s PO© MOSTERD ABONNEMENT; Vrijdag 11 Dec. 1931. ZIERIKZEESCHE COURANT. 88ste JAARGANG - No. 12246 ADVERTENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Nieuwjaarswenschen. Nieuwjaarswenschen. Algemeen Overzicht. BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. Prijs p. 8 maanden 'ƒ1.60, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode Oir. A. J, DE LOOZE. Ultg.-Redicteir M. J. KOSTEN van 1=3 regel» 80 cta., van 4 regal, en daarboven 20 cta. per regel. Reclames 80 cta. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. □It nummer beitut uit 2 bladen. UitarlIjklO aar as dag t. uitgaaf ZIJ, die zich van af heden op one blad abonnearen, ontvangen da tot 1 Januari verschijnanda nummers gratia. In het met 1 Jan. a.e. versohijnend nummer van ons blad worden evenals vorige jaren opgenomen. De prijs hiervan is van 1 5 regels 75 oent, elke regel meer 15 cent. De inzending kan geschieden tot en met Haindag 28 December, uiterlijk 's voormiddags 10 ure. De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 17 November 1981, is vastgesteld de volgende verordening: VER0RDENIHQ batreffande bat birosp, bsdaald in artikalen 7 m 9 dar Woningwet Artikel 1. Van de besluiten van Burgemeester en Wethoudeis, bedoeld in artikel 6, zesde lid der woningwet, kan de aanvrager der ver gunning binnen dertig dagen na den dag waarop hem van het besluit is kennis ge geven bij den Gemeenteraad in beroep komen Indien Burgemeester en Wethouders niet binnen den in den eersten zin van het vierde lid van artikel 6 der woningwet bedoelden termijn een besluit hebben genomen, kan de aanvrager der vergunning binnen dertig dagen na het verstrijken van dien termgn bij den Gemeenteraad voorziening vragen Artikel 2. Van de besluiten van Burgemeester en Wethouders, bedoeld in artikel 9, eerste lid, der woningwet, kan hij, aan wien de eischen zijn gesteld of de vrjjstelling is geweigerd, binnen dertig dagen na den dag, waarop hem van het besluit is kennis gegeven, bjj den Gemeenteraad in beroep komen. Artikel 3 Het beroep, in artikel 3, eerste lid en artikel 2 bedoeld, wordt ingesteld en de voorziening, in artikel 1, tweede lid, bsdoeld, wordt gevraagd bij aan den Gemeenteraad te richten verzoekschrift. Artikel 4. De Gemeenteraad neemt binnen dertig dagen na den datum van indiening van het verzoekschrift een beslissing. Vergadert de Gemeenteraad niet binnen deze dertig dagen, dan neemt hij een beslissing in de eerst volgende vergadering.. Het nemen van de beslissing kan eenmaal voor ten hoogste dertig dagen worden verdaagd. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking veertien dagen na dagteekening van het besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij zg, voor zooveel noodig, is goedgekeurd. Bij het inwerkingtreden dezer verordening vervallen de artikelen 69 tot en met 72 der bouwverordening, vastgesteld 27 Augustus 1928. met dien verstande evenwel dat deze artikelen van toepassing blijven op besluiten als bedoeld in de artikelen 1 en 2, genomen vóór dat inwerkingtreden. Zynde deze verordening door de Gedepu teerde Staten van Zeeland by besluit van 4 December 1931, No 192 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 10 December 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. C. A BANNINK. De Secretaris, P. F W1TTERMA.NS Donkere Decemberdagen in de poli tiek. Hitler over zijn plannen. Wanhoopsdaad der DuitsChe regeering. De radiorede van Br lining. Hoover's boodschap Ieder jaar weer in December tegen het einde van het jaar komen. de men- schen in een sombere stemming. De don kere dagen voor Kerstmis zijn spreek woordelijk geworden in letterlijken en in figuurlijken zin. Het licht wijlt slechts een korte poos overdag, de nachten zijn des te