Binnenkort zullen de uitleeningen aan vangen. Als boekbeheerder treedt op dnr. v. d. Linde. BURGH. Zaterdagavond jM. hield de afd. Burgh van den Bond voor Staats- pensionncering een algemeene ledenver gadering in de zaal van hotel v. d. Moer. Behandeld en goedgekeurd werd de re kening over het afgeloopen boekjaar. De aftredende bestuursleden, de heeren A. van Zuijen en P. v. Nieuwenhuijze wer den herbenoemd, terwijl dhr. v. Nieu wenhuijze levens werd aangewezen als afgevaardigde naar de federatievergade ring. Besloten werd deze winter een pro- paganda-avond te organiseeren; zoo mo gelijk zal dan de Bondsfilm vertoond worden. ELKERZEE. Vergadering van den ge meenteraad op 7 Oct. Onder voorzitter schap van den burgemeester zijn alle leden tegenwoordig. Als eerste punt prijkt op de agenda; Suppl. lijst honden belasting $931; ze wordt volgens het voorstel van B. en W. vastgesteld. Van het burgerlijk armbestuur is bericht ont vangen, dat volgens rooster de heer Joh. de Jonge met ingang van 1 Januari a.s. zal aftreden als lid van het bestuur dezer instelling. Door B. en W.'is op gemaakt de volgende voordracht: 1. Joh. de Jonge, 2. G. van. Sluis. Eerst genoemde wordt met algeméëne stem men herkozen. Vervolgens komt in be handeling de begrooting van het burger lijk armbestuur voor het jaar 1932. Deze (wordt vastgesteld met in ontvang en uitgaaf ten bedrage f9354,18, met een post voor onvoorzien ad 1897,03, na dat de heeren Padmos en Spits inlichtin gen zijn verstrekt omtrent de posten onderhoud gebouwen en landerijen. Met het oog op de eerlang in werking tre dende Winkelsluitingswet, brengen B. en W. een ontwerp-verordening ter tafel, waarbij wordt bepaald, dat gedurende het tijdvak, waarvoor de wettelijke tijd met een uur wordt vervroegd, het slui tingsuur voor winkels op Maandag tot en met Vrijdag wordt bepaald op 9 in plaats van 8 uur en des Zaterdags op 11 in plaats van 10 uur. Uit het ant woord van den voorzitter op een des betreffende vraag van den heer Kloet blijkt, dat het in de Winkelsluitingswet vastgestelde sluitingsuur niet geldt voor voor den verkoop van brood; de voor gestelde verordening wordt vervolgens met algemeene stemmen goedgekeurd en zal aan de Kroon ter goedkeuring worden aangeboden. Vani het bestuur van het Waterschap Schouwen is ingekomen een schrijven, waarbij wordt in uitzicht gesteld, dat binnenkort zal worden over gegaan tot het herstellen van den straat weg door dei kom van het dorp Eikerzee, ter lengte van 60 M. met geheel nieuwe klinkers. Op het aanbod van het. water schap dezen weg tevens op kosten der gemeente te verbreden en te verhoogen- en langs een der zijden een rioleering aan te brengen, wordt op voorstel van B. en W. niet ingegaan. De rioleering zal binnen eenige dagen van gemeente wege worden aangebracht. Vervolgens komt aan de orde de afrekening met de bijzondere school over het jaar 1930. Deze rekening wordt goedgekeurd met als eindbedrag nog uit te betalen aan deze instelling de som van f379,80, be nevens f 100 voor vakonderwijs. Wijl het geraamde bedrag van verschillende pos ten der begrooting voor het jaar 1931 zijn overschreden, stellen B. en W. een wijziging daarvan voor, waarmee de Raad accoord gaat. Van Ged. Staten is inge komen een schrijven in zake de Wo ningwet en waarbij de wenschelijkheid wordt uitgesproken, de woningbouwver ordening op enkele punten aan te vullen.. Op voorstel van B. en W. zal worden bericht, dat volgens hunne meening de bestaande verordening voor deze ge