komt ter tafel een verzoek van P. S. v. d. Velde e. a., om een lantaarn te plaatsen aan den Stoofweg. Weth. Mol zou dit verzoek aan willen houden om B. en W. gelegenheid te geven de situ atie daar eens op te nemen. Weth. der Weduwen is tegen aanhouding. Dhr. de Vrieze zou aan het gemeentehuis de oude lantaarn (electrisch gemaakt) terug willen zien en acht ook aan den Boo- gerdweg hij het kerkhof een lantaarn zeer noodzakelijk. Op voorstel van den voorzitter, wordt aan B. en W. opge dragen een onderzoek in te stellen. Het bestuur van de Vlassersbond „Luctor et Emergo" verzoekt den Raad, om, even als het vorig jaar, een tegemoetkoming beschikbaar te stellen ad f0,10 per K.G. bewerKt vlas. De voorz. schorst even de vergadering en verzoekt dhr. de Waaij (ter vergadering aanwezig) eenige inlichtingen en toelichtingen hierop te verschaffen, waaraan deze gevolg geeft. Uit een en ander blijkt, dat de gemeente een bedrag van f3800 hiervoor zou moe ten voteeren. Na de heropening van de vergadering zegt de voorzitter, dat het hier een zeer moeilijke kwestie geldt. Uit de posten onvoorzien zou f 2200 hoogstens beschikbaar gesteld kunnen worden en een geldleening voor dit doel is niet geoorloofd. Na eenige discussie wordt op voor stel van den voorzitter besloten een com missie van advies te benoemen uit den raad, welke in overleg met het bestuur van den vlassersbond den toestand eens onder het oog te zien. De voorzitter be noemt in deze commissie de heeren Ba- rendregt, van der Doe en de Vrieze en geeft den heer v. d. Doe de toezegging, indien er een commissie noodig zal blij ken te zijn voor de gewone werkelooze arbeiders, deze er ook zal komen. (Slot volgt.) NIEUWERKERK. Gelijk men in een advertemtie elders in dit blad vermeld vindt, wordt Zaterdagavond alhier in „Rehoboth" geopend een algemeene lees bibliotheek. Voor matigen prijs kan men de mooiste en nieuwste boeken aldaar huren, terwijl de catalogus „elk wat wils" biedt. Men kan zich als lid laten in schrijven voor 10 cent, mits men niet jonger Idan 15 jaar is. Voorloopig is het bureau voor uitleening geopend iede- ren Zaterdagavond van half 7 tot half 8. Voor velen zal deze bibliotheek met 't oog op den komenden winter zeer welkom zijn. Hedenavond (4 Nov.) om half 8, hoopt ds. Gerritsen in „Rehoboth" een aanvang te maken met zijn winterlezingen, die zoo mogelijk om de 14 dagen zullen plaats hebben. Deze eerste avond zal gewijd zijn aan de Zending, terwijl ter verduidelijking lantaarnplaatjes zullen vertoond worden. Er wordt geen entrée geheven, alleen kinderen worden ge weigerd. ST.-ANNALAND. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 27 October. Voorzitter !de heer C. M. P. W. Hanssens; secretaris de heer F. M. Boogaard. Afwezig wegens ziekte dhr. D. Quakkelaar. Mededeeling is ontvan gen van den Min. van O., K. en W., dat wegens rijks vergoeding volgens de L.O.