Maandag 14 Sept. 1931. zierikzeesche courant. Inzending Advertentiën buitenland. feuilleton. Liefdi Int zich niit binnenland. Let op ABONNEMENT Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 187677. Zierikzeesche Nieuwsbode 88ste JAARGANG - No. 12207 Dir. A. i. DE LOOZE. Ultg.-Redicteur M. J. KOSTEN ADVERTENTIE!» van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 cta. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. UitarlIjkIO aar op dudag v.aitgnf ZIJ, dia zich van af heden op ons blad abonnearen, ontvangen da tot 1 Oct. a.s. varichljnande nummers gratis. MISLUKTE STAATSGREEP IN OOSTENRIJK. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben de Heimwehr-groepen in Bruc« an de Mur, Kapfenberg, Feldweg, Juden- burg en Schladming, alle gelegen in bo- van Stiermarken, deze plaatsen bezet. Hetzelfde gebeurde te Kirehdorf en Grenz, in boven Oostenrijk en eenige plaatsen van het district Salzburg. De bordsleider Pfriemer, heeft teen manifest tot de bevolking gericht, waarin hij ver klaarde; dat hij en de onder hem staande Heimwehrgroepen bezit nemen van de maent en waarin hij de gendarmerie en de politie van hun eed ontslaat. De Bondsregeering heeft alle staats- autoriteiten telegratisch opgedragen te genstand te bieden. In eenige plaatsen is het tot kleine botsingen gekomen. Bij geruchte verluidt, dat de Heim- wehrputsch is mislukt, dat de Heimwenr zich terugtrekt en dat dr. Pfriemer naar Italië i s gevlucht. Uit Innsbrück wordt gemeld, dat vol gens de tot de eerste middaguren bin nengekomen berichten, uit boven Stier marken, door het gezamenlijk optreden van militairen en gendarmerie, in net grootst aantal der door de heimwehr- troepen bezette plaatsen, de macht is hernomen. Slechts in het Mur en Muerzdal iwas dat nog niet het geval. Infanteriedetac.1- menten zijn derwaarts gedirigeerd. Omtrent het verloop van de omwente lingspoging wordt gemeld, dat de heim- wehrschutz Pfriemer in den nacht op Zondag geheel onverwacht eenige plaat sen in boven Stiermarken met gewapen de af deelingen heeft gezet. Te Judens- burg heeft een beslissende bespreking tusschen de leiders der heiwwehren plaats gehad. Op dat oogenblik waren de heimwehrafdeelingen reeds opgerukt. In Kapfenburg, Schladming werden bil jetten aangeplakt waarop stond vermeld, dat dr. Pfriemer de macht in den staat in handen had genomen. Te Bruck an de Mur werden machinegeweren opge steld. In de proclamatie van dr. Pfriemer wordt o.m. verklaard, dat de heimwehren het bewind in handen hebben genomen. Alle ambtenaren en beambten worden van hun plicht aan den staat ontslagen. Te gelijkertijd is een nieuwe grondwet ge publiceerd, waarin dr. Pfriemer tot staats bestuurder wordt benoemd en het opper bevel over het Bondsleger op zich neemt. Bij deze grondwet worden de jury-recht banken afgeschaft en het standrecht ge proclameerd. Zondagmiddag 12 uur heeft de Bonds regeering medegedeeld, dat een groote afdeeling militairen uit Graz met mitrail leurs en handgranaten naar boven Stier marken is gezonden. Tegelijkertijd zijn alle garnizoenen geconsigneerd. Ook uit Weenen en Klagenfurt zijn militairen naar 25 Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. Nadruk verbaden. „Nee... nog niet. We hadden het juist over de toekomst, toen je binnenkwam". „Zoo, zoo. Dus ik kwam net op het goede oogenblik", verklaarde Rupert op gewekt. „Wel," wendde hij zich tot Henry Drake, voor wien hij op het eerste ge zicht reeds sympathie had opgevat. „Ik kan u niet zeggen hoe blij ik ben nu ik zie, dat die lieve Prudence nog een familielid heeft die zich voor haar inte resseert. Wij gaan namelijk gauw trou wen Hij stak zijn arm door de hare en Henry maakte voor beiden een zwierige buiging. „Zoo, zoo, dat doet me plezier", zei hij vroolijk, „ofschoon