Zierikzeesche Él Nieuwsbode ABONNEMENT: Maandaj No». 1931. zierikkesche w ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Uitirlljk 10 aar op doa dag uitgaaf BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Prijs p. S maanden ƒ1.60, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij- van 1—S regels 60 cta., van 4 regels en daarboven 20 cta. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. TWEEDE KAMER. Benzinebelasting. R.T. M. Invoerrechten. Bij de debatten over het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine zei minister De Geer gaarne toe, dat hij zal onderzoemen of de heffing van 41/2 cent per Liter de voorkeur verdient. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 73—4 stemmen. Op vragen van dhr. v. d. Heuvel t.a.v. plannen van de R.T.M., heeft de Min. van Waterstaat medegedeeld, dat aan 46 beambten van de R.T.M. met 1 Jan. afslag is aangezegd, in verband met staking van den tramdienst op Flakkee. De opheffing van dien dienst is nader vastgesteld op 1 Februari a.s. in de hoop dat in dien,tijd er gelegenheid zal zijn voor overleg tüsschen provincie, ge- gemeenten en de trammph., om alsnog een bevredigende oplossing v\°n de moei lijkheden te verkrijgen. Had de minister gemakkelijk spel bij het wetsontwerp tot tijdelijke invoeging van een benzinebelasting, anders staat het met het voorstel tot verhooging van een tarief van invoerrechten, hoewel de kans op verwerping 'heel gering is. De voorgestelde tariefsverhooging heet heel onschuldig, een louter fiscale maat regel, maar uit de Vrijdagmiddag ge voerde debatten bleek duidelijk ,dat de strijd in hoofdzaak loopt tusschen hen die boven alles aan den vrijhandel wil len vasthouden en aan den anderen kant, diegenen welke voor wat protectionisme niet terugschrikken. HET ZENDTIJDBESLUIT. Naar aanleiding van het feit, dat net zendtijdbesluit, waarbij de A.V.R.O. zoo zeer in haar rechten werd beknot, 11/2 jaar oud is, heeft het landelijk comité ter behartiging van de belangen van de luisteraars in den algemeenen omroep, zonder voorkeur voor politieke of gods dienstige richting het. volgende telegram aan den min. van waterstaat gezonden: Nu het zendtijdbesluit 11/2 jaar oud is twijfelt het landelijk comité belangen luisteraars er niet aan of Uwe Excel lentie zal, gezien Uwe rede gehouden bij de begrooting van posterijen in de Tweede Kamer, spoedig een beslissing nemen aan de hand van de wet ten gunste van de A.V.R.O. De geheele week een algemeen programma op eigen zen der van de A.V.R.O. is onomstootelijk de wensch van ten minste een millioen op rechte vaderlanders. RIJKSWEGENFONDS EN TERTIAIRE WEGEN. De B.B'.N. Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland heeft een .adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin het verzoek wordt gedaan te willen be vorderen dat bij de financiering van het Rijkswegenplan in de toekomst een an dere gedragslijn zal worden gevolgd en wel daarin bestaande, dat ten behoeve van de verbetering en moderniseering van het Nederlandsche Wegenstelsel teen leening met langen looptijd wordt geslo ten. Mede wordt in het adres gevraagd, om wijziging te brengen in de wegen belastingwet, waardoor het mogelijk zal zijn voor het in stand houden en de verbetering van de z.g. tertiaire wegen bijdragen uit het wegenfonds te ver- leenen. Het adres is vergezeld van eene nota, waariu een en ander uitvoerig wordt besproken en toegelicht. Dit [aar geen catarrh I r,. neemt. 