- wet 1920 is toegekend een uitkeering van 1930, ad f 10592,83. Reeds werd hierop als voorschot ontvangen f10550. Inmid dels is ook het te weinig genotene, zijn de f42,83, ontvangen. De heer Bil, land en tuinbouwonderwijzer, verzoekt be schikbaarstelling gedurende 10 weken voor één avond per week van een ver licht - en verwarmd schoollokaal, voor het geven van een cursus in bedrijfscon- trole (landbouwboekhouden). Dit verzoek wordt ingewilligd, onder voorwaarde, dat de kosten voor het onderhouden van het lokaal komen voor rekening van adressant. Aan A. P. Goedegebuure Pz. wordt ontheffing verleend van zijn aan slag in de hondenbelasting 1931, aange zien gebleken is, dat hij geen hond be zit. Op verzoek van Ged. St. wordt vast gesteld het ontwerp van de herziening van de beroepsbepaling van de bouwver ordening. Van het Weezen-Armbestuur is mededeeling ontvangen, dat het lid, de heer C. M. Elenbaas, heeft opgehou den deel uit te maken van 't college van regenten, daar hij geen raadslid' meer is. In deze vacature wordt be noemd het raadslid, de heer J. Prinse, met algemeene stemmen (2 blanco). Het bestuur van de afdeeling St.-Annaland van (den Nederl. Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, verzoekt, indien mogelijk, om de werk- loozen aan 't werk te stellen, daar reeds nu werkloosheid heerscht en de uitkee- ringen eerst in December beginnen. In dien geen werk kan worden verschaft, verzoekt het bestuur om ondersteuning in eenigerlei vorm. Het Dag. Bestuur heeft (dit verzoek overwogen en moet erkennen, (dat er nu reeds werkloosheid is. Loopen de zaken, zooals B. en W. zich die denken, dan zal er waarschijn lijk dezen winter werk verschaft kun nen worden en zullen B. en W. in een volgende vergadering met met voorstel len dienaangaande komen. Verder mee- nen zij, dat er op 't oogenblik nog geen aanleiding bestaat tot het verstrekken van steun. Nadat de heer Prinse heeft verklaard met het voorstel van B. en W. mee te kunnen gaan, wordt dit zon der stemming aangenomen. De begroo ting voor het dienstjaar 1932 wordt zon der eenige op- of aanmerking vastge steld op f72573 in ontvang en uitgaaf voor ■ftat den gewonen dienst betreft en de kapitaaldienst op memorie. De begrooting 1930 van de Weezen-Armen wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 16804,48. In de plaats van het niet herkozen raadslid, de heer C. M. Elen baas wordt als gemachtigde voor het toezicht op de Werkloozenkas aange wezen, de heer G. Goedegebuure, nadat de heeren J. W. Elenbaas en J. Prinse hadden verklaard een eventueele benoe ming niet te zullen aannemen. Op de vraag van den voorzitter, of de heer Goedegebuure de benoeming aanneemt, antwoordt deze: M. de voorz., U weet, en (een ieder, mijn meening aangaande die dingen. Ik sta nog op hetzelfde standpunt, dat het mij bejammert, dat de raad bij meerderheid van stemmen heeft besloten toe te treden tot het Werkloosheidsbesluit. Maar aiu het er eenmaal is en ook een kas bestaat, waar rijk en gemeente beide hun geld aan geven, kan ik niet bedanken, maar moet ik aannemen, om die zaak van de kas te bezien en hopende, dat het in alle recht mag uitgeoefend worden. Bij de rondvraag verzocht de heer J. Hage het woord en zegt ongeveer het volgende (de heer Hage vergeve het mij, dat het me onmogelijk is, precies zijn rede weer te geven; daarvoor was ze te onsamen' hangend. Corr.). Als ik zoo de gemeen teraadsvergaderingen bekijk, dan moet ik denken aan onze belofte „Zoo waar lijk, belpe mij God Almachtig". Dit hebben wij beloofd voor iedere werk zaamheid. Wordt God dan in dezen raad erkend? Ik moet eerlijk zeggen, dat ik sterk voel het gemis van openen met gebed. Wij moeten in alles en altijd God aanroepen. Och, lieve burgemeester je mag wel eens goed bekijken, wat een groote zaak je op je consciëntie genomen hebt. Wat al wetten en rechten en inrichtingen er gemaakt zijn, zoodat