meente hierin reeds voorzien. Vervol gens komt in behandeling de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1932. Na toelichting door den voorzitter van ver schillende posten wordt deze yoorloopig vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f20742,01, met een post van onvoorzien ad f 1135,84. Wegens vertrek van den heer C. I. Serlé is een vacature ontstaan in de commissie tot wering van school- -verzuim en in de commissie van toe zicht op het lager onderwijs. In beide vacaturen wordt met algemeene stem men benoemd het tegenwoordig hoofd der openbare school, de heer L. Huson. Men is thans gevorderd tot de rond vraag. De heer' Kloet wijst op de gebrek kige straatverlichting te Scharendijke; het is volgens zijn meening dringend noodig, dat ter hoogte der woningen van Ever-- wijn of Flohil nog een lichtpunt wordt aangebracht. De voorzitter zegt van meet- af ook van meening te zijn geweest, dat de verlichting onvoldoende zou zijn; de 'raad heeft echter alzoo beslist. Dhr. Padmos merkt op, dat het op Eikerzee niet beter is; ook daar zou dan uitbrei ding van het aantal lichtpunten moeten plaats hebben. Wijl de gelegenheid daar toe thans guftstig is (men vergaderde in den avond) werd besloten na afloop der vergadering den! toestand ter plaatse eens in oogenschouw te nemen en te zijner tijd de zaak onder het oog te zien. De heer Dorreman vestigt de aandacht van 'den voorzitter op den gemeente veldwachter; 'deze gaat door het drijven van handel zijn boekje te buiten. De voorzitter zegt, deze zaak te zullen on derzoeken: zoo noodig zal krachtig wor den ingegrepen. Daarna sluiting. Ot)STERLAND. De uiencampagn© is hier in vollen gang. Duizenden balen worden opgerend door de verschillende commis sionairs. De prijzen zijn wel beneden het normale, doch doordat men de uien zoo van het veld, zonder verdere on kosten van afstaarten en sorteeren, enz., kan afleveren, wordt door vele landbou wers hiervan gebruik gemaakt. Door de Firma Minnaar, Exporteur te Kruiningen, is ten behoeve van haar commissionair J. C. Koster^ op het terrein van 't station Oosterland een groote uienschuur ge bouwd, waarin een groote sorteerma- chine is geplaatst, welke electrisch wordt gedreven; een en ander zeer doelmatig en solide ingericht. Ook aan het station Blauwe keet is een flinke schuur verrezen, voor dhr. Joz. Beije, alhier, vertegenwoordiger van de Handels-Mij. J. J. v. As, Rotterdam. De sorteermachine daarin staande, wordt door motorkracht in werking gesteld. Daar bijna dagelijks wagonladingen wor den verzonden, en zulks een heele win ter duurt, geeft het voor velen werk- geledenheid en een welkome verdienste. DREISCHOR. Bij het dezer dagen te Rotterdam gehouden examen voor het diploma ziekenverpleging slaagde o.a. zuster W. C. Berrevoets, geboren alhier, thans werkzaam in het gemeentelijk zie kenhuis Coolsingel te Rotterdam. OUD-VOSSEMEER. Vergadering v. d. gemeenteraad, gehouden op 8 Octooer. De voorzitter deelt mede, dat tijdens zijn verlof een boot voor de haven is aangekocht ad f 485. De raad stond een crediet toe van f3 tot f400, zoodat dit crediet nu aangevuld moet worden. De heer Daane betreurt het dat de boot boven de raming is aangekocht. De boot ligt er nu, is niet direct noodig en met een weinig geduld had f 100 bespaard kunnen worden. De heer den Engels man zegt dat hij de boot aangekocht heeft. Er was keus, maar er waren nog andere liefhebbers en daarom heeft hij toegehapt. Hadden B. en W. vroeger in gegrepen dan had men de boot mis schien wel f 200 goedkooper gehad. De heer Daane zegt dat er toen een aan bieding was bij B. en W. tot ongeveer f385. B. en W. hadden geen machtiging van 'd en raad en vroegen daarom een crediet tot f400 en nu is de iheer den Engelsman f 100 boven dit crediet ge gaan en wel onnoodig, hoewel hij er in berust. B. en~ W. stellen voor aan J. Capelle e.a. een vergoeding ex-art. 13 L.O.