M ABONNEMENT; Woensdag 25 No». 1931. zierikzeesche courant, S8ls,,eKJXGA>';®Hai^0> 'S ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën H.H. Adverteerders, Uit Stad en Provlnoie oeders, geeft Uw kinderen PUROL Zierikzeesche Nieuwsbode Prijs p. 3 maanden yi.60, franco p. post j 1.80. Voor het buitenl. per jaar j 10.Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des van l=-3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regeL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van ult- vóór 10 ure. UitarlUk 10 aar ep dea dag v. uitgaaf die een groote advertentie wen- 3 schen te plaaten in het nummer van a.s. VRIJDAG, gelieven er voor te zorgen, de copie lr.ervoor Dondsrdagmldl q in ons bezit is. i In verband met het aanst. St.- Nicolaasfeest kunnen Vrijdag- j morgen geen groote advertentiën meer worden aangenomen. Ter voorkoming van teleurstel ling gelieve men met de inzending niet tot het laatste oogenblik te wachten. DE D1BECTEUR. Z1ERIKZEE. Het Comité van Actie voor de verkeersverbelangen van Schouwen- Duiveland heeft een adres aan den min. van Waterstaat gezonden, waarvan aan alle Kamerleden een afschrift is ver strekt. Het adres luidt als volgt: Ondergeteekenden, allen bewoners van de eilanden Schouwen-Duiveland en St.- Filipsland en van het Westelijk gedeelte der provincie Noord-Brabant; teleurgesteld door het uitblijven van de zoo noodzakelijke verbetering van den weg Anna Jacoba—Steenbergen; Overwegende, dat deze weg voor de genoemde eilanden de eenige landver binding vormt met Noord-Brabant en Z.- Holland en de slechte toestand van dezen weg de ontwikkeling van het economiscn leven op de eilanden ten zeerste belem mert; Overwegende voorts, dat de beheerders van den genoemden weg, met 'het oog op de toekomstige uitvoering van het Rijkswegenplan, zich van het aanbrengen van elke verbetering onthouden, zoodat de totale onbruikbaarheid van den weg in de naaste toekomst het .onafwendbare gevolg' zal zijn; Overwegende, dat Uwe Excellentie, ge zien Uwe opdracht aan de „Commissie Rijckevorssel", om op korten termijn te adviseeren omtrent spoedig uit te voeren plannen ter verbetering van de verbin dingen, waartoe ook de door ons bedoel de behoort, den bestaanden toestand als zeer onvoldoende teekent; Verzoeken Uwe Excellentie beleefd, maar met aandrang, idie maatregelen te willen nemen, die tot een desnoods voorloopige verbetering zullen leiden. De uitslag der Lintenprijsvraag.uit geschreven door V.V.V., luidt als volgt: le pr. Mej. G. J. v. d. Velde; 2e Mej. M. Kwaak; 3e Jan Smallegange; 4e. J. H. S. de Bruijn; 5e. J. J. Krijger; 6e. Chr. Verkaart; 7e. C. H. P. Kandel; 8e. Swaneveld—van den Blink; 9e. J. M. Jongmans; 10e. Joh. Roggeband; lie. J. J. Klompe; 12e. P. N. Wilbrink—Potappel; 13e. J. Koster; 14e. Mej. C. bij de Vaate; 15e. J. P. Visser; 16e pr. Wed. Trijselaar; 17e. M. Roskam; 18e. Abr. v. d. Weele; 19e. B. Freen; 20e. Mej. P. E. v. d. Ploeg—Phernambucq;- 21e. Jac. Freen. Deze prijzen worden uitgereikt op de Alg. Vergadering van V.V.V. Maandag a.s. 's avonds 8 uur. De plaats waar deze vergadering zal worden gehouden, wordt nader bekend gemaakt. Zaterdagmiddag, pl.m. half 3, Komt voor de jeugd St.