25, 45 en 65 ets. ZIERIKZEE. Hel Bestuur der afd. Zie- rikzee van de Ver. v. Volkenbond en Vrede verzoekt ons het volgende te wil len mededeelen: Zooals eenigen tijd geleden in de dag bladen werd vermeld, wordt door ge melde vereeniging een adres gezonden aan den Volkenbond te Genève, ter be vordering van het welslagen der ont wapeningsconferentie. Dit adres zal niets te kort willen doen aan de zoo welge slaagde actie van de Nederl. dagbladpers, maar beoogt een adres, waarbij de leden van de Volkenbondsvereeniging, en ieder ander, die hieraan sympathie betuigt, zich op Volkenbondsstandpunt stellende op de bevordering van de internationale ontwa pening aandringt. Dit adres zal in de volgende week in het geheele land ter onderteekening worden aangeboden aan de leden, terwijl ook anderen mede kun nen teekenen. Deze onderteekening ge schiedt op daarvoor ingerichte briefkaar ten, die als bijlagen van het adres mede wordeii ingezonden. Het afdelingsbestuur heeft deze week de kaarten aan de leden en enkele belangstellenden toegezonden, tegelijk met een brochure over de ont wapeningsactie van den Volkenbond en het driemaandelijksche propagandalblaadje der vereeniging. Al moge deze en an dere adresbewegingen practisch weinig effect sorteeren, het is toch goed, dat de vertegenwoordigers van alle landen op de ontwapeningsconferentie weten, dat internationale ontwapening of beperking door de volken vurig wordt verlangd. Gaarne wekken wij dan ook allen op deze kaarten behoorlijk te onderteeke nen. Aan het secretariaat zijn desge- wenscht meerdere kaarten verkrijgbaar. Het Bestuur van V.V.V. deelt ons onder verwijzing naar achterstaande ad vertentie mede, dat het Dinsdagmorgen bij elke deelnemende winkelier een num mer zal noteeren (zonder dat dien win kelier dat nummer bekend is) van een zijner bons. Hij die deze bon ontvangt zal het buitengewoon fraai en aantrek kelijke cadeau verkrijgen. Bon 20000 van V.V.V. is heden door het "bestuur uitgereikt aan het Waren huis, Lange Nobelstraat, met de daaraan verbonden premie van f 25.—. Naar wij vernemen zal de oud-min. van waterstaat, den heer Ir. M. Bon- gaerts, op verzoek der Kamer v. Koop handel en Fabrieken voor W. Noord- Brabant, op een, door die Kamer in Thalia" te Bergen op Zoom te houden openbare vergadering, komen spreken over de Kanaalplannen tusschen Schelde en Rijn. Toegangskaarten zijn van 21 November a.s. af op het Secretariaatder Kamer, Seeligsingel 4, Breda, verkrijgbaar. De R.K. Propagandaclub is er in geslaagd de missie spreek- en klankfilm Ria-Rago" ook in onze stad te laten komen. Donderdagavond a.s. zal hij in de groote zaal van „Juliana" vertoond worden. Het is een film uit de bescha vingsgeschiedenis van het eiland Flores, uit ome Oost, waardoor dit filmwerk reeds 'bijzonder de aandaüht verdient. Maar buiten dal, is Ria Rago nog spe ciaal aan te bevelen, omdat het is een spreek- en klankfilm, hetgeen voor vele eilandbewoners nog iets nieuws is. Deze film is nu eens niet tot stand gekomen in een studio met gipsen achtergronden, maar in de rijke tropennatuur van In- sulinde, onder wuivende palmen, bij brui- schende bergrivieren, temidden van het volle leven der kampong-menschen, ja zelfs in hun lage donkere huizen. De spelers zijn rasechte inboorlingen, met fijn natuurlijk en ongekunsteld spel; heel wat anders dan die films van beroeps- acteurs met geverfde gezichten en aan geleerd gebarenspel. Naast - den treffenden inhoud van net verhaal (een reconstructie van een his torische gebeurtenis in 1923), bezit Ria Rago een rijk materiaal van Volkenkun dige waarde, door de grootst mogelijKe getrouwheid aan inlandsche gebruiken. Voor deze film werden speciale mu- sicale opnamen gedaan door dr. J. Kunst, terwijl de bekende film-componist, I. Pohl, Florineesehe motieven in de film verwerkte. Ook muziekliefhebbers kun nen van deze film gemeten. STUKKEN RAAD VAN ZIERIKZEE, voor 17 November. Rekening Burger-Weeshuis, 1 9 3 0. De commissie, belast met het nazien dezer rekening, adviseert tot goed keuring in ontvang op f 12007,13i/2, in uitgaaf f 13227,08, met een nadeelig saldo van f 1219,94i/0. Wijziging B,egr. Bu rgerlijk Armbestuur. Het bestuur van het Armbestuur stelt voor de ontvangsten en uitgaven te wijzigen met f 10336,79 Ont vangsten: subsidie van de gemeente f 3000, idem voor ondersteuning werk- loozen f 7336,79. Uitgaven