/IPritfTDPCPnP ara MlPIIWQhnnP ^^"- PU&QL ABONNEMENT; wa bh a JL ®yL U ADVERTENTIE N StfJSXTJt Maandag2:Nov. 1931. aiert^schk courant. SSi;"- inzending Advertentiën Uittrlijk 10 aur sp des dip «itgut DIENST. FEUILLETON. De Landlooper BINNENLAND, i Hierop letten Uit Stad en Provinoie. Pijnlijke Kloven per jaar /10.-. Afzonderlijke M IH I 11%# «a VTL 'm\ 1*81 H llILII V| lllJullU regel. Reclames SO cu. per rogeL nummers 6 cent. Verschijnt des m®H ^9 ^SSF B 9 W' H WH UW HW W Bij contract belangrijke korting. Er is een hooger en er is een lage.* weten. Dit laatste heeft betrekking op de uiterlijk waarneembare' verschijnselen in de natuur; het hoogere komt voort uit de innerlijke kennis van het eene wezen aller dingen. Het lagere behoort aan 't menschelijk hersenverstand, het hoogere aan de hartekennis. Het. eene verkrijgt men door waarneming, het an dere door vereeniging. Ten allen tijde werden er hier en daar menschen gevonden, die tijdens hun leven op aarde in hun omgeving en soms ver daarbuiten als Wijzen of als Heiligen een to'nsterfelijke bekendheid verwierven. AI past het wellicht aan ons menschen niet om aan onze medeschep selen de maat van goedheid of van slechtheid aan te leggen, toch zijn er ongetwijfeld figuren geweest, die door een hardnekkig volgehouden pogen om een goed en waarachtig leven te leiden, de aandacht van ontelbaar vele zwak ken in den wil om het goede te doen, tot zich trokken. Door hun voorbeeld gaat er van die Wijzen een machtige invloed uit tot na volging. Hun levens waren of zijn ge wijd aan den dienst van het Hoogste. Velen onzer zijn misschien wel alreeds zoover om te kunnen bevroeden, waar om zij wel in cfe wereld zijn gezet. De hooge leeringen wijzen er voortdurend op, dat dienst het grootste doel van ons leven zijn moet, dat zonder deze er van een eigenlijke vooruitgang geen sprake, zijn kan. Het blijft echter een bloote erkenning, zoo deze zich niet verwer kelijkt in het leven van de daad. Dienst, met wegcijfering van ihet eigen iK, beteelcent misschien een pijnlijk en moeilijk leven, maar ook een leven van heerlijke momenten, waarin de hoogste zaligheid gekend wordt. Want door zich zelf te geven, ontvangt de nimmer moede gever het ware leven. In dat offer is een zegening weggelegd, waarvan zij, die slechts voor zichzelf leven, nimmer ge droomd hebben. Zoo geeft de kunstenaar, die gebrek lijdt om zijn kunst, zich vrijwillig over aan zijn scheppingsdrang. Zoo zal een moeder den dood ingaan om haar kind te redden. Dagelijks kent het leven voor beelden, waarin een spontane dienstbaar heid een mensch tot edele en heldhaftige handelingen ver voert. Wat het ook zijn moge, in al die" ver schillende uitingen welt de drang op om zich te geven aan iets, dat grooter is dan wijzelf. Maar hierdoor wordt ook de weg gebaand om zelf grooter te worden, om te kunnen toenemen in wijs heid en in liefde. De ziel is pas dan recht voldaan, wan neer alle menschelijke vermogens zich in dienst gesteld hebben van den naaste, wanneer alles, wat een mensch te geven heeft, tot op het laatste restje is uit geput. Als zoo de zelfverzaking volkomen is, dan ontvangt de gever de grootste geluK- zaligheid, die alle voorstelling te boven gaat. De zelfzuchtige trekt zich terug in 't enge slakkenhuis zijner zelfgemaakte le vensbeschouwing, maar de Wijze, omvat in liefde het AI en geniet, zichzelf ge heel in dienst vergetend, het leven in heerlijkheid. Daarvan hebben allen getuigd, die ons op het smalle, rechte, doch zeer steile pad zijn voorgegaan. 