-Nieolaas op zijn paard naar hier, gevolgd door een vrachtauto, hoog geladen met de voorraad speelgoe deren en suikergoed. De staking van den tramdienst van de R.T.M. op Goeree en Overflakkee is jtot 1 Februari 1932 uitgesteld. Aanvanke lijk lag het in het voornemen, dat de dienst met ingang ven 1 Januari zou worden opgeheven. In ons Vrijdagnummer van 20 Nov. j.l. kwam in het raadsverslag van Haam stede o. a. de volgende passage voor: „door den voorzitter aan den benoem de zal worden kennis gegeven. Die voor zitter doet vervolgens mededeeling, )dat hij op aanvraag een ledig schoollokaal heeft afgestaan voor een vergadering van den C. N. Landarbeidersbond, maar omdat er nogmaals een vraag is inge komen". hetgeen in 't geheel niet in verband is of staat met genoemd raadsverslag. Het behoort te staan in het, in hetzelfde num mer opgenomen raadsverslag van Kerk- werve, achter de zin: „Met 6 stemmen tegen 1 op dhr. v. d. Linde, wordt de afgetredene herkozen, van welke herkie zing". Onze correspondent treft in deZe geen blaam. BURGH. Maandagavond j.l. hield de IJs club „Haamstede-Burgh" een algemeene ledenvergadering in de zaal van hotel v. d. Moer. Na gunstig rapport der Com missie tot nazien der rekening werd de rekening van den penningmeester over 't afgeloopen boekjaar in ontv. en uitg. resp. met f 377.07 en f 110.66, dus sluitend met een batig saldo van f266.41, 'door de vergadering goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren L. O. Jonker en A. Prince werden met algemeene stem men herkozens De contributie voor het nieuwe vereenigingsjaar werd bepaald op één gulden. NOORDWELLE. Zaterdag had de land bouwer J. H. het ongeluk met zijn hand in een dorschraachine te geraken, zoodat genee^rndige hulp ingeroepen moest worden. Het ongeluk liep nogal goed af. ZONNEMAIRE. Ook hier zijn de 100 boeken van de Reizende Bibliotheek aan gekomen. Het uitdeelen kan beginnen en staat onder leiding van het hoofd der openbare school. De boeken zijn in dat gebouw ondergebracht. Waar de Centr. Vereen, voor R. B. zooveel doet voor de algemeene volksontwikkeling, mag zij van de gebruikers der lees- en vakboeken redelijkerwijs verlangen, dat men haar eigendommen met de noodige zorg be handelt: „Lees de werken zindelijk". Dat kan een aansporing zijn om met deze „proef" door te gaan. NJEUWERKERK. Bij beschikking van den Minister van F inanciën is verplaatst de heer H. A. Paulussen, Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen alhier, naar het kantoor der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Baarle- Nassau. SIRJANSLAND. Alhier werd een leden vergadering gehouden van de IJsvereen. „Veler Vermaak". Het jaarverslag werd door den secretaris uitgebracht; reke ning en verantwoording werd door den penningm. gedaan; alles werd in orde bevonden. De kas sloot met een over schot van f63.34; waar voor de komende campagne uit geput moet worden, is zui nigheid zeker geboden. De aftredende be stuursleden, dhr. D. Quist en K. Ouds hoorn werden met bijna algem. stem men herkozen. Het ledental bedraagt thans 85. Verder vroeg en verkreeg het bestuur machtiging, om wanneer de weersgesteldheid, vooral 'de vorst, het toelaat, tep spoedigste de ijsbaan tonder water te pompen en zich met een le verancier over een pomp te verstaan. ST.-ANNALAND. toen dokter van Es Zaterdag met de auto over den Vos- meersehen dijk reed, slipte hij over een hoop keislag, sloeg van den dijk en kwam onderaan in de sloot terecht. Hij, noch een inzittende 'dame bekwamen eenig letsel, terwijl ook de wagen slechts weinig beschadigd Was. THOLEN. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer Engelvaart, !de alge meene vergadering gehouden, van de Vis- schersvereen. „Helpt Elkander". Na ope ning door 'den voorzitter, de heer S. Schot, gaven de secretaris en penningm. verslag van het afgeloopen boekjaar. De ;ontv. bedroegen f 249.805, de uitg. f 182.96, batig saldo f 66.845. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Schot, H. Kegge en C. van Luijk. Tot bode werd igekozen de heer C. Saleijn. Een uitvoerige bespreking werd gehouden over het in bespreking zijnde Eendrachtskanaal. Be sloten werd 100 nieuwe reglementen te doen drukken en deze aan de leden te doen uitreiken. Hierna sluiting. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD TE ZIERIKZEE, gehouden op Dinsdag 17 November. Bij hoofdstuk 1 art. 2, achterstallige inkomsten, vraagt de commissie wat B. en W. ten opzichte daarvan .gedaan neb ben en nog zullen doen? B. en W. ant woorden, dat deze aangelegenheid in de laatste raadsvergadering is ter sprake gebracht. Een speciale commissie uit den raad za! B. en W. ter zake van advies dienen. De heer Catshoek merkt op, dat de opmerking van B. en W'. geen antwoord is op de vraag van de Commssie. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. voortdurend op 't binnenkomen der pachten en andere inkomsten zullen let ten. Inmiddels is reeds een gedeelte van den achterstand ingehaald. Bij no. 11, uitgaven algemeen beheer overwoog de commissie of 't wensehe- lijk is thans een korting toe te passen op alle salarissen der gemeente-ambte naren. In de commissie was geen meer derheid te verkrijgen. De meerderheid der commissie, de heeren van Schelven en Quant, stelt voor alle salarissen be neden f 1000 te korten met 21/2 ver der de salarissen van f 1000 beneden f 3000 te kprten met 5 0/0 en de sala rissen van f 5000 en daarboven met 10 pCt.. Tevens stelt de meerderheid Voor aan Ged. St. te verzoeken, het salaris van burgemeester, secretaris en ontvan ger een korting te doen ondergaan in evenredigheid met bovengenoemde kor tingen. B. en W. achten de door de meerder heid der commissie voorgestelde salaris verlaging onbillijk en stellen voor: le om op de salarissen der ambtenaren de zer gemeente de navolgende korting toe te passen: op de salarissen beneden f 1000 geen korting; van f1000 t/m. 1500 A Gorgel ook op straat I c natuurlijk droog - met iét ZtM&rf 25. 45 en 6S ct *^7 korting; van f1501 t/m. f2000 4 0/0 korting; van f2001 en daarboven 5 0/0 korting; 2e. deze korting slechts toe te passen voor zoover van Rijkswege op de salarissen der rijksambtenaren en pn- derwijzers eenige korting wordt toege past en voorzoover het wetsontwerp tot tijdelijke korting op de uitkeering van het Rijk aan provinciën en gemeenten tot wet wordt verheven; 3e. de sub le bedoelde korting niet eerder toe te passen dan die door het Rijk op de salarissen der rijksambtenaren en on derwijzers. De heer Gerritsen heeft zich eenige moeite gegeven om de mentaliteit ,der begrootingscommissie te begrijpen, om welke reden die tractementen moeten Worden verlaagd. Toen de commissie haar rapport indiende was er nog .geen wets ontwerp in tic Kamer aanhangig. B. en W. blijken het niet met de voorstellen >der commissie eens. Waarom, zeggen ze niet. Eenige motiveering ontbreekt. Nu zijn hier klaagzangen aangeheven over de gemeentefinanciën, maar het verschil van deze met de vorige begrooting is niet zoo heel groot. Spr. wijst verder op het z.i. zeer belangrijke feit, dat inder tijd met den gem.-bouwmeester een over komst is aangegaan, waarbij zijn salaris verhoogd werd en hem werd verboden particulier werk te verrichten. Nu zou het in strijd zijn met ideze lovereenkomst wanneer men het tractement van dezen ambtenaar zou gaan verlagen. Van den gem).-bouwmeester is geëischt, dat hij zich aan de overeenkomst moet ihouden, maar nu moet ook de raad zich aan zijn overeenkomst houden. Spr. zou het in hooge mate ongepast vinden, wanneer de raad deze overeenkomst verbrak, wat tot hopeloos verwarde toestanjden zal leiden. Aan ide salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger kan ide Raad niet tornen, daarover beslissen Ged. St. Schakelt men nu ook den gem.