abonnement; advertentien Maandag 30 No». 1931. zierikzeesche courant. «s EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Uit Stad en Provincie. „Zij" Crème Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buiten], per jaar ƒ10.Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 52. Postgiro 157677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—5 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 50 ets. per regeL Bij contract belangrijke korting. Üit numniar öiitait uit 2 ouden. Uiterlijk 10 aar ap dea dag t. uitgaaf Hier werkt het geeft meer weerstand tegen kouvatten Doozcn 25, 45 en 65 ctS. Gevonden voorwerpen Een rijwielplaatje, zakdoek, zakwoor denboek, portemonnaie, kinderschoentje, dames-handschoen, parapluie, zegelring Engelsche sleutel, scheermesjes, stukje spek, pet, koperen gewicht, bond van een mantel, muts, hoeveelheid koehaar. ZIERIKZEE. Onze oudste burger, die wellicht reeds sinds de tweede helft der 16e eeuw van den Stadhuistoren neer- blikte op onze stad en omgeving, is zooals genoeg bekend onlangs neer gedaald om zich een nieuw costuum aan te schaffen, dat Gebr. Gudde hem hebben geleverd. Vanmorgen is Neptunus in de hal van het Stadhuis gebracht, waarna hij door een 3-tal fotografen werd ver eeuwigd. Na deze plechtigheid, die vóór het Stadhuis geschiedde, werd, onder veel belangstelling, het prachtig vergulde bfeeld netjes in de watten gepakt en langzaam omhoog geheschen op zijn vorige standplaats, waar hij ontdaan van zijn watten omhulsel, in alle heerlijkheid praalt.' De kinderen der algemeene bewaar school alhier zijn hedenmorgen begonnen hun penningske te offeren in een bus, welke is geplaatst in de school, om zoo doende bijdragen te kunnen leveren voor het alg. crisiscomité. Een navolgenswaar dig voorbeeld! Bij K.B. is aan L. Koopman Czn. te Rijswijk op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gezworene van het water schap Gouweveer en Zelke. Van af heden exposeert de bekende kunstenaar Johan Haak, in den boekhan del van den heer J. E. v. d.( Broek alhier, een aantal houtsneden, waarvoor ver schillende typische hoekjes en gebouwen in onze stad als onderwerp zijn gekozen. Het werk kenmerkt zich door een bij zonder zuiver aanvoelen van de sfeer van oud-Zierikzee en een bijzonder krachtige techniek. Zonder twijfel zal het werk van den heer Haak, dat in verschillende groote steden in ons land veel kijkers en koo- pers trekt, zich ook in de belangstelling van onze stadgenooten mogen verheugen. Een twintigtal compositfies kwamen tot 28 November j.l. in, op ons verzoek, om voor de „Proeve van een Zierilt- zeesch Volksliedeen geschikte melodie te componeeren. We zullen ze ter beoor deeling voorleggen aan een deskundige op muzikaal gebied. Naar diens uitspraak zullen we de puzzle oplossen wie het uitgeloofd bankbiljet krijgt, terwijl de redactie het auteursrecht voor zich be houdt. Deze week hopen we den uitslag te kunnen mededeelen. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. gaf de Mondhalrmonica-Ver, „H.D.S." een dona teursuitvoering in de zaal van Hotel Bom. Na opening en welkom door den directeur, dhr. M. Zijta, werden een tien tal muzieknummers zuiver en maatvast ten gehoore gebracht. Een en ander werd afgewisseld door de blijspelen „De sjaal van mevrouw" en „Een uurtje bij een fotograaf". Deze stukjes werden flink en natuurlijk vertolkt en verwekten dik wijls de lachlust van het publiek. Als toegift werden door eenige dames en heeren nog enkele zang- en muzieknum mers ten beste gegeven. Bij het einde dankte dhr. Zijta voor de opkomst en de belangstelling, teri- wijl dhr. C. I. Boot een algemeen woord van dank