bestedings- kosten f 1100, bedeeling in geld f1900, ondersteuning aan werkloozen f7334,79. Instructie gem. genees hee- r e n. Dr. J. de Vrieze, die in Sept. den 65-jarigen leeftijd bereikte, is van rechts wege als .gemeente-geneeskundige ont slagen Hij blijft echter tot 1 Januari als zoodanig werkzaam, opdat inmiddels in die vacature kan worden voorzien. B. en W. hebben met de drie genees- heeren over deze aangelegenheid gcon- fereerd en zij stellen voor om te beslui ten met de op die vergadering gedane voorstellen aeeoord te gaan; le de in terne armenpraetijk op te dragen aan dr. J. v. d. Kwast, tegen een jaarwedde van f300; 2e. de tegennatuurlijke verlos singen en de vervanging van de vroed vrouw, benevens de kleine chirurgie op te (dragen aan dr. C. J. M. BoogerJd, tegen een jaarwedde van f200; 3e. het gratis vaccineeren op te blijven dragen aan 'dr. J. de Vrieze, tegen een jaar wedde van f 50 (voorheen f 100), wegens verminderde werkzaamheden. Ophooging terrein Gasfa brie k. B. en W. leggen den Raad over een voorstel van de Gaseommissie, inzake het ophoogen van een gedeelte van het in 1930 aangekochte terrein en het verbeteren van dc bestaande af rastering. Zij stellen voor, genoemde commissie te machtigen tot invoering dezer werkzaamheden over te gaan en om tot bestrijding -der kosten hiervan te beschikken over een bedrag van f 4000 uit het uitbreidings- en vernieuwings fonds. Verpachting visscherijper ceel. Bij adres verzoekt E. G. Blomi- maert van de gemeente te mogen pach ten een perceel mosselverwaterplaats in de „Val", tegen een vergoeding van f6 per jaar. B. en W. stellen voor dit ver zoek in te willigen. Subsidie Landbouwcursys. Overgelegd wordt een adres van de land- bouwvereeniging „V. Z. O. S.", waarin ver zocht wordt voor het tweede cursusjaar 1931/32, ten behoeve van de afd. land- bouwcursus, te houden in een lokaal van de landbouwhuishoudschool, een subsidie toe te kennen van f 50. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen en uit de gemeentekas voor verwarming, ver lichting en schoonhouden van bedoeld lokaal f 50 toe te kennen. Cursus bakkersvakonderwijs. Onder overlegging van een adres van het bestuur van den Prov. Zeeuwschen Bakkersbond, merken B. en W. op, dat .deze aanvrage, lettende op den toestand der gemeentefinanciën, zeer ongelegen komt. Niet direct afwijzend, stellen B. en W. schoorvoetend voor een besluit te nemen, waarbij wordt verklaard, dat de oprichting en instandhouding van de hier gevestigden cursus 1932 voor het bak- kersonderwijs noodig wordt geacht. Adres metselaarspatroons.— In een adres van de metselaarspatroons hier tier stede, wordt verzocht om voor komende (gemeentewerken, w. 0. de rio- leering, aan te besteden. Met den gem.- bouwmeester zijn B. en W. van meening, dat aanbesteding van levering der beton- buizen is uitgesloten en het verder beter is, dat ide gemeente voor het graafwerk en het leggen der rioolbuizen recht streeks de daaraan te werk te stellen personen aanwijst, omdat deze werken moeilijk zijn aan te besteden en de ge meente dan bovendien de Rijkssubsidie van 30 pCt. der kosten van deze werken zou derven. Met het idéé van den gem.- b'ouwmeester, om de muur aan de Sleep- kade te dichten, de spuigelegenheid en schuiven aan te brengen en aan de Schuit haven een vrij diepe put aan te brengen, aan te besteden, uitsluitend onder de hier woonachtige metselaars, kunnen B. en W. zich vereenigen. Heffing opcenten gemeente fond sb'elasting. Tot het sluitend maken der aangeboden begrooting voor 1932, zal de heffing van de opcenten op de gemeentefondsbelasting f 14933 moe ten opbrengen. Ter verkrijging van dit bedrag Zal het noodig zijn het getal op centen «van het belastingjaar 1932/33 te bepalen op 40. Onderhoud graven. Het onder houd van graven op de gemeente begraafplaats geschiedde tot heden door den le. grafdelver, die daarvoor van belanghebbenden een vergoeding ont ving. B-. en