C&OC Met badhuis te Nieuwerkerk lijkt het te gaan naar sluiting S.D.K.B.-ploeg bedwong Leidenaren (7-4) Wouter Poortman kreeg het Jan van Hoof- kruis in goud voor lekkere losse spieren Instrukteur Ed Hollestelle behaalde zilveren C-diploma zweefvliegen HET PORSELEINEN MASKER Cenieonteraad Duivelanil DUIVEL AND, 19-5. Op de jong ste raadsvergadering, onder voorzit terschap van burgemeester A. A. van Eeten zijn nog verschillende zaken aan de orde gekomen, w.o. de cijfers ever de bijstandsverlening in 196d dcor de gemeente en de positie van het badhuis te Nieuwerkerk. De verdere raadsvoorstellen had den betrekking op een wij2iging van de begroting van het woningbedrijf 1966 en een vaststelling van de ne gende wijziging van de begroting 1966. Deze vonden geen tegenkanting bij de raad. Verder kwam ter tafel een verhoging van het salaris van het hoofd gemeentewerken, dat werd goedgekeurd, evenals de be noeming van de heer P. T. Bolken baas als hoofd van de openb. lagere school te Oosterland. Hij heeft deze functie al geruime tijd vervuld, doch had nog de leeftijd niet voor een de finitieve aanstelling. Nu is zulks wel het geval. Een wijziging in de IZA- regeling ten behoeve van het ge- meentepersoneel werd goedgekeurd. Uit het verslag van het college voor de verlening van bijstand in de ge meente Duiveland bleek dat over het kalenderjaar 1966 aan bijstand werd uitbetaald een bedrag groot f 64.870,60, t.w. aan personen, boven de 65 jaar f 23.731,45, en aan perso nen beneden 65 jaar f 41.139,15. Hier van werd terugontvangen wegens te veel betaalde bijstand en ontvangen invaliditeitsrente, een bedrag groot f 3447,86. Aan de orde kwam verder de sluiting van het badhuis te Nieu werkerk De heer Overbeeke be treurde deze gang van zaken met het badhuis en vroeg zich af of met een andere badmeester de zaak niet wat beter zou lopen. Kan het bv. niet al leen op vrijdagavond enige tijd open gehouden worden?, zo vroeg hij „Ik heb het idee dat het Groene Kruis graag van het badhuis af wil", was zijn commentaar. De voorzitter ant woordde 'dat het niet alleen aan de badmeester ligt dat de zaak niet flo reert, doch ook aan de steeds terug lopende belangstelling voor het ne men van een bad. De meeste leden vinden het jammer dat een dergelij ke inrichting zal moeten sluiten om dat hiermede 'tóch een zaak van de volksgezondheid teloor gaat. Beke ken zal moeten worden naar de mo gelijkheid het badhuis 's vrijdags avonds nog bv. één uur open te hou den. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker (arb.) naar de mogelijkheid om eens in de maand het grove vuil op te doen halen in de gemeente door de vuilnisdienst. Er worden vooral ook te Oosterland op verschillende plaatsen, o.m. op de Hofweg, hopen takken, oud papier, stukken steen, glas enz. neergeworpen, wat zeer ontsierend werkt. De voorzitter zei dat de vuilnisdienst de handen vol heeft aan het gewone huisvuil, en dat zij bovendien ook bepaalde hoe veelheden grof vuil meeneemt. Wan neer ieder zioh daaraan houdt hoe ven er geen vuilnisbelten te ont staan. Verder wees 'de heer Bakker op de moeilijkheid om bij de ratio- wonimgen een fiets kwijt te raken voor postbodes etc. Hij zag graag 'op verschillende plaatsen bv. stalen beugels aangebracht om rijwielen te gen -te zetten. Verschillende sugges ties worden aan de hand gedaan want men voelt er weinig voor over al in de gemeente van deze beugels te plaatsen. De heer van 't Hof (arb.) informeerde waarom er te Nieuwer kerk bij 'de ratiowoningen inplaats van ligusterhegjes, doornhegjes zijn geplaatst Hij voorzag hier gevaar voor lekke banden. Bedoeld werd de beplanting tussen het trottoir en de tuintjes. De heer Romeijn informeert naar een vijftal leegstaande wonin gen te Ouwerkerk. In het huidige tijdsbestek mag zo iets toch niet voorkomen, volgens hem. De voor zitter zei dat zulks komt door ziekte en overlijden, en doordat eer. eigen aar zijn woning wilde verkopen wat niet lukte. Verder drong de heer Romeijn aan op bespoediging van de recreatieve plannen voor Ouwerkerk. De voor zitter hoopte dat de nieuwe stede- bouwkundige wat meer haast zal zet.