de winnende loten (er waren prachti ge prijzen) sloot de voorzitter de ver gadering. WASHINGTON. De komende drie jaar zullen de gaten in de Ameri kaanse begroting veel groter zijn dan president Reagan voorziet. Zelfs als zijn voorstellen voor vermindering van de overheidsuitgaven en voor be lastingverhoging worden uitge voerd. WARSCHAU. In Polen zijn op nieuw leden van de inmiddels verbo den vakbond Solidariteit tot zware straffen veroordeeld wegens overtre ding van de bepalingen van de nood toestand, aldus viel uit kranteberich- ten op te maken. WARSCHAU. Bij de personele wij zigingen, die het centraal komité van de Poolse kommunistische partij de afgelopen dagen heeft aangebracht in het Politburo, is de positie van het leger verder versterkt. PRETORIA. In de machtstrijd tus sen „verligten" en „verkrampten" in de Zuidafrikaanse regeringspartij NP heeft de voormalige premier Vorster de kant gekozen van de kon- servatieven. Vorster betuigde in een verklaring zijn steun met de 22 afge- vaargiden uit de rechtervleugel. MOSKOU. Het hoofd van het visum-bureau in de Sowjet-Unie is uit zijn funktie ontheven. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan korruptie op grote schaal bij het ver lenen van toestemming het land te verlaten. NEW DELHI. De afgelopen twee jaar zijn in India 960 leden van de kaste der onaanraakbaren vermoord door Hindoes uit hogere kasten, zo is bekendgemaakt door het ministerie van politie in New Delhi. Bijna de helft van de moorden vond plaats in de deelstaat Uttar Pradesh. Onaan raakbaren, harijans of „Kinderen van god", zoals wijlen Mahatma Gandhi hen noemde, zijn al eeuwen lang het slachtoffer van onderdruk king door de hogere kasten. MOSKOU. De Sowjet-Unie ligt achter op het schema van haar ambi tieuze programma voor kernenergie. De bouw van nieuwe kerncentrales ondervond nadeel van ondeugdelijk werk. Dit schrijft het partijblad Prawda in een hoofdartikel op de voorpagina, MOSKOU. Leiders van Solidari teit en dissidente organisaties heb ben de Poolse jeugd onderworpen aan een echte „hersenspoeling" die nog diepe sporen vertoont, zo stond te lezen in de „Komsomolskaja Prav- da", het blad van de Russische kom munistische jeugdbeweging. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie, Caspar Wein berger, heeft zondag verklaard dat hij de veertig eerst MX-raketten zal laten opstellen in bestaande onder grondse lanceerbases, die oorspron kelijk voor minutemanraketten wa ren bestemd. MILAAN. De afgelopen dagen zijn in Milaan 23 mensen aangehouden die er van worden verdacht lid te zijn van de Rode Brigades. Dit is uit we lingelichte bron in Milaan vernomen. De arrestanten worden er van be schuldigd te behoren tot de Rode-Bri- gadegroep „Walter Alasia". Zes van hen zijn vakbondsfunktionarissen die werkzaam waren in grote fabrie ken in Milaan. BOCHUM. Als gevolg van brandstichting is zaterdagavond in de ondergrondse van de Westduitse stad Bochum een schade van bijna een miljoen mark (ruim 1 miljoen) veroorzaakt. Volgens de politie is de brand waarschijnlijk bedoeld als een protest tegen de ontruiming op 10 fe bruari van een oude fabriek die jon geren hadden gemaakt tot een „onaf hankelijk jeugdcentrum". WENEN. De Poolse militaire machthebbers hebben zaterdag de verscherpte bepalingen van de staat van beleg die vorige maand voor Gdansk waren afgekondigd, opgehe ven, zo heeft radio-Warschau bekend gemaakt. ROME. Paus Johannes Paulus II heeft zondag aandacht besteed aan de bloedige burgeroorlog in El Salva dor. Hij riep de Salvadorianen op deel te nemen aan de algemene ver kiezingen van 28 maart. LIMA, PERU. De legerminister van Peru heeft bekendgemaakt dat samenzweerders hebben geprobeerd een militaire staatsgreep uit te voe ren maar dat de krijgsmacht als één man achter de negentien maanden outde konstitutionele regering is blijven staan. SANTIAGO. De Chileens vak bondsleider Tucapel Jimenez, die donderdag was „verdwenen", is vrij dag vermoord aangetroffen. Zijn keel was doorgesneden. Jimenez was voorzitter van de Chileense ambtena renbond. Onlangs riep hij op tot de vorming van een nationale vakbond om gezamenlijk te strijden voor her stel van de vakbondsvrijhied in Chi li. ANKARA. De militaire openbare aanklarger te Ankare heeft vrijdag 188 keer de doodstraf geëist. Hij deed dit bij de opening van het proces te gen 574 aktivisten van Dev-yol (revo- lutiuonaire weg), de belangrijkste ondergrondse organisatie van links in Turkije. KIEL. De grootste scheeps- bouwonderneming in West-Duits- land, Howaldstwerke-Deutsche Werft AG (HDW) wil de komen maanden 1400 werknjMners van de werven in Kiel en Hamburg ont slaand. Dit heeft de voorzitter van de raad van bestuur, Norbert Henke, meegedeeld. GENEVE. Amnesty International, de organisatie die ijvert voor de rech ten van de mens overal ter wereld, heeft gezegd dat de afgelopen acht maanden in Iran ongeveer 2.700 men sen zijn terechtgesteld. In Irak zijn, voor zover bekend, verleden jaar 300 mensen geëxekuteerd. WASHINGTON. De Verenigde Sta ten hebben Israël gewaarschuwd, dat zijn een militaire aktie in Zuid- Libanon niet door de vingers zullen kunnen zien. Verder geweld in het gebied zou het konflikt tussen Israël en de Arabieren alleen maar ver scherpen, aldus het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken. TUNIS. President Bourguiba van Tunesië en de Libische leider kolonel Gaddafi hebben besloten de geschil len tussen hun beide landen bij te leg gen en nieuwe betrekkingen aan te gaan, gebaseerd op samenwerking. LONDEN. De Britse oliemaat schappijen Shell en BP hebben de Britse Nationale Oliemaatschappij, BNOC, een prijsverlaging van olie uit de Noordzeebodem voorgesteld. Ze willen dat er van de huidige prijs van 35 dollar per vat (159 liter) ten- minster vier dollar af gaat. Het is niet zeker of BNOC daarmee zal in stemmen. Een verlaging van twee dollar wordt in Londen wel ver wacht. VRIJDAG 2 MAART NED. 1. Van uit de Pieterskerk in Utrecht wordt het koorzangprogram ma ,,Van u wil ik zingen" uitgezon den. Hieraan wordt o.a. meegewerkt dor het Buurkerkkoor uit Utrecht o.l.v. Mees van Huis, de sopraan Rita van Harmeien, de organist Theo Teu- nissen en het Radio Begeleidingsor kest. In „Op weg naar het beloofde land" komen vragen aan de orde als „Wat wordt verstaan onder geestelij ke strijd?" en Wat is geestelijke wa penrusting?". Na het Journaal en de parlementaire rubriek „Den Haag vandaag" zendt de NOS het eerste van vier gesprekken uit over het the ma „Jongeren, levensbeschouwing, toekomst". In deze uitzending ko men vooral de stromingen binnen de Katholieke Kerk aanbod, die soms lijnrecht tegenover elkaar staan. Presentator van dit programma is Drs. Herman van Run. NED 2. In „Dallas wordt J.R. Ewing in zijn kantoor levensgevaar lijk gewond aangetroffen door een werkster. Pijlsnel wordt hij naar het ziekenhuis overgebracht. Of hij het redden zal, is nog een grote vraag, na het spelprogramma „Wie van de drie" start de AVRO een herhaling van de twaaldelige serie „Hollands Glorie" naar het gelijknamige boek van Jan de Hartog. We maken kennis met stuurman Wandelaar(Hugo Metsers), die zich inscheept op een roestige sleepboot onder een Russi- che kapitein en verder iemand met een stel nogal ruige binken... DINSDAG 2 MAART NED. 1: 10.00 en 14.30 Schooltelevi sie; 13.00 en 18.20 Nieuws voor do ven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 D'r kan nog meer bij; 19.15 Kop en staart; 19.30 Ronduit; 20.20 EO- metterdaad; 20.30 Van u wil ik zin gen; 21.00 op weg naar het beloofde land; 21.37 Nieuws; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Denk-beeld; 23.05 Nieuws; 23.10 Nieuws voor doven. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 18.25 Paspoort; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Archi bald; 19.05 Toppap; 20.00 Nieuws; 20.27 Dallas; 21.20 Wie van de drie; 21.50 Hollands Glorie; 22.40 Televi- zier; 23.20 De toestand in de wereld; 23.25 Honderd beroemde schilderij en; 23.40 Nieuws; 23.45 Nieuws voor doven. NIJMEGEN, 1-3. De Nijmeegese musicus Joost Langeveld heeft jaar lijkse Karei de Grote-prijs van de ge meente Nijmegen geweigerd. De on derscheiding was hem toegekend we gens zijn verdienst als orgelimprovi sator. Langeveld schrijft de kommis sie, die hem bij burgemeester en wet houders van Nijmegen had voorge dragen voor de prijs, dat het geld (vijfduizend gulden) de moeite en de waardering beter besteed kunnen worden aan andere kuituuruitingen, die in de gevestigde kulturele hiërar chie onder tafel vallen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Het Amsterdamse PPR-raadslid D. van der Horst heeft zich bij burgemeester Polak be klaagd dat hij zaterdagmiddag bij het gadeslaan van de ongeregeldhe den op het Museumplein door de poli tie is afgetuigd, hoewel hij zich met een politie-legitimatiekaart als raadslid kenbaar had gemaakt. SCHIEDAM. Drie Engelse werklui zijn in een ziekenhuis te Schiedam opgenomen, ndat ze 's middag op de werf van het offshore-bedrijf Brown Rooth in die plaats giftig gas hadden ingeademd. 