we haast geen dageraad meer zien. Och man, 't zou toch zoo noodig zijn. Ik zie naar David en Absalon. Welke verkeerde wetten en inzettingen er toch al zoo zijn, steun en assurantie, 't is maar alle maal buiten God. Bij de rijkswetten mis sen we de doodstraf die afgeschaft is. Da's ook verkeerd. Hier hooren we over de werkloosheid, doch die is er alleen om onze zonden 't wille. Nu wordt er steun gevraagd en gegeven, maar wij kwamen er vroeger ook zonder steun. Van de verkeerde wetten zal ik er maar één noemen, de Schoolwet (spr. bedoelt de Leerplichtwet, corr.), waar we (nu al jaren onder rusten. Als een arme daglooner zijn kind van 11 ,of 12' jaar wat mee wil laten verdienen, moet hij hier voor 't bestuur komen (spr. be doeld de comm. tot wering van school verzuim, corr.), alsof hij een moord be gaan heeft en in Tholen wordt hij ver oordeeld. Ik heb' er al zoo lang om gesmeekt, 'dat daar eens een wijziging in mocht komen, maar 't ligt er nu een maal. Ik neem een boer; als die een kind als koeiewachter aanstelt, moet hij dat kind een half arbeidersloon geven. Kon dat nu niet wat minder, dan had den ze allebei wat. Och mochten er inog maar eens Nehemia's en Ezra's op staan. Spr. eindigt met voor te stellen de vergaderingen te openen met gebed. De voorz. zegt het gebed zeer hoog te achten maar er nooit mee te koop te loopen. Als het in een raadsverga dering noodig geacht wordt, moet het ook in andere vergaderingen. Hij acht het echter maar een zaak des harten. Laat de leden, die het wenschen, doen voor zichzelf, voor ze opgaan. Straks vallen er missdhien harde woorden in zoo'n vergadering. Aan vormen 'hecht hij niet. Dhr. Hage zegt daar ook niet aan te hechten, maar God zegt: Kent me in al uw wegen. Er kunnen wèl harde woorden vallen maar dan moeten we weer zeggen: Hij heeft ons hart in Zijne handen. De voorzitter vraagt waarom dat nu toch altijd alleen maar moet in open bare vergaderingen. Moet het publiek net soms hooren? Is het daar soms alleen voor? Dhr. Hage: Kan God met uw ge bedje die andere mensc'ien niet winnen denk je? Dhr. Prinse zegt ook het gebed te begeeren al kan hij zich met een groot gedeelte van de gezegdes van den voorzitter vereenigen. Tenslotte wordt 't voorstel in stemming gebracht en aan genomen met 4—2 st.; voor de heeren Heijboer, Goedegebuure, Hage en Prinse; tegen de heeren Elenbaas en Geluk. Dnr. Goedegebuure vraagt nog het woord over het innen der belastinggelden. Hij vraagt of het voor zoo'n groote gemeente als St.-Annaland niet wat weinig is dat er maar 10 maal op een jaar gelegenheid is naar den ontvanger te gaan. De zit- tingstijd is dan van half 10 tot 1 uur, doCh laatst zag hij dat om half 3 pas de laatsten werden geholpen. Velen moe ten dan uren staan wachten lomdat het zoo druk is. Zou de gelegenheid b.v. geen 20 maal per jaar gegeven kunnen wor den? Op wiens weg ligt het verbetering probeeren te brengen in deze treurige regeling? De voorz. antwoordt dat dit een zaak is van B. en W., doch het publiek is zelf de schuld. Men wacht toch altijd tot het laatst, zoodat ruimer gelegenheid hoogstwaarschijnlijk niet zou helpèn. Mis schien komt er in de toekomst verbete ring als de gelegenheid wordt gegeven op het hulppostkantoor te betalen. Hij wil er echter nog wel eens over spreken met den ontvanger. Nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld dat de straatmest is