- ten achter deze plannen. Op een verdere vraag van de heer Romeijn antwoordde de voorzitter dat subsidiëring van de openb. kleu terschool te Ouwerkerk contact is opgenomen met de minister en dat een en ander over een maand kan zijn gerealiseerd. De heer Overbeeke zag graag herstel van de kapotte rui ten in de wachthuisjes van de bus haltes en betreurde het feit dat de jeugd zich steeds „ontfermt" over deze ruiten, door er een steen of iets anders door te gooien. De heer op 't Hof (AR) wees op de grote rommel die ontstaan is in de voormalige ha ven „De Staart'' doordat hier alle soorten afvalstoffen worden gede poneerd. Dat kan zo niet langer doorgaan, de stukken papier en an der afval vliegen overal heen. Con tact hierover zal worden opgenomen met de gemeente Brouwershaven, onder wiens gebied de voormalige haven ressorteert. De R.TJML-bussen De heer van Klinken informeerde naar de mogelijkheid om ook de bussen van de R.T.M. over het dorp Nieuwerkerk te laten rijden, evenals dit te Oosterland nu gaat gebeuren, omdat ook hier het gevaar van over steken van de rijksweg groot wordt. De voorzitter antwoordde dat het niet opgaat van een vervoersmaat schappij te eisen dat over alle dorpen en dorpjes gereden wordt. Boven dien speelde te Oosterland het over steken van de rijksweg niet in hoofd zaak een rol maar de gx*ote afstand van de kom van het dorp naar de bushaltes. Verder vroeg de heer van Klinken nog enige straatverbeterin gen te Nieuwerkerk. De heer M Boogert (SGP) vroeg hoe het staat met het schoonmaken van de sloot vanaf de zuiveringsinstallatie te Oosterland, lopend naar de heer Matth. Stouten. Hieraan is nog steeds niet voldaan. De voorzitter ant woordde dat hier. een ander plan met de waterafvoer in het verschiet ligt. Tenslotte werd een voorstel van b. en w. geen deel te nemen aan een ge meenschappelijke regeling, oprich ting en instandhouding van een re gionaal woonwagenkamp voor Wal cheren, Schouwen-Duiveland en de Bevelanaen, goedgekeurd. De konse- kwenties voor de gemeente zijn dat hiervoor 30 cent per inwoner jaar lijks zou moeten worden betaald. SPORT KORFBAL NIEUWERKERK, 20-5. Zaterdag avond leverde het SDKB-lwaalftal op het gemeentelijk sportterrein te Nieuwerkerk in de ontmoeting tegen het vertegenwoordigend twaalftal van de Leidse Korfbal Bond een keurige prestatie. In een aantrekke lijke en op een behoorlijk peil staan de wedstrijd slaagden de blauw-wil len erin om met 7-4 te zegevieren. Technsich speelden de Leidenaren wel iets beter dan onze vertegen woordigers. Deze tekortkoming werd evenwel deer een grote dosis enthou siasme ruimschoots gecompenseerd. Opvallend was de productiviteit welke door de SDKB-ers aan de dag werd gelegd. Ondanks de handicap van de vrij sterke schuin over het veld staande wind zagen zij kans ze ven gave doelpunten te produceren. Onder leiding van scheidsrechter G. Poortvliet uit Dirksland ontwikkelde zich direkt na de afworp een snel op en neer gaande strijd waarbij beide defensies beurtelings gelegenheid kregen om hun capaciteiten te tonen. In de 6e minuut slaagden de SDKB- ers erin om de leiding te nemen door Wim v. Dijke (SKNWK) die handig van een fout in de Leidse defensie profiteerde teen bij het wegwerken van het leder dit door hem werd on derschept (1-0). Chris de Braai pro beerde het hierna met enige afstand schoten w'slke dcor de sterke wind geen succes opleverden. Intussen za ten de Leidenaren niet stil om te proberen 'le balans weer m even wicht te brengen. In de I3e minuut konden zij hierbij succes boeken door Drost die met een fraai afstandschot de bal in de korf liet verdwijnen (1-1). Tn de nu volgende opstelling bleef het spelbeeld ongewijzigd, met de SDKB ploeg iets meer aanval lend. Door goed verdedigen kreeg de SDKB aanval evenwel weinig kans om gevaarlijk te worden. Toen in d'e 18e minuut mej. Willemse bij een aanval van de bezoekers te veel be wegingsvrijheid werd gelaten wist zij hiervan op afdoende wijze te pro- Verkenner redde kind BURGH. 