Fortuinlijke zege Zierikzee tegen stroef Middelburg: 1-0 Nationaal hockeyteam draait goed in Bombay Tweede elftal WIK wint onderling toernooi Mevo speelde gelijk in oefenwedstrijd Distriktskampioenschap eerste klas driebanden Drama door „vreemde vis" ONZE PUZZELRUBRIEK In oefenduel Peter Kort prolongeert sneldamtitel TOTO X X X X X X X Wereldkampioenschappen Puzzelwandeltocht in Middelburg Biljarten Buitenlanders op bezoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 januari 1982 Nr. 23041 5 ZIERIKZEE, 3-1. Zierikzee heeft een fortuinlijke 1-0 zege behaald op tweede klasser Middelburg. De winnende treffer kwam twee minuten voor tijd tot stand uit een vrije trap van Bart Helbers. Zij zeker niet harde schuiver van ruim twintig meter van het doel werd door doelman Arnold Versluys verkeerd beoordeeld, waarna het leder onder de jeugdige doelam doorrolde. In de voorafgaande 88 minuten hadden beide ploegen een opvallend zwakke afwer king gedemonstreerd, ondanks de vele schitterende doelkansen, die men zich wist te scheppen. De eerste helft was aanvallend voor namelijk voor Zierikzee, maar de pro- duktiviteit liet juist in die fase ernstig te wensen over. Met name Wim Over weel, Jan-Leen Boot en Rini Stoutjes- dijk lieten unieke kanse onbenut De beginfase was evenwel nog voor de bezoekers geweest Via de knappe ak- ties van Leon Kuys en de weer terug gekeerde Gerry Eikenhout kreeg doel man Ronald Lievense aardig wat werk op te knappen. Na een kleine tien minuten evenwel kwam ook Zierikzee meer in de wed strijd en mocht Middelburg-doelman Ad Vermeulen niet mopperen, dat een vliegend schot van Rini Stoutjesdijk na een aantal goede bewegingen ra kelings over zijn doel vloog. Na een kwartier was Middelburg dicht bij de openingstreffer, maar de kopbal van Eikenhout had te weinig kracht om Ronald Lievense echt te verontrusten. Na deze aktie was het voorname lijk Zierikzee, dat de betere kansen kreeg. Na een voortreffelijke aktie van Kees Verkaart, die in de eerste 45 Dinsdag 29 december werd voor de elfde keer om de strijd om de snel damtitel van Schouwen-Duiveland gestreden. Dit toernooi telde een re- kord aantal deelnemers van 34, waaronder een flink aantal huisdam mers. Regerend kampioen Peter Kort uit Renesse, die wegens studie voor Al- blasserdam speelt, wist door een re mise tegen naaste konkurrent Anton Saman uit Zierikzee in de laatste ronde zijn punt voorsprong te behou den en zo de wisselbeker weer te be machtigen. De beker voor de beste huisdam mer ging naar J. W. de Jonge uit Oosterland, die belist een aanwinst voor de klub zou zijn. De beker voor de beste jeugddam- mer ging naar Johan Theuns uit Zie rikzee, die verrassend in de eerste fi- nalegroep terechtkwam, maar het daar erg zwaar had. Al met al een vlot en gezellig verlo pen damavond met als wedstrijdlei ders Cor Boot en Jaap Huigens. Ver der ging iedereen met een aardige prijs naar huis. De uitslagen van de verschillende finalegroepen: Groep I: 1. P. Kort 16 punten; 2. A. Saman 15 punten; 3. S. Douw 12 pun ten; 4. C. Boot 10 punten; 5. J. Hui gens 9 punten; 6. M. de Wild 8 punten; 7. J. de Jonge 8 punten; 8. J. Honig 7 punten; 9. M. v. d. Wielen 5 punten; 10. J. Theuns 0 punten. Groep II: 1. C. v. d. Wielen 14 pun ten; 2. J. W. de Jonge 10 punten; 3. J. de Wild 8 punten; 4. C. v. d. Velde 7 punten; 5. F. Roggeband 6 punten; 6. C. Spee 5 punten; 7. J. Jonker 4 pun ten; 8. A. W. de Jonge 2 punten. Groep III: 1. W. C. Boot 11 punten; A. J. Flikweert 11 punten; 3. C. de Jonge 9 punten; 4. D. Poortman 8 punten; 5. W. J. de Jonge 8 punten; 6. H. Saman 4 punten; 7. J. Kloet 3 pun ten; 8. J. Rombouts 2 punten. Groep IV: 1. A. de Bruine 12 pun ten; 2. N. L. Kool 9 punten; 