-wet toe te kennen, berekend naar 1 cent per K.M. De heer Daane acht dit meten met twee maten, daar er per sonen zijn die een vergoeding hebben berekend naar 2 cent per K.M. De voor zitter licht toe, dat wanneer de bere kening naar 1 cent per K.M. in 'beroep wordt gehandhaafd, ook die anderen tot 1 'cient per K.M. teruggebracht zullen worden. De heer Daane acht dat het dan geen meten met 2 maten is, toch kan het zijn algeheele goedkeuring niet wegdragen. Op een adres van L. Istha e.a. om vergoeding van reiskosten bij tusschentijds verlof, als werkman in den Wieringermeerp older, wordt afwijzend beschikt. De heer Heijboer zegt, dat hoe wel hij goed vindt dat rijwieltoelage van 2 ct. op 1 ct. per K.M. zal-worden gebracht, het een bezuiniging is van be neden af. Hij zou het goed vinden als van bovenaf begonnen werd, en dan heeft hij het oog op hooge jaarwedden. Spr. geeft dit ter overweging aan B. en W. De voorz. zegt dat de Raad over die jaarwedden zeggenschap heeft, welke door haar worden vastgesteld. De Raad kan dus met voorstellen komen. De jaar wedden bepaald door Hoogere Colleges zijn aan den Raad onttrokken. Daaraan kunnen B. en W. niets doen. De heer Heijboer verklaart dat dit bij de Hoogere Colleges reeds in bewerking is. De voor zitter meent dat het dan goed is af te wachten wat die hoogere colleges zul len doen. Tot regent van hei Weezen Armbestuur wordt de heer A. C. Heijboer benoemd met 4 van de 7 st. In verband met de uitgebreide postbestelling stel len B. en W. voor één lichtpunt meer aan te brengen in den Coentjesweg ien Patrijzenweg. De heer Daane vraagt of vanwege de post 'hierop aangedrongen is? De voorzitter antwoordt van niet. Wel is een onderzoek ingesteld naar den toestand van den weg en de ver lichting. Ter voorkoming van klachten zijn de twee lichtpunten gewenscht. De heer Daane zegt hier tegen niet te wil len ageeren, hoewel hij het wel wat vreemd vindt. Jaren is de post 's avonds besteld bij den burgemeester, nu oud- burgemeester, nog heden heeft dit plaats zonder dat ooit vanwege de post op de verlichting gewezen is. Als het donker is dan kan het daar donker zijn. Nu wijst men in eens op de verlichting in Coentjesweg en Patrijzenweg, en niet op de verlichting bij den oud-burgemeester, dat buiten de kom is waar toch ook 's avonds wordt besteld. Hierop wordt de vergadering gesloten. De 70-jarige veldarbeider M. M. be gaf zich Donderdagmiddag naar het land; onderweg schijnt hij zich niet wel ge voeld te hebben, is door een duizeling Overvallen en zoo in een sloot terecht gekomen. Onmiddellijk was er hulp aan wezig en onze gemeentegeneesheer ge haald. Per auto thuis gebracht is de man eenige uren later overleden. THOLEN. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering van den Raad, waarvan het verslag Woensdag volgt, werd tot wet houder gekozen dhr. H. G. Deurloo. De heer Overbeeke kreeg 2 stemmen, dhr. Moelker 1, i i f I j i #!JLi RECHTZAKEN* HET DRAMA OP AMELAND. Bij 'de rechtbank te Leeuwarden is thans binnengekomen het rapport van de psychiaters prof. Wiersma te Gro ningen en dr. Westerhuis te Leeuwarden, welke deskundigen, een onderzoek heb ben ingesteld naar de geestvermogens van ds. A., die in Juli van dit jaar tijdens een vacanlie-uitstapje op( het eiland Ame land met zijn vrouw in zee ging baden en daarbij haar hoofd zóó lang onder water zou hebben gehouden, dat zij is verdronken. De conclusie van de deskundigen luidt, dat fgedurende het plegen van het feit bij ds. A. zich een zoodanige abnormale affecttoestand heeft ontwikkeld, dat van rustig onbezonnen o.verleg op dat oogen- blik geen sprake is geweest. Het ontstaan van den affect-toestand schrijven des kundigen toe aan den minderwaardigen geestelijken aanleg van ds. A. De zaak zal vermoedelijk in de eerste helft van December voor de rechtbank te Leeuwarden in behandeling komen. DE BROEDERMOORD, TE AALTEN. Voor de rechtbank te Zutphen is op nieuw behandeld de zaak tegen den 23- jarigen landbouwer D. J. P. te Aalten, die in April j.l. zijn broeder A. P. van het leven heeft} beroofd, door hem tijdens een twist te worgen. Aanvankelijk 'deden verd. en' zijn moe der het voorkomen, of er een ongeluk was gebeurd, doch later kwam aan het licht, dat hier van schuld sprake was. Op 19 Juni is deze zaak reeds eerder behandeld, waarbij tegen verd. een ge vangenisstraf van 10 jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis is geëischt. De rechtbank beval echter een nieuwe instructie, waarbij een onderzoek naar verd.'s geestvermogens is ingesteld. Als getuige-deskundige werd thans ge hoord ide geneesheer-directeur van het krankzinnigengesticht te Zutphen, die van meening was, dat verdachte niet direct de misdaad had gepleegd, doch al wor stelende tot zijn daad is gekomen. De officier van justitie eischte daarna 10 jaar gevangenisstraf onder aftrek van de voorloopige hechtenis. ONDERWIJS* Bij bet te 's-Gravennage gehouden exa- man Akte K 5 (hoogere wiskunde) slaag de de heer J. A. Dalebout aldaar, vroe ger te Ouwerkerk. OUD-VOSSEMEER. Geslaagd aan de Rijksuniversiteit te Utrecht als semi-arts de heer M. C. Polderman Pz. alhier. MHBBÖUW EN VEETEMo LANDBOUWCURSUSSEN IN ZEELAND. Gedurende dezen winter zal op de na volgende plaatsen een algemeene land- bouwcursus worden gegeven: Aagtekerke, Eede, Grijpskerke, Haamstede, Heinkens- zand, Hoek, Sint-Jansteen, Kloosterzan- de, Koewacht, Kortgene, Kwadendamme, Lamswaarde, Nieuwerkerk, Oostburg, Scherpenisse, O. en W. Souburg, Veere, Westdorpe, Wissenkerke, IJzendijke, Zie- rikzee en Zuiddorpe. Landbouwcursussen voor volwassenen zullen gegeven worden te Aardenburg en Biervliet in aardappelteelt: St.-Annnaland, Axel, Biggekerke, Haamstede, Scherpe nisse, Westkapelle in landbouwboekhou- den; Scherpenisse in motorenkennis; O. en W. Souburg in plantenziekten en Wis senkerke in voedingsleer. DE SCHOUWSCHE BOER. Birds of a feather flock together. Het vliegveld eenzaam en verlaten: De K.L.M. heeft haren dienst gestaakt. D'autobus heeft zijn congé gekregen, De Schouwsche Boer is in den dut geraakt. Wat is er safe en vlot gevlogen Van Rotterdam naar 't Schouwsche land, Boven duin en diepe waterstroomen: De Schouwsche boer werd druk beklant. De eerste dag, liep wel wat tegen, De oregen viel bij stroomen neer. Maar men heeft gegeten en gevlogen, Ondanks het gure, natte weer. De Schouwsche Boer kreeg vele gasten, Om hier den luchtdoop t' ondergaan. Zelfs kwamen twee echte Excellenties Zoo maar uit den Haag vandaan. Béste vrind, ik zal je missen, Ik reik je nu de afsc'heidshand. Het volgende jaar ga ik weer vliegen Over 't w,onderschoone