langer. Het jaar gaat onder in een spelonk van duisternis. Dan snak ken we naar het licht, dat de natuur ons na de zonnewende weer langzaam langer laat genieten. De donkere dagen voor Kerstnïis... Is er een jaar geweest in de moderne ge schiedenis, dat er zulk een angstwekkend duister over de menschheid hing als in deze Decembermaand 1931? De onheils berichten stapelen zich torenhoog op, geen lichtpuntje is te ontdekken. De staats lieden van alle voornaamste landen ter wereld hebben slechts een taak, een bo- venmenschelijke zware taak: trachten het onheil, dat over de menschheid dreigt los te breken, te verhoeden. Met angstige blikken kijkt men naar elkaar, welke middelen worden uitgedacht om aan de ergste nood tegemoet te komen. De afgeloopen week heeft de leider Andere tijden, andere prijzen I 20 ZAMB0S Sigaretten 25 et*. Geen cadeaux etc 100 ®/0 waarde voor Uw geld. der nationaal-socialisten in Duitschland, de Oostenrijker Adolf Hitler, een poli tiek avontuur, die zich inspireerde op het voorbeeld van dien anderen grooten avonturier, Benito Mussolini, zijn intrek genomen in een groot hdtel in Berlijn en heeft daarop de persvertegenwoor digers van Amerika en Engeland bij zich laten roepen om hun een interview toe te staan. Hitler is er vast van overtuigd, dat hij binnen afzienbaren tijd aan (de regeering komt en niet eens langs ille galen, maar absoluut wettelijken weg. Wat hij zal doen als hij aan dei regeering komt, heeft hij duidelijk genoeg gezegd. De handelsschulden zullen de nat. soc. erkennen en betalen, maar de oorlogs- en herstelschulden, daarvan wordt geen pfennig betaald. Het bestuursapparaat zal geheel worden veranderd en alle poli tieke verplichtingen geschrapt. Over de verhouding ten opzichte van Frankrijk liet hij zich niet al te vriendelijk uit. Duitschland kan zich niet inlaten met politieke afpersing. In den oorlog van 1870 is Frankrijk wel verslagen, maar niet weerloos gemaakt en... Duitschland is geen Carthago en Frankrijk Rome niet. Met andere woorden Duitschland is niet weerloos, Duitschland zal vechten en niet dulden, dat zijn land ineen stort. We weten dus, waar we aan toe zijn als de nat. soc. aan de regeering komen. Zoover is het nog lang niet. Want de'soc. - dem. en de communisten zullen niet dul den, dat de nat. soc. aan de macht ko men. Het Centrum zal waarschijnlijk wel een passieve houding aannemen daarbij. Intusschen: Men voelt het in het bui tenland en in eigen boezem, de regeering Brüning loopt op haar laatste beenen. Als laatste stuiptrekking kan men wel beschouwen de nieuwe noodverordening, die Dinsdagmiddag is bekend' geworden en die men moet beschouwen als een laatste wanhoopspoging om het econo mische leven in Duitschland staande te houden en den Mark voor inflatie te behoeden. Deze noodverordening werd 's avonds door den Rijkskanselier Brüning in een radiorede, idie over alle Duitsche zenders werd uitgezonden, toegelicht. Hij |deéd een beroep op alle betrokken regeeringen om de alom gevoelde en geprezen solidari teit in daden om te zetten. Van de ge zondmaking van Duitschland zal afhan gen of Europa gered kan worden, of met Duitschland te gronde zal gaan. Tarieven, invoerverboden en andere maatregelen kunnen misschien tijdelijk een volk hel pen, maar van een standpunt van de we reldeconomie staan ze de gezondmaking eerder in den weg. Het is te begrijpen, dat Duitschland zoo moet spreken. Duitschland moet exporteeren, de wel vaart van het volk hangt daarvan af. Brüning betoogde ook, dat het voor alles noodzakelijk is de valuta op goudbasis te houden ten koste van ieder offer. Sterk van leer trok de Rijkskanselier tegen de nationaal socialisten. Geen won der ook, want zij zijn reeds maanden bezig de regeering te