3. R. Boot 7 punten; 4. J. van Snippenberg 6 punten; 5. A. van Liere 6 punten; 6. H. Brandenbarg 2 punten; 7. Astrid Saman 0 punten. Airdrieon-Celtic D«ndee-Aberdeen Hibernian-SC Dundee Partick-Glasg. Rangers Mirren-Morton Ascoli-Torino Bologna-Genua Como-Avellino Florent-Inter Mil. Juventos-Udinese AC Milan-Cagliari Napoli-Roma minuten sterk akteerde, kreeg Jan- Leen Boot de vrije ruimte, maar de snel teruggekeerde Cees van der Sluys schermde hem goed af, waar door Boot niet verder kon komen dan een schot in het zijnet Na 20 minuten een uitgelezen kans voor Wim Overweel na een knappe een-twee met Kees Verkaart Nadat Overweel de bal had opgebracht tot vlak voor doelman Vermeulen vei> zuimde hij echter zelf af te ronden en legde hij de bal terug in het strafschop gebied, waar Gijs Baan echter het beste reageerde. Na een half uur kwam de allerbeste kans voor de thuisploeg. Laatste man Marcel van Grunsven bracht de bal op tot over de middellijn, waarna hij met een boogbal Kees Verkaart bediende. Deze op zijn beurt zag, dat een verde diger van Middelburg was blijven han gen, waarna hij een uitgekiende diep tepass losliet waarop zowel Jan-Leen Boot als Rini Stoutjesdijk vertrokken. De Middelburg-verdediging bleef unaniem staan voor vermeend buiten spel, maar scheidsrechter Krijn Wiele- maker liet het tweetal doorgaan. Het was typerend voor de onzorgvuldig heid van de Zierikzee-formatie, dat het tweetal ook deze mogelijk onbenut liet en doelman Ad Vermeulen staande bleef tegen de overmacht Rini Stout jesdijk tikte de bal uiteindelijk knullig in de handen van de Middelburg-sluit post Vlak voor het rustsignaal was Leon Kuys nog een keer dicht bij een tref fer, maar de stuiterende bal kon door hem niet goed genoeg onder kontrole worden genomen om lekker te wor den afgevuurd. Ronald Lievense bleef daarom gemakkelijk staande. De tweede periode was voornamelijk voor Middelburg, maar ook de for matie van trainer André Wurth wist zich met de talrijke kansen geen raad. Hierbij speelde doelman Lie vense evenwel ook een belangrijke rol. De man uit Brouwershaven redde knap op pogingen van Leon Kuys en John Tahapary, toen de verdediging van de roodzwarten het al had laten afweten. Zierikzee kwam in deze pe riode nauwelijks aan opbouwend werk toe en mocht daarom dan ook zeker niet mopperen toen Bart Helbers vlak voor tijd de winnende treffer in de touwen liet belanden, nadat Wim Overweel een vrije trap had weten te versieren vlak voor de zestien meter. Met de hulp van doelman Versluys kwam de zege er toch, die men in de eerste 45 minuten zo jammerlijk had laten liggen (1-0). BOMBAY, 3-1. Het Nederlands heren hockeyteam Is bij de wedstrijden om het wereldkampioenschap te Bombay, dat onder temperaturen van 30 tot 35 graden wordt gespeeld, nog altijd zonder verliespunten. Na met een 6-2 overwinning op Engeland te zijn gestart lukte het de Nederlandse ploeg voor de eerste keer in de geschiedenis India in eigen huis te verslaan (4-3). De zware krachtproef welke het oranjeteam in deze wedstrijd had moe ten leveren liet zich duidelijk gelden in de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen Maleisië. Hoewel de Nederlandse ploeg niet zo best op dreef was als in de voorgaan de twee wedstrijden slaagde het er toch in de ontmoeting met een 3-1 overwinning af te sluitea Morgen (dinsdag) speelt het Neder lands elftal tegen Australië dat zijn drie tot nu toe gespeelde wedstrijden ook heeft gewonnen. Slaagt de oranje-equipe erin om de ze wedstrijd in winst om te zetten dat zijn zij zogoed als zeker van een plaats bij de laatste vier. De stand in poule B ziet er momen teel als volgt uit: Nederland Australië India Sowjet-Unie Engeland Maleisië Poule A 0 0 