Schouwsche land. Maar één ding moet je mij beloven: Doe geen regenwater in de thee. Je hebt een pompstation gekregen, Kom, brave boer,- doe nu ook mee! WMLIM BlMCfflTm ADVOCAAT GEARRESTEERD. Te Am sterdam is aangehouden mr. D. L. S., advocaat en procureur aldaar. Deze aan houding houdt verband met die van een zekeren S., die dezer dagen te Keulen is gearresteerd. Laatstgenoemde is voor de Nederlandsche justitie geen onbekende. De te Amsterdam gearresteerde advocaat was 'zijn raadsman. De arrestaties schij nen te zijn geschied naar aanleiding van een aanklacht, die iemand uit Limmen (Noord-H.) bij de justitie heeft inge diend. Bij het verhoor wilde de te Keu len gearresteerde S. zeer weinig uitlaten. De officier van justitie gelastte zijn op sluiting in het huis van bewaring. Bij mr. S. is huiszoeking gedaan. Enkele boeken en bescheiden zijn in beslag ge nomen. Niet onmogelijk is het, dat nog twee personen bij deze zaak zijn be trokken. Het zou hier om een bedrag van f17.000 gaan. MOTORRIJDERS VERONGELUKT. Vrij dagavond week de handelsreiziger H. J. R. uit Amsterdam met zijn motor op den weg naar Zwolle uit voor een naderenden vrachtauto. Hierdoor kwam hij, door te veel uithalen, in de tramrails terecht en slipte. De motor sloeg over den kop en de berijder werd er af geslingerd. R. bekwam hierbij een levensgevaarlijke schedelbreuk. Naar hel ziekenhuis le Zwolle vervoerd, is hij spoedig overle den. Zaterdagmiddag kwam te Heeseh bij Oss een auto, komende uit de rich ting Nijmegen, in aanrijding met een mo torfiets, komende uit de richting Oss en een motorfiets, komende uit de richting Den Bosch. De motorfiets uit Oss werd zwaar beschadigd, de bestuurder kwam om het leven. Op den Rotterdamsehe- weg nabij Delft is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan den 29-jarigen motor rijder J. D. H. te Rotterdam het leven heeft gekost. H. kwam met zijn motor onder een auto terecht. Hij werd eenige meters medegesleurd. Toen de auto ge licht was, werd de man doodelijk ver wond opgenomen. Per pojitie-ziekenauto werd H. naar het gasthuis te Delft ver voerd, waarin hij kort na aankomst is overleden. VAW MMD1 IN ¥UE- - In Polen worden in den laatsten tijd herhaaldelijk goederentreinen ouer- vallen. De spoorwegdirectie heeft der halve de treinen doen 'begeleiden door gewapende afdeelingen politie. Vrijdag is opnieuw een aanval gepleegd op een ijlgoederentrein. In een bocht sprongen verscheidene personen op den trein. Toen de beambten de dieven wilden arrestee ren, werd de trein uit het nabijgelegen woud door medeplichtigen van de roo- vers beschoten, waardoor 2 conducteurs werden gedood. De trein werd tot stil stand gebracht, 17 personen werden ge arresteerd en men ontdekte een geheel dievenkamp met talrijke wapenen. De justitie te Coblenz houdt zich bezig met een uitgebreid schandaal, waarbij een 50-tal ambtenaren van de spoorwegen zich aan verduistering moet hébben schuldig gemaakt. Op rekenin gen van een expeditiefirma, die bij over plaatsing voor de verhuizing van amo- tenaren zorgde, werden te hooge bedra gen aangegeven. De bedriegerij dateert reeds van kort na den oorlog. De voor naamste schuldige, de directeur van de expeditiefirma, is gearresteerd. De toestand' in het gebied van Cor doba (Spanje) wordt zienderoogen slech ter. Meer dan duizenid door communisten geleide landarbeiders terroriseeren over een gebied van 40 vierkante K.M. alle bewoners en grondbezitters.! Zij verwoes ten ide haardsteden, vernielen de goede ren en sparen: zelfs het vee niet. De re geering houdt troepen met artillerie ge reed urm de onlusten te onderdrukkejn. Militaire vliegtuigen cirkelen! voortdurend' boven het opstandige gebied. De politie te Budapest meent de dader te hebben gearresteerd van den spoorwegaanslag bij Bia Torbagy. Tegen Matuschka, aldus heet de vermoedelijke boosdoener, is zeer bezwarend materiaal samengebracht. Wetenschappelijke Berichten. 