Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT; ADVERTENTIEN Woensdag 9 Dec. 1931. «erikzeesche courant, earn, jaargang.jn. aag Inzending Advertentiën Nieuwjaarswenschen. Nieuwjaarswenschen. BUITENLAND. Uit Stad en Provlnole. De ,üc% Prijs p. 3 maanden 1JSO, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij* dags. Tel. No. S2. Postgiro 117677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel Bij contract belangrijke korting. Uitarlljk 10 aar ep das dag uitgaaf Zij, die lich van af hedao op ons blad abonnaarao, ontvangan da tot 1 Januari varachljnande aummara gratia. In het met 1 Jan. a.s. versohij nend nummer van ons blad worden evenals vorige jaren opgenomen. De prij8 hiervan is van 1—5 regels 75 oent, elke regel meer 15 ownt. De inzending kan gesohieden tot en met Haandag 28 December. uiterlijk 's voor middags 10 ure. HET ONGELUK TE BANGKOK. Na de berichten over het ongeluk met het vliegtuig „de Ooievaar" vernemen we nader: „De Ooievaar" was Zaterdag uit Me- dan, van de Oostkust van Sumatra, ver trokken en had te Alor Star, aan den Overwal, den heer Brinsmead, directeur van den Australischen luchtvaartdienst, opgenomen, die met de „Southern Sun" daar gestrand was en besloten was om de reis met „de Ooievaar" tot Amster dam voort te zetten. Zondagochtend zo,u „de Ooievaar" van Bangkok vertrekken en kon den 13en op Schiphol worden verwacht. Het heeft niet zoo mogen zijn. In Bangkok kwamen nog 2 passagiers aan boord, n.l. A. Borg, vertegenwoor diger van de firma George Dralle, die naar Rangoon mee zou vliegen en de Franschman Baudart, adviseur van het ministerie van Justitie, en naar Mar seille zou vertrekken. Zondagochtend 5,30 startte „de Ooie vaar". Het was reeds voldoende licht. De machine taxiede het geheele veld ,af. Dit duurde lang, doch geschiedde goed. „De Ooievaar" Kon blijkbaar niet los komen van den grond. Aan het einde van het veld bevindt zich een sloot, waarover heen werd gewipt. Het vliegtuig stootte tegen een kleinen dijk aan de overzijde, trok door een volgende sloot heen, doch verloor het landingsgestel. Vervolgens is de machine met den buik over den grond van het padi-veld get- schuurd. Ze boorde met de drie motoren door een volgenden dijk. Door den ont- zettenden schok zijn de motoren en het voorstel door de cabine gedrukt, waarna het toestel over den kop sloeg. De heeren Borg, Baudart, Kotte en Van Onlangs werden op slag gedood. De heeren Wiers- ma en Brinsmead werden zeer zwaar gewond, terwijl ook de marconist Van Zadelhoff gewond werd. De gewonden werden met den eersten trein naar het ziekenhuis te Bangkok gebracht. Hier is Wiersma om 11 uur overleden. De toe stand van Brinsmead is kritiek, die van Van Zadelhoff bevredigend. De overle denen zijn Zondagmiddag naar Bangkok vervoerd, alwaar zij aan het station wer den opgewacht door de Nederlandscbe kolonie, welke zeer onder den indruk was. De machine is totaal vernield. De mail is op het vliegveld Don Muang opgeslagen. De mailzakken zijn deerlijk gehavend, doch intact gebleven, uitgezon derd twee zakken, welke zijn gescheurd en gedeeltelijk ook waterschade hébben bekomen. De bemanning van de Ekster, welk vliegtuig juist Zondag te Bangkok aan kwam, was zeer onder den indruk van het gebeurde. Het stoffelijk overschot der slachtoffers zal naar Nederland worden overgebracht met een van de booten van iden Rotter- damsche Lloyd. Het stoffelijk overschot van de heeren van Onlangs en Kotte zal te Rotterdam ter aarde worden besteld, dat van den heer Wiersma te Amstel veen. In verband met ide bepalingen in de tropen moest echter het stoffelijk overschot der slachtoffers voorloopig te Bangkok ter aardè worden besteld in af wachting van de formaliteiten noodig voor het