Gemotiveerd Zierikzee speelt in tweede helft subliem: 1-4 Bruse Boys geeft winst in de tweede helft uit handen: 2-1 WIK raakt voorsprong in tweede helft kwijt: 2-2 Nieuwdorp straft besluitenloosheid van SKNWK in eerste helft af: 0-1 Voortreffelijke zege voor DFS bij Wissenkerke (1-4) BSC gedeklasseerd Eerste nederlaag 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 februari 1982 Nr. 23061 5 ROOSENDAAL, 7-2. Eindelijk heeft Zierikzee weer eens een keer laten zien, dat de ploeg wel degelijk veel kwaliteiten heeft. Tegen het Roosendaalse BSC speelde het team van trainer Bas de Zeeuw vooral in de tweede helft ge durende grote perioden subliem. Vooral aanvallend was de roodzwarte briga de in Roosendaal voortreffelijk op dreef en mocht de formatie van trainer Jo- han de Boom zeker niet mopperen, dat de score uiteindelijk bij 1-4 bleef ste ken. Met enig geluk hadden de Zierikzeeënaren met zes of zeven-een de buit binnen kunnen halen, maar vanzelfsprekend was iedereen dik tevreden met het behaalde resultaat na de matige vertoning van een week eerder op eigen terrein tegen Jong Ambon. De eerste helft gaf een gelijkop- gaande duel te zien, waarin het spel zich voornamelijk afspeelde op het middenveld. Wel kwamen er een paar kansjes voor Zierikzee, maar het afrondende schot bleef juist in deze fase vooralsnog uit. Kees Ver- kaart, Wim van der Maas en Martin Quist kregen wel schietkansen, maar de kracht ontbrak. ,,De overtuiging ontbreekt nog wat", meende de uit erst nerveuze Bas de Zeeuw, toen de klok al akelig dicht naar het rust- tijdstip tikte. ,,Ze hadden er vandaag duidelijk allemaal zin in om wat van de wedstrijd van vorige week recht te zetten, maar voorlopig lukt het niet". voortreffelijk door de BSC- verdediging, waarna hij Jan-Leen Boot bediende, die klaar stond om het strafschopgebied in te gaan. Goed en wel daar gearriveerd werd de grillige centrumspits daar onde ruit gelopen door Cees Schijven en restte er niets anders dan een straf schop, die even later door Kees Ver- kaart beheerst achter doelman Qu Senden werd gedeponeerd (0-1). ,,Op een beter moment kan dat doelpunt natuurlijk niet vallen", glunderde Bas de Zeeuw. ,,In de tweede helft moeten we nu door kun nen drukken". Al na tien minuten in het tweede bedrijf leek De Zeeuw ge lijk te gaan krijgen, toen de Zierikzee-aanvallers een werkelijk subliem doelpunt op de borden brachten. Een lange pass van Marlon van de Sander werd door Han van de Sande op het middenveld onder schept, waarna hij het leer door het hart van de BSC-verdediging speelde waar Kees Verkaart de pass met een listig omhaaltje verlengde en Jan- Leen Boot de bal precies in de voeten gespeeld kreeg. Op de hielen gezeten door Cees Schijven aarzelde Boot, die een van de betere wedstrijden speelde, geen moment en was Qu Senden voor de tweede keer een geslagen doelman. Na een kwartier spelen was Zierik zee een aantal keren erg dicht bij de verlossende derde treffer, maar Vrouw Fortuna was op dit moment BSC gunstig gezind, waardoor inzet ten van Verkaart en Marcel van Grunsven nipt hun doel misten. Direkt hierna gaf Zierikzee het du el, dat zij volledig naar zich toe had den getrokken, onnodig uit handen door wat al te lakoniek verdedigen en te gretig aanvallen. Overwicht ,,Ze denken, dat ze de buit al bin nen hebben", meende Bas de Zeeuw, hevig gestikulerend, „maar er is bij na een half uur te voetballen. Er kan in zo'n tijd nog veel gebeuren. Met zo'n overwicht mag BSC niet meer aan de bak