bracht aan allen, die meege wejrkt hebben om deze uitvoering zoo goed te doen slagen. Een gezellig bal besloot den avond. ELLEMEET. Nadat Zaterdag 22 Nov. velen de tentoonstelling van de prijzen hadden bezocht, had Woensdag 25 Nov, de trekking plaats voor de verloting, waarvan de opbrengst bestemd is voor het te houden Sinterklaasfeest in de O. L. school. De voorzitter van de Ouder commissie, dhr. J. Hanse, dankte aller eerst Bi. en W. van Ellemeet, voor het geven van de toestemming voor deze verloting en verder allen, die hebben medegewerkt om de verloting te doen slagen, door een prijs beschikbaar te stel len, een geldelijke bijdrage te schenken of een lot te koopen. Hierna volgde onder groote belangstelling de eigenlijke trekking. hoofd benoemd, dhr. A. J. Hagenbeek i uit Arnhem, welke deze benoeming heeft j aangenomen. j &MtKNiBUW& Ned. Herv. Kerk. HAAMSTEDE. De gehouden bazar ten bate der restauratie van de Kerk, heeft netto f 800 opgebracht. RENESSE. Op Donderdag 3 Dec. a.s. des avonds 7.30 uulr1, zal het nieuwe Evengeliesatiegebouw alhier op pleChti- 'j ge wijze worden ingewijd, door de Wel Eerw. Heeren Predikanten, Ds. Griet huizen te Noo-rdgouwe, Ds. Ruijsch van f Dugteren te Zonnemaire en andere. NIEUWERKERK. Woensdagavond 7 in „Rehoboth", Ds. Gerritsen over: „Is de Godsdienst Opium voor het Volk?" STAVENISSE. Doordat ds. Rootselaar van Poortvliet, het beroep heeft aangeno men naar Linschoten, komen er alhier in den ring Tholen—St.-Philipsland binnen kort van de 9 predikantsplaatsen, 5 va cant. Slechts de gemeenten Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Tholen en Oud-Vosse- meer hebben dus nog een predikant. Geref. Kerk. SCHUDDEBEURS. Evangelisatie Woens dagavond 7.30 uu,r, dr. v. Lonkhuijzen van Zieyikzee. NIEUWERKERK. Na een langdurige vacature mocht de gemeente der Geref. Kerk alhier j.l. Zondag in den persoon van ds. M. Heuzeveldt van Rotterdam1, weer een nieuwen predikant ontvangen. Hij 'werd des. morgens door ds. J. D. v. d. Velden van Rotterdam toet een boeien de rede in zijn ambt bevestigd, naar aanleiding van Zijn tekstwoorden uit .Je- remia 1, vérs 11 en 12. Na' dei beantwoor ding der gestelde vragen had de hand oplegging plaats idoor Ds. v. d. Velden en (den consulent ds. Hoek van Zonne|- maire, waarna door de gemeente hem staande werd toegezongen Psalm 134, vrs. 3. Des avonds verbond ds. Heuzeveldlt zich aan Zijn gemeente met de woorden van 2 Petrus 1, vers 19. Na het eindigen van zijn met gloed' uitgesproken rede, sprak ids. Heuzeveldt verschillende per sonen, colleges, catechisanten en ten slotte zijn gemeente toe. Namens den kerkeraad' en de gemeente riep dhr. de Jonge in juist gekozen woorden aan Z.Eerw. het welkom toe en verzocht de gemeente den, nieuwen leeraar staande toe te zingen Psalm 121, vers 4. Nadat nog ds. v. d. Velden, die consulent ds. Hoek en het Hoofd* der Gemeente, het woord hadden gevoerd, werd met dank gebed geëindigd en verliet de schare het kerkgebouw, dat vooral des avonds meer dan vol was. ONDERWIJS. THOLEN. Aan den heer W. v. d. Berg, hoofd der bizondere school, Boschje, al hier, is op medisch advies, wegens ziekte, onbepaald verlof verleend. In zijn plaats is door het schoolbestuur als tijdelijk werkt als een late, warme herfstzon met haar gouden kleurenpracht; zij toovert een ongekend fraaie teint op Üw huid. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD TE ZIERIKZEEr (Vervolg.) Zitting van Zaterdag 21 Nov. Post 85, belooning en premiën aan brandmeesters en brandspuitlieden, waar- voojn f 470 is uitgetrokken, wordt met f 50 verminderd. Bij No. 88, onderhoud van bïandblusch- middelen en reddingsmiddelen, verklaart de commissie met de afwijzende houding van B. en W., t. o. van aanschaffing van meerdere alarmtoestellen, mede te kun nen gaan en dat zij vermeerdering over bodig acht. Post 91, onderhoud der lantaarns en verdere kosten der verlichting, geraamd op f 65'.00 geeft de commissie aanleiding tot de volgende opmerking: „Deze be- grootingspost is f 700 lager geraamd dan vorig jaar. Hoewel de commissie de po ging van B. en W., om op de straatver lichting te bezuinigen, waardeert, zou zij het bejammeren, als de lichtsterkte der straatlantaarns daardoor zou verminde ren, of heeft de lagere raming zijn oor zaak in de gunstige werking der druk- stoot-apparaten? B. en W. verwijzen hieromtrent naar de inlichtingen, welke aan de commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlich ting zijn gevraagd en hierbij zullen wor den overgelegd. De heer Catshoek merkt naar aanlei ding van het jaarverslag over de ge briek op, dat het vervangen in de lan taairns van 2 kousjes door 1, afbreuk gedaan heeft aan de lichtsterkte. In don kere buurten is dit vooral goed te mer ken. Deze maatregel acht spr. noch mo dern, noch in het belang van de straat verlichting. Bovendien zijn de lantaarns vaak uit, welke toestand z. i. niet mag voorkomen. De voorzitter antwoordt, dat. het hier een proefneming gold, welke bezuiniging geeft en dus als zoodanig toe te juichen is. De lichtsterkte is spr. meegevallen, doch het is hem n/'et bekend of 't licht overal even helder is. Spr. adviseert dhr. Catshoek, af te wadhten tot de proef neming geëindigd is. De heer Catshoek wijst op den toestand in de Manhuisstraat, welke z. i. veel te wensohen overlaat. Als alle lantaars maar branden, is spr. al tevreden. De voorzitter zal het geval Manhuis straat laten onderzoeken. De heer de Broekert zet uitvoerig het standpunt van de gascommissie uiteen. Er dient rekening gehouden te worden met de financiën. Als er een verzoek uit de burgerij komt voor een lantaarn, wordt dit zooveel mogelijk ingewilligd. Wat aan het ieene deel van de stad gegeven wordt, moet elders afgenomen worden. De heer Catshoek is het hiermede eens en zou dan in het centrum van de stad wat minder lantaarns en in de donkere gedeelten wat meer lantaarns geplaatst willen zien. De heer van Schelven merkt op, dat er tusschen de Nobelpoort en het station 3 lantaarns staan. Een lantaarn aan het begin van den Ouden Weg acht spr. eerder gewenscht. Ook hier zegt de voorzitter onderzoek toe. Bij No. 98, kosten van de Burgerwacht en van den bijzonderen vrijwilligen land storm, stelt de minderheid van de com missie voor, deze subsidiepost te schrap pen, de meerderheid doet 'het voorstel om het bedrag der subsidie te bepalen op f100. Bi. en W. antwoorden hierop: Het bestuur der Burgerwacht heeft be reids hare subsidie-aanvrage terugge bracht op f125. Aan het bestuur is ge vraagd, om hare begrooting over 1932 over te leggen. De heer van Schelven beschouwt per soonlijk de burgerwacht meer als lief hebberij en vraagt zich af, wat zij zal presteeren, als het er op aankomt. Spr. zet verder de houding der commissie uiteen. De heer Versteeg stelt schrapping voor van de geheele post. Niet alleen uit prin- cipiëele overwegingen, maar ook omdat het bestuur van de Burgerwacht 0e nutte loosheid ervan heeft bewezen, door met haar voorstel voornoemd, te komen. Vol gens spr. zouden de tijdsomstandigheden juist verhoogde subsidie vorderen, omdat er nu meer kans op revolutie bestaat, dan in normale omstandigheden In stemming gebracht wordt het voor- stel-Versteeg verworpen met 8 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Cats hoek, van der Doe, Versteeg en