abonnement: Woensdag 9 Sept. 1931. zierikzeesche courant. ADVERTENTIES! Inzending Advertentiën N.V. DE CONCERTZAAL. Vereenigd Roller! Holstad-Tooneel, Cor van dei lept Melsert en Annie van der Lugt Melsert-van Ees van Lambarthier. bevoegdheid tot stemmen bij volmacht. binnenland. f e u i l l e t o n. Liefdi Int zicb oiat Uit Stad en Provinoie. Prijs p. 8 maanden 1.50, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode 88ste JAARGANG - No. 12205 Dir. A. J. DE LOOZE, Ultg,-Redacteur M. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. UitirlIJk 10 aar op daadag f. aitgaal ZIJ, dia zich van af heden op ons blad abonnaaren, ontvangen do tót 1 Oct. a.a. vartchljnenda nummers gratis. Donderdag en Vrijdag, 815 uur in het drama BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de in diening van de verzoekschriften betref fende aanwijzing van de bevoegdheid tot stemming bij volmacht van hen, wier namen zullen voorkomen op de kiezers lijst 1932—1933, moet geschieden tusschen 1 October 1931 en 1 Januari 1932. For mulieren voor bedoelde verzoekschriften zijn van 15 September tot en met 31 December ter gemeente-secretarie koste loos voor de kiezers verkrijgbaar. Voor meerdere inlichtingen wordt ver wezen naar de bekendmaking op het aanplakbord der gemeente. Zierikzee, 8 Sept. 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., wd. Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. HERDENKING TIENDAAGSCHEN VELDTOCHT. Dinsdag zijn op verschillende plaatsen in den lande degenen herdacht, die bij de krijgsverrichtingen 1830-'32 in de ver vulling van hun plicht voor het vader land het leven lieten. De deputaties voor die herdenking te Tilburg, GinneKen, Bergen op Zoom en Vlissingen vereenig- den zich om half 5 ten stadhuize te Breda, waar het gemeentebestuur der Baroniestad haar ontving. Vanwege dit bestuur werd in 't rijksbelastingkantoor waar in 1831 ter voorbereiding van den tiendaagschen veldtocht het hoofd kwartier van 'het mobiele leger onder Prins Frederik der Nederlanden was ge vestigd, een gedenksteen geplaatst, welze werd onthuld door den laatsten opvol ger der vorstelijke opperbevelhebbers in 1831, n.l. gep. generaal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van land- en zee macht 1914—1918. HET NIEUWE RIJKSWEGENPLAN. Naar aanleiding van vragen, van ver schillende zijden tot hem gericht, heeft thans de Minister v. Waterstaat, Mr. P. J. Reijmer, in een persconferentie uit voerige mededeelingen gedaan met be trekking tot het nieuwe Rijkswegenplan, dat onlangs is opgemaakt. Aan zijn uiteenzettingen op dit punt deed de Minister voorafgaan, een globaal overzicht van hetgeen sinds 1927 in net eerste Rijkswegenplan gereed kwam. Dit plan beoogde, een 5-jarig werksche ma ten uitvoer te leggen, dat weliswaar geen afgerond geheel besloeg, maar toch de meest urgente werken in zich ver- eenigde. En wel om de breedte der rijbaan van pl.m. 4 M. a 4.25 op 6 M. te brengen, de verharding te verbeteren of te vervangen, rijwielpaden aan te leggen in 'het algemeen overal, waar dit zonder onteigening zou kunnen ge schieden en voetpaden, waar zulks nood zakelij k en mogelijk was. Men kan zeg gen, dat, nu men aan het eind van de vijf jaren gekomen is, dit werk grooten- deels is geschied. In het Rijkswegenplan 1932 zijn een aantal nieuwe verbeteringen opgenomen, waardoor de lengte met 400 k.m. is uitgebreid. De Minister noemde o.a. den hoofdweg door den Wieringermeerpol- der; den weg over den afsluitdijk van de Zuiderzee; een weg Moerdijk—St.