ZierikzeeschB Nieuwsbode TWEEDE BLAD Liefde list zicb niet bshoorsnda bi] d« ran Vrijdag 4 Sapt. 1931, *a. 12203. Uit Stad en Provinole. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad, op Dinsdag 1 September 1.1. Voorzitter mr. A. J. van der Hoeven. Na ppening had beëediging plaats van den nieuwen raad. 6 leden legden den eed af; de heer Overbeeke de belofte. De voorz. spreekt den wensch uit, dat de goede samenwerking en harmonie, die altijd in den vorigen raad heeft be staan, zal bestendigd blijven en dat de raad onder God's zegen moge samen werken tot het welzijn van Tholen. Aan de orde is benoeming der wethouders. Gekozen wordt met 4 st. de heer van den Berge (St.-Geref.), tegen 3 op den aftr. weth. Goossen (A.R.). Bij de vaca ture-Wagemaker (V.B.) wordt met 3 st. tegen 3 blanco en 1 op weth. Wage maker (deze zeide niet meer in aan merking te willen komen) gekozen de heer Dekker (Vr.-Dem.). De voorz. felici teert beide nieuwe wethouders, welke direct hun benoeming aannemen. Hij hoopt, dat zij met dezelfde nergie als de afgetreden wethouders het belang der gemeente zullen behartigen. Spr. dankt de heeren Goossen en Wagemaker, welke beiden 12 jaar als wethouder hebben ge fungeerd, voor het belangrijke werk, dat zij in het gemeentebelang hebben ge daan. Beiden hebben deze functie met eere bekleed en ofschoon het spr. spijt, hen te moeten missen in het college van B. en W., hoopt hij, dat beiden nog lang in het belang van Tholen mogen werk zaam zijn. Waar er steeds tusschen hen wederzijdsche waardeering was, hoopt hij dat het beiden in alle opzichten naar wensch 'zal gaan. De heer Goossen dankt den voorz. voor de aangename woorden tot hem gesproken en inzonderheid voor de prettige samenwerking. De heer Wa gemaker sluit zich hierbij aan en hoopt dat de voorz. met het nieuwe college prettig 'zal samenwerken. Op voorstel van den heer Goossen wordt met 4 rtegeh 3 stemmen besloten het ambtsgebed in te voeren. Tegen de heeren Dekker, Over beeke en Wagemaker. Den heer Boogerd verheugt het, dat de heer Goossen als oudste raadslid hiermede is gekomen, want Gods woord zegt: Ken mij in alle i uwe paden en ik zal het recht maken, j Steeds moeten wij het oog op Hem ge- j richt houden. Hij hoopt, dat de geheele raad Idit zal doen. De heer Overbeeke j zegt tegen te zullen stemmen en ziet gaarne welke formule zal worden ge- bruikt. De voorz. zal dit te zijner tijd j in iorde maken. Vervolgens nemen de heeren Goossen en Wagemaker unaniem hun ontslag als raadslid. De heer Wage- maker voert aan, dat hij in een raad, welke een college heeft als dit, niet meer wil zitten. De voorzitter hamert en zegt, dat de heer Wagemaker zijn woorden in moet trekken. De heer Wage- maker roept: Dat nooit!- Ik zou wel eens terug willen komen op iets van 18 jaar terug. De voorz. merkt op, dat het hem bizonder spijt, dat beiden ook weg gaan als raadslid en wacht dan een schriftelijke ontslag-name. Hierna sluiting. Loop der bevolking. Ingekomen: J. J. Geluk van Bruinisse. VertroKken: A. Polak—Beurkens naar Rotterdam; A. J. Voerman en gezin, naar Vlissingen; M. Suurland—Braai naar Scherpenisse; H. M. Odink naar den Haag; Ch. Pleune naar den Haag. Onder zeer groote belangstelling werd Dinsdagavond 8 ,uur, deze gemeente door den burgemeester aan het net der P.Z..E.M. aangesloten. Aanwezig waren de beide oud-wethouders, de heeren Goos sen en Wagemaker en de raadsleden F EUILLETOiM, Overbeeke en de nieuwe wethouder de heer Dekker. De burgemeester sprak als volgt: Mijne Heeren: Binnen enkele oogenblikken zal Tholen aan het Electrisch net zijn ingeschakeld. Ik behoef u niet te zeggen dat daarmee weder een belangrijke schrede is gezet op de weg van vooruitgang onzer ge meente. Het aantal gemeenten van