het er veel van heeft, of haar oude oom haar aan een ander moet afstaan, nog voordat hij haar goed en wel hééft. Tusschen haakjes hoe lang zijn jullie al verloofd?" „Eerlijk gezegd heeft ze nu veel par- zeling vandaag pas definitief toegestemd om mijn vrouw te worden, vertelde Ru pert. „Vandaag eerst? Wel, wel, dan felici teer ik jullie hartelijk. En als er soms iets is, waardoor ik jullie nog geluK- boven Stiermarken gedirigeerd, teneinde de militairen uit Graz te versterken. De bondsregeering te Weenen heeft ver klaard, dat de Staat over genoeg machts middelen beschikt om de Putschpoging te onderdrukken. De autoriteiten hebben opdracht ge geven tot arrestatie van de heimwehr- leiders dr. Pfriemer, Rauter en Graf Lamberg. GANDHI TE LONDEN. Gandhi is Zaterdagmiddag te Folke stone aangekomen en heeft zich vandaar per auto naar Londen begeven. Voor het Friends House aldaar, waar te zijner eer een receptie was georganiseerd door te Londen wonende Britsch-Indiërs, wachtte een menigte van ongeveer 1000 menschen voor het meerendeels Indiërs, geduldig in den aanhoudenden motregen op zijn aankomst. Luide toejuichingen en hoera geroep der Indiërs verwelkomden Gandhi, zoo meldt V. D. nog, in het huis der Quakers, toen hij met bloote beenen, en begeleid door zijn vrienden, de zaal bin nentrad. In overeenstemming met de ge bruiken van de Quakers werd de bijeen komst geopend met een stilzwijgen van eenige minuten. De voorzitter maakte daarop bekend, dat welkomsttelegrammen waren ingekomen van MacDonald, Bald win, Henderson en vele andere bekende persoonlijkheden, waarna hij Gandhi har telijk welkom heete op Engelschen bo dem. Hij beëindigde zijn redevoering met den wensch, dat de zending van Gandhi met succes mocht worden bekroond. Dit zou echter slechts dan geschieden, wan neer de staatslieden in het politieke le ven de grondbeginselen zouden brengen van den godsdienst der naastenliefde. Gandhi verontschuldigde zich in zijn antwoord, dat 'hij zittend spreken moest, omdat hij de physieke kracht mist staan de te spreken. Hij zette vervolgens uit een, hoe hij gedurende de laatste 40 jaar de Indische nationalistische beweging met vreedzame middelen had opgebouwd; ook heden nog ziet hij de methode der vreed zame middelen als eenige, die tot succes kan leiden. Zijn taak is door de hem door het Congres gegeven opdracht aan zekere grenzen geboden. Hij strijdt ech ter voor de vrijheid van Indië. Gandhi besloot zijn toespraak met er op te wijzen, dat niet alleen Indië, maar pok de gëheele wereld de grootste voordee- len ervan zou hebben, wanneer Indië zijn vrijheid herkreeg. HET URGENTIEPROGRAM. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- comité heeft een wijziging en aanvulling van zijn Urgentieprogramma bekend ge maakt. Daarin worden o.m. als directe middelen maatregelen tegen dumping ge vraagd; voorts het openen van de moge lijkheid tot verhooging van ons auto noom tarief van invoerrechten met be houd van de onvoorwaardelijke meestbe- gunstiging; verhooging van den regee- ringssteun aan de suikerbietenteelt; me dewerking van de regeering aan de op ruiming van het surplus aan aardappel meel; steunmaatregelen ten behoeve van de fabrieksaardappelen, de roggecultuur verlaging van de vrachttarieven der spoor en tramwegen, Voor land- en tuinbouw producten; tijdelijke opheffing van het landbouwbedrijf van de lasten der so ciale verzekering; afschaffing van de cri- sisopcenten op de grondbelasting; schat ting van de waarde van vaste goederen voor de successie- en vermogensbelasting naar de gebruikswaarde inplaats van naar de verkoopwaarde; bevordering van het gebruik van Nederlandsche land- en tuin bouwproducten bij overheidsbedrijven en instellingen; verlaging van de kosten ver- kiger Kan maken dan je al bent, zeg