nomen, o.e. ten opzichte der waterleiding en electrificatie. Hij spreekt den wensch uit voor een even aangename samenwer king in de volgende zittingsperiode. In 't bijzonder richt hij een hartelijk woord tot den heer Fokker, die heden door ontslagname wegens gevorderden leef tijd zijn laatste raadsvergadering mee maakte. Hij memoriseert de verdienste van dhr. Fokker, die steeds de rechte man op de rechte plaats bleek, geduren de zijn 12-jarige werkzaamheid als raads lid en wethouder. Steeds met vuur en kracht, het oog gericht op de belangen der gemeente, zijn voorstellen verdedi gende, heeft hij veel goeds tot stand helpen brengen. Hij hoopt, dat de levens avond van dhr. Fokker gelukkig moge zijn. De heeren Boot en van Zuijen sluiten zich onder instemming van den raad bij deze woorden aan, waarop de heer Fok ker hartelijk dankt voor het hem toe- gesprokene. Daarna sluiting. THOLEN. Zooals reeds is medegedeeld, is er opnieuw beslag gelegd op den in span van den heer Dalebout alhier. Waar gedacht werd, dat dit 2e beslag niet rechtsgeldig was, is echter door aan plakking bekend gemaakt, dat Vrijdag 21 dezer door deurwaarder V- d. Lin den te Bergen op Zoom, op' last van den heer la Fontyn aldaar, den ge- heelen landböuwersinspan van D. op nieuw zal worden geveild; 'betaling con tant en zonder opgeld. SCHERPENISSE, Door een defect aan de stuurinrichting had de heer Steendijn, veearts alhier, het ongeluk met zijn ;auto in de sloot te geraken. Daar hij zachtjes reed bekwam hij slechts wat averij aan zijn auto. Met een bok van de gebr. Hbge van St.-Maartensdijk werd de auto op het droge gebracht. Vorige week zijn de palen voor het electrisch net van. de P.Z.E.M. per motorboot „Zeelandia" aangekomen. RECHTZAKEN. DE BRANDSTICHTING TE HEENVLIET. De rechtbank te Rotterdam beeft in behandeling genomen het verzoek van net O.M., tot verlenging van de voorloopige hechtenis van den landbouwer Den B., te Heenvliet, die verdacht wordt van op zettelijke brandstichting in de woning van zijn moeder te Heenvliet, bij welken brand, naar men weet, 3 kinderen ,om het leven zijn gekomen. De rechtbank vond geen termen, de voorloopige hech tenis te verlengen, en beval de invrij heidstelling van verdachte. Het onderzoeK tegen hem wordt echter voortgezet. jbiLBOMBOUW EN TEETEELTo DE TARWEVOORRADjEN. De totaal bij de landbouwers aanwezige voorraad werd in Juni j.l. geschat op ongeveer 47.000 ton. Verwacht werd, dat hiervan geschikt zou zijn voor de con sumptie 40.000 ton; achteraf is dit kwan tum gebleken te zijn, ruim 38.000 ton. Hiervan is tot 11 Augustus door de V.I. T. A. besteld, resp. al reeds afgenomen 17.498 ton, zoodat nog rest een hoeveel heid van ruim 21.000 ton. De volledige inventarisatie voor den oogst 1931 wijst aan een totaalcijfer van 70.186 H.A. CHILISALPETER. De strijd om de wereldmarkt voor stikstof werpt zijn schaduwen vooruit door de mededeeling der Compania de Salitre de Chili (Cosach), dat zij de prijzen van natuurlijke stikstof voor de Europeesche markt zal verlagen. Volgens den leider van de firma Guggenheim Bros is deze maatregel bedoeld als een verweer tegen de concurrentie van syn thetische stikstof. PLUIM VEE-VOORLICHTINGSDIENST. Gelijk bekend, was de heer B. van As- peren Vervenne te 's-Gravenhage, adj.- Rijkspluimveeconsulent van Noord-Holl,, Z.-Holland, Utrecht en Zeeland. Wegens uitbreiding van den voorlich tingsdienst, is de Provincie Zeeland nu van zijn werkgebied afgenomen en is tot nieuw adj.