verkocht voor f34 aan den heer J. van Dijke en het hooi van de begraaf plaats voor f3 aan dhr. C. Goedege buure wordt de vergadering gesloten. Maandagmiddag had onder deze gemeente de heer M. H. van Sint-Maar tensdijk, door een of andere oor zaak het ongeluk van zijn wagen te vallen. De wielen gingen hem over een arm, waaibij een scherpe kant van den wielband of een scherpe steen hem zoo ongelukkig raakte, idat de armslagader werd doorgesneden. Hij stond nog op en liep zijn paarden achterna, doch 'zakte al spoedig in elkaar. Toegeschoten arbei ders bonden den arm af en haalden een dokter en een auto. Hierna werd hij naar St.-Maartensdijk vervoerd. Dezen winter kunnen weer tegen geringe vergoeding boeken geleend wor den uit de volksbibliotheek, waartoe de bibliothecaris eiken Zaterdagmiddag van 2—4 zitting zal houden in de gang van de bijzondere school. THOLEN. Ingekomen: W. Cor- nelisse en gezin, van Bergen-op-Zoom; E. Geuze, idem; M. L. van de Velde, van Rotterdam; M. Berrevoets, van Ba tavia; T. de Jong, van Nieuwer-Amstel; M. Jansen, van Hilligersberg; C. Hen- drikse, van Heeze; P. Vis, van Diemen; D. M. J. van Leusden, van Halsteren. Vertrokken: E. Roukema, naar Dordrecht; W. 'de Boer en gezin, naar Zegwaart; A. Deurloo, naar Benthuizen; C. Meerman, naar Giesendam; M. Bot, naar Meerkerk; B. W. Brand, naar Rot terdam; M. Cornelisse—Blom, naar Slee wijk. De Zaterdag j.l. gehouden verkoop van t.b'.c.-speldjes, ten bate der stichting „Zonnegloren", heeft in 'deze gemeente opgebracht Ide som van f 130,42. De Zaterdag gehouden muzikale wandeling 'door „Concordia", met 't doel gelden in te zamelen ter versterking der kas, heeft opgebracht f 55,—. Nu wij weer in de slachtmaand zijn, wordt er aan herinnerd, dat de aan giften voor huisslachtingen moeten ge schieden ten kantore van den Keurings dienst, Hoogstraat 32, en wel 4 dagen vóór !den dag van slachting. ONDERWIJS. SEROOSKERKE. De leursus voor ver volgonderwijs aan de o. 1. school alhier, is Maan|dag 2 dezer aangevangen met 11 leerlingen. SIRJANSLAND. Tot hoofd der o.l. school te Oudelande is benoemd dhr. W. Dane, geboortig van hier, thans on derwijzer te Nieuwerkerk. ST.-ANNALAND. Aan Id'e openb. school zal geen cursus in buitenwettelijk ver volgonderwijs worden gegeven, daar zich niet voldoende leerlingen aanmeldden. Aan de bijz. school is juist het minimum aantal aanwezig, naar wij vernemen. Inplaats van met 13 leerlingen zooals we meldden, is de avondschoolcursus aan de Bijz. school aangevangen met 22 leer lingen. OUD-VOSSEMEER. Benoemd tot tijde lijk onderwijzeres aan de Chr. Nat. school te Klundert, mej. D. Uijl alhier. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Linschoten, O. J. van Rootselaar te Poortvliet. BURGH. De oogstcollecte alhier heeft opgebracht voor de diaconie f62.80; voor de kerk f44.95. Als nagekomen giften door den predikant ontvangen voor dia conie en kerk, resp. f 10, zoodat de ge- heele oogstcollecte tezamen bedraagt f 127.75. Ds. J. W. Boogaard is voornemens afscheidsprediking te houden op Zondag 15 Nov. a.s. des nam. te 2 ure. Intrede te Hurwenen 22 Nov. nam. na bevestiging des voormiddags door dr. E. L. Smit uit Zaltbommel. ELKERZEE. Onmiddellijk na afloop van (de op a.s. Zondag 8 Nov. te houden godsdienstoefening zal stemming worden gehouden ter verkiezing van 4 gemach tigden in het kiescollege, wegens perio dieke aftreding