transport. Z1ERIKZEE. Daar door B. en W. geen toestemming kon worden verleend voor een filmvertooning in het „Huis van Nas sau", werd de openbare vergadering van de afd. Zierikzee van de Ger. Bond voor Drankbestrijding j.i. Vrijdagavond gehou den in de groote zaal van „Juliana", welke geheel gevuld was. De vergadering stond onder leiding van den 'neer J. C. van Hinte, die in zijn openingswoord toelichtte, waaropi in een andere lokali teit werd vergaderd, de aanwezigen het welkom toeriep, in het bijzonder de ver- tgenwoordigers van de firma C. J. van Houten Zoon te Weesp, aan wier aan bod het te danken was, dat de pas opgerichte afd. reeds nu een openbare vergadering kon houden. Voorts wees hij op het gemeenschappelijk 'belang van Wonden huiduitslag, springen- de handen, kloven, win- I terteenen, dadelijk ver- L zachten en verzorgen met J AKKER'. KLOOSTERBALSEM A bijt niet! drankbestrijders en fabrikanten van alco holvrije dranken, die beiden, hoewei uit verschillende motieven, willen komen tot een „Sluit Schiedam". Na in gebed te zijn voorgegaan, las hij voor Hand. 19 21 t/m. 40, aan welk schriftgedeelte hij eenige gedachten ent- leende over de wijze, waarop veelal wordt gedemonstreerd of reclame ge maakt en waardoor 'de massa zich laat beïnvloeden. Ook voor de alcohol is al sedert jaren zooveel reclame ge maakt, dat de menschen maar zonde^ bewijs aannemen, dat het onwederspre- kelijk is, dat de borrel overal goed voor zou zijn. Goede reclame moet echter het bewijs van de waarde, waarvoor reclame wordt gemaakt, met zich voeren en zulk een reclame maakt de firma Van Houten, aan wier vertegenwoordigers nu het woord werd verleend. Op pakkende wijze werden ,de aanwe zigen ingeleid in de geschiedenis van de chocolade, die we eerst hebben leeren kennen in Amerika na de ontdekking van dat land door Columbus. Spr. wees er terloops op, dat wij van de Indianen heel wat beter drank hebben gekregen in de cacao, dan zij van ons in de alcohol.. iNa deze uiteenzetting begon dé film te draaien, in het eerste deel ons ver- toonend Oranjefeesten, in het tweede deel ons brengend in het vaderland van de cacaoboom. De film was schitterend mooi en deed ons rondzwerven in ver verwij derde landen, op cacaoplantages en in de havens, waar de cacao werd ingescheept; alle arbeid werd verricht meest door negers. Maar spoedig was Amsterdam in zicht waar de reuzenschepen hun voor raad afstonden 'aan zolderschuiten, die ze weer overladen in spoortreinen om ten slotte te belanden in de fabrieksberg- plaatsen te Weesp, waar een rondgang werd gemaakt door de fabrieken. Hierna was het woord aan dhr. M. Ringelberg, die in korte trekken schetste de geschiedenis van de alcohol, de in vloed op de mensehheid, de nadeelige ge volgen voor ieder persoonlijk, de ziekten die er uit kunnen ontstaan, de ziekten en kwalen, die er door worden verergerd om ten slotte de verschillende manieren van bestrijding ter sprake te brengen, waarbij hij er op wees, dat alleen door zich te onthouden, |de strijd principieel kan worden gevoerd. Op .ernstige wijze wekte hij zijne hoorders op aan dien strijd deel te nemen; Nu was het woord weer aan de firma van Houten, die begon met al de aan wezigen te tracteeren op een van de producten uit de fabriek. Na voorts nog wat te hebben verteld over de fabricage begon de film weer te draaien en werden de bonbons klaargemaakt, vervolgens kwamen gasfabriek, electr. centrale, druk kerij en last not least de brandweer op het doek. Dat van Houtens brandweer heel wat verbeterd was, bleek ook ,uit een beeld van vervlogen tijden, waar een handspuit, door eenige mannen wordt bediend, die er nog de tijd afnemen voor „een glaasje". De heer van Hinte sloot deze welge slaagde vergadering met een