-Rijkspluimveeconsulent aange wezen de heer Ir. J. J. Janssen, die tot arbeidsveld krijgt toegewezen de Prov. Zeeland en het westelijk deel van Bra bant. Het adres van Ir. Janssen is: Zand berglaan 57, Breda. VE1SCMILLENDE BERICHTEN. 200.000 K.G. HOOI VERBRAND. Vrij- dagavond werd te Vlaardinger-Ambacht brand ontdekt bij J. Romein aan den Ke- telweg, waar een hooiberg, bevattende 35.000 K.G., in brand stond. Terwijl men nog met het blusschen bezig was, werd brand gealarmeerd bij J. Sonnenveld aan het Nieuwland aldaar. Hier bleken twee hooibergen in brand te staan, bevattende pl.rn. 100.000 K.G. De brandweer van Vlaardinger-Ambacht vroeg toen assis tentie van de Vlaardingsche brandweer, die spoedig met autospuiten en twee z.g. vuurvreters ter plaatse kwam. Te ruim half 2 rukte een gedeelte van de brandweer in, doch te twee uur werd opnieuw alarm' geslagen voor een derden brand. Thans bleek de hooiberg bij Char- don aan den Howeg, bevattende c.a. 50 60.000 K.G., door het vuur te zijn aan getast. Ook daar wist men den brand tot den hooiberg te beperken. De schade wordt door verzekering gedekt. Gezien het kort na elkander uitbreken is ver moedelijk kwaadwilligheid in het spel. Bij laatstgenoemden brand hebben eenige personen, die de vrouw en kinderen van Chardon bij buren in veiligheid brachten, een verdacht persoon in de nabijheid der boerderij' waargenomen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zondag avond ongeveer half 6 sloeg op den Rijksstraatweg bij de Klomp tijdens een geweldige onweersbui een luxe auto uit Rotterdam bij het passeeren van een andere auto, over den kop. Behalve de bestuurder, die er vrij goed afkwam, waren nog 4 personen in de auto ge zeten. Van deze werd mevr. Drees uit Rotterdam uit den wagen geslingerd en op slag gedood. De heer Heijkoop, even eens uit Rotterdam, werd ernstig ge wond opgenomen, terwijl mej. de Vaal en de echtgenoote van den heer Heijkoop gewond aan hoofd en armen werden. De heer Heijkoop werd per ziekenauto naar Rotterdam overgebracht. De gewon de dames konden, na verbonden te zijn, haar reis met een andere auto voort zetten. De zwaar beschadigde auto werd naar Ede gesleept. NOODWEER. Nabij Oosterhout heeft Za terdagmiddag een noodweer gewoed. De bui kwam' van het Westen en dreef in Noordelijke richting, keerde daarna te rug om in grooter hevigheid zich boven 's-Gravenmoer en omgeving te ontlasten. De lucht was pikzwart, en het was zoo donker, dat men de lampen in de huizen moest opsteken. Er vielen geweldige ha gelkorrels, sommigen hadden een mid dellijn van ongeveer vier centimeter. De hagel viel zoo dicht, dat men op som mige plaatsen geen tien meter vooruit kon zien. Er zijn bij 's-Gravenmoer ver scheidene tuinderijen en bloemisterijen die voor duizenden guldens schade op liepen. Niets was verzekerd. De hagelbui was 'zoo hevig, dat zelfs enkele koeien in de weide door die groote, dicht opeen vallende ijskogels werden gewond. De bui ging vergezeld van een rukwind, die enkele boomen ontwortelde en op een boerderij een hooipers door een gevel van het huis 'drukte. Andere boomen wer den Idoor den bliksem getroffen. EEN HANDIGE LOOPJONGEN. Een winkelier te Arnhem gaf aan zijn loop jongen de opdracht twee pakken bij ver schillende klanten te bezorgen, schrijft de „N. Arnh. Crt.". De pakken waren zoowat leven groot en een ervan hield voor ongeveer zeventig gulden waarde in. De