Gerritsen. De commissie verklaart hierop accoord te gaan met het voorstel van het bestuur van de Burgerwacht, waarmee de raad zich vereenigt. Bij punt 105, vergadering- en adminis tratiekosten der Directie van de Brand weer, zoomede kleine uitgaven, acht dhr. Gerritsen, het geraamde bedrag, ad f150, wel wat hoog en spr. informeert waarin dat z'n oorzaak vindt. De heer Panny licht dit toe: Uit deze post worden kleine uitgaven en repa raties bestreden. De post had alleen an ders geformuleerd kunnen worden. De heer Catshoek zegt, waar er een post „onderhoud spuiten" is, een post administratiekosten niet noodig is. De eerste zou dan eenvoudig verhoogd kun nen 'worden. Misschien is er nu toch wel rekening mee gehouden. Spr. stelt voor, op deze post f 100 te schrappen. De heer Panny zegt, dat er dan niets meer over zou blijven, daar f 50 voor vergaderingen noodig is. De voorzitter zou de post zoo willen laten staan en de Directie van de Brand weer het nog eens willen laten bezien. De heer Catshoek stelt nu voor f 50 te schrappen, welk voorstel zonder hoof delijke stemm'ng wordi aangenomen. Bij No. 111, keur- en slachtloonen, zou de heer van Schelven de keurloonen van eigen geslachte en te slachten varkens van f2 op f 1,50 teruggebracht willen zien. De voorzitter merkt op, dat hiervan niets in het begrootingsrapport staat, zoo- dat Bi. en W. hierover moeilijk hun oor deel kunnen geven. De heer Panny zegt, dat dan eerst de betreffende verordening gewijzigd moet worden,' waarop dhr. Catshoek den heer van Schelven den raad geeft op de eerst volgende raadsvergadering met een voor stel tot wijziging dezer verordening te komen. De voorzitter zal deze kwestie in B. en W. bespreken. Bij punt 118, kosten van den gemeente lijken ontsmettingsdienst, zou dhr. Ger ritsen het bedrag ad f320, voor onder houd gebouw, geschrapt willen zien, daar er nu toch een barak komt. Dr. v. d. Kwast 'zegt, dat men niet) bui ten het gebouw kan, als er besmette- lijke Ziekten komen. De voorzitter herinnert aan een con ferentie van B. en W. met den Inspecteur van de Volksgezondheid, waarin B. en W. verklaarden zich er niet bij neer te Zullen leggen, als de barak op Noord- gouwe er komt. Het gebouw hier ziet er goed uit en spr. zou het ook zoo goed mogelijk willen houden. De heer Gerritsen' meent, dat de wet het gemeentebestuur verplicht en men met een inspecteur dus niets te maken heeft. De voorzitter beaamt dit, maar de uit voering ervan ligt bij den Minister en die moet oordeelen of het gebouw aan de eischen voldoet. De Inspecteur geeft" advies en diens meening was, dat 0e barak bij het Ziekenhuis moet komen. De heer Gerritsen vraagt dan, of de f320 ook uitgegeven worden als de ba rak te Noordgouwe komt? De voorzitter antwoordt hierop, dat het gebouw voor meerdere doeleinden wordt gebruikt, tenzij de heer Panny de be grooting van Fabricage overlegt. De heer Gerritsen acht de uitgave niet wenschelijk, voordat de beslissing er is, of zou deze voor een jaar willen uit stellen. Met dit laatste kan dhr. W. den Boer zich vereenigen. De heer Panny zou de post willen hand)- haven, maar het geld nog een poos willen vasthouden. De voorzitter geeft de toezegging, dat het voorloopig nog niet uitgegeven wordt. De heer de Broekert zegt, in het inge zonden stuk van Dr. Ittmann in de Nieuwsbode van 30 Oct. j.l. gelezen te hebben, dat B. en W. den Inspecteur ge adviseerd zouden hebben de barak te Noordgouwe te plaatsen. Weth. Timnierman legt uit, dat B. en W. daar 2 jaar geleden al in principe vóór waren. Met de toezegging van den voorzitter, dat B. en W. paraat in deze zullen Zijn, is dit punt afgehandeld. (Wordt vervolgd 1932 een algemeene salarisverlaging met progressief karakter in te voeren. BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN WERKLOOZEN. New-York (V.