komen". Toch zouden de Roosendalers als nog scoren. Na 32 minuten omzeilde Rini Baelemans in z'n eentje de bui- tenspelval, waarna hij vanaf de ach terlijn teruglegde en Ad van Luyk van dichtbij simpel voor 1-2 kon zor gen. ,,Daar heb je nou het gedonder", stelde De Zeeuw verbolgen. ,,Dan ben je zoveel sterker en komen ze nog op 1-2. Als we niet snel voor de derde keer scoren wordt het nog vreselijk moeilijk". Zover lieten de Zierikzeese spelers het evenwel niet komen, want na de korte inzinking herpakten de man nen zich sprankelend. De BSC- spelers werden in de slotfase werke lijk van het kastje naar de muur gestuurd en was het slechts een kwestie van tijd, wanneer de beslis sing zou vallen. In de 35e minuut kreeg Verkaart een uitgelezen mogelijkheid, maar nadat hij zich op aangeven van Jan- Leen Boot en Wim Overweel volko men vrij voor doelman Senden had gemanoevreerd, knalde de aan valsleider het leer precies tegen de BSC-sluitpost aan. Vervolgens werd Wim Overweel door Bas de Zeeuw gewisseld voor Marco Bijdevaate („Ik moet op safe spelen en een verdediger er bij zet ten") en direkt hierna was Rini Bae lemans erg dicht bij de gelijkmaker, maar zijn schot belandde in het zij net. In de 41e minuut kwam tenslotte toch de verlossende derde Zierikzee- se treffer en wat werd een doelpunt, zoals je ze niet alledag ziet. Kees Ver kaart mocht een vrije trap nemen schuin voor het doel van Qu Senden, nadat Han van de Sande door Eddy Schill was neergelegd. Met een schit terende effektvolle beweging kogel de Verkaart het leer in de verste uit erste hoek onbereikbaar voor de ze ker niet zwakke BSC-sluitpost. Voorspelling In blessuretijd werd het tenslotte nog 4-1 doordat Michel van Hofstad onder druk van Jan-Leen Boot de bal achter zijn eigen doelman werkte. Nog even daarna kogelde Kees Ver kaart tegen de paal, ter onderstre ping van een van zijn kant weer een ouderwets goede wedstrijd, „maar", zo stelde Verkaart lakoniek, „de bal mocht er niet in, want voor de wedstrijd had ik voorspeld, dat we met 4-1 zouden winnen". Verkaart had ook een verklaring, waarom Zie rikzee nu wel voortreffelijk speelde, terwijl men er tegen Jong Ambon niet zo best vanaf kwam. „Je voet balt naar gelang je tegenstander het „In de eerste helft heeft Bruse Boys het spel helemaal gemaakt", meende Maarten van Pelt na afloop. „Direkt na de hervatting liep het al lemaal even wat minder en daar heeft Van Maris' ploeg voortreffelijk van geprofiteerd. Juist in die fase was de inventiviteit bij ons wat min der en het pleit dan toch weer veer een ploeg als Arnemuiden, dat men dan meedogenloos kan toeslaan". De ontmoeting in Arnemuiden, waar erg veel van werd verwacht, was van abominabel zwak gehalte. Vooral Arnemuiden kon geen mo ment tot die hoogte reiken, waartoe de formatie van trainer Van Maris vaak in staat geacht wordt. Bruse Boys trok met name in de eerste 45 minuten het middenveld volledig naar zich toe, daarbij door een niet onbelangrijk deel geholpen door de strijdtaktiek van de Arnemuidena- ren, die halsstarrig blijven volhar- .Ongetwijfeld is de zege, die we hier geboekt hebben gezien het ver toonde spel niet helemaal terecht", meende Nieuwdorp-trainer Nol Schuit na afloop, „maar als je ziet hoeveel kansen SKNWK gehad heeft en ze er gewoon niet een ingeschopt krijgen, dan zeg ik: het is een ver dienste voor onze mannen, dat ze een van de weinige kansen wel verzilve ren en voor de rest zorgen, dat de nul tegen gehandhaaft blijft. De verdedi ging was