jongen bezorgde dit pak bij den klant en hij kreeg tot bescheid, dat me vrouw wel in de zaak zou komen om te betalen. De jongen vond dit goed en vertrok. Toen hij uit het hek op de Straat kwam, was hem een collega-loop jongen genaderd, die belangstellend in formeerde, wat hij 'daar wel had ge bracht. „Want", zeide hij, „die lui be talen nooit". Dat had de eerste niet geweten ien zonder zich te bedenken ging hij weer naar het huis, schelde en zeide tegen mevrouw, die hem open deed: „Mevrouw, het spijt me, dat ik u lastig moet vallen, ik heb me vergist en u het verkeerde pak gegeven. Mag ik het even ruilen?" „O, zeker", antwoordde mevrouw en zij stelde den jongen het zooeven in ontvangst genomen nog niet geopende pak ter hand, die er zich mede verwijderde en zeide: „als u bij den baas komt en dadelijk betaalt, kunt u de bullen krijgen", waarna hij zich ver wijderde met zijn waarschuwenden col lega. Toen de jongen aan de zaak kwam en den patroon 'bij onderzoek bleek, dat de jongen zeer handig was opgetreden, kreeg hij van dezen 'n welverdiende fo'e- looning. ONBEWAAKTE OVERWEG. Zaterdag middag half vijf werd een uit de rich ting Edam komende personenauto door den motorsneltrein in volle vaart gegre pen en ongeveer 70 meter meegesleurd, waarbij bovendien een 5 meter breede spoorsloot werd gepasseerd. De inzit tende dame en heer met hun chauffeur, die van Belgische afkomst bleken te zijn, ontkwamen op onbegrijpelijke wijze aan den dood. De auto werd totaal vernield. De dame, die ernstige verwondingen op liep, werd onmiddellijk per particuliere auto naar de ziekeninrichiing te Hoorn vervoerd, terwijl de heer met inwendige kneuzingen en de chauffeur licht ge wond, later eveneens naar gemelde in richting werden overgebracht. DE AUTO IN BESLAG NEMEN? Gezien de voortdurende toeneming van auto-on gelukken, dikwijls veroorzaakt door, het zij onder invloed zijnde bestuurders dan wel snelheidsmaniakken, schijnt naar „De Avondpost" vernam in justi- tiëele kringen hiet voornemen te bestaan, scherpere en ingrijpender maatregelen te treffen. Zoo wordt overwogen om, zonder dat daartoe wetswijziging noodig zou zijn, in den vervolge de automobielen, waar mede het ongeluk is gebeurd, verbeurd te verklaren ien deze hetzij te doen ver nietigen, dan wel ten behoeve van het Rijk te doen verkoopen. GROOTE BRAND. Vrijdagnacht ont dekte personeel van het Leger des Heils te Utrecht brand in de drukkerij van de firma J. van Boekhoven. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat in korten tijd een geweldige vlammenzee zichtbaar werd. De brandweer, die dadelijk was gewaarschuwd, verscheen met groot ma teriaal en gaf met elf slangen op de waterleiding en vijf op den Weerdsingel water. Het blusschingswerk werd bemoei lijkt, omdat de vuurhaard zich in het hartje van het bedrijf bevond, n.l. in de zetterij. Deze brandde geheel uit, evenals de daarboven gelegen offsetdrukkerij. Dank zij het optreden van de brandweer mocht het gelukken de schade te beper ken tot de naastliggende afdeelingen, zoodat een groot deel van het bedrijf intact is gébleven. Het bedrijf van de firma Van Boekhoven was op beurspolis verzekerd. Omtrent de schade valt nog niets met zekerheid te zeggen. BURGERWACHT EN „DAGERAAD". In de gehouden vergadering van de Heer- lensche 'burgerwacht werd de volgende motie aangenomen: „Burgerwachters van Heerlen, in grooten getale bijeen, gezien het ongehoorde feit, dat daags voor