13- 6 6 0 0 0 1 1 2 1 2 0 3 8-2 6 16- 8 4 5-11 1 3-9 1 3-12 0 In poule A voeren Pakistan en West- Duitsland met drie overwinningen uit de drie gespeelde wedstrijden de rang lijst aan. Polen, met twee overwinnin gen en één nederlaag, heeft nog een De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2-3-1-2-1-3-3-2-1 -1-1-1. Het totobureau gaf voor de wedstrijd St. Mirren-Morton een vervangende uitslag: 1. Deze wedstrijd werd zon dag toch gespeeld en had een uitslag van 3-1. Inleg: 187.633,00. Aantal deelnemers: 53.007. Beschikbaar voor prijzen: 89:125,67. Toto gelijk De winnende wedstrijden zijn: 2 -19 - 20- 23 - 25, toegevoegd: 14. Inleg: 36.080,00. Aantal deelnemers: 8.241. Beschikbaar voor prijzen: 17.138.00. Lotto De winnende getallen zijn: 9 -16 - 24 - 29 - 37 - 41; en het reservegetal is: 10. Inleg: 3.596.593,00. Aantal deelnemers: 650.918. Beschikbaar voor prijzen: 1.811.721.26. KERKWERVE, 2-1. Op de uitstekend bespeelbare terreinen van het sport- komplex te Kerkwerve begon WIK zaterdagmiddag aan het nieuwe jaar met een onderling toernooi, waaraan door de vier senior-elftallen werd deelgeno men. Om het krachtsverschil wat recht te trekken mochten de lager spelende elftallen voor de aanvang van de wedstrijden één of meer strafschoppen ne men. Zo in de wedstrijden tegen het eerste elftal mochten de reserves één strafschop nemen, het derde elftal twee en het vierde elftal drie straf schoppen. Erg produktief toonden de strafschopnemers zich beslist niet daar de meeste door de keepers wer den gestopt of naast geschoten. Slechts één keer, bij de wedstrijd tussen het eerste elftal en de reser ves, kon een beslissing door het be nutten van een strafschop worden af gedwongen. De reserves konden door het benutten van een strafschop de wedstrijd met een 1-0 voorsprong be ginnen en hoewel het standaard elftal wel het beste van het spel had slaagde het er niet in gedurende de 2 x 20 minuten, die de wedstrijden Iduurden deze achterstand weg te ^werken. Misbruik duimen KUALA LUMPUR, MALEI- SIË, 2-1. De Maleisische over- heid, heeft een bende Indiërs J ontmaskerd die de gebalsemde duimen van overleden familie- leden gebruikte om vingeraf- J drukken te zetten op officiële i stukken. Zo kon men het staatspensioen van de overle- dene blijven innen. i De gepensioneerden waren staatsburgers van India die na dienstplicht in Maleisië onder het Britse koloniale bestuur naar India waren terugge- keerd. i Volgens een officiële woord- J voerder in Kuala Lumpur was Maleisië door de verwanten van de overleden gepensio- neerden in India voor ongeveer 1.200.000 gulden per jaar opge- i licht. Hoe lang de bende precies ge- opereerd heeft is niet bekend. Sinds het aan he.t licht komen J van de oplichting, aldus de woordvoerder, is het met ban- i ken in de zo geregeld dat pensi- oenen alleen worden uitge- keerd aan begunstigden die ze zelf komen inkasseren. i OOSTKAPELLE, 2-1. MEVO speelde zaterdagmiddag bij 3e klasser Oostka- pelle een verdienstelijke oefenwedstrijd welke in een 4-4 gelijkspel eindigde. Gezien het veldspel was een kleine zege voor het Zierikzeese team zeker niet onverdiend geweest. In de eerste helft toonden de oranjehemden zich duide lijk de betere ploeg. Met goede kombinaties wisten zij de verdediging van Oostkapelle on der druk te zetten en zich een aantal goede scoringskansen te scheppen. De thuisklub, die hier weinige te genover wist te stellen, moest zich in hoofdzaak bepalen tot de counter. Volkomen in overeenstemming met de krachtsverhouding in het veld slaagde MEVO er via Martin Quist in de score te openen (0-1). MEVO bleef hierna het spel in handen houden, waarbij het er door René Verwijs in slaagde