onze grootte dat beschikt over een goede gas- voorziening, over een goede drinkwater voorziening en straks ,ook naar wij ho pen over een goede electriciteitsvoor- ziening, is niet zoo bijster groot. Dat een en ander te Tholen is mogelijk ge bleken is te danken aan de voortvarend heid van onzen gemeenteraad en hun goed inzicht. Een woord van lof aan hun adres is hier op zijn plaats. Kort ge leden werd in den raad tot electrificatie besloten en reeds nu wordt dit een feit. Dit is te danken aan u mijnheer Streef kerk en mijnheer Everwijn en aan uw staf medewerkers en uitvoerders. Daar om ook op deze plaats een woord van dank. Bij de onderhandelingen en bespre kingen tusschen gemeenteraad én directie der P.Z.E.M. heeft steeds een goede verstandhouding geheerscht. Ik hoop, dat dit in de toekomst ook zoo moge blij ven. Dit zal ten zegen zijn Van P.Z.E.M. en gemeente beiden. Hierna werd het licht door den burgem. ingeschakeld. De heer Streefkerk dankte den bur gemeester voor zijn bereidwilligheid als mede voor hetgeen B. en W. en den raad gedaan hadden om de electriciteit werkelijkheid te doen worden. Dit be stuur 'heeft getoond met zijn tijd mede te gaan, temeer wanneer wij ook zien op de door hen gebouwde brug. Spr. hoopte verder, dat de electrificatie moge bijdragen tot den groei en bloei der gemeente Tholen. Op het terrein waren mede tegenwoor dig, de heer Everwijn en het personeel der P.Z.E.M., terwijl het muziekgezel schap „Concordia" met enkele muziek nummers, dit belangrijke feit voor Tholen opluisterde. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD TE ZIERIKZEE, gehouden op Dinsdag 1 Sept. (Siotj. Bi. en W. bieden nu aan de gemeent^e- begrooting voor het jaar 1932. De voor zitter benoemt tot leden der commissie van onderzoek de heeren van Schelven, Quant en Catshoek.' De rekening van het stedelijk muziekcorps „Kunst en Eer" wordt, ma gunstig (uitgebracht rapport der financiëele commissie, goedgekeurd met een vpordeelig slot van f224,19. Aan J. Hanse wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 15 dezer als brugwachter. M. van der Klift deelt mede, dat hij de huur van Zijn woning aan de Visch- markt met half Augustus opzegt. B. en W. stellen voor deze woning te verhu ren aan M. Klink Mz. a f 2,50 pep maand, onder bepaalde voorwaarden. Aan Ide orde is thans punt 10 der agenda, m.l. het voorstel der commissie voor de gasfabriek en straatverlichting, tot het doen van twee extra-aflossingen, welk voorstel gedaan wordt, maar de voorzitter mededeelt, op advies van den accountant. De heer Verèteeg kan zich met dit voorstel vereenigen en vraagt in verband daarmede pf het niet mogelijk is het volgend jaar met gasprijsverlaging te komen, vooral voor de muntgasvexbrui- kérs. De heer de BroeKert wijst er op, dat men niet moet vergeten, dat de gasfa briek een groote concurrent heeft ge kregen aan de P.Z.E.M. en voorts aan den vooravond staat van groote uitgaven. Spr. maant aan tot voorzichtigheid in zake verlaging van den gasprijs, die zóó bepaald is, dat men een rendabel bedrijf heeft kunnen opzetten. De heer Versteeg wil de commissie niet tot onvoorzichtigheid aansporen, Uit het Engelsch L. G. MOBERLY. 22 Nadruk verboden. „Marchmere?" herhaalde Olive. „Gaat u naar Marchmere?" „Ja. Waarom vraagt u dat zoo extra- belangstellend? Bent u daar misschien bekend?" „Neen", Olive's stem trilde even, „ik ben er nooit geweest, maar ik heb er veel van gehoord. Daar is toch een paar maanden geleden dat vreeselijke spoor wegongeluk gebeurd! Of was u toen nog niet in Engeland?" „Ik heb er wel van gehoord... het was juist een paar dagen voor mijn aan komst. Maar zijn er kennissen van u bij die ramp omgekomen, dat de (naam Marchmere u zoo opwindt?" „Ja, een nichtje van mij