de komst van de Dageraders, op last van hoogerhand door den commandant der Heerlensche Burgerwacht bij Burgerwacn- ters de geweren moesten worden wegge haald, protesteeren tegen deze lastgeving voortvloeiende uit lafheid en verval! Deze diep schrijnende daad van ondank en ongemotiveerd wantrouwen geeft des te meer te denken, waar het hen geldt, die men in 1918 zoo dringend noodig nad en zooveel lof heeft toegezwaaid. Zij heeft den slechtsten indruk teweeg ge bracht, temeer nog waar geen fouillee ring naar wapenen heeft plaats gehad bij de communistische anarcho-Dagere- ders, noch 'bij bekende militante commu nisten in de mijnstreek, noch bij S.D. A.P.'ers, die met De Dageraad hebben gecomplotteerd". EEN „KIPPIGE" PLUIMVEEHOUDER. Een Amsterdammer ging op z'n lauweren rusten en had deswege in den Buiten- dijkschen Buitenveldertschen Polder een huisje gehuurd, waar hij zich dagelijns vermeide in al wat des plattelands in. Op zekeren dag kreeg de man een koop man aan zijn deur* die prachtige Barne velders te koop aanbood. Barnevelders, die dikke bruine eieren legden. De ren tenier had wel ooren naar 'het aanbod en de koop werd besloten. De kippen werden geïnstalleerd in een model hoK- met-ren, dat reeds op bewoners stond te wachten. De dieren huisden er wonder wel en de eerste dagen genoot de man van zijn prachtige toom pluimvee. Of de kleur van de eieren geen achterdocht heeft gewekt weten wij niet. Wel weten wij, dat de oud-Amsterammer een vreemd gezicht trok, toen na een flinke regenbui de hennetjes kennelijk van kleur ver anderd waren. De gewaande Barnevel ders bleken hoenders te zijn van veler lei, doch geenszins van Veluwsche plui mage. Een schilderskwast had keurig werk verricht. VAN HEINDE EN VEE. Tc Ann Arbor aan het Michiganmeer is het tot een hevig gevecht gekomen tusschen de bevolking en de politie, toen de menigte een neger en twee blanken wilde lynchen, die 2 jongens en 2 meis jes bij beroovingen hadden vermoord. Toen deze daad in de stad bekend werd trok een groote menigte naar de gevan genis om de daders er uit te halen en hen in het openbaar terecht te stellen. Slechts met groote moeite kon de politie dit plan verijdelen. De rechtbank ver oordeelde de daders, die een bekentenis aflegden, tot levenslange gev.str. Op 17 Augustus a.s. zal pro/. \Vol- demaras, de vroegere dictator van Li- tauen, tezamen met 23 aanhangers voor den Krijgsraad terecht staan wegens hoogverraad. In de aanklacht worden Woldemaras en zijn medebeklaagden er van beschuldigd te hebben behoord tot een geheim verband, dat ten doel had door een gewapenden opstand de regee ring ten val te brengen. Deze plannen kwamen ter kennis van de geheime Litausche politie, die den Staatspresident waarschuwde. Tegelijker tijd greep de regeering in en nam de helpers van Woldemaras gevangen. Het proces, dat eenige weken zal duren, zal met gesloten deuren plaats hebben. Ministerpresident Laval heeft aan den Duitschen ambassadeur te Parijs, von Hösch, zijn spijt betuigd op 26 en 27 Augustus, de oorspronkelijk vastgestelde data, niet naar Berlijn te kunnen igaan, omdat de gezondheidstoestand van Briand 'hoewel aanmerkelijk verbeterd, hem nog niet toestaat zich in den loop van deze maand naar Duitschland te begeven. Van de Philippijnen komen berich ten omtrent een geweldig noodweer. Ten gevolge van de wolkbreuken stortte een stuwdam in, waardoor 7 dorpen werden overstroomd. Verder had tengevolge van