vandaag de sterke helft van de ploeg in tegenstelling tot de vori- toelaat", stelde hij. „Jong Ambon wilde niet echt voetballen en dan kom je er zelf ook niet aan toe". Marcel van Grunsven, die als laatste man er weer voortreffelijk voor zorgde, dat de organisatie in verdedigend oogpunt gehandhaafd bleef was het wat dat betrof eens met Kees Verkaart. „BSC wilde komen en groef zich niet in voor de eigen pot en dan kun je als tegenstander ook lekker voetballen. Aangezien we de mensen hebben om aanvallend sterk te spelen, zijn dat de betere te genstanders voor ons. Dan kun je heerlijk ontspannen voetballen, maar meestal gaan de ploegen van verdedigend voetbal uit. Daar heb ben wij nog erg veel moeite mee en dan wil het ook niet zo best lukken". Naast Van Grunsven speelden vooral ook Han van de Sande en Pe ter Goedegebure een voortreffelijke wedstrijd, terwijl Wim van der Maas en Rob Wijnstekers onopvallend veel knap werk verrichten. den in een aanvalslinie met drie spit sen. Op het middenveld speelde vooral Wim Geluk weer een ijzersterke wedstrijd en fungeerde hij voortdu rend als dirigent voor zijn veelal jeugdige teamgenoten. Met Eddy Schild en Kees Willemse beschikt Maarten van Pelt over een gezonde ruggegraat in zijn team, waarop me nig opponent zich totaal doodloopt. Met daarnaast een aantal ongekom- pliceerd spelende verdedigers als Jaap van de Berge, Wim van Dijke en Leen van de Bijl en een paar spitsen om van te watertanden lijkt Bruse Boys de formule in huis te hebben waar een ploeg van niveau jaloers op zou zijn. Zoals reeds gesteld opende Eddy Schild halverwege de eerste helft de score op aangeven van Wim Geluk, maar net na de pauze mocht Ad ge week, toen er gespeeld werd als beginnelingen en Mevo daar goed van kon profiteren". Balvaardig SKNWK ging goed uit de start blokken, nadat Nieuwdorp een paar minuten vergeefs had aangedrongen. Al na vier minuten was Jan Tierrie dicht bij een treffer, maar na een lan ge solo miste zijn schuiver kracht, waardoor Maarten Pleyte gemakke- ARNHEM. Totaalweigeraar Bas Elfrink uit Zevenaar, die vijftien da gen in hongerstaking is om dat hij niet in militaire dienst wil, is vrijdag opgenomen in het penitentiaire zie kenhuis in Den Haag. Dit heeft zijn advokaat mr. P. Noppen uit Arnhem desgevraagd gezegd. DFS II klopt ongeslagen koploper overtuigend (3-0) BURGH-HAAMSTEDE, 6-2. Op het sportpark Van Zuijen boekten de reserves van DFS zaterdagmiddag een 3-0 overwinning op het bezoeken de Terneuzense Boys III, momenteel koploper in de reserve 2e klasse. De overwinning kwam zeker te recht bij het team dat hierop de meeste aanspraak mocht maken. De oranjehemden wisten de verde diging goed gesloten te houden, ter wijl de aanvalslinie, goed gesteund door het middenveld, zich een aantal doelrijpe kansen wist te scheppen. Door een treffer van Jacob Put kon DFS de eerste 45 minuten met een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de rust werd het door Simon Hart 2-0 waarna Jaap Rijnberg uit een strafschop de eindstand op 3-0 be paalde. Poortvliet vanaf fe strafschopstip ge lijkmaken, nadat Leen van de Bijl Lieven van Belzen had neergelegd. Zelfs de meeste Arnemuidenaren vonden de straf wat aan de hoge kant, „maar volgens het boekje is het een strafschop en dan moet hij er ook maar komen", meende Jaap van Ma- ris, die toen weer mogelijkheden zag opdoemen voor zijn stuntelende ploeg. Poortvliet liet zich het buitenkans je niet ontnemen en Arnemuiden ging vanaf dat moment door