7 door IVANS. „Heeft die er lust in?" informeerde Tante. „Ook hij heeft nooit veel be langstelling voor zijn Oom getoond". „Heeft z'n Oom dat ooit voor hem gedaan?" zei meneer Van Setten. „Alles kan niet van één kant komen, Wenda! Maar van dezen kant moeten wij geen ontstemming toonen en dus ben ik er zeer vóór, dat Fred mee naar Amsterdam gaat". „Ontstemming... ontstemming... zei Tante op vragenden toon. „Waarom zou den wij ontstemd zijn...?" „Inderdaad, waarom...?" luidde het antwoord, dat met 'tv heel onschuldig ge zicht gegeven werd. „En dus, Fred, zul je 'zeker wel inzien, dat jij met Tante mee naar Amsterdam moet gaan". „Ik heb ©r in het geheel geen bezwaar tegen, Oom!" verklaarde Fred, die zich op zoo'n reisje niet weinig ver heugde. En Tante vond het, bij verdere over denking van het vraagstuk, ook wel ver standiger, dat- hij mee zou komen. Dat zou ©en tegenwicht vormen tegenover de afwezigheid van haar man, wiens tegenwoordigheid Oom Karei gelijk van zelf sprak! bij de aankomst, te zijner verwelkoming, verwachtte. Jam mer, dat haar man zoo weinig voor haar familie voelde! Intusschen werd de zaak ten slotte Terwijl hun lichamelijk voertuig nog op aarde was, vertoefde hun ziel reeds in de hemelsche gewesten. BEPERKING VAN DEN INVOER. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot toekenning van de bevoegdheid tot het tijdelijk treffen van maatregelen ter beperking van den in voer van goederen. De bedoeling is, dal bij Kon. besluit zal kunnen worden be paald, dat telkens gedurende een zeker tijdvak de invoer van bepaalde goederen uit ieder land zal zijn verboden, voor zoover de totale waarde van den invoer dier goederen uit dat land hooger zou zijn dan een bedrag, hetwelk tot het gemiddelde bedrag, waarvoor in het over- komstige tijdvak van elk der jaren 1928, 1929 en 1930 aan soortgelijke goéderen uit dat land werd ingevoerd, in een bij Kon. besluit te bepalen verhouding staat. IN 1932 GEEN HERHALINGSOEFENINGEN. Naar het Hdbl. verneemt, mag men thans als vaststaand aannemen, dat een der verdere maatregelen om de uitgaven der rijksbegrooting naar beneden te bren gen, hierin bestaat, dat in 1932 de her halingsoefeningen van een der beide lich tingen, die aan de beurt zou wezen, te weten die van de lichting 1929, zullen komen te vervallen. Dit zal komen op een besparing van ongeveeer f 500.000. De opkomst zou dan verschoven worden naar 1933, in welk jaar dan wel twee lich tingen herhalingsoefeningen zouden moe ten verrichten. STEUN AAN GEMEENTEN. Bij de Tweede Kamer is het aange kondigde wetsontwerp tot het verstrek ken van steun uit 's rijks kas in de financiering van de kasbehoeften der gemeenten ingediend. Het ©enige arti kel luidt als volgt: 1. In bijzondere gevallen kan aan- ge meenten, die ernstige bezwaren onder vinden in de financiering harer kasbe hoeften, uit 's rijks kas steun worden verleend. 2. De in het eerste lid 'bedoelde steun wordt zooveel mogelijk verleend in den vorm van rentedragende voorschotten of wel in den vorm ©ener garantie we gens door anderen te verleenen voor schotten en slechts onder zoodanige voor waarden als door de met de uitvoe ring van de wet belaste ministers na verhoor van het betrokken gemeente bestuur ©n het college van Ged. Sta ten worden vastgesteld. 3. De gemeente, idie een steun als bedoeld in het eerste lid uit 's rijks^ kas ontvangt, is verplicht de daaraan 'ver bonden voorwaarden na te leven en de daartoe noodige maatregelen tot stand te brengen. STICHTING VAN BIJZONDERE SCHOLEN. Ingevolge een bepaling der Lager On derwijswet 1920 heeft de Kroon de be voegdheid het aantal leerlingen, ver- eischt voor het stichten van een bijzon dere school voor gewoon lager onder wijs, dat normaal 40 bedraagt, op een la ger aantal te stellen. Ten behoeve van de stichting eener „School met den Bij bel" is zulks geschied: het getal van 40 leerlingen werd teruggebracht eerst .tot 35, daarna tot 30, terwijl thans het ge rucht gaat dat de ministerr voornemens is een derde Koninklijk Besluit