'DE KANKERDIAGNOSE VAN DR. BENDIEN. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft Charles Gordon Watson, de voorzitter van het comité van onderzoek der Bri tish Empire Cancer Campaign, bekend ge maakt, dat de, methode van arts Bendien te Zeist voor de diagnosticeering van kanker ide aanvankelijke verwachtingen van dat comité had teleurgesteld. De conclusie, waartoe het comité kwam, was, dat ide methode Bendien voorloopig niet als betrouwbaar kan worden aanvaard1. SPORT, VOETBAL. 11 October. 3e klasse B, K.N.V.B. ZIERIKZEE. Sinoto IMevo II: 1—8. NIEUWi BORGVLIET. Nieuw Borgvliet I—Zierikzee I: 5—2. MIDDELBURG. Walcheren I—Zeeland'a I: 0—2. BERGEN OP ZOOM. Dosko Il-Vlis- singen I: 1—5. Vriendschappelijk. ZIERIKZEE. Sinoto III-G.V.V. II: 4—1. NOORDGOUWE. S.D.O. I—Zierikzee II: 3-3. S.D.O. II—Zierikzee II: 1—2. ZONNEMAIRE. Z.V.V. I-G.V.V. I: 0-4. BROUWERSHAVEN. B.V.V. I—Dosko I: 4—4; (om een medaille). OUWERKERK. O.V.V. I-Sparta II: 1-1. RENESSE. S.R.V. I—Voorwaarts I: 1—2. HAAMSTEDE. Burgh II—Zwaluwen I: 0-3. KORFBAL. OUD-VOSSEMEER. Be Quick—Juliana (Willemstad). Bezitster werd van de be ker Be Quick bij loting. ïlNANCUilEL NIEUWS. ZIERIKZEE. Wij vernemen, dat het rapport, uitgebracht door den accountant van het Neder 1. Spaarbankbureau, naar aanleiding van het gewone jaarlijksche onderzoek over het boekjaar 1930 der Nutsspaarbank alhier, de volgende cijfers vermeldt: Het bedrag, aan de inleggers verschul digd, bedraagt .op 31 December 1930 f 1364291,62Vl'- Tegenover dit bedrag staan de volgende bezittingen: effecten tot een bedrag van f776317,56; hypotheken tot een bedrag van( f589100,— leeningen aan gemeenten en polders tot een bedrag van f 109747,18'/o; vaste goederen tot een bedrag van f 171135,41. (Het spaarbank gebouw en het meubilair staan elk voor f 1,— .op de balans vermeld). De reserve bedraagt f261618,35; diverse crediteuren f 20890,18. De winst over 1930 bedraagt 1' 24292,04, waarvan een bedrag van f 17560,99 in het reservefonds is gestort, zoodat dit thans bedraagt f 279179,341/2- HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 12 October, f 100.000: 10130. f25.000: 11313. f1000: 14, 4486. f400: -9058, 11146, 19444. f200: 7037, 20471. f100: 411, 1461, 2832, 3814, 4524, 4656, 5173, 11840, 12190, 12996, 13629, 14916, 17551, 18864. mbmwftjiTOL ALS, DE WIJN IS NIJMEGEN (V.D.). Zondagmiddag is de 33-jarige K. alhier, die dronken was, te water gesprongen, met het doel om over de Waal te zwemmen. Halverwege zonk hij in de diepte en verdween. Zijn lijk is nog niet' opgehaald. VREESELIJK AUTO-ONGEVAL. LONDEN (V.D.) Zondagmiddag kwam. op den weg van Londen naar Folke stone, op eenige mijlen afstand van Maid stone, een auto in botsing met een mo torfiets. De motor sloeg over den kop, doch waarschijnlijk tengevolge van de botsing geraakte 'het benzinereservoir in brand en weldra stond de geheele auto in lichterlaaie. Alles ging zoo snel in zijn werk, dat de voorbijgangers machte;p loos tegenover de vlammen stonden. Toen het vuur was uitgebrand, vond men, in het carcas van de auto, de verkoolde lijken