-bouw- meester uit, dan blijft 01 ver. het secretarie- personeel, waarop de raad korting kan toepassen en spr. kan niet aannemen dat B. en W., de meerderheid van de begrootingscommissie en dhr. Panny op deze ambtenaren alléén 'de korting wil loepassen. Er zijn ook eenige ipositen die belangrijk medevallen, zoo de ,op- opcenten op de verschillende belastingen,. De heer de Broekert had een betoog, als door dhr. Gerritsen gevoerd, ver wacht, welke spr. de zaak idoor een te optimïstisehen bril bekijkt. De spreker gaat uit van de gedachte ,van een ver kregen recht t. a. v. den gemeente bouwmeester, terwijl de vermindering van salarissen in de ambtenaarsgezin nen misère zal brengen. Maar daar tegenover betoogt spr. dat ook in de gezinnen van de belastingbetalers mal contenten gevonden worden. De handha ving der salarissen zou belastingverhoo- ging medebrengen, terwijl alles roept om verlaging der belastingen. Spr. wijst er op dat de salarissen van Burg. en Secr.. zijn opgevoerd tot over de 10 mille, dat gezien de groote veer, die de burgerij moet laten, toch aan die sala rissen vast gehouden wordt, en iniet ge gaan wordt in de richting Welke men zal uit moeten. Nog meer moeite dan thans zal het kosten om de centen bin nen te halen. De raad van Axel besloot wel tot 25 o/0 verlaging. Daar zou spr. tegen zijn. Wanneer men mij, aldus <dr. van der Kwast, kan aantoonen, dat verlaging jiiet noodig is, zal ik ook daar niet voor stemmen. De heer A. den Boer: Wanneer blijkt, dat wij met de salarissen der gemeente ambtenaren aan den lagen kant zijn, dajn zal spr. niet medegaan met de ver laging; alleen dan bij grootste 'noodzaak, als het tekort niet op de een ,of andere manier kan gevonden worden. De heer Catshoek is het met de ar gumentatie van de meerderheid niet ieens. Men praat over malaise, slechte tijden etc., dus zegt men, moeten ook de ,trac- tamenten omlaag. Wanneer deze sprekers consequent geweest waren, dan had men 'toen het in landbouw en zaken zoo goed ging, ook moeten zeggen: (de sala rissen moeten omhoog. Maar ambtena ren en werklieden hebben herhaaldelijk moeten adresseeren om een behoorlijk loon te krijgen. Deze salarissen werden in den tijd van 'hoogconjunctuur op een peil gebracht, zooals ze daarvoor hadden moeten zijn. Zierikzee staat in de 3e kj. wat de loonschaal betreft. In die klasse vallen 49 gemeenten. Zierikzee komt op deze staat voor als 110. 39, dus bijna onderaan. Het gaat niet aan te zeggen: De begrooting is niet sluitend te maken en dus zullen wij de salarissen gaan verlagen om het tekort te dekken. Dat is een grove onbillijkheid. Is er tekort, dan ieder naar draagkracht daaraan bijge dragen. Een verzoek om de tractementen van burgemeester, secretaris en nntvanger te verlagen, is van dezen raad reeds twee maal aan Ged. St. uitgegaan. ,Ged. St. kunnen dat niet doen, want de regeling geldt voor geheel Zeeland. Het besluit van de wethouders, om 5 pCt. op hun salaris te laten vallen, vindt in de volgende drie weken eiken dag de kostelijke Quaker spijzen. U zult zien hoeveel krachtiger en flinker de kinderen worden. Want het hooge gehalte aan eiwit en koolhydraten in Quaker havermout, herstelt zeer snel de verbruikte krachten. Inhoud van de te genwoordige groote pakken 5 ons netto en bon voor zwaar verzilverd tafel gerei. Het echte Quaker kent U aan de geelblauwroode origineele pakken. Ruwe Huid Ruwe Handen spr. geen houding. De weth.