ondermijnen en vooral de laatste weken hebben zij hun actie, zooals we in den aanvang van dit overzicht schreven, toegespitst. Met pathos riep Brüning, dat er in Duitsch land slechts één regeering is. die van den Rijkspresident en de door hem benoemde ministers. Als verantwoordelijk Rijkskan selier, aldus Brüning, heb ik besloten paal en perk te stellen aan de politieke vrij buiterij. Het Amerikaansche Congres is weer bijeengekomen en in een gemeenschappe lijke zitting van de beide Huizen, van Pepresentantenhuis en Senaat, is voorle zing gedaan van de jaarlijksche Bood schap van den president, waarmede de werkzaamheden van het Congres worden geopend. Hoover deelt mede, dat de regeering de uitnoodiging om deel te nemen aan de ontwapeningsconferentie heeft deelge nomen. Deze confrentie zal richtlijnen vol gen, waarvoor Amerika reeds tijdens de Haagsche conferentie van 1899 is opgeno men. De tot nu bereikte resultaten zijn v.n.l. tot het gebied ider maritieme ont wapening beperkt gebleven. Hoover hoopt echter, dat niet alleen de wapening van de vloten verder verminderd zal worden, maar dat' de zoo dringend noodige be perking en vermindering ook op wapenin gen te land zal kunnen toegepast wor den. De lasten van betaling der wape ningen zijn op het oogenblik grooter dan voor den oorlog. De oeconomiische onzekerheid in de wereld wordt voor een groot deel veroorzaakt door deze wapeningen en de vrees die zij doen opkomen. De wereld moet zi°h door geen argu menten van welken aard ook, laten ont moedigen, om de "wapeningen tot een verstandige basis te beperken. TWEEDE KAMER. BEGROOTING ARBEID, HANDEL EN NIJVERHEID. De trouwe strijder voor de belangen der binnenschipperij, generaal Duymaer VRAAGT Let op het Fabrieksmerk van Twist, kreeg Dinsdag bij de behande ling van bovenstaande begrooting steun van mej. mr. Frida Katz en haar soc.- dem. collega de Boer. De laatste diende een motie in om voor de binnenschippers een steunregeling in het leven te roepen. Doch deze motie kon geen meerderheid krijgen. Ze werd met 56—20 stemmen ver worpen. Vóór, alleen de s.d.a.p. en de heer Braat. Bij de beraadslagingen over de afdee- ling Handel en Nijverheid vond er be grijpelijkerwijze weer een debat in het klein over de crisis en crisis-verschijnse len plaats, waarbij o. m. dr. Vos er tegen op kwam, dat men te veelvuldig den middenstand verwijt, opzettelijk een da ling van de kleinhandelsprijzen tegen te houden, waardoor deze zich niet dan in een te langzaam tempo bij de reeds verminderde groothanldelsprijzen zouden aanpassen. Wat in het bijzonder den Middenstand en de quaestie van de zeker zeer wen- schelijke daling der kleinhandel sp rij zón aangaat, de Minister meende toch wel goed te doen met er op te wijzen,/ dat er in elk geval nog ongeveer in 10 pCt. van de gevallen ook door de midden standsvertegenwoordigers zelf moet wor den toegegeven, dat men met te hooge prijzen te doen heeft. Hoe veelvuldig er ook vooral in de laatste maanden in 't Parlement over werkverschaffing, werkverruiming en steunregeling al gediscussiëerd is, ook Woensdag heeft de Kamer, nu de betref fende afdeeling van „Binnenlan'dsche Za ken" aan de orde was, tal van blijken van belangstelling voor deze onderwerpen aan den dag gelegd'. Geen wonder, want hier gaat het om crisis-problemen van de allergrootste beteekenis. Bestaat er tenminste eenstemmigheid wat de nood zakelijkheid betreft door zooveel mogelijk den crisis-nood te lenigen. Over de wijze waarop loopen de meeningen nog al uit een. De heer Schokking toonde zich onte vreden over de bestemming, Idie de re geering heeft gegeven aan de f75.000, door haar ter beschikking van 't Crisis comité gesteld. Spr.'s grief was, dat het comité alleen in gemeenten, waar