83 Thea moet er aan te pas komen om hem te sussen. Maar na een poosje is het ijs gebroken en zit Evertje" op de schoot van zijn vader het speelgoed te bewonderen, dat hij heeft gekregen. Thea kijkt vertederd toem maar denkt dat speelgoed zal ik voor alle zekerheid maai' hier houden. Best mogelijk, dat Gerda des duivels is, als ze te weten komt dat Joop hier zijn zoon heeft gezien. Joop blijft eten en als Evertje een uurtje rust bekijkt joop, die tot nog toe enkel oog had voor zijn zoon, de vrouw wat beter. Ze ziet zijn verwonderde blik en kinkt „ja ik ben in verwachting. Eindelijk. Evert is zo gelukkig als klei ne Evert vanmorgen met zijn speelgoed Gefeliceteerd, Thea Wat fijn voor jullie. Wanneer verwacht je het?" „Eind november, veronderstelt de dokter. „Hoe voel je je? Niet beroerd of zo?" „Helemaal niet Ik ben zo prima als maar mogelijk is onder deze omstan digheden." Ook in de middag speelt hij met zijr. zoon. Pas tegen vijven adviseert Thea henï te vertrekken. „Ik denk, dat ze niet zo laat terug zullen zijn. De beurs sluit om vijf uur. Gerda zal wel langs komen om Evertje mee te nemen." „Hoe is het met Gerda?" „Wat moet ik antwoorden? Als je het mij vraagt, kan ze je niet vergeten, maar wordt helemaal beïnvloed door haar vader. Til er alsjeblieft niet te zwaar a«n, jongen. Blijf je in dat hotel?" „Voorlopig wel." „Als er, wat betreft weer een moge lijkheid is, bel ik je. Trouwens, ik houd je toch wel op de hoogte. Sterkte, Joop." Ze kust hem opnieuw. Joop zegt: „Dank je voor deze dag, Thea Dit zal ik vast niet vergeten." Een poos later is hij weer bij Grada En vertelt, dat hij de hele dag bij zijn zoon is geweest „Ik heb enkele foto's van hem gemaakt met een paar dagen kan ik ze je laten zien. Een schat van een knulletje, Brada" Ze peurt in de woorden de liefde van de man voor zijn kind. Stomme griet, die vrouw van hem om te gaan schei den. Waarschijnlijk heeft ze nooitgoed beseft welk juweel Joop is. En ze denkt jammer, dat ik niet wat jonger ben. Dan liet ik me subiet van Bram scheiden en trouwde met hem. Ik zou het bij Joopheel wat beter hebben, dat staat wel vast Deze zelfde dag zal voor Joop nog een verrassing inhouden, want na het eten, als hij zit te lezen, gaat de deur open en staat ineens Use Krautsch in de kamer. Joop kijkt op en schrikt Hun blikken kruisen elkander. „Joop!" roept de vrouw uit De man komt over eind en het volgende moment omhel zen ze elkaar. Een poos later zitten ze hand in hand- De vrouw zegt: „Ik hoorde, datje weer vrij bent Ik had vroege dienst vandaag, mogen hoef ik niet te werken." Het klinkt uitnodigend. „Hoe wist ie, dat ik hier ben?" „Dat ligt toch voor de hand...Vorige keren immmers ook?" Door HENK VAN HE ES WIJK Ja, dat is zo. Maar hij verdenkt Grada ervan de bemiddelaarster te zijn ge- wees. Al doet ze verrast bij haar bin nenkomst, als ze Ilse ziet zitten, vlak bij Joop. Ze gaan die avond samen de stad in. Drinken ergens wat en dansen. Als hij haar lichaam dicht tegen zich aan voelt, groeit er weer dat oude verlangen in hem. Na het dansen vraagt hij: „Zullen we een eindje rijden of wil je liever naar huis?" Op zachte toon antwoordt ze: „Laten we maar naar huis gaan, Joop, het is zo lang geleden dat..." Het is al na middernacht, als beiden half overeind in bed zitten en roken. Joop kijkt de vrouw van terzijde aan. Er zijn al grijze haren te zien, En er komen rimpels in haar voorhoofd. Ze is één jaar jonger dan ik, weet hij dus ook al in de tweede halft van de dertig Ze zwijgen en roken. Hun vereniging is enigszins teleurstellend geweest Het oude vuur wilde niet komen. In- stinktmatig voelt Joop, dat er iets is. En hij begint te vermoeden. Het is beter 't uit te praten, denkt hij. Op den .duur gaan we mekaar anders irriteren. We moeten duidelijk weten, wat we aan mekaar hebben. „Het is zeker mijn huwelijk, He?„veronderstelt de man. „Daar kun je schijnbaar niet overheen komen." Ilse zegt niets, maar aan haar gezicht lean hij zien, dal hij de plankt met deze ■woorden niet ver misgeslagen heeft (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4