- Philipsland, een weg Maastricht—Heerlen. In het wegenplan zijn voorts naar men weet, diverse profielen opgenomen voor autowegen met of zonder parellelwegen. Intusschen zit (niet ide gedachte voor, dat thans ook wegen uitsluitend voor auto verkeer, volgens rechte lijn van de voor naamste steden naar het buitenland ge trokken, zullen worden aangelegd. De kosten van het wegenplan zooals het thans is vastgesteld zijn op 435 ,mil- lioen gulden geraamd; de uitvoerings periode is op 25 jaren berekend. Nu de wereldcrisis zich ook in ons land in steeds sterkere mate laat gelden, kan nog niet worden gezegd, in hoeverre teneinde sneller te Werken het maken van schuld voor het wegenfonds toelaat baar kan worden geacht. DE BIETENTEELT 1932. Naar het Alg. Hdbl. verneemt, heeft de commissie-Lovink in het einde der vorige week haar advies inzake verdere steun aan de suikerbietencultuur aan minister Ruijs de Beerenbrouck uitgebracht. Tevens verneemt het blad, dat het in de bedoeling van den minister ligt, pm inderdaad te voldoen aan het op 19 Aug. door de drie centrale landbouw organisaties telegrafisch tot hem gerichte verzoek, n.l. om: „de plannen van den minister inzake steun aan de suikerbietenteelt 1932 zeer spoedig bekend te maken, zoo mogelijk vóór 15 September a.s. in verband met het uitzaaien van wintertarwe". Vóór 15 September zal de minister zijn plannen terzake bekend maken. De steun zal meer doeltreffend zijn dan die van vorig jaar, welke immers de door den minister beoogde handhaving vjanieen minimum-uitzaai van 80 pCt. der laatste 3 jaren niet heeft kunnen 'bewerkstelli gen, aangezien het areaal slechts 62 pCt. bedraagt, n.l. 36.917 bunder. Het tienjarig gemiddelde 1921—1931 be droeg 64.649 bunder, zoodat daarmede vergeleken de bietencultuur thans 43 pCt. kleiner is, hetgeen 100k met het ioog ,op de werkgelegenheid op den akker, in de fabriek en bij het transport zeer te be treuren is! HET KOUDE EN BUIIGE WEER. De weerkundige medewerker van het Vaderland schrijft: De laatste drie weken is het ween. voor den tijd yan 't jaar buitengewoon koud geweest. De gemiddelde temperatuur was Zaterdag 13,7 gr., Zondag 13,1 gr. en Maandag 12,5 gr. C. Wanneer wij deze temperaturen vergelijken met die van dezelfde dagen in de laatste 20 jaar, idan vinden wij slechts enkele, die daarmee (ongeveer gelijk komen. Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 23 Nadruk verboden. „Dat is nogal glad!" riep hij, plotse ling vroolijk. „En laten wij nu niet ver der over 'het verleden met al zijn on plezierige herinneringen praten. We moe ten eigenlijk alles, wat er in ons leven gebeurd is, voor wij elkander leerden kennen, uit ons geheugen wegwisschen. En hoe korter je me op je antwoord laat wachten, hoe eerder het verleden vol komen in het niet zal wegzinken. Is het heusch noodig, dat je zoo lang moet denken over wat ik je onlangs gevraagd heb?" Was het de warme liefdevolle toon waarop hij sprak, of de heerlijkheid van de zomersche natuur om hen heen; het ruischen van de boomen, de dansende zonneplekken op den grond, die haar opeens zoo'n vreemd gevoel gaven, dat haar verward en duizelig maakte? Ze keerde zich plotseling half om en keen hem diep in zijn oogen. „Ik geloof niet, dat ik daarover nog lang zal moeten denken", zei zij zacht, alleen, eh... moet je nooit vergeten Ru pert, dat ik maar een doodgewoon meisje ben, met alle mensehelijke fouten en zwakheden. Heusch, Rupert, verwacht niet te veel van mij, dan zal je je ook niet zoo gauw teleurgesteld voelen. Het was doodstil om hen heen. Een oogenblik keek Rupert haar ernstig aan, NorUDIIC en oversPannenJ onrustig liui vuUu en slapeloos. Men ge- bruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mljnhardi'a Zenuwtabletten Glazen Buieje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten. En (dan de regen, die er gevallen/ is. In het etmaal van Vrijdag op Zaterdag viel een (hoeveelheid van 40 m.M., in het vol gende letmaal 12 en eindelijk van Zon dag top Maandag 8 m.M., zoodat, met |de 3 (m.M. van 3 en 4 Sept. in de vijf- daagsche regenperiode een hoeveelheid van 63 m.M. is gevallen. Het is