een steunregeling is, een deel van de 71/2 ton zal doen aanwenden. Aldus zien gemeen ten, die het klaar hebben gespeeld het zonder steunregeling te stellen, zich fei telijk voor hun goed beleid gestraft. Min. Ruys vond, dat er Üeelemaal geen aan leiding bestond tot een klaagzang. Valt er nood te lenigen in een gemieente, dan ligt het voor de hand, dat men er tot de invoering van een steunregeling overgaat of wel, dat men bij t Crisis comité aanklopt om met de door particu lieren bijeengebrachte gelden te helpen. Aldus het betoog van den Minister. Minister Ruys heeft als bewindsman, aan wien ook de zorgen voor den Land bouw zijn toevertrouwd, den jongsten tijd bepaald goed geboerd. Had hij 't vorige jaar nog heel wat critiek in ontvangst te nemen op grond van een te weinig voortvarend beleid op idit gebied, dit keer viel hem een rijke oogst aan lof uitingen en woorden van dankbaarheid ten deel voor wat hij inmiddels voor den landbouw gedaan heeft en voor wat hij nog voortgaat te doen. Het waren in het bijzonder de Tarwe- wet en de verhoogde steun (van 7 op 14 millioen), waarvan de suikerbietenteelt zal profiteeren, die menigen spreker aan leiding tot tevredenheiidsbetuigingen ga ven. Zoo gaf dr. Bierema b.v. te kennen, dat de Tarwewet gunstig voor den land bouw werkt en haar doel beantwoordt, terwijl de wet ook geenszins zoo bezwa rend voor den consument zou zijn als men indertijd wel had voorspeld. Ook de heer v. d. Heuvel behoorde tot de afgevaardigden, welke met de Tarwewet ingenomen zijn, al zou hij gaarne zien, dat men het verplichte .percentage bin nenlandsche tarwe, dat in het brood ver malen moet worden, nog wat zou ver- hoogen. Deze afgevaardigde, die in den heer Loerakker een bondgenoot ontmoet te wat het verlangen aangaat, dat men verder van verlaging van de loonen der landarbeiders zal afzien, bleek met een andere agrarische specialiteit van rechts, den heer Weitkamp, van meening te ver schillen. De christelijk-historischie bóeren- vriend had den indruk gelegd op het harde lot van de zandboeren, doch den kleiboeren gaat het waarlijk niet veel beter. Niet minder dan achttien sprekers ge voelden neiging om bij Landbouw het woord te voeren. Bescherm Uw keel I verzorg haar dagelijks - gor- gel droog met^ 2$. 45 cn 65 cis.* ZIERIKZEE. In de additioneele nota, behoorende bij de begrooting van het W,aterschap Schouwen, dienst '32, maakt het Waterschapsbestuur melding van de posten, welke volgens art. 119 R. 0. B. alinea 1 in aanmerking komen voor de gezamenlijke gebouwde en on gebouwde eigendommen in de verhouding van 7r. en 5/s- De volgende bedragen komen daarvoor in aanmerking: ,Flaau- wers f 1018—, idem f 310 en Scharendijke f 4900—, totaal f 6228waarvan 7P deel is f 1038 voor het gebouwd. Boven en behalve dit bedrag komt volgens al. 2 van hetzelfde art. van het R. 0. B. jaarlijks mede ten laste van den gëbouwden eigendom, yp der af lossing en rente van de leeningen, (welke sedert 1 Jan. 1919 zijn gesloten ter dek king van buitengewone uitgaven. Het to totaai bedrag dezer leeningen bedraagt f 45077.63, waarvan 1/fi deel is f 7512.94. Er is dus een totaal door het gebouwd eigendom te betalen f 1038, plus f 7512,94 is f8550.94. (Voor 1931 waren deze bedragen f6041,56 en f6532,50 is f 12574,06). Voorgesteld wordt een buitengewoon dijkgeschot ad f7.50 (v. j. f 12.50) te heffen over 8128 H.A. 70 A. 68 c.A. gronden 1—7 soort en f 1,50 over 231 H.A. 41 A. 01 c.A. gronden van de 8—10 soort. In een druk bezochte vergadering ider Chr. Landarbeidersbond op Vrijdag j.l. is door den voorzitter mót nadruk gewezen, dat op den dag van het z.g.n. stempelen geen loondienst, in welken vorm ook, verricht mag worden. Stipte handhaving is geboden, op straffe van