op jacht naar de volle winst. Tien minuten voor tijd tenslotte kon Huib Meer man de tweede treffer achter doel man Johan de Frel deponeren juist in een fase, dat Bruse Boys een korte in zinking weer te boven leek. In de slotminuten kregen Tonny en Jaap van de Berge nog redelijke scorings kansen, maar de Arnemuiden- verdediging gaf geen krimp meer. „We hebben redelijkj fortuinlijk van een goed Bruse Boys gewonnen", moest Van Maris achteraf onderken nen. „Ik vind, dat we maar eens af moeten van het gezegde, dast Bruse Boys alleen maar werkboetbal speelt. De ploeg heeft bijzonder veel technische kwaliteitem, zoveel, dat ik er soms wel eens jaloers op ben". lijk staande bleef. Na een kwartier was het andermaal de balvaardige Tierrie, die op het Nieuwdorp-doel afstevende, maar opnieuw bleef Maarten Pleyte overeind door zich in de baan van het schot van de SKNWK-aanvalsleider te werpen. Hierna nam Nieuwdorp meer en meer het initiatief over. Een groot aantal hoekschoppen stichtten be hoorlijk wat gevaar voor het doel van Toon Wandel, maar vooralsnog was ook de afwerking aan Nieuw- dorpse zijde niet te best. Bijzonder veel vrijheid kreeg de lange André Buteijn, maar erg veel effektiefs kon hij niet uitrichten met de geboden kansen, omdat hij duidelijk techni sche vaardigheid miste. Zijn akties konden door de SKNWK-verdedigers dan ook steeds weer zonder al te veel problemen worden rechtgeplooid. In de verdediging speelde vooral Joop Wandel een erg sterke wedstrijd, terwijl ook Arie Krista- Met goede snelle kombinaties slaagde het erin de verdediging van heinkenszand onder druk te zetten en zich goede scorings mogelijkheden te scheppen. Al in de 10e minuut kan de thuis- klub voorsprong nemen door Ad den Boer (1-0). WIK bleef het beste van het spel be houden en volkomen in overeenstem ming met de veldverhouding werd het in de 28e minuut door Kees den Boer 2-0. De 2e helft gaf een volkomen on herkenbaar WIK te zien waarbij toch De ontmoeting in Wissenkerke was van een bijzonder goed gehalte, on danks het feit, dat DFS bijzonder nerveus 'SSn "het' 'sleiltelduel begon. Wissenkerke maakte op de spelers van DFS niet de sterke indruk, die leijn attent optrad. Laatste man en aanvoerder Huid de Valk kwam met name in de eerste helft niet helemaal uit de verf, hetgeen twee minuten voor het rustsignaal van de voortref felijk leidende Vlissingse arbiter De Nooyer nog eens op een vervelende manier werd onderstreept door de bedenkelijke rol, die De Valk speel de in de Nieuwdorp-treffer van Kees Lagrand. Lagrand probeerde vanaf 35 meter een lucky schot, dat recht op doelman Toon Wandel leek af te sui zen, maar in een reflex-beweging meende Huib de Valk er goed aan te doen nog even zijn hoofd onder de bal te plaatsen. Helaas toucheerde hij het leer echter niet voldoende, zodat hij in de verste hoek buiten bereik van doelman Wandel in het net plofte (0-1). In de tweede 45 minuten toonde SKNWK voortdurend meer initia tief, maar wat de formatie ook pro beerde, de Nieuwdorp-verdediging met een sublieme Jaap de Vos in een hoofdrol bleef vrij gemakkelijk staande, terwijl ook doelman Maar ten Pleyte een puike wedstrijd speel de. Slechts een keer kwam de sluit post echt in gevaar, toen Jan Tierrie na een voortreffelijke dieptepass van René van de Zande via Jaap de Vos tegen de paal schoot. Even daarvoor moest Frans de Kok vanaf de doel lijn redden op een kopstoot van Arie Folmer. Enige fout Aan de andere kant kwam SKNWK goed weg, toen Gerrie Baes