dankwoord aan de firma van Houten en ging daarna in dankzegging voor. Bij het heengaan ^ontvingen alle aan wezigen nog een aardig doosje, waarin enkele van Houten's producten in minia tuur 'waren verpakt, terwijl ,ook vele tijdschriften van „Ons eigen Tijdschrift" waren uitgedeeld. De kunstschilder M. van Waning, welke tegenwoordig hier vertoeft en schilderijen maakt van onze oude stad, zal gedurende 8 dagen enkele werken in de etalage van den kunsthandel firma A.. Gudde, exposeeren. PLUIMVEETENTOONSTELLING VAN „EXCELSIOR". Op de bovenzaal van 't „Huis van Nassau" wordt 9 en 10 December een tentoonstelling gehouden van pluimvee, konijnen en postduiven. De catalogus be vat 359 nummers, zoodat er voor lief hebbers en belangstellenden nog al wat te zien is. De jury had dan ookj heel wat werk. De 'heer Meertens, die het pluimvee voor zijn rekening had, vertelde ons, dat in 't algemeen 't pluimveemateriaal vrij goed was. Speciaal de Witte Leghorns kwamen goed voor den dag en de toege kende prijzen zijn wel verdiend. Barne velders zijn niet zoo goed. De le prijs van den heer Ganzeman, Noordgouwe is echter een prima trio. Reds zijn niet goed v an kleur, terwijl verschillende an dere rassen mooie exemplaren laten zien. De heer v. Sluys, keurmeester der 'konij nen, heeft er al meer op gewezen, dat de fokkers hier hun best moeten doen om met mooie dieren te komen. Hij kon niet veel prijzen toekennen. Vlaamscha 'e(Jtn door U WK £°'Jf ^itadefl* 25, 45 en 65 ets. reuzen b.v. zijn te klein of worden te jong ingezonden. Overigens is er een groote verscheidenheid konijnen ingezon den. Allerlei sierduiven en vogels maken de tentoonstelling aantrekkelijk. De postduivenkeurmeester Koek stond voor een zware taak met zijn ruim 200 num mers. Belangstellenden mogen wel eens kennis nemen van de zoo intens beoetfen,- de postduivensport en zullen zich een be zoek aan de tentoonstelling niet beklagen. WEST-SCHOUWiEN. Dinsdagmiddag is op de Roggeplaat gestrand het motor- visschersvaartuig SI. 5 (Stellendam) be- hoorende aan schipper de Jager aldaar. Het vaartuig, met hoog water gestrand, zat le 3.30 uur 's namiddags reeds droog. De oorzaak der stranding is nog on bekend. Het vaartuig is, als het weer goed blijft, niet ernstig in gevaar. De reddingsboot te Burghsluis houdt zich evenwel gereed zoo noodig om uit te varen. Later seint men ons: Dinsdagnacht is het vaartuig bij hoog water vlot ge komen en heeft de thuisreis aanvaard. ST.-PHILIPSLAND. Alhier werd in de zaal van dhr. Everaers een vergadering gehouden van 'den Chr. Landarbeiders- bond. De opkomst was uitstekend. De voorzitter, dhr. J. Neele, opemlde met een woord van welkom en deed in de eerste plaats eenige mededeelingen van een gehouden vergadering in Goes van de Zeeuwsehe afdeelingen van genoem den bond. Vervolgens deelde hij mede, dat 'des middags een vergadering is ge houden met Bi. en W. onzer gemeente en een rijksvertegenwoordiger, waarin be sproken is de regeling voor" het teekenen der werkloozen. Spr. wijst er op, dat een en ander nauwkeurig gecontroleerd zal worden en raadt de aanwezigen aan zich precies aan de gestelde bepalingen te houden. In 'de kom der gemeente zal Weder gèteekend worden in de Oude School, terwijl voor den A.-J.