dan ook een echte regendepres sie, die gedurende de laatste dagen over West-Europa trok. Daarbij ontwikkelde zich een zeer krachtige en breede koude luchtstroom uit het Noorden, die dagen achtereen over West-Europa geweldige massa's ko,ude lucht uitstortte, zoodat allerwege Ide temperatuur tot verschei dene graden beneden ide normale is ge daald. Volgens de berichten uit het verre Westen en Noordwesten van ons we relddeel neemt de koude luchtstroom in kracht af en is het weer verbeterd. toen trok hij haar in zijn arm en kuste haar innig. Haar blos werd dieper en ze verborg haar gezicht tegen zijn schou der. „Is dit het begin van ons nieuw leven?" vroeg zij eindelijk. „ja, kind, ja", lachte hij. „Vandaag be ginnen wij met een schoone lei". Eva wist zich later niet meer te her inneren, hoe lang zij dien middag door de bosschen gezworven hadden, deeene laan in de andere uit. Ze behield alleen een vage heugènis, van dicht ruischend gebladerte boven haar hoofd, waardoor de zonnestralen speelden aan een dag van onuitsprekelijke zaligheid; zij wist alleen, dat zij langen tijd van huis ge weest moest zijn, want toen zij op haar kamer k wam, verklaarde juffrouw Lang ley: „Gelukkig dat ik nog geen brood voor U had klaar gemaakt! Maar het water kookt dadelijk en in een vijf minuten hebt u een kopje thee. Als ik niet wist, dat u bij een van uw kennissen in het dorp op bezoek was geweest, zou ik heel wat anders denken. Maar enfin, eind goed, al goed!" Zij glimlachte veelbe- teekenend, toen ze naar de keuken terug ging- Eva was blij, (dat ze alleen was om nog eens al het gebeurde van dien stra- lenden middag te kunnen overdenken. Ze had dus den maanroep van haar ge weten tot zwijgen Weten te brengen! Het was haar alsof Rupert's woorden, dat zij een nieuw leven zouden beginnen en alle herinneringen aan het verleden uitwisschen, haar voor goed bevrijd had den van de nachtmerrie van haar be drog. Als zij inderdaad een nieuw leven begonnen dacht zij spitsvoudig ZIERIKZEE. Met de 75e vertooning van „DE WONDERDiOKTOOR", een blij spel van Jos Janssen, heeft het Hofstad- tooneel Maandagavond ook hier, in de Concertzaal succes geoogst, want de schouwburgbezoekers hebben allen har telijk gelachen (over ide rake en klei- rige, bijna voortdurend grappige en vaak zeer geestige dialogen. Het is zooals de „Msb." schrijft: alles echte Vlaam- sChe boert, in idit leutige geval. Als gemoedelijke persiflage op de domme vasthoudendheid der menigte is het ge heel volkomen geslaagd. Spannend van het begin tot het eind was „DE MOORD' IN DE AUTO" van Morton en Faill, dat Dinsdagavond ging, met Lquis Gimberg, Anton Roemer en Louise Kooiman in Ide hoofdrollen. Hedenavond (Woensdag) gaat 't blij spel „TROUWEN OP PROEF", van Fred Lonsdale, met in de hoofdrollen C. v. d. Lugt Melsert, Fie Carelsen, Anton. Roemer e. a., wat, blijkens de reeds ver schenen critieken een enorm lachsucces belooft te worden. De „N. Crt." schrijft o. m.„Het is een schitterend borduur sel van vernuft. Geen blijspel kan met meer recht een „vuurwerk" worden ge noemd |dan dit. C. v. d. Lugt Melsert, als (hertog van Bristol, kon tegen het einde (niet meer opkomen of 't publiek schaterde het al uit". Donderdagmiddag wordt voor de be« wonderaars van het criminalistisehe genre „HET HOOFD IN DEN STROP" gegeven. Het 'Zij den lezer genoeg, te weten, dat de auteur er wonder gc in geslaagd is spanning te brengen in het geval van den pnfortuinlijken offi cier van justitie, die zich in ,de> netten van zijn ieigen methode ziet verstrikt. In „DE DOODi VAN LAMBERTHIER", een (drama in 3 bedrijven van Lo,uis Verneuil, (dat Donderdagavond wordt speeld, (treedt speciaal het echtpaar van der Lugt Melsert—van Ees voor het voetlicht. „Twee kunstenaars, schrijft het Vad., die leen zoo fijn overdacht, zoo rijk ge schakeerd, feoo