is bij dat ongeluk gedood", de tranen schoten Olive in de oogen „ze woonde bij ons in huis en we hielden zooveel van el kaar". „Wat vreeeselijk", antwoordde de goed hartige man vol medelijden, „het spijt mij heel erg dat ik door den naam Marchmere te noemen, zulke droevige herinneringen bij u heb opgewekt. Maar tusschen haakjes", viel hij zichzelf in de rede, „nu u het over dat spoorweg ongeluk hebt, schiet het mij te binnen, dat mevrouw Hewetson, de dame bij maar met het oog op de concurrentie de prijs zóó bepalen, dat men sterk komt te staan tegenover de P.Z.E.M. Dat laatste onderschrijft weth. Boete- man, die verder opmerkt met de aflos singen accoord te kunnen gaan. Vroeger loste de fabriek veel meer af. Spr. wijst er nog op, dat men met gas voordeeliger uit is dan met electriciteit. Br. van der Kwast merkt op, dat de muntgasprijsveriaging reeds ter sprake is gebracht in |de vergadering der gas- commissie. De voorzitter, tevens voorzitter der gascommissie, onderschrijft zulks. Men hoeft ipet bevreesd te zijn, dat de aflos singen gasprijsverhooging inhoudt, maar wijst er op, dat het op peil houden van dien prijs inspanning vereischt. Het voorstel wordt hierop z.h.s. aange nomen. Over het voorstel tot ombouw der straatverlichting in idrukstootapparaten, zegt de heer Panny, dat de overgelegde rekening hem wel wat te optimistisch voorkomt, terwijl men rekening dient te houden met het feit, dat men één lan taarnopsteker minder krijgt, die werke loos wordt. De 'heer Catshoek wenscht te verne men, welke voordeelen men van dit voor stel verwacht. Weth. Timmerman merkt pp, dat bij de invoering van drukstootapparaten het licht een ,uur later kan worden aange stoken en een ,uur vroeger kan worden gedoofd, zoodat ,ook minder gas wordt verbruikt. De voorzitter zegt, Idat men volstaan kan met 1 lantaarnopsteker. De tweede wordt niet werkeloos, maar wordt ter reinwerker en komt in de plaats voor iemand, die wegens het bereiken van den leeftijdsgrens den dienst verlaat. De drukstootapparaten geven een aanzien lijke besparing. De heer W. den Boer meent, dat de electriciteit de plaats gaat innemen van het gas, terwijl hij vreest, dat het met de nieuwe apparaten denzelfden weg zal Opgaan als indertijd met de „Klokjes", die niet voldeden. Met de overgelegde rekening gaat hij niet heelemaal accoord, want de P.Z.E.M. wil ook het onderhoud van de lantaarns iovernemenwanneer de straatverlichting wordt geëlectrifi- ce.erd. Spr. meent in ernstige overweging te moeten geven of men het thans niet in !de richting van de electriciteit moet zoeken, en stelt voor «deze kwestie nog eens onder het oog te zien en dan bij Ide komende begrooting een besluit te nemen. Br. van \der Kwast, zegt, dat wel dege lijk idle voordeelen zijn nagegaan. Gas is voor ide gemeente voordeeliger dan electriciteit. Het doordringend lichtver- miogen van gas is ook grooter. Groote wereldsteden als Parijs keeren ter.ug tot straatverlichting door gas. De voorzitter ontraadt uitstel van het aanhangige voorstel, daar de kwestie nauwkeurig is onderzocht. De 'heer Boeleman merkt op, dat dhr. den Boer redeneert alsof wij de gasfa briek wel kunnen missen. Voor alle bur gers Idie kookgas hebben, is de fabriek noodig. Schakelt toen de groote klant „straat verlichting" uit, dan zal de burgerij meer moeten gaan betalen per M3. De gas fabriek kan niet gemist worden. De „klokjes" werden pen mislukking, maar het nu toegepaste nieuwe systeem vol doet in de practijk goed. In stemming gebracht, wordt het voor stel van Bi. en W. aangenomen met de stemmen van de heeren Panny en W. de Boer tegen. Aan |den heer L. Koopman Cz. wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onbezoldigd ambtenaar van den bur- gerl. stand ien in diens