uit te fok ken, waarbij het getal tot 25 zal worden teruggebracht. Het Tweede Kamerlid Boon heeft den minister van Onderwijs, K. en W. hier over vragen gesteld. Hij vraagt welk naar aller genoegen geregeld: Tante en Fred zouden naar Amsterdam gaan en Oom Zou niet uit zijn werk gehaald worden. Een juur later stond Fred voor het hek van het tuintje van vrouw Bon- gers. Ditmaal was Bruno wèl in den tuin ,aan het werk, maar hij scheen dlaarin zóó verdiept, dat hij niets van Fred's tegenwoordigheid bemerkte. „Bruintje!" riep 'deze ten slotte. Nu moest de jongen wel hooren en hij draaide het hoofd dan ook om en groette uit de verte. Maar niet zoo als anders kwam hij naar het hek, om met Fired het v,an o.uds gebruike lijke praatje te maken. Waarom niet...? vroeg Fred zich af. Stond ook dit weer in verband met al het vreemde, dat hij sinds korten tijd bij vrouw Bongers ©n haar zoon had opgemerkt? „Ik moet je noodzakelijk spreken" schreeuwde hij en maakte het hek open. Aanstonds kwam Bruno nu op hem toegeloopen, zijn gereedschappen achter in den tuin achterlatende. „Ik feliciteer je nog wèl!" waren zijn eerste woorden. „Vanochtend hoor de ik al in de stad vertellen, dat je het op je examen zoo goed hebt ge maakt". „Nu, dat nieuws is dan óók gaujw bekend geworden!" zei Fred. „Van wien heb je het gehoord?" „Van dien vriend van je, die onlangs met je hier was". „,Heb je dien dan gesproken?" De jongenwachtte even met zijn ant woord. „bijzonder geval" zich hier voordoet, of de minister niet van oordeel is, dat in deze zorgvolle tijden gebruikmaking van de genoemde bevoegdheid slechts in de alleruiterste noodzakelijkheid behoort plaats te' vinden en.... ,wat het oordeel van den minister van financiën over deze aangelegenheid is? RADIOBÉLASTING De Regeering onderzoekt naar het Vad. meldt, de mogelijkheid van een radiobelasting. Een matig tarief wordt overwogen, b.v. als dat van de rijwiel- belasting, dus f 2,50 per toestel. Intusschen wordt opgemerkt, dat deze belasting niet meer dan een millioen zou opbrengen. Blijkbaar rekent men dus op 400.000 toestellen in Nederland. Aan het einde van het derde kwartaal 1931 bedroeg het aantal aangegeven ra- dio-ontvanginrichtingen in Nederl. 278.891, terwijl 't aantal aangeslotenen aan radio- distributiecentrales 214.438 bedroeg. In totaal komt dit derhalve overeen met ge middeld 62 luisteraars per 1000 inwoners. Poeders en tabletten zijn allééo ©cht, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garan deert O de echtheid. ZIERIKZEE. Het laatst verschenen num mer van „Auto-Revue", het eerste Nederl. magazine op automobielgebied onder1 lei ding van H. v. Wermeskerken bevat o.m. het spannend vervolgverhaal van „Het Blanke Mysterie van de Matto Grosso" „Het spook van de burgruïne", mét als ondertitel: Er zijn geheimzinnige dingen in het leven die wij niet begrijpen, ;door Jhr. D. v. Beresteijn. H. v, Wermeskerxen schrijft een leuk verhaal over „Benzine en Zoutwaterliefde". „Uit de jeugd van Nancy Carroll", een Paramountster zal filmliefhebbers kunnen bekoren. Boger's verhaal „De Vliegende Casanova" is goed en pakkend; evenzeer de indrukken van een automobilist die liever ging zitten dan boete betalen. Tusschen de teKst mooie foto's of aardige teekeningen. De ver. voor Volkenbond en Vrede verspreidt een brochure over het ont- wapeningsvraagstuk in het algemeen ©n het pntwerp-overeenkomst, dat tot grond slag aan de aanstaande Ontwapenings conferentie zal strekken, in het bijzon der. De brochure wordt voorafgegaan door een voorwoord van den voorzitter jhr. mr. dr. H. A. van "Karnebeek en de eerste bijlage omvat de NederlandsChe vertaling van het ontwerpverdrag, waar van de bestudeering voor allen, die in het werk van de Ontwapeningsconferen tie belang stellen, noodzakelijk