-D.). Te Hammond in den staat Indiana kwamen 250 werkloozen uit Illinois, Wisconsin Noord Dakota en Minnesota in botsing met de politie op hun weg naar Was hington, waarheen van communistische zijde een hongermarsch van werkloozen uit alle deelen der Vereenigde Staten is georganiseerd. De betoogers verspreid den communistische propaganda littera- ratuur en werden door de politie uiteen gedreven. Zij verzamelden zich echter weer en zetten langs anderen weg hun tocht naar Washington voort. VERSCHILLENDE BERICHTEN. OVERVAL. Zondagavond hebben een paar personen een overval gedaan in huize „Wigwam" te Bavoort, igem. Leuten (Utrecht), dat bewoond wordt door dhr. van Zijst. Ze hebben zich toegang ver schaft door een achterdeur en sloegen de vrouw des huizes, die op dat oogen- blik alleen thuis was, bewusteloos, waar na Zij haar bonden en in een andere kamer neerlegden. Het heele huis werd doorzocht, vooral het schrijfbureau van den heer v. Z. Men vermoedt, dat commu nisten den overval hebben gepleegd, daar deze meenden, dat de vermiste stukken uit het archief van ide Comm. Partij Hol land ten huize van 'den hee(r V. Z. waren verborgen. De heer v. Z. had onlangs in „de Bezem" een artikel gepubliceerd. Toen de heer v. Z. thuis kwam, heeft hij zijn vrouw bevrijd. Zij was niet ge wond. De maréchaussee stelt een onder zoek in. STROOPERSDRAMA. Vrijdagnacht heeft te Echt (Limburg) een vreeselijk drama plaats gehad. Drie boerenjongens, de 27-jajrige F. B. en de gebr. K., allen woonachtig te Putb[roek, een gehucht onder de gemeente Echt, resp. 24 en 19 jaar oud, zijn Vrijdagavond uitgegaan om in de bosschen in dé buurt wild te schieten. Vrijdagavond waren zij ten huize van K. tot plm. 12 uur aan ^et kaairten geweest. Daarna zijn zij ver trokken. Zeer waarschijnlijk was het doel strikken te zoeken. De jongens zijn niet teruggekeerd. Zaterdag heeft men reeds naar hen gezocht, doch niet gevonden,. Zondagmorgen zijn opnieuw een 40-tal personen op zoe kgegaan. Na lang zoe ken hebben politie en marechaussee op plm. 200 M. afstand van de woning een veirsch gedolven kuil gevonden, welke met aarde en mos was afgedekt. Hierin .vond men aanleiding een nauwkeurig on derzoek in te stellen. Men ging aan 't graven en vond onder takkenbosschen 'de 3 lijken. Alle drie slachtoffers waren met kogels doodgeschoten. De justitie te Roermond werd gewaarschuwd ,en de 3 lijken naa-r Echt overgebracht. Het ondejrzoek in deze droeve zaak duurt voort. Uit den aard der zaak zijn justitie en politie uiterst voorzfichtg wat betreft mededeelingen van personen, die som migen uit Pulbroe kVerdenken. Zondag avond is een verdachte laangehouden, maar deze werd spoedig vrijgelaten. Een der slachtoffeis is door revolverschoten, de beide anderen door geweerschoten gedood. De 3 mannen hadden geen wa pens bij zich. TELEGRAMMEN. FLORIS VOS UIT ZIJN PARTIJ. Am sterdam (V.-D.). Naar het Persbbureau Vaz-Dias verneemt, heeft het bestuur van de Middenpartij voor Stad en Land een schrijven gericht tot de 2e Kamer der Stateri-Generaal, waarin wordt medege deeld, dat de heer Floris Vos geen deel meer uitmaakt van deze partij. DE STAKING IN DE TEXTIELINDUS TRIE. Enschedé (V.