plaats gekozen de heer L. Doeleman. Tot leden van «de commissie voor de strafverordeningen worden gekozen de heeren Gerritsen en Panny. Tot leden der commissie van fabricage de heeren Quant ien Panny; tot leden van de com- DE EZEL VAN MIJNHEER PIMPELMANS door G. TH. ROTMAN. wie ik in Cornwal logeerde, Prudence Campbell kende doordal haar broer me neer Dane, een schilder die in iMarchmere woont, het meisje, dat ook in den ver ongelukten trein zat eoi gered werd, bij zich opgenomen heeft. Ik hoop nu maar, dat deze Prudence Campbell, inderdaad zal blijken mijn nichtje te zijn... het Kan best wéér een verkeerd spoor zijn. Maar toch... ik heb zoo'n voorgevoel van niet..." Toer. hij op deze wijze zijn post be handeld had, moest Olive de correspon dentie zelfstandig beantwoorden. Zij werkte een uurtje aan de schrijfmachine door, zonder Henry Drake die zelf aan de middentafel was gaan zitten, en blijk baar zijn financieele administratie bij hield, met vragen lasting te vallen. Ein delijk stond hij op, en keek eenige van de brieven in, die Olive geschreven had. Hij knikte goedkeurend en zei toen met een warme klank in zijn stem: „Keurig hoor! U begrijpt de dingen vlugen wat werkt u netjes. Als u nog een klein beetje meer op de hoogte bent, durf ik feest een paar dagen mijn geheele correspondentie aan u over te laten. Ik wil zoo gauw mogelijk naar Marchmere en ik weet niet zeker of ik denzelfden dag nog kan komen... dat hangt ervan af ofik mijn nichtje daar vind of niet." HOOFDSTUK XV. Een wandeling en een bezoek. „Ik heb je die geschiedenis nooit in alle bijzonderheden verteld, niet waar?" „Neen alleen maar, dat een vrouw je bedrogen had en dat het Nigel Ban- nister's schuld was". 43. Het volgend oogenblik stoof de I wagen de drukste winkelstraat in. Er stond een bordje met „Verboden Inrij", maar in plaats van zich daaraan te sto ren, nam Grauwtje *t heele bord mee. Ongelukkigerwijze kreeg hij 't bovendien in zijn hoofd, over de trottoirs te rijden, zoodat mijnheer Pimpelmans z'n neus stootte tegen ieder uithangbord, dat hij tegenkwam. 44. Niet lang daarna had de wagen de„ommelanden" van Epscheuten bereiKt. Daar zaten boven op een hek aan den slootkant Teun van den melkboer en Lotje van den slager de ondergaande zon te bewonderen. Ze vonden het blijkbaar een erg mooi schouwspel, want ze loos den voortdurend diepe zuchten.... Ja, alles ademde rust en vrede,... missie voor de gasfabriek en straatver lichting Ide heeren van der Kwast, de Broekert ien A. den Boer. Op ide aanbeveling voor brugwachter, door Iden havenmeester opgemaakt, ko men voor: 1. J. C. F. Pankow en 2. J. C. Blankert. Na gehouden stemming blijkt |de laatste gekozen te zijn. Aan ide agenda wordt toegevoegd het voorstel over het badhuis. Enkele heeren verklaren, |dat zij er geen inzage van hebben kunnen nemen. Al is ide heer Versteeg voorstander van een badhuis, hij kan zich niet ver eenigen met de houding van B. en W., die f100 subsidie willen geven. Dé ge meente dient een ruimer standpunt in te nemen, terwijl de raad medezeggen schap idient te hebben om invloed te kunnen uitoefenen ;op de prijzen, die I men zal vragen voor het nemen van baden. Op verzoek van den heer Gerritsen leest de voorzitter het prae-advies voor van B>. en W. Zij brengen gaarne hulde aan het initi atief van de commissie uit de burgerij, die zich heeft beijverd om de oprichting van een badhuis te bevorderen. Zij be trekken in die hulde ;ook de heer H. J. Doeleman, idie zij het dan ook voor den 'duur van 5 jaar gratis een ge bouw beschikbaar heeft willen stellen en eveneens het bestuur van de water- leiding-Mpij., dat op den prijs van het badwater een aanmerkelijke reductie wil I verleenen. De vraag, of het ..mogelijk is, van gemeentewege