de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Uitlopen Nog net voor het afsluiten van de eerste helft slaagde Oostkapelle erin door Leo Franke de ruststand op 1-2 te bepalen. Ook na de hervatting bleef MEVO overwegend het beste van het spel behouden. Al vrij snel wist Peter van der Lin- taalwinnaar uit de bus zou kunnen komen in dit toernooi, omdat hij on tegenzeggelijk een volwaardig eerste klasser is. Tijdens de onlangs gehouden ge westelijke finale tweede klas werd de Munnik pas in de laatste ronde van de tafel afgehouden door de Ter- neuzenaar Rombouts. Jarenlang kwam hij ook uit in de eerste klas, maar doordat hij twee jaar geen drie banden speelde in officiële toernooi en was hij gerechtigd in de tweede klas te beginnen bij zijn comeback. Behalve vrijdag wordt er in café Bommenede ook gespeeld op zater dag en zondag. Namens het distrikts- bestuur overhandigt Jaap den Haan zondagmiddag de kampioensbeker en -medaille. Dit zal omstreeks vijf uur gebeuren. kansje om tot de finale-poule door te dringen, terwijl de rest zich als uitge schakeld mag beschouwen De stand in poule A: Pakistan 3 3 0 0 22- 5 6 West-Duitsland 3 3 0 0 9- 4 6 Polen 3 2 0 1 6- 6 4 Nieuw-Zeeland 3 1 0 2 6-14 2 Spanje 3 0 0 3 1- 7 0 Argentinië 3 0 0 3 2- 8 0 De wandelsportvereniging 't Zand te Middelburg houdt op zaterdag 9 ja nuari een wandeling van 5 km door de straten van de Zeeuwse hoofd stad. De start is vanaf het wijkge- bouw de Vergulde baars. Starttijd rond 14.00 uur. DE KRIMG. De vijfjarige A. R. H. Scholten is op de Coevorderweg in zijn woonplaats De Krim door een verkeersongeluk om het leven geko men. Het jongetje stak plotseling de weg over en werd geschept door een auto. Hij overleed ter plaatse. ZONNEMAIRE, 3-1. Vanaf vrijdagavond 19.00 uur strijden in café Bomme nede in Zonnemaire zeven spelers om de overwinning in de eerste klas drie banden van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB. Vier van hen ko men evenwel slechts in aanmerking voor de titel. De overige drie werden door het distriksbestuur toegevoegd om een aanvaardbaar toernooi te krijgen. Als titelverdediger gaat Rinus Lems van start. De speler van de or ganiserende vereniging Bommenede eiste het vorig jaar de titel op met een allesbehalve denderend alge meen toernooigemiddelde van 0.557. Toch gaat de speler uit Bruinisse ook dit jaar weer als de te kloppen man uit de startblokken. Dit lijkt gerecht vaardigd gezien de omvangrijke staat van dienst van Lems. Zijn voornaamste tegenstanders komen beiden van Renesser biljart verenigingen. Jan Berrevoets van de biljartvereniging Renesse en Cees Hector van biljartvereniging De Wig kunnen het Rinus Lems ongetwijfeld moeilijk maken. Vooral Hector staat bekend als een man, die bijzonder goed in een toernooi kan groeien. Het vorig seizoen werd hij op een grootse wijze kampioen in de eerste klasse li- bre, maar nu wilde hij zijn geluk gaan beproeven in het zware drie- bandenspel. Als vierde eerste klas speler komt Peter Wijnen aan de tafels van café Bommenede. Deze speler van de bil jartvereniging DOS is niet of nauwe lijks te zien in wedstrijden op Schou wen-Duiveland, hetgeen voor een be langrijk deel ook geldt voor Cees Hector en voor een van de drie toege voegde tweede klas spelers Adrie Geelhoed, eveneens van de bv DOS. Geelhoed speelde begin november 1981 een sterk toernooi in de tweede klas, maar moest daarin toch zijn meerdere erkennen in Leo de Munnik van de bv Bommenede, die ongesla gen uit de achtkamp tevoorschijn kwam met het puike algemeen ge middelde van 0.627. De 0.553 van Geelhoed mocht er evenwel ook best zijn. Het veld wordt in Zonnemaire ge- kompleteerd door Henk Reede van de bv OKK. Reede speelde tijdens de tweede klas finale