van de heeren J. M. Kris- telijn, D. Kristelijn en M. van de Velde en ter voorziening in de vacature, ont staan (door het vertrek van den heer C. Hanson. Tevens wordt dankbaar mee gedeeld, 4at in de op 1 Nov. gehouden godsdienstoefening diakenen wederom werden verblijd met eene gift van f10. Geref. Kerk. Cand. J. Meester, beroepen pred. te Brouwershaven, is |döQr de classis Zie- rikzee peremptoir geëxamineerd en met algemeene stemmen toegelaten tot den Dienst fdes Woords. Hij is voornemens Zondag 20 December zijn intrede te doen, na bevestigd te zijn door ds. P. de Jong, van Spakenburg. Ger. Gem. Bedankt: Voor Grand Rapids (N.-A.), J. Vreugdenhil te Bruinisse. RADIONIEUWS. DE HILVERSUMSCHE ZENDER. Omtrent |de plannen, om den Hilver- sumschen 'zender te versterken en naar Huizen te verplaatsen, vernemen wij nader, |dat thans door de Nederlandsche Seintoestellenfabriek vergunning voorde bedoelde versterking en verplaatsing bij den directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie is aangevraagd. De N.S.F. is tevens in overleg getreden met Ide omroepverenigingen, teneinde .eern iregeling te treffen inzake het bij dragen in de hoogere exploitatiekosten. De versterkte zender zal een antenne- ehergie (krijgen van 40 k.W.; ^at is der halve leenige malen zoo groot als de bestaande. VERSCHILLENDE BERICHTEN. POSTAUTO GESTOLEN. Opnieuw is gebleken hoe Chicago langzamerhand in Amsterdam school maakt. Ditmaal heb ber. cl e bandieten geen geldswaarde kun nen buit maken. Overigens was hun daad vermetel genoeg en weer moest een post auto het ontgelden, terwijl de daders ont komen zijn. Om zeven uur tien minuten Maandagavond hield een postauto, be stemd voor het vervoer van brieven en drukwerken uit de brievenbussen, voor het bijkantoor in de Van Eeghenstraat hoek Cornelis Schuytstraat stil. De chauf feur begaf zich naar de bus, die voor net bijkantoor staat en lichtte het bovenvak, bestemd voor de brieven. Toen hij de zijklep had geopend en juist de brieven in den zak deed, hoorde hij plotseling het geluid van zijn motor en omk/jj endc zag hij tot zijn groote verbazing den wagen in pijlsnelle vaart wegrijden. B., wiens eerste gedachte was, zoo vlug mogelijk zijn auto achterna te loopen, kon niet dadelijk wegkomen, daar de sleu tel, die in het slot van de brievenbus stak, met een ketting aan zijn uniform verbonden was. Toen hij zich vrij had gemaakt, was de automobiel reeds in de richting van het Willemspark ver dwenen. Dc directeur van het postkantoor en de adjunct-direc'.eur kwamen zich van 't gebeurde op de hoogte stellen. Uit hun mededeelingen bleek, dat de roovers zich klaarblijkelijk vergist hebben. Na de post auto voor de buslichtingen komt n.l. een postauto om de geldswaarden van het bijkantoor-Van Eeghenstraat af te halen. De eerste auto was echter wat later dan gewoonlijk, zoodat de daders gedacht hebben, dat dit nu de geldwagen was en hun slag sloegen. Doch op de geld auto zitten steeds twee man van de posterijen, zoodat de roovers dan niet zoo gemakkelijk werk zouden hebben ge had, daar één man naar binnen gaat en de ander op den wagen blijft. Of de roovers ook daarop gerekend hadden, weten wij natuurlijk niet HET WEER IN OCTOBER. Blijkens mededeeling van het Kon. Nederl. Me teorologisch Instituut omtrent het weer in October, was gemiddeld over de vijf hoofdstations de ochtendtemperatuur 1/2 gr. beneden