het dan maar gerust hoor!" „In de eerste plaats zou jik willen voorstellen met mij mee te gaan naar mijn atelier. Daar kan-meneer Drake het schilderij zien waarvoor zijn nicht ge poseerd heeft, en wat eten voor hij weer naar Londen teruggaatwanneer u ten minste nog terug wilt", voegde hij erbij. Als u het niet vervelend vindt, pm u een beetje te behelpen, dan zou het mij een groot genoegen zijn, wanneer u bij mij zoudt willen blijven logeeren." „Ik kijk heusch niet zoo nauw, jhoor", was het joviale antwoord. Mijn heele leven heb ik gereisd en getrokken ien ik zal het heusch wel eens .slechter ge had hebben dan ik het bij u zou hebben. Maar ik kan uw uitnoodiging tot (mijn spijt .onmogelijk aannemen; ik moet mor genochtend bijtijds in Londen zijn. Maar ik had graag nög een poosje bij Pru dence gebleven". „Dat is nu eigenlijk het eenige be zwaar dat ik tegen haar heb, |dat ze Prudence heet", lachte Rupert. „Dat vind ik nu eigenlijk gezegd niets geen naam voor haar, véél te lang. Ik voel er veel voor om je te noemen naar dat schilderij, waarvoor je zoo geduldig geposeerd hebt: Eva." Het kostte het meisje de grootste moeite om zich te beheerschen. „Eva, zegt u?" vroeg meneer Drake. „Dat is een héél goede naam voor haar. Ons aller moeder moet ook zoo'n ver bazend kns,pe v.-ouw geweest zijn!' En de joviale Australiër had buitenge' woon veel schik in zijn eigen mop. bonden aan den uitvoer van vee, als daar zijn de keurloonen, kosten van de voor behoedende entingen etc.; kostenbestrij- ding besmettelijke veeziekten; bevorde ring van den afzet onzer zuivelproducten; steun aan den vlasbouw en toepassing van de Tarièfwet op alle artikelen van agrarischen oorsprong, welke direct of indirect bestemd zijn voor menschelijK gebruik. DE TRAM OP FLAKKEE. Nu de dienst van de tram op Flakkee volgens de R.T.M.. niet meer rendabel is, met zijn ruim 40 k.m. lange lijn, heeft de minister van waterstaat mach tiging verleend dezen dienst tot weder- opzeggens toe te staken en daarvoor in te leggen een autobusdienst, aldus het Hdbl. Daartoe heeft de R.T.M. thans bij Ged. Staten aanvraag gedaan. Een vergadering van belanghebbenden, bijeengeroepen door de Ver. van Burge meesters en Secretarissen op Flakaee heeft eenstemmig geconcludeerd dat het niet mogelijk zal zijn een eenigszins be hoorlijken busdienst te onderhouden en Ged. Staten te adviseeren de gevraagde vergunning niet te verleenen en aan de Min. van Waterstaat te verzoeken de machtiging tot opheffing van de tram diensten terstond in te trekken. Inder daad zou het verdwijnen van de tram een ramp voor Flakkee zijn met zijn massa-vervoer van landbouwproducten. AFWEERMAATREGELEN TEGEN DUMPING. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot toekenning van de bevoegdheid tot het tijdelijk treffen van afweermiddelen tegen kunstmatige con currentie uit het buitenland, welk wets ontwerp strekt om aan de regeering de gelegenheid te geven, buiten het parle ment om, in daartoe leidende gevallen, tegen bepaalde verschijnselen van dum ping tijdelijk zekere afweermaatregelen te nemen. Het 'wetsontwerp geeft die mo gelijkheid in tweeërlei vorm, namelijk in dien van een bijzonder invoerrecht pn in dien van een invoerbeperking. Voor den maatregel is de vorm ge kozen vian een ministerieele beschikking, welke slechts genomen wordt na goed keuring in den raad van ministers jen na behandeling van de aangelegenheid door een commissie van onderzoek, bestaande uit 5 gewone en 20 buitengewone leden, door de Kroon benoemd, Welke com missie belanghebbenden in het openbaar hoort. Een maatregel zal nimmer langer kunnen gelden dan voor het tijdvak van 1 jaar, en verdere voorziening zal slechts mogelijk zijn in den vorm van een 'her nieuwden maatregel na een hernieuwd volledig