20-5. Op 12 februari 1967, een bar koude dag, er lag al ijs op de sleten, ontdekte de 16-jarige Wouter Poortman die zich langs de Gracht- weg te Zierikzee naar het busstation begaf een greepje mensen langs de gracht die naar iets wezen. Padvin der zijnde, toog Wouter er heen en zag een jongetje in het ijskoude wa ter spartelen. Hij was door het nog veel te dunne ijs gezakt. Wouter smeet zijn schooltas neer en liep de modderige gracht in waarna hij de jongen, de 6-jarige Keesje van Oe- veren uit Zierikzee naar de kant droeg. Het ventje was er slecht aan toe. Later is hij gelukkig weer op geknapt. Wouter verloor daarbij zijn schoenen doch hij was Padvinder en voor hem was het een goede daad. Een en ander, er is weinig rucht baarheid aan gegeven, lekte toch uit en bij de Kaninefaten, de Padvin- dersgroep uit Haamstede geraakte het ook bekend. Zaterdagmiddag stonden de verkenners en, de welpen voor hun clubhuis in carré opgesteld toen daar de Hoofdcommissaris dei- Nederlandse Padvinders Vereniging, Oubaas Vclkmaars binnenstapte en na een toespraak over naastenliefde en hulpvaardigheid. Wouter naar vo ren riep en hem het Jan van. Hoof- kruis in goud opspelde. Deze onder scheiding werd na de oorlog nog maar 11 maal uitgereikt. Deze onder scheiding is genoemd naar de jonge man die in het laatste gedeelte van de 2e wereldoorlog de Waalbrug in Nijmegen door het onklaar maken der ontstekers voor opblazen be hoedde. Drie „hoera's" volgden na de plechtigheid en Oubaas feliciteer de verder Hopman Van Waveren met „zo'n knul" in zijn gelederen. Hopman Van Waveren feliciteerde hierop zijn kranige verkenner en bcod hem een aandenken aan. fiteren deer cle stand cp 1-2 te bren gen. Lang plezier beleefden de Lei denaren evenwel niet van deze voor sprong daar neg in dezelfde minuut Wim van Dienst (DFS) met een keu- lig afstandsschot de balans weer in evenwicht bracht (2-2). Na de nu volgende vakverwisseling werd het al spoedig duidelijk dat de geheel uit DFS snclcTs'sters) bestaande SD KB aanval heel wat gevaarlijker opereerde dan die van de z-oodhem den. Adrie v. d. Weel had al direkt met pech te kampen toen een door hem ingeschoten bal na over de rand van de korf te hebben gecarambo leerd weer in het veld terug sprong. De kans cm uit een strafworp de leiding te nemen liet mevrouw Kloet- v. Nieuwenhuize onbenut. Door goed middenvakspel kreeg het SDKB- team steeds weer gelegenheid aan vallen cp te bouwen. Uit een goed opgezette aanval slaagde mevrouw Dalebout-Mellema er met een uit stekend schot in om de Zeeuwen in de 25e minuut een 3-2 voorsprong te geven. Aangemoedigd door dit succes bleven de blauw-wifcten het initiatief behouden. Na zich handig te hebben vrijgespeeld deponeerde mevrouw Klcet-v. Nieuwenhuize (DFS) in de 25s minuut het leder onberispelijk in de korf (4-2). Weer in de beginopstel ling ontwikkelde zich een geiijk-op- gaand'e strijd. Twee maal kreeg de SDKB nog een kans cm de voor sprong op te voeren bij het nemen van een strafworp welke beide door mevrouw Dorst-Struik en Chris de Braai (beide SKNWK) werden ge mist. Na de hervatting waren de eer ste aanvlalen voor de SDKB-ers. Reeds in de 2e minuut slaagde Wim van Dijke er co handige wijze in door de Leidse defensie te breken waarna hij cp volle snelheid liggend kans zag het leder keurig in de korf te laten verdwijnen (5-2). Minder goed uitverdedigen was er de oor zaak van dat in de volgende minuten mej. Terke van vlakbij de kerf kon inschieten (5-3). Bij de nu volgende opstelling bleken de aanvallers aï hun kruit te hebben verschoten. Bij na een half uur lang slaagden* beide verdedigingen erin de aanvallers d? baas te blijven. In de 31e minuut ge lukte het Rinus Kloet (DFS) aan