normaal. In de eerste en tweede dekade respectievelijk 2 gr. en 1/2 graad 'boven en in de derde 4 graden beneden normaal. De grootste afwijKin- gen kwamen voor op den 7den met 51/2 graad 'boven en den 28en met 10 graden beneden normaal. De gemiddelde maxi mumtemperatuur was ongeveer normaal, het gemiddelde minimum 1/2 graad be neden normaal. In den nacht van den 27sten op den 28sten kwamen, vooral in het midden en Oosten van het land, ab normaal lage temperaturen voor. Over 't geheele land viel ongeveer de helft van de normale hoeveelheid neerslag, in het Noordwesten over het algemeen iets min der, in het midden en Zuidoosten iets meer dan 50 pet. van het normale. In De Bilt werden 130 uren zonneschijn waargenomen tegen 99 normaal. GERAFFINEERDE VERDUISTERINGS ZAAK. Zaterdag is te Rotterdam een koopman aangehouden, die zich aan ver duistering van verschillende bedragen, te zamen ongeveer f70.000, ten nadeele van een bekend Rotterdamsch ingezetene heeft schuldig gemaakt. De man is in bewa ring gesteld en hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. In den loop van den Zondag is nog een man aangehouden en Maandag heeft de politie een boek drukker en een kantoorbediende in ver band met deze zaak gearresteerd. Deze menschen hebben met behulp van val- schelijk opgemaakte gerechtelijke stuk ken in civiele procedures tusschen den eersten verdachte en eenige onbekenden geld weten los te krijgen. De verduiste ringen zijn gepleegd sedert 1926, in den regel in bedragen, varieerende tusschen de f300 en f700. TELEGRAMMEN. DS. FABER VRIJGESPROKEN. ZUTPHEN (V.-D.). Woensdagmorgen heeft Ide kantonrechter alhier uitspraak gedaan in de zaak tegen het 2e Kamerlid', Ds. J. L. Faber, die terecht had gestaan ter zake van zijn weigering tot het ver- leenen van inkwartiering en tegen wien de Ambtenaar van het O. M- een geld boete van f75, subs. 75 dagen hechtenis had geëischt. De kantonrechter ontsloeg Ds. Faber heden van rechtsvervolging. AMERIKA'S FINANCIËN. WASHINGTON (V.-D.). Volgens een officiëele mededeeling van het Ministe rie van Financiën zijn de eerste 4 maan den van het loopende fiscale jaar ge ëindigd met teen tekort van 674.575.960 dollar. Met het oog op een te verwachten tekort van 21/2 milliard dollar voor het loopende financiëele jaar is de minister van Financiën Mellon bezig met het uit werken van nieuwe belastingvoorstellen, welke binnen korten tijd zullen Worden bekend gemaakt. TUd fiR hoogwattr rr vrr laagwatar, over de maand November. Hoogwater: Laagwater: D. 5 v.m. 9,55 n.m 22,51 v.m. 3,29 n.m. 16,02 V. 6 11,22 - 4,46 17,12 Z. 7 0,08 12,23 5,40 18 05 Z 8 0,56 13,12 6.27 18,49 M 9 141 14,00 7 07 19,30 D. 10 2,3) 14 48 7.47 20,11 W.ll 1» 3,12 15.33 8,29 20,55 Tijd van H.W. te Dordreoht 3,15 nnr later L.W. 5,30 SPORT. VOETBAL. 3e klasse B, K.N.V.B. Het programma voor Zondag 8 November luidt: ZIERIKZEE. Sinoto I—Vlissingen 1. GOES. Goes I—Zierikzee I. Vriendschappelijk. SCHUDDEBEURS, 31 Octpber. V.O.P. I (Schuddebeurs)—V. I. O. S. (Zierikzee) 3-3. ST.-ANNALAND. H.D.S. (St.-Annaland) T.V.V. II (Tholen): 3-4. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 3 Nov. Vertrokken: Motor schip „Amenity", kapt. C. I. Burnet, ledig naar Kingslyn. MARKTBEBICHTRNo BEURSOYERZICHT VAN 3 NOV.: 5 N.W.8. 1919 f 100, f500, £1000, 101}, 101A, 101 J6i 4\ N.W.S. 191Ö f 100, 600, 11000, 1021, 103, JOlj 4\ X N.W8. 