is. Vrijdagavond vergaderde de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden ten stadhuize te Middelburg. Bij de mededeeling, dat weer aan 'de Tweede Kamer is geadresseerd inzake de groote wenschelijkheid van een nieuwe brug over het Kanaal door Wal cheren te Middelburg, besloot de Ka mer door ©en commissie uit haar midden de Kamerleden persoonlijk te doen be werken. De Kamer vereenigde zich met de voor stellen van het bureau om aan de Ned. Kamer van Koophandel voor 1932 naast de contributie van f 12,60 ©en bijdrage te verleenen van f 12,40, dus totaal f25; om aan de Vereeniging Vreemdelingen verkeer te Zierikzee f 80 subsidie toe te kennen voor een van 5 tot" 19 Nov. te houden winkelweek; om nogmaals een „Hij hield mijn karretje aan en toen hoorde ik het" zeide hij eindelijk. „Vermoedelijk zal hij toch nog wel iets anders gezegd hebben" meende Fred. „Ja! Maar dat ging alleen hem en mij aan" antwoordde Bruno. „Toch zou 't mij verwonderen, wan neer ik niet raden kon, waarover jullie 't 'gehad hebben, Bruintje! Hij wilde na tuurlijk weten, waarom je ons laatst zoo voor den gek gehouden hebt en waarom je moeder daaraan heeft mee gedaan. Óm je de waarheid te zeggen, ben ik vooral hierheen gekomen om je dat ook eens te vragen". Het igezicht van Bruno was van bruin donkerrood geworden. Hij had twee stijlen van het hek ge vat en rukt© daaraan, blijkbaar zonder het te weten: een beweging, die uit pure zenuwachtigheid voortsproot. „Ik heb wel gevreesd, dat ook jij met die vraag voor den dag zoudt komen!" 'zeide hij. „Die vriend van je gaat me niet aan en hij is door z'n vragen niet veel wijzer geworden. Maar tegenover jou is dat wat anders. Jij bent niet de eerste ide beste voor me: je hebt me uit het water gehaald en ik ben je vriend voor altijd. Maar ©erst moet ik weten, hoe je op de gedachte gekomen bent, dat je voor den gek gehouden werd". „Dat zal Otto je toch wel verteld hebben!" zei Fred. „Hij heeft je aan het raam gezien en Dr. Wille vertelde, dat je niets mankeerde". „Nou, ik heb geen zin erom te liegen!" verklaarde Bruno. En Fred spitste afwachtende houding aan te nemen al vorens te voldoen aan het verzoek van den raad van beheer van de stichting Economisch Instituut voor den midden stand om voor 1932 een bijdrage te verleenen en met dat om bij de Tweede Kamer te protesteeren tegen het wets ontwerp, houdende wettelijke bepalingen omtrent de rechtsverhouding van agen ten ten reizigers. Een uitvoerige discus sie ontspon zich over het voorstel om bij de Tweede Kamer op te komen tegen de voorgestelde verhooging van invoer rechten van 8 op 10 pCt. Het bleek, dat verschillende leden het standpunt van de regeering deelen, dat verhooging onvermijdelijk en noodzakelijk is. Het resultaat was, dat de Kamer zich met 9 tegen 7 stemmen vereenigde met een voorstel om deze kwestie van de agenda af te voeren, daar men geen waarde zag in ©en protest der Kamer, terwijl ©r een groote minderheid zou zijn Bij Ide rondvraag diende de heer Mes een voorstel in om bij de regeering aan te idringen op een verhooging van den steun aan de suikerbietenverbouwers van fl per 1000 K.G., maar nam dit terug, toen jde voorzitter bezwaar maakte tegen het zoo plotseling aan de orde stellen van zulk een voorstel. De heer Mes zal het Inu schriftelijk bij het bureau in dienen. KERKWERVE. Openbare raadsvergade ring op Woensdag 28 October j.l. Aan wezig alle leden. Voorzitter de burgem. Na opening is het eerste punt 'beëediging en installatie van het in de vacature nieuw benoemde lid den heer L. v. d. Wekken Mz. Genoemde heer legt in ban den van den voorzitter de voorgeschre ven eeden af, waarna door hem zitting kan worden genomen. De voorz. felici teert en heet hem welkom namens allen, hoewel een weemoedige