een badhuis te stich ten en te exploiteeren, wordt ontkennend beantwoord. De steun, die Zierikzee zou kunnen geven, kan niet verder gaan dan een bepaalde subsidie. De ervaring te Goes en te Bergen-op- Zoom opgedaan, verstrekt door die in Den Briel, doen het B. en W. niet raad zaam achten de risico op de schouders van de gemeente te leggen. Waar het noodzakelijke nu eenmaal moet voor gaan boven het wenschelijke in de rij der klimmende uitgaven, stellen B. en W. voor om niet verder te gaan dan) het toekennen van leen jaarl. subsidie van f 100. De heer Gerritsen 'houdt een warm pleidooi voor de tot standkoming van een badhuis. Spr. somt een aantal plaat sen op, kleiner pf gelijk aan Zierikzee, waar een badinrichting floreert. Zoo o. ia. in ,den Briel, een gemeente van pl.m. 3500 Zielen, waar de inrichting f 10.000 kostte, welk bedrag die gemeente leende a 1 pCt. De voorloopige resultaten zijn daar bevredigend. In 8 weken werden 1638 baden genomen, gemiddeld 205 per week. Spr. acht het niet te verdedigen, dat pp het eenige gunstige oogenblik, «djat nu aanwezig is, oyer deze kwestie zoo niaar heen geloopen wordt. Dat voor een burgerwacht f200 subsidie gegeven wprdt ien voor een zaak als het bad huis nog geen f300, vindt spr. meer dan bedroevend. [Met 't voorstel van B. ie)n W. kan hij dan ook niet mede- gaan. Goeis en Bergen-op-Zoom, die als vpferbeield zijn aangehaald, hebben de Zaak opgericht pm er wat aan te ver diepen. Daarvan is hier geen sprake. Weth. Boeleman ziet pok het nut in van een badhuis, terwijl hij pok het oogenblik gunstig acht om het te stich ten, maar bij B* en W. zat de overwe ging voor, dat men, en dat is de hoofd zaak, geen f7000 wenscht te geven, waay- vooy geen garantie is. De mógelijkheid is vejrder piet juitgesloten, dat men over 5 jaar, wanneer men het gebouw mis schien moet afstaan, nieuw geld noodig heeft. Afgezien daarvan, vipdt spr., dat de vraag van ide commissie in deze tijds omstandigheden te ver gaat. Beter acht spr. het, dat 'de commissie «een vennoot schap of vereeniging vormde, die zelf zorgde voor het kapitaal. Het gaat niet om de subsidie van f 100, maar het gaat om de f7000, voor Het inrichten van een badhuis, waarvan wel niet zooveel ge bruik zal worden gemaakt, dat het ge noemd bedrag wettigt. De heer Gerritsen vindt het de plicht van de gemeente om te zorgen voor een badinrichting. Toen spr. bemerkte, dat de leden van den raad er niet voldoende voor voelden, heeft hij gezegd,- laten wij pen. ,raad tegemoet komen en trachten met particuliere hulp te doen. De heer H. J. Doeleman gaf het huis, waardoor de uitgaven belangrijk minder werden. Wanneer de gemeente nu de f7000 niet leent, komt, de badinrichting er nooit. Br. v. \d. Kwast acht het gewenscht, dat, wanneer -de gemeente met een bad inrichting begint, men het niet te klein moet opzetten. {Met, kuipbaden en douches moet men niet tevreden zijn, maar we moeten een overdekte zweminrichting hebben, onder foezicht van badcontróle enz. 1 De heer Panny denkt, dat, wanneer de gemeente de f7000 geeft,, er groote kans bestaat, dat men ze kwijt is De heer W. den Boer geeft de com missie in Overweging het kapitaal vast te krijgen door pitgifte van aandeelen. De heer Catshoek is voorstander van een badinrichting van gemeentewege, Ze liepen naast elkaar voort door de bossehen en hij vervolgde: „Ik praat niet graag over mij zelf, ik houd er niet van, maar jij hebt recht om alles uit mijn verleden te weten". „Ik vind het prettig, dat je er zoo over denkt", zei het meisje zacht. Een oogenblik liepen zij zwijgend ver der door de laan, waar een enkele zon nestraal viel door het dichte gebladerte en lichte pieken tooverde op den grond. „Ik was gek op Violet", begon Rupert, „toen, of neen, dat