W. achten bestendiging van dezen toestand niet langer gewenscht en meenen, dat het billijk is, dat de ge meente voor 't vervolg de revenuen, -uit dit onderhoud v oortvloeiende, gaat genie ten, omdat de bestaande toestand voor de gem. kosten medebrengt. Voor be langhebbenden lijkt het Bi. en W. ook beter, dat de heffing der rechten ge schiedt naar een tarief. Als compensatie voor hetgeen de grafdelver aan inkom sten van particulieren zal derven, stelt de Comm. v. Fabricage voor, zijn loon te bepalen van f 17 tot f25 per week. HAAMSTEDE. Na verkregen toestem ming van het gemeentebestuur is het be stuur der afdeeling Haamstede van den Bond v. Staatspensionneering voornemens een speldjesverkoop langs de huizen de zer gemeente te doen houden met net doel van de baten de ouden van dagen het volgend jaar een attractie te ver schaffen. Een zonnestraaltje op den dank baren weg van „Arm en Oud". Op initiatief der Chr. Meisjesvereen. „Trifena" wordt van 24 t/m. 26 Nov. a.s, een bazar gehouden ten bate der res tauratie van de Ned. Herv. Kerk. Het comité bestaat uit de dames Kentic—de Hey, de Bruin—Penning, Been—van der Linde, M. A. den Boer—Hanse, M. I den Boer—Hanse en dhr. M. den Boer. Reeds is ook van buiten ons eiland veel voor deze bazar ontvangeh. Gedeputeerde Staten hebben goed gekeurd het besluit van het Burgerlijk Armbestuur tot pachtsvermindering zijner gronden over 1931, resp. met 10 -, 20 en 30 procent. ELLEMEET. De bibliotheek van de Centrale Vereeniging voor Reizende Bi bliotheken is ook hier gearriveerd en bevat een keur van tijdschriften, romans en werken voor de jeugd. Eiken Vrijdag avond van half zes tot zes uur zullen daaruit in de O.L. school boeken wor den uitgeleend tegen betaling van 3 ct. per week en per boek. De eerste keer moet een leeskaart en een catalogus wor den aangeschaft 5 ct. Moge er van deze gelegenheid |0(m zich van goede lectuur te voorzien een druk gebruik gemaakt worden! DRE1SCHOR. In de afgeloopen cam pagne zijn op het veer te Dreischor aan gevoerd 5560878 k.g. suikerbieten. Het voorgaand jaar bedroeg dit kwantum 12619063 k.g., zoodat er thans 7058185 k.g. minder zijn aangevoerd dan vorig jaar. De inkrimping van den uitzaai en de mindere opbrengst per gemet komt hier- iin duidelijk tot uiting. OOSTERLAND. Donderdagavond j.l, had de aangekondigde vergadering plaats der Vólkskiesvereeniging, in de Confe rentiekamer alhier, hoofdzakelijk belegd naar aanleiding der ingezonden stukken in de Z.zeesche Nieuwsbode van Dr. W. H. Weeda. Een flink aantal personen waren daartoe opgekomen, ook Dr. Wee- da, extra uitgenoodigd, was aanwezig. De vergadering stond onder leiding van den heer F. v. d. Hulle. Na opening werd het woord gevoerd door den heer J. J. de Vos, die het program der Vólkskies vereeniging ontvouwde en aan de hand daarvan ten ©enenmale verwierp, bij be noemingen, daarmede in strijd te heb ben gehandeld (onderwijzersbenoeming). De ingezonden stukken onderwierp hij aan een strenge critiek, en verdedigde als zoodanig zijn houding in de Raad. Hierna kwam Dr. Weeda aan 't woord, die de heeren dankte voor de hem gezonden uitnoodiging voor dezen avond. lij erkende er wel iets scherps uit de stukken te halen is, maar nam zulks dan gaarne' terug. Komende, tot de zaak waarom het gaat, bestreed hij de Vólks kiesvereeniging, om de vaagheid en on zekerheid, waarmede zij zich omhult. Waarom, vraagt spr., komt men niet voor zijn beginselen uit, 't welk klaar heid schept en zuiverder verhoudingen. Hij meende dan ook, dat de Vólkskies vereeniging als sociaal-democratisch be hoorde uit te komen. De Vos, replicee- rende, meende zulks niet met de waar heid overeen zou komen, daar ook vrij zinnig-democraten lid zijn. Over princi pieel© politiek in den gemeenteraad werd breedvoerig gediscussieerd. Doordat ook het -publiek zich in de besprekingen ging mengen, kon de orde niet behoorlijk wor den gehandhaafd en liepen de