deze cnproductiviteit een einde te maken door uit een doorloopbal de stand op 6-3 te brengen. Uit een goed opge zette aanval kreeg Nieuwenburg de kans om in de 32e minuut de stand op 6-4 te brengen. In de slotfase hiel den de SDKB-ers de teugels stevig dn handen. Na enigs vergeefse pogingen slaagde Adrie v. d. Weel er twee mi nuten voor tijd nog in uit een door loopbal de eindstand op 7-4 te bren gen. De Britse minister van buiten landse zaken, George Brown, zal vandaag (dinsdag) naar Moskou vlie gen voor besprekingen met de Rus sische leiders over de ontwikkelin gen in het midden-oosten en andere wereldaangelegenheden. ADVERTENTIE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. In Den Haag zullen deze week op het ministerie van Ver keer en Waterstaat besprekingen ge voerd worden door een Nederlandse en een Russische delegatie om het sluiten van het eerste scheepvaart verdrag tussen de beide landen voor te bereiden. SCHIPHOL, Per lijrtoestel van Aeroflot zij^ maanda°middag de Rus sische turnsters cp Schiphol aange komen. die in het komende week einde in het R.A.I.-gebouw van Am sterdam deel zullen nemen aan de Eux*opese kampioenschappen. WGRMERVEER. Op de Wandel weg in Wormerveer is de 24-jarige H. de Groot uit Wormer op zijn bromfiets door een personenauto aangereden. Hij werd zo ernstig ge wond dat de dood vrijwel onmiddel lijk intrad. DEN BURG. In de polder Waalen burg op Texel is de 6-jarige A. Gver- derp uit Amsterdam, die met zijn ouders op het eiland logeerde, bij plotseling oversteken van de Hoofd weg aangereden door een auto. Het kind was op slag dood. DEN HAAG. Scheveningen vierde zaterdag vlaggetjesdag of wat plecht statiger „de dag van de Nederlandse zeevisserij". AMSTERDAM. Met ingang van 21 mei 'onderhoudt de Noorse rederij „Fred Olsen Lines" uit Kristiansand 'n wekelijkse dienst met Amsterdam. DEN HAAG. Een groep van ruim driehonderd Afrikanen woonde zon dagmorgen een herdenking bij van in de laatste oorlog in ons land ge sneuvelde Britse en Zuidafrikaanse militairen. De plechtigheid vond plaats op de Britse militaire be graafplaats „Het Jonkerbos" te Nij megen. WEHL. De 27-jarige bromfietser J. A. Lueb uit Didam is in de ge meente Didam om het leven geko men, toen hij na een val tot twee maal toe door een auto werd over reden. Hij overleed ter plaatse. DEN HAAG. De kruiser „De Ze ven Provinciën" en de jagers „Zee land" en „Noord-Brabant" (die be horen tot smaldeel V) zullen van 25 tot en met 28 mei Amsterdam be zoeken. WAMEL. In de gemeente Wamel is de 27-jarige bromfietser A. J. Lammers uit Dreumel verongelukt. Hij keek onder het rijden achterom en botste daardoor tegen een tege moetkomende auto op. GRONINGEN. De Groninger po litie heeft een opsporingsbericht la ten uitgaan aangaande de 16-jarige Aaltje Snijder uit de Bedumerstraat 24 te Groningen, die sinds 16 mei is verdwenen. HAAMSTEDE, 21-5. De successen bljjven de zweef dub uit Haamstede de V.Z.A.C. in de schoot geworpen want zendag 21 mei ken de instruk teur, de 21-jarige Ed Hollestelle zyn laatste opdracht uitvoeren om te vol doen aan de eisen vcor zijn zilveren C-diplcma. Hij werd met een Ka-8 door de lier opgetrokken tot omstreeks 500 meter en wist door de heersende thermiek op vaardige wijze te benutten 1000 meter hoogtewinst te behalen waar mede hij aan de voorwaarde had voldaan. Op 1500 meter hoogte had hij een fraai uitzicht over geheel Zeeland en zelfs tot in Zuid-Holland. Voor zijn gouden C moet hij 3000 meter hoogtewinst halen en een „overland" van 300 km. In de laatste twee weken trok Ed Hollestelle met enige leden der V.Z. A.C. naar het zweefvliegtuigcentrum Tei iel om daar te trachten wat over- lar.djes in de buurt te maken, het geen dan ook gelukte. Zelfs kwamen er enkelen in Duitsland terecht en vloog de secretaris, de heer L. KJom- pe naar Teuge. Hollestelle maakte na een overlandje waarbij hij ergens in de Achterhoek bij een boerderij neerstreek een vreemd avontuur mee De bewoners van die boerderij, een 80-jarige moeder met 3 zoons van rond dc 60 waren allen minder toe rekenbaar en wilden het toestel met een houten hamer en lan 'bouwge reedschappen te lijf. Gelukkig werd hij snel geholpen door omwonenden en door de Rijkspolitie die hem en tcestel voor letsel vrijwaarden. In middels was het zondag weer bij zender druk op het vliegveld met be langstellenden. ...de zweefvlieger leest zijn hoogte af van het barogram. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Prins Bernhard in Mexico MEXICO, 22-5. Terwijl koningin Juliana haar bezoek aan Canada voortzet, heeft prins Bernhard gis teren (maandag) een beleefdheids bezoek gebracht aan president Gus tavo Diaz Ordaz van Mexico. De prins blijft een week in Mexico en zal o.a. bezoeken brengen aan overblijfselen van de Maya-cultuur op het schiereiland Yucatan. Aan het eind van de week vertrekt prins Bernhard naar Montreal, waar hij zich bij de koningin zal voegen. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland BRUINISSE: Donderdag 25 mei: dr. M. A. van Beek te Opheusden (7 uux-). ADVERTENTIE ifc op elk doosje theebuiltjes van 20 stuks van 95ct.. voor 86ct. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 22-5. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Bintjes (35-50 mm opwaarts) f 31,00-24.00; Bintjes (40 mm opwaarts) f 35.00- 28,00; Furore (40 mm opwaarts) f 30.00-25,00. KI ei-aardappelen voor de export: Bintjes (35 mm opwaarts) geen han del; Furore (40 min opwaarts) geen handel. Voeraardappelen f 2,00-4,50. Stemming: binnenland: zeer flauw; export geen handel. Prijzen berekend per 100 kg en op voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. de handelsvcorwaarden vastgesteld FINANCIËN EN ECONOMIE Het georganiseerde landbouwkrediet wezen UTRECHT. 22-5. Bij de Raiffeisen- banken en de Boerenleenbanken aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boeren leenbank te Eindhoven is in de maand april aanzienlijk meer ge spaard dan in dezelfde maand van het vorig jaar*, zo wordt in een com muniqué meegedeeld. Gestort werd er f 384 miljoen en terugbetaald f 374 miljoen, zodat, een spaaroverschot kon worden geno teerd van f 10 miljoen. Vorig jaar vond er een ontsparimg plaats. De terugbetalingen overtrof fen toen 'de stortingen met f 12 mil joen. Het spaaroverschot bij het georga niseerde landbouwkredietwezen be droeg in 'de eerste vier maanden van dit jaar f 144 miljoen, te vergelijken met f 78 miljoen in 1966, en f 130 miljoen in 1965. Het spaartegoed bedroeg op 30 apx'il f 8.966 miljoen. Oubaas Volkmaars speldt le onderscheiding op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 86. Langzamerhand begon het lot de schildwacht door te dringen, dat hij tegen- ever de keizer stond. Voor de eex*ste maal zag hij de heerser zonder het porseleinen masker en een trek van gx-ote verbazing verspreidde zich over zijn gelaat, doch hij kreeg geen tijd om aan zijn verbazing lucht te geven, want Aram sprak kort tot Lu Nan; „Hebt ge hier iets waax-mee we deze Icerel kunnen binden? Het is beter dat hij voox*lopig van het toneel vei'dwijnt!" Een ogenblik later lag de schildwacht gebonden j in een hoek van het vertrek met een doek j in zijn mond gepropt. „En vertel mij nu wat dit alles te be tekenen heeft?" vroeg Lu Nan nieuwsgie- rig, nadat Ax*am ook de andere schild wacht, die nog steeds bewusteloos was, ar- 1 men en benen met koox*d omwikkeld had. De jonge krijger vertelde wat hij op het balcon gehoord had en wat de samen- I zweerders van plan waren. Het gezicht van Lu Nan stond ernstig. „Voor het aanbreken van de dag zal ik Wang en Tsjeng laten opsluiten!" bai'stte hij uit. Doch Aram schudde het hoofd. „Hoe wilt ge dat deen?" vroeg hij. „De keizerlijke lijfwacht staat geheel aan de kant van Wang! Gij hebt niemand op wie ge kunt rekenen! Neen, ik heb iets beters bedacht. Luister slechts!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4