hartstochtelijk spel ge ven, (dat men ademloos toeziet en toe hoort, |drie bedrijven lang, tot aan de ontknooping, (die ten slotte een bevrij ding is van den ten top gedreven span ning". Bij de N.V. A. J. ten Hope's Han- dels-Mpij. te Rotterdam is verschenen „Een kippenpraatje", door J. Reijnene van Stuwe, welk werkje op aanvraag gratis verkrijgbaar is. Dit werkje, met duidelijke reproducties verlucht, wil niets anders zijn, aldus de inleiding dan een eenvoudig huis houdelijk brevier, waarin velen iets Kun nen vinden, dat hun tot nut of liulp verstrekken zal, als zij zich de gezellig heid gunnen, er kippen op na te houden. SEROOSKERKE. Vergadering van den raad dezer gemeente op 1 September, onder voorzitterschap van den heer N. Moelker. Aanwezig alle leden. De voor zitter doet mededeeling van een brief van den Commissaris der Koningin ont vangen, behelzende, dat met ingang van. 1 September 1931 tot het tijdstip, dat een der wethouders daartoe door B. en W|. zal zijn aangewezen, tot plaatsvervanger van den burgemeester is benoemd dhr. N. Moelker. Daarna leggen de leden in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. Thans is aan de orde de ver kiezing van twee wethouders. Voor de lste zetel wordt gekozen dhr. P. Goe- mans met 4 st., tegen 3 ;op dhr. P. A. Legemate. Voor de 2de zetel worden uitgebracht op dhr. J. Klompe 3 st., op dhr. P. Berrevoets Sz. eveneens 3 st., terwijl 1 stem in blanco uit uit gebracht. Tweede vrije stemming geeft hetzelfde resultaat. Bij de herstemming wordt gekozen dhr. Klompe met 3 st. 1 op den heer Berrevoets en 1 blanco. Beide heeren hebben de benoeming aan genomen. Onder de ingekomen stukken is een brief van de gezondheidscommis sie inzake de demping der dorpsput. Als voorloopige maatregel wordt besloten zoo spoedig dit doenlijk zal zijn, de verstopte afvoerbuizen te doen opgraven teneinde het overtollige Water te kunnen loozen. Van het gemeentebestuur van Haamstede is de mededeeling ontvangen, dat een motorbrandspuit is aangeschaft. Als pers- sonen belast met het vervoeren dier spuit zijn aangewezen de heeren L. Blom, C. Dijkman en W. Gilijamse. De begroo ting van den vleesehkeuringsdienst Kring Brouwershaven, dienst 1932, wordt goed' gekeurd. De commissie belast met het onderzoek van de bedrijfs- en gemeente rekening 1930 brengt bij monde van dhr. Legejnate verslag uit en adviseert, tot voorloopige vaststelling van: le. rekening 'havenbedrijf met baten en lasten f7641.09; 2e. gemeenterekening ink. f 16215.695, uitg. f 14722.335, goed slot f 1493.36. Aldus be sloten. Aan de orde komen nog diverse wijzigingen gem.-begrooting '31, waaron der voorkomt een post bijdrage Kosten R.H.B.S. te Zierikzee ad f 334.64. De gem.- begrooting '32 wordt aangeboden. Na rondvraag volgde sluiting. Door B. en W. is ials plaatsvervan gend burgemeester aangewezen weth. P. Goemans. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad iop Dinsdag 1 Sept. Aanwezig alle leden. Na ppening door den voorZ. jhr. R. Roëll, wordt de nieuwe raad beëedigd (dhr. ide Haan legt de belofte af) en geïnstalleerd. De voorzitter wenscht allen geluk len drukt den wepsch uit voor een prettige samenwerking in 't belang ider gemeente. Als wethouder worden gekozen de heeren A. Gilijamse (aftr.) ien M. den Boer Jz. De voorzitter wenscht hen geluk met deze benoeming, zich in hun medewerking aanbevelende. De benoemden Idanken voor het in hun gesteld vertrouwen. Tevoren had dhr. was het niet noodig, dat Zij Rupert een bekentenis deed. Zij wilde alleen nog maar denken aan de heerlijke toekomst. Al wat Rupert had moeten lijden door die andere vrouw, zou zij hem door haar liefde ruimschoots vergoeden, zij zijn vrouw! De gedachte aan de toekomst bracht een kleur pp haar wangen en deed haar pogen schitteren. De ellende van haar verloving met Nigel scheen