-Polder al daar geteekend zal kunnen worden, wan neer tenminste een vertrouwbaar per soon kan worden gevonden, die zich er mee wil belasten. Besproken is ook de kwestie van de uitkeering aan kostwin ners en alleen wonenden, maar resultaat is hiervoor niet bereikt. Vervolgens is aan het woord dhr. Vingerling, lid van het hoofdbestuur, die spreekt over het loonvraagstuk in crisistijd. De tijd is voor het bedrijfsleven niet gunstig, zulks kan niet weggecijferd worden. Echter moe ten de arbeiders steeds voor oogen hou den, dat zij uit het bedrijf moeten leven. Tegenwoordig voelen ook de werkgevers dat 'de arbeiders bij het bedrijf zijn ge ïnteresseerd. In dit verband wijst spr. er op, dat organiseeren met het oog op persoonlijke belangen uit den booze is en dat de organisatie de meeste en beste steun heeft van de leden, die aan sluiten uit moreele overtuiging. In slech te tijden is minstens evenveel overleg noodig als in goede. De toenadering is dan1 misschien wel niet zoo gemakke lijk te verkrijgen, maar dat houdt niet in, dat daarom het overleg moet wor den uitgeschakeld. Spr. zegt zulks, om dat er symptonen zijn, die er op wijzen, dat getracht zal worden er met het voorjaar van af te komen. Waar nu getracht wordt de bedrijfsrisico op de arbeiders te leggen, merkt hij op, Idat deze hierin nimmer zullen toestemmen. Uitvoerig staat spr. stil bij mogelijk in de toekomst te voeren actie, waarbij hij er op wijst, dat dan zai. moeten blijken, dat Ide arbeiders achter hun bestuur staan. Dhr. Neele dankte den spreker voor zijn onderhoudende rede, waarna nog eenige gedachtenwisseling volgde. De voorzitter deelde nog mede, dat de af- deeling te Anna-Jacoba-Poider reeds 51 leden telt. Daarna sloot hij met dank voor de opkomst ide vergadering. STAVEN1SSE. Herkozen tot leden van den kolenbond „Algemeen Belang", de heeren Joh. Leune en P. van Iwaarden Cz. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60ct Kiespijn-Tabletten 90ct Laxeer-Tabletten60ct Zenuw-Tabletten 75c» Maag-Tabletten .75°* Bij Apoth en Drogisten. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD TE ZIERIKZEE, (Slot). Zitting van Maandag 23 Nov. Voorzitter, de burgemeester. Afwezig weth. Doeleman. Na opening der vergadering, die door veei publiek werd bijgewoond, zegt de voorzitter, dat hij hoopt, dat de heeren van deze vergadering geen nachtzitting zullen maken. Verder deelt hij mede, dat ons aller vriend Neptunus, welke in den loop der tijden zoo geleden heeft, opgekalefaterd moest worden. Binnen kort zal hij naar zijn hooge stand plaats terugkeeren (wat inmiddels reeds is geschied. Red.). Wanneer dat plaats heeft, hoopt spr., dat het mogelijk is hem een boodschap mede te geven, min der maar, dan een geestig dichter on langs in de Nieuwsbode schreef, maar hem te zeggen, dat hij niet behoeft te klagen over den Raad en de samen leving in Zierikzee. In de gehouden debatten, waar zoo verschillende beginselen en levensrich tingen naar voren zijn gebracht, kwam het voor, dat men zou zeggen, „is dat niet wat te scherp". Vooral als men op den voorztytersstoel zit en de pijlen in ontvangst heeft te nemen, kan de gedach te opkomen, heb ik het wel bij het rechte eind gehad? Spr. is hier niet ge komen om zich te verrijken, maar wel met de gedachte, op een of ander ge bied muttig werkzaam te kunnen zijn. Is hij daarin niet geslaagd, dan ligt het niet aan spr.'s goede wil. Spr. geeft den raad in overweging, niet al te per soonlijk te zijn in het debat, dan komt in de beraadslagingen iets minder stroefs, misschien een beter begrijpen van el kanders inzichten. Deze opmerking lanceert spr. in het licht van het beeld van Neptunus, die straks weer in de hooge luchten zal staan', verrijkt met de illusie, dat wij in staat zijn en bereid de stad zoo goed mogelijk te besturen en te ver zorgen; Hierna wordt voortgegaan met de be groeting. Bij post 372, subsidiën open bare middelen' van vervoer, zegt de com missi e, dat ze met het voorstel van B.. en W. om de subsidie van f 375 voor den bootdienst Zijpe—Stavenisse te doen vervallen, kan medegaan. Bi. en W. antwoorden, dat de inzich ten hieromtrent verdeeld zijn. Zij geven in overweging om, gezien het request van vele neringdoenden, althans voor 1932, de subsidie te handhaven en voor de diensten 1933 opnieuw aan de orde te stellen. De heer de Broekert voorziet, nu de „Zijpe" uit den veerdienst Zijpe—A.