vervolging. In een onderwerp: „Ernstige tijden" besprak hij het bewierooken van 't m'enschelijk vernuft, het opgaan in het m!ateriëele, en hield hij beschouwingen over den arbeid. Na dit onderwerp kwa men de vragen van practischen aard. Bij allen viel de klacht te beluisteren: wat doet het gemeentebestuur voor de geor ganiseerden? Gerust kan men zeggen: niets! Door gelijkstelling hier ter plaatse van georganiseerden en ongeorganiseer den, b reekt men het particulier initiatief van zich zelf verzekeren tegen werke loosheid en bevordert men het ongeor ganiseerd zijn. Kan dan |de gemeente iets doen? Itierop volgt een bevestigend ant woord. Van een Tweede Kamerlid' is bij den voorzitter een schrijven ingekomen met de volgende zinsnede: „Bij gelijke maatschappelijke omstandigheden gaan de georganiseerden voor bij de te werkstel ling: A.-R. en C.-H. raadsleden van Jden gemeenteraad moeten hiervoor samen werken met de S.D.A.P. en R.-K.". Met verschillende voorbeelden uit andere plaatsen toonde de voorzitter aan, dat de gemeente de georganiseerden kan en mioet helpen. En dan de menschen boven de 60? Kan de gang naar het Bi. A. niet worden bespaard ,om hen via de vakver- eeniging een uitkeering te doen toeko men? Of spreekt het gevleugelde woord „oud en arm" niet meer? Deze zeer geanimeerde vergadering deed uitkomen de opleving der vak organisatie onder de landarbeiders. De voorzitter dankte allen voor hun mede leven met de organisatie, wat ze thans noemen: hunnen B.ond. Met dank aan God werd deze vergadering gesloten. Uitgaande van de „Nederlandsohe Blindenbond" zal in begin Januari a,.s. te Bruinisse, Brouwershaven, Haamstede, Oosterland, Renesse, Nieuwerkerk en Zie rikzee een Propaganda Kunstavond wor den gehouden. Als spreker Zal optreden de Bondspropagandist, de heer Joh. v. d. Berg van Oosterbeek. Van harte hopen wij dat voor dezen avond groote belang stelling zal bestaan, immers heeft de N.B.B., in zijn streven zoozeer noodig de belangstelling en sympathie van allen die willen medewerken den toestand der blinden te verbeteren. Tot dusver verkeeren de blinden over het algemeen nog in zeer ongunstige omstandigheden. De oorzaak van dezen toestand is, dat in ons land tot nog toe de blindenverzorging geheel wordt over gelaten aan de particuliere liefdadigheid!. Ofschoon hierdoor veel goeds voor de blinden tot stand is gebracht, kan de liefdadigheid ten eenenmale niet voorzien in de behoeften der blinden. Het groote verlangen der blinden is, niet beschouwd te worden als stakkers, doen als gelijk- waardigen in de maatschappij werkzaalm te zijn. Het is reeds voldoende (gebleken, dat de blinden nog zeer veel kunnen leeren. Hiertoe is echter in de eerste plaats noodig goed onderwijs cn uitge breide vakopleiding. In dit verband streeft de Bond naar leerplicht ook voor het blinde kind. De blinden hebben dringend noodig de hulp der gemeenschap. Heden (Vrijdag) voormiddag kwam over de Oude Haven, richting Melkmarkt, een hollend paard, gespannen voor een boerenwagen, toebehoorende aan de wed. v. d. £luijs, onder [deze gemeente en bestuurd door een harer zoons, aandraven. De politie-agent A. v. d. Hoek, die zich ter plaatse bevond, wist erger te voor komen, door het hollende idier te grijpen en tot stilstand te brengen, hetgeen eerst aan het einde van de Melkmarkt ge lukte. NIEUWERKERK. Woensdagavond ver gaderden tde leden van het Groene Kruis in „Rehoboth". De voorz., ds. Gerritsen", opende met gebed de bijeenkomst. 109 PREDIKBEüRTENo Zondag 13 December te Zierikzee Ned. Hek». Eoxk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Barnouw. Kleine Kerk. 10 are, ds Voors van Alphen a/d. Rgn. 