onderzoek. Als maximum wordt aangegeven het vijfvoud van het invoerrecht krachtens de Tariefwet. DE BENZINEBELASTING. „Ons Noorden" verneemt nader, dat de invoerrechten, Welke op de benzine geheven zullen worden (de min. spreeKt met opzet niet van een benzine-belasting of -accijns), ongeveer 3 ct. per liter zul len bedragen en geheven worden bij ihet opslaan hier te lande. Er zal ,een over gangsperiode van eenige maanden wor den worden toegestaan, maar langer niet. Met dezen maatregel en de verhooging van de invoerrechten, welke samen bijna 50. millioen per jaar zullen opbrengen, hoopt de minister zijn begrooting voor den naam Mijnhard! bij het koopen van poeders. Alléén voorzien van den naam Mijnhard!, wordt echtheid Als in een droom wandelde Eva tus schen de beide mannen in naar Rupert's atelier, tijdens welke wandeling het ge sprek als vanzelf op Rupert's zuster kwam en weldra stond meneer Drake in zwijgende bewondering voor het groote schilderij. Daarna keek hij beurtelings naar Eva en het schitterend geslaagde doek; „Ik heb nooit een mooier portret ge zien", verklaarde hij enthousiast. En niet alleen het portret, maar die kinder figuurtjes en die dieren aan haar voeten... Prachtig in een woord!" „U kunt niet begrijpen wat een moeite ik heb gehad met dat gezicht van de hoofdfiguur", vertelde Rupert. „Het had weinig gescheeld of ik had het opgege ven. Ik begon te wanhopen aan mijn ideale E va... totdat... zij kwam. Door haar toedoen is het schilderij geworden wat het nu is! Ik hoop alleen nu maar dat u mijn Eva niet wilt meenemen. Eigen lijk moet ik haar Prudence noemen, maar ik ben zoo verzot op dien naam Eva, nu de Eva op het schilderij, haar even beeld, zoo goed is geslaagd, dat ik haar voortaan niet anders dan Eva noem!" „Ik zou zeggen", meende meneer Drake lachend, „ze moet zelf maar beslissen hoe ze genoemd wil wordendat lijkt mij de beste oplossing in deze netelige kwestie! Maar nu iets anders, ik hoop dat je het me niet kwalijk meemt dat ik het zoo ronduit zeg, maar ik geloof dat het voor jullie beiden goed zou zijn, als mijn nichtje voor eenigen tijd met mij meeging naar Londen.... totdat jullie gaan trouwen. Ik hoop alleen maar dat 1932 sluitend te maken, plus eenige mil- lioenen uit reservepotjes. Deze invoerrechten op benzine zullen echter een tijdelijk karakter hebben en worden dan ook slechts voor den ttijd van drie jaar voorgesteld. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag vergader de het Luchtvaart-comité „Schouwen-Dui- veland", onder voorzitterschap van den heer Cock in het hotel-restaurant „De Schouwsche Boer" te Haamstede. Aanwezig, behalve de voorzitter, waren de heeren ds. Voors, Bannink, Jhr. Roëll, Klok, Dussel en v. d. Broek, allen leden van het comité, terwijl de heer A. van der Paauw, chef der afdeeling Personen vervoer der K.L.M. mede tegenwoordig was. (De heeren Bannink en v. d- Pauw en v. d. Broek waren per vliegtuig ge arriveerd). Na opening van de vergade ring, waarbij de voorzitter speciaal iiet welkom toeriep aan het nieuwbenoemde lid Jhr. Roëll, burgemeester van Haam stede en aan den heer v. d. Pauw, ver- kreeg laatstgenoemde 'het woord. De heer v. d. Paauw verklaarde, dat de K.L.M. tot dusverre zeer tevreden is over de resultaten van de luchtlijn Rot terdam—Zierikzee v.v. Wel is waar is er geen directe 'winst behaald, doch tot nu toe had het lijntje zichzelf kunnen bedruipen en bleek het gelukkig niet noodig een of ander garantiefonds te moeten aanspreken. Interessant was hel te vernemen dat er tot voor kort op onze aardbodem slechts één, zegge één, luchtlijn bestond, die rendeert en wel ergens in de bin nenlanden van Amerika, waar een ver binding tot stand is gebracht tusschen 2 steden, gescheiden door een niet te overbruggen kloof. Zoo iets dergelijKS