abominabel slecht, maar in de voorwestrijden be wees hij wel degelijk overweg te kunnen met het driebandenspel. Daarin dwong hij promotie af naar de eerste klas in het seizoen 1981/1982, hetgeen De Munnik en Geelhoed in de finale deden. Nu doet het drietal dus buiten mededingen mee, terwijl zij het volgende seizoen gerechtigd zijn officiéél voor de titel te strijden. De partijen hebben een lengte van 30 karamboles en in de eerste ronde, die dus vrijdagavond om 19.00 uur begint, is dus titelverdediger Rinus Lems vrij. Jan Berrevoets moet het opnemen tegen Henk Reede en Cees Hector krijgt af te rekenen met Adrie Geelhoed, hetgeen niet gemakkelijk zal zijn. Nog moeilijker krijgt Peter Wijnen het in de eerste ronde tegen Leo de Munnik, die best eens als to- de uit een goed opgezette aanval de stand op 1-3 te brengen. Door Jos Staps wist Oostkapelle de achter stand hierna terug te brengen tot 2-3. Toen Mart Koopman hierna de marge voor MEVO weer op twee doelpunten verschil wist te brengen (2-4) zag het er naar uit dat MEVO de verdiende overwinning zou gaan be halen. In de slotfase zag het Walcher- se team evewel toch nog kans om op gelijke hoogte te komen. De nog altijd gevaarlijke Gerard Schipper wist de MEVO-verdediging tot tweemaal toe te verschalken, waarmee hij de eindstand op 4-4 bracht. „Flitsen uit het buitenland CAIRO. De Egyptische president Hosni Mubarak heeft besloten het pre mierschap op te geven. Hij heeft vice- premier Fuad Mohieddin belast met de vorming van een nieuwe regering. Dit heeft Mohieddin zelf bekendge maakt ABIDJAN/LOME. De nieuwe mili taire leiders van Ghana hebben zon dag funktionarissen van de regering die zij op oudejaarsdag omver wier pen opgedragen zich over te geven bij de politie voor hun eigen veiligheid. Dit heeft radio-Accra bekendge maakt in een uitzending die in Abid jan, de hoofdstad van Ivoorkust werd beluisterd. JAKARTA, 3-1. Door het omslaan van een plezierboot voor de Javaanse kust bij Probolinggo zijn zondag ze ker 24 mensen verdronken, terwijl er nog ongeveer 25 worden vermist. De boot was uitgevaren met be langstellenden die naar een .vreem de" vis wilden gaan kijken die voor de kust was gesignaleerd. Toen het dier, vermoedelijk een walvis, in zicht kwam, liepen alle opvarenden naar één kant van het vaartuig dat daardoor omsloeg. In verband met het niet verschij nen van een Zierikzeesche Nieuwsbo de op vrijdag 1 jariuari wordt heden- maandag de uitslag van de weekpuz- zel geplaatst. Hieronder volgen de oplossing van donderdag 24 decem ber en de twee prijswinnaars. Eerste prijs: C. J. van der Bijl Christinastraat 17 Burgh-Haamstede Tweede prijs: A. C. Volkeri Minderbroederstraat 12 4301 EW Zierikzee De oplossing van de vorige puzzel luid als volgt: HORIZONTAAL: 2. barrevoeter; 12. LK: 14. leus; 15. leuk; 16. ka; 17. ANP; 19. dm; 21. d.b.; 22. zon; 23. ma lie; 25. wad; 27. arena; 29. aker; 30. gezag; 32. pets; 33. gek; 34. cabaret; 36. pet; 37. en; 38. rem; 39. lap; 41. Ra; 42. poedel; 43. kalief; 44. MO; 45. eer; 47. tot; 48. Em; 50. een; 52. Remagen; 55. via 56. staf; 58. negen; 59. watt; 60. tsaar; 62. net; 63. Lisse; 64. Ier; 65. au; 67. mi; 68. tel; 69. er; 70. Paus; 72. heep. 74. LO; 75. opdringerig. VERTIKAAL: 1. blamage; 3. al; 4. rede; 5. rum; 6. es; 7. OL; 8. eed; 9. tu ba; 10. e.k.; 11. canasta; 13. knaken- poetser; 16. konterfeitsel; 18. plek; 20. vazal; 22. zeep; 24. Ir.; 25. web; 26. dar; 28. R.P.; 30. Gameren; 31. gela ten; 34. ceder; 35. talon; 38. ree; 40. pit; 44. mesties; 46. hagel. 