zich geen raad wist met het leer, na dat Arie Kristaleijn zijn enige fout van de wedstrijd maakte en Baes he lemaal vrij voor Toon Wandel ver scheen. Wandel regaeerde in het man-ten- man-duel het attentste door de bal van Baes' voeten te plukken. In de slotminuut juichte al wat SKNWK was ten onrechte toen men meende, dat doelman Pleyte te laat ter plaat se was bij een kopstoot van Huib de Valk na voorbereidend werk van Bram Roks en Arie Kristaleijn. Pley te had juist op dit kritieke moment Vrouwe Fortuna op zijn hand, door dat de bal via de binnenkant van de paal in zijn handen stuitderde. „We kunnen weer niet scoren", meende Jan Tierrie lachend. „Ik dacht dat we vooral in de tweede helft goed gespeeld hadden, maar we hebben er weer alle moeite mee, om de bal tussen de palen te krijgen. Ook de vorige week tegen Smerdiek wilde het niet lukken". Huib de Valk, die zich in de tweede helft voornamelijk aanvallend mani festeerde, om zijn fout uit de eerste periode goed te maken, maakte een verslagen indruk: „Dat we zo toch weer de boot in moeten gaan is triest en dan nog wel door een eigen doel punt. Het wordt dit seizoen weer erg moeilijk, maar wie weet komen we er toch nog bovenop. De kompetitie is tenslotte nog lang". sterk moet worden gedacht aan een gebrek aan voldoende konditie. Uit een voorzet van Jan Nijssen kon de geheel vrijstaande Chris Bal doelman Peter Noordijke met een kopbal onhoudbaar passeren (2-1). Drie minuten voor tijd slaagden de bezoekers er nog in op gelijke hoogte met de thuisklub te komen toen na voorbereidend werk van Jan Nijssen de goed meegekomen Adrie Does de gelegenheid kreeg het leder onhoud baar in het WIK-doel te deponeren (2-2). het gezien de klassering zou moeten kunnen waarmaken. Toch kwam de Bevelandse ploeg na ongeveer twin tig minuten op voorsprong, toen een vrije trap in een keer achter doelman Robbie van Dijke belandde. Amper vijf minuten later had DFS de score weer gelijk getrokken, doordat Ri- nus Rhoon een Wissenkerke-pass at tent onderschepte en pas stopte toen het leer achter de doelman van de thuisploeg lag (1-1). Nog in de eerste helft moets de Wissenkerke-sluitpost zich laten ver vangen, toen hij een schot verkeerd verwerkte, waardoor hij een midden- handsbeentje brak. Tussen de twin tigste en dertigste minuut van de tweede helft zette DFs vervolgens de wedstrijd totaal naar zijn hand door in die periode drie keer doel te tref fen. Eerst werd een vrije trap van theo den Engelsman door een van Wissen- kerke-verdedigers van richting ver anderd, waardoor de eigen doelman werd verrast en even later had Mrcel van de Berge enig geluk, toen een als voorzet bedoelde bal fortuinlijk bij de eerste paal in het net plofte (1-3). Vijf minuten hiema tenslotte be kroonde Rinus Rhoon zo mogelijk de mooiste aktie van de wedstrijd met DFS' vierde doelpunt. Jacob den En gelsman bracht in een lange rush de bal vanuit de eigen verdediging op totaan de vijandelijke zone, waarna zijn pass door Rhoon in twee keer werd afgerond. De eerste keer fun geerde de doelman nog als sta-in-de- weg, maat in de rebound skoorde de DFs-spits alsnog. DFS had zodoende een bijzonder belangrijke wedstrijd in winst omge zet en blijft daardoor volledig in de race voor de titel in de tweede klas, al is de ploeg volledig afhankelijk van de resultaten van Middelburg. SKNWK II behaalt nuttige overwinning op WIK II (3-2) NIEGWERKERK, 6-2. De ontmoe- ting in de reserve le klasse te Nieu- werkerk tussen de reserves van