de stortregens een aardverschuiving plaats, waardoor een electrische centrale zwaar werd beschadigd. Men vreest dat ook menschen om het leven gekomen zijn. Te Tamaris bij Montpellier (Fr.) is de kassier van een fabriek, die 60,000 francs bij zich dróeg, bestemd voor de uitbetaling van loonen, overvallen door een gewapende bandiet. De kassier trachtte zich te weer te stellen, maar werd, door talrijke kogels getroffen, gedood. De moordenaar verdween met den buit. Uit Washington wordt gemeld, dat de Joego-Slavische regeering aan het Amerikaansche Staatsdepartement heeft medegedeeld, dat zij het Hooverplan de finitief afwijst. Joego-Slavië protesteert er tegen, dat het door het stopzetten der Duitsche betalingen schade lijdt. Het pro test der Joego-Slavische regeering zal geen invloed op de uitwerking van het moratorium hebben. De instorting van het huis in de voorstad van Lyon heeft naar uit nadere berichten definitief blijkt, 22 slachtoffers geëischt, n.l. 9 dooden en 13 gewonden. Alle lijken zijn geborgen. De vrees, dat er zich nog meer personen onder de puinhoopen zouden bevinden, is gelukkig niet bewaarheid. Op de plaats van het ingestorte huis staet niets meer: 'het is met den grond gelijk gemaakt. Uit goede bron verluidt, dat de Spaansche politie aan de Fransche grens den vicaris, plaatsvervanger van kardi naal Segoera heeft gearresteerd bij diens terugkeer van een bezoek aan zijn supe rieur, die naar Frankrijk is gevlucht. Op. den gearresteerden geestelijke werden uiterst bompromitteerende documenten gevonden, waaronder een aanschrijving van den kardinaal gericht aan de Spaan sche bisschoppen, waarin hij dezen be zweert ten spoedigste de gronden en bezittingen van de Spaansche kerk te verkoopen, alvorens het wetsontwerp tot scheiding van kerk en staat door de Cortes is aangenomen, Volgens een schatting, door den Amerikaanschen gezant te Peking door gegeven naar Washington, zijn er 31 millioen menschen ernstig getroffen door de overstroomingen van de Jangtse. Men schat, dat tien millioen Chineezen hun huizen hebben moeten verlaten, 't Ame rikaansche consulaat te Hankow schat het aantal verdronkenen op verscheidene dui zenden. De schade aan den katoenoogst wordt op over de 85 millioen gulden geschat. Het aantal vluchtelingen in de groote steden schat men op 220.000. De politie te Mainz heeft een merk waardige ontdekking gedaan, door vast te stellen, dat een vrouw reeds sedert 1919 als man gekleed, zwaar mannen werk verricht. De nu 46 jaar oude vrouw kwam in 1919 te Mainz. Daar zij als vrouw geen werk kon vinden, nam zij het besluit het als man te probeeren. In dien tijd heeft zij verschillende be trekkingen gehad, waarin zij algemeen om haar degelijk en goed werk gepre zen werd. Door een toeval ontdekte men, dat er iets niet in den haak was. Haar man, van wien Zij n.l. gescheiden leefde, gaf 'zich op voor ondersteuning. Door de gelijkheid van naam werd de zaak ontdekt. Het vrachtvliegtuig D 2009, dat tus schen Berlijn en Londen vliegt, heeft ongeveer een kwartier na het vertrek wegens een motordefect een noodlanding moeten doen in Berlijn—Lankwitz op de Triftsteinstrasse. Hierbij werd een voor bijgangster gewond. Het vliegtuig werd beschadigd. De bemanning bleef onge deerd. Omtrent het noodweer op de Philip pijnen meldt Reuter verder uit Manilla, dat bijl leen aardverschuiving in Los Banos 4 personen gedood werden. Tengevolge van tien hevigen regenval in de