gedachte aan den heengegane hem een (o ogenblik ver vult. Spr. doet een beroep op hen, om, zonder persoonlijks, de algemeene belan gen der gemeente te helpen behartigen. Zijn naam is in den raad niet vreemd, fdaar zijn vader ook geruimen tijd in het college heeft zitting gehad en naar vermogen de gemeente heeft gediend. D heer v. d. Wekken dankt voor de tot hem gerichte woorden en zal naar zijn beste krachten het belang der gemeente helpen dienen. Volgt thans benoeming van een wethouder. De heer van der Sluis wordt met 4 van de 7 stemmen daartoe ge kozen; de heer Fondse kreeg 2 /stemmen, terwijl 1 blanco was uitgebracht. Op de vraag des voorzitters zegt de heeer v. d. Sluis het wethouderschap te willen aanvaarden. De voorz. dankt hem voor die aanneming en feliciteert hem met de onderscheiding. Ook'zijn naom is in het college niet vreemd. Toen de voorz. indertijd als burgemeester werd benoemd was zijn o om eerste wethouder, die hem toen heeft geïnstalleerd en die voor hem als jonge burgervader meermalen de vraagbaaK is geweest, met wien hij altijd aangenaam en nuttig heeft gewerkt. Hij hoopt dit ook van hem. De heer van .der Sluis dankt voor de hem toegevoegde woorden. In zijn ongeveer vijf-en-twintig jarig raadslidmaatschap is hij al eens tot wethouder gekozen, maar heeft dat toen niet willen aanvaarden, omdat hij goedvond, dat zooals het toen was, in het college één wethouder van linKs en één van rechts zaten. Nu er een rechtsche vacature was, wilde hij het wel aan nemen. Onder God's zegen wil hij mee helpen tot zoodanige voorstellen, - dat daardoor het belang der gemeente ge diend wordt. Na de nu volgende voor lezing der notulen, die zonder op- of aanmerkingen worden vastgesteld is thans aan de orde het in de vorige vergade- nu 'de ooren: het geheim zou worden opgelost! „Ik heb dus besloten om je ronduit te 'zeggen, dat ik je de waarheid niet zeggen kan!" vervolgde Bruno. „Dat is beter dan 'dat ik allerlei leugentjes zou opdisschen". Hoewel het zeer braaf van den jongen was, 'dat-i niet liegen wilde, had Fred zich zelden zoo teleurgesteld gevoeld als op Idit oogenblik! Hij begreep dadelijk, dat hij niets verder uit Bruno krijgen zou, want dat deze een wat koppig karakter bezat, had-i al dikwijls opge merkt. „Ik moet j© eerlijk zeggen, dat je mij tegenvalt" zeide hij, met 'n wat beleedigd gezicht. „Ik laat mij heele- maal niet voorstaan iop 'dat stukje wa tersport, dat wij onlangs samen ver toond hebben. Maar ik had toch wèl verwacht, dat je wat vertrouwelijker tegenover me zijn zoudt". Wij hebben gezegd, dat Bruintje niet groot van stuk ©n donker van haar en gelaatskleur was: hij had evenals zijn moeder een wat zuidelijk type; en de manier, waarop hij op deze eenvou dige woorden van Fred reageerde, had eveneens iets bepaald niet-Hollandsch. Het was namelijk, alsof hij plotseling wanhopig werd. Hij stampte met de voe ten op den grond en wrong zich de handen. „Ik weet het wel, ik weet het wel!" iriep hij. „Je ziet mij voor ondank baar en wantrouwend aan. En je kunt ook niet andersEn toch is het niet waar, heelemaal niet waar! Maar ik kan niet Bil I I verzacht en geneest men met ring aangehouden adres van de heeren P. G. van Dijk en J. Catshoek om f 15 subsidie voor de geitenfokvereen. Adres met begeleidend schrijven van de Prov. vereeniging tot verbetering van het gei tenras, die het geven der subsidie aan beveelt; de rekening 1930 en begrooting 1931 worden door den voorzitter voor gelezen. B. en W. stellen voor gezien het gelezene, de suubsidie te verleenen. Niemand is er bepaald tegen. De fieer v. d. Sluis zou wel een paar punten an ders geregeld hebben willen zien, ter wijl de heer Fondse de opmerking maant dat men in een vorige vergadering een subsidie zou willen intrekken, terwijl