-D.). Maandagmorgen heerschte alhier een opgewonden stem ming, daar men niet wist of de arbeiders thans in groote massa uit de fabrieken zouden wegblijven. Tegenover het ad vies van de 3 arbeidersbonden had de landelijke federatie geadviseerd tol sta king. De revolutionnaire vakvereenigings- oppositie trachtte overal de arbeiders te bewegen bet werk neer te leggen, daartoe hadden zich verscheidene leiders van het N. A. S., communisten en stakers uit Almelo bij de fabriekspoor verza meld, die strooibiljetten verspreidden, doch overigens bleef 't zeer rustig en behoefde de politie slechts regelend op te treden, Een man werd gearresteerd. Bij 2 fir ma's werd slechts gestaakt, terwijl in andere fabrieken een deel van 't per soneel niet naar binnen is gegaan. Ver moedelijk waren er totaal eenige dui zenden stakers. SALARISVERLAGING BIJ PHILIPS. - Eindhoven (V.-D.). De directie der Phi lips Gloeilampenfabrieken N.V. deelde aan het Persbureau Vaz-Dias mede, dat zij besloten heeft met ingang van 1 Jan. ZEETIJDINGEN*, ZIERIIKZEE, 25 Nov. Ingeklaard: mo torboot „Prowess", kapt. G. Douglas, ge laden met melasse van Yarmouth. 27 Nov. motorboot „Amenity", kapt. C. I. Burnett, geladen met suikermelasse van Yarmouth. 28 Nov. Vertrokken: motorboot .Amenity", kapt. C. I. Burnett, ledig- scheeps naar Kingslynn. Motorboot „Prowess", kapt. G. Dou glas, ledigscheeps naar Yarmouth. SPORT* VOETBAL. 29 November. Internationaal. PARIJS. Frankrijk—Nederland: 3—4. 3e klasse B, K.N.V.B. ZIERIKZEE. Zierikzee I— Sinoto I: 0-0. MIDDELBURG. Zeelandia I—Nieuw Borgvliet I: 9—0. BERGEN OP ZOOM. Mevo II_Vlissin> gen I: 1—6. V riendschappelij k. SCHUDDEBEURS. V.O.P. I-V.I.O.S. I: 2_3. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand November. NIEUWERKERK. Geboren: 11, Marinus, z. van M. W. Mol en H. van den Ha mer; 29, Neeltje Johanna, d. van L. J. Boogaart en Joh. Dalebout. Gehuwd: 28, Marinus Heijboer, 25 j. j.m., en Cornelia Brekelmans, 20 j. jd. Overleden: 26, Bastiaantje Hollander, 72 j., wed. van Johannes van den Bos. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM (V.-Du). GRANEN. Buiten!, vast. Meel f 10,15; Maïs La Plata f74; Canada Haver f 6,50. ZADEN. Maanzaad (blauw) f22 a f25; Karwijzaad f21 a f23; Koolzaad f 12 a f 14Mosterdzaad, (geel) f 13 a f 15. BOEKWEIT. Danziger idisp. f6,50; Mandsjoerijsche loco f8,75; Noord-Amerikaansche disp. f6,85. AARD APPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f 3 a f3,40; Brielsche dito f3,30 a f3,80; blau we dito f3,25 a f3,50; ZeeuwsChe boe ten en blauwen f4 a f4,50; Eerstelin gen f3 a f3,25; Drielingen (Eigenheimers) f2,20 a f2,60; Friesche Eigenheimers f3 a f3,40; Westlandsc'he zand- ronde 6 8 ets. per kilo. Aanvoer tamelijk, han del traag. VLAS. Aanvoer 1600 kilo blauw, 3100 kilo geel, 1000 kilo dauwrood. Door onderlinge verschillen werden geen prij zen gemaakt. VEE. Aanvoer 450 runde ren, le kw. f 0,74 a f 0,78, 2e f 0,62 a f 0,66, 3e f 0,38 a f 0,48. Handel traag. 244 kalveren, le kw. f 1,30 a f 1,35, 2e f 1,05 a f 1,15, 3e f0,80 a f0,90. Handel traag; 1207 schapen of lammeren. Door dat de handel op Frankrijk en België gesloten is, werden geen prijzen ge maakt en durfden de exporteurs niet te koopen, dus geen handel; 925 varkens, le kw. f 0,38, 2e f0,36, 3e f0,34. Zouters geen inoteering. Handel gedrukt. GRANEN. Binnenl. Gerst f6,25 a f6,75; Haver f5,75 a f6,50; Erwten fll af 12,50, verder f7,50 a f 10; Schokkers belangrijk lager, geen noteeringen, bruine Boonen f8 a f9,50. WEERBERICHT. iygg»j Hoogste barometerst.: 777,4 te Memel. Laagste 7,49,6 te ïsafjor!d. Verwacht tot den avond van 1 Dec.: Zwakke, veranderlijke wind, nevelig tot licht- of halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer, in, het Oosten temperatuurom het vriespunt tot lichte vorst, in het Westen weinig verandering in temperatuur. Fietsers licht Qp: Van 30 Dec.—1 Dec. van 4,21 a. 7,18 m. 1—2 4,20 a. 7,19 mi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1