-J.- Polder genomen zal worden, dat de ren tabiliteit niet voldoende zal zijn om den dienst Zijpe—Stavenisse te handhaven. Spr. wil echter nu een afwachtende hou ding aannemen. De voorzitter deelt mede, dat Ged. St. hebben gevraagd of deze post wel ver antwoord was en welk standpunt ide raad inneemt? Als Zierikzee geen sub sidie meer geeft, dan staken ook Ged. St. hun bijdrage. Nu nog binnen gekomen is een request van vele neringdoenden uit deze gemeente, stellen B. en W. voor deze subsidie voorloopig te handhaven. De heer Catshoek vindt deze subsidie allerminst op den weg voor Zierikzee liggen. Het veer A.-J.-Polder Zijpe is nooit gesubsidieerd; dat van Stavenisse wel. Door autobezitters wordt dit laatste veer niet vaak gebruikt. Zij kunnen door Brabant rijden en dan nog vele andere gemeenten aandoen. Het eerste idéé van B. en W. vindt spr. juister. Wanneer het veer Zijpe—Stavenisse zoo noodzakelijk is, dan zal van hoogerhand wel ingegre pen worden. De heer W. den Boer is het gedeelte lijk eens met den vorigen spreker, maar hij wenscht rekening te houden met de omstandigheden, waarin de R.T.M. ver keert. Hoewel deze f375 de maatschappij (niet zal helpen, zou ze door derving ervan nog verder achteruit gaan. Spr. zou niet graag willen, dat het hier zou gaan als in Flakkee. De heer de Broekert beaamt, 'dat die f 375 de maatschappij niet kan redden, maar daarbij komt f 625 van de gemeente Stavenisse en f5000 van de Provincie. Spr. zal nu nog voor de subsidie stem men. De heer Panny was dat aanvankelijk niet van plan, maar nu hij gezien heeft het adres van de neringdoenden, zal hij voorstemmen. De voorzitter wijst er op, dat deze post reeds lang op de begrooting staat. Men had er waarschijnlijk wel reden voor. Ook is het in dit tijdsgewricht niet ge- wenseftt oude relaties af te knippen. Na deze besprekingen wordt deze post gehandhaafd. Bij 374, kosten arbeidsbeurs en arbeids bemiddeling, zegt de heer Gerritsen, er zich niet mede te kunnen vereenigen den ambtenaar van deze afdeeling te ver- hoogen, nu de andere ambtenaren in hun tractement zijn gekort. In stemming gebracht, wordt wijziging van dezen post evenwel aangenomen. Tegen stemden de heeren Versteeg, v. d. Doe, Gerritsen en de Broekert. Weth. Timmerman bleef buiten stemming. Bij de afd. Gasbedrijf, merkt de com missie op, dat ze zich geheel kan ver eenigen met het voorstel van de Gascom- missie, n.l. om f 1500, te reserveeren voor buitengewone uitgaven en het restant a f 2945,221/3 af te schrijven op de reorga nisatierekening. In geen geval zal de commissie medewerken om 't restant der rekening Gasfabriek te storten in de ge- meentekas. B. en W. bewonderen zelf de oplossing niet, doch tegen vermeerdering van den belastingdruk zijn nog grooter bezwa ren. Mocht de raad tot -de voorgestelde beschikking van een gedeelte van het winstsaldo, niet besluiten, dan zal nader beraamd moeten worden, hoe de begroo ting sluitend zal zijn te maken. De heer Panny wijst er op, dat de meeste gemeenten in ons land de winst van het gasbedrijf aanwendein voor de gemeente. Op den duur zou spr. zich daarmede niet kunnen vereenigen, maar voor 1932 wel. Vroeger gebeurde het ook. Dr. v. d. Kwast onderschrijft het ge sprokene door den heer Panny. Eerst is spr. tegenstander geweest, maar gezien de moeilijkheden met deze begrooting, gaat hij met het voorstel van B*. en W. mede, in tegenstelling met dhr. de Broe kert, die vreest, dat op den duur geen winst meer gemaakt zal kunnen worden, in verband met de afname van gas. Spr. heeft uit de verschillende documenten en kele cijfers