haar alleen nog maar een boozen droom toe. Nauwelijks had Eva haar maaltijd ge ëindigd en zich in een gemakkelijken stoel neergevlijd, of er werd geklopt. In de gang klonk de stem van juffrouw Langley en van een vreemden man. Op haar roep van „binnen" verscheen juf frouw Langley, die de deur weer zorg vuldig achter zich sloot. „Daar is een meneer voor U; hij zegt, dat hij Drake heet en dat hij een pom van U is, maar ik vond het beter om u eerst maar eens even te vragen of ik hem binnen kan laten". Eva moest zich aan de leuning van haar stoel vastgrijpen. Doodsbleek staar de ze juffrouw Langley aan. „Zie je wel, dat dacht ik al", riep de hospita uit. „Ik heb u aan net schrikken gemaakt. Maar U hoeft heusch niet bang te zijn. Hij lijkt me een aardige man..., het is een heer op leeftijd'", voeg de ze er als bijzondere geruststelling aan toe. „Ik... en... ik dacht aan iets anders. Het is alweer over. Laat u meneer Drake maar binnen komen". En met inspanning van al haar geest kracht stond ze op, om den bezoeker te pntvangen. Het was haar onmogelijk pm helder te denken, de tijd was te| kort C. Blom medegedeeld, dat hij om ge zondheidsredenen niet meer voor een her nieuwde benoeming als wethouder in anmerking wenschte te komen. Onder instemming van den Raad dankt de voor zitter dhr. Blom voor zijn vele moeiten en zorgen als wethouder dezer gemeente en niet minder voor zijn uiterst correct bestuur der gemeente als waarnemend burgemeester gedurende twee verschil lende tijdvakken, in verband met 't over lijden der burgemeesters, wijlen de h.h. Zuijen en v. Citters. (Zeker geen on verdiende lof, daar dhr. Blom in de vele bestuursfunctie's' van vereenigingen en corporatie's, (die hij waarnam en nog waarneemt, steeds de rechte man pp de rechte plaats bleek te zijn. Corr.). Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten met mededeeling, dat genoemd college thans geen bezwaar meer heeft tegen deposito van gemeentekasgeld op de Boerenleenbank, mits deze deposi to'^ niet hooger zijn, dan de bij de B. L. B. verwekte schulden. De gemeente- begrooting 1932, in ontvangst en uitgaaf ten bedrage van f 41466,92, wordt den Raad aangeboden en zal onderzocht wor den door een commissie van 5 leden. De begrooting 1932 van den vee- en vleesehkeuringsdienst (kring Brouwersha ven), wordt in ontvangst e|n uitgaaf met )f 3600 goedgekeurd. Enkele leden ma ken bezwaar tegen de hun inziens te hooge jaarwedde van den keuringsvee arts en Ide keurloonen. De gemeente neemt pp zich de jaargdrantie van f150 voor electrificatie ider perceelen aan den Jonge Jan Boeije's weg. Een door de familie geschonken portret van den vo- rigen burgemeester, wijlen jhr. L. van Citters, wordt in dank aanvaard. Eenige vragen en ppmerkingen worden door den voorzitter op afdoende wijze beant woord. Daarna sluiting. BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, op Dinsdag 1 Sept. Aanwezig alle leden. Bij de opening heet de voorz., dhr. W. G. Boot Wz., allen hartelijk wel kom, in 't bijzonder het nieuwbenpemde lid, 'dhr. S. J." Hartog. Hij wijdt tevens waardeerende woorden aan het afgetre den raadslid-wethouder, dhr. J. Fokker, die steeds vol belangstelling was voor de belangen der gemeente. Daarna volgt beëediging en installatie van den nieu wen raad. De voprzitter wijst op de be langrijke, veelomvattende en dikwijls moeilijke taak, die een gemeenteraad heeft te vervullen, vooral in dezen over de geheele linie benarden tijd. Hij hoopt en vertrouwt, dat allen met hun beste krachten zullen medewerken pm de ge meentezaken in goede banen te leiden, hun de verzekering gevende van zijn volle medewerking. De heeren Hartog en van Zuijen danken hem voor het gesprokene. In verband met het ter vo rige vergadering behandelde is een schrij ven van bet Ministerie van Binnenland- sche