afgeloopen week werden een aantal bruggen weg geslagen en 'wegen weggespoeld. Aan den oogst werd groote schade toe gebracht. Op het strand van Tonda zijn verscheidene menschen om het leven ge komen tengevolge van het hooge water. LUCHTYAAKT. DE „GRAF ZEPPELIN" BOVEN ONS LAND. Zondagmorgen te ruim half 11 pas seerde het luchtschip „Graf Zeppelin" de Nederlandsche grens bij Zevenaar na te voren bij Münster een landing te heb ben gemaakt. Te ruint kwart voor twaalf verscheen 't boven Amsterdam. Eenige militaire vlieg tuigen vlogen op geringe afstand acuter het luchtschip. De Zepp vloog boven de stad op circa 300 meter. Om even over 1 uur passeerde het Schiermonnikoog in de richting van het eiland Borkum. Om 2 uur 20 passeerde het Bremen, waarna het koers zette naar Essen. Op Jiet vlieg veld Essen—Mühlheim werd een landing uitgevoerd. Daarna startte het weer om de terugreis naar Friedrichshafen te aan vaarden, waar het tegen 4 uur Maan- daggmorgen boven de stad verscheen. Na eenigen tijd te hebben rondgekruisd daalde het luchtschip en landde om ruim 6 uur weer op het terrein van de lucht- schepenwerf. LAATSTE BEBICHTEN. ZIERIKZEE. Tengevolge van den hevigen wind kraakte heden (Maandag)- middag te ruim 1 uur van één der boomen aan de Oude Haven (N.-Z tegenover het huis van den heer S een groote tak af en bleef over de straat hangen. Gelukkig hadden geen ongelukken plaats. Hoewel de tak de ramen van de bovenverdieping raakte bleven de ruiten gespaard. Onmiddellijk werd van gemeentewege begonnen de tak te ver wij deren. TELEGRAMMEN. SLACHTOFFERS YAN ONDEUGDELIJK WATER. GRONINGEN (V.D.) Door het drinken van ondeugdelijk water zijn 2 arbeiders, werkzaam bij het bouwen van een nieuwe brug over het Reitdiep onder Dorkwerd voor den nieuwen vaarweg naar de Zuiderzee, ongesteld geworden en met typhus in de barakken van het Acade misch Ziekenhuis te Groningen opge nomen, waar zij beiden zijn overleden. Het is nog niet bekend of de slacht offers, de 21-jarige J. Rozema te Grongen en de 30 jarige A. Ruber uit Hoogkerk, uit de put of uit het kanaal hebben gedronken. BIJ 'T ZWEMMEN VERDRONKEN. HOEK YAN HOLLAND. (V.D.) Zondagmiddag is de 27-jarige W. Jansen uit Schiedam, lid eener R.-K. Jeugd- oentrale, bij het zwemmen nabij de Delfland8che hoofden onder de gemeente 's Gravenzande, verdronken JACHTONGEVAL. EINDHOVEN (YD.) Te Iersel bij Eindhoven is de militair M. B., tenge volge van een noodlottig ongeval op de jaoht om het leven gekomen. Iemand ■m»— uit zijn gezelschap reikte hem een ge laden geweer met gespannen haan toe. Hierbij was de loop op B. gericht De gespannen haan werd door een pak geraakt, met het gevolg dat het geweer afging en B. werd getroffen. Weinige oogenblikken na het ongeval ia hij overleden. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA LONDEN (Y D.) Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de overstroomingen een geweldigen omvang hebben aangenomen en dat de gevolgen ervan vreeselijk zijn. Het water van de Yang Tse en andere rivieren uit het stroomgebied stijgt nog steeds en inmiddels wordt het steeds warmer en heersoht er in het over stroomde gebied een temperatuur van 35 gr. C. De Britsohe concessie in Han kow staat 5 meter onder water. Vele massieve woon- en zakenhuizen zijn in gestort en honderden menschen moeten onder de puinhopen bedolven liggen Duizenden Chineezen hebben een toe vlucht gezocht op de booger liggende spoordijken en in de boomtoppen, waar zij aan den hongerdood zijn .prijs ge geven Geheele steden en dorpen zijn door het water totaal bedekt en van den aardbodem verdwenen De Chineesche regeering heeft een hulpcomité gevormd en een steunactie voor de vluchtelingen ingezet. Volgens Amerikaansche be richten zouden verscheidene millioenen menschen door de ramp getroffen zijn. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR ENGELAND. FRIEDRICHSHAFEN. (YD.) De „Graf Zeppelin" zal Dinsdagochtend om 7 uur opstijgen voor het maken van een vlucht naar Engeland, met een bezoek boven Londen. Er zullen 20 passagiers aan boord zijn. Onder hen bevinden zich de Roemeensche prinses Illeana met haar echtgenoot, Anton von Habsburg. TREINBOTSING. WEENEN (Y.D Zondag is tusschen de stations Hinterberg en Göss op het traject Villach Bruck de D-trein 288, RomeWeenen, bij het binnenrijden van het station Göss op een goederen trein ingereden, waarbij de locomotief van den trein, bagagewagens, postwagens en een personenwagon, zoomede 4 vracht wagens ontspoorden en beschadigd wer den. 12 personen werden gedood, 10 personen zwaar en 4 lichtgewond. De goederenwagens en de 2e en 3e wagon van den D-trein werden bijna geheel in elkaar geschoven. De lichamen der dooden zijn deerlijk verminkt en zijn door het uitstroomende gas geheel zwart geworden. De chefs van de stations waar- tnsschen de botsing heeft plaats gehad zijn gearresteerd In den trein bevonden zich o a. 80 kinderen, die van een va- cantiekolonie huiswaarts keerden De ouders waren vreeselijk ongerust, doch naderhand bleek, dat alle kinderen be houden waren. ERNSTIG AUTO-ONGEYAL. PARIJS (Y.D.) In de omgeving van Commercy bij Bar le Dnc heeft een botsing plaats gehad tusschen een anto en een autobus, tengevolge waarvan de autobus werd omvergeworpen en in brand is geraakt. 6 personen kwamen in de vlammen om, 12 anderen hadden ernstige brandwonden en beenbreuken en moesten in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis worden overgebracht. DE TOESTAND IN SPANJE. MADRID (Y.D.) De gezamelijke Spaansohe kerkvorsten hebben een herder lijk schrijven gepubliceerd waarin zij wijzen op de gevaren van het nieuwe grondwetsontwerp voor de Katholieke kerk. De geloovigen worden opgeroepen om met alle wettige middelen tegen het ontwerp te ageeren, daar het ook de sooiale en materieele toestand van Spanje in gevaar brengt In de Nationale ver gadering zal het nieuwe grondwetsontwerp in het begin van de komende week behandeld worden. KINDERVERLAMMING IN AMERIKA. NEW YORK (V.D.) In de laatste weken komen alhier talrijke gevallen van epidemische kinderverlamming voor. Thans schijnt er een kleine kentering te komen. Terwijl het aantal gevallen verleden week nog 591 bedroeg was het aantal in de afgeloopen week ge daald tot 512. OVERSTROOMING IN AMERIKA. NEW-YORK (Y D Uit Mexico City wordt gemeld, dat de hevige regenval in het Zuiden van het land ernstige gevolgen heeft gehad. In de stad Hue- tamo werden 150 huizen geheel vernield. De overstroomingen nemen nog steeds in omvang toe en hebben op sommigG plaatsen ernstige epidemiën ten gevolge gehad. Alleen reeds in het dorp San Pedro Jioayan zijn 200 kinderen aan typhus gestorven. PANBORN EN HARNDON VER OORDEELD. TOKIO. (Y.D.) De Amerikaansche woreldvliegers Panborn en Harndon, die te Tokio zijn gearresteerd wegens het fotografeeren uit de luobt van militaire

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1