discussie's dooreen. De vergadering eindigde hier door vrij spoedig en miste door deze verwarring zijn opbouwende critiek, die van dergelijke vergaderingen kan uitgaan. THOLEN. Tegen een 17-tal personen uit deze gemeente, ingelijfd bij. de brand weer afdeeling no. 1, is proces-verbaal opgemaakt, daar zij zonder geldige reden zich niet hadden gemeld bij den j.l. plaats gehad hebbenden brand bij den landbouwer Dalebout alhier. - Uitgaande van de Geref. Gem. al hier, is opgericht een Chr. zangvereeni- ging. Reeds is een voorloopig bestuur gekozen, terwijl als directeur zal fuii- geeren dhr. Monteau van St.-Annaland. Door verschillende boeren uit deze gemeente, is dit najaar buitengewoon veel tarwe gezaaid, naar wij vernemen door enkelen zelfs 20 H.A. Dat het „Groene Kruis" in een groote behoefte voorziet, zal ieder die ziekte heeft gekend en materiaal noodig had uit het magazijn, wel roerend met ons eens zijn. Het bestuur der Thoolscne afdeeling mag echter wel bizonder ac tief en voortvarend worden genoemd, niet alleen dat wij alhier beschikken over een wijkzuster, prachtig wijkgebouw, en lighal, met consultatiebureau voor t. b.c.-onderzoek, terwijl het magazijn ge vuld is met prima materiaal, doch nu de electrificatie een feit is geworden, heeft het 'bestuur op geen kosten gezien en is door haar aangeschaft een prima hoogte- zon, welke geplaatst is in de lighal, als mede een electrische ventilator. De Ros ten voor gebruik der hoogtezon, zijn ook op een minimum gebracht. Naar wij ver nemen zal hiervoor per uur moeten wor den betaald 10 cent. Maandag is de hoogtezon reeds in gebruik. Waar voor eenige jaren door den brugbouw, het schuilhuisje voor de schip pers werd afgebroken en men reeds dik wijls getracht heeft een nieuwe te krij gen, is eindelijk, door het actief pptre- den van het bestuur der visschersver- eeniging „Helpt Elkander" alhier, met medewerking van ons gemeentebestuur, z.oo'n huisje geplaatst en wel achter de loods der stoomboot-mpij. aan de Een dracht. Een en ander zal in een groot ongerief voor de schippers, die des nacnts op de haven moeten wachten, voorzien. Door B. en W. is bekend gemaakt, dat met 1 Jan. a.s. een nieuwe regeling der reinigingsdienst zal intreden, waar voor fl.— per kwartaal zal moeten be taald, echter met die restrictie, dat in komens beneden f 700 vrij worden ge steld. Zij die wenschen aan te sluiten, zullen vanaf heden tot 1 Jan. ,a.s. gratis worden geholpen. SCHERPENISSE. In de gehouden ge meenteraadsvergadering wordt 't adres van arbeiders in het land-, tuinbouw- en zuivelbedrijf en van den Ned. Chr. Landarbeidersb., waarin verzocht wordt om middelen tot werkverschaffing te be werkstelligen of indien niet mogelijk een steunregeling in het leven te roepen, voor kennisgeving aangenomen, nadat de voorzitter had medegedeeld dat hierom trent niet meer te beslissen valt, daar in de vorige raadsvergadering reeds be sloten is over te gaan tot doorgraving van het zoogenaamde kleine schorretje voor werkverschaffing. Een verzoek van M. van Doezelaar om ontheffing voor het betalen van schoolgeld wordt geren voyeerd naar B. en W. Een verzoek van den kerkeraad der Ger. Gein. om afschaffing der kermis wordt eveneens verwezen naar B. en W. Besloten wordt aan het Burg. Armbestuur voor 1931 een verhoogd subsidie van f 450 uit de ge meentekas toe te kennen. De beroeps- bepalingen der bouwverordening wor den herzien. Tot vertegenwoordiger (der Lintjes meten. Zoodra de winkelweek begon, Ving 't lieve leven aan; Met centimeters toegerust, Zijn wij op pad gegaan. Ik mat, jij mat, hij mat, zij mat, Wie deed er al niet mee! In 't zweet des aanschijns maten wij Het lint van V.V.V. Het lint in d'etalagekast Trok onweerstaanbaar aan In troepjes zag men het publiek Voor winkelruiten staan. Men mat, hermat en mat opnieuw, De heele stad deed mee; Zoo arm als rijk, zoo jong als oud, Mat 't lint van V.V.V. Wij dongen allen naar