niet. Ik beschouw iemand niet als gek, die met hart en ziel van een vrouw houdt en haar ver trouwt, zooals hij zichzelf vertrouwt. Zóó vertrouwde ik Violet pn toch be droog zij mij". „Maar misschien was het niet haar bedoeling om je te bedriegen, mis schien waren haar gevoelens veran derd", bracht Eva in het midden. „Na tuurlijk, het was vreeselijk dat ze jou zoo behandeld heeft, maar misschien was zij wel tot het inzicht- gekomen, dat zij meer van iemand anders hield". „Heel goed mogelijk", gaf hij toe, maar waarom heeft zij mij dat niet ronduit gezegd? Zeker, het zou een vreeselijke slag 'voor mij geweest zijn, maar dien had ik liever gehad dan dat verschrik kelijke, gemeene bedrog. Dat was het, dat de zaak zoo erg maakte. Zoolang iemand eerlijk blijft, is alles ten slotte te vergeven... maar bedrog...'" Ondanks de zomersche warmte voelde Eva een koude rilling over haar rug loopen. „Misschien", opperde zij aarzelend, „misschien durfde Violet- je de waarheid Piet te vertellen". „Ze heeft me met opzet bedrogen! Ze heeft geen woord 'gezegd... tegen mij niet en tegen niemand anders. Op een ochtend ging ze ,uit... zoogenaamd om boodschappen te doen. En trouwde in alle stilte met Ihem! Haar ouders en mij stuurde ze een telegram, vóór zij met hem op reis ging!" „O", riep Eva pit, „wat vreeselijk wreed!" „Je begrijpt, hoe ik me gevoeld heb, toen ik dat telegram kreeg! Tot het laatste toehad ik niets aan haar kun nen merken; ik zou met mijn leven borg hebben kunnen staan voor haar liefde en trouw". „Misschien was 'zij bang, om je Ide waarheid te vertellen", waagde Eva nog maals te zeggen. „Bang? Waarom Zou zij bang voor mij geweest zijn?" „Het moet toch vreeselijk moeilijk zijn om iemand te vertellen, dat je niet langer van hem houdt. Wanneer zij je de waar heid had verteld, zou je haar misschien hebben laten blijken, hoe erg je je het aantrok. Misschien" zij wilde zeggen: „misschien zou je wel woedend op haar geweest zijn", maar zij zweeg, ofschoon hara intuitie haar zei, dat Rupert Dane inderdaad vreeselijk zou kunnen zijn in zijn woede hardvochtigheid en wreed zelfs. „Zij heeft mij niet de minste gelegen heid gegeven om haar ook maar iets te laten blijken", zei hij scherp. „Enfin, nu weet je de heele geschiedenis. En ook wat voor soort man ju ten huwelijk gevraagd heeft, iemand die zich de din gen veel te veel aantrektEven zweeg hij en toen viel hij plotseling pit, op hartstochtelijken toon: „Wa: je mij ook ooit zou aandoen, liefste, bedrieg mij niet. Ik zou het on mogelijk nog eens kunnen verdragen. Maar zooiets zou je niet kunnen doen, nietwaar?" En zacht legde hij zijn nand op haar schouder en keek haar met een blik vol liefde aan. Zij bloosde hevig en ze was zich klaar bewust dat nu het oogenblik gekomen was, om hem alles te bekennen. ,Ik kan het miet, ik kan het niet", klonk echter voortdurend een stem bin nen in haar. Als zij hem nu alles zou opbiechten, zou dat zoo goed als zeker een scheiding beteekenen, voor altijd. En alleen reeds de gedachte aan de moge lijkheid daarvan deed haar den adem in de keel stokken en het eenige wat ze kon zeggen, was: „Rupert, heb toch alsjeblieft geen noo- gen dunk van mij! Heusch, ik heb zoo veel fouten. Verbeeld je toch niet, dat ik een engel ben". „Kindlief, wij hebben allemaal onze fouten! Ik maak mij geen oogenbliK de illusie dat jij ze niet hebt. ,Maar ik ben rotsvast overtuigd, dal jij nooit zou kun nen doen wat Violet gedaan heeft". Weer kwam die machtige aandrang om te bekennen, maar wéér werd de stem van haar geweten gesmoord door haar angst van zijn woede en verontwaar diging. „Ik hoop, Rupert, dat ik nooit zal doen wat zij gedaan heeft", antwoordde zij, „maar (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1