derhalve als bij ons. Verder werd op de vergadering van gedachte gewisseld over de al of niet Wenschelijkheid de dienst in de wintermaanden, zij het dan pp be scheiden schaal, te continueeren-. Besloten werd dit niet te doen, doch vanaf 1 October te vliegen naar behoefte, volgens een nader in elkaar te zetten systeem. Tenslotte ging het over een even- tueele doortrekking van de lijn naar Vlis- singen en Breskens en het vormen van een garantiefonds. Dit laatste punt vormt wel het belangrijkste vraagstuk, want zonder garantiefonds bestaat er weinig hoop dat de tarieven naar beneden Kun nen gaan en daar staat en valt de heele zaak mede. Wanneer we zien wat in an dere provincies gedaan wordt op het stuk van verkeerswezen, wanneer wij het ongelooflijk aantal millioenen benoodigd voor bruggenbouw, wegenaanleg, spoor en andere snelverbindingen nagaan, dan vragen wij ons af: „Wanneer komt Zee land nu eindelijk eens bescheidenlijK aan de beurt?" De tijd is er nu rijp voor. Zorgt dat de energie van de voorstan ders van een geregelde luchtverbinding door aanhoudende teleurstelling niet ver slapt, want dan ligt alles er weer. Wanneer staat, provincie en gemeente krachtdadig medewerken zal een bevre digende oplossing zeer zeker te vinden zijn tot heil van Zeeland en niet het minst van ons eiland. Laten wij goede hoop hebben voor wat 1932 ons op dit gebied zal brengen. HAAMSTEDE. Zaterdag j.l. exposeerde de firma Joh.s Verton Zoon, van de kweekerij „Flora" (een 60-tal prachtsoor- ten Dahlia's in de Schouwsche Boer en Hotel Bom. (In laatsgenoemd gebouw ook verschillende Cacteën). De firma had succes, |daar zij verschillende orders kreeg voor later te leveren knollen en planten. je me niet vreeselijk ouderwetsch zult vinden". „ik voor mij v'nl dat u volkomen gelijk [hebt", antwoordde Rupert. „Na tuurlijk is het niet prettig dat zij voor een poos weggaat, maar ik kan uw standpunt volkomen billijken. Ik geloof", wendde hij zich tot Eva, „dat je oom volkomen gelijk heeft. Neem zijn voorstel aan en ga voor een poosje met |hem mee naar Londentotdat je voor altijd bij mij weer terugkomt". Met een bijha smeekenden blik keek Eva hem aan. In haar brein woelde een wilde warreling van gedachten, vermoe dens en angsten, waarvan tenslotte dit als meest-wezenlijke kern overbleef dat Olive Henry Drake's secretaresse was en dagelijksch in zijn hotel werkte! Hoe kon zij dan in vredesnaam in datzelfde hotel logeeren als de nicht van den Aus traliër? Maar 'hoe zou zij, aan den an deren kant zijn invitatie kunnen afslaan, terwijl Rupert die met alle kracht onder steunde. Ze had het gevoel, alsof ze in vat zat! „Ik vind hef erg vriendelijk van u om mij uit te noodigen mee naar Londen te gaan", zei zij na een lange aarze ling langzaam tegen Drake", maar..." „Natuurlijk, natuurlijk", viel hij haar in de rede. „Ik kan het me volkomen in denken. Het valt je moeilijk Marchmere te verlaten. Weet je wat, overleggen jul lie hel nog maar eens met elkaar, je hoeft ook niet op staanden voet te be slissen, dan ga ik dat aardige dorpje van jullie ondertusschen eens bekijken. Ik ben dol op Engelsche dorpjes! Pru- Zaterdagnamiddag .jl. werden vanaf het vliegveld „Westschouwen" door de K. L.M. de aangekondigde plezierrondvluc ï- ten gehouden. Hoofdzakelijk tengevolge van het ongunstige weer was er geen tal rijk publiek en de animo voor het vliegen niet groot. De passagiers betoonden zich als altijd uiterst tevreden over de rus tige vlucht in de comfortabel ingerichte cabine. Vanwege de Levers Zeepmaatpij. was een vliegtuig overgekomen, bestuurd door dhr. Roos, die eveneens een handig piloot bleek te zijn. Uit deze machine werd vanuit de lucht reclamemateriaal dezer bekende maatschappij in de om geving verspreid. Later in den namiddag verscheen