1917, f100. f600, f1000, 102§, 102jj, 100; 4 N.W 8. 1916, f100, £600, £1000, 99f98J£, Ned. Handels-Maatschappij C 88 J Kon. Pefcr» A. 130; H.Y.A, A. 191*; Java Cultuur A. 157Deli-Batavia A. 147; Senembah A. 200Amsterdam Rubber A. 53} j Nederl. Scheepvaart- Unie A 84Kon. Nederl. Stoomboot- Maatsch. A 18} Philips G. B.v. A 71 Unilever C v. A. 23}; Ford A 211}; Anaconda 33}; Bethlehem Steels 27J. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. Eerste helft der vorige week was er voor alle soorten aardappelen een wil lige stemming, ook voor uien, met veel vraag, dit door hel vorstige weder, dat nu weer voorbij is. De regen veroor zaakte weder een flauwe stemming, maar de prijzen waren toch hooger. Eigenh. en blauwe Eigenh. werden gevraagd. Bonten en blauwen gingen vlot weg tegen iets hoogere prijs. Bonte en blau we poters moeilijk te verkoopen 2 Nov. werden de volgende prijzen ge maakt per H.L.: Zeeuwsche bonten f3,40 a f3,75; id. blauwen f3,40 a f3,60; id. Eigenh. f2,90 a f3,10; id. blauwe Eigenh. f3 a f3,10; bonte en blauwe poters f 1,50 a f 1,75Zeeuwsche uien per 50 K.G. f2 a f2,50. ROTTERDAM, 3 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 234 paarden, 5 veulens, 1569 magere runderen, 890 vette runderen, 228 vette kalveren, 527 nuch tere kalveren, 650 graskalveren, 563 scha pen of lammeren, 13 varkens, 235 biggen en 12 bokken of geiten. De prijzen wa ren: Koeien 20—25, 32—34 en 37-39 et., ossen 23—25, 30-32i/2 «en 34-36 ct., stieren 221/2, 29-31 en 34—35 et., kalveren 40 45, 5055 en 621/2-65 ct., alles per 1/2 K.G., melkkoeien f 195—310, stieren f 120—460, graskalveren f 40—90, paar den f200—300, slachtpaarden f 100—210, hitten f 75—150, v eulens f 50—85, fok nuchtere kalveren f10—16, slacht nuch tere kalveren f6—8, kalfkoeien f 185 290, pinken f 140—190, vaarzen f 160— 200, biggen f 6—10, alles per stuk, biggen f 1—1,60 per week. Zeeuwsche en Zuid-Holl. Ajuin. Aan voer circa 6000 H.L. Voor middelsortee- ring werd besteed f2,95—3,05, voor grove f2,65—2,75, voor (drielingen f2,10 —2,20, en voor kleine uien naar gelang van kwaliteit en sorteering f3,25—3,85, alles per 60 K.G., op den wal geleverd. Veiling Warmoezierstr.: Kippeneie ren f 47,90, eendeneieren f 35, beide per 100 stuks. Aanvoer 125.000 stuks!. GOES, 3 Nov. Opgaaf van de Landb.- commissie: Boter 65 ct. per y2 K.G. Eie ren f7,10 de 100 stuks. Veiling V.P.Z. Aanvoer 6617 eieren, prijs f7,40 per 100 stuks Coflperntlere Veiling Zierlbee. Veiling van 3 November. Druiven 34—38; Spruiten 11—14; Wit lof 27; Appels: Sterappels 2e 10; Alver- ton 2e 7; diversen 1—5; Ermgaard 2e 6—7; Bellefleur 2e 4—6; Oranjereinette 2e 4—7; Gron. Kroon 10—11; valappels 5; Peren: Beurré Alex. Lucas 15—17; Gie- ser Wildeman 4—15; valperen 5; Louw- tjes 2e 6; Brederode 9; Chaumontels 7 10; Nouveau Poiteau 8—15; Beurré Clair- geau 2e 11; Pondsperen 7; Kleiperen 2e 6; alles per k.g.; eigenh. f3.80; per 100 k.g.Kropsla f 1.50; Andijvie f 0.20—0.60; Witte Kool f 0.70—0.90; Roode id. f 1.20 1.90Savoije id. f 1.10—3; per 100 st.; Selderij 14—19; per bos; Prei f 7.80; Wortels f 3.30; per 100 bos. Hoogste barometers!. 773.5 te Weenen. Laagste 729.9 te Reykjavik. Verwacht tot den avond van 5 Nov.: Krachtige tot stormachtige, later afne mende zuidelijke tot westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, later koeler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1