49. mate lot; 51. naar; 53. men; 54. get.; 55. vast; 57. fa; 59. w.i.; 61. raad; 63. lier; 66. uur; 67. mee; 70. p.p.; 71. si; 72. hg; 73. pi. DE NIEUWE PUZZEL Winnaar Daar het tweede elftal ook de wedstrijden tegen WIK III en WIK IV had weten om te zetten in winst wer den zij winnaar van het toernooi, waarin met de kompetitie-wedstrij den weer in het vooruitzicht de spe lers gelegenheid kregen om de benen weer eens wat los te trappen. Na afloop vond in de kantine de nieuwjaarsreceptie plaats. De resultaten: WIK IV-WIK 1-4; WIK III-WIK IV 3-0; WIK IV-WIK II0- 3; WIK III-WIK II 1-3; WIK II-WIK 1- 0; WIK III-WIK 0-4. De eindstand: WIK II 3 3 0 0 7- 1 6 WIK 3 2 0 1 8- 2 4 WIK III 3 1 0 2 4- 7 2 WIK IV 3 0 0 3 1-10 0 DEN HAAG, 4-1. In het eerste half jaar 1981 Is het aantal buitenlandse hotelgasten in ons land met 1,1 pro cent gestegen, het aantal overnachti- gingen met 0,1 procent in vergelij king met de eerste helft 1980. Het aantal buitenlandse hotelgasten be droeg 1.425.000 en het aantal over nachtingen 3.054.000. Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Van de vier grote steden liet Utrecht de grootste stijging zien van het aantal overnachtigingen van bui tenlanders in hotels 13 procent). In Den Haag bedroeg de stijging 8 pro cent en in Amsterdam 1 procent. Rot terdam liet een daling zien van 8 pro cent. Buiten de vier grote steden liep het aantal overnachtingen ook iets terug, met 1 procent. In volgorde van belangrijkheid wa ren de voornaamste landen van her komst in het eerste halfjaar van 1981 de Bondsrepubliek Duitsland (316.000 gasten en 704.000 overnach tingen), Groot-Brittannië (273.000 gast en 607.000 overnachtingen), de Verenigde Staten van Amerika (144.000 gasten en 304.000 overnach tingen) en Frankrijk (135.000 gasten en 247.000 overnachtingen). HORIZONTAAL: 1. ijzeren haak met ketting waaraan de pot boven het vuur hangt; 13. 100 meter; 14. soort van look; 15. hemellichaam; 16. onmeetbaar getal; 17. dwaas, zot; 18. houten pin om iets vast te zetten; 19. 0,001 meter; 21. stokvishoepeltje; 23. deel van de hals; 25. nationaliteitslet- ters van vliegtuigen afkomstig uit Nederland; 26. uiterst fijne huidope ning; 28. telwoord; 30. handelskor ting; 32. guitig; 33. onderdeel van de gamelan; 35. bevlieging die vele men sen meesleept; 36. voorzetsel; 37. vochtig aanvoelend; 39. advies; 41. bijwoord; 42. zacht, slap; 43. spoorstaaf; 44. Bescherming Bevol king; 46. meertandige ijzeren mest vork; 48. stad in Zwitserland; 49. per procuratie; 51. rijstbrandewijn; 53. vloerkleed; 55. afscheidsgroet; 57. na tuurlijke snelle gang van het paard; 59. goedbloed; 60. woonvertrek; 61. overblijfsel bij verbranding; 62. voorwerp waarmee men schrijft; 64. rond en dik; 65. muzieknoot; 66. stoot; 68. hoogstepunt; 69. oude lengte-eenheid; 71. maatschappelijke handelwijze; 72. de gezamenlijke edelen; 74. uitdrukking van bevesti ging; 75. plaats waar ernstvuurwer- ken worden vervaardigd. VERTIKAAL: 1. vloeistof voor het wassen van het hoofdhaar; 2. 0,01 me ter; 3. voorzetsel; 4. losbandig drink gelag; 5. lang smal suk; 6. kinbaard je; 7. boom; 8. voedsel, spijs; 9. kleur ling; 10. heer; 11. Amsterdams Peil; 12. vaartuig van geringe diepgang; 20. bederf in graan; 21. keelvinnige vis; 22. weefsel van een spin; 24. hoge RK waardigheidsbekleder; 25. edel- knaap; 27. file; 28. rivier in Utrecht; 29. grappenmaker; 31. chemisch sym bool; 33. zichzelf voortstuwend pro- jektie; 34. hoofddeksel; 38. Roemeen se munt; 40. bloeiwijze; 44. kleinig heid; 45. gepelde rijst; 47. oogholte; 48. hakwerktuig; 49. wandelhoofd in zee; 50. grove, wollige spanrupsvlin- der; 52. hoewel, ofschoon; 54. klein, kortbuikig bierflesmetaal; 63. on gaarne; 64. boodschapper; 67. sierlijk dier; 68. ten aanzien van; 70. schuif- bak; 71. op deze wijze; 73. militaire rang; 74. persoonlijk voornaam woord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5