-salarissen zijn hier te laag, wanneer men dat ambt naar behooren waar wil nemen. Spr. begrijpt ook niet de houding van de ambtenaren en werklieden, idie geregeld die menschen naar voren schuiven, welke blijken 'hun te verdrukken. De heer de Broekert merkt op, idat de heer Catshoek heeft gezegd, dat wij van de hooge tractamenten moeten afblijven. Dat weet spr. ook wel. Toen Ged. St. met de voorstellen kwamen, heeft de Raad zich verzet. Wij behoeven ons niet neer te leggen bij Ged. Staten. Wij kun nen naar de Kroon gaan. Spr. zou niet graag willen tornen aan een loon van f20 per week en salarissen van f5000 helpen handhaven. De heer W'. den Boer constateert, dat men weer algemeene beschouwingen is gaan houden. We leven thans in een mi- sèretijd. Niemand kan beweren, dat zulks verbeelding is. De heer Catshoek moet niet betoogen, in 't algemeen de men schen op zijn hand te k! rijgen, dat de salarissen niet te hoog zijn. Zij zijn niet te hoog, maar het gaat, aldus spr. niet aan, dat de velen, die in de put zitten, mede moeten helpen betalen aan |de meer dere 10 opcenten op de gemeentefond belasting om de zaak te laten kloppen. De heer Panny wijst nogmaals op de groote daling der indexcijfers, die lager zijn dan voor 1914. De heer Gerritsen protesteert tegen het betoog van den heer de Boer, als zou men hier trachten menschen op z'n hand te krijgen. Dergelijke verdachtmakingen wenscht spr. niet aan te hooren. Hij wijst verder op een eenigen tijd geleden ont vangen circulaire van Ged. Staten, waar bij werd medegedeeld, dat de jaarwed den van de gem.-ontvangers nimmer ver andering mogen ondergaan. De heer v. d. Doe vraagt B. en W.. of dit voorstel wel op de juiste wijze is tot stand gekomen? Spr. wijst op art. 3 van het Ambtenaren-Reglement, waarin staat, dat bij voorstellen, als deze, de gevoelens zullen worden gevraagd van de vereeniging van ambtenaren. Is dat gebeurd? Is er met de vereen, voor werk lieden m Overheidsdienst een bespreking gehouden? Zoo niet, dan is er eigenlijk geen reden, dit voorstel in behandeling te nemen. Dhr. Catshoek deelt mede, dat hem bij informatie gebleken is, dat hij het voorstel van den raad van Axel, om de salarissen met 25 te verminderen, van te voren vaststond, dat zulks zijn doel zou missen. Wat het spreken voor de tribune 'betreft, dat doen de heeren, die het steeds (01 ver de kortingen in verband met de malaise hebben. Dat de malaise nog niet zoo groot is, blijkt z.i. wel uit de duizenden bonnen door V.V.V. verkocht aan de zakenmen- schen, om ze bij elke f 2.50 cadeau te geven. De heer Gerritsen wijst er ,op, dat de raad als (o(verheid zich moet houden aan haar gegeven woord. Nu wordt wel ge schermd met indexcijfers, maar nog nim mer heeft men hier verhooging van sa larissen voorgesteld toen die cijfers zoo hoog waren. De voorzitter antwoordt, dat geen on derwerp de geesten zoo in 't geweer brengt als de korting op iemands in komen. Het standpunt van de commissie was niet dat van B. en W., die de sa larissen van de ambtenaren niet als sluit post wensclien te gebruiken. Inmiddels kwam het voorstel van den minister, dat voor Zierikzee pl.m. f 2000 minder ont vangsten beteekent. Die f 2000 moet gezocht worden öf uit belastingverhooging öf door salarisver mindering. Wordt hel voorstel wet -en wordt 3 0/0 gekort op (de uitkeering van de gemeentefondsbelasting, dan is het minst hinderlijke voor allen, wanneer eenzelfde salarisvermindering wordt toe gepast als door het Rijk wordt opge legd. Toen B. en W. te kiezen hadden tusschen salarisverlaging of belastingver hooging, hebben B. en W. gemeend het eerste te moeten kiezen, maar yolgens een andere schaal dan de begrootings commissie, terwijl B. en W. voorstellen de verlaging voor 1 jaar vast te stel len. Kort men de gemeente-ambtenaren niet, dan zullën hier woonachtige Rijks ambtenaren en Onderwijzers nog eens extra moeten betalen voor hen die men niet korten wil. Wordt het scheer apparaat van het Rijk aangezet, dan gaat 't moeilijk om uitzon deringen te maken. Allen of geen! Maar de korting krijgt eerst kracht van uit voering, wanneer de Tweede Kamer het wetsontwerp aanneemt. Gaat de Raad niet met het voorstel van B. en W. mede, dan komt de vraag: Waar halen wij het geld vandaan? (Wordt vervolgt). DE WEG A J.