's Avonds zeven ure, ds. Raams van Kloetinge. Lath. Kerk. 10 ure, dhr. Smit Bange van Amsterdam. Gaxet. Kerk.. 10 en 6 ure, dr. v. Lonkhogzen. Evangelisatie Schuddebeurs. Woensdag 16 Dec. 7.15 ure dr. v. Lonkhuijzen. Dhr. Gexef. Kexk, 9.30, ds. Hoogendoorn (Bed. H. Av.), 2 Leesdienst en 6 are, ds Hoogendoorn. Ivangelisatie Jeiaëi. 7 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gem 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30 en 5 ure, Leesdienst, in het lokaal Jeruël. leden waren aanwezig. De voorzitter deelde mede, dat de vereeniging, danK zij de gewaardeerde medewerking van het lid Johs. Heijboer zeer in groei was toegenomen, bracht dank aan den heer Braam, voor het laten schilderen der door hem gebruikte tent, en deelde tot aller spijt mede, dat het 5de punt der agenda, de „Inleiding van Dr. Veugels— Schutter over Groene Kruis en Tubercu losebestrijding", door ongesteldheid van den dokter achterwege moest blijven. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat momenteel het aantal leden is ge stegen tot 400. Het aantal verplegings- artikelen, die alle in goede conditie zijn, breidt zich gestadig uit, (terwijl 241 ar tikelen in gebruik waren genomen. Uit het verslag van den penningm. blijkt, dat met inbegrip van 't batig saldo van 't vorige jaar de inkomsten hebben bedragen f 975.07-', de uitgaven f934.09, zoodat het saldo bedraagt f 40.985. De bescheiden worden in orde bevonden en goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren C. L. de Jonge en W, Wandel 'herkozen, terwijl voor jde vaca ture, ontstaan door het vertrek van den heer M. J. W. Boogerd door het bestuur een aanbeveling wordt genoemd van 3 candidaten, n.I. de heeren D. Boot, J. J. Stols en C. J. v. Westen, welke laatste met 76 st. wordt gekozen. Op ide vraag van den heer R. v. Klinken of het niet wenschelijk zou zijn een gediplomeerd verpleegster aan te stellen, antwoordt de voorzitter dat aan dit grootsch ideaal, wegens beperkte financiën, vooralsnog niet kan worden gedacht. Deze brengt daarna eenige klachten naar voren over het roekeloos omgaan met de verple- gingsartikeien. Het komt zelfs voor dat deze het eigendom blijven van den ge bruiker. Hierin nu wenscht het bestuur verandering te brengen. Voortaan zullen geen artikelen worden afgegeven, dan op een door den gebruiker geteekende bon, welke bij terugbrenging weer aan hem wordt overhandigd, onder verplichting, defect geworden artikelen te vergoeden. De voorzitter deelt daarna mede, dat zich voor de moedercursus 50 dames hebben aangemeld. Bij rondvraag ,maakt de heer H. C. v. d. Zande de opmerking, dat hij zich niet kan vereenigen met de volle aansprakelijkheid voor defecte goederen. Door het langdrug gebruik ver liest een voorwerp in waarde en daar om zou hij in overweging geven, jaar lijks afschrijving te doen plaats hebben van b.v. y10 deel der waarde. Bovendien kan hij zich geen beeld vormen van het bezit der vereeniging, daar het eene jaar in 't andere loopt. Hij zou er voor zijn, dat er jaarlijks een balans werd opge maakt, waarin de waarde van den inven taris werd uitgedrukt, waardoor men dan dadelijk een overzicht had van actief en passief. De voorzitter kan met het eerste niet geheel meegaan, wat goed is afgegeven, moet goed teruggebracht worden, doch het 2de gedeelte beschouwt hij als een wenk voor 't bestuur. De voorzitter sloot daarop met dankgebed de vergadering. OUD-VOSSEMEER. Door de politie is procesverbaal opgemaakt wegens het ont vreemden van een deken uit een auto en heling van dit stuk; er zijn enkele jongelieden bij betrokken, waaronder ook uit de zaak diefstal van een koffer uit een auto, waarvoor reeds vonnis is ge veld en reeds werd medegedeeld. De verdachte van de ontvreemding pntkent evenwel schuldig te zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1