er nu weer een gegeven zal worden. Na nog ©enige bespreking wordt de sub sidie z.h.st. toegestaan, onder bepaling, dat te beginnen met 1931, elk jaar de rekening en verantwoording aan dhr. v. d. Sluis zal worden gegeven, die ze dan in de vergadering van B. en W. kan overleggend Daar bij de omvraag nie mand meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. Den 4en November zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze dorpsgenoot P. J. Boot zich aan het werk der Inwendige zending, speciaal in de christelijn-philan- tropische inrichtingen te Heemstede en Haarlem aan de lijders aan vallende ziekte verbond. Broeder .P J. Boot zal voor velen en vooral voor het jonge geslacht een 'onbekende zijn geworden. Zonder twijfel zijn er nog velen in onze gemeente ,waar hij in de herinnering voortleeft. Reeds op jeugdigen leeftijd begaf hij zich op het terrein en werk der Ned. Herv. Kerk, Zondagsschool en Chr. jong. Vereeniging. Hij was mede oprichter der afdeeling van den Ned. Chr. Nat. Werkmansbond. In de inrichting te Heemstede zal dit jubileum feestelijk worden herdacht. In de oorlogsjaren, de gevaren over het hoofd ziend, trok hij met ide Ned. Ambulance naar Duitschland Oostenrijk en Hongarije. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur reed, vermoedelijk door het springen van een band de vrachtauto van den vracht rijder B. vlak tegenover de hofstede van Gebr. Boot achter Pikgat in de vaart. B. slaagde erin uit de auto te komen en kwam zoodoende met den schrik en een nat pak vrij. Op bovengenoemde boerderij werd hij van droge kleeren voorzien. Van de auto waren de ruiten gebroken en de inhoud vrij aanzienlijk beschadigd. Nog denzelfden avond is zij met behulp van de kraan van de firma Anker uit Zierikzee gelicht ©n naar de plaats van bestemming vervoerd. NOORDWELLE. De raad dezer gem. heeft aan de commissie van avondschool- onderwijs, de door haar aangevraagde subsidie verleend. ZONNEMAIRE. Hier worden pogingen aangewend om ook een bibliotheek te krijgen van de Centrale Vereeniging voor reizende bibliotheken. Binnen niet te lan gen tijd zullen de lezers en lezeressen wan de boeken kunnen gebruik maken. Be verplichtingen hunnerzijds zijn niét duur: een leeskaart (persoonlijk) van 5 cent, een catalogus (minder persoonlijk) van .5 cent en 3 cent per boek en per week. De bibliotheek, ondergebracnt in de o.l. school en omvattend letterkundige werken en vakliteratuur, komt onder be heer van het hoofd der school de heer C. J. Serlé. anders, ik.kan niet anders... Als je alles wist....!"^ De kalme Fred ontstelde eenigszins, tengevolge van deze plotselinge en ge heel onverwachte uitbarsting. „Maak je toch zoo druk niet!" zeide h ij- „Zijn er werkelijk redenen, die het on mogelijk maken om te verklaren, waar om je zoo mal gedaan hebt, dan zal ik niet op zoo'n verklaring staan! Ik zeg je it eerlijk, dat ik er erg nieuwsgierig naar was. Maar, nog eens, als je niet sprekon kunt..." „Ik .kan het (niet eh spreek jij er ook niet met anderen over!" „Over iets, dat ik zelf niet weet?" lachte F.red. „Ik bedoel over wat je vreetn'd in mijn gedrag vindt". „Ik wil je dat wel beloven, Bruintje! Maar of Otto Blees óók zwijgen zal, daarvoor durf ik niet instaan. Het zou mij niet verwonderen, als hij er al met dezen en genen over gesproken had. Hij houdt er nog al van óm nieuwtjes te vertellen!" „Ja, jij bent heel anders!" zei Bru no en in zijn stem lag een warme klank, die van een groote vereering voor Fred sprak. „Nou, dan hebben wij verder niet veel te bespreken" hernam Fred, die dien eigenaardigen toon in Bruno's stem nau welijks opgemerkt had. „Als je maar gelooft, dat ik je dank baar ben ©n blijf" herhaalde de ander hartstochtelijk. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1