-POLDER—STEENBERGEN. Op initiatief van het Comité van Actie tot verbetering van den weg A J.-Polder— Steenbergen te Zierikzee, had op 20 Nov. j.l. des avonds 7 uur een bijeen komst plaats in hotel Tilburg té Steen bergen. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de burgemeesters van Ber gen op Zoom, Steenbergen en Willem stad, de heer Becht, voorzitter van het VV.V. van Bergen-op-Zoom, de heer v. Nieuwenhuijzen, weth. van St.-Philipsland, de heer Jute, voorzitter der vereeniging tot behoud van mooi Willemstad en ver schillende afgevaardigden van polder en waterschapsbesturen. Het Comité van Ac tie had zich doen laten vertegenwoor digen door de heeren de Broekert, Pik, Krepel, en van der Vliet. De voorzitter, de heer de Broekert, het woord nemend, roept alle aanwezigen het welkom toe en vindt het een verheugend feit, dat bijna alle heeren, welke een uitnoodiging hebben ontvangen, deze ver gadering bij te wonen, hieraan gevolg hebben gegeven. Spr. memoreert nog eens de totstandkoming van het Comité, dat uitsluitend in het leven is geroepen om te trachten voor de bevolking van Schouwen-Duiveland, 'n goedkooper over zetveer van Zijpe—A.J.-Polder v.v. te krij gen met uitbreiding van meerdere dien sten. Het succes dat het Comité met haar actie heeft bereikt is bekend. Het Co mité was de meening toegedaan niet al leen nog haar actie te moeten voortzet ten ter verkrijging van een groptere veerboot, daar gebleken is dat de be staande boot een te kleine ruimte biedt voor vervoer van een behoorlijk aantal auto's, maar ook een krachtige actie te moeten gaan beginnen voor de ver betering van den weg Anna-Jacobapolder —Steenbergen, daar deze weg voor den automobilist niet alleen onberijdbaar, maar ook levensgevaarlijk is. Het verzoek dat het Comité ,toen ge daan heeft aan ide Gemeenteraden van Bergen op Zoom, Steenbergen en St.- Filipsland om haar actie financieel te steunen, n.l. 1 cent per inwoner harer gemeente te voteeren, is het spr. nu reeds vergund namens het Comité zijn dank uit te spreken voor ide inmiddels ontvangen toezegging van de gemeenten Steenbergen en St.-Philipsland. Spreker hoopt dat de heeren Gemeenteraadsleden van Bergen op Zoom ook op het ver zoek gunstig zullen beschikken. Tot groote ergernis van het Comité is op de Staatsbegrooting geen cent, voor verbetering van deze weg uitgetrokken en naar aanleiding daarvan hebben eenige dagen geledien een drietal leden van het Comité hunne schreden gericht naar Jhr. Beelaerts van Blokland te Breda, die adviseerde een soort van verlanglijst op te maken. De afgevaardigden zijn toen naar deit Bosch getogen, waar zij een onderhoud hadden met den Hoofd-Inge- nieur Directeur der Rijkswaterstaat, die de Heeren verwees naar den Hoofd-Inge- tieur Directeur van Rijkswegenverbetering te Den Haag. En nu mijne Heeren, zoo vervolgde de heer de Broekert zijn betoog, zijn wij hedenavond uit Den Haag teruggekeerd met de mededeeling van den heer van den Broek, dat hij ons ten sterkste aan raadde een request te richten tot alle leden der Tweede Kamer, die ,onze be langen bij den Minister dan moeten be pleiten, daar het anders wel eens ette lijke jaren zou kunnen duren voor dat er een aanvang zou gemaakt worden met de verbétering van deze weg. Het verlanglijstje dat het Comité op aanraden van Jhr. Beelaerts van Blokland toen had opgemaakt, bestond uit de route van den bestaanden weg te handhaven en alleen het dekvlak ter hand te nemen, waarvan de kosten door een deskundige zijn geraamd op ongeveer f 100.000. Immers men verlieze niet uit het oog dat nu, gezien de beraadslagingen, welke reeds in diverse vergaderingen gehou-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1