Zaken, Landbouw, enz. ingekomen, met mededeeling, dat in verband met de thans ontbrekende vrije voorraden aan meel, verhooging van den broodprijs niet pngerechtvaardigd is. Thans volgt be noeming van twee wethouders; benoemd worden ide heeren C. W. Boot (aftr.) en P. Landegent. De gemeente-begroo ting 1932 wordt aangeboden en zal on derzocht worden door de 5 raadsleden, geen wethpuder zijnde. De behandeling eener woonforensbelasting wordt ver daagd tot de volgende vergadering. Aan dhr. J. Fokker wordt, ingaande 1 Sept., op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als 3e ambtenaar van den burgerl. stand; de begrooting 1932 van den Vleeseh keuringsdienst, kring Brouwershaven, in om haar houding te bepalen, er zat niets anders op dan zich in den toestand, zooals ideze zich zou ontwikkelen, zoo goed mogelijk te schikken. Inmiddels had juffrouw Langley den bezoeker binnen gelaten. Met uitgestoken hand liep hij op het meisje toe. Ze was er zich vaag van, bewust, dat meneer Drake zilverig- wit, krullend haar had en een vriendelijk gezicht, waarin een paar schrandere pogen glinsterden, die getuigden van een goed hart en gevoel voor humor tevens. Er was iets vaderlijks en vertrouwen wekkende in zijn vprschijning. „U zult mij mijn onaangekondigd be zoek hopenlijk vergeven", begon hij, vóór zij nog gelegenheid had om iets te zeg- g|en. „Maar ik ben maar regelrecht hier heen gekomen, omdat ik zoo vreeselijk benieuwd ben of ik mij: vergist heb of niet. Ik hoop maar van niet... Ik hoop van 'harte, dat ik eindelijk mijn nicht ge- vpnden heb, U bent toch juffrpuw Prudence Campbell, nietwaar?" „Zoo werd ik tenminste genoemd", ant- f woordde Zij1 met trillende stem. „Bent ,u gekomen hebt u>7" Beide zinnen brak zij plotseling af en haar bezoeker die haar bevangenheid op merkte, legde met pen vriendelijk ge baar ide hand pp haar schouder. „Kom", zei hij kalmeerend. „Ga nu eens rustig zitten en laten we op ons gemak een praatje maken. Hoogst waar schijnlijk heb je nooit geweten, dat je in Australië nog zoo'n ouden oom had Zitten". „Neen, dat heb ik zeker nooit ge weten", dacht Eva. „Ik heb die paar duizend mijl afge legd, enkel en alleen pm jou te ken", ging hij ppgewekt voort. „Hebt U dan ooit over mij hooren spreken?", vroeg zij aarzelend. „En hoe wist u, dat ik hier was. Ik kan me niet voorstellen hoe u mij in zoo'n afgelegen dorpje als dit, hebt kunnen opsporen". „Ja, dat is pok niet zoo gemakkelijk geweest", 'antwoordde hij triomfantelijk. „Maar ik ben overtuigd, dat mijn na- sppringen nu eindelijk succes hebben ge had. Overal heb ik gezocht, daar in het Noorden, waar jij en mijn arme zuster gewoond hebben, maar telkens als ik' een spoor vond, liep het weer dood. Ik was al bijna van plan om mijn onder zoek maar op te geven, toen ik heel toevallig in een hötel in Londen met een dame in gesprek raakte. Ze vroeg me te logeeren en toen ik bij haar was, vertelde ik haar hoe ik overal tever geefs naar mijn zuster en nichtje had gezocht. Ik noemde den naam van het meisje en toen zei die dame opeens, dat zij een zekere juffrouw Prudence Camp bell kende, die in Manchmere woonde". „Wat zegt U?"' viel Eva verwonderd uit, „wist die dame, dat Prudence CamP* bel hier woonde?" „Ja, zooals ik zei, logeerde ik een paar dagen bij haar. Het is een zekere mevrouw Hewetson; Ze woont in een dorpje in Cornwall, waar haar man pre dikant is. Ze wist me te vertellen, dat Zij na dat spoorwegongeluk hier beland was; ze is een zuster van een schilder, die hier in het dorp woont. Je kunt be grijpen, hoe dankbaar ik mevr. Hewet son was voor haar mededeelingen. Nu weet je dus hoe ik hier gekomen ben'". Eva staarde den ouden heer wezenloos aan ien het ontging hem niet, dat het meisje heelemaal van streek was. (Wordt vervolgd);

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1