SKNWK en WIK heeft een 3-2 over winning opgeleverd voor de thuis klub. Beide ploegen waren na aan el kaar gewaagd en van enig krachts verschil was dan ook nauwelijks sprake. Uit een door Frans Schrijvers be nutte strafschop konden de Nieuwer- kerkers de score openen (1-0). Gerrit Kooman bracht hierna de stand weer in evenwicht (1-1) waarna Jan van de Velde er voor zorgde dat SKNWK met een 2-1 voorsprong de le helft kon afsluiten. Toen Frans Schrijvers een door Charel Slootmaker genomen vrije trap achter doelman Bastiaanse kop te leek de strijd beslist (3-1). De spanning keerde echter terug toen Adrie Verhage de achterstand voor WIK tot 3-2 wist te reduceren. In de slotfase stelden de bezoekers nog alles in het werk om een punten- deling uit bet vuur te slepen waarbij de SKNWK-veste nog wel enige ke ren in gevaar werd gebracht, maar gescoord werd er niet meer. Duel op hoogstaand niveau bij SKNWK-Nieuwdorp. De Nieuwerkerkers zouden het tegen Nieuwdorp voornamelijk door besluiteloos aanval,spel niet redden (0-1). (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Strafschop De Zeeuwse woorden waren nog maar net koud of de openingstreffer diende zich totaal onverwachts toch nog voor het rustsignaal aan. Rini Stoutjesdijk slalomde zich Ad den Boer - hier op de hielen gezeten door twee spelers van Heinkenszand - tekende voor her eerste WIK-doelpunt. Het bleek uiteindelijk niet voldoende voor de volle winst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 6-2. Een geode eerste helft werd door WIK in de thuis wedstrijd tegen Heinkenszand weer gevolgd door een volkomen ontreddering na de hervatting waardoor een 2-0 voorsprong verloren ging. WIK dat de puntjes broodnodig heeft als hekkesluiter in de le klas, ging uitstekend van start. Onnodig verlies NIEUWERKERK, 6-2. SKNWK heeft het voor de volle honderd procent aan zichzelf te wijten, dat de thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp met een 0-1 neder laag moest worden afgesloten. De formatie van trainer Ed van Dalen kreeg vooral in de tweede periode karrevrachten met doelkansen, waarvan er even wel niet een in een treffer kon worden omgezet. In de eerste 45 minuten daar entegen speelde SKNWK erg loom. Pas toen Kees Lagrand twee minuten voor het rustsignaal met behulp van laatste man Huib de Valk de score had openge broken kwam er wat meer vuur in de aanvallen van de thuisploeg, maar toen bleek het erg moeilijk om het doel van Maarten Pleyte te doorboren. ARNEMUIDEN, 6-2. Bruse Boys is dan toch eindelijk tegen de eerste sei zoennederlaag aangelopen al was vriend en vijand het er na afloop volledig over eens, dat dat in Arnemuiden helemaal onnodig was geweest, omdat de ploeg van trainer Jaap van Maris zeker niet sterker was dan de Duivelandse formatie. Eddy Schild had de Bruënaren in de eerste helft de leiding gegeven, maar nadat eerst Ad Poortvliet had gelijk gemaakt zette Huib Meerman de Arnemuidenaren alsnog op de nauwelijks verdiende winst. WISSENKERKE, 6-2. DFS uit Burgh—haamstede heeft een even voortreffe lijke als opvallende 1-4 zege behaald bij Wissenkerke, waardoor de formatie van trainer Kees Rijnberg nu naast'de Bevelandse ploeg op de tweede plaats van de tweede klas is gekomen. Zaak is nu, dat koploper Middelburg in het verdere verloop van de kompetitie een of meer steekjes laat vallen, zodat DFS in de gelegenheid is om de marge van drie punten met de hoofdtsedelijke ploeg gelijk te trekken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5