een prijs; Wat werd er druk 'gegist; Geen lintje zag men over 't hoofd; Geen winkel werd gemist. Dat lange, rooie reepje lint, Het trok ons allen mee; We waren allen vastgeknoopt Aan 't lint van V.V.V. De V.V.V. die leuke guit Is toch een slimme gast; Met al die linten bond zij ons Aan d'etalegkast. En bij het zien van al het -moois Begeerde elkeen iets; En aldus zette V.V.V. Ons allen op de fiets! gemeente in de vergaderingen van de waterleidingmpij. „Tholen" wordt voor 1932 herbenoemd de heer J. Keur Dz. en tot lid van het Burg. Armbestuur de heer D. Kleppe. De begrooting voor 1931 wordt wat den gewonen dienst betreft gewijzigd met een vermeerdering van ontv. en uitg. van f 318.31. Aan A. P. Suurland wordt voor het tijdvak 16 Oct. 1931 t/m. 31 Dec. '31 een gemeentewo ning verhuurd, ook het onbebouwd ter rein achter die woning. Tenslotte wordt nog besloten het gemeenteverslag om de vijf jaar te doen verschijnen. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden openbare vergadering van den gemeenteraad was de heer Vroegop met kennisgeving afwezig. Er is nog steeds een vacature. Overeenkomstig verzoek wordt aan den heer J. Meulstee een half jaar ontheffing verleend van het betalen van hondenbelasting, in verband met het opruimen van diens hond. Vastgesteld wordt een door B. en W. aéngeboden suppletoir-kohier hondenbelasting tot een bedrag van f 20. Van D. L. Rijnberg is ingekomen een verzoek houdende toeken ning vergoeding voor door hem inge volge artikel 13 der Lageronderwijswet gemaakte kosten. Na eenige besprekingen ter zake wordt besloten adressant met terugwerkende kracht voor één jaar een vergoeding te geven van f25. Overeen komstig verzoek wordt de huur der ge meentewoning van D. Priem voor het huurjaar 1931-1932 nader vastgesteld ep f 100. Vastgesteld wordt een verordening waarbij het aantal opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting wordt bepaald op 60. Het vorig jaar bedroeg dit aantal 45. Eveneens wordt vastgesteld een verordening tot wijziging der Bouw verordening voor wat 'betreft het beroep op den gemeenteraad in gevallen, waarin door B. en W. aanvragen om bouwver gunning worden geweigerd. Vastgesteld wordt een wijziging der gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1931. Bij deze wijziging is een bedrag van ongeveer f 800 disponibel gesteld ter bestrijding van kosten der werkverschaffing. Mede gedeeld wordt dat van den Min. van Binnenl. Zaken enz. bericht is ontvan gen, dal aan de gemeente in de kosten van werkverschaffing 40 pCt. door het Rijk zal worden bijgedragen. Van de beide arbeidersbonden is ingekomen een adres houdende maatregelen te willen treffen in verband met de werkloosheid hetzij door het verschaffen van werk, hetzij door het in het leven roepen van een steunregeling. In verband met deze adressen wordt besloten de toestand ach ter de Wal geheel in orde te doen brengen, waardoor voor een 4-tal weken aan een aantal werkloozen werk wordt verschaft. De voorzitter deelt mede, dat besprekingen gaande zijn om verbetering van den weg tusschen Scherpenisse—St.- Maartensdijk en Stavenisse alsnog te doen uitvoeren. Hierna sluiting. ONDERWIJS, ELLEMEET. Maandag 9 Nov. is de Avondschool voor de niet meer leer plichtige jeugd begonnen met 11 leer lingen. SCHOOL EN VERKEER. De A.N.W.B. heeft zich gewend tot alle gemeentebesturen met de mede-dee ling, dat hij een serie van 18 gekleurde zegels, betrekking hebbende op verkeers veiligheid, heeft doen maken. Ze zijn be- slemd voor de hoogste klassen van scho len en er zullen er zooveel van worden uitgereikt, als noodig is om allen 11. der hoogste klassen van openbare en bijz. lagere scholen een serie te kunnen geven. Ten behoeve der onderwijzers stelt de A.N.W.B. kosteloos een boekje beschik baar met toelichtingen, wenken en op merkingen over de op de regels voor komende verkeersfouten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1