boven het veld een militair vliegtuig, dat het publiek op verschillen de fraaie bewegingen vergastte. SCHERPENISSE. Naar men verneemt, zal op 23 dezer het licht vanwege de P.Z.E.M. officieel aan de aangeslotenen verstrekt worden. Het. zal een eenigszins feestelijk karakter dragen, waarbij dans muziek niet zal ontbreken. Of de leden der coöperatie nu zoo blij zijn dat dit in dansen en feestvieren omgezet moet worden, mag wel ernstig betwijfeld wor den, gezien de groote sommen die door hen reeds betaald zijn en nog betaald moeten worden. THOLEN. Reeds Woensdagavond luidde men 'de gymnastiekfeesten ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de gymnastiekvereeniging „Olympia" indoor een fakkeloptocht, voorafgegaan en be geleid |door „Concordia". Vrijdagavond evenwel namen de eigen lijke feestelijkheden een aanvang. Inde zaal van den heer Hoek, welke rijk was versierd met guirlandes werd ter eere der jubileerende vereeniging een schit terend geslaagde eere-avond gegeven met medewerking der 3 zusterverenigingen uit Bergen pp Zoom, terwijl het Thool- sche Kamermuziekgezelschap, onder lei ding van den heer Smith, weer zorgde voor een keurig uitgevoerd muziekpro gramma. Te 8 ,uur luidde de bel en nam den voorzitter, ide heer Amsing, het woord. Hij riep allen het welkom toe, inzonderheid den Burgemeester, Wéth. Dekker, het raadslid Overbeeke, het sta tenlid Moelker en de besturen der zuster verenigingen. In welgekozen woorden gaf spr. een overzicht van de verstreken jaren en bracht een «eresaluut aan de vorige lei ders, ide heeren Wiers, Kosters, van Rijs- sel en niet het minst aan Idem tegenwoor- digen leider, dien heer Bijl, wiens uit stekende leiding boven alle critiek staat. Hij wekte voorts de ouders op, hun kinderen te sturen naar een gymnastiek vereeniging, daar pen gezonde ziel alleen kan huizen in een gezond lichaam. De burgemeester complimenteerde na mens hem persoonlijk en namens het gemeentebestuur, idat met belangstelling het nut jdezer vereeniging volgt en waar deert. Het deed spr. genoegen, dat hij nu reeds 2 lustrums mocht bijwonen. Vooral Ideed het hem goed, dat dank zij de activiteit van bestuur en leider „Olytapia" zulk een waardige plaats gaat innemen onder de Thoolsehe vereenigin- gen.. Vervolgens feliciteerde het Staten lid IMoelker hen namens het groot en klein Nut en 'zeide, dat niet veel, vereeni- gingen alhier mogen bogen op een 30-jarig bestaan. Als pud-leider sprak daarna Ide heer Swiers uit Bergen op Zoom, vervolgens de voorz. der Z. Br. dence, of Eva, of hoe je haar noemen wilt, moet maar zoo gauw mogelijk naar Londen komen om zich eens flink te anuseeren en haar uitzet te koopen. En dan zullen we binnenkort een bruiloft vieren, die klinkt als een klók(een bruiloft, zooals je nog nooit hebt mee gemaakt!" Eva deed dien nacht geen oog dicht, haar wilde gedachten, haar angst en haar twijfel lieten haar geen rust. „Zou zij Rupert de waarheid bekennen of niet?" dat was de alles overheersciende vraag, want naar Londen gaan zonder dit gedaan te hebben, beteekende met noodlottige zekerheid, dat hij de waar heid van andere zijde zou hooren. Haar bekentenis zou ongetwijfeld het einde van haar gehik zijn. Rupert's af schuw van bedrog, de haat, die hij tegen Violet had opgevat, omdat zij hem be drogen had, wezen er niet op, dat zij zij op genade van zijn kant te hopen had. En ze hield zooveel van hem, dat alleen de mogelijkheid om hem te verliezen haar met een bijna waanzinnige vrees vervulde- En toch besefte ze ten volle dat wel dra het oogenblik komen zou, dat de waarheid aan 'het licht moest komen.... uit hèar mond of door dien van anderen. Wild-woelend in haar bed, wachtte ze slapeloos het aanbreken van den dag |af..„ (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1