gelicht over de cokes, de minder gasafname, de ovens, terwijl spr. voorts opmerkt, dat Zierikzee aan de vooravond staat van den bouw van een nieuwen gashouder. Spr. zal tegenstem men. Weth. Timmerman betoogt, dat de gas houder nog wel eenige jaren mee kan, wijst er op, dal, voor men er toe over is gegaan een reservefonds te vor men, de winst stortte in de kas der ge meente. De heer Catshoek herinnert er aan, wat de gasfabriek onder haar vorigen direc teur is gepasseerd en dat na die historie de raad, als 't ware bij handslag heeft beloofd, nu allereerst het bedrijf gezond te maken. Met groote medewerking van dein tegenwoordigen directeur is thans eenige jaren in die richting gewerkt. Zoo als het zich thans laat aanzien, ook in de goede richting. Eerst dient de schuld afgelost; is die weg, dan kunnen we gaan praten over het storten van de winst in de gemeentekas. Spr. dringt er op aan, eerst het bedrijf gezond te maken. Neemt men de winst voor de gemeente niet, dan moet de belasting wel iets omhoog- maar dan betaalt ieder daaraan mede. Spr. waarschuwt voor den stap, die B. en W. voorstellen. De voorzitter vindt het een ondankbare taak deze transactie te moeten verdedi gen, Mooral ook omdat spr. voorzitter is van de Gascommissie. Hoewel geens zins bewonderaar van dit voorstel, meen de spr., dat nog het best gegrepen kan worden uit de zak, waarbij het nogt het best afkan. De heer W. den Boer zal voor stem men, wat hij motiveert. Spr. vraagt, of het inlet beter zou zijn, nu het zóo goed gaat bij de gasfabriek, een schrap te geven door de schulden. Moet later voor een gashouder f50 a f60.000 worden be steed, dan is daarvoor te leenen. De voorzitter antwoordend op het be toog van dhr. Catshoek, die waarschuwde voor den stap, die B. en W. wenschenj te doen, welke zoo gemakkelijk leidt tot een tweede, zegt, dat het heel wat strijd heeft gekost om dit voorstel te doen en dat voor een tweede maal zich zal wachten. Met 7—5 stemmen werd hierna het voorstel van B. en W. verworpen. Vóór stemden de heeren Timmerman, v. d. Kwast, Panny, A. den Boer en W. den Boer. De begrooting van de Gasfabriek werd hierop met algemeene sternen goedge keurd, terwijl, na afdoening van den kapitaaldienst, de begrooting artikelsge- wijze is afgehandeld. Alsnu komen aangehouden voorstellen aan de orde, zoo het voorstel-Gerritsen, om f4000 op de straten te schrappen. Over dit voorstel staakten de stemmen, 6—6, zoodat het in een voltallige raad is verworpen. De subsidie, betreffende het bakkers- vakonderwijs, wat de gemeente f75 zal kosten, werd aangenomen met 6—4 st. Tegen stemden de heeren Panny, van Schelven, Quant en de Broekert. Hierop gaat de vergadering in comité- generaal. Bij heropening stelt de voorz. aan de orde het voorstel-v. d. Doe, om 25 opcenten te heffen op de Vermogens belasting, 5 meer op de gemeentefonds- belasting (45) en 5 op 't gebouwd (45). Dit voorstel wordt verworpen met 8— 4 st.; vóór de heeren Versteeg, Catshoek, v. d. Doe en Gerritsen. Daarna komt het voorstel van B. en W. in stemming, 5 opcenten op de gemeente fondsbelasting en 5 op het gebouwd. Alleen de heer de Broekert stemde tegen dit voorstel, alsook tegen de be grooting in zijn geheel, die hierna werd vastgesteld. Nadat de heer Versteeg een werkeloo- zen kwestie ter onderzoek had aanbe volen en de heer v. Schelven voorgesteld had, dc heffing op de keurloonen van f 2 op fl te brengen, welk voorstel in han den werd gesteld van B. en W., volgde sluiting van deze derde en laatste be- grootingsverga dering. PROV. STATEN VAN ZEELAND. De heer mr. J. Adriaanse, lid der Prov. Staten, stelde aan Ged. Staten de volgen de twee vragen: I. off het juist is^ dat zij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1