van 4 personen, terwijl naast de auto nog een 5de verkoold lijk werd gevonden. BOTSINGEN IN CANTON. SJANGHAI (V.D.) Volgens hier ontvan gen telegrammen werden te Canton bij een botsing met de politie, gedurende een door de communisten georganiseerde anti-Japansche demonstratie, 12 Chinee- zen gedood. Meer dan 100 demonstranten werden gewond. De terreur in de stad duurde voort totdat de Chineesche troe pen waren gearriveerd. Te Sjanghai is een Japansehe kruiser aangekomen, die 390 man Japansehe marinetroepen aan land heeft gezet. DE TOESTAND VAN EDISON. NEW-YORK (V.D.) Thomas Edison heeft Zondag weer 2 uren opgezeten en voor het eerst sedert 48 uur weer voedsel tot zich genomen. Desondanks verklaart zijn geneesheer dat de uitvinder waar schijnlijk niet langer dan een week meer heeft te leven. GRANDI NAAR AMERIKA. WASHINGTON (V.D). Het staatsdepar- tement deelt mede, dat de Italiaansche minister van Buitenlandsche Zaken bij zijn bezoek aan Amerika in begin Nov. de gast zal zijn van Staatssecretaris Stim- son. De komst van Grandi wordt be schouwd als een belangrijke stap van de regeering om te trachten overeenstem1- ming te krijgen in zake het vraagstuk der ontwapening en de intern, schulden. Grandi zal op 17 Nov. a.s. van Napels vertrekken en 10 dagen in de Ver. Staten verblijven. De komende bezoeken worden beschouwd als het voorspel van een groote intern, conferentie tot herstel van de welvaart en tot regeling van de schul denkwestie en 't ontwapeningsvraagstuk. ZAMTBlBICMTOc. ROTTERDAM, 12~Oet. GRANEN. Bui- tenl. vast. Meel f 10,50. Maïs La Plata f 67Canada Haver f 5,55. ZADEN. Lijn zaad voer- f7 a f8; blauw Maanzaad f 19 a f20; Karwijzaad f19 a f20; Kool zaad f10 a f12; Mosterdzaad (geel) f14 a f 15; Boekweit, Danziger Oct.-afl.f 6,70; Noord-Amerikaansche tweede helft Oct. verwacht f7,40. AARDAPPELEN. Zeeuw- sche Eigenheimers f2,30 f2,50, Brie 1- sche dito f2,60 a f3,10; blauwe dito f 2,50 a f 2,80., Zeeuwsche bonten en blau wen f3 a f3,40; Eerstelingen f2,80 a f3; Drielingen (Eigenheimers) f 1,75 f 2,10; Westl. zand, ronde 6 a 8 ets. per kilo. Aanvoer redelijk, vraag kalm1. VLAS. Aanvoer 2500 kilo geel onverkocht. Handel zeer stil. VEE. Aanvoer 397 run deren, le kw. f 0,75 a f0,80, 2e f 0,65 a f 0,70, 3e f 0,40 a f 0,50. Handel beter. 250 kalveren, le kw. f 1,15 a f 1,25, 2e fl a f 1,10, 3e f 0,75 a f0,85. Handel tamelijk. 791 schapen of lammeren, le kw. f0.60, 2e f 0.52, 3e f 0,44; zuiglamme- ren f 14 a f 19, overjarige f14 a f20. Handel slecht. 1352 varkens, le kw. f 0,43, 2e f 0,42, 3e f 0,40, zouters f 0,36 a f 0,38. Handel tamelijk. GRANEN. Binnenl. gerst f5,25—f6; ha ver f4,50—f6; erwten f8—f 12,50; schok kers f 17f 19, verdere f 8f 15bruine boonen f8,50—f 11. YeiMtmg Zi©rikji©©. Veiling van 9 October. Druiven 36—42; Snijboonen 23—38; sui- kerboonen 17—35; Spruiten 4—14; sja lotten 5; Veldsla 5; Tomaten 6—9; Val- appels 1—7; Valperen 1—16; Pres. v. Engeland 10; Ananasreinette 9; Belle fleur 2e 6; Beurré Clairgeau 2e 10; Nou veau poiteau 5—8; Lanes Prince Albert 11—13; Beurré v. d. Ham 13; Sterappel:» 2e 6—11; Pondsperen 2e 5; Maagdepe ren 7—11; St.-Remyperen 2e 11; Soldat Laboureur 2e 9; alles per k.g.; Kropsla f2.30; Andijvie f 1.80—2.40; Bloemkool f 1.4011; savoije kool f 3—6; witte id. f2.40—3.80; roode id. f 1.90—4; noten f0.65; per 100 stuks; prei f8; wortels f5.90—6; per 100 bos. WEERBERICHT. Hoogste barometerst. 771.3 te Breslau. Laagste 783.5 te Ingö.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1